cett 1/ettwf LIEVER 100% RIJLES DAN 30% KORTING Mia in 't zonnetje Haoltere Polleke voor DB De Piëlhaas Carnavalskrant digitaal BRUYN NOTTELMAN «JAN JANSEN JENNISKENS Boeren bruidspaar Schanseknuppels 4 Gala-vastelaoves-konsert' wordt muzikale uitdaging Vastelaoves- programma's Vorstenhal 1998 Inschrijven voor kinderoptocht Venray UW De Karklingels 583506 Langstraat 70, 5801 AE Venray 583127 Boschermolen 14, 5801 HE Venray 584359 Gratenstraat 7, 5801 RX Venray 582471 Merseloseweg 88, 5801 CE Venray 581600 Bevrijdingsweg 8, 5801 CX Venray 571876 Past. Verheggenstraat 19, 5811 BM Castenray 583114 Reekgraafstraat 20, 5801 VC Venray PEEL EN MAAS donderdag 5 februari 1998 - Pagina 1(1 't Haoltere Polleke, de onder scheiding voor personen die het afgelopen jaar een flinke misser hebben begaan is dit jaar toege kend aan het dagelijks bestuur van De Piëlhaas. Dinsdagavond kregen voorzitter Spronken, secretaris Jacobs en penning meester De Veen 't Polleke uit handen van prins Thei I. 't Polleke is een aantal jaren gele den ingesteld door de commissie Pers en Promotie die de carnavals krant vervaardigt. Aanleiding was toen het feit dat de optocht van de boerebrulleft vastliep in De Bleek omdat de voorzitter van de boere- brulleftcommissie, Leo Otten, ver geten was de paaltjes op de weg te verwijderen. Hij kreeg dan ook 't eerste Haoltere Polleke. Dit jaar was de keuze niet gemak kelijk voor de commissie. Kandidaten te over maar niet ieder een is van 'n Polleke gecharmeerd. Het dagelijks bestuur van De Piëlhaas reikte echter de helpende hand uit. Tijdens de jeugdzitting, die tegelijkertijd met het ondertrouwbal van de boerebrulleft viel, verkoos het DB het optreden van Traot ien de Gaot boven het uitkomen van de jeugdprins. Voor het eerst in 33 jaar was het DB niet present bij het uit komen van de prins. Voor de com missie voldoende om 't Haoltere Polleke aan het DB toe te kennen. Er was echter meer. Afgelopen zaterdag, tijdens Circus Mök, kreeg Frits Basten de orde van verdienste van De Piëlhaas. Elf jaar lang heeft Frits een bijdrage geleverd aan het welslagen van Circus Mök. De ver bazing was groot bij Frits toen hij de medaille kreeg. Een dergelijk exem plaar had hij namelijk al. Precies dertig jaar geleden trad Frits op in Circus Mök. De medaille die hij voor dat ene optreden kreeg was Het dagelijks bestuur van De Piëlhaas wordt gefeliciteerd met 't Haoltere Polleke nadat prins Thei I de versierselen om de nek van secre taris Colien Jacobs heeft gehangen. exact dezelfde als de medaille die hij zaterdag kreeg. Jus op de aardap pelen dus voor "Pers en Promotie" en hilariteit alom tijdens de uitrei king. Bruidegom: Piet van Engele Pertan ziene Lowie en Deene Nelke (Piet Hoeymakers) en bruid: Lea van Mart van Driekske en Ria Schraven (Lea Hoeymakers). De boerenbruiloft is carnavals dinsdag 's avonds in gemeenschaps huis De Wis in Castenray. Foto Hoedemaekers Auto tegen boom In de nacht van vrijdag op zater dag hoorden buurtbewoners van de Klaproos, omstreeks 04.10 uur, een harde klap. Een buurtbewoner ging kijken, en zag een man, van naar schatting tussen de 25 en 30 jaar wegrennen, maar zag een auto die via het voetpad en plantsoen tegen een daar staande boom geparkeerd. De gewaarschuwde politie liet de auto, omdat de eigenaar niet get raceerd kon worden, omstreeks 05.30 uur wegslepen. Zaterdag omstreeks 15.00 uur kwam een 27-jarige Venraynaar aangifte doen dat zijn auto gestolen was. Dat bleek niet waar te zijn. Na verhoor en opmaking van pro ces-verbaal inzake het weggaan van de plaats van een ongeval zonder aangifte te doen en zonder dat zijn identiteit kon worden vastgesteld. Zakkenrollen Een zakkenroller was vrijdag tus sen 12.30 en 13.15 uur actief in een supermarkt aan de Kempweg. Uit de las van een 28-jarige Venrays werd haar portemonnee gerold.Daarin zaten ƒ150,-, pasjes en persoonlijke bescheiden. 