Geen valutadagen met de Rabobank Rekening-Courant Aid Venroj ien beeld Édelen maas 'Venray Muzikaal Totaal' in 1998 op vrijdag 3 juli De binnenkomer van de week Ivo Janssen peelt Bach in het Theehuis Danceranch 'Countrylined ansavond ÈHorrorparty in OJC Dingus Vtr. Diamond Kindershow in 't Schöpke Carnavals- generale van de Puppies in De Bonte Koe IS 'j tel' 5 1 2038 geope"^ CARNAVAL 1998 Drie gangen keuze menu f39.50 Inschrijftijden peuterspeelzalen Venray Intratuin demonstreert trends in bloembollen- op-pot Start gehoorzaamheids cursussen f!" eel en maas donderdag 12 februari 1998 - Pagina 3 In verband met het 25-jarig jubi- um van Veldeke Venray verschijnt nnenkort een twee uur durende deofilm over allerlei gebeurtenis- n in Venray en de kerkdorpen in periode 1924 tot eind 50er jaren. Uit die tijd stamt ook 'Het Rijke oomsche Leven' wat in Venray etz'n vele kloosters en instellin- Op zondag 15 februari zal om i,30 uur in het Theehuis van het Odapark te Venray een recital :geven worden door Ivo Janssen. T eze pianist studeerde bij Jan Wijn het Sweelinck Conservatorium IAmsterdam, behaalde de eerste ijs in het Tromp Concours van 86 en wist kort daarna tot de lve finale van het Brusselse )ningin Elizabeth Concours door dringen. [vo Janssen beperkt zich niet tot n genre of tot een muzikale perio- hij houdt zich bezig met jazz wel als met Bach en Hindemith. t los an werk van de laatstgenoemde e Componist heeft hij ook opnames enl1 :maakt die tot de beste worden lp! irekend. suie Het recital maakt deel uit van een 3s root project waarmee deze pianist nds 1994 bezig is nl. alle klavier- 3.2i'erken van Bach op cd op te iar emen. De opname van de Goldberg 'ariaties is inmiddels gereed en het idit moment uit de klavierlitera- luidat in het Theehuis zal klinken. ■Voor dit concert zijn nog plaatsen rump het Theehuis beschikbaar. Bel aarvoor 0478-582472. i Vrijdag 13 februari is er weer een ezellige Danceranch Country line- ansavond. Liefhebbers van deze ansvorm kunnen hun hart weer ihalen vanaf 21.00 uiir. Vanaf 1 Maart is voortaan elke zondagmid- ig van 14.30 tot 17.00 uur :pland. Ook niet-leden zijn dan in harte welkom. Locatie: Dans Jartycentrum Janssen, aadhuisstraat 6 in Venray. Vrijdag is het de 13e van februari. i®S Vat betekent dit? Oppassen voor Iivarte katten, niet onder ladders i wrlopen en weet ik wat nog meer. oor mensen die niet bijgelovig zijn H ebben wij in Dingus een feestje eorganiseerd. Dit wordt dus echt 53 riezelen. Pikkedonker binnen, hete liksem eten en zware muziek lui eren. Daar komt het zo'n beetje op eer. Dus, vrijdag de 13e, Horror- arty in Dingus! Entree vrij. Wijkvereniging Veltum organi- eert op woensdagmiddag 18 febru- kwri de Mr. Diamond Kindershow. [eze professionele kindershow is iet alleen bestemd voor de kinde in (tot 12 jaar) maar geschiedt eels ook door de kinderen zelf. Zij innen Mr. Diamond namelijk assi- eren en worden voortdurend bij et programma betrokken. De show nvat onder andere een (poging) tot M rochelen, een ballonnenschow, een 1 lizwedstrijd en tot slot een sensa- i bnele spijkerbed-act, waar zelfs de m rootste braniemakers stil van zul- •n worden. Deze slotact wordt teraard op een kindvriendelijke en irantwoorde wijze gebracht. De low start om 15.00 uur en duurt hm een uur. De zaal gaat om 14.45 uropen. De entree voor deze voor- elling bedraagt ƒ2,50 per persoon lor leden en een gulden meer voor et-leden. 'n abonnement waard gen goed tot uiting kwam. Aan priesters, paters en zusters was geen gebrek, zij luisterden ieder feest op en gaven elk op hun eigen wijze inhoud aan het katholiek leven. Ontelbare malen is in die periode mgr. Lemmens (bisschop Roermond) in Venray op bezoek geweest om bijvoorbeeld een kloos terjubileum te vieren, een herbouw de kerk in te zegenen of het vormsel toe te dienen. Ongetwijfeld heeft de tocht door Limburg van de 'Sterre der Zee' in 1954 de meeste indruk bij de gelovi gen achter gelaten. Op het fragment ziet u de kara vaan van sjieke auto's over de Julianasingel rijden op weg naar St. Anna, het eerste rustpunt in onze