Rabo Totaalpakket Aid Venroj ien beeld Themabijeenkomst ?Gehandicaptenplatform De binnenkomer van de week Hoezo geen vrouwen....? Stem 4 maart op een vrouw! 1™' Samenwerkin g Bibliotheek Venray en Frans Lemmers Infield Fly in De Bonte Koe Oud papier Goederen gezocht voor Snuffelmarkt KVG Verhuizing HALT-bureau steunpunt Venray Venray heeft 30 vrouwen op de lijst! voor veelZ/Jdigheid in de politiek Pa, EEL EN MAAS donderdag 26 februari 1998 - Pagina 3 IaTer^vij! u dit leest is de videofilm Veldeke Venray uitbrengt bij legenheid van het 25-jarig staan al klaar. De twee uur duren- fjlm bevat allerlei gebeurtenissen Venray en de kerkdorpen in de riode 1920 tot ongeveer I968. Tot kort na de Tweede fereldoorlog was de gemeente 'nray voor een groot gedeelte t, ru «rarisch, velen moesten op hel land kost verdienen zoals op boven hand fragment in Oostrum te zien wo! .Toon van Cuyk uit Leunen die als oerenknecht bij Loonen in lostrum werkte kreeg spontane ilp van mevr. Mulders en kinde- :n.Jo Verhaeg uit Venray, de hulp an de familie Mulders, hielp ook |ee. Sindsdien is er veel veranderd, et land bewerken met een paard s trekker is uiterst zeldzaam jworden, praktisch alles is anno 998 gemechaniseerd. De ruilverkavelingen hebben tot jhaalvergroting geleid en de eco- otnie positief beïnvloed, min-punt deze ontwikkeling is het feit dat iin de loop der jaren vele zoge- Jnde kaöterboerkes het loodje jbben moeten leggen, foè recente varkenspest heeft tot Den Haag toe voor flinke ischudding gezorgd, of de opge- »de inkrimping voor het aantal dieren de beoogde milieuwinst zal opleveren moet de toekomst uitwij zen. De film zal vertoond worden in de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut locatie Noordsingel. De voorstellingen zijn op zaterdag 7 maart, aanvang 20.00 uur; zondag 8 maart, 14.30 uur en maandag 9 en dinsdag 10 maart om 20.00 uur. De toegangsprijs is 10,- inclusief een kop koffie of thee. Kaartverkoop bij Sigarenhuis Chris Jansen, Grote Markt 22 en Sinvid-Video, Pr. Marijkestraat 19 in Venray. Kaarten, mits voorradig, zijn ook verkrijg baar bij de genoemde schouwburg. Volgende week komen we uitge breid terug op deze unieke histori sche film. 2 maart in het St. Elisabeth Ziekenhuis Onderdeel ergotherapie Uitvoering van dagelijkse activi- nctó iten is voor veel mensen een van- :nw clfsprekendheid. Iedereen heeft zoffi igen persoonlijke activiteiten vol- ens een planning en structuur in en eigen omgeving. Die vanzelf- irekendheid van de dagelijkse acti- iteiten kan door een ziekte of onge- al, of door ouderdom verdwijnen, unctioneren zoals dat als gewoon ■varen werd is dan niet meer moge- jk. Toch wil de betrokkene en zijn f haar omgeving dat. Is dat nog aaibaar? Is dat niet meer of nog ideeltelijk haalbaar? De ergothera- ie is gericht op de uitvoering van ie dagelijkse activiteiten met als oei de belanghebbende in de gele enheid te stellen om zoveel als logelijk naar eigen tevredenheid en irantwoord invulling te geven aan nieuwe situatie. De activiteiten innen te maken hebben met de |,- Jersoonlijke verzorging, de uitvoe- ng van huishoudelijke taken, werk n hobby, en het zich kunnen ver- (laatsen. Ergotherapie besteedt aandacht an het middels therapie opnieuw of nders leren uitvoeren van dagelijk- e activiteiten/handelingen. Ook worden adviezen en instruc- e gegeven over het gebruik van ulpmiddelen. De omgeving, fami- e - mantelzorg - professionele rachten, worden geïnstrueerd in de lijze waarop ze de direct betrokke- e kunnen ondersteunen. Verder lijst de ergotherapeut de weg in de imvraag van voorzieningen. Een rgotherapeut is de handreiking naar oveel als mogelijk blijvende zelf- andigheid binnen het dagelijks Dnderdeel maatschappelijk werk |g Wat is het aanbod van het maat schappelijk werk van Synthese voor imand met een handicap, wie kan reen