13 februari in de Venrayse schouwburg Traditioneel in de viering van de Venrayse vastelaovend is ook het Vastelaovesconcert, welk elk jaar in de Venrayse schouwburg wordt gehouden. Het was tot nu toe gebruikelijk dat het Limburgs Symfonie Orkest dit voor zijn rekening nam. Echter heeft het LSO al eerder aangegeven dat het voor de carnaval van 1998 niet meer in Venray optreedt. Voor het Venray's Mannenkoor en de Koninklijke Harmonie Euterpe was dit de aanleiding om de kop pen bij elkaar te steken en zich te beraden op een alternatief. UITDAGING 'Wij zouden het jammer vinden als dit onderdeel van de Venrayse carnavalsviering verlopen zou gaan' zegt Hans Thomassen, president van Euterpe, 'en dus hebben we geza menlijk deze handschoen opgepakt' voorzitter Wim van Osch van het Venray's Mannenkoor valt hem bij: 'Wij hebben gezegd: 'Dit mag niet gebeuren. Het is voor ons een prach tige uitdaging om deze traditie voort te zetten. En wij zullen laten zien dat wij dit op een waardige manier kunnen doen!' GEVARIEERD PROGRAMMA De doelstelling, die beide gezel schappen zich hebben opgelegd, is ambitieus: Ervoor zorgen dat het Venrayse publiek een zodanig pro gramma geboden krijgt dat men het LSO snel zal vergeten! En daarvoor hebben de Venrayse zangers en muzikanten alles uit de kast gehaald. Het belooft een avond te worden vol muziek, zang, speciale effecten, humoristische acts en esca pades. Gedurende twee uur kan het publiek genieten van carnavaleske muziekstukken in Braziliaanse, Duitse en Italiaanse sfeer. Maar ook bekende stukken uit de opera wereld staan op het programma. GEHEIM Bovendien zijn er enkele speciale optredens gepland waarover de organisatie niet veel kwijt wil. Zo schijnt met een 'Russische' dirigent van formaat te hebben gecontrac teerd, die op concert-toernee in West-Europa is en ook Nederland aandoet! Men ziet dus dat het geheel er veelbelovend uit ziet, maar voor lopig in de geheimsfeer verblijft. SFEER- EN STIJLVOL Hoe het ook zij, de ruim 100 zangstemmen van het Venray's Mannenkoor en de ruim 70 muzi kanten van Euterpe zijn erop gebrand om Venray een vastelao vesconcert te bereiden dat, qua sfeer, muzikaal niveau en humoristi sche spitsvondigheden op waardige wijze de concert-traditie voortzet! De avond wordt aan elkaar gepraat door een Venray's conferen ciersduo, waarvan de naam ook nog even onder de pet wordt gehouden. Omdat het hier een Gala-concert betreft, wordt ook van het publiek verwacht dat men in stemmige kle ding zal verschijnen, te meer daar men na afloop een heus 'Swaree- Dansante' kan meemaken in de foyer onder het genot van de wellui dende klanken van het alom beken de orkest Design. De moeite waard dus. KAARTJES Kaartjes a ƒ18,50 zijn verkrijg baar aan de kassa van de schouw burg. Ook dit jaar zal Peel en Maas weer alle vastelaoevesprogramma's zo volledig mogelijk publiceren. Van diverse verenigingen hebben wij het programma inmiddels ont vangen. Die verenigingen die hun programma nog niet hebben aange leverd verzoeken wij dat begin vol gende week alsnog te doen. Inbraken in auto's Maandag was tussen 07.00 en 12.00 uur ingebroken in de perso nenauto van een 29-jarige inwoner van Broekhuizen die zijn auto op een parkeerplaats bij een bedrijf aan de Henri Dunantstraat had gepar keerd. Uit de auto was de cd-wisse- laar ter waarde van ƒ700,- ont vreemd. De braakschade bedroeg ƒ80,-. In de nacht van zondag op maan dag is