gemeente. In de stoet trekt Moeder Maria mee op een aanhangwagentje vooraf gegaan door Venray's Harmonie Euterpe. Langs de route stonden duizenden mensen. Wordt vervolgd! A.s. zondag 15 februari, een week voordat de carnaval los bast, is het groot feest in de Bonte Koe, want op het podium speelt de Leunse feestband De Puppies. Elke keer weer als de jongens spelen zorgen ze voor een te gekke avond voor jong en oud. Wie kan zich bijvoor beeld de dinsdag van de kermis niet meer herinneren. De Puppies spelen hun generale voor de carnaval in de Bonte Koe en dat is wederom een eer. Wie van covers en feest houdt dient beslist zondagavond vrij te houden want dan staan de mannen vanaf 20.00 uur te schitteren. De Puppies: R. Smeds, key board/zang; J. Koenen, gitaar/zang; K. Vullings, gitaar; L. Vullings, gitaar; M. Voermans, drums; G. Jacobs, trompet/zang. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. Voor het optreden van De Puppies op scherm PSV-Ajax, aanvang 18.00 uur. De Rabobank rekening-courant biedt u als ondernemer de meeste voordelen. U krijgt niet te maken met valutadagen en u kunt eventueel beschikken over goede krediet faciliteiten. Verder regelt u snel buiten landse betalingen en kunt u gebruik maken van de voordelen van producten als telebankieren, automatische incasso en machtigingen, afstorten en betaalautomaten. Meer informatie? Bel eens met de Rabobank. U zult zien dat een kort gesprek u winst kan opleveren. Met de Rabobank sta je er als ondernemer niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530 247 tel.(0478)530460 Hoenderstraat 2, Venray T<Pi.oo mTTvW ya'A (za. Jo ef HAd wai*m e v\ UcoavtzJ F? la fM cmbeperkt eten met o.a.: Stokbrood met kruiden boter, div. koude salades, nasisckotel. ■PVijs p.p. £2 7% 50. Verstandig om (E-e\café "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Deze week sla ■t sla met toast. Mousse van zalm op een bedji CD\.... (Sendepate op een bedji •HaastoMfnedos in een jachtsans Gegrilde mnderentrecote met een dillesaus. Gen dessert van de chef Kofjie met ammaretto, Iedere zondag brunch voor ƒ24,50 p.p. Buffetten aan huis bezorgt (min. 6 pers.). zien wei ge Na het gezellige muzikale Midzomerfeest van 1996 en het zeer succesvolle 'Venray Muzikaal Totaal' in 1997 zijn de voorbereidin gen voor deze muzikale happening in het centrum van Venray weer in volle gang. 'Venray Muzikaal Totaal' 1998 zal worden georgani seerd op vrijdag 3 juli. De doelstel ling van dit evenement is Venray promotie in de regio. Het moet toe gankelijk zijn voor jong en oud en iedereen die muziek maakt, in welke vorm dan ook, zou een kans moeten kunnen krijgen om zich te presente ren. Het doel is om samen geld in te zamelen voor de realisatie van een Muziekkiosk in het centrum van Venray. Vorig jaar leverden zo'n 600 muzikanten hun bijdrage aan dit muziekfestijn. De gezellige drukke sfeer in het centrum werd verhoogd doordat de winkels tot 23.00 uur geopend waren. Ook voor dit jaar heeft het Winkelcentrum Venray haar medewerking weer toegezegd. Hoewel wij al een aantal enthou siaste toezeggingen hebben gekre gen voor diverse optredens willen wij concreet de belangstelling voor deelname inventariseren. Hierna zal er een selectie gemaakt worden zodat zoveel mogelijk vormen van muziek te beluisteren zullen zijn. Muziekgezelschappen, koren, bands, solisten, die belangstelling hebben en nog niet zijn aangemeld, kunnen dit nog tot 21 februari doen. Een deelnameformulier is te verkrij gen bij de VVV/ANWB Venray, grote Markt 23, 5801 BL Venray. tel. 0478-510505 of fax 0478- 512736. Aanhangwagen gestolen Een bewoner van de Wilhelmina Sangersstraat deed aangifte van diefstal van zijn één-assige aan hangwagen met een waarde van ƒ850,-. De diefstal vond plaats in de nacht van dinsdag op woensdag. Poging inbraak auto Maandagavond werd tussen 19.20 en 22.10 uur gepoogd in te breken in een aan de Oostsingel geparkeer de personenauto van een 46-jarige Venrayse. Het portierslot was gefor ceerd. De dader is niet in de auto geweest. De schade bleef beperkt tot het vernielde slot. De februari is