m-r Concert Zevenrode klonk als een klok \y0A 15e Kennedymars ip de bakfiets voor Power(wo)man ZINKEN GOTEN Schaeffers Korte raadsvergadering in Meerlo-Wanssum Amnesty organiseert Amnifestatie 58 32 26 Geslaagd Ta 10 jaar bestaan, 10 dagen lang B.C. spijker broeken Jan Poels Nederlands kampioen Ambtenaren De voorjaars border Jongeren, ouders en psychiatrie Verhuizing kantoor Stichting Werk Op Maat Je bromfietsverzekering: zó geregeld bij de Rabobank Dakbedekkingen B.V. OOK VOOR UW Het eerste -en voorlopig enige concert van het Zevenrode-orkest, afgelopen maandag in de schouw burg, is een geweldig succes gewor den. Bijna zeshonderd gasten genoten van een voorstelling door de hon derd Noord-Limburgse muzikanten. De gasten waren enthousiast over het niveau van het concert, de sfeer en de gezelligheid. Vooral omdat de muzikanten slechts een keer of vijf hebben kunnen oefenen dwong de Op zaterdag 16 en zondag.17 mei wordt in Venray alweer voor de 15e keer de Kennedymars gelopen. Dit evenement is, zeker na al die jaren, niet meer weg te denken in de reeks van sportactiviteiten in Venray en omstreken. Een tocht van 80 km door het mooie Venrayse land, met een klein stukje Overloon. De route is vergelijkbaar met die van vorig jaar, dus ook dit jaar wordt er over vliegbasis De Peel gelopen. Bij de start om 21.00 uur wordt er in Venray-centrum eerst een kleine ronde van ca 1 km gelopen, waarbij harmonie Euterpe voor de muzikale omlijsting zorg draag. Het bestuur van de Kennedymars heeft veel aan dacht geschonken aan het wel en wee van de deelnemers onderweg. Er wordt op diverse plaatsen extra voeding ter beschikking gesteld en ook worden de wat langere, saaie stukken verlevendigd. Ook aan de snelwandclaars is dit keer gedacht. Vanaf 07.00 uur 's morgens worden zij bij de finish muzikaal onthaald door een aantal joekskapellen. Eveneens is er dit jaar veel aan dacht geschonken aan een zo geva rieerd mogelijk programma voor het publiek. Dit programma speelt zich Papiercontainer in brand De brandweer moest zondagmid dag rond 17.30 uur uitrukken voor een in brand staande papiercontai ner nabij de Kiosk. Het vuur kon worden geblust. Het dadertje, een 10-jarige jongen, kon worden ach terhaald. Of hij het alleen heeft gedaan is nog niet bekend. Wieldoppen gestolen Een 60-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van vier wieldop pen van haar aan de Lindenstraat geparkeerde Opel Kadett. Vernieling auto Een 29-jarige Venraynaar deed aangifte van het bekrassen van zijn aan de Sambastraat geparkeerde witte Peugeot. De vernieling vond het afgelopen weekend plaats. prestatie bewondering af. Tijdens het concert werd een cheque over handigd van 60.000 gulden. Met dat bedrag sponsort "Rabobank Zevenrode de komende drie jaar de acht muziekkorpsen uit de elf dor pen van het werkgebied van de bank. De musici én de gasten waren ook allemaal afkomstig uit Blitterswijck, Castenray, Heide. Leunen, Meerlo, Merselo, Oirlo, Veulen, Vredèpeel, Wanssum en Ysselsteyn. Met het concert wil de voornamelijk op en rond het Schouwburgplein af. Zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur zijn er in het kader van het 15- jarige jubileum van Volksdansgroep De Hakkespits optredens van een 19-tal volksdansgroepen. Verder treedt zaterdagavond de groep 10- Dance op. Zondagmiddag zorgt de Flavor Big Band voor de muzikale omlijsting op het plein en zijn er verder een grote hobbybeurs en een oldtimershow op het Henseniusplein. De voorinschrijving voor de 15e Kennedymars is inmiddels van start gegaan en duurt tol en met vrijdag 8 mei./ De kosten bij voorinschrijving bedragen 20,-. Voor inschrijvingen en inlichtingen kan men terecht bij het VVV-kantoor in Venray, Grote Markt 23, 5801 BL Venray, tel. 510505. fax 512736. Wilt u zich op zaterdag 16 mei nog inschrijven, dan kan dit tussen 14.00 en 20.00 uur in een apart daarvoor bestemde stand op het Schouwburgplein. Inschrijven kost dan 25 gulden. Rabobank, die dit jaar haar honderd ste verjaardag viert, het thema Toekomst door samenspel' nog eens onder de aandacht brengen. Na afloop kreeg elke dirigent een foto van het concert aangeboden. Ook de jongste en de oudste muzikant, de 13-jarige Jeroen