De grootste taart 29 maart koopzondag in Venray Ondernemers Henseniusplein houden paas-kleurwedstrijd Oprichting club voor Aid Adjudante Rooy Logistieke banenmarkt Adecco Venray Lifestyle 10 jaar: korting en cadeaus Oproep aan alle oud leden van MHCV Omroep Venray programma- info Straks naar het buitenland? Dan nu naar de ANWB! Arbeids ongeschikten Platform Limburg UW UW Cursus vrij-uit spreken Wereldwinkel Kiplekkere paasdecoraties bij Intratuin Vedior organiseert landelijke Ban(k)endag Nieuw nummer Dierenbesche rmmg Een gastvrij onthaal... ■%L EN MAAS donderdag 26 maart 1998 - Pagina 11 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag 26 maart gaan we eer op bezoek in Heide. We starten in bij het dorpsplein waaraan hooi en kerk liggen. Ook staat ar het door Piet Hermans gemaak- en door Jan Maas ontworpen eld van de imker met de bijenkorf lien bijen. Jan Maas vertelt over molen die er gestaan heeft, over kermis van vroeger en we praten wandelend tussen de velden over zichtbare gevolgen van de ruil- rkaveling. Tenslotte vraagt Liny Rutten om :dewerking bij het samenstellen n een fotoboek over 75 jaar hooi Heide, ledereen die foto's |eft, informatie denkt te kunnen ven bij oude foto's of op een dere manier wil helpen, kan con- [tmet haar opnemen. Haar tel.nr. "81702. (Donderdag 19.00 uur, taling maandag om 18.00 uur) (aar zijn de troubadours lieven fdere donderdagavond brengt pr Hovens vanaf 20.00 uur uit- tend Brabantse en Limburgse liek van 20.00 tot 22.00 uur. Het [te uur heet 'Ger Gedaon' en het :de uur gaal de lucht in onder de lemer 'Waar zijn de troubadours bleven'. In het tweede uur ont- mgl hij altijd gasten. Zo komt Sjra Hs uit S wal men op 2 april naar de udio van Omroep Venray. De den van zijn bezoek is nu het ektakel 'Van Os Veur Dich' wat dit ar weer gehouden zal worden op 2 ei a.s., waarbij ongetwijfeld een urvan Limburgse artiesten mede- irking zal verlenen voor het goede el. Beide programma's mag u bijwo- n. De enige voorwaarde is dat u ui tevoren even de studio belt. u int sowieso altijd telefonisch ageren op nummer 512362. Praatcafé Ook dit programma, om de twee k eken op de zondagochtend, mag u jwonen. Praatcafé komt live van- Icafé 't Podium aan de Kruisstraat Venray. Aan bod komen meestal lie verschillende onderwerpen en u unt genieten van live muziek bracht door artiesten uit Venray of JW recte omgeving.Praatcafé: zondag Ssen 11.00 en 12.00 uur. Omroep Venray zoekt... De lokale radio in Venray zoekt ringend nieuwe collega's. ledewerkers die zich bezig gaan !/S ouden met verslaggeving, redactie- crk, presentatie, techniek enz. Wat zou u graag willen doen? aal het ons weten en maak even n afspraak voor een gesprek. Ons lefoonnummer is 512362. Omroep Venray: kabel 12,4/ether 90.2. Postadres: Postbus 1,5800 AB Venray. Studio-adres: I. Antoniusstraat la, 5801 AR inray. Telefoon: (0478) 512362. p (0478) 513656. World Wide 'eb: WWW.EASY.NL/LOV. E- iail: lovenray@dds.nl Lading vrachtauto in brand Donderdagmorgen omstreeks 16.25 uur zag de 43-jarige bestuur- 'er van een vrachtauto uit Hengelo de A73 ter hoogte van Venray, e volgeladen was met fietsen en toffen, dat er rook uit de vrachtauto xvam. Hij stopte bij tankstation De Vuust en ontdekte dat de lading in 'rand stond. Met eigen blusmidde len en met hulp van andere vervoer ders begon hij met succes de blus werkzaamheden, die later door de venrayse brandweer werden overge komen. Hoe groot de schade is en 0ver de oorzaak konden nog geen Mededelingen