het maandelijks inschrijfuurtje voor de peuterspeel zalen in verband met de carnavals vakantie verplaatst naar donderdag 19 februari. U kunt uw peuter inschrijven vanaf de leeftijd van 2 jaar. De inschrijfkosten bedragen 15,-, s.v.p. gepast. Vanaf 2,5 jaar worden de peuters geplaatst. Plaatsing gebeurt op volgorde van inschrijving. Er is voor sommige groepen een wachtlijst. Bewoners van het Antoniusveld worden geadviseerd hun peuter aan te melden bij peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek of De Paddestoel. Iedere dinsdagmorgen is van 09.00 tot 10.00 uur telefonisch informatie te verkrijgen op tel. 586498. Donderdag 19 februari kunt u van 15.30 tot 16.30 uur inschrijven op: peuterspeelzaal De Paddestoel, Beukenlaan 6a, tel. 586498 en peu terspeelzaal De Blokkendoos, Kruidenlaan 161, tel. 510585, van 16.00 tot 17.00 uur op peuterspeel zaal De Mierenhoop, Hubenhof 67, tel. 586446 en peuterspeelzaal De Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a, tel. 583077. Auto gestolen In de nacht van dinsdag op woens dag werd een aan de Aubadestraat geparkeerde groene Volvo 460 gestolen. Het kenteken is TB-DR- 20. Aangifte werd gedaan door een 57-jarige Venraynaar. Auto over de kop Door nog onverklaarbare oorzaak raakte een personenauto, bestuurd door een 38-jarige inwoner van Emmerich Did. dinsdag om onge veer 23.35 uur op de Deumeseweg in een slip. Voordat de bestuurder zijn auto onder controle had was deze al op zijn dak tot stilstand gekomen. Hoewel de auto behoorlij ke schade had opgelopen kwam de bestuurder er met slechts lichte ver wondingen vanaf. De VVD kiest voor de toekomst van Venray en gaat voor bestuursverantwoordelijkheid en vooruitgang met behoud van waardevolle elementen. Presentie van onze kandidaten treft u elders in dit blad en voor meer politieke informatie verwijzen wij naar gezamelijke brochure van alle Venrayse partijen en naar Internet: HPPT://WWW.DSE.NL/VVDVENRAY Voor de Lionsveiling van zaterdag 21 maart a.s.. waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen ~Ter ondersteuning van clit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het telefoonnummer 551640 worden ingebracht. Indien ook u dit goede doel wilt ondersteunen en tevens iets bijzonders wilt ver kopen via de veiling, wordt u uitgenodigd dit nummer te bellen, want: u krijgt er wellicht meer voor dan u denkt! Deze week een zilveren vis opdiencouvertmet cellu loid handvatten compleet met door. Het couvert is van Engels origine en dateert uit omstreeks 1910. Het heft is prachtig bewerkt en gemaakt van eerste gehalte zilver. We moeterrhogeven door met de winter, maar voorjaarsbloeiers zijn al volop bij Intratuin te krijgen, extra leuk is om eens te kijken wat u allemaal met deze bloembollen-op- pot kunt doen. Daarom kunt u zich zaterdag 14 februari bij Intratuin laten inspireren door Intratuin- medewerkers die de demonstratie 'trends met bloembollen' geven. U ziet hoe bollen op allerlei manieren worden toegepast en gecombineerd met bijvoorbeeld kamerplanten. Narcissen, tulpen, krokussen en blauwe druifjes zijn de ideale oplos sing voor zeer vroegtijdige lente kriebels. Naast de 'bekende' bollen- op-pot zijn er ook andere bolgewassen die op pot worden aan geboden, zoals sneeuwklokjes, kie vietseitjes en winteranconiet. De gekochte bollen-op-pot kunt u het beste bij thuiskomst zo snel moge lijk uit de verpakking halen. Ze heb ben behoefte aan voldoende water, dus kunt u het beste tweemaal per week controleren of de potgrond vochtig genoeg is. Verder is het belangrijk dat u de bollen-op-pot op een koele en lichte standplaats zet. Zo heeft u lang plezier van uw aan koop. De trend voor het voorjaar van 1998 is het planten van bolletjes in transparant glazen eierbokalen, vazen, windlichten of schalen. Met bijvoorbeeld tillandsia of bollen os werkt u uw schaal of vaas af en laat u de bolletjes vrolijk verder bloeien. Extra grappig is om twee precies dezelfde vazen naast elkaar te zetten mét wel twee verschillende soorten bolletjes in dezelfde kleur. Bollen-op-pot zijn goed te combi neren met