urovisi€ c Idee voor gezamenlijk adverteren Venrayse winkels Gemeente heeft te weinig allochtonen in dienst 3 Achterstallig onderhoud begraafplaats wordt dit jaar weggewerkt Beleid parkeren bij bedrijven niet eenduidig 1498 Venraynaren werkloos Promotie op bulkauto's College redt gezicht en eenheid v Wb1, Ingezonden Home-Start Venray Bestuurs- probleem Castenrayse ouderen helpt ondernemers op peel en maas >ER donderdag 19 februari 1998 - Pagina 5 Winkelcentrum Venray gaat de winkeliers in het centrum voor dellen om bij activiteiten geza- nenlijk te gaan adverteren. In naart krijgen de winkeliers een ,oorstel in de bus. Samen adverte- ^n is één van de actiepunten uit iet dinsdag gepresenteerde nieu- ne beleid van de Venrayse winke- iersvereniging. Winkeliers kunnen intekenen op jn herkenbaar vormgegeven 'Venrayse' pagina in een aantal bla den. Dat gaat gebeuren onder de slo- i 'Wij winkelen in Venray'. Op pagina krijgt elke winkelier z'n 'INDeigen ruimte. Winkelcentrum Venray (WCV) maakte dinsdagavond bekend wat ze de komende jaren wil bereiken. Een kleine honderd bezoekers -win keliers en andere genodigden- kre gen het ambitiestatement van het WCV nog 'ns te horen: Venray moet een alternatief bieden voor de steeds voller wordende winkelcentra in grotere steden als Venlo, Duisburg, Eindhoven en Nijmegen. Met aan trekkelijke en feestelijke activiteiten voor het publiek, een goede mix van winkels en horeca, een gevarieerd aanbod van (streek)producten en diensten. Als je dat doel bereikt, winkelen er over een jaar of vijf naar schatting 100.000 mensen in Venray. Maar daarvoor moeten tal van Venrayse organisaties met elkaar samenwerken. Via de weg van de geleidelijkheid, niet alles in één keer, was de boodschap van voorzitter Louis Moers. Het WCV zal haar best doen om goed te luiste ren naar de mensen en meningen van de winkeliers, maar die zullen zelf ook de handen uit de mouwen moeten steken. Namens zijn werkgever, Rabobank Venray-Oostrum die dit en volgend jaar haar eeuwfeest viert, bood Moers de winkeliersver eniging een bedrag van 30.000 gul den aan. Te besteden aan de organi satie van een Franse week in de zomer. Het geld is er, alleen het werk moeten de winkeliers zelf doen. Tijdens de bijeenkomsï ston den de winkeliers nog niet te drin gen om de organisatie ter hand te nemen. Marinus Knoope is een graag geziene gast bij bedrijven. Wat hij doet heet cunsultainmenteen mix van goede moppen en goede raad. Knoope gaf met de nodige humor aan hoe je als ondernemer je wensen kunt vervullen en de valkuilen op je weg kunt omzeilen. 0p 1 januari van dit jaar telde Venray 1498 werklozen. Dat blijkt lit gegevens van de afdeling Sociale :aken van de gemeente Venray. Het j werkloosheidspercentage ligt daar- ïee op 8,7%. Venray kent daarmee een relatief laag werkloosheidspercentage, '.andelijk gezien ligt dat percentage lp 11,6%. Verder betekent dit cijfer ien daling van 14,5% ten opzichte /an I januari 1997. Van de groep Venrayse werklozen tijn er 747 al langer dan een jaar werkloos. Het aantal personen dat onger is dan 27 jaar bedraagt 339. )nderde 1498 werklozen bevinden zich 328 minderheden. Van de werklozen van 764 inwo ners onder de Algemene Bijstands Vernieling auto Een 66-jarige Venraynaar deed laandag aangifte van het bekrassen /an zijn aan de Pavanestraat gepar eerde auto. In deze regio is 2,5% van de beroepsbevolking allochtoon. Wettelijk is geregeld dat de lokale overheid binnen het eigen perso neel er-naar streeft eenzelfde per centage allochtonen in dienst te hebben. Venray voldoet met 0,4% bij lange na niet aan die richtlijn. Volgens