eton óp en naast het fietspad Huisartsen Ysselsteyn bij Venrayse waarneemregeling Meer subsidie voor Powerman Niet dat ik het begrepen heb... ut Kerstmarkt Henseniusplein St.-Petrus 'Bandenkerk Als ik de weg maar vind... Christus onder de toren Zalig Kerstmis! Diensten rond Kerst Pagin SL EN MAAS donderdag 18 december 1997 - Pagina 7 eVredepeelse schooljeugd en ere fietsers zijn ongetwijfeld met het nieuw verharde fiets- langs een deel van de kweg. Een automobilist (of er een motorrijder) is minder gelukkig als hij of zij in aanraking komt met de afscheiding van de inritten. Die zijn namelijk nogal fors uitgevallen. De gemeente heeft pas het stuk fietspad aan de noordzijde van de Ysselsteynse huisartsen zer en Keijzer-Bors sluiten zich I januari aan bij de waarneemre- ng van de huisartsen in Venray. e gemeente Venray hebben alle iartsen dan één gezamenlijke kenddienstregeling, verdeeld r twee waarneemgroepen. irdat volgend jaar ook de huis- ïnpraktijken van Schraven en Tiel en van Landweert gaan enwerken in het medisch cen- Antoniusveld, verandert de tig van de waarneemgroepen. de eerste waarneemgroep zitten rtsen Coenen, Corver, Henkes, jzer en Keijzer-Bors, Van Loon, Muinck-Keizer, Van Straaten en Vocht. De tweede groep wordt irmd door Bruins, Van Casteren- Van Gils, Gabeler, Schmeetz, Schraven, Van Tiel, Van Tiel- Knoppen en Wittgen. De Venrayse huisartsen hebben in november gezamenlijk tot de nieu we indeling besloten. Man viel van ladder Een man van Poolse nationaliteit was zaterdagmiddag aan het 'klus sen' op een bedrijf aan het Grootdorp in Merselo toen hij door onverklaarbare oorzaak van de lad der viel en op de vloer terecht kwam. Hij liep verschillende kneu zingen op Maar wenste geen medi sche hulp. Toch heeft de opdracht gever de politie in kennis gesteld van dit voorval. Beekweg, tussen de Kuulenweg en de Middenpeelweg, van een nieuwe betonnen verharding voorzien. Vooral voor fietsende schoolkinde ren uit Vredepeel erg handig, want zij hoeven nu niet meer aan de ver keerde kant van de weg te fietsen en de drukke Middenpeelweg over te steken. Wethouder Driessen opent het stukje fietspad zaterdag. Met de nieuwe verharding voor het pad zijn ook* de inritten naar de woningen opgehoogd. Om te voor komen dat de inritten weer stukge reden worden door zwaar (land- bouw)verkeer, heeft de uitvoerder van het werk geen halve maatrege len genomen: dikke betonnen palen -bij de kenners van wegenbouw bekend als varkensruggen- marke ren de inritten langs de drukke weg. De palen zullen de inritten best goed beschermen, maar hoe het met de verkeersveilig zijn de dingen? "Daar rijdt een tank zich nog op kapot", meent dorpsbewoner Van Lipzig, die zich een beetje verbaast over het formaat. "Als een motorrijder zo'n ding raakt, is het gebeurd". Bij de gemeente Venray maakt men zich minder zorgen over het gevaar van dikke palen. "Ze staan al op meerdere plaatsen in de gemeen te", zegt de gemeentevoorlichtster. "Voor zover wij weten heeft dat nog nooit tot klachten of ongelukken geleid". De gemeente Venray subsidieert duathlonwedstrijd Powerman Holland voor 1998 met een bedrag van maximaal 50.000 gul den. Dat is 15.000 gulden meer dan vorig jaar. Powerman krijgt meer subsidie omdat het evene ment groeit en daarmee de uitstr aling en promotionele waarde groter worden. Powerman Venray is dit jaar opgenomen in het cir cuit van tien World Cup-wedstij- den. De gemeente gaat afspraken met de organisatie maken over de manier waarop de promotie van Venray gestalte moet krijgen. Dat stellen B en W in januari voor aan de gemeenteraad, zo is deze week besloten. De subsidie wordt voor één jaar toegekend. Komende jaren wordt subsidiëring van Powerman en andere evenementen geregeld in de kademota evenemen ten. Die wordt komend voorjaar vastgesteld. Dat is te laat voor de stichting Power(wo)man. De Venrayse duath- lon wordt gehouden in het Paasweekend, op zaterdag 11zon dag 12 en maandag 13 april. De stichting werkt met een begroting van 375.000 gulden. Daarvan ver wacht de organisatie zelf, door mid del van sponsoring 268.