worden verstrekt. Nieuwe lente- en zomermode Op zondag 29 maart zijn in Winkelcentrum Venray de win kels van 12.00 tot 17.00 uur geo pend. Veel winkels hangen er dan vol met de nieuwste mode en trends voor lente en zomer. Daarmee maakt Venray zijn naam als regionaal modecentrum helemaal waar. Een ideale gele genheid dus om met het hele gezin in de rekken te zoeken naar wat er in de modebladen al zo aantrek kelijk uitzag. Winkelcentrum Venray zorgt bovendien voor een lekker feeste lijke sfeer. Verspreid over het cen trum spelen zes draaiorgels bekende orgelmelodieën. Op het Henseniusplein is een catwalk waar om 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur een zestal mannequins en twee dressmen machtig mooie mode showen. En op de Grote Markt is een groot skate-spekta- kel. Tijdens de modeshows is kle ding van Thomassen Mode, Olympic Sport, Lifestyle, Ricor en Berden Mode te zien. De manne quins en dressmen van modellen bureau Cachet uit Eindhoven showen de nieuwste mode, van uiterst sportief tot heel gekleed. Het skate-spektakel is een co-pro- ductie tussen Winkelcentrum Venray en A&S Buitensport. De Stichting Henseniusplein Promotion, waarin de winkeliers en mini-marktmensen van het Venrayse Henseniusplein zich verenigd heb ben, houdt een paas-kleurwedstrijd voor de jeugd. De kleurplaten zijn verkrijgbaar bij de aangesloten ondernemers. Kinderen die de kleurplaat zelf k omen afhalen ont vangen een aardige verrassing. De paas-kleurwedstrijd is onder verdeeld in vier categorieën: voor kinderen van 2 tot en met 4 jaar, 4 tot en met 6 jaar, 6 tot en met 8 jaar en kinderen van 8 tot en met 12 jaar. In elke categorie zijn leuke prijzen te winnen. De prijsuitreiking vindt plaats op woensdag 15 april. De kleurplaten dienen te worden ingeleverd vóór 8 april bij Olympic Sport of Van Mil Herenmode. Ook kinderen die de kleurplaat zelf inle veren ontvangen een leuke attentie. Gaat u met de auto naar het bui tenland? Dan is de Internationale Reis- en Kredietbrief (IRK) een onmisbaar document. De IRK geeft recht op wegen- en sleephulp door onze 'zuster-clubs', repatriëring van het voertuig naar Nederland, ver vangend chauffeur, wanneer u zelf niet in staat bent verder te rijden, enz. Voor de caravan is er een speci aal aanhangsupplement. Nieuw bij de IRK is de vervangauto buiten land. Zo kunt u de vakantie toch voortzetten wanneer uw eigen auto uitvalt. De WAO spreekuurgroep Venlo houdt iedere maandag spreekuur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt bij ons terecht met vragen over de ziekte wet, WAO, WW, vervolguitkerin gen, problemen met de uitkeringsin stanties, hulp bij hel in beroep gaan, enz. Uit ervaring weten wij dat er gedurende de ziekteperiode vaak al problemen ontstaan. Telefoon alleen tijdens het spreek uur: 077-3515281. PEEL EN MAAS WEEKBLAD Maar ook voor andere informatie, zoals bijvoorbeeld toltarieven, wegenkaarten, reisgidsen kunt u bij de VVV/ANWB terecht. Om wacht tijden vlak voor de vakantieperiode te vermijden, raden wij u aan nu al uw Internationale Reis- en Kredietbrief aan te schaffen en andere informatie voor het land van bestemming. Dat geeft een rustig gevoel en verhoost de voorpret. Tot ziens bij de VVV/ANWB Venray en... prettige vakantie! PEEL EN MAAS WEEKBLAD Iedereen kan zijn mondelinge uit drukkingsvaardigheid en persoonlij ke presentatie verbeteren. Tijdens de cursus vrij-uit spreken van MPC wordt onder andere aan dacht besleed aan het versterken van zelfvertrouwen, helder formulieren, voor