RABOBANK WOONWIJZER! c Ixpositie in De Lochting Op zoek naar een huis? Raadpleeg eerst de Zanggroep Young Sound werkt hard aan 'Contrast' Harmonie veilt goederen en diensten J Voorronde 'De wraak van Brabant' ürtlesoep en Blijf Lief in e Bonte Koe exicaanse □maaltijd en ve-muziek in De Evenaar 'rommelmarkt in Oostrum Doe mee met het Literair Café Steak menu: f37.50 Passieconcert in Grote Kerk Muziekfeesten Merselo 1998 Antwoordcoupon Toneel in Maashees L EN MAAS donderdag 26 maart 1998 - Pagina 3 an 29 maart tot 8 mei exposeren professionele kunstenaars .pt werk in galerie De Lochting 'enray. Het gaat om een interes- Ie combinatie van schilderijen en leien. Hans van Vroonhoven iktzeer kleurrijke schilderijen in lengde techniek. Marleen v.d. >g exposeert keramische beel- sobere en verstilde mensfigu- èn Henny Zwart laat uitbundige, /eeglijke bronzen beelden zien. vel Marleen v.d. Steeg als Henny art exposeerden reeds eerder in Lochting Jarleen v.d. Steeg volgde schil- en naaldkunstlessen bij Willy iinali in Deurne en later beel- vormen bij Wim Klabbers in ;meer. Mensen staan centraal in kunstwerken, zij wordt geïnspi- l door wat hen bezig houdt, wat maakt en vormt. De beelden van chamotteklei; vroeger altijd of zwart. De laatste jaren krijgen r neer (natuurlijke) kleuren, lenny Zwart heeft na haar oplei- l gewerkt met o.a. hout, gips, .anstaande zaterdag en zondag en twee bands een optreden ver gen in café De Bonte Koe. laterdagavond om 21.00 uur (in kader van unplugged op de vroe- saterdagavond) zal de Nijmeegse id Turtlesoep op het podium in. Zij zullen de gasten een akoe- ch programma voorschotelen twee sets van elk ongeveer 30 uiten. Hun optreden bevat num- rs van Van Dik Hout tot tallica. Entree is vrij. )p zondagavond is het de beurt de Midden-Limburgse formatie f Lief. Blijf Lief is opgericht in 2. Naast covers spelen de leden eigen nummers. Ze noemen hun ziek poprock en country met een erp randje. Hun voorliefde voor «|jiziek uit het zuiden en westen van Hjnerika komt dan ook duidelijk fMir voren. Aanvang 20.00 uur, ree ƒ5,-. Beginnende band opgelet! !afé De Bonte Koe geeft alle id, die unplugged willen spelen wat voor een samenstelling dan een kans om op te treden voor inden, bekenden, fans, familie en instil angstellenden. Heb je ongeveer uur programma bel dan gerust café: tel. 510137 of kom even ijkeit n. april (Paaszaterdag) wordt er a de Evenaar een Mexicaanse altijd geserveerd. De kosten voor :e maaltijd inclusief welkomst- nkje en kop koffie na bedragen 4.50 p.p. Reserveren voor deze ilische maaltijd is noodzakelijk, kansluitend is er een optreden i Big Bucks and Easy Money, ee begaafde muzikanten die zeer lenlopende stijlen muziek bren- i. Uiteraard is iedereen welkom le entree is gratis. kheijDe Evenaar, Merseloseweg 96, II CE Venray, tel. 0478-510036. )ok voor een gevarieerd avondje vide nnaar... De Evenaar! para Op zondag 29 maart vindt weer de rlijkse rommelmarkt plaats in het meenschapshuis van Oostrum; )oti legen aan de Watermolenstraat. organisatie is in handen van irmonie Sub Matris Tutela. De brengst van deze rommelmarkt mtten goede aan het uniformen- instrumentenfonds van de har mei onie. mei Zoals gewoonlijk zijn er op de jken, arkt allerhande spullen te koop, iet. als boeken, serviesgoed, glas- rk, kleinmeubelenj elektronica en erhande andere gebruiksvoorwer- n. Vanaf 11.30 uur zullen er weer rschillende stukken bij opbod ver- Kht worden. Oe aanvang van de rommelmarkt 11.00 uur, de sluiting is om 13.30 jr. Zoals gewoonlijk is de toegang J lor iedereen geheel gratis. Tot ziens in Oostrum op zondag maart. Tasjesroof Vorige week woensdagmiddag nstreeks 16.15 uur fietste een 79- rige Venrayse over de elfrichstraat richting Kempweg ia en zij werd ingehaald door een omfiets waarop twee jongens van igeveer 16 jaar zaten. Bij het pas- ren griste de duopassagier haar tas et boodschappen uit het mandje 't aan het stuur van haar fiets was fvestigd. In de tas zat ook haar Htemonnee met ongeveer 100 gul- en persoonlijke bescheiden. De bromfiets reed richting estsingel De politie roept dringend getuigen 'die iets van deze laffe tasjesroof oben gezien contact met hen op te "^en onder