Gouden Bruispaar in Venray DAK- Herinrichting sportpark kost 2,3 miljoen Uw favoriete foto op een taart Schaeffers Dubbeltentoonstelling in Overloon en Leeuwarden Powerman- promotie in Venray ONDERHOUD 58 32 26 Oud-leerling Muziekschool aan de piano in Theater Bellevue Kennismaking met atletiek Kinderkleding beurs Veltum Planet Eden (Did.) Wortelstemp TrefPunt helpt ondernemers op Internet na pEEL EN MAAS donderdag 26 maart 1998 - Pagina 7 Dakbedekkingen B.V. OOK VOOR UW bij geen gehoor: Robert Schaeffers 51 36 97 WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Vanavond 26 maart begeleidt de veelzijdige pianist Bob Wijnen de zanger Paul Paschier bij zijn optre den met een "liedjesprogramma" in de halve finale van het Amsterdams Kleinkunstfestival 1998. Na een selectie uit 55 groepen in een auditie ronde, uit dertien groe pen in de voorronde volgde een try- out door heel Nederland voor de laatste 7 kandidaten. Uit deze wor den de drie finalisten gekozen voor de finale op 30 maart in het Nieuwe de la Mar Theater. Een Jury bestaan de uit oa Thorn van der Groot, Karin Bloemen en Dick van den Heuvel zal dan beslissen wie de Wim Sonneveld prijs gaat winnen. Bob werd door Paul Paschier gevraagd hem te begeleiden bij dit concours. Ondanks de drukte van het laatste jaar aan het Koninklijk Conservatorium in den Haag besloot hij deze kans niet voorbij te laten gaan. En tot nu toe met succes. Bakker Geert van Gassel met een van zijn eerste fototaarten. duet. Voor de prijs hoeft U het niet te laten. Voor 'n tientje heeft u een ver groting op uw taart. Een logo op een klein gebakje kost slechts 75 cent extra. Wel moet u de taart enkele dagen van tevoren bestellen. Bakkerij van Gassel is gevestigd aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn en aan de Kruidenlaan in Venray. Burgemeester en wethouders hebben groen licht gegeven voor de herinrichting van sportpark 0e Wieën. De totale operatie gaat bijna 2,3 miljoen gulden kosten. §V Venray en de Atletiek vereniging Venray Regio dragen daar zelf ƒ155.000,- bij. De plannen omhelsen de aanleg van een nieuwe kunststof atletiek baan, de aankoop en aanpassing van de Raaylandvelden. de bouw van nieuwe kleedlokalen en de sloop de oude kleedlokalen nabij de Leunseweg. De Atletiekvereniging krijgt een kunststof atletiekbaan die ook voor wedstrijden geschikt is. De vereni ging draagt in totaal ƒ105.000,- bij in de kosten. KLEEDLOKALEN SV Venray krijgt zes nieuwe kleedlokalen maar daar staat tegen over dat de lokalen nabij de Leunseweg, waar nu nog gebruik van wordt gemaakt, worden ges loopt. De nieuwe lokalen zullen langs de Sportlaan nabij de Raaylandvelden worden gereali seerd. SV Venray bekijkt nog of de vereniging zelf vier extra kleedloka len kan voorfinancieren. Daarmee zou het ruimteprobleem binnen de vereniging grotendeels zijn opge lost. Bovendien zijn er dan moge lijkheden voor G-voetbal voor gehandicapten en voor het opstarten van een mini-pupillen groep voor jeugd van vijfjaar. De extra lokalen kosten drie ton. De gemeente Venray zal dan dat bedrag in 1999 of 2000 aan de ver eniging terugbetalen. Voorzitter Michiels geeft aan dat het bestuur voorstander is van realisatie van tien kleedlokalen ineens. "Maar het zijn de leden die daarover uiteindelijk beslissen" aldus Michiels. Dat zal in een (extra) ledenvergadering moe ten gebeuren. Verder zullen de Raaylandvelden die aangekocht worden, anders wor den ingericht zodat er drie voetbal velden beschikbaar zijn. SV Venray draagt zelf ƒ50.000,- bij aan de realisatie van de zes geplande kleed lokalen. KOSTEN De totale kosten van de herinrich ting liggen op ƒ2.290.000,-. Het grootste gedeelte (ruim 1,3 miljoen) van dat bedrag komt uit de investe ringsprogramma's van de laatste jaren. Doordat de gemeente in de toekomst ƒ440.000,- bespaart op het onderhoud hoeft slechts ƒ370.000,- uit de reserves worden