beroep op het maatschappe- jk werk doen en waarvoor. i/a Het maatschappelijk werk is uit genodigd door het Gehandicapten Platform Venray. De inhoud van de informatie die door het maatschap pelijk werk gegeven wordt is daar om ook met name bedoeld voor die mensen waar het platform zich op richt. Het accent ligt op: a. wat het kan betekenen om je gezondheid kwijt te raken, of nooit helemaal gezond te zijn geweest b.hoe een lichamelijke handicap in het leven van iedere dag door kan werken c. wat kan een maatschappelijk werker hierbij voor steun aan bieden. Hel verlies van je gezondheid is een levenscrisis, het is afscheid nemen van iets wat altijd vanzelf sprekend was. Het zal nooit meer zo zijn zoals het was. Met dat gegeven moetje verder zien te leven. Familie en vrienden vinden het dikwijls erg moeilijk om te praten over de gevoelens en het verdriet die een handicap vaak oproept. Het kan betekenen dat familie, vrienden en overige kennissen anders gaan reageren vanuit onzekerheid hoe met deze nieuwe situatie om te gaan. Daarentegen kun je ook veel behulpzaamheid ervaren van men sen die met je te doen hebben. Ook kan het zijn datje door de ontstane situatie nieuwe mogelijkheden van jezelf ontdekt waar je vroeger geen weet van had of er de tijd niet voor nam of kon nemen. Over deze ach tergronden wil het maatschappelijk werk van Synthese het graag hebben met de deelnemers tijdens deze thema-bijeenkomst. PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS De WD is beschikbaar voor het college. Vindt u dat ook Stem op de WD Lijst 6 nr 3 Jan Houba Beroep Bestuursjurist Ervaring: Raadslid en fractievoorzitter van 1979 tot 1990 zie ook Internet: http://WWW.DSE.NL/WDVENRAY Jaar van het wonen Het jaar 1998 is door de openbare bibliotheken uitgeroepen tot 'Jaar van het wonen'. In dit kader werken bibliotheken samen met woonwin kels die aangesloten zijn bij de Centrale Branchevereniging Wonen. In Venray houden Frans Lemmers Woninginrichting en de bibliotheek een gezamenlijke presentatie. Van 28 februari tot en met 27 maart staan goed slapen en sfeervol wonen in de bibliotheek centraal, In de jon- gerenhoek kunnen tieners (en ouders) een idee krijgen hoe je de tienerslaapkamer in kunt richten en op de afdeling voor volwassenen komt 'kleur in het interieur' aan bod in vier verschillende sfeerhoekjes. Woondecoratie is in Woondecoratie, of styling, is in. Een fijne aantrekkelijke woonomge ving om in te leven, daar gaat het om. Voor de een betekent dat tafel tjes met mooie siervoorwerpen, schilderijen aan de muur en op elkaar afgestemde kussens en tapij ten. Een ander kiest voor sober, strak en stijlvol. Kleuren, materialen en stijlen, de variatie is eindeloos. Dat maakt kiezen heel moeilijk. Gelukkig biedt de bibliotheek uit komst, want ook over dit onderwerp heeft de bibliotheek veel boeken. En dit jaar nog meer dan anders. Ook de bekende woontijd,schriften zoals VT-Wonen, Eigen Huis Interieur. Ariadne en Doe-het-zelf Woonidee9n zijn beschikbaar. Actieweek van 28 februari t/m 7 maart: Er zijn extra boeken en tijd schriften beschikbaar over het thema wonen. Er is een gratis brochure over sfeervol wonen en een brochure 'Wie niet weet die niet woont' met daarin een interieurwed strijd. Daarbij zijn een vijftal mooie prijzen te winnen. (Deze brochures zijn ook verkrijgbaar bij Frans Lemmers). Klanten die in deze week voor a ƒ500,- of meer bij de firma Lemmers kopen, krijgen een tegoedbon voor een jaarabonne ment van de Bibliotheek Venray. Dieren wonen ook Op de jeugdafdeling is vanaf 28 februari te zien hoe sommige dieren wonen. Een hond in zijn hok, een vogel in een vogelhuisje, een spin in haar web. Uiteraard zijn er ook boe ken over dieren. Zondag 1 maart zal de band Infield Fly uit Den Bosch en Rosmalen optreden in café De Bonte Koe. Deze vierkoppige formatie