ingebroken in de personen auto van een 23-jarige Venraynaar die aan de Cellostraat geparkeerd stond. Uit de auto werd de radiocas- settespeler gestolen. Zaterdag 14 februari Op zaterdag 14 februari is het weer zover. Het bal ter ere van de vorst van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Voor degenen die het Vorstenhal al kennen hoeft hier niets geschreven te worden. Wie het Vorstenhal een keer heeft meege maakt wil deze happening ook nooit meer missen. Voor de vierders die, om welke reden dan ook, nog nooit op deze avond zijn geweest een belevenis die ze daarna evenmin nog ooit zullen overslaan. De mooi ste avond van het carnavalsseizoen. Een avond vol verrassingen, humor, creativiteit en spanning. Wie zit er achter dat masker? Wie heeft wat bedacht en wat trekt dit jaar de aan dacht? De verkiezingen? Onze muzikale prins? De leegstand in ons winkelcentrum? Het plan Jerusalem met haar apartenon? De speeltuin? De (plaatselijke) politiek? Vreemde culturen? Nieuwe gebruiken? Internet? Op dit feest is van alles te verwachten. De jury zal het dan ook beslist weer zéér moeilijk krijgen bij de beoordeling van de diverse cate gorieën (grote groepen, midden groepen en kleine groepen, paren en eenlingen). Gejureerd wordt op een drietal aspecten: idee, uitvoering en contact met het publiek. De jury zal haar oordeel vormen tussen 21.11 en 22.33 uur (kom dus op tijd). Om 23.11 uur vindt de prijsuitrei king plaats. Ook dit jaar heeft de plaatselijke horeca weer op een spe ciale wijze haar bijdrage geleverd aan het Vorstenhal. Voor de prijs winnaars zijn er door de horecabe drijven smakelijke prijzen ter beschikking gesteld. Een prachtig stukje samenwerking, eerst feestvie ren op het Vorstenhal en daarna het nog eens smakelijk overdoen. Het Vorstenhal begint om 21.11 uur en wordt muzikaal verzorgd door de Rooyse Hofkapel. Voor één tientje mag u dit festijn meemaken, leden van de Piëlhaas hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart zelfs gratis toegang. (Niet vergeten dus.) Jong en oud tot ziens op 14 febru ari. Thema: Heksenketel Carnavalszondag is traditioneel voor de kinderen. Voor de Venrayse jeugd organiseert De Hazekeutel op zondag 22 februari de kinderop tocht. Deelname is gratis. Kinderen die mee willen doen aan de kinderop tocht kunnen zich aanmelden in café 't Upke, te weten 8 en 15 februari van 11.30 tot 13.00 uur Het thema dit jaar is 'Heksenketel'. Voor de optocht ben je echter niet gebonden aan dit thema, je kunt dus zelf bepalen hoe je meedoet. De onderverdeling bij de inschrijving is: eenlingen, duo's, kleine groepen, grote groepen en wagens. Dus voor elk wat wils. De laatste kans om zich in te laten schrijven is carnavalszondag 22 februari tussen 12.30 en 13.00 uur in de jeugdtent. Natuurlijk wordt de kinderoptocht geheel volgens traditie afgesloten met de jeugdprinsenwagen van De Hazekeutel met daarop de jeugdraad van elf en de garde. Voor verdere informatie: voorzit ter optochtcommissie: Ton Thijssen, tel. 588622. Doe mee! PEEL EN MAAS WEEKBLAD Tot jeugdprins van De Karklingels uit Oostrum is uitgeroe pen prins Frank III (Janssen). Samen met vorst Tom (Felder) en nar Erwin (Parren) houden zij receptie op vastelaoveszondag om 11.11 uur in zaal De Karklingel te Oostrum. Foto Video Rini v.d. Leur Daniëlle Wijnen en Ivo Willems zijn dit jaar het jeugdboerenbruidspaar. Op vastelaovesdinsdcig zullen zij in het onecht verbonden worden op de jeugdboerenbruiloft in zaal De Karklingel. Aldewieverbal 1998 Het heeft even geduurd maar uit eindelijk is het dan tocht gelukt. Tijdens de wintermaanden, en met het vooruitzicht op de lengte, heeft zich in de ontluikende