Henk Dinghs van de gemeente kan de gemeente daar ook niet aan voldoen. Dat blijkt het jaarverslag inzake de Wet Bevordering Evenredige Arbeidsdeelname over 1996. Bij de gemeente waren op 31 december 1996 252 mensen in dienst. Daaronder bevond zich slechts 1 allochtone medewerker met een LBO/MAVO opleiding. Henk Dinghs van de afdeling personeel en organisatie laat desgevraagd weten dat het aantal allochtonen binnen de gemeente ook in 1997 ge'ijk is gebleven. I Eurovisie ,J Markteffecten euro: enkele cases In het algemeen bestaat de neiging de invoering van de euro vooral als een valutaprobieem of automatiseringsprobleem te beschouwen en over te laten aan de controller, de automatiseringsafdeling en/of de treasurer. Vaak wordt vergeten dat voor bedrijven die im- en exporteren en/of in het buitenland actief zijn via dochtermaatschap- _"nn de invoering van de euro ook bedreigingen en kansen met zich /ngt. In dit artikel worden enkele praktijkcases beschreven over de markteffecten van de euro. Daarbij zijn de namen en producten uiter aard aangepast. Het dollar-effect Een baggerbedrijf voert een project uit in Singapore. De prijs is afgespro ken in Amerikaanse dollars. De kosten die de baggeraar maakt luiden voor een deel in Singapore dollars en voor een deel in guldens (Nederlands personeel, het gebruik van in guldens aangeschaft materi aal, enz.). Per saldo loopt de baggeraar een operationeel valutarisico omdat een waardedaling van de dollar de winstgevendheid van het pro ject in gevaar kan brengen (en omgekeerd). Weliswaar dekt de baggeraar dit risico voor een deel af door middel van dollarleningen en valutater mijncontracten, dit brengt echter kosten met zich. Door de invoering van de euro (de tweede valuta van de wereld) ontstaan mogelijkheden om vergelijkbare projecten niet in Amerikaanse dollars, maar in euro te offre ren en te factureren. Immers bij gebruik van de Amerikaanse dollar lopen beide partijen een valutarisico, terwijl bij gebruik van de euro slechts één van beide partijen een operationeel valutarisico loopt. Er zijn dus voorde len te behalen door het niet meer hoeven indekken van valutarisico's en een minder riskante bedrijfsvoering in het algemeen. Een exporteur van speciale, hoogwaardige drukpersen biedt dezelfde machines aan tegen verschillende prijzen in de verschillende landen van de Europese Unie, afhankelijk van de concurrentiepositie en de trans portkosten (alle machines worden in Nederland geassembleerd). Facturering vindt plaats in de valuta van het land van de afnemer, tenzij dit een zwakke valuta is. Er wordt gewerkt met vaste prijslijsten per land. In toenemende mate merkt deze exporteur dat afnemers vragen stellen over het feit dat de prijs voor dezelfde machine in een ander land, gecor rigeerd voor verschillen in valuta, lager is. De invoering van de euro is een verdere stap in het Europees integratieproces en leidt tot verdere prijs- transparantie en het vervallen van verschillen tussen aan- en verkoop- koers van valuta. Bovendien wordt hoe langer hoe minder geaccepteerd dat prijzen uiteen lopen door verschillen in transportkosten. De plaats van productie wordt als een beslissing van de leverancier beschouwd waar voor een afnemer meent niet te hoeven betalen. De exporteur ondervindt mede door de euro een toenemende druk om prijzen te uniformeren in Europa, daarmee in enkele landen interessante marges verliezend. Het Italië-effect Een Duitse fabrikant van personenauto's ondervindt in zijn marktsegment hevige concurrentie van een Italiaanse autofabrikant. Hoewel de Italiaanse autofabrikant minder efficiënt