Venrayse kermis wordt anders ingedeeld Omroep kiest voor financiële zekerheid Slagerij Oomens beloond voor goede hygiëne Peeters eerste rijschool met kwaliteitslabel Vastelaoves leedjes konkoer woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Openbare Bekendmaking APV Info-avond over tbs- kliniek TAXATIES Cursus omgaan met geld Kartshop in Ysselsteyn Op afspraak uw reis boeken! Herstart Milieudefensie PEEL EN MAAS donderdag 15 januari 1998 - Pagina 14| PE Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. het vergroten van de woning aan de Heidseweg 37 te Heide tnv M.L.H. Steeghs, Heidseweg 37 te Heide, de bouw van een magazijn, pro ductiehal en kantoren aan de Smakterweg 31 te Venray tav Penn Color International BV, Handelstraat 20 te Boxmeer, het vergroten van de woning aan de Julianasingel 49 te Venray tav J.G.M. Verheijen en I.A.F.M. Friesen, Julianasingel 49 te Venray. het vergroten van de woning aan de Ranonkel 17 te Venray tav A. van der Wal, Ranonkel 17 te Venray, de bouw van 24 woningen aan de Joke Smitstraat 55 t/m 75 (one ven) en 56 t/m 80 (even) te Venray tav Janssen de Jong Plancoördinatie BV, Postbus I3I te Son en Breugel, het vergroten van de woning aan de Julianasingel 41 a te Venray tav L.L.LA. Nooijen, Julianasingel 4la te Venray, het vergrtoten van de woning aan ■de Matterhornlaan 8 te Venray tav J.A.F. Oosterhout, Matterhornlaan 8 te Venray, de bouw van een carport aan de Tatralaan 14 te Venray tav P.J.G.M. Verhaag,Tatralaan 14 te Venray, de bouw van een serre aan de Clovishof 7 te Venray tav M.A.M. Wijnhoven, Clovishof 7 te Venray, de bouw van 19 woningen aan de Rosa Manusstraat 44 t/m 62 tav Janssen de Jong Plancoördinatie Bv, Postbus 131 te Son en Breugel, het vergroten van de woning en de bouw van een kelder aan de Pinksterbloem 38 te Venray tav G.A.M. Hermans, Pinksterbloem 38 te Venray, het vergroten van de woning aan de Lisdodde I te Venray tav R.J. Vos, Lisdodde I te Venray, het vergroten van de woning aan de Dorperveld 8 te Merselo tav J.F.M. van Daal, Dorperveld 8 te Merselo, de bouw van een serre aan de Kempkensberg 32 te Ysselsteyn tav W.H.J. Claessens, Kempkensberg 32 te Ysselsteyn Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na' dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmeldingen Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouw toestemming afgegeven. de bouw van een hobbykasje aan de Stationsweg I50 te Oostrum tav J.C. Reintjes, Stationsweg I50 te Oostrum Zij die menen door de afgifte van een A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er A.M.v.B.- meldingen zijn binnengekomen van: 1. P.H. Thissen, St. Ambrosiusstraat 10, 5801 GR te Venray voor het van toepassing worden van het Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen Wet milieube heer op een reeds opgerichte her stelinrichting voor motorvoertui gen, gelegen aan de Zuivelweg 2a te Leunen; 2. H.A.J.M. Janssen, Houbenweg 22, 5809 GC te Leunen voor het uit breiden of wijzigen van een inrich ting voor de opslag van propaan dan wel het veranderen van een daarin gebezigde werkwijze, gele gen aan de Houbenweg 22 te Leunen. De meldingen kunnen worden inge zien van 15 januari I998 tot 29 januari 1998 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde meldingen moeten nog worden beoordeeld. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp-besluit genomen. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunningen gedeeltelijk intrekt van: IB.J.M.Verheijen.Janslust 2,5812AT te Heide voor de milieuvergunnin gen voor een varkensmesterij, gelegen aan de Janslust 2 te Heide. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de inrichting aan de St. Sebastiaanskapelstraat 9a te Weert Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 15 januari I998 tot 26 februari I998 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 15 januari 1998 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Op grond van artikel 139 e.v. van de Gemeentewet maakt het college van burgemeester en wethouders bekend dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 16 december 1997 het vol gende algemeen verbinden voor schrift heeft vastgesteld. - I e wijziging van de Verordening baatbelasting riolering Hoofdstraat/Oirloseweg in Oirlo. Bovengenoemde verordening treedt in werking op de eerste dag na de dag van deze bekendmaking. Het tijdstip van ingang van de heffing is bepaald op I januari I998. De verordening ligt kosteloos ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie 0.35. Gemeente Ven ray, 8 januari I998 Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij overeenkomst de artikelen I39 tot en met I42 van de Gemeentewet bekend dat op I februari I998 in werking treedt de eerste wijzigingsverordening ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING VENRAY (APV), zoals die op 16 december 1997 bij besluit nr. R926 van de gemeenteraad is vastgesteld. De verordening ligt voor een ieder kosteloos ter inzage op kamer 3.27 van het gemeente huis. Venray, 12 januari 1998 Burgemeester en wethouders voor noemd drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris Opmerking: op grond van de APV- wijziging is het met name verboden een hond zonder de door de gemeente verstrekte hondenpenning op de weg te laten verblijven. of meer van deze bouwtoestem- mingen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wet houders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uit gereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw- aanvragen medewerking te verlenen, het uitbreiden van de woning en het plaatsen van een dakkapel aan de Vicarieweg 64 te Leunen tav FP.A. Cremers, Vicarieweg 64 te Leunen, de bouw van 18 woningen aan de Wilhelmina Sangerstraat 11 t/m 45 (oneven) tav B.B.O.M. BV, Leijenbroekerweg 38 te Sittard, het uitbreiden van de woning met aanbouw met garage aan de Peter Janssenweg 25 te Ysselsteyn tav P.J.L.G. Smits, Puttenweg 70 te Ysselsteyn, de bouw van een terrasoverkap ping aan de Vijverhof 4 te Ysselsteyn tav J.A.L. Lemmens, Vijverhof 4 te Ysselsteyn, het verbouwen van een woonge bouw aan de Noordsingel te Venray tav Vincent van Gogh Instituut, Postbus 5 te Venray, de bouw van een carport-berging aan De Leng 18 te Oirlo tav P.W.J.M. Maas, De Leng 18 te Oirlo, het verbouwen van de woning aan de Schutsboom 14 te Venray tav W.J.C.M. Dorelijers, Schutsboom 14 te Venray. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 16 januari 1998 gedurende 2 weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. het verbouwen van een woonge bouw 't Stepke 2, lokatie Noordsingel te Venray tav Vincent van Gogh Instituut, Postbus 5 te Venray, de bouw van een dakkapel aan de Kattestaart 25 te Venray tav P.L.M. Janssen, Kattestaart 25 te Venray, de bouw van 25 woningen aan de Bongerdstraat te Venray tav Mabon BV, Postbus 449 te Eindhoven, de bouw van een carport-berging aan de De Leng 18 te Oirlo tav RW.J.M. Maas, De Leng 18 te Oirlo, het verbouwen van de woning aan de Schutsboom 14 te Venray tav W. Dorelijers, Schutsboom 14 te Venray, - het plaatsen yan een wintertuin aan de Lathyrus 22 te Venray tav M. Leisiwal, Lathyrus 22 te Venray, de bouw van een garage-carport aan de Stationsweg 19 te Venray tav A.W.M. Jakobs, Stationsweg 19 te Ven ray, de bouw van een werkruimte aan de Rosmolenweg te Oostrum tav A.W.M. Jakobs, Stationsweg 19 te Venray, het vergroten van de woning aan de Urbanusweg I I te Leunen tav M.J.A.M. Vullings, Urbanusweg 11 te Leunen, het vergroten van de woning aan de Laurahof 30 te Venray tav Fam. Arts, Laurahof 30 te Venray, de bouw van een opslagruimte aan de Klein Oirlo I I te Castenray tav J.G.L Vollenberg, Klein Oirlo 11 te Castenray, het plaatsen van een dakkapel aan de Tijm 6 te Venray tav J.H.W.M. Jenniskens.Tijm 6 te Venray, de bouw van een woning met kan toor aan De Hulst 17a te Oostrum tav F.M.W.C.ten Brinke, De Hulst 17a te Oostrum, de bouw van een garage aan de Dopheide 18 te Ysselsteyn tav P.J.M.B. Bus, Dopheide 18 te Ysselsteyn, het uitbreiden van de woning aan de Kroonkruid 56 te Venray tav M.J.J.M. Rutten, Kroonkruid 56 te Venray Venray, 