Bijzonder boek met proza en poëzie van bekende Limburgers Dubbelcabaret en Ruth Jacott in Venrayse schouwburg 'Dwazen' zondag in de schouwburg 7 Zuma 7 in Gryphus "Over een paar jaar zijn de meiden het huis uit." Troubadour ~1 Van Els in De Evenaar Soundmix- Playback Show Band muziekschool spelen in De Bonte Koe f32.50 Zondagoch tendconcert Rommelmarkt Expositie in ziekenhuis corridor 4-gangen keuze menu: f37.50 Veltum Jeugddisco 5 - Pa !L EN MAAS donderdag 12 maart 1998 - Pagina 3 i« Komende week zijn er twee eressante schouwburgavonden Venray. Maandag 16 maart plengt zangeres Ruth Jacott haar Nijmes eaterprogramma. Dinsdag 17 informs) aart is er een dubbelcabaret: ck Lorenzo Dros en nesto&Marcellino. Wie vanavond (donderdag) of orgen nog wat spektakel wil leven moet absoluut naar "Het Dot niet te vermijden" (dans- en oworkest) met hun programma airway to the Stars gaan kijken luisteren. Alle voorstellingen linnen om 20.00 uur. In haar theatershow "Altijd dicht- brengt Ruth Jacott nummers haar bekroonde CD's. Tijdens ir vorige toernee's zette Ruth ;ott de theaters op de kop. Ook bij ze tour is dat het geval, waarbij cott begeleid wordt door twee nsers, vier backingvocalisten en 9 persoons band. DUBBELCABARET Dinsdagavond twee cabaretpro- Jmma's op een avond. nesto&Marcellino brengen Terug Vajar Af. "Heeft U familie of kennis- waarmee u voorgoed alle ban- n wilt verbreken, neem ze dan e" zo valt in het foldertje over dit iaterprogramma te lezen, armee is nog niet alles gezegd nt "Ernesto&MarcelIino zijn er er speciaal voor u. Want er is al 'eel ellende op de wereld... daar nnen zij nog best bij!". Terug naar af is het tweede avond- llende programma van dit duo. |n recept is een eigentijds meng- van veel afwisseling, spektakel attributen, onverwachte effecten jfysieke smeerlapperij, aldus de rólse Courant. Maak uw borst dus gaa ar nat. Verder op deze avond Rick renzo Dros met "Soplattaswat". t jüisl )'e aarde is ooit geschapen als een pannenkoek, maar wordt e middels bevolkt door volgevreten gee gar! Nieu» doeners en opgeblazen bolle 'IS. ^aterdag 14 maart speelt trouba- ir, entertainer Sjaak van Els met i broer John en Cor van de uysen in De Evenaar. Dit doen ze le Indonesische maaltijd die om .00 uur in De Evenaar geserveerd Ij^ordt. Deze is overigens uitver- icht. Daarna is er plaats genoeg mee te genieten van een avondje msement. Voor velen is Sjaak van Els een kende. Met zijn muzikale vrien- bljkel n brengen ze geheel akoestisch ;on) e n uitgebreid repertoire feestmu- lijkhei ek. Inspelen op het publiek is voor nde uitdaging. Sjaak begeleidt zichzelf op gitaar, 5t Vj(j|jn broer John speelt contrabas en it pari°r accordeon. Ze beginnen rond aerve !-0O uur en de entree is gratis. Ier (1! De Evenaar. Merseloseweg 96, «elder 101 CE Venray, tel. 0478-510036. metl De voorjaarsfeesten in Vierlings- slaap :ek worden dit jaar gehouden van oensdag 29 april t/m zondag 3 :i. Voor de veertiende maal in suc- irages ssie zal de zeer bekende lin me oundmix-Playback Show deel uit- er me laken van het programma, suker [)e show vindt plaats op donder- <ame' Ig 30 april (Koninginnedag), 's iddags om ongeveer 13.30 uur in j feestpaviljoen staande op het rijthof in Vierlingsbeek. Er wordt grondewerkl in twee leeftijdscatego- rën. Ook dit jaar wordt de show oer begeleid door een vakkundig ryteam. Naast schitterende trofeeën zijn er 'k nog geldprijzen te verdienen, dere deelnemer ontvangt een her nering, een rapport en een jurybe- 'rdeling. Inschrijfformulieren worden u na jefonische aanvraag toegezonden, ij die tot de deelnemers willen yd ohoren adviseren wij om maar oteen te bellen om teleurstelling te 'orkomen. Bellen tussen 18.00- '00 uur, tel. 0478-631864. luitingsdatum telefonische aan- ig 10 april a.s. koppen. Rick Lorenzo Dros portret teert in Soplattaswat dit blablavolk- je op cartooneske wijze: weg laagje vernis, weg franje, weg poeha. "Enige overeenkomst met een reeds bestaande wereld is louter opzet" aldus de omschrijving van dit stukje cabaret. REMINDER Voor wie nog niet weet wat hij of zij vanavond of morgenavond wil gaan doen dan is "Het groot niet