Uw huis verkopen? NIEUW! Nu ook via Internet en de Woningcourant. labypop'98 in Leunen Ruysschart leest Mozart Nieuwe Sixties-avond op 11 april 0JC Dingus Ars Musica zong Kröningsmesse voor volle kerk Doe mee met het literair café Gimsel Natuurvoeding Darttoernooi in De Evenaar O u i d o r Feyenoord- Ajax, Duo Luc en Kinky Koe Vlooienmarkt in Wanssum 9JIW J ul-u-l-iaya ib:b2 Pagina 1 (l,li (Zwart lilm) 3agir jl EN MAAS donderdag 2 april 1998 - Pagina 3 ana' lp zondag 5 april wordt, na het ces van twee eerdere festivals en ve* Babypop Special met onder 0Ï? lere de Heideroosjes, dit jaar ormaïi ,yp0p'98 georganiseerd. Ook dit •wordt dit evenement weer geor- liseerd door de Stichting Jong men Leeft, die onder andére ook antwoordelijk is voor de Leunse f die ieder jaar zo'n 2000 bezoe- s trekt. - abypop'98 wordt geopend door Wanssumse punk-rock,band Full i Fun. Zij spelen nog grotendeels ers van o.a. Ten foot Pole, Itermouth en Lagwagon, maar er rdtook gewerkt aan eigen num- rs. De eigen teksten gaan meestal r simpele alledaagse dingen, nt de filosofie van de band is roon voor de lol muziek maken at is dan ook precies wat Full of doet. Tweede band op het programma is Ex-Presidents, wiens muziek is omschreven als 'potente ik-met-hardcore-drive', alsook ig erftiur. retestrak, recht uit het hart en reeijm in je smoel'. Dit vertelt ir 26 leen wat je van deze band kunt Kave wachten: een band die garant itvoor een energieke podiumact. Wie houdt van lekkere rock roll 11311terecht bij Chantilly Lace. Deze 1 vai 1995 opgerichte 5-mans formatie elt pumpin' piano rock roll in stijl van Jerry Lee Lewis en Little :hard. Met deze laatste stonden aantal muzikanten al eens op het ieuwilium en ook de saxofonist heeft een optreden gehad met Hans lfer. Al vele podia werden door n) et e band opgeluisterd met een kheii windend optreden, iets wat 5 april zeker zal gebeuren. .C/CD ten tijde van overleden ger Bon Scott herleeft in de for- :ie Action in DC, een band die >luitend AC/DC covers speelt, l'dg|Jj ar van een ongekend niveau. De Zeet nd is opgericht in de nazomer van 18en al snel bleek dat ze elke tent z'n kop kreeg. Action in DC staat ant voor een spetterende show en keu- daarom op geen festival in bin- l-en buitenland meer weg te den dus zeker niet op Babypop. lis klapper van de avond speelt Brabantse formatie WC perience het dak van het gemeen- ïpshuis. Want WC Experience is band die een geheel eigen stijl iziek heeft en een concert geeft in alle opzichten afwijkt van iere bands en maar één doelstel- g heeft: lekker brutaal lol trappen het publiek op hun wenken Jienen met humoristische muziek berust op eigen werk en oude khits die voorzien zijn van plat- ilectische onzin teksten. Een band die je niet mag missen! )e deuren gaan zondag om 14.30 ropen, waarna om 15.00 uur Full Fun begint te spelen, totdat WC perience rond 22.00 uur hun luitend optreden begint. Het fes- al vindt plaats in gemeenschaps- is De Brink te Leunen, en de hele dag zal weer een fantastisch Spring is in the air! Hebben jullie k zo genoten van afgelopen ekend? Ook al was zaterdagnacht i beetje kort. En leven jullie ook van weekend tot weekend? En I volgende komt er alweer aan! lar hopen dat ie weer net zo lek- is. of nog lekkerder als het vori- Om het weer gezellig te maken lan de volgende mensen ingedeeld ii daarvoor te zorgen: vrijdag: iën en Ramon J.; zaterdag: Kay en nder; zondag: Juan en Remco. el plezier! Chantilly Lace zorgt voor onverval ste rock roll op Babypop '98 (foto: H. v.d. Beele) evenement worden. Dus als je zin hebt in een gezellige dag vol goede muziek, kom dan naar Babypop'98 op zondag 5 april. Genoten hebben de vele kerk- en concertbezoekers van de volledig uitgevoerde Kröningsmesse van W.A. Mozart in de Paterskerk afge lopen zaterdag. Door het optreden van Ars Musica met de dirigent Cees Wouters, orga nist Hans v.d. Eynden, samen met de solisten, Rianne Vogten sopraan, Jocobijn Wallis alt, Hans Timmermans tenor en Frans Kokkelmans bas, is de majestueuze muziek van de componist, geheel tot zijn recht gekomen. Tijdens de mis zijn verder nog uit gevoerd het Ave verum corpus, en als toegift het Laudate Dominum, eveneens van W.A. Mozart. Na de mis was er in het dans en partycentrum Janssen eeïi drukbe zochte receptie voor de jubilerende vereniging en de vijftal jubilarissen, met daarna nog een geanimeerde feestavond. In het feestjaar (25 jarig jubileum) van dit koor is hiermee weer een stempel geplaatst in het mooie con certboekje, waarin nog een groots optreden op 12 december te wach ten staat. Uitgevoerd wordt dan het schitte rende "Liverpool Oratorium" van de componist zanger Paul Mc.Cartney, ja die van de Beatles, een aanrader. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 nd,,vve* Menu van de week: f42.50 V ,VCX*V*\ een boerensalade of champignons op. toast een wild bouillon als tussencjei'echt +oumedos sti*ocjanafJ of stvuisvocjel met code poet saus en "qrand dessert'' samengesteld uit de dessert kaart van Roond d'n Tojjel De opgave voor de maand maart luidt als volgt: "Niet te verzoenen 'is het leven. Ten einde is dit wellicht nog 't meest: Te kunnen zeggen: het is even Tussen twee stilten luid geweest. Insiders zullen wel weten in welke hoek ze moeten zoeken, maar ook voor anderen is het een opgave, die te doen is! Veel plezier bij het oplossen van dit probleem. Elke laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer dichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke poëzieliefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter en uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. Antwoorden op deze vragen kunt u voor vrijdag 20 april a.s. sturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray. Elke maand zijn er zo 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de juiste titel van het gedicht. Ook dit jaar is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar niet aan de jaarwedstrijd mee willen doen, ook een prijs te verdienen! Ieder dus, die in welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidentele deelnemers meedingen! De kopgroep wordt nu gevormd door de dames: L. Colsen, R. van Daal, W. Nelissen-Wijnhoven, W. Vink en de heren A. Kroft en A. I^eijssen ieder 20 punten gevolgd door de dames L. Geurts, T. Peters-Ten Have en T. Smits met 10 punten Het gedicht van de vorige maand was een grapje er tussendoor. Het is van de hand van Kees Stip. In "Op een made" neemt hij de Duitsers op de hak, die in het weekend massaal naar het Schevemngse strand trekken. K. Stip - Op een made: Dit weekend ging een groepje maden In Scheveningen pootjebaden. De welbespraakste van het stel Sprak: "Makkers, merken jullie wel? Er zijn hier heel wat maden bij Die made zijn in Germanij". Om te noteren: Donderdag 14 mei a.s. komt de schrijfster LuLu Wang naar Venray. Plaats van samenkomen: De Witte Hoeve, Venray. Aanvang 20.30 uur. Dinsdag 21 april Poëziekring-bijeenkomst. Aanvang 20.00 uur in de Witte Hoeve, onder leiding van Mevrouw H. van Beek. Maandag 27 april Schrijverskring-bijeenkomst. Aanvang 20.00 uur in de Witte Hoeve, onder leiding van de heer J. Marlet. Inlichtingen over bovengenoemde activiteiten kunt u verkrijgen bij het secretariaat van het Literair Café, Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, (Telefoon: 0478-582948). 'n winkel vol vers, gezond en lekker eten! Compleet biologisch assortiment imsel verkoopt niet alleen verse produkten, Ook vrijwel alle dagelijkse boodschappen zijn in biologische kwaliteit verkrijgbaar. Van iam tot chips, van pizzasaus tot wijn. Natuurvoeding wordt in de meest beroemde diëten geadviseerd. Bij Gimsel vindt u ook milieuvriendelijke schoonmaakmiddelen en dierproefvrije cosmetica. ■verhuisd naar: Poststraat 6 tel. 587217 PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Zondag 5 april is er een darttoer nooi in De Evenaar. Dit vindt plaats in het kader van de Maaskei-trofee. In vier cafés aan deze en aan de andere kant van de Maas wordt om deze trofee gestreden. Daarnaast kan iedereen om de dagprijzen strij den. Vanaf 12.30 uur kan iedereen inschrijven. De Evenaar. Merseloseweg 96, Venray, tel. 510036. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 -13.00 uur op ons kantoor in Venray. beschrijving van uw te koop staande woning in onze bank. Een plek waar elke week ruim 2000 mensen komen. Uw woning wordt tevens aangeboden via Internet (www.tref.nl/peel&maas/rabobank) en de regionale Woningcourant. Dat betekent dat uw aan bieding door velen gezien wordt. En wij brengen u in contact met serieuze gegadigden. Geheel kostenloos. De Rabobank WOONWIJZER, een terechte keus! U wilt uw woning verkopen, maar hoe pakt u dat aan? Schakelt u de makelaar in, of juist niet? Gaat u de krant in, al of niet met een foto van uw huis? Welke prijs gaat u vragen? Waar moet u verder nog aan denken? Allemaal vragen, waarbij deskundig advies en hulp belangrijk zijn. Kom daarom naar de Rabobank en profiteer van onze nieuwe service, de WOONWIJZER. Wij publiceren een foto en Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530 216 peelmaas@tref.nl verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Êetcafé 'De Barnet4" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 J\Ae.nu de. Barnes voor minimaal fr)ry twee par's, p.p. mïj\J stokbrood met kruidenboter pasteitje of groentesoep feestelijke schotel met diverse soorten vlees, aardappelgarnituur en groenten dame blancKe of een flensje met ijs (Je.de/-e zondag br*ur\ck\ voor 24/50 p.p. iin. ƒ37,50 p.p. brengt Tajci Verstraaten u terug naar Venray. Êen feestje thuis!!! Barbecue voor groepen/ informeer De Oude Barrier be2orgt gna+is bij u tkuis warme en koude buffetten Zaterdag 28 april brengt Tine Ruysschart in het Theehuis het pro gramma 'Mozart, in muziek en woorden'. Tine Ruysschart draagt voor uit de brieven die de componist aan zijn vrouw Konstanze schreef in zijn laatste levensjaar. Het zijn flitsen en bedenkingen die een beeld schetsen van de mens Mozart en zijn tijd. Dan volgen kleine reeksen brief fragmenten uit de kindertijd, aan moeder en vader Mozart en aan zijn vrienden. Tine Ruysschart wil daarmee dui delijk maken wie uit die brieven tevoorschijn komt: de toondichter, de mens van zijn tijd, de 'onderdani ge' Mozart, de verliefde, de droef geestige Mozart en de felle grapjas. En dan blijkt het 'Godenkind' ook een gewoon mens te zijn met kleine en grote zorgen, vreugde en ver driet. Natuurlijk is Mozarts muziek zijn ware nalatenschap. Het programma wordt daarom omlijst met talrijke pianostukjes, gespeeld door de kunstenaar Luis Penin die zelf een groot bewonde raar is van Mozarts werk en dit op ontroerende wijze vertolkt. Tine Ruysschart uit België trekt al meer dan 20 jaar door Vlaanderen en Nederland met haar woord theater, waarmee ze een 'witte raaf' is. Ze verwierf grote bekendheid door haar heel eigen en zeer per soonlijke stijl, haar soberheid. De kracht van het woord in zijn puurste vorm. Haar grootste successen waren: een origineel 'Testament van Francois Villon'een sterke 'Reinaert de Vos', een gedurfde interpretatie van 'Het Markusevangelie', een indrukwek kende vertolking van 'Het verdriet van België' en een ontroerend 'Wit is altijd schoon'. Onlangs speelde zij samen met Jo Decaluwe - op de avond voor de Vrienden van het Odapark - de voorstelling 'Liefdesbrieven'. Een prachtige voorstelling maar vooral boeiend, humoristisch en ontroe rend. Kaartjes voor deze voorstelling kunt u telefonisch reserveren via tel. 0478-589071 of 513690. De voorstelling begint om 20.30 uur. Vanaf 20.00 uur is het Theehuis open. Rock 'n Rollen in Venray De Sixties Music Club houdt op zaterdag 11 april opnieuw een Sixties-avond in zaal In den Engel. Deze keer treden de Merwely Brothers en The Shaking Arrows op. Deze laatste groep vervangt Pipeline 61 die op het laatste moment af hebben moeten zeggen. De Merwely Brothers begonnen ooit met het coveren van de Everly Brothers. De reacties hierop waren goed waarna de band besloot om het repertoire uit te breiden met andere bekende hits uit de eindjaren vijftig, beginjaren zestig. Thans spelen ze o.a. Roy Orbison, Cliff Richard, Elvis, Berry maar ook de Beatles, Hollies, Searchers etc. De songs worden tweestemmig gebracht en de twee broers begelei den zichzelf op gitaar. E.e.a. wordt ondersteund