16 januari 1998 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen De gemeente Venray en de Stichting tbs-kliniek organiseert op maandag 26 augustus a.s. om 19.30 uur een informatie-avond over de aan de Wanssumseweg in Oóstrum te vestigen tbs-kliniek. De bijeen komst vindt plaats in het gemeente huis tê Venray. Het programma voor deze avond ziet er als volgt uit: ontvangst 19.30-20.00 uur); de locatie van de kliniek; de tbs-kliniek in algemene zin en het specifieke plan voor Venray en vprdere procedure; Pauze gelegenheid tot het stellen van vragen. Bij deze avond zal de gemeente Venray zowel bestuurlijk als ambte lijk vertegenwoordigd zijn. Tevens zulIen vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie, de Stichting TBS-kliniek, Stichting de Wendel en het Vincent van Gogh Instituut aan wezig zijn. Direct omwonenden en betrokke nen worden schriftelijk door de gemeente uitgenodigd. Overige belangstellenden zijn eveneens wel kom. IE SERVICE SSIONELE ERKING IRDELIGSTE EN Het budgetproject van de gemeente Venray start in januari weer met een cursus 'Omgaan met geld'. In de cursus komen onderwerpen aan de orde als: hoe kom ik uit met mijn inkomen? Welke uitgaven heb ik allemaal? Welke verzekeringen zijn noodzakelijk? Verder komt aan de orde: de diverse betalingsmogelijkhe den, sparen, lenen, etc. Er zijn twee cursussen: dinsdagoch tend van 09.30-11.15 uur (ochtendcur sus) en dinsdagavond van 19.30-21.15 uur (avondcursus). De cursus omvat vier bijeenkom sten en start op dinsdag 27 januari. Plaats: de Clockert, Bergweg 4, Venray. De cursus is gratis en voor iedereen toegankelijk. Aanmelden kan tot 15 januari bij gemeente Venray, mevr. G^\erts, tel. 523237 Deze week opent Henlt Maessen in Ysselsteyn een kart shop. Aan de Gezellenbaan 11 houdt hij zaterdag open huis van 10.00 tot 19.00 uur. Henk Maessen verzorgt al de ver koop van karts en kart artikelen op circuit de Peel. Deze sport wordt steeds populairder. Reden om de ver koop vanuit een winkel te starten. Henk Maessen verkoopt, behalve nieuwe karts, ook tweedehandse karts, alle onderdelen en accessoires. Verder verzorgt Henk Maessen ook de revisie en tuning van karts. Kart Shop De Peel is gevestigd aan de Gezellenbaan 11 op het industrie terrein Ysselsteyn en is telefonisch bereikbaar onder nr. 545020. Reisbureau Vice Versa heeft sinds kort een extra service ingesteld: het is nu mogelijk om 'op afspraak' uw reis te boeken. In deze hectische tijd is het belang rijk om goed met uw spaarzame tijd om te gaan; lang wachten is dus niet meer nodig bij reisbureau Vice Versa. In overleg met u wordt een tijdstip afgesproken waarop u verwacht wordt. Afhankelijk van uw plannen wordt ingeschat hoeveel tijd hiervoor benodigd zal zijn; deze tijd wordt voor u gereserveerd in de agenda. Miriam, Linda, Vera, Lucienne en Maja kunnen ook al wat voorbereidin gen treffen voor uw vakantie, beschik baarheid nakijken en eventueel een optie voor u nemen: werkzaamheden die anders vrij veel van uw tijd ver gen. Natuurlijk kunt u ook gerust zonder afspraak binnenlopen: het werken op afspraak is een extra service, die met ingang van vandaag aan u wordt aan geboden. Dus, bel. 0478-515155 en maak een afsjftaak! De Venrayse kermis, in de eer ste week van augustus, zal er dit jaar anders uit zien dan in het verleden. Diverse attracties zullen na vele jaren van plein verande ren. Ook heeft de gemeente dit jaar minder exploitanten een drie jarig contract aangeboden. Dit jaar liepen 23 driejarige con tracten af. Vanwege ruimte-technische problemen wil de gemeente meer variatiemogelijkheden hebben bij de indeling van de kermis. Daarom zijn er dit jaar slechts veertien driejarige contracten afgesloten. Inmiddels staat vast welke attracties naar Venray komen. Topprs zijn Move-It, Heart-Breaker, Beach-Party, |eu Flying Dutchman, het Reuzenrad, Space Roller en Pirate's Adventure. I Zoals aangegeven zijn diverse attrac-j T ties verplaatst. Zo komen hetl Lunapark en de poffertjessalon op het Henseniusplein te staan en verhuist de! autoscooter