Haantje voor toren Gratis- Kabel Veulen dichterbij Alles in de hand met de Alles in één Polis Pamflet overschaduwt verkiezingen Harold ISL LENSSEN "Ronde van Nederland had moeten enquêteren" Gemeente blijft bij hondenbeleid Politiek accoord met extra bijdrage voor lokale omroep Leunen Kern met pit Geen samenwerking Omroep met Maasland Thema-avond Down's Syndroom Internationale Vrouwendag PEEL en maas donderdag 5 maart 1998 - Pagina 7 Verontwaardiging over actie broers Sijbers De Venrayse politiek is veront waardigd over het anonieme pamflet dat dit weekend huis-aan- huis in de gemeente is verspreid. In het pamflet wordt wethouder Kersten persoonlijk aangevallen. De verantwoordelijken, het ondernemersduo gebroeders Sijbers, vinden dat ze niets ver keerds hebben gedaan. Samen met de huis-aan-huisbla- den en de reclamefolders viel dit weekend bij de Venraynaren een opvallend geel A4-tje in de brieven bus. De teksten op het vel zijn per soonlijke aanvallen aan het adres van PvdA-wethouder Bert Kersten. De wethouder berokkent met z'n bouwbeleid de Venrayse economie schade, beweren de schrijvers. Ook is Kersten meer geïnteresseerd in dure adviesbureaus en prestigieuze projecten dan in de individuele bur ger. De wethouder is voor bepaalde burgers onbereikbaar. Rondom de komst van de TBS-kliniek heeft Kersten eveneens een twijfelachtige rol gespeeld, vinden de briefschrij vers. Het pamflet bevat verder een spotprent waarop Kersten zittend aan z'n bureau te zien is. Achter hem staat een kachel die wordt gestookt met aanvragen voor bouw vergunningen. Kersten leest een boek met de titel 'De Venrayse Vriendenpolitiek'. VEROORDEELD De anonieme aanval wordt door het gemeentebestuur en een aantal Venrayse politieke partijen veroor deeld. Het college, de PvdA en de fractie Samenwerking gaven zondag al een persverklaring uit. B en W verwerpen de anonimiteit en zeggen dat de feiten niet kloppen. De Partij van de Arbeid noemt de inhoud van het pamflet 'lasterlijk' en spreekt van 'smaad'. Het partijbestuur over weegt een aanklacht en zal dit na de verkiezingen bekijken. Jan Driessen, lijsttrekker van het CDA noemt het pamflet verwerpe lijk. "Elk woord als reactie hierop is er eigenlijk een teveel". Die mening is ook VVD-er Frans van Hooft toe gedaan. Hij heeft eigenlijk geen behoefte om op anonieme brieven te reageren. Als iemand voor zijn mening uit wil komen moet deze volgens Van Hooft ook zijn naam er onder durven zetten. Hans Teunissen (D66) noemt het pamflet "laag bij de grond". ANDERS De enige die er anders over denkt is Joost van de Vorle. "Ik kan mij de frustraties van Sijbers wel indenken. Dat wil overigens niet zeggen dat ik de brief goedkeur". Van de Vorle vindt het vreemd dat iedereen nu ineens in de bres springt. "Ik ben de afgelopen tijd ook regelmatig beschadigd geweest. Niemand is toen voor mij in de bres gespron gen". Zo is van de Vorle nogal gepi keerd over een advertentie op de Kabelkrant van de PvdA. Daarin laat de PvdA Henk van Egmond "Praatjesmakers kunnen de boom in" zeggen. Van de Vorle vindt dat een directe aanval op hemzelf, refererende naar de geschiedenis van het boek "Great Apes" waar op de voorkant een foto prijkt van een man die veel gelijkenis met Van de Vorle vertoont. "Daarom steun ik het collegestandpunt niet". GEWEIGERD Enkele weken geleden boden de gebroeders Sijbers drie advertenties aan bij dit weekblad met daarop diverse tekeningen en teksten. Daarbij werd ook aangegeven dat men beter Wiel Michiels van het CDA kon stemmen. Michiels was daarvan niet op de hoogte en toen