Ó00 gulden binnen te halen. De rest, circa 107.000 gulden, moet komen uit inschrijfgelden, subsidies en andere inkomsten. Powerman kan dit jaar ook niet in de schouwburg terecht. Daarom mag de stichting van de gemeente in het weekend een deel van het (betaald) parkeerterrein aan de Raadhuisstraat (tussen kerk en gemeentehuis) gebruiken. Voor het gebruik van de zeventig parkeer plaatsen moet de stichting de gemeente 760 gulden betalen. Inbraak in flat Zaterdagmiddag werd er ingebro ken in de flatwoning van een 25- jarige Venraynaar aan de Haammakerstraat. Uit sporten viel op te maken dat getracht was een deur te forceren maar door de goed vergrendeling was dat niet gelukt. Vervolgens was getracht een raam te forceren maar ook dat lukte niet. De derde poging van de dader had suc ces door de voordeur in te trappen. Ontvreemd werden geld en sieraden ter waarde van 800,-. Raaylanders in uniform De afdeling Mechanische Techniek van het Raaylandcollege in Venray gaat minimaal de komende twee jaar deelnemen aan het landelijke pro ject Technisch College'. Afgelopen dinsdag werden in de Venrayse school de contracten ondertekend door de schoolleiding en de Federatie voor Metaal en Elektronische bedrijven. De leerlingen werden bij die gelegenheid meteen in uniforme kleding gestoken. In augustus is de afde ling Mechanische Techniek van het Raayland College gestart met het project Technisch College. Vorig jaar is dit tweejarig project met een tien tal scholen gestart door de Federatie voor Metaal en Elektrotechnische bedrijven. De bedoeling van het project is om de kwaliteit en het imago van de opleiding in de metaalbranche te verbeteren. De opzet is verder de bekendheid met de mogelijkheden van de opleiding te vergroten en de opleiding aantrekkelijker te maken voor een groter aantal leerlingen. Ook wil men de aansluiting met het vervolgonderwijs en het bedrijfsleven ver beteren. Ruim 7800 gulden van Focus voor Divinolandia De afdeling Focus van het Voortgezet Speciaal Onderwijs (VSO) in Venray hield dinsdag voor de vijfde keer een kerstmarkt waar zelfge maakte producten werden verkocht. De opbrengst van dit jaar, 3150 gul den, is voor de Venraystraat in de Braziliaanse stad Divinolandia. Een aangenaam verraste mevrouw Welschen van de stichting nam de cheque in ontvangst. De 45 leerlingen van Focus zijn daarnaast een hele tijd bezig geweest met de verkoop van hun zelfontworpen kaarten die het hele jaar door verstuurd kunnen worden. Ook die verkoop van kaarten is een groot succes. Secretaris Wim Lammertink van Divinolandia mocht dinsdag een cheque van 4770 gulden in ontvangst nemen. Met de totale opbrengst kunnen in Divinolandia twee huisjes gerealiseerd worden met de toepasselijke namen Focus en De Essel. schoolstraat 18. 