Gardeniers uit Blitterswijck, en de 65-jarige Theo Deters uit Ysselsteyn, kregen een mooie foto. De Merselose blaaska pel maakte er daarna in de foyer nog een mooie show van. Op 23 maart is Marcel van Kuijck aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen (gebied medische weten schappen) gepromoveerd op het profschrift getiteld; ABC of a multi- specific organic anion transporter. Oorlogstuig aangetroffen Tijdens graafwerkzaamheden aan de St. Jozefweg werden diverse soorten oorlogstuig aangetroffen. Het gaat daarbij om vijf rookpotten, een handgranaat, een (Engelse) rookgranaat en brisantgranaten van Duitse makelij. Het is niet onmoge lijk dat bij die graafwerkzaamheden •nog meer oorlogstuig zal worden aangetroffen. In afwachting van de ruiming door de EOC werd het oor logstuig veilig gesteld. Inbraak in houthandel Er werd ingebroken in een aan Kleindorp in Merselo gelegen hout handel. Er werden verschillende gereedschappen ontvreemd. De inbraak werd zondagmorgen ont dekt. I splein 4a \r Henseniusplein 4a Venray dames en heren 69: van 2/4 t/m 11/4 '98 EEL EN MAAS in in >ord- |Zaterdag was er actie in het ;nrayse centrum om aan )\ver(wo)man Holland nog meer ikendheid te geven. Een heuse ^jdsoinroeper luidde de bel voor otverman en kondigde de ver killende activiteiten in het omende paasweekend aan. Het emoteam van Fitness- ganiiaunacentrum Venray gaf acte de resénce en liet zien hoe leuk het ;om zich op muziek te bewegen. Hjuwermanballonnen voor kinde- en en de mogelijkheid om zich in e schrijven voor de duathlonwed- Irijd maakte deze promotie voor et evenement compleet. Power(wo)man Holland vindt laats op 11, 12 en 13 april. In dit aasweekend zijn er diverse activi sten waaraan sporters, teams en inderen kunnen deelnemen. Naast |eWorldcup/NK Duathlon is er een 1 ;orte duathlon voor recreanten, een ^en print duathlon voor de jeugd vanaf leur 12 jaar, een trio-estafette voor teams kan- ian scholen, bedrijven, vrienden- va- lubs of families en een duathlon voor Powerkids. Powertainment garandeert de deelnemers een paasweekend waaf- in sportiviteit, muziek, bewegen en gezelligheid de boventoon zullen voeren. Een behendigheidswed strijd, een quiz en de culinaire en culturele prestaties van de Venrayse horeca in combinatie met de muzi kale omlijsting van bekende joeks kapellen en optredens van humoris tische gezelschappen zullen de speciaal daarvoor ingerichte party tent doen bol staan van de 'power'. Aanmelden voor het Power(wo)man-evenement kan door middel van een inschrijfformu lier dat te verkrijgen is bij de VVV, Grote Markt te Venray of bij het Powerman-secretariaat, tel. 0478- 571103 of 0478-589880. Volledige informatie over Power(wo)man Holland-Venray is ook te vinden op Internet: http:/www.tref.nl/peel&maas/power man. De stadsomroeper op z'n bakfiets was bij de Powerkids erg in trek. Tijdens de Nederlandse kam- lioenschappen voor gemeenteamb- enaren te Lisse heeft Jan Poels uit I /enray, werkzaam bij de gemeente I deerlo-Wanssum, de wedstrijd van I ikm voor veteranen gewonnen. De I leelnemers boven de 40 jaar hadden :en eigen start met ongeveer 1000 |i leelnemers. Direct na de start heeft lan Poels de leiding genomen. Er <i wmde zich een groepje van vier nan die lot vlak voor de finish bij 1 ilkaar bleven. Op de atletiekbaan, ff waar nog 300 meter gelopen moest worden, zette Jan Poels aan voor :en eindsprint die door niemand beantwoord kon worden. Zijn eind- lijd over het gevarieerde parcours, gedeelte door de Keukenhof, was I 22.18 minuten. Namens de gemeente Venray finishte Henk Dings als vierde in de :ategorie 45-50 jaar jn een tijd van 23.14 min. Andere deelnemers uit Venray waren Louise Gerards I (23.17 min.) en Wim Crooijmans 1 (27.15 min.). Er waren over de beide afstanden en II km 4150 deelnemers. De modelbijenstand 't Zoemhukske van de Imkersvereniging Horst e.o. heeft als eerste thema van 1998 'de voor- aarsborder'. Reeds eerder is het legrip 'border' aan de orde geweest. Wij hebben toen trachten aan te geven dat een border het hele jaar Öoor kan zijn, zo men daaraan de voorkeur geeft. Men noemt dit de 'vier seizoenen border'. Tocht zijn er luinliefhebbers, die de border elk seizoen opnieuw