te vermijden" aan te bevelen. Vrolijke vlotte muziek met grote vleugen humor. Voor velen behoeft het orkest nauwelijks introductie. Voor wie ze nog niet kent, beleef het eens. A.s. zondag 15 maart zullen diverse bands/combo's van de Venrayse Muziekschool zich pre senteren in café De Bonte Koe. Deze musici, in leeftijden tussen 10 en 50 jaar zullen vanaf 14.00 uur in een bonte mengeling van bezettin gen, zich van de beste kant laten horen. Onder deskundige leiding van enkele leraren aan de Muziekschool zijn deze leerlingen enige tijd gele den gestart om hun favoriete muziek van hun idolen zelf na te spelen. Nu is het dan zover, dat op enkele podia in de regio het resultaat van al die repetities ten gehore gebracht gaat worden. Zondag in de Bonte Koe zal er unplugged, solo en versterkt opge treden worden. De leraren zelf zullen enkele zan geressen begeleiden. Nederlandstalige en Engelstalige nummers van o.a. Eric Clapton, Rolling Stones en Anouk zullen deze middag gepresenteerd worden. Ook zal er een blokje improvisatie in het programma zitten en als afsluiting zal een heavy metal band deze middag op een heavy wijze afsluiten. De presentatie begint om 14.00 uur en zal ongeveer om 18.00 uur "zijn afgelopen. Om 19.00 verzorgt het alom bekende duo Frank en Jeroen een optreden. Iedereen jong en oud is van harte welkom! Êeteafé "De Barfief" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Brie gangen keuze-menu C-kampignons in Bierbeslag afZalmcocfail Forel gevuld met zalm ofLamskottele+jes in rode Portsaus (Skocolade dessert of\(bgkurtbavarois C7edere zondag brunck voor 24-,50 p-p- tin. f37,50 p.p. brengt tei'uc) naar Venray. Bij besteding va. Taxi Verstraaten Toneelvereniging Balans bestaat 15 jaar Kulyenchikov is bevangen door een vloek. Het volk leeft al 200 jaar in het geplaagde dorp waar dage lijks de meest absurde dingen gebeuren. Een schoolmeester Leon Tolchinsky heeft de taak dit dorp te verlossen van deze vreselijke doem, maar weet absoluut niet wat hem allemaal aan wereldvreemde voor vallen te wachten staat. Dit is de basis voor de komische fabel 'Dwazen' van Neil Simon, die dit jaar door de toneelvereniging Balans wordt gespeeld. Speciaal voor het 15-jarig bestaan is er geko zen voor een speels en vrolijk stuk. Groteske personages en absurde situaties. Na de verrassende voorstellingen van afgelopen jaren, 'Liefde half om half'. 'Scapino' en 'Het Eindstation' hoopt Balans meer dan ooit het publiek te trakteren op een mooie voorstelling en zo op gepaste wijze het derde lustrum te vieren. 'Dwazen' is hier uitermate geschikt voor. Spelers zullen alles uit de kast halen om de voorstelling tot een feest te maken. De schrijver Neil Simon staat garant voor origi nele stukken. Regisseur Reem Wittenbols, die al drie jaar aan de vereniging verbonden is en de spe lers hebben 'Dwazen' tot een uniek geheel gemaakt dat u zeker niet mag Toneelvereniging Balans bestaat dit jaar 15 jaar en heeft 'Dwazen' als jubileumstuk gekozen. A.s. zon dag is het de laatste keer dat het stuk wordt opgevoerd. Plaats van hande ling is de schouwburg in Venray, aanvang 20.00 uur. Een scene uil 'Dwazen Zondag 15 maart zal in de aula van de Muziekschool Venray een zondagochtendconcert gegeven worden door het Quartetto Moresque. Dit saxofoonkwartet bestaat uit Petra Spreeuwenberg (sopraansaxo foon), Joep Hahn (altsaxofoon), Corien Lommen (tenorsaxofoon) en Guus Muyres (baritonsaxofoon). Gespeeld worden composities van o.a. Bach, Vellones en Debussy. De aanvang van het concert is 11.00 uur. Op zaterdag 4 april houdt de acti viteiten vereniging Brukske actief een rommelmarkt. Voor deze markt zijn nog tafels te huur a ƒ12,50. Voor inlichtingen en opgave. Piet Rodenburg, tel. 586872. De rom melmarkt is van 9 tot 14 uur. In de maand maart zijn in het st. Elisabeth Ziekenhuis kalligrafie werkstukken te zien van Maria Vennekens. Maria Vennekens koos voor de kalligrafie ofwel 'het schone schrij ven' omdat letters en vormen haar interesseerden. Na de cursus voor beginners 'om mooie kaarten te maken' werd zij zo geboeid door deze techniek dat zij zich daarin verderging bekwamen. Zij behaalde onder meer het MO-diploma schrij ven en kalligrafie. 