jezelf opkomen, kritiek geven zonder anderen te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. De cursus is kort (vijf lesavonden van ca. 2,5 uur) en praktijkgericht. Aan het eind van de cursus zijn de deelnemers in staat om hun gedach ten vrij en onbevangen te verwoor den. De cursus start in Venray op dins dagavond 21 april 1998 van 19.30 tot ca. 22.00 uur. Voor een brochure: MPC, tel. 078-6127119. Koffieactieweek In 1998 viert de Fair Trade Organisatie het 25-jarig jubileum van de introductie van eerlijke kof fie op de markt. Reden voor een koffiecampagnejaar. Dit campagne jaar start met de Wereldwinkel Koffieactieweek van 28 maart tot 4 april 1998. Sinds 1973 zijn er steeds meer boeren, die een zelfstandig bestaan opbouwen dankzij Fair Trade koffie. Zij zijn niet langer afhankelijk van tussenhandelaren of grote schommelingen van de wereldmarktprijzen voor koffie. In 1973 leverde de Fair Trade Organisatie het eerste pakje Indio koffie aan de Wereldwinkel. Koffie werd al snel de steunpilaar van de eerlijke handel en daarmee een pij- Ier voor de structurele armoedebe strijding in de Derde Wereld. Werd in 1973 nog 30.000 kg koffie ver kocht, in 1997 was dit al opgelopen tot 1.300.000 kg! Bovendien is er keuze uit acht verschillende koffies. Sinds 1988 is er het Max Havelaarkeurmerk. Destijds was het marktaandeel 0.3%, nu tien jaar later is dat 2.6%. Ter gelegenheid van de koffieac tieweek is er een nieuw soort koffie uitgebracht namelijk expresso. Gedurende de hele maand maart is het soort campesino ƒ0,50 goedko per. Café campesino, Spaans voor boerenkoffie - te vergelijken met roodmerk - is een melange van kof fie uit onder meer Costa Rica, Nicaragua en Tanzania. Mede door de faire prijs die de koffieboeren van de coöperatie Cerro Azul (Blauwe Berg) hiervoor ontvangen, hebben ze een kleine stuwdam kun nen bouwen. Daarmee hebben zij het dorp van stroom voorzien. Ook financieren de boeren andere zaken zoals herbebossing, gezondheids zorg; scholen, etc. Een goed voor beeld hoe eerlijke handel kan leiden tot duurzame ontwikkeling. Wie Fair Tradekoffie koopt in de Wereldwinkel kan in het kader van het 25-jarig jubileum sparen voor gratis Fair Trad geschenken. De Wereldwinkel is gevestigd op het adres Henseniusstraat 3a, Venray en is de hele dag open. De winkel is ook telefonisch te berei ken onder het nummer 588571 Paastijd met lentebloemen, lichte tinten en natuurlijke materialen. Genieten van een mooie aangeklede tafel voor de brunch of van een fees telijke entree; dé manier om te laten zien dat uw gasten van harte wel kom zijn. Bij Intratuin kunt u op zaterdag 4 april tijdens onze paasde- monstratie allerlei goede en leuke tips opdoen om u huis, tuin of bal kon in paassfeer te brengen. Zaterdag 28 maart is er een demonstratie door een bromelia- kweker. De voordeur kunt u op verschil lende manieren versieren. Bijvoorbeeld met een mooie buxus- krans, waarop gebakken broodjes zijn geplakt. De buxuskrans én de broodjes kunt u kant-en-klaar bij Intratuin kopen. Ook een eitjeskrans past prima bij Pasen. Intratuin heeft een groot assortiment geverfde eieren in felle kleuren, maar ook in naturel tinten, dus kies zelf wat voor een uitstraling uw krans moet zijn. Plak de eitjes met een lijmpistool op een strokrans en werk deze af met stro, spagnum of tillandsia. Een ander leuk idee bij de voor deur is het plaatsen van een heksen- bezem, waar u in de takken een rie ten mandje plaatst. Hierin kunt u allerlei voorjaarsplanten