he Backscratchers in geheel vernieuwde Bonte Koe Stichting Historisch Transport presenteert ;ich met grote oldtimer show Opening van supermilieu vriendelijk Texaco tankstation in Overloon Frans speelt in Jera'70 Drie gewonden bij verkeersongeval Jeugddisco n 't Schöpke Troubadour- festival in De Evenaar Viergangen keuze menu f32.50 'Oppassen geblazen' in Castenray! 'Shoppen' binnen het DAC Kerstmarkt in sporthal De Wetteling UW Kerstconcert Orkest vereniging Venray Play-in jeugd- harmonieën van Venray 4-gangen menu: f37.50 .3el en maas donderdag 11 december 1997 - Pagina 3 eci V. m hall ;ondag 14 december zal de nd ®e's The Backscratchers env optreden verzorgen in het vernieuwde café De Bonte 1992 geformeerd als gelegen- dsband zijn de Backscratchers gens overweldigend succes anno 97 nog steeds bij elkaar. Onder ding van Rob Langdown hebben zich een plek gevonden in het escircuit van Engeland. Niet ;en spelen zij regelmatig op de mgrijkste bluesfestivals, ook zijn gast geweest in diverse geren- leerde radioprogramma's zoals til Jones BBC Blues Program ianstaande zaterdag o^aniseert ikvereniging Veltum weer haar tandelijkse disco-avond voor de igd in wijkgebouw 't Schöpke. De gd van 9 jaar en ouder kan hier tweer terecht van 19.15 tot 22.00 en zich uitleven op de muziek Drive-In Disco Atlantico. De ree voor deze alcoholvrije jeugd- co bedraagt slechts 1,50 voor len van de wijkvereniging en 50 voor niet-leden. (febr.'96), Peter Johnson's Jazz FM en I've got the Blues van Marco Mout op Stadsradio Rotterdam (mei'95). Hun kracht ligt in live optreden, ze zijn dan ook regelmatig op toer- nee, niet alleen in Engeland maar ook in Ierland, Spanje, Duitsland, België en Nederland. The Backscratchers zijn: Rob Langdown, gitaar; Leroy Allen, drum; John Walsh, bass; Franny Eubanks, zang mondharmonica. Zin in een lekkere Engelse blues band: a.s. zondag 14 december, aan vang 20.00 uur, entree ƒ5,-. Op 26, 27 en 28 december wordt in De Evenaar voor de eerste keer een troubadourfestival georgani seerd. 's Middags en 's avonds spe len diverse muzikanten in het café. Er wordt een uiteenlopen repertoire gebracht rond de kachel en op het biljart. elke dag wordt afgesloten door bekende muzikanten. Zo speelt 27 december Bart-Jan Baartmans met een muzikale vriend. Voor overdag zijn er nog plaatsen vrij voor optredens. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met De Evenaar, tel. 0478- 510036. Dus ook voor het troubadourfesti val... even naar De Evenaar! (Sefcajé "De 73at*riet*" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Deze week Waamif dit bestaat is voot* ons een weet; voor4 u een vewassmg Iedere zondag brunch voor ƒ24,50 p.p. Buffetten aan huis bezorgt (min. 6 pers.). Na eten nog borrelen, maak gebruik van onze taxi-aanbieding met TAXI VERSTRAATEN. T- )e jonge Stichting Historisch insport heeft deze week haar eer- grote plannen gepresenteerd. In weekend van 8 en 9 augustus 98 wordt in Tienray een grote timer truckers-show georgani- rd. De Stichting Historisch Transport :en landelijke organisatie waar- de meeste leden uit Noord- nburg en Noord-Brabant komen, kele maanden geleden is de stich- opgericht door enkel enthou- ste oldtimer truck liefhebbers. De bbyisten beschikken allemaal jreen of meerdere oude histori- le transportmiddelen. De nog ige vereniging telt inmiddels al er dan 30 leden. De meesten heb- de oldtimers ergens op de kop ikt en die van onder tot boven restaureerd. 'Deze oldtimer mkstukken zijn er niet om stil te staan maar om te rijden', zegt Harry Buise uit Ysselsteyn van de Stichting Historisch Transport. Daarom worden af en toe toertoch ten uitgezet en is het plan opgevat om een grote show op touw te zet ten. 