produceert, heeft deze enkele malen geprofiteerd van een devaluatie van de Italiaanse lire om de goede concurrentiepositie te behouden. Indien Italië deelneemt aan de EMU zal de Italiaanse fabrikant een drastische reorganisatie moeten doorvoeren om de concurrentiepositie via een efficiënt productieproces te verbeteren omdat het niet langer mogelijk is door middel van devaluatie de concur rentie ten opzichte van fabrikanten in Europa op peil te houden. Het Zwitserland-effect Mede als gevolg van vluchtkapitaal uit Duitsland is de Zwitserse frank bij zonder sterk. Dit beïnvloedt de concurrentiepositie van Zwitserse bedrij ven ten opzichte van bedrijven binnen de EU. Enkele Zwitserse bedrijven hebben reeds fabrieken verplaatst naar het EU-gebied of hebben als ves tigingsplaats voor een nieuwe fabriek of vestiging gekozen voor een land binnen de EU. Een Nederlandse wegtransporteur gespecialiseerd in ver voer op Zwitserland merkt dat het volume van het vervoer vanuit Zwitserland vermindert en slechts ten dele wordt gecompenseerd door een toename van vervoer naar Zwitserland. De vraag rijst wat er gebeurt indien de euro wordt geïntroduceerd en deze voldoende vertrouwen van de financiële markten krijgt. De waarde van de frank kan dalen door het terugvloeien van vluchtkapitaal en de sterkte van de euro. Ook het omge keerde is mogelijk. De onzekerheid over de waarde van de frank vertaalt zich in de onzekerheid over de richting van de vervoersstromen en dus over de omzet van dit transportbedrijf. Wegvallen marktfricties Een inkoopcoöperatie van keukenleveranciers biedt de leden verschillen de diensten waaronder het vergelijken van de prijzen en inkoopvoorwaar- den van diverse Europese keukenfabrikanten, het bundelen van de inko pen en het indekken van valutarisico's op de inkopen in verschillende valuta. Als gevolg van de invoering van de euro vervalt een groot deel van de functie van deze coöperatie omdat de vergelijking van prijzen wel erg makkelijk wordt en dit eventueel door de leden zelf kan geschieden. Ook het indekken van valutarisico's is voor een groot deel niet meer nodig. Het bestaansrecht van de inkoopcoöperatie is door de invoering van de euro onzeker geworden. De inhoud van deze rubriek is samengesteld door de Rabobank. Dinghs geeft aan dat het voor Venray ook moeilijk zal zijn om het percentage van 2,5% te halen. "In Venray hebben de meeste allochto nen een LBO opleiding. Voor die mensen zijn weinig functies binnen de gemeente beschikbaar." Aan allochtonen met een HBO-opleiding is volgens Dinghs bijna niet aan te komen. WERKPLAN Toch wil de gemeente Venray kij ken of het aantal allochtone mede werkers verhoogd kan worden naar vier. Daarbij is ook gekeken naar de samenstelling van het aantal allocht onen op de arbeidsmarkt en het opleidingsniveau van deze mensen. Zo is in Venray 13,5% van de mensen met een opleiding niet hoger dan basisonderwijs, allocht oon. Met betrekking tot de mensen van een MAVO/LBO opleiding is dat 2,5%. Voor de opleidingsniveaus MBO/VWO en HBO of hoger ligt dat percentage op 1 procent. Aan de hand van deze gegevens streeft de gemeente er naar om dit jaar drie allochtonen in dienst te nemen: een met een MAVO/LBO opleiding, een met een MBO/VWO opleiding en een hoger geschoolde allochtoon. Verkiezingen Bij deze verzoek ik u om de poli tiek van Venray bij de komende ver kiezingen eens de macht van de kie zer te laten zien, om hen zo duidelijk te maken dat u niet louter stemvee en belastingbetaler bent, maar diegene waar het in een gemeente werkelijk om zou moeten draaien. Stem dit jaar eens anders en niet