de broers alsnog contact met Michiels opnamen heeft deze duidelijk aan gegeven dat hij zijn naam niet aan de advertenties wilde binden. Toch werd deze week de naam van Michiels met het pamflet in verband gebracht. Michiels liet daarop weten dat hij absoluut geen bemoeienis heeft met de actie van Sijbers. De directie van Van den Munckhof, uitgever van Peel en Maas, heeft overigens de adverten tie vanwege de inhoud geweigerd, waarna Sijbers blijkbaar hebben besloten een pamflet te laten bezor gen. Omroep Venray gaat geen samenwerking aan met Maasland Radio. Interim voorzitter Cees Matthijssen deelde dat desge vraagd mede. Omroep Venray was enige tijd geleden benaderd door Maasland Radio. Maasland Radio zendt uit aan de oostelijke oever van de Maas in het gebied tussen Arcen en Bergen. Hoewel de zendvergunning bij een stichting ligt is een commer cieel bedrijf belast met de exploita tie. "Maasland legde ons een plan voor om samen te werken dat er in eerste instantie prima uitzag. Zij wilden voor ons diverse kosten betalen en voor een omroep in financiële problemen was dat niet slecht. Toen we de plannen verder bekeken kwamen we echter tot de conclusie dat er meer sprake was van een overname. Wij moesten het raamprogramma van Maasland Radio overnemen en mochten zelf dagelijks drie uurtjes invullen. Wij hebben daarvoor bedankt" aldus Matthijssen. Omroep Venray heeft momenteel wel contacten met andere publieke lokale omroepen zoals Horst, Helden, Tegelen en Boxmeer. Onderling wisselen deze omroepen materiaal uit zodat niet iedere omroep dat zelf aan hoeft te schaf fen. Een verdere samenwerking in de vorm van een gezamenlijk raam programma met individuele invul ling zit er volgens Matthijssen niet in. "Dat zal het Commissariaat voor de Media niet toelaten. Je krijgt dan een tweede soort omroep Limburg maar dan voor Noord-Limburg". Winkeldiefstallen Een 12-jarige jongen werd dins dagmiddag betrapt in een super markt in Landweert toen hij snoep ter4 waarde van ƒ5,45 mee wilde nemen zonder te betalen. Hij werd aan de politie overgegeven die hem na verhoor en mededeling aan zijn ouders, doorverwees naar het Halt bureau voor het ondergaan van een alternatieve straf. Een 44-jarige Venray naar werd woensdagmorgen in een supermarkt aan het Henseniusplein betrapt, toen hij zes flesjes after shave ter waarde van ƒ119,70 mee wilde nemen zon der te betalen. De man werd aan de politie overgegeven die hem na ver hoor in het kader van het snelrecht in overleg met de officier van justi tie een dagvaarding aanbood om op 6 mei voor de rechter te verschijnen. Venray heeft er een torenhaan tje bij. Veldeke Venray vierde afgelopen zondag haar zilveren jubileum en had voor de Venrayse gemeenschap een gouden cadeau: een torenhaantje voor het Angelustorentje op de Grote Kerk. Deken Coenen mocht het cadeau zondagmorgen tijdens een plechtige mis in ontvangst nemen. Veldeke vierde haar jubileum op grootse wijze. Naast het cadeau voor Venray was er zondagmiddag in de burgerzaal ook de presentatie van de tweede editie van het Venrayse woordenboek. Samenstellers Willy Schols en Frits Linssen kregen beiden een fraai in leer gebonden "eerste exemplaar". Een derde exemplaar was er voor Koos Swinkels, een van de initia tiefnemers voor de oprichting van Veldeke in 1973. Het Venrays Woordenboek komt over enkele weken op de markt. Veldeke Venray heeft bij gelegen heid van het jubileum ook een twee uur durende videofilm gemaakt met filmbeelden van Venray tot eind Het nieuwe haantje voor het Angelustorentje op de Grote Kerk zestiger