berden kS? College wist van "St. Anna" 3 Schoolbestuur Raayland heeft weinig haast met verkopen sportvelden I Luchtmacht treedt met infocentrum naar buiten Piek Gemeente onderzoekt leegstand eigen gebouwen Multi cultureel debat werd fiasco Tel Een autolease /enrays ijnhuis HILHfüig WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING MODEHUIS Trouwen in theehuis KLEUREN FOTO'S ini v.d. Leur Jongc 12 W" J SS»—1.00 service PIELHAZEN BUFFET ^mrSZZPm GREEP i n ONZE MENU S: Hamburger menu Kipnuggets menu Kroket menu Frikandel menu Tel. 510211 aginaONDERDAG 5 FEBRUARI 1998 Nr. 6 HONDERD NEGENTIENDE JAARGANG Tel. 0478-511510 PEEL EN MAAS aankoop verkoop taxaties utestraat 68 - Postadres: Postbus 15800 AA Venray - Tel. 0478-582727/Fax 510916 iail adres: peelenm@tref.nl - internet site: http//www.tref.nl/peel&maas/tpkrant IPATERSSTRAAT 19a 'VENRAY«.TEL.0478 585958 Advertentieprijs: ƒ0,40 p. mm (excl. btw) - Abonnementsprijs per jaar ƒ33,00 Abonnementsprijs buiten de regio ƒ47,00 (uitsluitend bij vooruitbetaling) sdag EK nde aar! ïste van vriei peen VENRAY Resocialisatie-afdeling gekoppeld aan TBS-kliniek Het college van burgemeester en wethouders was sinds novem ber 1996 op de hoogte van het feit dat aan de komst van de TBS-kli niek een resocialisatie-afdeling (reso-afdeling) gekoppeld was. Bovendien heeft de gemeente Venray zelf meegewerkt aan een locatie-onderzoek voor de reso- afdeling waarbij het terrein van St. Anna/locatie Noordsingel VVGI als meest geschikt uit de bus kwam. Burgemeester Waals liet dit maan dagavond weten tegenover de com missie algemene zaken en een klei ne veertig buurtbewoners van de Dr. Kortmannweg. Op 19 november 1996 is er tijdens het regulier over leg tussen gemeente Venray en de raad van bestuur van het Vincent van Gogh voor het eerst gesproken over deze koppeling. Uit dat overleg blijkt ook dat toen al duidelijk was dat die reso-afdeling niet bij de TBS-kliniek zelf maar in of in de buurt van een woonwijk moest komen. Vervolgens heeft de afdeling ruimtelijke ordening meegewerkt aan een locatie-onderzoek voor de reso-afdeling. Daarbij waren o.a. de Wanssumseweg, het terrein van de locatie Stationsweg en de locatie Noordsingel van het VVGI in beeld. Omdat het VVGI straks de locatie Noordsingel afstoot bleef die optie als meest geschikt over. Bovendien behoefde hiervoor geen bestem mingsplanprocedures opgestart te worden. VERZUIMD Waals constateerde dat het college verzuimd heeft de politiek hierover te informeren. "Ik realiseer mij dat De gemeente wil voetbalclub SV Venray tegemoetkomen in haar iccommodatieprobleem. Als er ilternatieven zijn op gemeente fond wil wethouder Kersten snel doorkachelen' en kleedloka- en bouwen. Over het aantal moet log gesproken worden. De onder- landelingen met het schoolbe stuur van het Raayland College iver de aankoop van de sportvel- len met kleedaccommodatie gaan indertussen gewoon door. Deze veek spreken ambtenaren van de emeente opnieuw met het school- estuur. De gesprekken over de aankoop 'an de velden slepen zich al enkele aren voort. Dat is niet de schuld 'an de gemeente, liet wethouder Cersten maandag in de commissie uimtelijke ordening en grondzaken iveten. Die wil wel opschieten, maar ils de eigenaar niet wil verkopen, toudt alles op volgens Kersten. Terwijl verkoop wel is afgesproken, n de convenant uit 1994, waarbij de ;emeente het Jerusalemterrein ver vier!' en afspraken over de huisves- ing van het voortgezet onderwijs iverden gemaakt, staat ook dat het ichoolbestuur aan verkoop zal mee werken. Het bestuur hield echter de loot steeds af en koppelde verkoop lan de realisatie van de unilocatie. Totdat eind vorig jaar het Raayland le velden opeens niet meer van de hand wilde doen, zo luidde de uitleg van Kersten. PATERS Achtergrond van die houding is le opbrengst van de grondverkoop. )e sportvelden blijken eigendom van een stichting van de paters- ;ranciscanen. En aangezien de ver koop de school niets oplevert, heeft het Raayland geen haast met de ver koop. Ook de gymleraren van het Raayland zouden de verkoop niet zien zitten. Ze zijn dan de zeggen schap over de velden kwijt. Tegen het gebruik door de sportvereniging heeft de school geen bezwaar. De gemeente Venray wil echter eige naar worden. Dat is nodig voor een goed beheer. Na aankoop wil de gemeente de hele accommodatie in De gemeente Venray heeft bij de Stichting St. Odapark het ver zoek ingediend om in het Theehuis huwelijken te mogen voltrekken. Beide partijen hebben dat desgevraagd bevestigd. De gemeente Venray bekijkt momenteel de mogelijkheden rondom trouwplechtigheden in het gemeentehuis. Dit voorjaar zal een nota hierover verschijnen. "In dat kader is dit verzoek gedaan aan de Stichting" aldus Theo Koot van de gemeente. Fred Welschen bevestigt het verzoek en is daar zeer enthou siast over. "Het is toch veel mooi er om in het Theehuis te trouwen dan in het trouwzaaltje op het gemeentehuis" aldus Welschen. Zijns inziens zal dat dan ook geen probleem opleveren. 