op de partijen die verantwoordelijk zijn dal Venray de op een na duurste grote gemeente is van Limburg, hier het minst voor de burgers gedaan wordt buiten kosten verhogingen en miskleunen. Zoals grondpolitiek, pleinenbeleid. De Sprank (waardoor Venray geen buitenbad meer heeft en de jeugd 's zomers na school niet meer tegen een redelijke prijs kan gaan zwemmen), etc. Ook de geluidsoverlast die de ver schillende wijken hebben van het wegverkeer op de A73 en Deurneseweg hebben ze te danken aan het niet geïnteresseerd zijn van de regerende partijen in deze gemeente. Ook het aanleggen van een milieustation en zelfs uitbreiding daarvan, tegen een woonwijk aan zodat er meer last en stank komt, is aan hen te danken. Belastinggeld, uw belastinggeld besteden aan noodzakelijk onderhoud kan niet, wel aan prestigieuze blunders. Als de coalitie aan de belangen van de Venrayse burgers had gedacht zou dit allemaal niet gebeurd zijn, want zij hebben al die jaren de macht gehad om het anders te doen. Daarom mensen, stem eens niet op de coalitie, maar op een andere partij. Maar stem wel, zodat de Venrayse politie zich voortaan reali seert dat ze uw belang moeten die nen en niet hun belang, anders zijn zij bij de volgende verkiezingen hun baantje kwijt. Want daai gaat het hen om. C.J. Koopman Er zou een man in de bossen liggen... Vrijdagmiddag kwam bij de poli tie een serieuze melding binnen van een bezorgde Venraynaar dat in de bosjes naast de Paul Burgmanstraat een man lag. De melder vreesde het ergste. Toen de politie kwam was de man niet meer te vinden. Mogelijk heeft hij daar, gelokt door het mooie weer, een dutje gedaan... Auto beschadigd Voor de derde maal werd aangifte gedaan van vernielingen aan auto's op het Gouden Leeuwterrein. Nu deed een 58-jarige Venraynaar aan gifte van deuken en krassen op zijn auto. Grotestraat 93 Venray Vrijwilligers ondersteunen gezin nen met jonge kinderen. Elk gezin heeft weieens een periode dat het niet zo goed gaat. Hier kunnen ver schillende oorzaken, voor zijn. Bijvoorbeeld overbelasting, ziekte, moeilijkheden met de kinderen, weinig contacten of je alleen voelen. Vaak lossen die spanningen vanzelf op, maar soms raken ouders hier door uit balans. Het kan dan een opluchting zijn om tegen iemand aan te praten, iemand die tijd en aandacht heeft. Hoe werk Home-Start? Ouders kunnen contact opnemen met de coördinator. De Home-Start coördinator zal eerst thuis bij de ouder(s) bespreken wat Home-Start voor u kan betekenen. Daarna wordt een vrijwilliger aan u voorgesteld, die vanaf dat moment regelmatig thuis op bezoek komt. Die vrijwilliger geeft een steuntje in de rug. Het is iemand die tijd heeft om te luisteren en een handje helpt bij praktische problemen. Kortom iemand die vriendschap biedt. Home-Start is voor alle ouders uit Venray met tenminste één kindjonger dan zes jaar. Voor gezin nen zijn er geen kosten verbonden aan de ondersteuning van Home- Start. Om aan alle aanvragen te kunnéri voldoen zoekt Home-start weer nieuwe vrijwilligers. Home-Start biedt de vrijwilliger interessant vrijwilligerswerk dat voldoening geeft; .contacten met andere vrijwilligers en gezelligheid; een voorbereidende cursus; onder steuning en begeleiding; een onkos tenvergoeding. Als u ervaring heeft met verzor gen en opvoeden van kinderen en Home-Start vrijwilliger wilt worden en/of wilt u informatie over Home- Start, dan kunt u contact opnemen met de coördinator van dit project: Carla van Dijk-Vekemans, Thuiszorg Venray, tel. 0478-514996 bgg 0478-526262. De Ouderenbond van Castenray is naarstig op zoek naar drie nieuwe bestuursleden. Zaterdag 