gehaald. De commissie voor sport bespreekt het voorstel op 6 april waarna de raad op 28 april haar oor deel uitspreekt. In het Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum te Overloon en het Fries Museum/Verzetsmuseum te Leeuwarden staat van 26 maart t/m '1 juni de unieke dubbelexpositie 'De Rubberen Tijd - Jam Karet' De ten toonstelling behandelt op originele en prikkelende manier de koloniale relatie tussen Nederland en lnd(ones)ië, vanaf Cornel is de Houtman, in 1596 de eerste Nederlander in de Indonesische archipel, tot de souvereiniteitsover- dracht in 1949. In het kader van het gemeentelijk project 'Kennismaken met sport', bestaat de komende twee zaterdagen gelegenheid om kennis te maken met de 'moeder van alle sporten', namelijk de atletieksport. De Atletiekvereniging Venray - Regio organiseert op de zaterdagen 28 maart en 4 april, van 10.30 tot 11.30 uur op de atletiekbaan, sport park De Wieën, een speciale trai ning voor jongens en meisjes die interesse hebben in atletiek. De Atletieksport bestaat uit ver schillende onderdelen en vanaf 7 jaar kun je voor proef meedoen met de trainingen bij de atletiekvereni ging- Meer informatie kan worden ver kregen bij de ledenadministratie, tel. 0478-582842 of bij de trainingen op de atletiekbaan. Poging inbraak In de nacht van vrijdag op zater dag is een poging ondernomen om de toegangsdeur van een aan De Bleek gevestigde banketbakkers winkel te forceren. Dat is niet gelukt, maar de hele deur was ont zet. Diezelfde nacht is op dezelfde wijze getracht toegang te verkrijgen tot een aan De Bleek gelegen mode zaak. Ook hier is het bij een poging gebleven. Brandkast aangetroffen In het Defensiekanaal aan de Zeilbergseweg werd een gedumpte brandkast aangetroffen. De brand kast was met een slijpschijf open gesneden. De inhoud was verdwe nen. Uit het onderzoek is gebleken dat de brandkast afkomstig is van een bedrijf in Deurne. Het verdere onderzoek is in handen gesteld van de regiopolitie Deume. DUBBELEXPOSITIE Bijzonder is de vorm van de ten toonstelling: twee afzonderlijke exposities waarin het perspectief verschuift van het Nederlandse - De Rubberen Tijd, naar het Indische en het Indonesische standpunt - Jam Karet. In het Fries Museum staat het deel 'De Rubberen Tijd', in Overloon het deel 'Jam Karet'. U moet dus eigen lijk twee keer komen kijken om de hele tentoonstelling te zien. Uw tweede bezoek is praktisch gratis, voor slechts een gulden kunt u de andere helft van de tentoonstelling bezoeken naar keuze in Overloon of Leeuwarden. TITEL Het Indonesische jam (spreek uit djam) karet' is in het Nederlands te omschrijven als 'de tijd. die van rub ber, van elastiek dus rekbaar is'. Het is een vaste uitdrukking in het Indonesisch die weergeeft dal het niet op de minuut aankomt, wat morgen kan hoeft niet vandaag. In de tentoonstelling verwijst het naar de koloniale tijd waarin rubber een van de vele grondstoffen was die Nederland uit z'n kolonie haalde. Maar vooral drukt Jam Karet uit dat de geschiedenis niet één vaste vorm heeft, maar elastisch, kneedbaar is, verwijzend naar het verleden én de toekomst. EDUCATIEF De tentoonstelling gaat vergezeld van een uitgebreid educatief pro gramma waarin het Indische verle den wordt geplaatst in het bredere perspectief van aan- en inpassing in de multi-culturele samenleving van vandaag. Het pakket bestaat uit twee delen: educatief begeleidingsmateriaal bij de tentoonstelling en een mini-ten toonstelling die geleend kan wor den. Het materiaal is ontwikkeld voor twee niveaus: een pakket voor groep 7 en 8 van de basisschool en een pakket voor het voortgezet onderwijs. Tuinlantaarn vernield Een 51-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van een in zijn tuin aan de Allegrostraat geplaatste lantaarn. Uit sporen viel op te maken dat de dader in de rich ten van de Henri Dunantstraat is gelopen en kennelijk last