jaren. Meer over deze film, en de vertoningsdata, elders in dit blad. De jubileumdag werd afgesloten met een grootse en gezellige koffie tafel in zaal In den Engel. Alle 1450 handtekeningen die Stephanie v.d. Broek hebben er niet toe geleid dat de gemeente Venray haar hondenbeleid gaat wijzigen. Burgemeester en wet houders hebben dat in een schrij ven aan de actievoerster laten weten. Stephanie v.d. Broek startte vorig jaar een actie om de overlast van honden te beperken. Zij haalde in totaal 1450 handtekeningen en bood die vervolgens aan de gemeenteraad aan. De gemeente Venray concludeert echter dat het beleid niet wezenlijk afwijkt van de ideeën van Stephanie v.d. Broek en dat een goedkopere, effectievere en hondenvriendelijke- re oplossing voor de overlast van honden vooralsnog niet voorhanden is. "Wij zullen de opmerkingen ter harte nemen en menen er van uit te mogen gaan dat zij en wij hetzelfde doel nastreven, namelijk het terug dringen van de overlast van honden. Vooralsnog gaan wij uit van het beleid zoals dat eerder in vastgestel de plan van aanpak is neergelegd, wat overigens niet uitsluit dat bij stelling en bijsturing van het beleid mogelijk is. De toekomst zal het leren" aldus b. en w. in de brief. De Lokale Omroep Venray kan middels een opslag op het kijk- en luistergeld extra financiële midde len tegemoet zien. De commissie algemene zaken had maandag avond weinig problemen met het voorstel van b. en w. Ook de Venrayse gemeenteraad zal daar eind van de maand geen probleem mee hebben. Wel werden er nog vragen gesteld met betrekking tot de duur van de heffing. In principe is de duur vijf 1. een Buitenlust-dinerbon voor twee t.w.v. ƒ100,- 2. een Intra-tuin Venray bon t.w.v. ƒ100,- 3. een PC@STORE kadobon t.w.v. ƒ100,- Als u Kroon makelaardij opdracht geeft voor de taxatie van uw woning, kunt u zelf uw keuze maken uit bovenstaand menu. Gratis! Ook het adres voor de verkoop van uw woning.. {nJcrovnA nArii- Zandakker 24, 5801 DV Venray jaar maar er kunnen zich situaties voordoen dat de heffing gestopt moet worden. VVD-er Frans van Hooft dacht daarbij o.a. aan com mercialisering van de omroep. De Lokale Omroep heeft plannen gehad om meer samen te gaan werken met de commerciële regionale zender Maasland (zie elders in dit blad). "Op het moment dat de lokale omroep commerciel wordt, vervalt de heffing" zo stelde burgemeester Waals duidelijk. Cees v.d. Ven (CDA) gaf aan dat zijn partij accoord gaat maar dat er wel duidelijkheid moet komen met betrekking tot het draagvlak voor de omroep. "Die moet niet voor hobby isten worden" aldus v.d. Ven. Burgemeester Waals gaf aan dat onderzocht moet worden of middels een luisteronderzoek het draagvlak van de lokale omroep binnen Venray gemeten kan worden. Daarbij zou ook gekeken moeten worden naar de kwaliteit van de uit zendingen. Mogelijk dat zo'n onder zoek mee kan lopen met de landelij ke kijk- en luisteronderzoeken. Plaatselijk afslanken Voetreflexzonetherapie Oorreflexzonefherapie Aroma behandelingen NIEUW: Pedicure behandeling (allernieuwste apparatuur) Schoulenstraolje 16 VENRAY TEL. 0478-589295 Op woensdag 25 maart organi seert de kern Noord-Limburg van de Stichting Down's Syndroom een thema-avond met als onder werp participerende integratie. Centraal staat het verhaal van Peetjie Engels dat, ondersteund door videobeelden, verteld wordt door Netty Engels-Geurts. Peetjie heeft het Down's Syndroom en is slechtziend. Ze is nu 19 jaar en in het bezit van een VBO-diploma. Door het behalen hiervan is ze vorig jaar ook lande lijk in de