11 maart vindt de jaarlijkse ledenvergadering plaats en treden drie bestuursleden af. Tot op heden hebben zich uit de 95 leden nog geen opvolgers gemeld. Aftredend zijn Handrie Wismans, Mien Vullings en voorzitter Sjeng Cox. Wismans en Vullings wilden vorig jaar al opstappen, maar omdat toen ook al geen bestuursleden te vinden waren, knoopten ze er nog een jaar aan vast. Handrie Wismans gaf al wel de voorzittershamer over aan Sjeng Cox, die toezegde wel een jaartje voorzitter te willen zijn. Dit jaar is de animo voor een bestuurs zetel echter niet groter, ondanks dat er weer twintig nieuwe leden zijn bijgekomen. Maar dat zijn door gaans 'jongere ouderen', mensen van rond de zestig, die al allerlei andere verplichtingen hebben. Hoewel een vijfkoppig bestuur bij een vereniging van bijna honderd leden geen overbodige luxe is, gaat de Ouderenbond ook met minder bestuurders door. Een oproep van de vereniging in de laatste uitgave van dorpsbiad De Schans moet nieuwe kandidaten opleveren. Als ondernemer wilt u graag op Internet. Uw klanten moeten uw bedrijf dan wel snel en eenvoudig kunnen vinden. En u wilt zeker zijn van bezoek. Zonder hoge kosten. Dat kan. TrefPunt biedt ondernemers een toplocatie op Internet. Want TrefPunt combineert presentaties van ondernemingen met actuele lokale en regionale informatie over onder meer sport, cultuur en gemeentelijke activiteiten. Een levendige afspiegeling van uw eigen stad of regio op Internet, waar u zich als ondernemer eenvoudig kunt vestigen. Zo ontsnapt u niet aan tie aandacht van klanten uit uw omgeving. Opvallende, pr.e.s e n fa 11 e.s U heeft de keuze uit tal van opvallende presentatievormen, waaronder winkels met betaalfunctie. Bezoekers van TrefPunt kun nen moeiteloos uw producten bezichtigen en kopen of nadere infor matie opvragen. Maar TrefPunt kent ineer voordelen. De huren zijn opmerkelijk laag. En u kunt uw presentatie moeiteloos zelf samen stellen en wijzigen. Tot slof. TrefPunt Is een Inltatlef van de Rabobank. Dat maakt deskundige service vanzelfsprekend. TrefPunt. vertrouwd terrein op Internet Bij TrefPunt bent u aan hel goede adres: wwvv.tref.nl/Peel&Maas Meer Informatie? Vul de bon In en stuur deze (zonder postzegel) naar: TrefPunt Peel&Maas, antwoordnummer 14. 5800 VB. Venray U kunt ons ook bereiken via tel.: (0478) 58 27 27, fax: (0478) 51 09 16, e-inalladres: peelenm@tref.nl J3, Ik Iwn gi'intnwsffrd In zakrn llotrn op TrefPunt O Norm rartUff mei ml) op voor mi afspraak O Stuur mij Informatie over alle zakelijke mogelijkheden vtin TrrrPunl TrefPunt Peel&Maas Tref.nl Nog dit jaar zal het achterstallig onderhoud aan wegen en groen worden weggewerkt. De commis sie begraafplaats heeft woensdag middag ingestemd met een voor stel hiertoe. Globaal komen de plannen neer op het onderhouden van, het behandelen van onver harde paden en het uitdunnen van het bos. Voor het wegwerken van het ach terstallig onderhoud heeft de gemeente naar oplossingen moeten zoeken omdat het onderhoud tijdens de artikel-12 procedure, KEERpunt en de privatisering onvoldoende was meegenomen. De schade aan het asfalt bestaat voornamelijk uit scheuren, opge drukt asfalt door boomwortels en wateroverlast cq. schade aan de berm doordat die hoger ligt dan het asfalt. Om deze zaken aan te pakken is ongeveer 60.000 gulden nodig. In Vak O moet het zandpad een geheel nieuwe bovenlaag krijgen. Bovendien is het pad over een leng te van 100 meter dermate slecht dat er een nieuwe fundering van meng- granulaat gelegd moet worden. Te totale kosten hiervoor bedragen bijna 33.000 gulden. Verder zal het bos uitgedund moe