tel.nr. 531111. ond MDe steen en klei, maar is uiteindelijk gebleven bij haar materiaal: brons. De technische mogelijkheden van b.v. ranke vormen en de eeuwig heidswaarde spelen hierbij een belangrijke rol. Zij experimenteert met het patineren waardoor de 'huid' van het beeld gaat leven en het beeld nog meer zeggingskracht krijgt (of gaat spreken). Bij het werk van Hans v. Vroonhoven vormt de natuur het uitgangspunt. Kleur speelt een grote rol. Veel schilderijen zijn op hout geschilderd. Alle schilderijen zijn tot stand gekomen door middel van gemengde technieken (acryl, conté, waskrijt, pastel, enz.). Het woord gemengde technieken heeft bij een aantal schilderijen een speciale betekenis door het toepassen van keramiek, gietijzer en andere mate rialen. Ook wordt de computer soms ingezet als schildergereedschap. Tijdens de openingsmiddag op 29 maar zijn de kunstenaars aanwezig en is er muziek van Onno Zij del, gitaar en Ernesto Oosthuizen, piano. U bent van harte welkom op deze openingsmiddag. Galerie De Lochting, Laagheidseweg 16, 5804 BJ Venray (richting Overloon), tel. 0478- 585173. Open: zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.30 uur. Door omstandigheden verschijnt de rubriek Doe mee met het Literair Café pas volgende week in dit blad. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 1RdD" uw e\s- 4 „(17.00 w* qeqi'ciliiieei'di.' bourqondische uiensoep oj carpaccio van tonijn champignons op toast een dub steak van 350 gram met kruiden boter Koffie met ammaretto ofonze eigen kaneel parfait de Zwamboks Op zondag 29 maart geeft het Noord-Limburgs Kamerorkest Vlora onder leiding van Wim Hekking een passieconcert in de St. Petrus Bandenkerk te Venray. Uitgevoerd wordt het alom bekende 'S.tabat Mater' van Pergolesi. Muziek uit de 18e eeuw dat de Italiaanse componist schreef op 26- jarige leeftijd, vlak voor zijn dood. Het 'Stabat Mater' bezingt de droef heid van Maria onder het Kruis van haar Zoon. Solisten zijn Truus van den Kroonenberg-Crooijmans, sopraan en Anita Bijvoet, alt. Het concert begint om 16.00 uur en duurt ruim een uur. Qe toegang is gratis. CO •HERENMODE» Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 U zoekt een gelegenheid om u eens lekker te ontspannen? Van een gezellige avond te genieten? Verwend te worden met klasse- muziek? Een lekker glaasje te drin ken en ook nog een hapje te eten? Dan kunt u terecht op de Muziekfeesten Merselo. 29, 30 en 31 mei en 1 juni 1998 vinden de jaarlijkse Merselose Muziekfeesten plaats met wederom een zeer geva rieerd programma. Vrijdag 29 mei, 20.00 uur: Hollandse Hits Festival met Frans Bauer, Marianne Weber, Geert Pelzer en Greenlight Expres. Zaterdag 30 mei, 21.30 uur: Country en Western. Black Hills uit België, The Goods uit Canada, Country Sister uit Tsjechie. Zondag 31 mei, 12.30 uur: Rowwen Hèze met in het voorpro gramma Going la Paz. 20.00 uur: Drie-kapellenshow met de Maaskapel Wessem, Uedelhovener Dorfmusikanten (Duitsland en Die Fidelen Rosentaler Merselo. Maandag 1 juni, 11.30 uur: Aid Merselse Dag. Een dag vol sfeer en muziek. Voor de hobbymarkt zijn nog enkele stands vrij. Voor info kunt u bellen naar H. Cremers, tel. 546479. 20.00 uur: De Schintaler. Maak snel van de gelegenheid gebruik en bestel de benodigde kaarten bij P. Rieter, tel. 0478- 546595. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00- 13.00uur op ons kantoor in Venray. Een huis zoeken, daar komt heel wat bij kijken. Grootte, indeling, ligging, prijsklas se, nieuwbouw of een bestaand huis? Hoe leg ik contact met de verkoper? Hoe werkt de makelaar? Wat kost zijn bemiddeling? En hoe zit het met de financiering? Allemaal vragen, waarbij u best deskun dig advies en hulp kunt gebruiken. Kom daarom eerst naar de Rabobank. Dankzij de nieuwe WOONWIJZER-servi- ce heeft u in één oogopslag het meest com plete overzicht van de huizen die in Venray te koop staan. Wij informeren u en bren gen u in contact met de verkopende partij. Kostenloos. De WOONWIJZER: een goede start! verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venmy-Oostrum tel. (0478) 530200 j Ja, ik wil meer weten over de Woonwijzer. Neem contact met mij op voor nadere j