5801 bp venray, tel. 0478 I.V.N. Oproep aan ieder die van kind en natuur houdt Houdt u van kinderen en van de natuur? Vindt u ook dat kinderen midden in die natuur moeten staan om ervan te kunnen genieten? en heeft u overdag vrije tijd? Dan bent u voor ons de natuur-ouder-grootou- der enz., die wij nodig hebben om mee te helpen aan natuurprojecten voor (uw) kinderen op basisscholen. U hoeft niet alles van de natuur af te weten maar wel belangstelling en enthousiasme hebben voor de natuur en kinderen. Voelt u ervoor iets met kind en natuur te gaan doen? Neem dan con tact op met Annie Verheijen, Coördinator schoolgidsenwerk IVN Geysteren/Venray, Begijnhofweg 9, 5812 AE te Heide, tel. 585693. Op vrijdag 19 december hou den de ondernemers en markt kraamhouders van het Henseniusplein een leuke kerst markt. In een speciale kraam zal de kerstman aanwezig zijn. Hij schenkt Glühwein, die te verkrij gen is op vertoon van speciale gluhweinbonnen. Die bonnen zijn te krijgen bij de onderne mers aan en op het plein. De kerstman zelf zal ook nog eens met een arreslee door het centrum rijden en ook daar bon nen uitdelen. Berichten van onze kerkgemeenschap 1997-12 Waarom eigenlijk dat boekenstal letje? Wij willen u, als aanvulling op wat u gehoord heeft in de H. Mis, de !;ans bieden materiaal te verkrijgen at verdere verdieping. Tevens is het mogelijk, zo u wilt, vragen te stellen of een goed gesprek aan te gaan met de vrijwilligers. Overbodig is het te zeggen, dat er geen enkel econo- nisch voordeel verbonden is aan dit vrijwilligerswerk. Wat kunnen wij u zoal aanbie den? Naast verschillende boekjes aan bande de geboorte van Jezus heb- >en we onder meer een Bijbel als- >ok een kinderbijbel. Een boekje over het werk van Moeder Teresa kunt u bij ons vinden. Het leven van Edith Stein, een Limburgse non die volgend jaar wordt heilig verklaard, hebben we. Voor hen die hem nog niet in huis hebben is er natuurlijk; de Katechismus van de Katholieke (erk. Zo hebben we meer voor u ter 'erdieping. Voor het eerst gaan we 'ratis aan kinderen kerstkleurplaten lïeven. We kunnen u ook voor hen nooie boekjes over kerst aanbieden. Al met al voldoende reden om bij iet uitgaan van de kerk onder de oren Christus nog eens extra te ont- noeten in woord en geschrift. Tot ziens weer in het weekend van 20/21 december! Zij die door de DOOD ons voorgegaan zijn naar het eeuwig Vaderhuis Jo Kock-Laarakkers 88 jaar, Truus vande Elst-Sprangers 60 jaar, Jo Verstraelen 55 jaar, Joep Lenssen 75 jaar, Martien Bonants 67 jaar, Ben Jansen 60 jaar, Jan van de Bekerom Thuiskomst Je bent niet dood de Heer heeft je geroepen bij Hem te wonen in zijn glanzend huis. Je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken je hebt ze nu want je bent veilig thuis. Je bent niet dood je mag voor eeuwig leven. Je bent verlost van onvolkomenheid, van pijn en van verdriet. God zal je geven een onbegrensd geluk in onbegrensde tijd. Je bent niet dood maar ach, wij zullen je missen, zoals een mens de meest geliefde mist. De jaren van geluk zijn nooit meer uit te wissen, en wij geloven; God heeft zich niet vergist. Nel Benschop. Als ik de weg maar vind in de doolhof van dingen als ik het licht maar zie en de engelen hoor zingen als ik genezen zou zijn van al die grijze dagen als iemand naast mij wou gaan om mij te helpen dragen als ik maar slapen kon de nachten zijn zo lang alles wordt groter als 't donker is en soms ben ik zo bang als ik de weg maar vind eenzaam en wel alleen tussen zoveel mensen in God waar moet ik heen een aarzelende kaarsevlam een hart dat schreiend verdwaalt een kind dat op de wereld kwam het oude opnieuw verhaald.. de hemel welft zich boven ons over gebroken dromen gaat helend de hand van het Christuskind "nu sijt wellecome.." Dit gedicht is niet een mystiek gebeuren, op topspanning geschre ven, zodat je steeds moet denken "wat wordt hier nu