zetten, zoals primula's, ranonkels en violen. Werk de mand af met hedera, enkele geverfde eitjes en een kip, haan of konijn van mos. Speciaal voor Pasen heeft Intratuin transparant glazen eieren laten maken met gele veertjes erin. Leuk om in uw paastak te hangen, maar ook grappig te gebruiken voor het versieren van uw kroonluchter, windlicht of in eierdopjes op uw paastafel. De veertjes zijn ook zon der transparant ei in verschillende tinten bij het groene warenhuis te koop én prima te verwerken in kran sen of paasstukken op tafel. U kunt ze ook gebruiken om menu- of paas- kaarten te beplakken. De trend voor het voorjaar van 1998 is het plaatsen van planten en transparant glazen eierbokalen, vazen, windlichten of schalen. Met bijvoorbeeld kleine eitjes of veren werkt u uw schaal of vaas voor Pasen af. Ook heeft Intratuin speciaal voor Pasen potte- rie met afbeeldingen van kippen in de collectie. Met deze potten kunt u zelfs een paassfeer in uw venster bank creëren. Intratuin Venray is extra geopend op zondag 29 maart van 10.00 tot 17.00 uur met muzikale begeleiding van Geert Pelzer. 2e Paasdag, 13 april is Intratuin geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Grote buit In de nacht van zaterdag op zon dag is door forcering toegang ver kregen tot hel bij de woning van een 33-jarige Venraynaar aan het Beèmdkroon geplaatst tuinhuisje. Daaruit werd voor een bedrag tus sen de 10.00,- en 15.000,- aan pro fessioneel tuingereedschap gestolen. Omdat de dader over vervoer moet hebben beschikt kan het zijn dat omwonenden of passanten iets verdachts hebben gezien. De politie verzoekt getuigen dringend contact met hen op te nemen onder tel.nr. 531111. Nadat in het verleden eerdere pogingen om te komen tot de oprichting van een club van en voor oud adjudanten van V.V. De Piëlhaas om uiteenlopende rede nen stranden, is de oprichting van Aid Adjudanten Rooy per 18 maart 1998 een feit. Een heuglijk feit. Tot heden hadden de adjudanten van De Piëlhaas, na hun kortstondi ge bestaan als adjudant, alleen het (overigens aantrekkelijke) perspec tief om via commissiewerk het vas- telaovesleven binnen de Piëlhaas voort te zetten. Een club waarin oud adjudanten zich verenigd wisten bestond niet. Op zich al opvallend omdat veel vastelaovesverenigingen elders, van oudsher wel een club van oud adju danten kennen. Met de oprichting van Aid Adjudanten Rooy is deze blinde vlek binnen de Rooyse vaste- laovesviering ingevuld. De Aid Adjudanten Rooy vormen een club van en voor alle Aid Adjudanten van V.V. De Piëlhaas. Voor de oprichting zijn, voor zover traceerbaar, alle oud adjudanten vanaf 1963 benaderd. Dit leverde bij de oprichtingsvergadering op 18 maart j.l een overweldigende belangstelling op. De grote opkomst vormde voor de initiatiefnemers een bevestiging van de opvatting dat deze club in een grote behoefte voorziet. Overigens is het jaartal 1963 een willekeurig gekozen jaartal dat bete kent dat ook oud adjudanten van voor 1963 van harte welkom zijn bij deze club. Gezelligheid en elkaar ontmoeten, oude herinneringen ophalen en bij kletsen staan bij deze club natuurlijk hoog in het vaandel. Maar ook daar waar het gaat om de actuele vastela- ovesviering wil de club graag wat (gaan) betekenen. Voor het vastelao- vesseizoen 1999 zullen in de loop van dit jaar enkele speciale initiatie ven worden ontwikkeld, waarmee de oud adjudanten zich aan het publiek presenteren en zich nog spe cifieker aan de vastelaovesviering verankeren. Veel zit al in