Op zoek naar een Kuis? Raadpleeg eerst de RABOBANK WOONWIJZER! Internationaal Kerstconcert in Grote Kerk Raadselige Rozen naar Brabant Zangers van Sint Frans zoeken j ongensstemmen Viergangen keuze menu f32.50 ïoubadour- estival in De Evenaar rouble in de lothouse in >JC Jera'70 Blue Stone in De Bonte Koe Antwoordcoupon 4-gangen menu: f42.50 Zittingsavonden De Karklingels Oostrum De Zagewetters Merselo Amnesty International Geslaagd Oud papier éEefeafé "De Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Deze week Paté op toast Zalm op toast o| uiensoep Cordon blue zigeune^saus of varkenshaas ckamp. Roomsaus Wafel met ijs en kensek\ of koffie met amanetto Iedere zondag brunch voor ƒ24,50 p.p Buffetten aan huis bezorgt (min 6 pers.). L EN MAAS Literaire prijs Venray 1997 26, 27 en 28 december wordt )e Evenaar voor de eerste keer troubadourfestival georgani- 'd. Op onregelmatige tijden zul- diverse muzikanten een uiteen- :nd repertoire brengen rond de hel en op het biljart. Heb je zin raan deel te nemen, bel even naar •venaar, tel. 0478-510036. lp 27 december speelt 's avonds bekende gitarist Bart-Jan artmans met een muzikale vriend, lp zondagmiddag 28 december len Peter Muyzers, Jan Engels, Lucassen, Roy Bistervelts en Fleurkens oud en nieuw eigen toire. is ook voor het troubadourfesti- even naar De Evenaar! vrijdag 26 december, 2e stdag, zal in de Jera'70 de cover- id Trouble in de Hothouse uit :n-Panningen optredpn. In haar ijarig bestaan denkt de groep nu sterkste bezetting te hebben die ïlijk is. Het vijftal heren werd dijk aangevuld door een zange en met haar komst werd Trouble Ie Hothouse compleet. De band igt behalve aanstekelijke songs io.a. The President of the USA, srapv Live, Weczcr, Green Day, llective Soul, Burma Shave etc. t meeslepende muziek zoals inis Morissette, Amanda irshall, K's Choice, The j inberries en Skunk. Trouble in de thouse brengt op een geheel enzinnige, no nonsense wijze, -hiige muziek voor iedereen die Ier kijkt dan de Mega-top 100 •4 lig is' Aanvang 20.00 uur en de INe bedraagt ƒ5.- 'p 1 januari is de jaarlijkse Top 'Aller Tijden, aanvang 15.00 uur de entree is gratis. lijk van elkaar een eervolle vermel ding toe aan Leo Stilma (44) uit Rotterdam (voor 'Oude vrienden'). De publieksjury vond verder een eervolle vermelding op zijn plaats voor Marjolein de Maat-v.d. Heijden uit Venray (voor 'Moeders kaptafel'). Bij proza' ging de Raadselige Roos naar de 71-jarige Jaap Mettau uit Deurne voor zijn verhaal 'Gnisp'. De tweede prijs was hier voor de 73-jarige Venraynaar Jan Marlet (voor 'Leven van de doden') en de derde plaats voor Petra Philips (28) uit Ittervoort (voor 'Regels'). De jury kende ook hier een eervolle vermelding toe: aan Rob Boudestein (50) uit Hollandscheveld (voor 'Fatal Attraction'); hij wop vorig jaar de Raadselige Roos. De Literaire prijzen Venray bestaan uit een geldbedrag (300 gul den) en de Raadselige Roos, een tro fee in de vorm van een roos met zwaan, ontworpen door de Venrayse kunstenaar Tom Rooyendijck. De overige winnaars kregen een boeket rozen, gegroepeerd rond 't Rooyke, een nieuwe, lange tijd raadselige roos van kweker Gerrit Reintjes uit Veulen. Verder werd de winnaarsprijs uit gereikt van de maandelijkse Dichtregelwedstrijd van het Literair Café Venray-regio. Aan de hand van een fragment moeten deelnemers gedicht en auteur zien te achterha len. Ook hier kwam de winnaar dit maal uit Brabant: mevr. Wil Vink uit Bakel, voor de dames Trudy Peters ten Have en Wiedje Nelissen- Wijnhoven, beiden uit Venray. Het bekroonde werk van de win naars is behalve in het lustrumboek op internet pagina http://Pobox.Leidenuniv.NL/- avdoesum te lezen. Opnieuw Russisch koor in Venray! Op zaterdag 20 december aan staande om 20.30 uur vindt een uniek Kerstconcert plaats in de Grote Kerk. Deelnemers zijn het 105 leden tellende Venray's Mannenkoor met als gasten het ongeveer 50 personen tellende jon gerenkoor 'Rodnik' uit Kerch (bij Kiev), Rusland. Het programma ziet er als volgt uit: 20.30 uur: 'Rodnik' met litur gisch klassieke nummers; 20.50 uur: Venray's Mannenkoor: Kerstliederen; 21.10 uur: 'Rodnik' met Liturgische kerstliederen; 21.30 uur: gezamenlijk slot. Het behoeft geen betoog dat de Russische koorzang wereldwijd bekend is! Vorig jaar werd Venray, eveneens rond kerstmis, al bezocht door een beroemd Conservatoriumkoor uit St. Petersburg. Al weer een muzikale lekkernij dus! De entree is vrij en eenieder is van harte welkom! Iedereen wordt wel verzocht tijdig aanwezig te zijn. Het Venray's Mannenkoor laat regelmatig van zich horen, maar nodigt iedereen nu reeds van harte uit om op zaterdag 20 december aanstaande om 20.30 uur in de Grote Kerk aanwezig te willen zijn voor een topstaaltje zangkunst! 