publiciteit geweest. Ze volgt nu de opleiding MDGO hel pende. ook neemt ze op reguliere wijze intensief deel aan het ver enigingsleven. De avond wordt gehouden op basisschool De Bongerd aan de Eikenlaan 1 in Venray en iedere belangstellende is welkom. De avond begint om 20.00 uur en de kosten zijn ƒ5,- p.p. Graag tijdig aanmelden bij Franka Stevens, tel. 587889. Het Internationaal Vrouwencentrum Venray organi seert zaterdag 7 maart vanaf 13.30 uur een Internationale Vrouwendag viering. Alle vrouwen zijn van harte welkom om met ons deze dag in het teken van gezelligheid en saamho righeid te vieren. We hebben voor u een boeiend programma in elkaar gezet waarbij internationale muziek, zang, dans en internationale hapjes niet zullen ont breken. Daarnaast is er een mode show waarbij Zaïrese, Hindoestaanse en Marokkaanse kle ding getoond zal worden. Tussen 15.30 en 17.00 uur is er gelegenheid om informeel samen te zijn en zelf de dansvloer te betreden en te swingen op wereldmuziek. Voor kinderopvang wordt gezorgd. Plaats: Wijkcentrum De Kiosk in hel Brukske. Voor verdere informatie kunt u bellen naar het Vrouwencentrum, het telefoonnummer is 0478-510035 en u kunt dan vragen naar Christine Alvarez of Oesha Sanichar. Wij hopen jullie allemaal te kun nen verwelkomen! Vanwege het karakter van deze dag zijn mannen helaas niet uitgenodigd. Het Internationaal Vrouwencentrum organiseert activi teiten om integratie te bevorderen onder allochtone en autochtone vrouwen. Vernieling auto Een 26-jarige Venraynaar deed aangifte van vernieling van zijn aan de Langstraat geparkeerde auto. De buitenspiegel was er vanaf geslagen en er zaten krassen in het plaatwerk, Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 - 13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. U wilt goed verzekerd zijn, maar er niet te veel omkijken naar hebben. Uw pakket moet overzichtelijk zijn, u zoekt een lage premie, u wilt gemakkelijker betalen en meteen hulp als het nodig is. En dat alles onder heldere voorwaarden en zonder rompslomp. Dan hebben wij het ideale pakket voor u: de Alles in één Polis. Al uw Interpolis-scha deverzekeringen op één overzichtelijke polis en nog een fikse korting ook. Betalen per maand of per jaar. U zegt het maar. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheken - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 200 tel. (0478) 530 300 Palet Kabelcom (voorheen Mega Telediensten) ziet mogelijk heden om minstens 79 woningen in Veulen en het buurtschap Volen op het kabelnet aan te sluiten. Palet Kabelcom heeft dat bij de gemeente kenbaar gemaakt. Wel zal aan de bewoners een eigen bij drage gevraagd worden. Palet Kabelcom maakte enige tijd geleden bekend dat er plannen zijn om een glasvezelverbinding tussen Venray en Nederweert aan te leg gen. Die glasvezel zou via Heide en Veulen komen te lopen. De gemeen te vroeg daarom aan Palet Kabelcom te bekijken of aansluiting van Veulen en ook de andere Venrayse kerkdorpen, nog eens te overwegen. Nu blijken er voor Veulen moge lijkheden te zijn. Palet Kabelcom heeft daar wel voorwaarden aan ver bonden. Zo wordt van de bewoners een eigen bijdrage gevraagd van 1957,55. Verder vindt Palet Kabelcom dat minstens 80% van de bewoners, die aangesloten kunnen worden, ook daadwerkelijk mee wil doen. Over dat percentage wil de gemeente Venray echter nog met Palet Kabelcom onderhandelen. Wethouder Driessen laat weten dat gemeente liever uitgaat van 50%. Voor de andere kerkdorpen zijn de vooruitzichten minder gunstig. Vredepeel ligt dermate geïsoleerd dat de kans