had van de brandende lamp. Die trapte hij kapot. De schade bedraagt ƒ100,- De wijkvereniging Veltum organi seert op zaterdag 4 april van 13.00 lol 15.00 uur een beurs voor tweede hands kinderkleding in wijkgebouw 'tSchöpke, Veltumse Kleffen 72b. De zomerkleding (t/m maat 182) kan daarvoor aangeleverd worden op zaterdag 28 maart van 14.00 tot 16.00 uur en/of op vrijdag 3 april van 18.30 tot 20.00 uur. De kleding dient uiteraard schoon en in goede siaat aangeleverd te worden. Tweedelige setjes daarbij even aan elkaar bevestigen. Er kunnen overi gens geen schoenen, laarzen of sok jes aangeboden worden. In gezamenlijk overleg wordt door de organisatie en de aanbieder een prijs afgesproken. Indien betreffend artikel verkocht wordt gaat daarvan 70% naar de aanbieder en 30% naar de wijkvereniging. Afrekening daarvan, alsook het ophalen van eventueel niet-verkoch te kleding vindt direct na afloop plaats op zaterdag 4 april tussen 16.00 en 17.00 uur. Niet retour genomen kleding gaat naar een goed doel. Voor meer informatie kunt u bel len met Elly Pouwels, tel. 510224 of Gerda v. Lierop, tel. 510869. f Jera'70 Ysselsteyn presenteert: Op zaterdag 28 maart zullen deze formaties optreden in de Jera'70 in Ysselsteyn. Allereerst zal de Duitse formatie Planet Eden het podium betreden. Zij spelen (hard)-rockco- vers van onder andere Metallica, Live. en Aerosmith. Daarna zal de bekende formatie Wortelstemp het podium betreden. Deze band uit de regio Ysselsteyn/America bestaat uit vier man. Deze power-rockband is een van de meest spelende bands in het biker circuit. Dit hebben ze onder andere te danken aan zeven jaar podiumervaring en aan de knallende rock cd genaamd Love, Peace and Destruction, die ook in België en Duitsland zeer goed ontvangen werd. Door dit succes werden ze driejaar geleden gevraagd, als enige J Nederlandse band, om aan een ver- zamel-cd genaamd Bikers-Groove deel te nemen. Deze cd werd uitge bracht door een Duits platenlabel en werd uitgebracht in Oostenrijk, België, Nederland, Duitsland en Luxemburg. Kortom, twee bands die u zeker niet mag missen! Aanvang 20.00 uur en de entree is ƒ5,-. Toegang voor iedereen vanaf 14 jaar. De Jera'70,is te vinden aan dc Peter Janssenweg 12 in Ysselsteyn. Diefstal uit bouwproject Uit een bouwput van een buffer op het terrein van het Zuiveringschap aan de Metaalweg werd een professionele bouwzaag, met een gewicht van 150 kilo, naar boven gehaald. Deze was in een tafel ingebouwd. Gezien het gewicht moeten er meerdere perso nen bij betrokken zijn geweest. De schade voor een bouwfirma uit Veghel bedraagt ƒ4.000,-. De dief stal vond het afgelopen weekend plaats. Sinds kort heeft bakkerij van Gassel in Ysselsteyn en Landweert er een noviteit bij. U kunt voortaan taarten bestellen met daar een uitdraai van een foto of logo erop. Het nieuwe procédé is uit de Verenigde Staten over komen waaien en nu al een succes. De gewenste foto wordt met een scanner gedigitaliseerd. Van de afbeelding wordt vervolgens op een printer een afdruk gemaakt op eet baar papier. Daarbij wordt inkt gebruikt die eveneens eetbaar is. Die inkt is overigens goedgekeurd De organisatie van Power(wo)man Holland zoekt het publiek op. Zaterdag 28 maart is een promotie-team van het duath- lon-evenement in het centrum van Venray. Het winkelend publiek krijgt informatie over de interna tionale duathlon en het omlijsten de programma, dat dit jaar in het teken staat van 'muziek en bewe gen'. Power(wo)man Holland staat synoniem voor internationale top- duathleten. Ook dit keer ver schijnt nagenoeg de complete wereldtop in Venray aan de start. Plus natuurlijk honderden atleten van alle leeftijden, die meedoen om de persoonlijke grenzen te verleggen en simpelweg omdat ze plezier hebben in sportief preste ren. Maar Power(wo)man Holland is meer; het evenement heeft zich sinds vorig jaar duide lijk op de kaart gezet