informatie. adres i J postcode/woonplaats telefoon i j Opsturen in een envelop aan: J Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Êe+cafe "De Bappier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 HVie galgen ry) keuze-menu Krokant gebakken mosselen op toast ofMeloen coctail Struisvogel in een deegjasje oj een rib eye in een rockfort éurand dessert Oude Barrier dressing Oedere zondag brancK voor ƒ24-,50 p.p. Bij besteding van min. f 37/50 p.p. brengt Taxi Verslraaten w terug naar Venray. De 45 leden van zanggroep Young Sound uit Overloon hebben het afgelopen jaar hard gewerkt aan hun nieuwe prograpima 'Contrast'. Voor het eerst in naar 30-jarig bestaan heeft de zanggroep zich terugge trokken om onder leiding van haar kersverse dirigent Ron Hanssen ste vig te repeteren. Voor 'Contrast' ver zorgen de leden behalve de zang ook zelf de kleding, de choreogra fie, het decor en de PR-activiteiten. Alle leden zijn op de een of andere manier actief betrokken bij het tot stand komen van dit schitterende avondvullende programma, waar u in mei van kunt gaan genieten. Voor de instrumentale begeleiding van de 16 verschillende nummers die 'Contrast' u laat horen, is een Ook dit jaar brengt de Toneelvereniging Maashees een toneelstuk op de planken. Op zater dag 28 maart en zondag 5 april zul len zij voor het voetlicht treden met een klucht. Dit jaar is gekozen voor de klucht 'Koekjes' oftewel Kekske geschreven door Frank M. Ziegler en Han Manrho. Koekjes is een stuk dat garant staat voor een geslaagd avondje uit. Alle ingrediënten die een klucht leuk maken zijn aanwezig. Je komt ogen en oren tekort. Aan lachwek kende scènes geen gebrek. Ook dit jaar is de regie weer in handen van Jack Haegens uit Leunen. De voorstellingen vinden plaats in het gemeenschapshuis te Maashees en beginnen om 20.00 uur. Kaarten a 6,50 zijn verkrijgbaar aan de kassa. Indien u zeker wilt zijn van een plaats kunt u telefonisch reser veren bij René Franssen, tel. 0478- 636361. gelegenheidsband samengesteld bestaande uit negen topmuzikanten die eveneens al maanden aan het repeteren zijn. Voor de regie is Hans v.d. Zanden aangetrokken en het geluid wordt verzorgd door Geert Verstraaten. Twee mensen die de kwaliteit van het een en ander waar borgen. U kunt tijdens 'Contrast' komen genieten van stukken uit Schindlers List en Miss Saigon maar ook van nummers van Sting, Paul Simon en Queen. 'Contrast' dus. Een prachtige avond uit! De kaartverkoop start op 4 april bij de volgende verkoopadressen: Slagerij Centen, Irenestraat; Kapsalon Toine, Stevensbeekseweg 2A en Supermarkt Verbeeten Plusmarkt, Vierlingsbeekseweg 2a, allen in Overloon. De kaarten kos ten ƒ12,50. 'Contrast' wordt voor u gebracht op zaterdag 9 en zondag 10 mei en bij voldoende belangstelling ook op zaterdag 16 en zondag 17 mei. De aanvang is voor alle avonden om 20.00 uur in het gemeenschaps huis te Overloon. Jeugdige winkeldiefjes Twee 6-jarige jongens werden door personeel van een supermarkt in het Brukske betrapt bij winkel diefstal. Een van de jongens had een chocolade-ei ter waarde van ƒ1,79 gepakt terwijl de ander een leeg kratje dat hij in de winkel had gepakt voor het statiegeld wilde inleveren. Beiden zijn aan de politie overgegeven. De politie heeft de ouders van de jongens in kennis gesteld. Een 13-jarige jongen werd zater dagmiddag door personeel van een sportzaak aan de Bleek betrapt toen hij voor een bedrag van 95,- goe deren mee wilde nemen zonder te betalen. Op zondag 29 maart houdt Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide een Goederen en Diensten Veiling in gemeenschaps huis De Brink te Leunen. De toe gang tot deze veiling is gratis. Vanaf 13.