13/18 nu 49 cent Alléén in februari Rfoto video Patersstraat 10, Venray, tel. (0478) 58 44 85 Hollander., —96 J 100 9"»"iT TOOS EN ROB WAGENAAR 's maandags 11.00-16.00 uur markt voor Schouwburg donderdags 15.00-18.00 uur bij Rabobank Oostrum vrijdags 0m.3ü-1 8.30 uur op het Hensemusplein Ook bij u op de markt één regie geven, waarschijnlijk een stichting van gebruikers. Aanleiding voor de uitleg van de wethouder vormt het recente luiden van de alarmklok door voetbalclub SV Venray. De club zegt dit voor jaar in de knel te komen, omdat ze nog steeds niet kan beschikken over de accommodatie van het Raayland College. Terwijl de wethouder dat al enkele jaren geleden zou hebben toegezegd. SV Venray heeft volgens de brandbrief vooral op de zaterdag ochtend velden en kleedlokalen tekort. De voetbalclub heeft zater dag 7 februari gemeentebestuur en politiek uitgenodigd om naar de Wieën te komen om ze nijpende situatie te komen bekijken. Signalement stenengooiende jongens bekend Woensdagmiddag zag een 59-jari- ge bewoner van een woning in het Groene Hart dat twee naar schatting 14-jarige jongens stenen aan het gooien waren. Eén van de jongens gooide een dikke kei in zijn tuin en vernielde een bloempot. De politie kon de jongens niet meer achterha len maar zij kregen wel een goed signalement van de stenengooiers. Die kunnen echt ook zo sportief zijn om de aangerichte schade te vergoe den voordat de politie hen in hun kraag grijpt. ttCHS MUST*. Voor een Jeans. Natuurlijk Ad naar. het vervelend is dat het niet is gebeurd" aldus Waals. Als argument gaf hij aan dat b. eri w. hiermee naar buiten wilden treden op het moment dat er een exacte locatie en een definitief bouwplan zou zijn. Dat laatste omdat op de reso-afdeling patiënten komen die uitsluitend op de kliniek in Oostrum hebben geze ten. De afdeling zou volgens Waals pas rond 2003 gereed moeten zijn. Waals benadrukt dat het college niet bewust informatie heeft achterge houden. Volgens hem is hier sprake van een taxatiefout voor wat betreft de informatiewaarde. NUL OPTIE Waals stelde maandagavond voor om de vragenlijst, die namens de buurtbewoners door Mevr. van Broekhoven'en dhr. Swinkels wer den aangeboden, zo spoedig moge lijk te beantwoorden. Vervolgens wil Waals het politiek debat ingaan vanuit een nul-optie. Dat houdt bekeken gaat worden welke locaties in Venray geschikt zijn en dat de Venrayse politiek uiteindelijk een keuze zal maken. zie ook pagina 5: "Afkeurenswaardig Verenigingen die huisvesting huren van de gemeente krijgen bin nenkort duidelijkheid. Ambtenaren werken aan een notitie waarin pre cies staat welke gebouwen van de gemeente vrijkomen en wat er mee gaat gebeuren. De notitie is in maart klaar. De politiek moet dan zeggen wat er mee moet gebeuren. De noti tie moet niet gezien worden als een oplossing voor de huisvestingspro blemen van de verenigingen. Huisvesting is in eerste instantie een zaak van de verenigingen zelf. De gemeente wil daarbij best helpen en in dat licht moet de notitie ook wor den gezien. Wethouder Kersten antwoordt dat op vragen van raadslid Van der Velden (SW). Die vroeg maandag naar de stand van zaken rond het voormalige lyceum aan de Leunseweg. De hoofdhuurder, het IMBO College, gaat vertrekken naar D'n Hoebert, maar die verhuizing is al een paar keer uitgesteld. De gemeente heeft plannen voor een nieuwe invulling van het gebied rondom de Paterskerk. Er gaan geruchten volgens het raadslid dat de verenigingen tijdelijk -voor een periode van drie of vier jaar- ergens anders ruimte krijgen. De andere huurders van het pand, waaronder Dak in brand Vonken afkomstig van een bran der veroorzaakten een brand op het dak van een in aanbouw zijnd bedrijf op het Keizersveld. Daar was personeel van een Udens dakdek- kersbedrijf bezig met het aanbren gen van de toplaag. Met hun eigen brandblusmateriaal lukte het de werknemer uitbreiding van de brand te voorkomen. 