J zondag 5 april Deurne modedag PEEL EN MAAS enraynaar Clinicclowns ambassadeur Marjolein Kuijpers regionaal voorleeskampioen tfscheid Harrie Reintjes de oude l>oeve Paas- en lente-actie basisschool St. Petrus' Banden Grote kerk weer open voor publiek Nieuwe eigenaar Lunchroom L'Herberie Record aantal kilo papier onbeperkt smullen 32?o pp. 1! Winkels geopend van 12.00 tot 17.00 uur I Kinder- kledingbeurs Veltum Wandelen en fietsen voor Divinolandia lion d'or "Ik voel me rijk met een gezond kleinkind" iraynaar Luc Bertrands is week benoemd tot ambas- van Clinicclowns. ands werd samen met 21 cn in Amersfoort benoemd. rH op deze wijze zijn door de verkregen vrije tijd op zin- wijze invullen. icclowns zet zich in voor kin die langdurig in het zieken- oeten verblijven. De clowns de kinderen weer tot lachen vaak moeilijke omstandighe- k voor ouders van langdurig kinderen kunnen de clowns een belangrijke rol jjnicclowns zijn specialisten, r dit niet altijd even gemak- werk, een speciale opleiding Bovendien moeten ze als pleiding minimaal de klein- ademie hebben gehad. Sinds Ijnde Clinicclowns ook actief Maastrichtse ziekenhuis. LEZINGEN Bertrands zal als ambassa- stichting Clinicclowns ver- oordigen bij lal van activitei- deze regio. Daarbij gaat het het houden van lezingen ook om het innen van dona- rands is in het Venrayse voor- kend als zwem- en basketbal 1- Sinds kort is hij in de VUT ziet hel ambassadeurschap linicclowns als een mooie en invulling van zijn vrije tijd. zag enige tijd geleden in hun dat ze ambassadeurs zoch- Luc Bertrands ziet in zijn ambassadeurschap voor Clinicclowns een zinvolle invulling. ten. Zelf ben ik sinds enige jaren grootvader van een kerngezond kleinkind. Ik heb enige tijd in Venlo in het ziekenhuis gewerkt en daar de nodige ellende met kinderen meege maakt. Doordat ik zelf een gezond kleinkind heb weet ik hoe verschrik kelijk rijk dat ik ben. Dat is voor mij een zeer belangrijke motivatie geweest EEN VAN DE VIJF Die motivatie hebben ze bij de Clinicclowns weten te waarderen waardoor Luc Bertrands nu een van de vijf Limburgse ambassadeurs is. Wie meer wil weten over Clinicclowns of donaties wil over handigen, kan daarover niet direct met Luc Bertrands maar met de lan delijke stichting in Amersfoort con tact opnemen. Zij zullen dan Luc Bertrands, die Noord-Limburg en Oost-Brabant als werkgebied heeft, inschakelen. Het adres van de Stichting Clinicclowns is Postbus 1565, 3800 BN Amersfoort. een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of kunststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dakkapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk schoon te maken en inbraak vertragend. Kofra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs KOFRA Venray Kempweg 35 5801 VI Venray Tel.: 0478 - 550967 mobiel: 06 - 51419976 et ingang van 1 april 1998 t Harrie Reintjes eervol ont- gekregen als kerkbestuurslid het rectoraat H. Antonius van ua te Veulen. uim dertig jaar heeft hij zich zet voor het werk in en rondom erk. In het begin van zijn loop- i was het kerkbestuur tevens folbestuur. Zijn eerste rector was Hoogers. Dit was een man die 'werk voor zichzelf nam en er niet zoveel van het kerkbestuur aagd werd. Maar dit veranderde iel vertrek van de rector in 1988. lerna trad pastoor Ewals uit nen als waarnemer op, wat toch 7 extra werk me.t zich mee lift. Bij de komst van rector snian heeft Harrie vele uren oken in het opknappen van de orie. Voor de jacht, wat uitein- jk financieel voor onze kerk ten de komt, heeft hij ook menig je opgeofferd. Door het scheide bestuurslid werden de eerste lacten gelegd met de huidige rector Bennebroek. Op zondag 5 april wordt er na de H. Mis van 10.30 uur in de kerk te Veulen afscheid van hem genomen. Foto Hoedemaekers w Het Theobaldusgilde in Overloon staat bekend als een actieve vereni ging. Actief op de voorgrond met