als sportief dagje uit voor het hele gezin. Dit jaar lopen 'muziek en bewegen' als een rode draad door het pro gramma. Een zeskamp voor bedrijventeams, shows van fit ness- en aerobic-clubs, joekska- pellen en zondagavond gezellige optredens van De Havenzangers en Taai Taai. Het Paasweekend zit vol muziek en beweging in en rondom de feesttent aan de door de keuringsdienst van waren. De foto kan vergroot of verkleind worden en maakt van een taart weer iets meer. "Het is een leuk idee voor verjaardagstaarten, communietaar- tën maar ook voor bedrijven. Er kan een bedrijfslogo op. Ook zou het iets kunnen zijn voor autobedrijven die, als ze een auto verkocht heb ben, de klant een taart aanbieden met daarop een afbeelding van de gekochte auto. Hetzelfde idee zou je ook met huizen kunnen toepassen" aldus Geert van Gassel. die zeer enthousiast is over zijn nieuwe pro- Raadhuisstraat. Zaterdag 28 maart krijgen de bezoekers aan het Venrayse cen trum alvast een voorproefje. Het demonstratieteam van het Fitness- en Saunacentrum Venray, onder leiding van Trix Hogema, laat zien hoe lekker het is te bewe gen op muziek. Het demoteam krijgt hulp van leden van toneel groep Ventiel, die als ouderwetse stadsomroepers het publiek bij eenroepen. Voor de kinderen zijn er ballonnen. Zaterdag 28 maart is bovendien het wedstrijdsecreta riaat geopend van 13.00 tot 16.00 uur. Inschrijven of informatie halen kan dan dus ook. Het wed strijdsecretariaat van Power(wo)man Holland is geves tigd aan het Henseniusplein, in het voormalige kantoor van Dagblad De Limburger. Inbraak auto Vrijdagavond is tussen 16.00 en 23.00 uur ingebroken in een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde per sonenauto van een 37-jarige Venraynaar. Uit de auto werden twee zonnebrillen en twee pakken buisverband ontvreemd. Getracht was ook de autoradio mee te nemen, maar dat was niet gelukt. Op maandag 6 april zal de Prinses Beatrixstraat versierd zijn ter ere van het gouden bruidspaar Jack Philipsen en Nelly Mooren. 40 jaar lang was de gouden brui degom JACK PHILIPSEN (75) het boegbeeld van 'tante Post'. In zijn geboorteplaats Merselo was hij de meeste jaren van zijn tijd bij de PTT werkzaam. Na het verlaten van de lagere school in Merselo was hij graag ver der gaan studeren maar in de crisis tijd waren daar geen mogelijkheden voor. Dus maar aanpakken op het tuindersbedrijfje van zijn vader aan de Handrik. Maar zijn dag begon voor hem met het bezorgen van de 'Venlose krant' in Merselo. 'In de zomer weinig abonnees, in de win ter het dubbele', aldus Jack. Postbode Hendriks in Merselo zag voor de krantenjongen ander werk en beval hem aan om als hulpbestel ler te beginnen in Venray. Dat was in de harde winter van 1942/1943. Die verbintenis duurde maar kort want hij werd aangewezen voor de Arbeitzeinzatz in Duitsland en tewerkgesteld bij de duikbootbasis van de Kriegsmarine in Kiel. Dat beviel helemaal niet en toen de kans kwam, terug naar Merselo. om daar onder te duiken. Na de bevrijding werd hij weer aangenomen als hulp besteller. Zo gemakkelijk was het post bestellen in die tijd niet: slechte en dikwijls onbegaanbare wegen en dat met fietstassen vol. De bestellers van toen waren ook boodschappen jongen. Als er iets betaald of ont vangen moest worden werd dat ook door de bestellers verzorgd. Ook werd post meegenomen om de bewoners van de buitengebieden de weg naar het Postkantoor te bespa ren. In 1957 werd Venray proefproject om met de auto in de buitengebie den de post te bezorgen waaraan Jack deelnam. In 1977 vonden zijn chefs het beter dat hij het kalmer aan ging doen en kreeg hij een vaste route. Na 40 jaar nam hij afscheid als postbode maar nog geen afscheid van de PTT. Toen de 'Postsoos' werd opgericht kreeg hij daarin een bestuursfunctie die hij nu nog bekleedt. De gouden bruid. NELLY MOOREN (72) werd geboren in Heukelom, tussen Bergen en