"Nu zijn we samen verliefd. Op een huis." -fTen Sharp en Mozart's Requiem in Venrayse schouwburg Uitvoering Kröningsmesse van Mozart door jubilerend Ars Musica .sPIjSHUls Lindeconcert te Oirlo Lentefeest in )e Bonte Koe Toneel vereniging Comedia OJC Dingus Pulsief in De Evenaar Snuffelmarkt voor Jacqueline Eibers Joekskapellen spelen in Heide UW corridor "Kunst-Huis" in schouwburg Open n Huis'gg Steak menu: f37.50 Koffieconcert in Raayland- college Nieuwe Sixties-avond op 11 april lEEL EN maas donderdag 19 maart 1998 - Pagina 3 Twee totaal verschillende voor- cllingen, komende dagen in de enrayse schouwburg. A.s. zater- ag wordt het Requiem van lozart uitgevoerd terwijl op jnsdag 24 maart de band Ten harp de planken van het podium illaten schudden. Het Requiem van Mozart wordt terdagavond uitgevoerd door het jor en orkest van de Staatsopera lusse uit Bulgarije. Het Requiem een meesterwerk dat de meester |f niet heeft kunnen voltooien. Het uzikale genie Mozart stierf naam- )S en werd in een armengraf graven. Een leerling van hem [eft, vermoedelijk op aanwijzingen [nde meester zelf, het stuk afge tikt. Twee jaar na de dood van lozart kreeg de opdrachtgever het iiziekstuk in handen. De uitvoering van de Staatsopera ousse wordt in de pers als over- eldigend getypeerd. Vooral de dra- aiische somberheid van de muziek )int indrukwekkend tot uiting in de fjj ge partijen van het koor. Ten Sharp i.s in popminnend ederland. maar ook daarbuiten, in begrip. De Hit "You" staat middels bij zo'n 14 miljoen men sen in het cd-rek. Ook op de bühne heeft Ten Sharp een indrukwekken de staat van dienst. Binnenkort komt de vierde cd van de band uit. In de aanloop daarna heeft Ten Sharp besloten een theatertour te maken. De band is momenteel vernieuwend bezig en heeft zichzelf bovendien op internet Ten Sharpdinsdag in de schouw burg (foto: Ron Kruit) gestort (www.tenshapr.com). Tijdens het optreden zullen zeker ook nummers van de nieuwe cd gebracht worden. Beide optredens beginnen om 20.00 uur. De lente is weer in aantocht, dus er weer iets te vieren in café De onle Koe. Vrijdag 20 maart staat jan ook in het teken van het •ntefeest. Op deze avond slaat een geweldi- band op het podium en dit optre- in zal verder omlijst worden met rolijke hapjes en drankjes. Ex-Grappa is de naam van de and die op het Lentefeest zal optre- in en dat staat voor dansen, rooven en zweten: acht muzikan- n (drums, bas, gitaar, toetsen, ompet, sax en twee zangeressen) een zoektocht naar die éne per- de vibe. Deze wordt gezocht in itte funk en soul van b.v. James rown, Stevie Wonder, The Red ol Chili Peppers. Urban Dance quad en Jamiroquai. Aanvang .00 uur. entree vrij. De zondag staat in het teken van iband Onattic. Met hun klanken, ie worden omschreven als grungy ritpop en met teksten over de agelijkse sleur, krijgen Ramon rauer (zang en gitaar), Luc Dircks jitaar), Peter van Veghel (drums) iPaul de Mulder (bas en zang) hun roeiende trouwe fans enthousiast. Ie shows worden steeds energieker staan als een huis. Regelmatig g ook het publiek een duit in hel akje doen, want zij worden er ook i betrokken. Onattic, zondag 22 laart, aanvang 20.00 uur, entree Helaas door omstandigheden wegens een ongeval van een van nze leden), is het noodzakelijk de oorstellingen te verschuiven. Dus de voorstellingen van 21 en 2 maart gaan niet door! De nieu we data zijn zondag 19 en vrijdag !4april, aanvang 20.00 uur. De donateurskaarten blijven gel- lig voor de uitgestelde uitvoering. Weinig nieuws van het Dingus- ront. Oh ja, er staat weer een festi- 'alinde planning. Een black/death- netal festival zelfs. Op koninginnedag, donderdag 30 april. Barrooster: vrijdag: Eric en fvonne; zaterdag: Kwen en Chris; ondag: Jos en Nicole. Zondag 22 maart speelt een nieu- ve folkband uit deze regio in De ivenaar. Pulsief brengt meerstem- 'ïige folkballads van uiteenlopende lijl zoals Ierse folk. Cajun en folk- ock. Het repertoire bestaat voor het nerendeel uit bewerkingen van «staande nummers met eigen tekst n het Limburgs, Nederlands en