bedoeld?". Maar hef raakt een kern: hoe eenzaam kan een mens zijn. In een gevoelige maand als december lijkt het of alles bloot ligt, zichtbaar wordt. Waar zovelen door iemand worden bemind, lopen anderen een moeiza me weg af waar de vraagtekens zich opstapelen; waarom ik niet? Als niet aan de volgende ,voorwaarden wordt voldaan: je bent belangrijk, er wordt van je gehouden, je telt mee, je bent iemand, dan wordt wat voor anderen het gewone leven is voor jou een doolhof waar je niet meer uitkomt. Bij de Gedachtniskirche op de KurfÜrstendamn in Berlijn staat de in de oorlog kapot geschoten toren naast de nieuw gebouwde kerk. In de toren is een museum, maar in de jaren zestig stond in het portaal het Christusbeeld uit de oude kerk, geschonden en wel; de handen waren eraf. Ernaast stond in twintig talen op een bord "Meine Hiinde sind Sie". Ik schreef dit gedicht in 1966, toen ik vormings werk voor en met vrouwen deed in een oude stadswijk in een van de grote steden. Toen ik het krot gele den herlas, dacht ik aan, die Christus zonder handen. Wij hebben het helen van Hem geleerd. Als het goed is. En wie weet niet wat een gebroken droom is....? Els Noordanus. De dienst geestelijke verzorging van het St. Vincentiushuis zoekt enkele vrijwilligers De dienst zoekt vrijwilligers om 's zaterdags tussen 18.30 en 20.00 uur bewoners die afhankelijk zijn van een rolstoel, te begeleiden naar de Kerkdienst in de Grote Kerk. Om vrijdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur de leidster van de bij belgroepjes te assisteren. Om bij toerbeurt op zondagmor gen van 10.00 tot 12.30 uur als gast- vrouw/-heer aanwezig te zijn ter begeleiding van de kerkdienst, die om 11.15 uur in de kapel van het St. Vincentiushuis wordt gehouden. Het gaat dan om de opvang en begelei ding van de bewoners, die vaak al geruime tijd voor de viering aanwe zig zijn, naar muziek luisteren of hun verhaal kwijt willen. Ook tij dens en na de dienst is er assistentie Werden door het DOOPSEL kind van GOD en lid van onze kerk: Bram van Houdt, Gijs van Houdt, Eefke van Houdt, Sjors Arts, Sam Pïrlo, Jamie Cavis, Roy van Duinhoven, Jason Filon eri Danjelle Creeiners. Alle "records" wórden gebroken, we hebben de laatste tientallen jaren nog nooit zoveel dopelingen gehad! Dat is natuurlijk mooi alshet ook een vervolg krijgt; bouwen aan de band tussen uw kindje en God. Dat kan heel eenvoudig, bijv. een kruisje op zijn voorhoofd en een klein gebedje bij het slapen gaan ver trouw zo uw kleintje aan God toe; iedere band, iedere relatie moet ten slotte door communicatie Onderhou den worden, ook die met God. Veel vreugde aan en met uw kind, en pro ficiat! Christus is gekomen, heilbrengend voor alle mensen. Midden in de wereld van de vrees voor machten vieren we een wonder, dat Hem weerhoudt onze God te zijn. Hij is gekomen in onze situatie van verlorenheid, van onvermogen, vervreemding en schuld. Want Hij weet zoveel beter dan wij hoe ons redding, genezing en vergeving nodig is. God zelf is in het mens - zijn gekomen, heeft zich in Christus één gemaakt met ons om ons mee te nemen op een weg van hoop. Hij heeft nog altijd zijn woord gestand gedaan. En waar zijn Woord wordt verkondigd, schept zijn Geest ruimte om te horen, ruimte om te horen, ruimte om deze woorden vol levenskracht in ons mens-zijn op te nemen. Hij zoekt levende mensen die als schapen zonder herder terecht komen in de omgang met Hem en door wie Hij toegang wil vinden tot de geschiedenis van onze tijd. Hij werkt bij ieder die zijn genade aanneemt en overal waar hongerigen worden gevoed, ziekëh