optredens van de drum/showband en de schutters en met hel organise ren van kruisboogavonden. De vereniging is echter ook op andere manieren bezig. Een daar van is het ophalen van oud papier in Overloon. In 1997 kende de vereni ging een recordopbrengst, zo bleek onlangs tijdens de jaarvergadering van het Gilde. In totaal werd maar liefst 303.920 kg papier opgehaald. Een flinke stijging t.o.v. 1996. Minpuntje was helaas de daling van de papierprijs. Voor 1998 staat bij het Gilde de bouw van een nieuw Gildehuis op het programma. De vereniging heeft.echter ook zorgen, met name met betrekking tot de milieu-eisen voor het geweer- schieten. Die eisen hebben financië le gevolgen die voor de vereniging zelf eigenlijk niet haalbaar ?ijn. Om financieel hel hoofd boven water te houden blijft het Gilde doorgaan met het ophalen van oud papier, is er op 8 april a.s. een eier- actie, wordt er in augustus een oud ijzer actie gehouden en is er een loterij in oktober. Hotel-Restaurant 7 0NVA6 J FAMILIE 9KUMCH Vanaf 11.00 uur in ons sfeervolle restaurant van een uitgebreid Paasbuffet met over heerlijke warme en koude gerechten. Kinderen tot 12 jaar betalen per levensjaar 00 p.p. KIDS CORNER Tijdens de brunch kunnen de kinderen paaseieren schilderen, paasoren knutselen, geschminkt worden en nog veel meer..... Een speciaal bezoek van de echte paashaas zal de kinderen niet onopgemerkt blijven. Bel snel en reserveer uw tafel 077-4732098 Raadhuisplein 6 5944 AH Arcen De wijkvereniging Veltum organi seert op zaterdag 4 april van 13.00 tot 15.00 uur een beurs voor tweede hands kinderkleding in wijkgebouw 'l Schöpke, Veltumse Kleffen 62b. De zomerkleding (t/m maat 182) kan daarvoor aangeleverd worden op vrijdag 3 april van 18.30 tot 20.00 uur eveneens in 't Schöpke. In gezamenlijk overleg wordt door de organisatie en de aanbieder een prijs afgesproken. Indien betreffend artikel verkocht wordt gaat daarvan 70% naar de aanbieder en 30% naar de wijkvereniging. Afrekening daarvan, alsook het ophalen van eventueel niet-verkoch- te kleding vindt direct na afloop plaats op zaterdag 4 april tussen 16.00 en 17.00 uur. Niet retour genomen kleding gaat naar een goed doel. Voor meer informatie kunt u bel len met Elly Pouwels, tel. 510224 of Gerda v. Lierop, tel. 510869. Op zaterdag 4 april houdt basis school St. Petrus' Banden in de Dr. Poelsstraat een actiedag. De dag zal in het teken staan van Pasen en de lente. De opbrengst van deze dag is bestemd voor het kopen van die materialen, die de school uit de nor male vergoeding niet kan kopen. Het is een belangrijke aanvulling van de financiële middelen van de school die wij voor onze kinderen heel belangrijk vinden. Denk maar aan techniekdozen, informatica, extra spelmateriaal e.d. De dag start om 10.30 uur in de Venrayse bossen met een paaseieren zoekactie voor de kinderen van de school. Om 11.00 uur wordt de Paasmarkt op school officieel geopend. Tot 14.00 uur vinden er op school aller lei activiteiten plaats. Er kunnen spelletjes gedaan worden, er kan geknutseld worden en er is een win keltje ingericht. In het ingerichte restaurant is zowel voorouders, kin deren en andere genodigden wel iets lekkers verkrijgbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom. Wij hopen heel veel belangstellenden te mogen begroe ten op deze eerste Paasmarkt van de Petrus' Bandenschool. Tot zaterdag 4 april. Inbraak in woning Bij thuiskomst in de nacht van zaterdag op zondag ontdekte een 74-jarige Venraynaar dat er in zijn woning aan de Helfrichstraat was ingebroken. Er waren verschillende goederen ontvreemd waaronder sie raden. DONDERDAG 2 APRIL 1998 - NR. 14 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Na Pasen is de Grote of St. Petrus'Bandenkerk van Venray weer opengesteld voor publiek. Vanaf dinsdag 14 april kunt u rondwandelen in deze gewijde ruimte en de door onze voorou ders