ten worden. Dat gaat ruim 18.000 gulden kosten. Daar staat wel een opbrengst van 4500 gulden voor het hout tegenover. ZELF Met r.ame het onderhoud van het groen zal de commissie begraaf plaats in de toekomst zelf moeten gaan uitvoeren. Die kosten zullen dus in de exploitatie van de begraaf plaats meegenomen moeten gaan worden. De komende maanden wordt gekeken of voor de begraaf plaats een kostendekkende exploita tie kan worden uitgewerkt. Daarin zal ook de bouw van een kantoorruimte voor de beheerder van'de begraafplaats in opgenomen worden. Ook die plannen worden binnenkort uitgewerkt. Belang agrarische sector onder aandacht Nijsen/Granico uit Veulen gaat het belang van de agrarische sec tor op een bijzondere wijze onder de aandacht van de consument brengen. De bulkauto's van het bedrijf worden beplakt met tek sten die het belang voor economie en milieu onderstrepen. Met leuzen zoals "Veehouderij de économische motor" - "Veehouderij voorkomt verspilling" - "Onze natuur heeft boeren nodig" en "De boer zorgt voor uw beleg" wil Nijsen/Granico een breed publiek proberen te bereiken en zo bij te dragen aan de bewustwording van het milieutechnische, het economi sche en het maatschappelijke belang van de landbouw en veeteelt. Zo speelt de veehouderij een belangrij ke rol bij het recyclen van afval uit de voedingsindustrie. Nijsen/Granico verwerkt dat tot veevoer. Verder draagt de landbouw bij tot het beheer van het landschap in het buitengebied. Nijsen/Granico hoopt met deze actie op de bulkau to's die in een groot deel van Zuid- Nederland en België rondrijden, het imago van de sector iets op te vijze len. f Unieke scooter 3 gestolen Eén 36-jarige inwoner was maar één dag "de trotse bezitter van een voor Venray unieke scoot er. De scooter, een Piaggio type MTT, rood, was voorzien van een zwarte aanhangwagen met daarop een zwarte koffer. De waarde bedraagt ƒ4.500,-. Zaterdag plaatste hij zijn scoot er om 12.30 uur voor een elektro- zaak aan de Wilhelminastraat. Toen hij twee uur later terugkeer de was de scooter verdwenen. Juist omdat het om een uniek scooter gaat zijn er vermoedelijke getuigen die gezien hebben dat iëmand aan de scooter heeft gerommeld en er mee is weggere den. Zij worden dringend ver zocht contact op te nemen met de politie, tel. 531111 Professionele winkeldiefstal Naar dinsdagavond bleek waren op zeer professionele wijze winkel dieven aan de slag geweest bij een kledingzaak in de Grotestraat. Personeel ontdekte dat dertien kin derjasjes met een totale waarde van ƒ800,- waren verdwenen. Men kwam er wel achter hoe de diefstal heeft plaats gevonden. Op zeer pro fessionele manier waren de mag neetstrips van de kleding gehaald en aan andere kleding aangebracht. Dit soort diefstallen is in het Venrayse nog onbekend dus een waarschuwing van de politie is op zijn plaats. Bij gokken en in de politiek moet je weten wanneer je het spel verlo ren hebt. En je verlies durven nemen. Het Venrayse college liet dins dagavond zien dat te kunnen. Door de motie van afkeuring over te nemen kreeg de raad z'n zin en werd de eenheid bewaard. Meer zat er niet toch in. Maar de diepe knieval heeft burgemeester en wethouders ongetwijfeld pijn gedaan. (door Bert Albers) Het college had al eerder erkend fouten te hebben gemaakt in de proce dure rond de komst van de TBS-kliniek. De raad en de burgers zijn te laat geïnformeerd over de resocialisatieafdeling. Weliswaar onbewust, maar toch, de gemeenteraad kan zo'n kapitale misser natuurlijk niet over zich heen laten gaan. Hoewel het collége dat misschien nog wel heeft gehoopt. De motie van afkeuring kwam