het vat, maar moet nog een verrassing blij ven. Immers niet voor niets zijn de Aid Adjudanten Rooy een club van oud gedienden met een grote toekomst. Aanstaande zaterdag 28 maart organiseert Adecco Personeels diensten te Venray een banen markt specifiek gericht op de snelst groeiende bedrijfssector van dit moment: Transport Logistiek. Geografisch gezien werpt regio Noord-Limburg zich steeds meer op als het zwaartepunt van logistieke bedrijvigheid tussen Nederland en de rest van Europa. Vandaar dat de vraag haar goed opgeleid personeel in de logistieke sector een sterke groei kent. Op de banenmarkt vindt u infor matie over verschillende vacatures voor heftruckchauffeurs, magazijn medewerkers, orderpickers, enz. Verder zal er getracht worden, mid dels onder andere een videopresen tatie, een beeld te schetsen over magazijnwerkzaamheden bij enkele grotere logistieke bedrijven in Venray. Ook mensen die interesse hebben om een heftruck-opleiding of andere logistieke cursussen te volgen, kun nen op deze banenmarkt hun moge lijkheden onderzoeken. Landelijk erkende organen zoals de Vakopleiding Transport Logistiek en het EVO hebben hun medewer king reeds toegezegd. Iedereen die interesse heeft om in de logistieke sector aan de slag te gaan, is zaterdag 28 maart a.s. van harte welkom bij Adecco Personeelsdiensten. Schoolstraat 29 in Venray tussen 10.00 en 14.00 uur. De modezaak Lifestyle is sinds tien jaar gevestigd aan het Henseniusplein in Venray. De klanten vieren deze tiende ver jaardag mee: met aantrekkelijke kortingen en leuke attenties. In 1988 namen Piet en Maria van Dijck de zaak, toen nog Paddy gehe ten, over. Viscosestoffen bepaalden indertijd het modebeeld. Sindsdien is er veel veranderd. Al snel werd de naam gewijzigd in Lifestyle. Ook vond een ingrijpende verbouwing en aanpassing van de huisstijl plaats. Verder werd het aantal mer ken drastisch verminderd, waardoor Lifestyle zich nadrukkelijker profi leert met een collectie die zich ook qua prijsklasse aan de bovenkant van het middensegment bevindt. Lifestyle biedt momenteel voor vrouwen de merken Inwear, Corel en No Mans Land. Cinderella schoenen maken het modebeeld compleet. Voor mannen zijn dat de merken Matinique en Henri .Baker en Co. De huidige voorjaarscollectie laat rustige tinten zien als beige, zwart en groen, uitgevoerd in de natuurlij ke materialen katoen en linnen. Nieuw in het modebeeld zijn ,de suedine en voile stoffen. 'Erg aan sprekend', vindt Piet van Dijck. 'Daarbij blijkt, dat bijvoorbeeld Inwaer qua collectie een steeds jon ger beeld laat zien'. De klanten van Lifestyle kunnen in een gezellige, ongedwongen sfeer kijken wat de collectie hen te bieden heeft. 'Wij vinden het belangrijk dat onze klanten zich op hun gemak kunnen oriënteren. Vooral aan het begin van het seizoen gaan mensen zoeken, ook naar combinaties, al dan niet met de eigen garderobe. Dan moet je je niet verplicht voelen. Wij staan samen met onze verkoop sters Lucienne, Conny en Janneke altijd klaar voor een vrijblijvend en deskundig advies. En voor wie er echt de tijd voor wil nemen staat de koffie klaar'. Om het tienjarig bestaan te vieren heeft Lifestyle deze maand diverse kortingsacties. Vanaf vandaag is dat een aanbieding van stretchbroeken met print. Deze kosten gedurende tien dagen slecht 99,95 gulden. Daarnaast krijgt elke klant in de feestmaand bij zijn aankoop, zo lang de voorraad strekt, een mooie Lifestyle-tas of een exclusieve Matinique kledinghoes cadeau. Ter ere van de