t Een huis kopen voordeliger dan huren? f Pleegzorg start wervingscampagne in Venrayse schouwburg n Aid Venroj ien beeld De binnenkomer van de week De Bonte Koe presenteert Grum OJC Dingus Dancepart in OJC Gryphus Dansavond MBvO 4-gangen menu: f42.50 Biercursus met proeverij in De Bonte Koe Antwoordcoupon Drie gangen keuze menu f39.50 Vrouwen in Venrav.... óók van de partij Jera'70 Ysselsteyn Venray's Gregoriaans Koor op cd African Night in de Evenaar PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS eel en maas (zwart tiim) donderdag 5 februari 1998 - Pagina 3 Vorige week openden wij de reeks agmenten uit de binnenkort uit te rengen video met het bezoek van oningin Wilhelmina aan Venray op september 1938. Nu laten wij u een beeld zien van »t uitgaan van de Hoogmis op ker- liszondag in augustus 1924 of 926. Voordat het feestgedruis een aan- ang nam trok er vanuit de Grote erk door Venray's straten een pro- :ssie waaraan door talloze vereni- jngen werd deelgenomen. De stoet ierd geopend door een groot aantal ruidjes en als laatste droeg de pas- jor het Allerheiligste onder de emel. De processie eindigde in de :rk en na het zingen van het Te Deum haastte men zich naar buiten. Nagenoeg alle oudere kerkgan gers die zich hier via de onderdoor gang van de 'Latijnse school' naar de Grote Markt begeven zijn getooid met fraaie hoeden, zowel de mannen als de vrouwen. In het midden van de menigte her kennen we met snor en strooien hoed Thei Pouwels (Thei Spek) opvallend is verder het groot aantal rokende mannen. De opnamen van die film werden destijds in de mobiele bioscoop van RIOSSI vertoond. Zo'n drukte als toen kennen we al lang niet meer. Wordt vervolgd! Wooooow. Was me dat even een heftig festival. Dingus Open Air 1998... Maar dan binnen! is zeer geslaagd. Lekker gezellig druk. De vrijwilligers hebben zich weer van hun beste kant laten zien. Allemaal hartstikke bedankt hiervoor. Maar... 't werk in een jongerencentrum is nooit gedaan. Met de carnaval reke nen we weer op jullie! Al vast staat: zaterdag 21 februari 'n Acid Trance Jungle met dj's OTB, Arts, Yasin, Poelic en Ramonster. Zondag 22 februari een punkfeest. Schrijf dit maar vast in je agenda. De andere dagen zien we nog wel. Barrooster: vrijdag: Jos en Nicole; zaterdag: Sander en Kay. In het Vierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus vindt op zaterdag 7 februari onder de noemer Circus Maximus een danceparty plaats. Circus Maximus ie een wervelend circus waarin de dienstdoende dj's de bezoekers trakteren op een avond vol hiphop, Britpop, triphop, tech no, drum 'n' bass, big beats, heftige gitaarklanken en anderszins. Een en ander zal worden opgeleukt met een hele serie lampen en lichteffecten. Gryphus is geopend vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt ƒ5,-. Op 14 februari organiseert de Itijldansgroep Meer Bewegen Voor )uderen Venray een dansavond roor alle MBvO-deelnemers met ntroducé. De muziek wordt ver door een dj met dansmuziek lit de oude doos. Tijdens deze avond kunt u kenni- imaken met het stijldansen in het cader van MBvO enerzijds en het tewegen op een plezierige ontspan- lende manier anderzijds. De avond ivordt gehouden in zaal In den ingel in Venray van 20.00 tot 24.00 jur. U bent van harte welkom met )f zonder danspartner. Tot ziens op 14 februari in In den ingel. Meer Bewegen Voor Ouderen Bocht te ruim Dinsdagavond omstreeks 19.30 raakte een personenauto, estuurd door een 68-jarige 'enraynaar op de rondweg Brukske it de bocht omdat hij die te ruim na. Ie auto kwam in de struiken terecht. )e politie constateerde drankge- ruik bij de bestuurder en wel zoda- ig dat hij een rijverbod van 13 uur reeg opgelegd. Zij rijbewijs werd igevorderd en proces-verbaal pgemaakt. In het kader van het snelrecht reeg de man een dagvaarding aan- eboden om voor de rechter te ver- ihijnen. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 (Z-l\OiVY\p'\c)V\ov\s op toast 1-Veisoep met croutons Speem/ar'kei'A coteletterv met Rode port saus ■Sinaasappelsorbet met 0rand marnier* De Voorziening voor Pleegzorg Limburg (VvPL) start op 4 maart a.s. een wervingscampagne voor pleegouders. Dat gebeurt met de première van de musical Gillyï. De VvPL probeert elk jaar met een wervingscampagne mensen te motiveren om pleegouder te wor den. Daarvoor is met Olbe Produkties een musical geprodu ceerd. Daarbij staat het motto "Geef pleegkinderen een toekomst" cen traal. Gilly! biedt daarbij een kijkje in de dagelijkse praktijk van de pleegzorg. De musical gaat over het pleeg kind Gilly Hopkins die zich onhan delbaar gedraagt en maar een ding wil, terug naar haar eigen moeder. De VvPL heeft vorig jaar aan 500 kinderen hulp geboden in een pleeg gezin. Momenteel kent de VvPL een wachtlijst van 30 kinderen. De VvPL js bereikbaar onder tel. 0475-311717. Voor de Lionsveiüng van zater- jg 21 maart a.s., waarvan de opbrengst is bestemd voor een vakantie van een groep ernstig gehandicapte kinderen, stromen de goederen gestaag binnen. Ter ondersteuning van dit goede doel publiceert Peel en Maas wekelijks een foto van één van de interessante artikelen, die via het teleföonnum- ier $51640 worden ingebracht, lien ook u dit goede doel wilt rsteunen en tevens iets bijzon- wilt verkopen via de veiling, irdt u uitgenodigd dit nummer te Tien, want: u krijgt er wellicht :r voor dan u denkt 'ze week een bronzen sculptuur. iy Jean Léon Bitter rstelling: meisje met geitjes, >gte 48 cm, Jugendstil, gesig- 'erd ca 1900, Frankrijk (Parijs) ~r Op woensdag 11 februari vindt er in café De Bonte Koe, Hoenderstraat 4 te Venray een infor matie-avond over bier plaats. Aan de orde komen het ontstaan, de verschillende soorten en het proeven van bier. Aan de hand van een videopresentatie zal Jan Duijf, uitbater van Biercafé Cambrinus in Horst, uitleg geven over het feno meen bier. Ook zal hij ingaan op de historie van de Venrayse brouwerij en, die hier bestaan hebben. Tijdens de avond kunnen de deel nemers acht verschillende bieren proeven, toegelicht door Jan Duijf. Een demonstratie aan de hand van een geïmproviseerd brouwproces geeft de deelnemers een idee hoe bier gebrouwen wordt. Mensen die voor deze avond inte resse hebben kunnen zich opgeven achter de bar bij De Bonte Koe of telefonisch, tel. 0478-510137. De kosten bedragen ƒ15,- per persoon en de avond begint om 20.00 uur. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. U twijfelt tüssen huren of kopen? Kom dan eens praten met de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies. Die kan u meteen voorrekenen hoeveel hypotheek u kunt krijgen en wat de maandelijkse kosten daarvan zijn. Zodat u precies weet of kopen voordeliger is dan huren. Bel of kom langs voor een deskundig advies. Of stuur vandaag nog de antwoordcoupon in! Met de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530216 Zevenrode tel.(0478)530340 Ja, ik wil graag weten of een huis kopen voor mij voordeliger is dan huren. Neem contact met mij op voor nadere informatie. adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Êefca1fé- "De Bariet*" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Deze week Mousse van zalm op een bedje van sla CD f.Êendepate op een bedje van sla met toast. ■Haastoufnedos in een jacktsaus CD f..... Gegrilde runderentrecote met een dillesaus. Êen dessert van de chef CDfKoffie met ammaretto. Iedere zondag brunch voor ƒ24,50 p.p. Buffetten aan huis bezorgt (min. 6 pers.). Op zondag 8 februari zal de popu laire band Grum optreden in café De Bonte Koe. Deze vijfmansformatie, die sinds 1994 bestaat, is begonnen met covers van o.a. Fatel Flowers en Smashing Pumpkins. Het zal voor de vierde keer zijn dat de heren het podium in De Bonte Koe betreden en, zoals we van hen gewend zijn, zullen zij ook dit keer trachten de boel plat te spelen. Onlangs hebben de heren een demo opgenomen met daarop nieu we nummers. Hiervan zullen ze, naast enkele covers en reeds bestaand materiaal, muziek van ten Politiek is niet alles; maar alles is wél politiek! adviseert de Venrayse Vrouwenraad: Stem 4 maart op een vrouw! gehore brengen. Het genre plaatsen de mannen in het hoekje van 'Grumrock'. Grum: Luc Kateman, bas; Ralph Bus, gitaar; Sander Martens, gitaar; Ron Versleijen, zang; Marcel Holtackers, drums. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Op zaterdag 7 febr. zal de forma tie Chantilly Lace optreden in de Jera'70. Deze 5-mans formatie speelt pumpin' piano rock and roll in de stijl van Jerry Lee Lewis en Little Richard. De gitarist en de pia nist stonden al eens op het podium met Little Richard in Duitsland en de saxofonist deed al een optreden met Hans Dulfer. Chantilly Lace werd in 1995 opgericht door pianist Johan en Heideroosjes bassist Fred Houben. Fred moest door de drukke tijden van de Heideroosjes de band verlaten. Door enkele aanvullingen is de bezetting nu als volgt: een pia nist, saxofonist, gitarist, bassist en een drummer. Al vele podia werden door de band met een energiek en opwindend optreden opgeluisterd. Hoogtepunten waren optredens in Oostenrijk en België, en Paradiso in Amsterdam. Ook was Chantilly Lace reeds te bewonderen op Veronica televisie. Dus tot 7 februari in de Jera'70 in Ysselsteyn bij Chantilly Lace. Aanvang 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ5,-: toegang, zoals altijd, vanaf 14 jaar. Na de cd 'Gregoriaanse volks zang', die de stichting Musica Gregoriana in 1994 heeft uitgege ven, heeft Venray's Gregoriaans Koor nu haar medewerking ver leend aan de cd 'Gregoriaanse koor zang', waarbij de aandacht uitgaat naar de 'Kyriales', die voor volks zang minder, maar voor de koor zang zeer bekend zijn gebleven! Gezongen worden de missen IV, IX, XI, XII en XVII plus het Pater Noster. De koren die verder hun mede werking verlenen zijn De Schola Cantorum uit Wahlwiller, De Schola Gregoriana Sittardiensis uit Sittard, Cantate Domino uit Horst en Musica Odilia uit Odiliënberg. Venrays Gregoriaans Koor zingt de XVIIe mis en het Pater Noster en staat onder leiding van Wim Reijnders. Het koor draagt deze cd op aan de onlangs overleden oprich ter en dirigent Wim Snijders. Wij denken, dat vele oren de melodieën zullen terugkennen. voor andere luisteraars, voor wie dit muzikale gebed minder bekend is, hopen wij dat er iets van de gewijde inspiratie zal afstralen, die eeuwen lang in de kerken verklankt werd! De opnames zijn gemaakt in de akoestisch zo bijzondere kruisgang van het voormalige Karthuizerklooster te Roermond. Het geheel wordt gecompleteerd door verschillende orgelwerken gespeeld door Gerard Sars op het Le-Picard-orgel van de Caroluskapel te Roermond. De cd kost 30,- en is verkrijg baar bij de koorleden of bij dhr. Cees van Baarsen, Nassauplein 9, tel. 581692. Op zaterdag 7 februari is de tradi tionele African Night. Om 20.00 uur wordt een traditionele Afrikaanse stoofschotel geserveerd genaamd 'Kimanga Yaoundé'. Rundvlees, pruimen, kweeperen en dadels zijn de hoofdingrediënten. Een en ander wordt geserveerd met een salade. De kosten zijn ƒ21,50 per persoon inclusief een welkomstdrankje en een kop koffie. Reserveren is nood zakelijk. Vanaf 22.00 uur swingen op wereldse muziek. Dj deze avond is Oumar, bekend van de Afro Roots party's van 042 in Nijmegen. Van salsa tot reggae en high-life tot merenque. De entree van deze swin gende avond is gratis. De Evenaar, Merseloseweg 96, tel. 0478-510036. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van R. Bruins, B. van Casteren-van Gils, R.E. Gabeler, H. Schraven, F. Schmeetz, M. van Tiel en J. Wittgen: za: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106, tel. 585289 zo: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van A. Coenen, P. Corver, P. Henkes, R. Keijzer, L. Keijser- Bors, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, M. Verstraaten, J. de Vocht: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen H. van WINDEN en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 0485- 382225 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Rits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 3