'In de vrije en experimentele kal ligrafie zijn. net als in de beeldende kunst, veel uitingsvormen en varia ties mogelijk' zegt Maria. Op inter nationale workshops volgde zij les sen van beroemde docenten uit Europa en Amerika, waarbij zij zo veel inspiratie opdeed dat zij nog jaren vooruit denkt te kunnen met deze hobbv. Voor meer informatie: tel. 0478-550133. Het poëziedebuut van ex-profwielrenner Peter Winnen Ex-profwielrenner Peter Winnen, Dagblad De Limburger, columnist Jo Wijnen, Margriet-columniste Anette Heffels schrijver Ton van Reen, voorzitter Universiteit Limburg, Karl Dittrich en oud-Océ president Jan van Susante en nog vele andere bekende Limburgers in één boek bijeen gebracht. Dat moet iets bijzonders zijn! 'En dat is het ook', zegt bestuurslid Toos van Ooi van het Literair Café Venray-regio. 'We hebben bij gelegenheid van de boekenweek 1998 een aantal bekende Limburgers gevraagd om een bijdrage te leveren van proza en poëzie. Dat hebben we bijeen gebracht onder de naam Panorama Limburg. Het is een zeer bijzonder boek geworden'. Naast diverse lite raire verrassingen is het vermel- dingswaardig dat ex-profwielrenner Peter Winnen uit Venray zijn poë ziedebuut doet op een bijzondere wijze. Liefst zestien Limburgers uit de wereld van de literatuur, het maat schappelijke leven en het bedrijfsle ven heeft het Literair Café Venray- regio bereid gevonden een literaire bijdrage le leveren voor dit bijzon dere boek. 'Panorama Limburg' wordt zondag 15 maart gepresen teerd tijdens een literaire bijeen komst in conferentiecentrum De Witte Hoeve te Venray, aanvang 11.30 uur. Aan deze presentatie wordt medewerking verleend door het Horster duo Um en Um en het Venrays Blokfluit Kwartet Munday's Joy. De boekenweek van 1998 heeft het literair café geïnspireerd tot het organiseren van deze bijzondere manifestatie. Voor het landelijk boe kenweekgeschenk tekent dit jaar de schrijver Arnon Grunberg. Het motto van de boekenweek 1998 is Panorama Nederland, de verbeel ding van stad en land in proza en poëzie. Bij gelegenheid van de boeken week 1998 richt het Literair Café Venray-regio de schijnwerpers spe ciaal op Limburg en wil het met een eigen uitgave de boekenweek luister bijzetten. De zestien Limburgers laten ieder op hun eigen wijze hun licht schijnen over een Limburgs panorama, over stad en land, ver beeldend en realistisch, in proza en poëzie. De uitgave van het boek is moge lijk gemaakt dankzij bijdragen van onder andere de provincie Limburg, het Letterkundig Centrum Limburg, Dagblad De Limburger, boekhandel Martin Cuijpers Blerick/Venray, Inalfa Industries Venray en vormge vers OHHO te Venray-Wanssum. Het Literair Café Venray-regio is zeven jaar geleden opgericht voor die mensen in Noord-Limburg die plezier beleven aan literatuur en ander creatief taalgebruik. Tijdens literaire bijeenkomsten en bijzonde re manifestaties laat het Literair Café mensen ervaren, dat literatuur aan ieder van hen wat te bieden heeft. Het devies van het Venrayse café zinspeelt niet voor niets op de hogere honing, die voor elk mans op zijn manier in literatuur te vinden is. De volgende Limburgers hebben aan Panorama Limburg meege werkt: Emma Crebolder, schrijf- ster/Afrikanist te Maastricht (Panorama, lieflijk smal); Frits Criens, dichter/columnist/Ieraar te Haelen (Liefdesverklaring); Karl Dittrich, voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Limburg te Maastricht (De Kruisberg af, op naar Maastricht); Jacques Graus, leraar Nederlands en Danceparty Op vrijdag 13 maart vindt er in jongerencentrum Gryphus te Vierlingsbeek een concert plaats van de Eindhovense band 7 Zuma 7. In het voorprogramma speelt het jonge Boxmeerse trio Louis. Eindhoven heeft een rijk verleden (en heden!) waar het roemruchte gitaarbands betreft - denk aan Alabama Kids, Loose en Peter Pan. 7 Zuma 7 is de nieuwste sensatie uit wat ook wel eens genoemd wordt stonerrockcity no. 1Logge, top-, zware riffs met een onmiskenbare seventies groove. 