J PEEL EN MAAS Nieuw huis op het oog? Wij regelen voor u de perfecte hypotheek! Al twintig huisjes voor Venraystraat Jubilarissen FNV gehuldigd ubileumjaar Rabobank Venray-Oostrum officieel van start Een maaltijd voor de kinderen Let op! een nieuwe kijk op deuren, serres, kozijnen en dakkapellen Joekskapel in actie voor Clinic Clowns Kinder boerderij weer open Oud papier WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Samen een eeuw bank(v)ieren I abfl bank Venray-Oostrum honderd jaar en geeft een Na honderd jaar bankieren iet nu tijd om 'dankjewel' te gen. Onder het motto 'Samen j eeuw bank(v)ieren' worden nend anderhalf jaar de nodige jviteiten op touw gezet die een ,ot publiek zullen aanspreken. nderdag 26 maart onthulde ituursvoorzitter J. van Rens het stlogo en gaf daarmee het •tschot voor het feestjaar. 1 )ok de zeven vrolijk gekleurde 'P: jonnen van het speciale jubi- jnlogo geven het al aan; 'feest' is thema. Of zoals directeur Louis iers van Rabobank Venray- strum zegt: "We willen, samen »t de Venrayse bevolking, feest ren. Zoals we ook al honderd jaar rken". )e gedachte om zoveel mogelijk nsen te betrekken bij het eeuw- st is vanaf het prille begin lei- jad geweest. Zo komen de baSis- edn" uit de koker van de eigen dewerkers. Een stuurgroep en werkgroepen vertaalden die in aantal programma-onderdelen •verschillende doelgroepen. Het iderdste levensjaar van de irayse bank duurt officieel van juli 1998 tot 16 juli 1999. ;ening houdend met de zomerva- ities duurt het programma ruim jaar. FROGER, TOWERS ÉN MANNENKOOR Imdat een goed begin het halve Ik is begint het eeuwfeest specta- Het jubileumlogo symboliseert feest. Hedenmorgen werd het met een officieel tintje onthuld. Het logo zal het hele jubileumjaar op de gevel van de bank prijken. culair. Op vrijdag 19 juni geeft René Froger een gratis miniconcert op het Schouwburgplein. In het voorpro gramma diezelfde avond ook Lee Towers, die samen met het Venrays Mannenkoor een kippenvel-versie van 'You'll never walk alone' ten beste zal geven, en zangeres Hanny. Verder dit jaar onder meer twee 'aangeklede' kerstconcerten voor de ouderen uit het werkgebied. Rabobank Venray-Oostrum hecht belang aan een actief verenigingsle ven. Met de Rabobank Jubileumtrofee wil de bank de verenigingen nog een extra stimulans geven. Ook in 1999 wordt nog een aantal activitei ten georganiseerd. In de periode tot september van het volgend jaar zal het weekblad 'Peel en Maas' in een serie artikelen ingaan op de achter gronden van een eeuw lokaal ban kieren. jéHmi. i m L Steeds meer mensen kiezen voor aluminium of kunststof als het gaat om deuren, kozijnen, een dakkapel of een serre. Kunststof en aluminium hebben dan ook sterke troeven: duurzaam, onderhoudsarm, gemakkelijk-schoon te maken en inbraak vertragend. Kofra biedt U de keuze uit vele kleuren en profielen. Natuurlijk: altijd van de beste kwaliteit en voor een redelijke prijs KOFRA I Venray Kempweg 35 5801 VL Venray Tel.: 0478 - 550967 mobiel: 06-51419976 De actie van de Stichting Venray- jivinolandia om daar woningen te Ouwen is een groot succes. Vorige teek is het aantal huisjes dat gere- iseerd kan worden, op twintig iomen. De huisjes kosten 4000 ilden en de stichting is actief om [ersponsoren voor te werven. Inmiddels zijn de werkzaamheden Divinolandia begonnen. De tineente aldaar heeft de benodigde 'ond geschonken en er is begonnen iet het bouwrijp maken van die "ond. In totaal kunnen in de werknet uitzendbureau leuk en licht werk in Venray 4 uur per dag leeftijd onbelangrijk! Bel ons 077-3873531 (Venlo) 077-3988989 (Horst) Venraystraat 28 huisjes gerealiseerd worden. Geïnteresseerde sponsoren kunnen hierover contact opnemen met Wim Lammertink, tel. 5I0610. Wil getuige zich nogmaals melden Een inwoonster van Ysselsteyn nam maandag contact op met de politie omdat zij in