er en dat is op zich al een stevige dreun. Hoewel de motie geen gevolgen heeft voor het college, geeft het wel wat aan. Het middel wordt maar hoogst zelden gebruikt Een goed ingelichte ambtenaar op het gemeentehuis kan zich niet herinneren dat de laatste twee decennia een Venrayse gemeenteraad een college een motie aan de broek heeft gesmeerd. Net zo opmerkelijk is dat het college de motie ondersteunt. Tenminste de aangepaste versie. De tekst van de oorspronkelijke motie ging het college iets te ver. Die kon worden uitgelegd alsof B en W willens en weten infor matie hadden achtergehouden. En had geen steun gekregen van college en coalitie, de meerderheid in de raad. Fijn toch zou je zeggen, motie verwor pen. over tot de orde van de dag. Maar het college riep dinsdag één voor één de fractievoorzitters bij zich om te overleggen overeen aangepaste tekst. Volgens burgemeester Waals is dat logisch: net college had het boete kleed al vrijwillig aangetrokken en het zou onzinnig zijn om een motie van dezelfde strekking te gaan bestrijden. Het had voor tweespalt in de gemeenteraad gezorgd en het college teruggeworpen op haar minieme meerderheid van één raadszetel. Vandaar de steun voor de eigen afkeuring. Het debat van dinsdag verliep een beetje sneu voor D66. Deze fractie had het voortouw genomen met haar kritiek op het college. Via het recht van interpellatie -ook al bij uitzondering gebruikt- had de fractie de besluitvorming rond TBS-kliniek op de agenda gezet. Fractievoorzitter Hans Teunissen trok de felle lijn van afgelopen weken door. Iets te ver mis schien, want dat het college de raad haa'gemanipuleerd' ging Waals te ver. Bovendien vergat D66 het werk af te maken. Nu krijgt de VVD de veren \^voor haar motie. Kritiek Venrayse initaitiefneemster skatebaan De gemeente Venray meet met twee maten als het om parkeren op het terrein van bedrijven gaat. De gemeente probeert bedrijven het parkeren op eigen terrein te laten oplossen. Maar in het geval van de skatebaan van mevrouw Caelen bij de Wetteling gaat het andersom. Caelen kan geen grond kopen om parkeerplaatsen aan te leggen. De Venrayse heeft een diepgaand verschil van mening met de gemeente over investeren op eigen grond. Mevrouw Caelen heeft plan nen om in Venray op commerciële basis een indoor skatebaan op te zet ten. Daarbij moeten ook parkeer plaatsen komen. Caelen wil die best zelf aanleggen, maar dan wel op eigen grond, De gemeente Venray wil de ondernemer alleen de grond voor de hal verkopen. De parkeer plaatsen en de groenbeplanting wil Venray zelf aanleggen, op grond van de gemeente. Voor de voorzieningen rekent de gemeente wel een opslag op de grondprijs voor de hal. De Venravse ondernemer is het niet eens met die handelwijze en heeft de rechter om een uitspraak gevraagd. Caelen vindt steun voor haar opvatting in de opmerkingen van de Venrayse ambtenaar F. Vossen. In een artikel in het regionale dagblad motiveerde die de aankoop van de sportvelden van het Raayland door te wijzen op de voordelen van eigendom. 'Investeren doe je het liefste op je eigen grond', zei Vossen. OPENBAAR Het is inderdaad beleid van de gemeente Venray om bedrijven op eigen grond parkeerplaatsen te laten aanleggen. Dat zegt Peel van de Loo, hoofd van de afdeling Economische Zaken. Maar die regel gaat in dit geval niet op, vanwege het openbare karakter van het ter rein rond sporthal De Wetteling. "Je moet het meer zien als een openbare recreatieve voorziening dan als een bedrijf. Hel publiek moet daar over al de auto kunnen parkeren. Je kan er geen stuk van afsluiten".

Peel en Maas | 1998 | | pagina 5