bestaat reeds zes jaar en hun muziek is pit tig en melodieus. In hun muziek hoor je invloeden van o.a. U2, INXS en Pearl Jam. Bovendien spelen de jongens ook covers van hun idolen. Infield Fly heeft reeds opgetreden voor diverse radiostations en in bij voorbeeld Vredeburg Utrecht en Noorderlight in Tilburg. In septem ber verschijnt hun eerste cd Footsteps. Aanvang 20.00 uur en de entree is vrij. Grote buit bij inbraak In het carnavalsweekend is inge broken in de aan de Heuvelstraat gevestigde dependance van de Muziekschool. Door forcering van de voordeur werd toegang verkre gen en twee lokalen werden door zocht. De buit bestond uit o.a. zes gitaren, twee versterkers, een com pact disk, een cassettespeler, geluidsboxen en microfoons. Dat alles met een waarde van ƒ17.500,-. Eventuele getuigen worden ver zocht contact op te nemen met de politie. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Met het Rabo TotaalPakket haalt u méér uit uw Betaalrekening. Het is een compleet pakket voor dagelijkse bankzaken met extra's en bij zondere voordelen. Met het Rabo Totaal- Pakket kunt u voordelig rood staan. Met de Gouden Rabocard kunt u overal ter wereld waar u het bekende Eurocard/Master- cardvignet ziet, betalen. Bij deze Gouden Rabocard hoort een Gouden Europas. Hiermee kunt u pinnen èn chippen. U ontvangt een exclusieve nieuwsbrief met speciale aan biedingen en kortingen. Via het Rabo TotaalPakket kunt u onder andere Telesparen, Telebankieren en gratis gebruik maken van Rabo Interhelp Extra. Bij problemen in het buitenland brengt deze orga nisatie zonder kosten de hulpverlening op gang. Tevens biedt het Rabo TotaalPakket een door lopende reisverzekering met grote korting. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een van onze dien tadviseurs. verzekeringen - financiële planning - beleggen - hypotheek - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530200 tel.(0478)530300 Oververmoeid Vorige week woensdag omstreeks 18.15 uur was oververmoeidheid de oorzaak dat een 22-jarige bestuurder van een vrachtauto uit Hierden op de A73, tussen de Stationsweg en de Maasheseweg op de vluchtstrook terecht kwam. Hij corrigeerde te fors en de vrachtauto botste tegen de vangrail van de middenberm. Rondvliegend materieel van de vangrail en auto kwamen terecht op een personenauto, bestuurd door een 48-jarige inwoner van Venray. Wonderwel liep de bestuurder geen noemenswaardig letsel op. De vrachtautobestuurder werd naar het ziekenhuis gebracht maar de ver wondingen vielen mee zodat hij weer naar huis kon. De ravage was groot, maar door inzet van politie en brandweer kan het verkeer vrij snel met aangepaste, snelheid weer van de weg gebruik maken. Wil getuige zich melden Woensdagmiddag verleende een 20-jarige automobilist uit Well op de kruising Westsingel-Kempweg geen vrije doorgang aan een ?2-jarige Venrayse fietsster. Bij de botsing |kwam de vrouw ten val en moest ivoor behandeling van de verwon dingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een Venraynaar was getuige van het ongeval en gaf zijn naam en adres door aan de politie, maar die aantekening is onvindbaar. De poli tie verzoekt de getuige zich alsnog met haar in verbinding te willen stellen. Mishandeling Vrijdagmorgen kwam het tot een explosie van een al langer durende onenigheid tussen twee bewoners van de Kastanjestraat. Reeds eerder was de politie bemiddelend opgetre den en dan was het weer even rus tig, totdat het vrijdagmorgen weer tot een handgemeen kwam. Een 34- jarige bewoner kwam verhaal halen bij de 54-jarige straatgenoot. De man was zo over zijn toeren dat hij voor zijn eigen veiligheid en die van anderen in de boeien moest worden geslagen en naar het politiebureau werd overgebracht. Het onderzoek is nog lopende. Gedeukte auto aangetroffen Een 37-jarige Venraynaar kwam woensdagmorgen