i, nderstalig. Pulsief zijn: Charles van lommeien, mondharmonica, (akoe- tische) basgitaar, accordeon, tin Jjhistle, percussie en zang; Bart, pons, gitaar, banjo en zang; Pieter [jniöns, accordeon, gitaar, tin vhistle en zang. Dit optreden van Pulsief is het jerste in deze regio en alleen daar in al speciaal. Aanvang om 16.00 'ur en de entree is gratis. De Evenaar, Merselosewes 96, 501 CE Venray, tel. 0478-510036. Dus ook voor folkmuziek even 'aar.,, De Evenaar! Inbraak in auto In de nacht van dinsdag op 'oensdag werd door vernieling van "a ruit toegang verkregen lol een de parkeerplaats bij een hotel aan Maasheseweg geparkeerde auto Jt een 21-jarige man uit Zwitserland. Uit de auto werd de lobiele telefoon met adapter ont heemd. Totale waarde ƒ500,-. Êe+café "De Bafder-" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Dele gangen ƒ09 crt keuze-menu J Krokant gebakken mosselen op toast ofMeloen coctail Struisvogel in een deegjasje ofeen rib eye in een rockfort örand dessert Oude Barrier dressing 0e.cfe.V-e. zondag brumck voor 24,50 p.p. besteding van min. ƒ37,50 p.p. Uengt Bij T.a> Vei'sti'aaten u te^uq I- Op 28 maart 1998 is het 25 jaar geleden dat Groot Vocaal Ensemble Ars Musica werd opgericht, destijds als Venray's Gemengde Zangvereniging Ars Musica. Jarenlang heeft Rob Berben de diri geerstok gehanteerd. Momenteel is Cees Wouters dirigent en Hans van den Eijnden, repetitor. Het koor heeft 68 leden. Het jubileumjaar kent meerdere hoogtepunten. Via de Peel en Maas zult u hiervan op de hoogte gehou den worden. De start van het jubileumjaar is op 28 maart, de officiële oprichtingsda tum. Op die dag zal in de Paterskerk aan de Leunseweg, om 18.00 uur de Kröningsmesse van W.A. Mozart uitgevoerd worden. Rianne Vogten, sopraan; Jacobijn Wallis, alt; Hans Timmermans, tenor en Frans Kokkelmaris, bas, zullen aan deze uitvoering hun medewerking verle nen. Aansluitend aan de mis is er een receptie en een feestavond voor leden, jubilarissen en genodigden bij Danscentrum Janssen. Onze jubilarissen die vanaf 28 maart 1973 reeds koorlid zijn, zijn de dames Mia Manders, Dien Weys, Ans Jansen en Net Custers en de heer Jan van Soest. Zij zullen die avond extra in het zonnetje worden gezet. Op zaterdag 21 maart organiseert het Katholiek Vrouwen Gilde Venray haar jaarlijkse Snuffelmarkt voor Jacqueline Eibers, een Overloonse vrouw die al vele jaren werkt als ontwikkelingswerker onder de bevolking van Divinolandia in Brazilië. De Gildeleden hebben weer veel mooie en diverse spulletjes bijeen gebracht, zodat er voor iedereen wel iets te vinden is. Ook belangstellen den van buiten de vereniging heb ben allerlei artikelen afgestaan voor hel goede doel. Alles staat uitgestald op tafels en u kunt naar hartelust snuffelen. De markt wordt gehouden in zaal In den Engel aan de Poststraat te Venray van 11.00 tot 16.00 uur. De entreeprijs bedraagt 2,50. Hebt u nog artikelen voor deze Snuffelmarkt. belt u dan met mevr. L. Stoks, tel. 586659. Kunt u het niet brengen, dan zor gen wij dat het wordt gehaald. Op zaterdag 21 maart wordt in Heide voor de tweede keer een grandioos muziekfestival gehou den. Vanaf 20.00 uur zullen in de Gelderkoel negen joekskapellen hun beste noten laten horen. De deelnemende joekskapellen zijn dit jaar Dikke Mik. Göt Net, Urn te Baoke (allen uit Venray), De Joekels (Boxmeer). Luuster Efkes (Veulen), NoeëtTuus (Leunen), Op lied muuj (Castenray), Ut Göt (Oostrum) en Wach Effe (Velden). Voor meer informatie kunt U terecht bij de organiserende joeks- kapel "Heisa", tel. 587141 PEEL EN MAAS WEEKBLAD MODISCH GEKLEED t, MINDER 17 ;'ii BESTEED J •HERENMODE* Grotestraat 32 - Venray - Tel. 0478-58638" Op woensdag 25 maart a.s. wordt in de schouwburg een dansvoorstel ling gehouden. De voorstelling is een initiatief van de dansafdeling van de Stichting Kunstzinnige Vorming Noord-Limburg en de muziekschool. Kinderen en volwassenen dansen dan door het "kunst-huis", van de gang naar de kamer, tussen de tafels, de schemerlampen en de tv. Kletterend bestek in de keuken, kus sengevechten