30 m2 dak was beschadigd. De gealarmeerde brandweer hoefde niet in actie te komen maar controleerde wel of de brand daadwerkelijk was geblust. Het debat tussen allochtonen en politici is compleet in het water gevallen. Voor het debat, georga niseerd door het Multicultureel Platfom Venray, lieten de allocht onen het zaterdag helemaal afwe ten. Een half uur na aanvang zaten de platformleden en de politici nog steeds alleen. Het debat werd daarna afgeblazen. Vice-voorzitter E. Cardirci is 'diep teleurgesteld' over de gerin ge belangstelling. "Ik hoop dat de afstand tussen politiek eri allocht onen niet zo groot is als dit doet vermoeden". Cardirci roept de Venrayse politiek op om ook na de verkiezingen meer aandacht aan allochtonen te besteden. Het bestuur van het Multicultureel Platform is woens dag bijeengekomen om de situatie te bespreken. antwoord. T.A.S. Venray Postbus 363, 5800 AJ Venray Tel. (0478) 551600, Fax (0478) 588340 Ondersteuning in: - telefonische bereikbaarheid - storingsdiensten - boodschappendienst - ouderen alarmsysteem de Lokale Omroep, de Zangers van St. Frans eri dansschool Dizzy, wil len 'graag weten waar ze aan toe zijn. Van der Velden vroeg de gemeen te ook rekening te houden met de huurders op het St. Annaterrein. Huurders van het Van Gogh Instituut moeten in eerste instantie maar bij het instituut aankloppen. In het belang van de gebouwen raadt Kersten de verenigingen op het Anna-terrein aan toch vooral te blij ven zitten. "Alles is beter dan leeg stand". Zondag 22 en MAANDAG 23 februari f25,- p'p Hotel asteria Venray Maasheseweg 80a 5804 ad Venray inl. en reserveringen: tel. 0478-51 1466 al onze menu's worden geserveerd met een frisse salade Paterslaan 1, 5801 AS Venray Woensdagmiddag werd bij de luchtmachtbasis GGW De Peel officieel het infocentrum geopend. Het nieuwe gebouw is het eerste in haar soort en staat buiten de basis. De luchtmacht wil daarmee de informatie voor de regio bre der toegankelijker maken. In het infocentrum kan iedereen voor alle zaken, betrekking hebben de op de luchtmacht en specifiek GGW De Peel, vrijblijvend binnen lopen. Bij de meeste luchtmachtba ses liggen dergelijke voorlichtings- PEEL EN MAAS on line http://wwwitref.nl/ Peel Maas/tpkr ant centra binnen de poort. Mensen die informatie willen krijgen moeten dan eerst via de wacht aangemeld worden. Met het nieuwe centrum is dat niet meer nodig. "Dit moet drempelverlagend werken" laat adjudant De Roos van de afdeling voorlichting weten. Bij het infocentrum kan men o.a. terecht voor informatie over wer ving, materiaal, de basis, en infor matie naar aanleiding van gebeurte nissen. Informatiemateriaal maar ook posters en stickers zijn ruim voorhanden. Verder wordt het centrum ook gebruikt als presentatieruimte waar groepen tot 45 personen, die op excursie komen op de basis. "De nadruk zal de komende perio de voornamelijk op werving van personeel liggen" laat Romein, hoofd voorlichting weten. Momenteel werken 1068 mensen op 15 terug voor je oude spijkerbroek, bij aankoop van een nieuwe Wij acoepteren alle merken de oude spijkerbroek moet gewassen zijn 1 broek per broek niet geldig met andere acties actie loop t/m 21 februari 1998 geldt niet voor kindermaten Bij aankoop van Lee-spijkerbroek nog eens een origineel Lee t-shirt gratis. Maasbree, Dorpstraat 93, tel. (077) 4653395 Hevthuysen. Past. v. Crugtenlaan 2, tel. (0475) 493866 Overloon. Vierlingsbeekseweg 18, tel. (0478) 641434 Het informatiecentrum buiten de basis moet de informatie toeganke lijker maken. de basis. Ongeveer 80 mensen uit de regio, die middels wervingsacties zijn aangetrokken, zijn momenteel in opleiding. "Maar er zijn nog diverse functies in portefeuille en GGW moet zelf haar personeel swer ving doen voor soldaten en korpo raals. Voor met name de jeugd zal de drempel om binnen te wippen voor informatie nu een stuk lager zijn". op maat GEZELLENBAAN 8 58134 EA YSSELSTEYN TEL. 0478-541945 FAX 0478-541876 EMAlL-adres: GOMMANS@TREF.NL Accountants belastingadviseurs Rühl Haegens van Aar vestigingen in Boxmeer,Venray, Reuver enVenlo Noorderhof 8,Venray Telefoon (0478) 58 43 33

Peel en Maas | 1998 | | pagina 1