door een drumcompu ter, weliswaar niet "echt sixties" maar het verhoogd wel de dansbaar heid. Ondanks het feit dat de Merwely Brothers al diverse jaren op de planken staan is hun enthou siasme er nog steeds niet minder om. The Shaking Arrows is al vanaf de begin jaren zestig actief en wordt gerekend tot de beste rock 'n roll sixtiesband uit de Benelux. De band was o.a. support act bij Fats Domino, Roy Orbison en The Everly Brothers. Regelmatig bege leiden ze artiesten zoals René Schuman, Rob de Nijs en Albert West. De band heeft ook een eigen fanclub met leden uit heel Europa en zelfs uit de Verenigde Staten en Canada. The Shaking Arrows heeft zeven lp's, evenveel single's en tien cd's uitgebracht. De stijl van deze Waalwijkse band is een mengeling van Jerry Lewis, Cliff Richard. Carl Mann, Elvis Presley, Buddy Holly, Carl Perkins, The Shadows en The Spotnicks. De Sixties-night op zaterdag 11 april begint om 20.30 uur. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ12,50. Voor meer infor matie, tel. 580624 of 515355. MODISCH GEKLEED -v 1 MINDER f BESTEED /f i lm lm •HEREN MODE» |Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-5863871 Zondag barst het van het leven in café De Bonte Koe aan de Hoenderstraat. Om 18.00 uur wordt er in Rotterdam de wedstrijd Feyenoord-Ajax gespeeld en... De Bonte Koe is er bij! U ook? Aansluitend zal er een optreden volgen van het Duo Luc. Het Duo Luc is begonnen als tijdverblijf voor een werkloze en een student. Naar aanleiding van een optreden op straat kreeg Duo Luc diverse optre dens in kroegen in Arnhem en Nijmegen. En nu op het podium van café De Bonte Koe. De nummers die de heren spelen zijn voorname lijk covers aangevuld met een paar eigen nummers. Een van de leden van Duo Luc is Luc Kateman (bekend van Grum). De ander is Ezra Houtkruyer (bekend van Dokter Dick). Daarna is het weer tijd voor Kinky Koe, dus kan er weer geswingd worden. Alles entree-vrij. Op zondag 5 april vindt weer de jaarlijkse vlooienmarkt plaats in de nishal op sportpark De Broekberg in Wanssum. De organisatie is in han den van Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren De opbrengst van deze vlooienmarkt komt ten goede aan de Wanssumse en Geysterse jeugd die deelnemen aan de kindervakantiewerkweek. Zoals gewoonlijk zijn er weer allerlei spullen te koop: serviesgoed, porselein, kleinmeubelen, elektroni ca, speelgoed en allerhande gebruiksvoorwerpen. Vanaf 14.00 uur zullen er verschillende stukken per opbod worden verkocht. De vlooienmarkt is van 13.30 tot 16.00 uur. De entree is slechts één gulden. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis entree. tot ziens in Wanssum op zondag 5 april. Betrapt bij diefstal Woensdagmorgen werd in een supermarkt aan de Kiosk een 70- jarige Venraynaar betrapt toen hij voor ƒ12,29 boodschappen mee wilde nemen zonder die te betalen. In overleg met de officier van Justitie kreeg de man geen transactie aangeboden wegens recidive (meer malen betrapt) maar werd hem een dagvaarding aangeboden om voor de rechter te verschijnen. Inbraken in volières In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in twee volières in Ysselsteyn. Een 55-jarige man ontdekte dat het gaas van zijn volière bij zijn woning aan de Litsenbergweg was open geknipt. Uit de volière werden zes kanaries en een kwartel gesto len. De waarde van de vogels is 250,- en de schade aan de volière bedraagt ƒ100,-. Een 73-jarige man ontdekte dat ook zijn bij zijn woning aan het Grauwveen staande volière was open gebroken. Uit de volière wer den twee rosella's ter waarde van 200,- gestolen s4ye*td<z ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver. P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. M. Verstraaten, J. de Vocht: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN. Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: M. RAEDTS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDS ZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, Gehan dicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10,00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3