ÖÖ uur zijn de aanwezi ge goederen te bezichtigen. Om 14.00 uur zal de veiling geopend worden met de trekking van drie aantrekkelijke prijzen met een waar de variërend van ±f25,- tot ƒ100,-. Vervolgens zullen er om 16.00, 18.00, 20.00 uur en aan het einde van de veiling telkens nog eens drie prijzen getrokken worden. De totale waarde van het prijzenpakket bedraagt ƒ700,-. Het lotnummer, waarmee u kans maakt op een van deze prijzen vindt u op de voorkant van de catalogus, die in Leunen, Veulen en Heide huis-aan'-huis ver spreid is en ook in de zaal verkrijg baar is. De prijzen dienen wel tij dens de veiling afgehaald te worden middels overlegging van het win nende lotnummer. Vele bedrijven, verenigingen en particulieren uit Leunen, Veulen, Heide en hun wijde omgeving heb ben een groot aantal goederen en diensten aangeboden, die tijdens de veiling per opbod verkocht zullen worden. Alle goederen en diensten die aangeboden werden staan in de catalogus vermeld. De aangeboden diensten variëren van een avondje babysitten, het optreden van een bekend orkest uit de regio tot een rondvlucht voor twee personen boven de gemeente Venray. De aan geboden goederen zijn eveneens zeer verschillend van aard. Zo zal er o.a. een echte Limburgse vlaai geveild worden, maar ook een half varken diepvriesklaar en wat te den ken van 1 minuut gratis winkelen in een supermarkt. In totaal zijn er meer dan 225 goederen of diensten, die op deze dag onder de veilingha mer komen. Het inzetbedrag van alle goederen en diensten ligt aan zienlijk beneden de werkelijk waar de. Kom dus 29 maart naar De Brink te Leunen en doe een bod op een of meerdere van de zeer aan trekkelijke aanbiedingen. De opbrengst van de veiling komt geheel ten goede aan Harmonie St. Catharina die hiermee haar instru mentarium (met name voor het groeiend aantal jeugdleden) op peil probeert te houden. Harmonie St. Catharina wil langs deze weg alle aanbieders van goederen en/of dien sten nogmaals hartelijk bedanken voor hun gulle gaven. Naast het gebeuren binnen kunt u bij goed weer ook nog een indruk van het dorp Leunen opdoen. De liefhebbers zonder hoogtevrees kun nen zich naar hogere sferen laten voeren, om ongeveer ter hoogte van het haantje van de Leunse kerktoren van een prachtig uitzicht te genie ten. Dit alles wordt u aangeboden door Van Rattingen BV Kraanverhuur en kost slechts 1 munt van De Brink. De kleintjes of degenen met wat hoogtevrees kun nen kosteloos van Leunen genieten middels een rondritje met de huifkar van dhr. J. Jacobs. Verder kunt in de entree in een snuffelhoek nog wat spullen kopen, die o.i. niet geschikt waren om per opbod te verkopen, doch voor de liefhebber alleszins de moeite waard zijn. Tevens kunt u hier middels het kopen van een lot (zoveel als u wilt) kans maken op het winnen van een ware Shetland-pony aangeboden door dhr. J. Reintjes. Voor de zesde keer organiseert Stichting Brabant Pop de Wraak van Brabant, een provinciaal popcon cours dat tweejaarlijks wordt geor ganiseerd. Van de 180 bands die zich hebben ingeschreven zijn er 48 geselecteerd voor twaalf voorron den. Na drie semi-finales volgt op zaterdag 16 mei de finale in het Tilburgse Noorderligt. De achtste voorronde vindt plaats op zaterdag 28 maart in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek. In Gryphus zullen zaterdag ten PEEL EN MAAS 'n abonnement waard tonele verschijnen: de Rainpuppets, Vualin, ...Met Roosen en Quaff. De volgorde van optreden wordt door loting bepaald. Gryphus is geo pend vanaf 20.30 uur. De eerste band begint om 21.30 uur. De entree bedraagt 7,50. Poging diefstal auto In de nacht van zaterdag op zon dag is. door forcering toegang ver kregen tot een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto van een 30-jarige Venraynaar. De bedrading was reeds doorverbonden maar de dader is kennelijk in zijn werk gestoord. Wel was de autora dio uit de auto gesloopt. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer. L. Keijser-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: R. KEIJZER, tel. 0478-541777 Spreekuur in het ziekenhuis Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen W. de VOCHT en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17130 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray. Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn Putdeksel door midden Personeel van Buitenbeheer BV moest in actie komen voor vervan ging van een door midden gebroken putdeksel in de Pr. Bernhardstraat. Voordat er ongelukken waren gebeurd was de deksel vervangen. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Erits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. 1 4

Peel en Maas | 1998 | | pagina 2