op slaapkamers en een spookachtige scene in de nacht vormen enkele items van deze voor stelling. Leerlingen van de muziek school begeleiden de voorstelling muzikaal terwijl de kunstenaars van de Vrije Academie voor de decors zorg dragen. De voorstelling staat onder lei ding van dansdocente Karin Janssen. Kaartjes zijn op 25 maart, voor de voorstelling, in de schouw burg verkrijgbaar voor ƒ10,-. Diefstal kleding Dinsdagmorgen werd een bij de basisschool aan de Pater Tulpstraat in Ysselsteyn geplaatste kledingcon- tainer, door onbekende opengebro ken. Uit de container werden een aantal kledingstukken weggenomen. De politie heeft, een onderzoek gestart mede omdat in den lande herhaalde lijk bij de politie meldin gen binnen komen van soortgelijke diefstallen. Die kleding wordt vaak als tweedehands kleding verkocht. De politie vraagt de medewerking van de mensen die in de buurt van kledingcontainers wonen. Indien zij iels verdachts waarnemen worden zij verzocht onmiddellijk contact op te nemen met de politie onder num mer 531111. Geert Schut (25) Kom op 21 maart naar Open Huis '98. Over wonen, vermogen en genieten. Open van 10.00 -16.00 uur. Aan Open Huis '98 nemen deel: - InterMakelaars - Leo Hendriks Inbraakpreventie - Installatiebedrijf Fa. J. Kengen Red Blue, samen klussen met de vakman - Schildersbedrijf Jac. Theuws Verf-Behang-Glas - Notariskantoor Mr.Q.C.M. Paantjens - Notariskantoor Mathijsen Weijs Locatie Open Huis '98: Conferentie- Partycentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5, Venray Georganiseerd door Rabobank Venray-Oostrum en Rabobank Zevenrode Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 gegratineerde bow'gondiscke uiensoep o| carpaccio van tonijn champignons op toast een club steak van 350 grant met kruiden boter Kojjie met ammaretto af...... oi\2e eigen kaneel paijait de Zvvamboks Op vrijdagavond 20 maart vindt het jaarlijkse Lindeconcert plaats te Oirlo. Een aantal Oirlose verenigin gen verzorgen dan gezamenlijk een muzikale avond in gemeenschaps huis De Linde. De laatste jaren is deze avond uitgegroeid tot een goed verzorgde, muzikale avond, die door het talrijke publiek goed gewaardeerd wordt. Dit jaar is er voor gekozen om nog meer variatie te brengen in de muziek en ook zal er meer met geluid en licht worden gewerkt. Naast de optredens van het Jonge Gardekoor; het dameskoor, fanfare en drumband en de Kelderband zullen er verschillende solisten en ensembles optreden. Ook worden er enkele zangsolo's ten gehore gebracht. Het concert zal traditioneel geo pend worden met een kort optreden van de jeugdfanfare van Ons Genoegen. De jeugdfanfare bestaat uil muzikanten die gemiddeld onge veer drie jaar met de muziekoplei ding bezig zijn. Met behulp van wat oudere muzikanten weten zij echter een aardig optreden neer te zetten. Na de jeugdfanfare zal het dames koor een optreden verzorgen en ver volgens betreedt de fanfare het podium. Onder leiding van dirigent Gert-Jan Rongen is er een passend programma ingestudeerd. Na de pauze zal de drumhand inclusief haar jeugdleden voor een klinkend programma zorgen. Instructeur Henk Martens heeft alle jonge jeugdleden van de drumband - die nog maar een half jaar lid zijn - een rol gegeven bij dit optreden. Als laatste zal de Kelderband op het podium plaatsnemen. In samenwer- De Kelderband die samen met Onattic en het Jonge Gardekoor voor de finale zorgen van het Lindeconcert king met het Jonge Gardekoor en de Oirïose muziekband Onattic zullen zij voor de finale zorgen. Tussen de optredens van de verschillende ver enigingen zullen er ook nog enkele solisten optreden. De avond begint om 19.30 uur en is gratis toegankelijk voor iedereen. De deelnemers hopen veel publiek te mogen begroeten in gemeen schapshuis De Linde te Oirlo. Inbraken In de nacht van woensdag op don derdag is door forcering toegang verkregen tot een bedrijf aan de Ericaweg in Oirlo. Het gehele bedrijf was doorzocht. Ontvreemd werden twee draagbare telefoons en wat geld. Aangifte werd gedaan door een 35-jarige inwoner van