Afferden. Haar ouders hadden daar een vrachtbedrijfje met kolenhandel en een café met zaaltje. Toen haar vader in 1941 overleed bleef haar moeder met negen kinderen achter. Om alles te runnen moest er worden aangepakt. Toen Nelly gemist kon worden ging zij 'dienen' bij dokter Smals in Vierlingsbeek. Bij die dok ter leerde zij veel mensen uit het verzet kennen. Toen de bevrijder in aantocht was moest ze evacueren naar Venray waar ze ook het bom bardement - meemaakte. Op St. Servatius maakte ze de bevrijding mee. 3% RENTE Op het bevrijdingsfeest in Vierlingsbeek leerde zij haar man kennen. Op 12 februari 1948 werd in het gemeentehuis van Bergen het wettelijke huwelijk voltrokken. Voor de kerkelijke verbintenis werd nog gewacht tot 6 april in Merselo waar pastoor De Bot hun huwelijk inzegende. Bij de weduwe Arts kwamen enkele kamers vrij waar ze konden inwonen. In 1950 verhuis den ze naar de pas gereed gekomen witte woningen in het Desselke. Vijf jaar hebben ze daar met plezier gewoond totdat onder andere burge meester Janssen en gemeentesecre taris Vorst het idee hadden gelan ceerd om met medewerking van de gemeente Aan de Prinses Beatrixstraat woningen te bouwen. Er was daar aanvankelijk veel belangstelling voor maar jammer genoeg haakten er velen af. Zo bleef het project beperkt tot die straat. Het was een schot in de roos maar je moest 10% eigen geld hebben. De rest werd via een 30-jarige lening met 3,5% rente verstrekt. Maar om 1100 gulden bij elkaar te krijgen was een hele kTus. Dat kon alleen maar als je een vaste baan had. Een bedrijf als de PTT. Daarom woon den in die straat ook zoveel PTT-ers. Het paar heeft geen dag spijt gehad want het was daar 'aan de rand van het dorp' heerlijk wonen met een grote tuin en vooral in een hechte gemeenschap. Er werden vier kinderen uit hun huwelijk geboren en die zullen met tien kleinkinderen, hun aanhang en familie op maandag 6 april hel feest meebeleven. De dag begint om 14.00 uur met een plechtige eucha ristieviering in de Paterskerk. Daarna gaat men naar zaal In den Engel voor het verdere feest. Tijdens de receptie van 19.00 tot 20.30 uur krijgt iedereen de gele genheid het gouden paar geluk te wensen. HOBBY'S De gouden bruid vindt het nog steeds een hobby om altijd klaar te staan voor haar kinderen en klein kinderen. die extra vreugde geven in haar lever. Verder is ze vrijwilligster van de Fietsvierdaagse, houdt van winkelen, zwemmen, fietsen en kaarten. De gouden bruidegom zit ook niet stil. Hij is actief in de Post Soos. voor. tijdens en na de Fietsvierdaagse, maakt graag met vrienden fietstochten, bezoekt bun galowparken en niet te vergeten wekelijks kaarten. Oorlogstuig Dinsdag werd tijdens landbouw- werkzaamheden aan de Spurkterdijk een 4,5 inch brisantgranaat naar boven geploegd. Deze verschoten brisantgranaat van Engelse makelij is nog uiterst gevaarlijk. Tijdens landbouwwerkzaamheden aan de Ysselsteynseweg werd een 8.8 cm doorsnede brisantgranaat van Duitse makelij aangetroffen. Beide zeer gevaarlijke explosie ven zijn in afwachting van ruiming veilig gesteld. TrefPunt Peel&Maas Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan, TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen niet actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. F.en levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen, Zo ontsnapt u niet aan de aandacht van klanten uit uw omgeving. U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragea Maar TrefPunt kent meer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slot: TrefPunt is een initatief van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Meer informatie? Vul de bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas, antwoordnummer 14. 5800 VB, Venray. U kunt ons ook bereiken via tel.: (0478) 58 27 27. fax: (0478) 51 09 16, e-mailadres: pCelenm@tref.nl

Peel en Maas | 1998 | | pagina 6