verzamelde kunstschatten bewonderen. Laat de ruimte op u inwerken. Welk een bezieling moeten de men sen uit de 15e eeuw hebben gehad om zo'n reusachtig bouwwerk ter ere Gods op te richten? Kijk naar de hoge gewelven en zie hoe de bogen uitkomen bij kleine middeleeuwse gebeeldhouwde kop jes, fratsen genaamd. Elk kopje met een geheel eigen karakter. Bewonder de eeuwenoude beel den, velen uit de 15e eeuw, elke hei lige voorzien van kenmerkende attributen, symbolen die voor de middeleeuwse mens aanduidden om welke heilige het ging. Zo dragen bijvoorbeeld de vrouwelijke marte laren een palmtak. Soms is ook het martelwerktuig afgebeeld. De meeste beelden zijn in de loop der eeuwen, meestal liefdevol, van nieuwe verflagen voorzien. De Stichting Beelden van de Grote kerk wil deze beeldenschat die van internationale betekenis is behouden aan het nageslacht door geven. Alle beelden zijn inmiddels vak kundig schoongemaakt. Sommige zijn geconserveerd en enkele kwa men in aanmerking voor een volle dige restauratie. Deze behandelin- Het bestuur van de Stichting Venray-Divinolandia heeft dezer dagen samenwerkingsafspraken gemaakt met de besturen van de Stichting Avondvierdaagse en de Stichting Fietsvierdaagse te Venray. Voor de jubileum (40e) Avondvierdaagse, die zal worden gehouden op II, 12, 13 en 14 juni a.s.. zal door de deelnemende jeugd aan familie, vrienden en bekenden gevraagd worden één of meerdere dagen, voor een bepaalde bijdrage, hun wandeling te sponsoren. De op deze wijze bij elkaar gebrachte gel den zullen worden aangewend voor de renovatie van het ziekenhuis in Divinolandia. Ook tijdens de Fietsvierdaagse, te houden 28, 29, 30 en 31 juli a.s. zul len activiteiten georganiseerd wor den met het oogmerk gelden bij elkaar te brengen voor hetzelfde goede doel namelijk de renovatie van het ziekenhuis in Divinolandia. De Stichting Venray-Divinolandia zal zich op voornoemde dagen op bijzondere wijze presenteren via informatiefolders, foto-, dia- en videopresentaties. Het 'Goede Doel' is door de orga nisaties, op voordracht van de Stichting Venray-Divinolandia, één stemmig overgenomen en vindt zijn oorsprong in een recent werkbezoek van een Tilburgse huisarts aan Divinolandia. Deze huisarts, gehoord hebbende van de gezond- heidszorgsituatie in Divinolandia en omgeving werd door zijn collega's in een huisartsenpraktijk vrijge maakt om op kosten van de maat schap drie weken naar Divinolandia te gaan om daar te assisteren in de preventieve en curatieve gezond heidszorg. Bovendien gaven zijn collega's hem een koffer vol met klein medische apparatuur mee. Na terugkomst bracht hij uiteraard verslag uit aan het bestuur van de Stichting Venray-Divinolandia en als bijzonder aspect kwam uit dit verslag naar voren het feit dat het ziekenhuis in Divinolandia met spoed toe is aan een grondige reno vatie. De gelden die middels beide 'gezondheidsactiviteiten' vergaard worden zullen daarom ook voor dit gezondheidsproject worden aange wend. Junioren en senioren zetten zich in voor de verbetering van de gezondheidszorg in Divinolandia, een geweldig gebaar! NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN ROVER DEALER MET Tel. (0478) 581032 Fax 5 gen worden uitgevoerd door het "Restauratieatelier Rolduc/ Maas tricht". Bij een volledige restauratie wordt een beeld waar mogelijk teruggebracht naar de oorspronkelij ke middeleeuwse kleurenpracht met veel verguldsel. U moet Lucia 1478). Catharina 1480) en Jacobus de Meerdere I485) eens nauwkeu rig bekijken. Zo zijn ze indertijd met veel devotie voor de kerk aange kocht. Een groot beeld van Petrus'Paus bevindt zich thans voor geruime tijd in het atelier voor een uitgebreide restauratie waarbij een bruine over schildering stukje voor stukje wordt weggehaald. Er worden ook plannen gemaakt om andere kerkschatten, oude mis salen bijv., te conserveren.Voor al deze werkzaamheden