natuur een stelletjes gevonden, dat zich op zaterdag 7 februari 1998 tijdens het Aldewieverbal gaan verloven. Het bal begint om 20.30 uur en om 22.11 uur zal het boerenbruidspaar 1998 bekend gemaakt worden, waarna de verloving plaatsvindt. De muzikale omlijsting van dit gebeu ren is in handen van de Eikenhofkapel. Het orkest Aces zorgt voor de verdere muzikale invulling van deze avond. Op dinsdag 24 februari zal dit stel tijdens een ouderwets gezellige boe- rebrulluft in de onecht verbonden worden. De optocht begint om 13.45 uur vanaf De Karklingel, waarna de bruiloft in het gemeen schapshuis wordt voortgezet. Om 16.10 uur wordt de afsluiting van de jeugdcarnaval bezocht bij De Karklingel en vervolgens wordt een bezoek gebracht aan de Residentie 't Allemans Café. Om 18.15 uur is er boerenmoes in het gemeen schapshuis, om 19.11 uur gevolgd door een receptie. Het Boerenbal begint om 20.30 uur. Nieuwsgierig naar het boeren bruidspaar 1998 kom dan naar het Aldewieverbal, waar een ieder de 'geboorte' van de boerenfamilie mee kan maken. Kaartjes voor de boerebrulluft en de boerenmoes zijn vanaf 9 februari te verkrijgen op Randenrade 50 te Oostrum. Tot ziens op het Aldewieverbal zaterdag 7 februari en de boerebrul luft op dinsdag 24 februari. Vernielingen aan auto Een 35-jarige Venraynaar deed aangifte van vernielingen aan zijn in de Kastanjestraat geparkeerde auto. De buitenspiegel was er vanaf geslagen en er waren deuken in de portieren aangebracht. Hoe groot de schade is nog niet bekend. De ver nielingen vonden plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. Dinsdagavond werd officieel het eerste exemplaar van de Venrayse vastelaoveskrant uitgereikt aan prins Thei I. Dit jaar gebeurde dat op een zeer bijzondere manier. Gedeelten van de krant staan nl. ook op internet waar De Piëlhaas een site heeft op Trefpunt Peel&Maas. Daarom presenteerde de commis sie Pers en Promotie de krant dan ook digitaal. Prins Thei mocht plaatsnemen aan de computer om de "huuspagina" van De Piëlhaas in gebruik te nemen. In de digitale versie van de carna valskrant staan informatieve zaken over het trio, het vastelaovespro- gramma en de boerebrulleft. Verder natuurlijk ook de nodige kolder en een verhaal over 't haoltere polleke. Tijdens de presentatie van de krant kreeg Theo Duijkers uit han den van voorzitter Paul Spronken Prins Thei en het eerste papieren exemplaar van de carnavalskrant. van De Piëlhaas, de orde van ver dienste uitgereikt. Al meer dan elf jaar is Theo betrokken bij de samen stelling van de vastelaoveskrant. Hij is ook grotendeels verantwoordelijk voor de digitale versie van de.krant, De site is te vinden op http://www.tref.nl/peel&maas/piel- haas De papieren krant, met nog meer informatie en flauwekul, wordt deze week huis aan huis in Venray bezorgd. Leden van St. Christoffel, De Hazekeutel en ZVV Venray brengen de krant rond en vragen daarvoor een bijdrage waarmee ze hun kas kunnen spekken. Vanaf maandag is de krant, eveneens tegen een vrijwillige bijdrage, verkrijg baar bij boekhandel van den Munckhof in de Grotestraat. til 33 jaar voorverkoopadres Boerebrulleft Afgelopen zaterdag werd door een delegatie van de Boerebrulleft kemissie van de Piëlhaas, samen met een delegatie van Wijkvereniging Landweert, de ver eniging die dit jaar de Boerebrulleft organiseert, een bezoek gebracht aan sigarenmagazijn Jansen, gele gen aan de Markt te Venray. Uitbaatster Mia Jansen werd in het zonnetje gezet vanwege het feit dat zij al 33 jaar als voorverkoop adres fungeert van de Kemissie Boerebrulleft. Mia Jansen ten midden van de commissie Boerebrulleft.

Peel en Maas | 1998 | | pagina 10