op aansluiting nihil is. Voor Smakt biedt het industrieter rein Smakterheide perspectief. Indien Palet Kabelcom overgaat tot bekabeling van het industrieterrein (een wens van de ondernemers, red.) dan komt een kabelverbinding voor Smakt een stuk dichterbij! Palet Kabelcom wil dan de moge lijkheden voor Smakt onderzoeken. i i Stichting uitgegaan van eigen indrukken De organisatie van de Ronde van Nederland had tijdens het evenement een peiling moeten houden om zo erachter te komen uit welke windrichtingen de bezoekers kwamen. Die mening is Henri v.d. Ven van het CDA toege daan. Van de Ven liet dit maan dagavond weten tijdens een com missievergadering. "Bij de subsidieverstrekking was dat een van de uitgangspunten. Ik zie dit niet in de verslaglegging terug", aldus v.d. Ven. Zaterdag 28 februari heeft Leunen één van de tien landelijke prijzen in de wacht gesleept in de wedstrijd 'Een kern met pit'. Het bestuur van De Schakel kreeg uit handen van prins Claus in Arnhem een kunst werk en 1500 gulden. De renovatie van het Leunense verenigingsge bouw was het enige Limburgse pro ject dat voor een prijs in aanmerking kwam. Volgens het juryrapport hebben de Leunense verenigingen -de ouder vereniging, peuterspeelzaal en scou ting- fantastisch werk geleverd en de trofee daarmee dik verdiend. Niet alleen hebben ze het gebouw van de gemeente overgenomen en het een grondige opknapbeurt gegeven. Ze weten het ook te onderhouden en te beheren. Bovendien kunnen ook andere verenigingen gebruik maken van De Schakel en dus is het gebouw een aanwinst voor het hele dorp. De landelijke erkenning van de Heidemij is de tweede prijs voor het project in het kader van 'Kern met pit'. Eind vorig jaar kregen de Leunense verenigingen al 1000 gul den in de provinciale editie. Met de wedstrijd wil de Heidemij, sinds kort Arcadis, bewonersgroepen steunen die de kwaliteit van de woonomgeving willen verbeteren. Frits Vossen van de gemeente Venray gaf aan dat naar zijn weten niet expleciet geënquêteerd was. Voor v.d. Ven genoeg om de con clusie te trekken dat de organisatie niet aan de kriteria voldoet die de gemeente heeft gesteld. "Als peiling een kriteria is dan had dat moeten gebeuren. De organisatie voldoet dus niet aan de kriteria". INDRUKKEN Gé Peterink laat namens de orga nisatie weten dat er inderdaad geen peiling in de vorm van een enquête is gehouden. "Wij zijn uitgegaan van de indrukken van onszelf, de vrijwilligers, medewerkers, spon soren en alle andere betrokkenen. Als je de landelijke organisatie nu nog hoort praten over bijvoorbeeld het startontbijt dan heeft dat toch naar buiten een positieve uitstraling gehad". Peterink geeft verder aan dat niet expleciet aangegeven was hoe die peiling had moeten gebeu ren. "Een enquête had veel geld gekost. Dat zou het tekort van de organisatie alleen nog maar hoger hebben ge maakt" zo stelt Peterink. "Daar hadden we eenvoudigweg geen bud get voor". TEKORT Het tekort van de organisatie bedroeg vorig jaar bijna 14.000 gul den. De organisatie geeft in haar verslag aan dat zij zich zal inspan nen om dat tekort dit jaar weg te werken. De gemeente Venray zal in ieder geval haar zorg over dit tekort over brengen aan de organisatie. De diverse partijen maakten in ieder geval duidelijk dat de gemeente geen extra geld mag uittrekken om een eventueel tekort weg te werken. Volgende maand wordt de subsi die-aanvraag voor dit jaar behan deld. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Op KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum

Peel en Maas | 1998 | | pagina 7