is veel geld nodig. Gelukkig zijn er van overhe den, bedrijven en particulieren al veel bijdragen binnengekomen. Maar er moet nog veel gedaan wor den, stofbestrijding, temperatuurbe- heersing en verlichting bijv. En dan moeten er nog veel beelden door de restaurateurs onder handen geno men worden. Giften, groot en klein blijven wel kom op bankrekening: 42.11.66.177 (ABN/AMRO) t.n.v. Beelden Grote Kerk. De stichting wil ook door publica ties en voorlichting meer bekend heid geven aan de schatten van de Grote Kerk. Vanuit het oude archief komen steeds boeiende verhalen tot ons. Voor familiereünies, bedrijfsfees ten en voorlichting aan schoolklas sen verzorgen we graag deskundige rondleidingen. Steeds krijgen we hierop enthousiaste reacties. Heeft u interesse in één van deze aspecten, neemt u dan contact op met: Toon den Brok (581239) vz. of Charles de Vilder, secr. (582352). Het zuiderportaal is onlangs in gebruik genomen als schatkamer. Hier zijn o.a. gouden en zilveren voorwerpen (vaatwerk) en diverse paramenten (kerkelijke gewaden) te zien. De grondslag van onze Christelijke cultuur ligt in ons verle den. In de Grote Kerk van Venray is veel van onze wortels te ontdekken. Tijdens de openstelling zijn hulp vaardige suppoosten aanwezig, lig gen naslagwerken en een rondlei ding op papier voor u klaar. De openstelling is vanaf 14 april op alle werkdagen van 14.00 tot 16.00 uur. Recentelijk is Lunchroom Stoks L'Herberie V.O.F. overgenomen door de familie Mennen uit Deurne. De familie Mennen gaat onder de naam L'Herberie verder. Zij wensen de zaak namelijk op dezelfde wijze voort te zetten. Met de overname van de L'Herberie gaat voor de familie Mennen, die al jarenlang werkzaam is in de horeca, een wens in vervulling. Via de toekomstige schoondochter Astrid, die werkzaam was bij de familie Stoks, is de interesse ontstaan om de L'Herberie over te nemen. De overdracht/overname werd de afgelo pen week een feit. Hiermee neemt de familie Stoks na tien jaar afscheid van de L'Herberie die een mooie basis is geweest voor restaurant Lion d'Or waar de familie Stoks natuurlijk actief blijft. Wij danken alle gasten die de afgelopen tien jaar ons het vertrouwen hebben gegeven en hopen, dat alles op de oude voet verder zal lopen. Hopende u hiermee voldoende ingelicht te hebben en tot ziens in de L'Herberie en natuurlijk ook in de Lion d'Or. Venray, I april 1998 LUNCHROOM PEUT-RESTAURANT Familie Stoks en medewerkers, Lion d'Or Familie Mennen, L'Herberie Afgelopen zaterdag heeft in de bibliotheek een Voorleesdag plaats gevonden. Negen kandidaten stre den om de titel 'Regionaal Voorleeskampioen'. Aangemoedigd door hun suppor ters werden de deelnemers om de beurt door presentator Alex van Vliet naar voren gehaald en kort aan het publiek voorgesteld. Vervolgens las ieder een fragment uit een zelf gekozen boek voor. Tijdens twee intermezzo's ver maakte Servaes Custers het publiek met zijn kritische, maar vooral humoristische kijk op enkele aspec ten van onze samenleving. Tijdens zijn tweede optreden ging de jury in beraad. Er werd gelet op uitspraak, verstaanbaarheid en tempo. Ook het contact met het publiek was belang rijk. Uiteindelijk kon juryvoorzitter Ans Bistervels meedelen dat met minieme verschillen twee prijswin naars waren gekozen. Regionaal Voorleeskampioen 1998 werd Marjolein Kuijpers van basisschool De Stek uit Castenray. De 12-jarige Marjolein las een frag ment voor uit het boek 'Met de pop pen gooien' van Guus Kuijer. Op de tweede plaats eindigde Leonieke Palmen van De Hommel uil Venray. Marjolein zal één van de acht deelnemers zijn aan de Provinciale Voorleesdag die op 23 april in Theaterhotel De Oranjerie in Roermond gehouden zal worden. Alle Provinciale Voorleeskampioenen treffen elkaar tenslotte op 27 mei tijdens de Nationale Voorleesdag.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 9