aanplanten met eenjarige planten al dan niet tussen vaste planten. Men tracht daardoor een doorlopende bloemenpracht te krijgen. Van de andere kant vraagt ;het echter wel meer werk. Ongetwijfeld zal het plezier wat men eraan heeft dit grotendeels compenseren. De imkerij is zeer gebaat met bor ders die vroegbloeiende planten hebben. Immer nauwelijks de winter doorgekomen zullen de bijen onmiddellijk op zoek gaan naar 'vooral stuifmeel producerende plan- jten. De wilg is daarvan een goed voorbeeld. Dit geldt in het algemeen [voor alle planten die in februari j(sneeuwklokje), maart (krokussoor- ;ten, lenteklokje en muurbloemen) cn in april bloeien. Deze planten zijn in het algemeen bol- of knolge wassen of vaste planten. De drachtplantentuin van Zoemhukske heeft voorjaarsbioeiers die de moeite waard zijn. Meer inlichtingen daarover kunt u op zon dagmorgen 5 april tussen 11.00 en '3.00 uur krijgen. donderdag 2 april 1998 - Pagina 11 Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Voetrefiexzonetherapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen NIEUW; Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) Schoutenslraalje ló VENRAY IEL. 0478 589295 In de maanden maart en april organiseert de RIAGG Noord- Limburg een serie van vijf thema bijeenkomsten voor jongeren in de leeftijd van 15 tot 21 jaar, van wie een van de ouders psychiatrische of ernstige psychische problemen heeft. Als een van de ouders ernstige psychische of psychiatrische proble men heeft, dan heeft dit vaak ook gevolgen voor de andere gezinsle den. In de hulpverlening is de aan dacht vooral op de cliënt of patiënt zelfgericht. De kinderén en jonge ren in het gezin kunnen of zullen zelf meestal geen aandacht vragen voor hun eigen situatie, gevoelens en vragen. Het hebben van een ouder met een ernstig psychisch of psychiatrisch probleem is nog een groot taboe. Met anderen hierover praten is voor de jongere dan ook moeilijk. Met de themabijeenkomsten wil de RIAGG aandacht geven aan deze jongere en ingaan op haar of zijn vragen. Tijdens deze bijeenkomsten krijgt men informatie en kan men ervaringen uitwisselen. Hierdoor kan men vaak gemakkelijker met de situatie omgaan. Enkele thema's die aan de orde zullen komen zijn: opgroeien in een gezin met een ouder met psychiatri sche problemen; ervaringen met de hulpverlening; psychiatrische pro blemen en erfelijkheid; gevoelens ten aanzien van je ouders, en hoe zorg je ook goed voor jezelf. Aanmelding De bijeenkomsten vinden plaats op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur in het RIAGG-gebouw, Hogeweg 99, Venlo. De themabij eenkomsten hebben een preventief doel, deelnemers worden dan ook geen cliënt van de RIAGG. Als u belangstelling heeft boor deze themabijeenkomsten of meer informatie wilt, kunt u contact opne men met mw. drs. Ria Hartman, afd. preventie dienstverlening, tel. 077-3550300. De Stichting Werk Op Maat gaat verhuizen. Het kantoor is met ingang van 30 maart verplaatst naar Smakterweg 15 te Venray, postcode: 5804 AE. Nieuw tel.nr. 0478- 552348. fax 0478-552328. Vanuit ons nieuwe pand hopen we u een optimale service te kunnen bieden. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 23 t/m 30 maart kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Weijer aanhangwagen; Makita accuboormachine; Makita boorma chine; Holzhen cirkelzaag; blauwe koffer met 2 Bosch slijptollen; Makita slijpschijf; Bosch zaag; Widia zaagblad; Gjerde zaagmachi ne; 2 tons krik; 2 ladders; wieldop pen Opel Kadett; bankpas; bril; bro che, giromaatpas; halsketting; jas Eastwood parka leer; kentekenplaat bromfiets; OV-jaarkaart; rijbewijs; mountainbike Giradengo; Univega Alphina 500 CTB; Cortina dames fiets type Alpina; gazelle opafiets; gazelle type Medio; Juncker dames fiets type Primeur; Maxwell heren fiets; Nostalgie omafiets; Raleigh herenfiets; "Rivella herenfiets; Sparta damesfiets; Union herenfiets; Rolex herenhorloge. GEVONDEN Damesbroche; portefeuille met inhoud; pauwhaan; Labrador. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Winkeldiefstal Zaterdagmiddag hebben vermoe delijk tWee vrouwen en een man in de leeftijd tussen de 20 en 30 jaar kans gézien zeventien broeken en een hemdje uit een modezaak aan de Bleek mee te nemen zonder te betalen. Totale waarde 3.200,-. De diefstal heeft tussen 14.45 en 15.15 uur plaatsgevonden. Er is een signa lement van de winkeldieven bekend en het onderzoek loopt nog. De raadsvergadering afgelopen maandagavond van de gemeente Meerlo-Wanssum kon spreken van een record. Binnen een kwartier was de vergadering afgelopen terwijl in die tijd de geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden door de speciale commissie waren onder zocht en. zoals de woordvoerder verklaarde, de kandidaten tot de raad konden worden toegelaten. Ook schreef de raad geschiedenis omdat beide wethouders en nog twee raadsleden verhinderd waren de raadsvergadering bij te wonen. De nieuwe raad zal, zoals dat bij de wet is voorgeschreven, op dins dag 14 april samenkomen om dan ook de vereiste eden of geloften af te leggen. In die vergadering zullen ook de leden van de verschillende commissies worden benoemd en zal officieel afscheid worden genomen van de zes raadsleden die niet meer in de nieuwe raad zullen terugkeren. Piet Hendrix die in de nieuwe raad zal terugkeren gaat dan zijn 40e jaar in als raadslid voor de gemeente Meerlo en later de gemeente Meerlo-Wanssum. Hij schrijft daarmee ook een record op Op zondag 5 april om half twaalf begint op het Universiteitsterrein aan de Tongersestraat in Maastricht een middag vol muziek (van Braziliaans, jazz en Afrikaans tot klassiek orgel), schrijvers (van Kader Abdolah tot Ton van Reen), tentoonstellingen, straatacts, kinder activiteiten en nog veel meer. De Amnesty-groep Venray pre senteert op deze manifestatie haar werk voor de vier Egyptische advo caten die al meer dan vier jaar zon der aanklacht en proces vastzitten. U kunt bij de stand van de groep in de tent op de Kommel een petitie tekenen waarin aangedrongen wordt op een eerlijk proces binnen een redelijke termijn of anders de vrijla ting voor deze advocaten. Ook andere Limburgse Amnesiy-groepen presenteren op diverse locaties hun werk. Natuurlijk is er op deze Amni- festatie ook gelegenheid om te teke- zijn naam. Nimmer is het in de geschiedenis van de gemeente voor gekomen dat een afgevaardigde zo een lange staat van dienst heeft bereikt. AFSCHEID WETHOUDER Op 1 juli 1969, bij de vorming van de nieuwe gemeente Meerlo- Wanssum werd Jan Rutten lid van de gemeenteraad. In 1974 werd hij tot wethouder gekozen. Na 29 jaar raadslidmaatschap waarvan 24 als wethouder vindt Jan Rutten het tijd worden om het vaandel over te dra gen aan een ander en zoals bekend zal de huidige fractievoorzitter van het CDA," de heer Jan Derkx hem opvolgen. Het gemeentebestuur van Meerlo- Wanssum heeft gemeend aan deze wethouder, met zoveel verdiensten voor de gemeente, een afscheidsre ceptie aan te bieden op donderdag 16 april van 18.30 tot 20.00 uur in gemeenschapshuis De Zandhoek in Wanssum. Jan Rutten heeft al die jaren de portefeuille ruimtelijke ordening, openbare werken, grond en pachtzaken en agrarische aange legenheden behartigd. nen voor mensenrechten. Op diverse locaties ziet u de handtekeningen kaarten waarop Angela Groothuizen in het kader van haar 'Uitdaging' uw handtekening vraagt. 5 april is de laatste dag waarop voor deze 'Uitdaging' getekend kan worden. U kunt in Venray uw hand tekening zetten bij de postkantoren, de VVV, de Wereldwinkel, de bibli otheek, de boeken- en cd-zaken en bij Mac Donalds. De Amnesty-groep Venray had afgelopen maandagochtend in het totaal 2050 handtekeningen geteld, buiten de getekende kaarten die door anderen verstuurd zijn. Landelijk staat het aantal op ruim 400.000. Als u nog niet getekend hebt, teken dan alsnog en verstuur uw getekende kaart op tijd of breng hem even naar de hierboven genoemde plaatsen in Venray. Meer informatie: bel C. Hoedemaekers, tel. 550230. Eén jaar schadevrij rijden; 10% korting Op je toekomstige autoverzekering tot 15% korting Snelle schadeafhandeling: 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar Informeer bij de Rabobank \<vter polis Rabobank Venray-Oostrum Zeven rode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530 300 peelmaas@tref.nl rabol281@tref.nl VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 11