de nacht van zaterdag op zondag iets verdachts had gezien, waaraan zij op dat moment geen aandacht had geschonken. Bij het lezen van het bericht dat op het Mobilisatie- complex in Ysselsteyn vijf leger voertuigen waren gestolen, bracht zij haar waarnemingen in verband met die diefstal. Jammergenoeg vergat de dienstdoende agent haas- naam te noteren. Wel deed hij de mededeling dat de politie contact met haar zou opnemen, hetgeen nu onmogelijk is. De politie vraagt de~ Ysselsteynse DRIN GEND contact met haar op te nemen. Fraktie van de Vorle bedankt de kiezers voor het vertrouwen, dat ze met de verkiezingen hebben gegeven en dat ruim 200 stemmen meer opleverde. Fraktie van de Vorle anders dan anderen eerlijk en aktief Wij betreuren het, dat we net zoals 4 jaar geleden zijn afgewezen voor het nieuwe college. Op zondag 5 april wordt de marathon van Parijs gelopen. Op zich niets bijzonders, ware het niet dat dit jaar een tweetal men sen uit Oostrum de stoute (ren) schoenen hebben aangetrokken. Onder de duizenden deelnemers proberen Sies Liebrand en Harry Bruijsten de verplichte 42 kilome ters tot een goed einde te brengen. Voor Sies Liebrand is het niet de eerste keer. Ook de marathon van New York heeft hij inmiddels op zijn lijstje staan. Voor Harry daaren tegen is het wel de eerste keer. Ondanks het feit, dat ook hij een kilometervreter is heeft hij nog nooit de 42 kilometer in wedstrijd verband afgelegd. Harry loopt in Parijs voor de Clinic Clowns. Hij probeert zoveel mogelijk geld bij een te lopen voor dit goede doel. Collega's, vrienden en bekenden betalen per uitgelopen kilometer of sluiten weddenschappen af. Harry levert op deze manier zijn bijdrage aan het door de personeelsvereni ging van de gemeente Venray op 6 juni a.s. te organiseren actie rondom het gemeentehuis ten behoeve van de Clinic Clowns. Sies Liebrand zal op zijn beurt Harry zoveel mogelijk proberen bij te staan. Hij wordt daarbij geholpen door 'zijn' joekskapel 'de Baetere Helft', die, niet geheel toevallig, het zelfde weekend in Parijs verblijft en beide lopers muzikaal naar de einds treep zal begeleiden. Op zaterdagmorgen vertrekt het hele gezelschap met de bus van Taxibedrijf Verstraaten BV naar Parijs. Op de zaterdagavond wordt het parcours muzikaal verkend. Na een ongetwijfeld korte nacht wil het muziekgezelschap op zondagmor gen om 09.00 uur aan de start ver schijnen om Harry en Sies een hart onder de riem te blazen. Onderweg zullen ze ongetwijfeld nog de nodige Venrayse noten klin ken. Rooi mien Dorp onder de Eiffeltoren, dit zuej wat zien. De Baetere Helft wensen Sies en Harry veel succes op hun voettocht door Parijs en hoopt, dat de actie Clinic Clowns de uiteindelijke winnaar mag worden. Sponsors blijven welkom. Informatie: tel. 0478-585595. Voorwiel gestolen Een 45-jarige Venraynaar kwam zaterdagmorgen tot de ontdekking dat van zijn aan de Kogeldistel geparkeerde personenauto het com plete rechter voorwiel was gestolen, ook was getracht het achterwiel weg te nemen. Laatste leren jassen Nu met veel voordeel Damesjassen van 499.- voor 299.- Damesjassen van 275.-voor 199.- Herenparka van 499.- voor 249.- Herenjack van 399.- voor 239.- enz. enz en als klap op de vuurpijl Diverse restanten zomerkleding zondag 29 maart open van 12.00-17.00 uur ,tN\e\eïs Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Op woensdag 1 april gaat de kin derboerderij in Veulen weer open. De openingstijden zijn van 10.00 tot 17.00 uur; vrijdag gesloten en zaterdag van 16.00 uur. De éntrèe is ƒ1,- per persoon. Tot ziens. Fam. v. Kempen, Lorbaan 11 Veulen. BRUKSKE Op zaterdag 28 maart haalt het Wijkplatform Brukske weer oud papier op. Zet uw papier gebundeld tussen 11.00 en 13.00 uur aan de kant van de straat. VELTUM Leden van DOS Venray halen op vrijdag 27 maart weer het oud papier op in Veltum (gedeelte gele gen tussen de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Men wordt verzocht om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed zetten. Vernieling auto Een 27-jarige Venraynaar deed aangifte van het leksteken van twee banden van zijn aan de Kiosk gepar keerde personenauto. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Schade ƒ260,-. werknet uitzendbureau in- uitpakkers/ controleurs in Venray en Venlo dag- of ploegendienst vervoer wordt geregeld 077-3873531 (Venlo) 077-3988989 (Horst) NIEUWE OF GEBRUIKTE AUTO'S LEASEN ROVER DEALER JW DONDERDAG 26 MAART 1998 - NR. 13 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG 't Veule wisselt van eigenaar Vanmiddag rond 12.15 uur scho ven zo'n veertig kinderen van de basisschool in Veulen aan voor een gezamenlijke maaltijd. Dat komt op scholen vaker voor maar deze keer was het wel heel bijzonder. Rien de Laat, uitbater van zaal 't Veule had de kinderen uitgenodigd. De maal tijd is bij gelegenheid van het feit dat De Laat zijn zaak heeft overge dragen aan Anthony Tielen uit Helden. Rien de Laat is eigenlijk veehan delaar maar al twintig jaar is hij uit bater van 't Veule in Veulen. De café-zaal neemt in de kleine Veulense gemeenschap een centrale plek in en De Laat heeft daar al die jaren op eigen wijze invulling aan gegeven. Altijd stond hij klaar voor het dorp en haar verenigingen. Ook voor de individuele mens was hij altijd aanspreekbaar en bij proble men werden er oplossingen gezocht en vaak ook gevonden. Vandaag neemt De Laat, woon achtig in Ysselsteyn, dus afscheid van Veulen en hij wilde daarbij ook de kinderen uit het dorp betrekken. Reden voor hem om de veertig kin deren van de basisschool uit te nodi gen voor een gezamenlijke maaltijd in zijn zaal. Afgelopen vrijdag wer den enkele leden van de Industriebond FNV en de Vervoersbond FNV gehul digd. Beide bonden gaan over in de nieuwe FNV Bondgenoten. De gehuldigde leden waren G. Hesen, W. Heijl, A. Kerstens (allen uit Venray), H. Aben uit Oostrum en F. van Leuken uit Leunen. Laatstgenoemde was 25 jaar lid van de vervoers bond, de overige jubilaris sen 25 jaar van de indus triebond. Vier leden die eveneens 25 jaar lid waren van de Industriebond, te weten P. Ermers, A. Keijsers, L. Litjens en G. Philipsen ware wegens ziekte of ver blijf in het buitenland, niet bij de huldiging aanwezig. BOUW- EN HOUTBOND AFD. VENRAY Afgelopen dinsdagavond is de jaarvergadering van de Bouw- en Houtbond geweest. Na de goed verlo pen vergadering werd de huldiging verricht voor de jubilarissen die 25, 40 en 50 jaar bij de bond lid zijn. Ze werden op een gepaste manier door de voorzitter en districtbestuurster toege sproken en de bijhorende speld werd opgespeld. Op deze foto ontbreken een paar jubilarissen van wege ziekte of afmelding. Het bestuur wenst ze nog proficiat en nog vele vak bondsjaren. De aankoop van een nieuw huis is een belang rijke en spannende gebeurtenis. Er moet veel worden geregeld. Ook financieel. Hoeveel hypotheek heeft u nodig, welke vorm is het beste, hoe kan het fiscaal zo gunstig mogelijk worden opgezet? Allemaal vragen waar de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies een antwoord op heeft. Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies geeft u de zekerheid van: - een scherp tarief - een deskundig en op maat gesneden advies - een betrouwbare, solide partner - een persoonlijke service, nu en in de roekomst. Een hypotheek van de Rabobank: da's vertrouwd en goed! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530216 Zevenrode tel.(0478)530340 J Ja, ik wil graag meer informatie over Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies., 1 Neem contact met mij op voor nadere informatie. adres postcode/woonplaats telefoon j Coupon opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig)

Peel en Maas | 1998 | | pagina 8