7 Zuma 7 grossie rt in stoere, relaxte, psychic fuzz- rock in de traditie van MC5. Black Sabbath. Kyuss en Monster Magnet. Haar vierde optreden gaf de band tijdens Dynamo Open Air '96. Daarnaast maakte het kwartet indruk als voorprogramma van The Melvins, Dead Moon en Motorpsycho en tijdens de laatste Noorderslag in Groningen. Tijdens de komende editie van Dynamo Open Air is 7 Zuma 7 wederom van de partij. t. hypnotherapeut, schrijver/dichter te Echt (Levenslicht Limburg); Anette Heffels, columniste/psychologe te Rijckholt (Mannen van de heuvels); Wim Kuipers, journalist Dagblad De Limburger te Maastricht (Grensgevallen); René Poels jour nalist Dagblad De Limburger te Meerlo (Dat zijn die van Banholt!); Ton van Reen, schrijver/dichter te Maasbree (Mijn Engelbewaarder); Bas Romp. dichter te Weert (Slenaken): Rosalie Sprooten, schrijfster te Maastricht (De steen- koolgrot van Eli Heimans); Jan van Susante. oud-president Océ Nederland/oud-voorzitter Limburgs Landschap te Geysteren (Bomen); Miel Vanstreels. dichter te Maastricht (Keutenberg); Henk Vijverberg, directeur milieufedera tie Limburg te Sittard (De aanzeg gers); Peter Winnen, ex-profwiel renner te Venray (Weverslose berg, rendez vous); Peter Winkels, lite- rair-journalist Omroep Limburg te Reuver (Roermond) en Jo Wijnen, columnist Dagblad De Limburger te Heythuysen (Een keer, maar voor altijd). Het Boxmeerse Louis doet in indie-rock en is beïnvloed door bands als Debadoh. The Who, Sonic Youth en Weezer. Het trio was eer der actief onder de naam Angry Elmo, is aanwezig op de nieuwe Brinkman-verzamel-cd Onderstroom-Pop en was te horen op Radio 3 tijdens het programma Denk Aan Dolf. Dit concert is mede mogelijk gemaakt door Stichting Brabant Pop. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. Het concert begint om 21.30 uur. De entree bedraagt ƒ7,50. MODISCH GEKLEED M/'t' li i MINDER /'(S BESTEED •HERENMODE» Grolestraat 32 - Venray - Tel. 0478-586387 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins. B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler. H. Schraven. F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Hepkes, R. Keijzer, L. Keijser-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. M. Verstraaten. J. de Vocht: P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 581393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen E. RUYMBEEK en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. v. EERTEN Volen 2A, Heide tel. 0478-513727 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd. tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst. Gehandi capten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adies. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Anja de Leeuw (44) Locatie Open Huis '98: Conferentie- Partycentrum De Witte Hoeve, Gasstraat 5, Venray Georganiseerd door Rabobank Venray-Oostrum en Rabobank Zevenrode /Wkmufi-kom mei meloen. ofCapac.-r.io van tonijn TomateiVaien soep o| 'Ltelioiulen preisoep SpeenvaiJ<enl<ottelet met mosterdsaus oj "RuiuJeivntiveole met kruidenboter Kojjie met ammaretto of Brusselse Wafels met Wanne kersen Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 Wilt u op termijn gaan verhuizen? Dan doet u er goed aan te kijken naar het vermogen dat u met uw huidige huis heeft opgebouwd. Een goede financiële planning stelt u In staat dat vermogen bijvoorbeeld te gebruiken voor de studie kosten van de kinderen. Of om eerder te stoppen met werken. Benieuwd wat de mogelijkheden zijn? Kom dan op zaterdag 21 maart naar Open Huis '98 Kom op 21 maart naar Open Huis '98. Over wonen, vermogen en genieten. Open van 10.00 - 16.00 uur. Aanstaande zaterdag 14 maart orga niseert Wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse disco-avond voor de jeugd in wijkgebouw 't Schöpke, Veltumse Kleffen 62b. De jeugd kan hier dan weer terecht van 19.15 tot 22.15 uur. De muziek wordt verzorgd door Drive-In Discotheek Combined Forces met als dj's Yorick en Michel. Daarnaast staan er weer enkele gratis tafelspellen opgesteld. De entree voor deze maandelijkse activiteit bedraagt slechts ƒ1,50 voor leden van de wijk vereniging en 2,50 voor niet-leden.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3