10m'), )pen ?n st-, en 2r en m') C V terras/ r 38, jbad, ;rqing 1974), e Literaire prijzen 1997 van het rair Café Venray-regio zijn naar teurschrijvers uit Brabant lan. Opvallende was dat de ste prijswinnaars de 45 gepas- d zijn; twee zelfs de 70. Raadselige Roos' is voor poë- toegekend aan Helma hielsen uit Nuenen en voor :a aan Jaap Mettau uit Deurne. HJ-prijs, de publieksprijs voor zie bleef wel in Limburg. De lieksjury kende deze prijs toe Herman Verweij uit Venlo. ;nrays burgemeester drs. J. ils reikte zondag 14 december :ns een druk bezochte literaire pening in De Witte Hoeve in ray de trofeeën uit. mdat het de vijfde wedstrijd werd ook een lustrumboek fjaar Raadselige Roos' gepre- eerd. Behalve het bekroonde k van 1997 bevat dit een uitge- de selectie uit de 218 inzendin- die in vijf jaar op de Venrayse tafel terecht kwamen. Bij de de wedstrijd betrof het 34 ichten en 22 korte verhalen van deelnemers uit Zuid-Oost Ierland. De jury beoordeelde de nevruchten zonder de naam en inplaats van de amateurschrij- te kennen. e Brabantse Helma Michielsen won de Raadselige Roos met gedicht 'David te Firenze'. In 4 behaalde ze bij de Venrayse Istrijd al een derde plaats en ge jaar een eervolle vermelding, ij poëzie was de tweede prijs de Limburgse Marjo Dohmen uit Linne (voor 'Als jij me 'oont') en de derde plaats voor greet Spoelstra (45) uit Deurne >r 'Ver weg'); deze schrijfster ide Venrayse prijs in 1994, was ede n 1995 en kreeg vorig jaar eervolle vermelding. :nlonaar Herman Verweij (52) met zijn gedicht 'Nu alles als roren ligt' de publieksprijs voor ten behaalde de BIJ-prijs. Vak- mblieksjury kenden onafhanke- Donderdag 18 december zal good old Wim Baltwien ons weer verras sen met zijn persoonlijke single top 30 en zijn cd top 10 van het jaar 1997. Zoals iedereen weet zal mr. Muziekkenner nr. 1 van Venray (denk b.v. aan de popkwis) met zijn keuzes weer garant staan voor een gezellige avond. Aanvang 21.30 uur, entree vrij. Op zondag 21 december zal een optreden plaatsvinden van Blue Stone in de Bonte Koe. Blue Stone is afkomstig uit het Brabantse Deurne. Deze band maakt muziek waarbij de grondslag ligt in de begin jaren zeventig. Denk daarbij aan b.v. de Who, Black Sabbat, de Red Devils, ens. De nummers zijn goed onder bouwd en hebben gewaagde teksten, dit samen verweven in een goede sound. De band bestaat uit Jan, zang en mondharpen; Jurgen, gitaar, zang; Mark, bas en John drums. Optreden zondag 21 december, aan vang 20.00 uur; entree ƒ5,- uur 1.00 u .15 u 5 uur donderdag 18 december 1997 - Pagina 3 Een huis zoeken, daar komt heel wat bij kijken. Grootte, indeling, ligging, prijsklas se, nieuwbouw of een bestaand huis? Hoe leg ik contact met de verkoper? Hoe werkt de makelaar? Wat kost zijn bemiddeling? En hoe zit het met de financiering? Allemaal vragen, waarbij u best deskun dig advies en hulp kunt gebruiken. Kom daarom eerst naar de Rabobank. Dankzij de nieuwe WOONWIJZER-service heeft u in één oogopslag het meest complete over zicht van de huizen die in Venray te koop staan. Wij informeren u en brengen u in contact met de verkopende partij. Kostenloos. De WOONWIJZER: een goede start! Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00- 13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel. (0478) 530216 Ja, ik wil graag meer weten over de Woonwijzer. Neem contact met mij op voor nade re informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis &C Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 - Wv\^^c"VVS\V00 ,«ef <2encle~ B.» „1.,. VOO te' „rfe" U met eetee Kerstma 2 (Z\\cuy\p\QV\ov\s op foast Wild - Bouillon Kalfsoester met witte wijnsaus Chocolade bavarois Het plezier in zingen in een koor neemt af. Dat hebben de Zangers al jaren ondervonden. Dit is erg jam mer. Wij, de Zangers van Sint Frans, willen ervoor zorgen dat koorzang door kinderen weer terug komt. Kom naar ons koor. Wij zingen niet alleen in de kerk maar wij gaan ook musicals uitvoeren. De ouderen van ons zijn al met populaire muziek bezig. Dat is niet alles wat ons koor doet. Ieder jaar hebben wij een werkweek waar gezongen wordt en veel plezier wordt gemaakt. Ook gaat ons koor vaak concerten geven in andere landen. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari 1998 worden weer de zit tingsavonden gehouden in Oostrum. De kaartverkoop is als volgt: Zondag 21 december afhalen zit tingskaartjes voor de leden vanaf 11.00 uur tot 13.00 uur in het Allemanscafé. Zondag 28 december vrije ver koop kaartjes in het Allemanscafé van 11.00 tot 13.00 uur. Venraynaar moet gaan 'brommen' Maandagmorgen werd door de politie een 31-jarige Venraynaar aangehouden die nog een boete van ƒ2.100,- heeft openstaan en daar voor in het opsporingsregister was opgenomen. Omdat hij dit bedrag niet kan betalen zal hij de vervan gende straf van 35 dagen uit moeten gaan zitten. In ons jubileumjaar 1999 is het koor veel van plan. Het koor heeft uitnodigingen gekregen om in Zweden en Finland te gaan zingen. In hetzelfde jaar gaat het koor met de eeuwwisseling naar Rome, en aansluitend daar aan willen wij mis schien op de terugweg wel ergens gaan skiën. Wat wij alleen nog nodig hebben zijn jongensstemmen. Ons koor wordt kleiner als er geen nieuwe aanwas komt. De meeste oudere zangers zijn al jaren lid van het koor. Daarom, kom jongens, kom bij het koor. Je zult er geen spijt van krijgen. Jongens vanaf 6 jaar kunnen zich aanmelden om een repetitie bij te wonen met hun ouders op dinsdag en vrijdag, 's avonds van 19.30 tot 20.00 uur in de Galmhut, Antoniusstraat 3, tel. 0478-512001. Wie weet zit er onder jullie ook wel een Jantje Smit? Op vrijdag 9 en zaterdag 10 janu ari zijn weer de jaarlijkse zittings avonden 'De Kermenaajvisite'. Ook dit jaar is er voorverkoop van entreekaarten en. wel op zondag 21 december van 11.00 tot 13.00 uur in café Den Tommes en in de kantine van SV Merselo. Na 21 december kun je voor entreekaarten terecht bij Joep en MiekeVersteegen, dagelijks tot 20.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard De Amnesty-groep Venray dankt iedereen hartelijk die afgelopen zaterdag een bijdrage heeft geleverd aan onze jaarlijkse collecte. De opbrengst is dit jaar ƒ1042,25. Mocht u dit jaar uw gift direct wil len overmaken, dan kan dat op het gironummer van de Amnesty-groep Venray: 3875939. Helaas kregen wij de bemensing voor een gelijktijdige stand niet rond zodat u afgelopen zaterdag wellicht vergeefs hebt uitgezien naar de mogelijkheid om kerstkaar ten en kaarsen van Amnesty aan te schaffen. Wij maken u daarom attent op onze aanwezigheid in Intratuin op zondag 21 december. Wij bieden u daar de mogelijkheid om mee te doen met Amnesty's Kerstwensenactie naar mensenrech tenactivisten en om petities te ondertekenen voor een betere behandeling van gevluchte kinderen in Pakistan en in het voormalige Zaïre. Ook verkopen wij dan fonds- wervend materiaal zoals agenda's, boeken, pennen, broches, shirts, e.d. Helaas is het niet mogelijk om daar kaarten en kaarsen te verkopen. Wij hopen dat in 1998, 50 jaar na de aanname van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens, die belofte voor een betere wereld voor iedereen een beetje waar wordt gemaakt. Meer informatie? Bel C. Hoedemaekers, tel. 550230. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde Toon Poels voor het doctoraal examen in de Financiële Economie, BASKETBALL-VERENIGING Zaterdag 20 december wordt er weer papier opgehaald door Basketbal Vereniging Jumpers '76 in de wijk begrensd door: Oostsingel, Prins Bernhardstraat, Julianasingel, Raadhuisstraat, Maasheseweg en de Nieuwe Maasheseweg.Wij verzoeken u vriendelijk het papier gebundeld of in dozen, voor 10.00 uur buiten te zetten. Vijf beeldjes gestolen Een 49-jarige Venraynaar deed aangifte dat in de nacht van donder dag op vrijdag vijf cementen beeld jes waren gestolen uit de carport van haar woning aan het Zandakker. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 zo: M. van TIEL Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: G. van LOON Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur %'s middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen G. GELLING en mevr. H. LOONEN DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren J. BERKERS, tel. 06-52851493 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06- 52851493 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 1