Oirlo. Een 55-jarige inwoner van Oirlo ontdekte donderdagmorgen dat ook hij ongewenst bezoek had gehad. Ook hier was het gehele bedrijf doorzocht, maar de dader heeft ken nelijk niets kunnen vinden. De scha de bleef beperkt tot de forcering. Een 30-jarige inwoner van Oirlcf ontdekte donderdagmorgen dat er was ingebroken in zijn aan de Boddenbroek geparkeerde perso nenauto. Uit de auto werd een porte monnee met wat geld en persoonlij ke bescheiden ontvreemd. In de aula van het Raaylandcollege locatie Oost (Chr. Ruysstraat) wordt op zondag 22 maart een koffieconcert verzorgd door pianiste Janine Kousemaker en Liesbeth Hermsen op hoorn. Het tweetal speelt o.a. werken van Hayden (concert voor hoorn en orkest, deel 1 en Concert nr. voor hoorn en orkest deel 1), Schübert (Standchen), Bernhard Krol (Laudatio) en Saint-Saens (Romance op. 36). Het concert begint om 11.30 uur. De toegang is gratis. De Sixties Music Club houdt op zaterdag 11 april opnieuw een Sixties-avond in zaal In den Engel. Deze keer treden de Merwely Brothers en Pipeline 61 op. De Merwely Brothers begonnen ooit met het coveren van de Everly Brothers. De reacties hierop waren goed waarna de band besloot om het repertoire uit te breiden met andere bekende hits uit de eindjaren vijftig, beginjaren zestig. Thans spelen ze o.a. Roy Orbison, Cliff Richard, Elvis, Chuck Berry maar ook de Beatles, Hollies, Searchers etc. De songs worden tweestemmig gebracht en de twee broers begelei den zichzelf op gitaar. E.e.a. wordt ondersteund door een drumcompu ter, weliswaar niet "echt sixties" maar het verhoogd wel de dansbaar heid. Ondanks het feit dat de Merwely Brothers al diverse jaren op de planken staan is hun enthou siasme er nog steeds niet minder om. Pipeline 61 i.s drie jaar geleden opgericht door vier doorgewinterde rock 'n roll muzikanten: Haico Coomans, Harold v. Lierop, Rogier v.d. Oever en Harrie Spies. De band brengt instrumentale en vocale rock 'n roll nummers uit de eind vijftiger, begin zestiger jaren. Naast bekende toppers zoals de Shadows, Cliff Richard. Johnny Kidd and the Pirates en Buddy Holly worden ook Nederlandse rock 'n roll bands (ZZ en de Maskers, René and the Alligators, Willy and his Giants) gecoverd. Ondanks hel korte beslaan van de band wordt al veelvuldig in binnen- en buitenland opgetreden. Behalve een perfecte sixties sound is ook de originele kledij van de groep en de bijpassende danspasjes karakteris tiek te noemen voor die muzikale tijd. De Sixties-night op zaterdag 11 april begint om 20.30 uur. De zaal is geopend vanaf 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ12,50. Voor meer infor matie. tel. 580624 of 515355. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: I. v. TIEL-KNOPPEN, tel. 585960 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver. P. Henkes. R. Keijzer, L. Keijser-Bors. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: P. HENKES Helfrichstraat la, tel. 582200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht.' 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. PETERS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en R. EELDERINK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42. Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr, Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestda gen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisaties: Algemene Hulpdienst. Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn Opzetspoiler gestolen Een 20-jarige Venray naar deed aangifte dat in de nacht van maan dag op dinsdag van zijn aan de Weg in "de Berg geparkeerde auto de opzetspoiler van paars kunststof gedemonteerd was van de bumper. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Een eigen huis is niet alleen een woning, maar ook een bezit dat voor de rest van je leven 'n grote rol kan spelen in de financiële planning. En dus kun je je niet goed genoeg laten informeren. Kom daarom op zaterdag 21 maart naar Open Huis '98. Rabobank Midden in de samenleving

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3