van de Grote Markt naar i het Schouwburgplein. I M. Omroep Venray heeft deze week haar werkplan tot het jaar 2000 gepresenteerd. Hoofddoel van de omroep is het vormgeven aan het verwerven van inkomsten. In de praktijk houdt dat in het het ver hogen van het verwerven van reclameboodschappen, het verho gen van de tarieven van die recla meboodschappen, een grotere inspanning bij het werven van sponsors en het beschikbaar stel len van zendtijd tegen een bepaald tarief. Met het beleidsplan hoopt de Lokale Omroep bovendien aanspraak te maken op subsidie middels een lokale opslag bij het kijk- en luister geld. Vorig jaar kwam de omroep in pro blemen. De gemeente Venray wenste zonder beleidsplan geen goedkeuring te geven aan boven genoemde opslag. Een liquidatie van de omroep dreigde vervolgens. Inmiddels is er een nieuw bestuur gevormd met als voorzitter Cees Matthijssen, voorheen programmalei der bij de omroep. De lokale omroep wil in de toe komst verder samenwerking aan gaan met andere lokale omroepen, het bestuur verder versterken, apparatuur moderniseren, meer aandacht voor werving cq. training van medewerkers en vooral het consolidatie van het hui dige programmapei 1. HAAST In de commissie algemene zaken drongen diverse partijen aan op een spoedige afhandeling van het beleids plan. De fractie v.d. Vorle vroeg zich verder af op de Stichting CAI niet financieel kon bijspringen. Deze stichting beheert het geld dat Mega Telediensten voor het Venrayse kabel net heeft betaald. Ike Busser van Samenwerking drong verder aan op een eventuele voorfinanciering van de omroepgelden. Burgemeester Waals wilde hier nog niet op ingaan. Het beleidsplan had hij nog niet gezien en de gegevens die bij hem bekend waren had hij op Kabelkrant Venray gelezen. "Ik wil daar niet verder op ingaan maar zal alle haast betrachten om tot een kwali tatief goede besluitvorming te komen?" Met betrekking tot de CAI-gelden liet Waals weten dat deze stichting geheel zelfstandig besluiten mag nemen volgens haar eigen statuten. De politiek kan daar geen invloed op uitoefenen tenzij niet conform die sta tuten gehandeld wordt. SS bedrijfschap SLAGERSBEDRIJF>i Voor het werken volgens de hoogst gestelde hygiënische eisen is slagerij Oomens uit Venray op maandagavond 12 januari jl. onderscheiden door de algemeen secretaris van het Bedrijfschap Slagersbedrijf, de heer mr. W.J.M. Herber. De uitreiking vond plaats tijdens de slotavond van het hygiëne/-HACCP-project in Nationaal Sport Centrum Papendal te Arnhem. Het breed opgezette hygiëneproject, waaraan slagerij Oomens vrijwillig heeft deelgenomen, bestond uit een onaangekondigde keuring. Het bedrijf werd daarbij gecontroleerd op onder meer de werkmethoden, de wijze van reinigen en desinfecteren en de tem peratuur en hygiënische kwaliteit van de eindproducten. Het uiteindelijk doel van het project is om de klant absoluut veilige en hygiënische pro ducten te kunnen garanderen. De hygiënische kwaliteit van slage rij Oomens is voor de klanten herken baar aan de hygiëne-oorkonde en een speciale sticker op de winkelruit of de toonbank. Alléén slagers die voldoen aan de strenge normen kunnen in het bezit komen van deze onderscheidin gen. In totaal 202 slagersbedrijven ont vingen op 12 januari jl. in Arnhem de hygiëne-oorkonde en bijbehorende sticker van het Bedrijfschap Slagersbedrijf. Autorijschool Peeters is sinds kort erkend door het SKR, de Stichting Kwaliteitscontrole Rijopleidingen. Peeters is daar mee de eerste rijschool in Noord- Limburg die dit kwaliteitslabel mag hanteren. De SKR is een initiatief van de ANWB. BOVAG en KNMV. Die heb ben gezamenlijk een aantal erken ningsnormen en kwaliteitseisen opge steld voor rijschoolhouders. Tot voor kort was een dergelijk kwaliteitslabel er nog niet. De SKR wil met het label voor de consument de kwalitatief goede rijopleidingen zichtbaar maken. "Die eisen variëren zeer sterk" laat dhr. Verhaag van de autorijschool weten. "Naast zaken zoals aantal rij examens per jaar en slagingspercenta ge speelt ook de organisatie