opening van het tweede kunstgrasveld van MHCV alsmede het 100-jarig bestaan van de KNHB vinden erop 18 april a.s. de gehele dag een aantal feestelijke activiteiten plaats. Vanaf 15.00 uur is het de bedoe ling een aantal wedstrijden te spelen met 'oud-leden'. Vervolgens zal om omstreeks 17.00 uur de officiële opening van het tweede kunstgras veld plaatsvinden. Daarna zetten wij de dag voort met een happy hour, buffet en besluiten met een feest avond vanaf 21.00 uur. Vindt u, als oud-lid, het ook leuk nog eens met uw 'oude hockey- maatjes' te spelen stuur dan direct onderstaande strook aan ons op zodat er bij de organisatie met uw aanwezigheid rekening gehouden kan worden. Uw deelname aan dit toernooi en aanwezigheid op deze dag wordt zeer op prijs gesteld. Het enige wat u hoeft te doen is uw stick mee te nemen en sportkleding te dragen. Op deze wijze trachten wij alle 'oud-leden' te bereiken voor deze dag. Indien u oud-leden treft, vraag hen zich dan aan te melden. Naam: Aantal personen: 0 Wil deelnemen aan het toernooi vanaf 15.00 uur 0 Wil deelnemen aan het buffet 0 Komt naar de feestavond Aankruisen wat van toepassing is Dit strookje kunt u retourneren aan MHCV, Postbus 286. 5800 AG Venray of in de rode brievenbus (copybus) bij de ingang van het clubhuis deponeren. Telefonisch aanmelden kan ook op een van de volgende nummers: 581964, 550596 of 515377 Vedior organiseert op zaterdag 28 maart een landelijke Ban(k)endag. Meer dan de helft van de 180 vesti gingen in Nederland zijn die dag geopend van 10.00 tot 15.00 uur. Geïnteresseerden kunnen het brede aanbod van banen binnen de finan ciële dienstverlening bekijken en zich inschrijven. Vedior heeft thans volop functies beschikbaar in deze branche. Tijdens de Ban(k)endag zijn er diverse vertegenwoordigers van financiële dienstverleners aan wezig, die informatie geven over de organisatie, de banen en de carrière kansen. Vedior is sinds juni 1997 geno teerd aan de Amsterdamse Effectenbeurs. Vedior biedt een breed dienstenpakket waaronder uit zending, werving en selectie en detachering. Vanuit de vestigingen bemiddelen de medewerkers in nagenoeg alle beroepsgroepen. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 17 t/m 23 maart kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Portemonnee met klitteband, bankpas en identiteitskaart; leren portemonnee met touwtjes, bankpas en persoonlijke bescheiden; diverse bankpasjes ABN/Amro, Bank General, Postbank en Rabo; schake larmband, 3 rijen schakels o.a. wit- goud en geelgoud: geboortearm band met naamplaatjes Maaike en Femke: bril in rood/bruin etui: Rolex herenhorloge; kentekenplaat bromfiets; oorknopje: rijbewijs- sportkaart KU Nijmegen; PTT GSM telefoon; dames zonnebril in grijs hoesje van Verhoeven. GEVONDEN damesbroche, ovaal met rood/bruine steen en veiligheidsslot; Cove Straemer herenfiets, 3 versn.: Eminent damesfiets met terugtrap rem; Gigant herenfiets, type Chicago, oranje/paars, 18 versn.; Union damesfiets, 3 versn. en trom- melrem. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. De Dierenbescherming afdeling Venray en omstreken heeft onlangs haar klachten- en infor matielijn gewijzigd. De heer Van Vegchel uit Merselo bemant de lijn. Vanaf nu kunnen mensen met serieuze klachten over dierenmis handeling of -verwaarlozing num mer 0478-546666 bellen (voor heen 0478:515521). De informatie zal uiteraard vertrouwelijk behandeld worden. Eveneens kan men dit nummer bellen om vra gen over het werk van de Dierenbescherming te stellen. De klachten- en informatielijn van de Dierenbescherming bestaat bijna drie jaar en is een groot succes. Middels deze lijn is de Dierenbescherming in staat om samen met de inspecteur van de LID (Landelijke Inspectie Dienst) mis stappen in de regio met betrekking tot dieren snel op te sporen en pro blemen op te lossen. Dierenbescherming afdeling Venray en omstreken bestaat uit de gemeenten Horst, Sevenum, Venray, Meerlo-Wanssum. Broekhuizen. Bergen, Vierlingsbeek en St. Anthonis. Synthese Stel je voor... Je komt als Afrikaan. Aziaat, vanuit een heel andere cultuur, vaak berooid en op de vlucht geslagen, zomaar in noor delijk Noord-Limburg terecht. Je weet weg noch steg, je spreekt de taal niet, gewoontes zijn je vreemd. Zou je dan niet opgelucht zijn als je door je nieuwe omgeving gastvrij ontvangen en opgenomen "wordt? Gelukkig kent Noord-Limburg vele vrijwilligers, die zich het lot aan trekken van asielzoekers of mensen die als vluchteling erkend zijn en reeds een verblijfsvergunning heb ben, of mensen die in het kader van gezinshereniging nieuw in ons land komen om zich bij hun partner te voegen. Die vrijwilligers helpen bij tal van praktische zaken, zoals het aanvragen van een uitkering of een sofi-nummer. Zij helpen bij de inrichting van een woning, wijzen de weg naar de bakker, de slager, de huisarts en het ziekenhuis. Synthese zorgt ervoor dat er steeds voldoende vrijwilligers voor dit werk beschikbaar blijven en begeleidt hen daarbij. Synthese kan als het moet ook het werk van die vrijwilligers overnemen, bijvoor beeld wanneer de problematiek voor zo'n asielzoeker of vluchteling zo groot is, dat ook de vrijwilliger daar niet mee belast kan worden." Voor mensen die een verblijfsver gunning hebben gekregen of in het kader van gezinshereniging in onze omgeving terecht gekomen zijn. verzorgt Synthese tevens een inbur- geringsprogramma. Een 'trajectbe geleider' van Synthese geeft onder steuning bij het volgen van een opleiding, het leren van de Nederlandse taal, het zoeken naar een plek op de arbeidsmarkt. Veel asielzoekers, vluchtelingen en nieuwkomers zullen het beamen: toch maar goed dat er een Synthese is. Voor meer informatie of als u zelf dit vrijwilligerswerk wilt doen, kunt u terecht bij onze unitkantoren in: Bergen, tel. 0485-342770; Horst, tel 077-3978500 en Venray, tel. 0478-583100. Foutparkeerders bekeurd Zondagavond controleerde de politie het Schouwburgplein en Henseniusplein op geparkeerde auto's. Twintig automobilisten zagen achter de ruitenwisser het bekende gele briefje voor betaling van ƒ80,-. De politie heeft aange kondigd met deze actie door te gaan Deze week werd bij bakkerij Enpé Sevenum hard gewerkt aan het kken van de grootste taart ter reld die dan een plekje moet krij- j, jn het Guinness Book of cords. Hei idee is van bakker Piërre jpers en maakt onderdeel uit van de Postcodeloterij Mega Record Show die a.s. zaterdag 28 maart op RTL4 wordt uitgezonden. Dinsdagmiddag werd in de bakke rij door RTL gefilmd. De overige media werd echter angstvallig bui ten de deur gehouden om te voorko men dat een glimp van de giganti sche taart voor de show al op tv of in de krant te zien zou zijn. Wel wilde initiatiefnemer Pijpers en zijn Sevenumse college poseren bij een schaalmodel van wat een taart met een diame ter van vijf meter en een gewicht van 100 kilo moet worden. Het oude record staat op ruim 661 kilogram en een diameter van 4,51 meter.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 10