andere kamerplanten, het beste kunt u hiervoor speciale pot grond van IntraKeur gebruiken. Vooral hedera, slaapkamergel uk en andere 'makkelijke' kamerplanten lenen zich voor samenstellingen met de bollen. Ook bloeiende kamer planten kunt u combineren met bol len-op-pot. Denkt u eens aan een combinatie met roze azalea en blau we hyacinten. Bollen-op-pot zijn ook geschikt voor mensen die in de herfst vergeten zijn bloembollen in de tuin of in bakken of potten te planten. U kunt deze bollen zo uit het plastic potje halen en in de aarde planten. Natuurlijk moet u er wel op letten dat de grond niet meer bevro ren is. Vrachtauto vernielde kunstwerkje Dinsdagmiddag omstreeks 15.05 uur reed een vrachtauto in de Grotestraat achteruit tegen het door de Woningstichting geplaatste kunstwerkje 'De Ontmoeting'. De bestuurder reed door zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. De politie vraag getuigen contact met hen op te nemen. Op zaterdag 28 febr. en zondag 1 maart gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstreken de gehoor zaamheidsopleidingen voor baas en hond weer van start. Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de behoefte aan dit soort cursussen is. Een hond hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zijn dat het beest de baas over straat sleept, het huis houden ruïneert, bij de buurman zijn uitwerpselen deponeert, de postbode zijn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zijn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zoveel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. Inschrijfdag zaterdag 28 febr. van 09.00 tot 11.00 uur. Er is nog plaats voor baby puppies vanaf 8 weken za/zo; puppies za/zo; aspiranten za/zo; flyball beginners do/zo; flyball gevorderden do/za; behendigheid do; behendigheid zo. Wilt u meedoen, kom dan naar het oefenterrein aan de Sinnesstraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de KC Venray-bordjes te volgen). Benadeelde reed door... Dinsdagmorgen omstreeks 10.30 uur moest een bestuurster van een personenauto afremmen voor de verkeerslichten op de Deumeseweg ter hoogte van de afslag naar de A73. Dat werd te laat opgemerkt door een bestuurder van een Venrayse taxi. Er ontstond een zg. kop-staart botsing. De taxichauffeur stapte uit en vroeg de bestuurder, om het verkeer niet in gevaar te brengen en een opstopping te voorkomen, een stukje verder te rijden om een en ander te regelen. Maar de bestuur ster reed door. Waarom is niet bekend. De taxichauffeur kon het kenteken niet opnemen. Mogelijk dat er getuigen zijn die de politie willen helpen. Fietsster gewond Maandagmiddag omstreeks 14.00 uur verleende een Venrayse fietsster op de kruising Langeweg-Kempweg geen voorrang aan een personenauto bestuurd door een 24-jarige plaats- genote. Bij de botsing die daardoor ontstond werd de fietsster met lichte verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Na behandeling kon ze weer naar huis. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz. M. van Tie! en J. Wittgen: za: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 zo: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser-Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00' tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: S. BILLET, tel. 581458 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: H. van DIJK, tel. 0485-382225 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur MELDPUNT VOOR HULP. ADVIES EN INFORMATIE Tel. 0478-584444 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot 12 uur. Na genoemde tijd, tijdens feest dagen en weekend is het Meldpunt bereikbaar via het antwoordapparaat. Aangesloten instellingen/organisa- N ties: Algemene Hulpdienst, Gehandicapten Platform Venray, Synthese - Instituut voor Zorg en Welzijn PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tbl. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adies. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar, Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10,00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3