tot de ontdekking dat zijn aan de Henseniusstraat geparkeerde personenauto was inge deukt. Dat moet door een ander motorvoertuig zijn veroorzaakt. Helaas had niemand een visitekaart je achter gelaten. VELTUM Leden van DOS Venray halen op vrijdag 27 februari weer het oud papier op in Veltum (gedeelte gele gen tussen de straten Westsingel, Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg. Men wordt verzocht om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed zetten. LANDWEERT III Maandag 2 maart halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zet ten. Het Katholiek Vrouwen Gilde Venray organiseert op zaterdag 21 maart wederom haar jaarlijkse Snuffelmarkt in zaal In den Engel te Venray, ten bate van Jaqueline Eibers in Brazilië. Voor deze Snuffelmarkt zijn weer goede, gebruikte goederen van allerhande soort welkom, als zij maar schoon en handzaam zijn. Heeft u bijvoor beeld speelgoed, babyspullen, sing les en langspeelplaten, cassette bandjes, boeken. snuisterijen, linnengoed, glaswerk, porselein, kleinmeubeltjes enz., die u opruimt, belt u dan met mevr. L. Stoks- Steijvers, tel. 586659. HALT-bureau steunpunt Venray, het bureau ter bestrijding van jeugd criminaliteit werkzaam in de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Gennep, Grubbenvorst, Horst, Meerlo-Wanssum, Mook en Middelaar, Sevenum en Venray is verhuisd. Het nieuwe adres is Paterslaan 12, 5801 AS Venray. Zij blijven telefonisch bereikbaar onder nummer 0478-514127, het faxnum mer is 0478-510592. In het nieuwe pand is de ruimte om de materialen die gebruikt kun nen worden voor activiteiten in het kader van preventie van veel voor komende criminaliteit te presente ren. Interesse? Kom maar eens een kijkje nemen. Verkeersongeval met gewonden Vorige week woensdagmiddag omstreeks 16.30 uur merkte een 19- jarige bestuurder van een personen auto uit Meerlo, toen hij vanaf een uitrit van de Plataanstraat de Acaciastraat opdraaide twee fietsen de meisjes van 16 jaar te laat op. Bij de botsing kwamen beide meisjes ten val en moesten naar het zieken huis worden vervoerd en daar ter observatie worden opgenomen. De laagstaande zon heeft mogelijk bij het ongeluk een rol gespeeld. Voor de Lionsveiling van zaterdag 21 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goede ren gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interes sante artikelen, die via het telefoonnummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doei wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt verkopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een prachtig gestileerde Italiaanse kan in de vorm van een vogel. Politiek is niet alles; maar alles is wél politiek! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B, van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 zo: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen. P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: E. de MUINCK KEIZER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: M. RAEDTS, tel. 583478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen mevr. H. LOONEN en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de prakti jken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren H. van DIJK, tel. 0485-382225 vanaf vrijdag 12 uur lot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0478-513727 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDS ZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP, ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feestdagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het ant woordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa ties: Algemene Hulpdienst, -Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand acLes. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur, Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3