een belangrijke rol" aldus Verhaag. Een SKR inspecteur is bij ons ter plekke komen kijken of wij aan de eisen en normen voldeden". Volgens Verhaag waren er slechts enkele aanpassingen nodig om aan alle normen te voldoen. Zoon Johan voor de Autorijschool Autorijschool Peeters werd in 1955 in Horst gevestigd en verhuisde in 1988 naar Venray waar de dochter en schoonzoon het bedrijf van vader Peeters overnamen en nieuwe impul sen gaf. Thans wordt gewerkt met zes auto's (waaronder een automaat), drie motoren en twee vaste instructeurs in dienst. Ook wordt sinds kort les gege ven voor het zg. E achter B rijbewijs. Dat gebeurt met een zes meter lange aanhangwagen. Autorijschool Peeters is gevestigd aan de Vollebergstraat 32, tel. 583355. Achterruit van auto ingegooid Getuigen zagen donderdagavond omstreeks 21.30 uur dat een jongen en een meisje met enkele voorwer pen naar een aan de Weverstraat geparkeerde auto gooiden, waardoor de achterruit van de auto werd ver nield. Vandaag donderdag 15 januari houdt Milieudefensie Venray in samenwerking met de landelijke Vereniging Milieudefensie een informatieavond. Deze avond is bedoeld voor mensen die een schoon milieu een warm hart toe dragen. de avond vindt plaats in het wijkcentrum De Kiosk in het Brukske van 20.00 tot 22.00 uur. De groep in Venray is vorig jaar met ongeveer tien mensen enthousiast van start gegaan. In dat jaar moesten gaan deweg helaas een aantal mensen afha ken. Dat betekent dat er minder doel treffend aan een beter milieu gewerkt kan worden in Venray. Voor al diege nen die vinden dat een actieve milieu groep in Venray kan bijdragen aan een schoner milieu wordt deze informatie avond georganiseerd. U krijgt infor matie over wat de milieugroep Venray tot nu toe heeft gedaan, wat uzelf kunt bijdragen en hoe andere groepen suc cesvol werken. Barry Pleit geeft infor matie over de stand van zaken met betrekking tot de Venrayse milieug roep. Van de Milieudefensie groep Venlo zal een lid uitleg geven over hun werkwijze en successen. Jan Piet Rolle van de landelijke vereniging geeft een inleiding over mogelijkhe den die de landelijke vereniging biedt aan mensen om lokaal iets bij te dra gen aan een schoner milieu. Al die mensen die interesse hebben in een schonere leefomgeving en daar ook concreet iets aan willen bijdragen zijn van harte welkom. Het vastelaovesseizoen is begon nen. Links en rechts gaan boeren bruidsparen in ondertrouw, komen prinsen uit, leggen anderen hun functie neer. Vastelaovesliedjes gaan zo langzamerhand het radio- gebeuren overheersen. Omroep Limburg zit midden in hun jaar lijks 'Vastelaoves leedjes konkoer'. De eerste halve finale zit erop. Er volgen er nog twee. Aanstaande zondag 18 januari en vervolgens zondag 25 januari. Van de Venrayse vastelaoves 1997/1998 ceedee zijn twee liedjes dor de voorrondes gekomen en dingen nog steeds mee naar de titel 'Limburgs vastelaoves liedje 1998'. 'Dat zeuj wat zien' van Jeanny van Veghel en Harry Hermans en 'Aacht op de schaal, van richteg' van Dave en Milton Cavis zijn nog in de race. Aanstaande zondag 18 januari is het de beurt aan Jeanny en Harry. Het programma is te horen bij Omroep Limburg op zondagmiddag vanaf 14.00 uur; 25 januari vanaf 14.00 uur Dave en Milton Cavis. U kun mee beslissen over het mooi ste liedje. Op vrijdag voorafgaande aan de uitzending vindt u in de regio nale kranten een 'stembiljet' dat opge stuurd moet worden naar de omroep. Het liedje met de meeste stemmen wint en gaat door naar de finale op 6 februari in Weert. Wat zou het mooi zijn als Venray eindelijk weer eens in de finale zou staan. Behalve een stuk Venray-pro- motie zou het ook een geweldige steun zijn voor het hele vastelaoves- gebeuren in Venray en een bewijs dat we op de goede weg zijn met het Venrayse vastelaoves lied. Dus zoek op die krant, luister a.s. zondag en stuur in die bon, steun Jeanny en Harry. Natuurlijk doen we dat volgen de week nog eens voor de derde halve finale als Dave en Milton voor een finaleplaats gaan. W

Peel en Maas | 1998 | | pagina 14