worden gehol pen, armoede wordt bestreden, mensen zich inzetten voor gerechtigheid, vrede en heelheid van de schepping. Te midden van alle tegenkrachten is hij de Heer die als herder regeert en over het kruis heen trouw blijft. Daarom is er alle reden om het kerstfeest te vieren, om elkaar te bemoedigen met de groet van de hemel in het geloof dat zijn weg onze toekomst is. Moge in een tijd waarin voor velen onder ons het zicht op God is verduisterd het Evangelie zo klinken dat wij door het Kyrie heen de vreugde van God - met - ons mogen ervaren. Vrede zij U allen - Zalig Kerstmis! Namens het priesterteam van Venray-Centrum J. Coenen, pastoor - deken. Ik wou zo graag dat ik wat troost kon geven, aan mensen in hun troosteloos bestaan. Ik wou dat ik een beschermend kleed kon weven, voor hen die onbeschermd door het leven gaan. Ik wou dat ik vreugde kon verspreiden, wat licht voor ieder die in het donker gaat. Ik wou dat ik dwalend terug kon leiden tot waar het kruishout op de heuvel staat. Ik wou dat ik wat beters had dan woorden, wat meer dan slechts een hulpeloos gebaar. Ik wou dat alle mensen die mij hoorden het konden merken, Christus leeft in haar. Ik wou dat ik de fouten die ik maakte waardoor ik anderen heb zeer gedaan of het geluk waarnaar mijn naasten smachten, vernietigd heb of in de weg gestaan, bedekken kon met vurige gebeden en dat ik alle tijd die ik heb verknoeid, terugkreeg om die beter te besteden zoals een bloem soms op een puinhoop groeit maar elke dag moet ik machteloos belijden ik deed het weer niet goed, ik schoot weer te kort toch geef ik het niet op, ik zal blijven strijden, totdat het onvolkomen volkomen wordt. Dinsdag 23 dec. om 19.00 uur Boeteviering. Woensdag 24 dec. om 09.00 uur geen H. Mis; 19.00 uur Gezinsmis; 21.00 uur Jongerenmis; 23.00 uur Nachtmis. Donderdag en vrijdag: Net als op zondag. Woensdag 31 dec. 09.00 uur geen H. Mis; 19.00 uur Feestelijke H. Mis. Donderdag 1 jan. 1998 11.00 uur H. Mis. COLOFON INFO OVER DE ST. PETRUS BANDENKERK EN HET DEKE NAAT VERSCHIJNT OM DE VIER WEKEN. REDAKT1E-ADRES: NIESSEN- STRAAT 9, 5801 RN VENRAY OF DEKEN COENEN, EIND- STRAAT 6 VENRAY OPDRACHTGEVER: KERKBE STUUR ST. PETRUS BANDEN Bereikbaarheid dekenale pastorie Het opgeven van misintenties kunt u van maandag t/m vrijdag van 9.30-10.30 u., behalve op donder dag. Wilt u de deken zelf spreken, bel dan gerust op. Is hij niet thuis, geef dan uw telefoonnummer: hij belt u zo spoedig mogelijk terug. Vormelingen Proficiat!! Het waren zeventig jongens en meisjes die gevormd werden. De Grote Kerk was al vrij vroeg te klein. En in het feest dat om 19.00 uur begon ontvingen ze het Vormsel, het Sacrament van de H. Geest. Begeesterd was in ieder geval hun samen - zingen en hun voordracht. De medewerking van onze scholen mag voorbeeldig heten. De ouders die in de werkgroep zaten, waren zeer actief: heel, heel hartelijk dank! Vicaris Schnackers zijn we dank baar voor zijn komst en voor wat hij ons te zeggen had: wel had hij er moeite mee de kerk te vinden, maar daarin is hij een modern mens Alle gekheid op een stokje: gewel dig bedankt, ieder die meegeholpen heeft. En de vormelingen, proficiat! Probeer een band op te bouwen met Jezus. Dat doe je met name door met Hem te praten (bidden). En die band tussen Hem en jou kan je veel meer geven dan je nu kunt bedenken aan echt gelukkig leven! Maak er wat van! Ook alle ouders, peetou ders en grootouders van harte gefeli citeerd! U helpt hen toch zeker ver der op de gelovige weg? Coenen pastoor - deken

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5