'Deze show wordt de eerste pre sentatie aan het grote publiek van onze stichting', legt penningmeester Daan Kromhout uit Tienray uit. Op zijn meer dan 1 ha groot ter rein aan de Zwanenweg gaat het allemaal gebeuren. De verwachting is dat meer dan 100 rijdende pronk stukken tentoongesteld worden en dat er in de hal een grote foto-expo sitie wordt gehouden. Nadere informatie over de stich ting of de organisatie van de grote show is verkrijgbaar bij Harry Buis, tel. 541588 of Daan Kromhout, tel. 692363. tankstation Texaco in terloon is het de hele maand cember feest. Na een verbouwing enkele maanden opent Texaco de Irenestraat haar nieuwe lieuvriendelijke servicestation. De hele maand december krijgt fereen die komt tanken bij elke 25 'r een stempel en bij een volle larkaart van drie stempels, een tós kraslot. Bij iedere tankbeurt |gt men dubbele rocks spaarze- 's en in de donkere dagen voor rst trakteert men op een gratis fels n. 'iterlijk voor 1 juli 1999 moeten etankstations in Nederland aan past zijn aan de nieuwste milieu- len. Door de verbouwing en aan gingen voldoet servicestation Kaco Overloon nu al aan deze sen, Allereerst is de bodem geheel saneerd door het afgraven van fvuilde grond. Texaco Overloon eft onder andere een vloeistof- ;hte bestrating laten aanleggen iarin eventueel weggelopen andstof wordt opgevangen en levoerd. Alle pompen zijn nieuw typermodern uitgerust met een lanisme dat de dampen die vrij en tijdens het tanken en vullen len afgezogen. Tevens zitten "d de vulpunten van de onder- wise tanks speciale opvangbak- ken. De maximale aanpassing aan milieu, sanering en herinrichting maakt dit tankstation super milieu vriendelijk. In de shop zijn zoetwaren, gekoel de frisdrankjes, ijs en autoaccessoi- res verkrijgbaar. Naast al deze faciliteiten heeft servicestation Texaco Overloon ook de carwash weer in gebruik geno men. Texaco Overloon is zeer volledig in het aanbod van brandstof. Men levert benzine, diesel, lpg en mix! Er is altijd pompbediening aanwe zig. Kortom alle reden tot een feeste lijke maand december. De actietijd is van 1 tot en met 31 december. 16-jarige mishandeld Woensdagmiddag werd op de Kempweg tussen 15.30 en 15.45 uur een 16-jarige jongen door twee mannen klem gereden. Hij wist te ontkomen maar werd op het Gouden Leeuwterrein ingehaald en vervol gens zonder aanwijsbare redenen in elkaar geslagen. De jongen liep ver schillende verwondingen in zijn gezicht op. Van die mishandeling heeft hij aangifte gedaan. Hij kan zich van de twee vechtersbazen niets herinneren. Na maandenlang repeteren, onder leiding van regisseur Hay Dinghs, brengt toneelgroep Vondel uit Castenray voor u, in gemeenschaps huis De Wis het blijspel 'Oppassen geblazen', geschreven door R de Vries. De uitvoeringsdata zijn zater dag 13 en zondag 14 december, aan vang 20.00 uur. Thijs en Lies Jansma zijn pas getrouwd. Zij wonen rustig in een afgelegen dorp waar Lies een fysio- therapiepraktijk aan huis heeft. Thijs is een zakenman die maar moeilijk op de zaak gemist kan wor den. Beiden hebben nog enkele weken vakantie en hopen die rustig en ongestoord door te kunnen bren gen. Het zijn tenslotte hun 'witte broodsweken'. Dan gaat echter de telefoon en dé deurbel... en het is gedaan met de rust. Wat volgt is een vrolijk blijspel met allerlei kolderie ke situaties. Indien u houdt van een gezellig avondje uit en graag lacht, dan kun nen wij u een bezoek aan De Wis van harte aanbevelen. Toegangs kaarten a 7,50 zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar bij café Het Doelhuis in Castenray, Rabobank Zevenrode in Oirlo en telefonisch te reserveren op tel.nr. 0478-571308. Het is amper zes weken geleden dat het Dagactiviteitencentrum (DAC) te Venray middels een open dag haar deuren opende voor geïnte resseerd publiek. Het nieuwe onder komen aan de Bevrijdingsweg 2a biedt plaats voor verschillende acti viteiten en nieuwe initiatieven. Een van de initiatieven, genomen door bezoekers in samenwerking met medewerkers, is het opzetten van een 'DAC-Shop'. Een winkeltje dat open is voor iedereen. De 'DAC-Shop' is gevestigd bin nen de muren van het DAC. Hier kun je voor allerlei snuisterijen terecht. Er is een groot aanbod van cadeau- en gebruiksartikelen zoals schalen, serviesgoed, schilderijen, houten speelgoed, knuffelbeesten en vlechtwerk van wilgentenen. Ook voor een leuke wenskaart kunt u daar terecht. Voorwaarde is dat de te koop aan geboden producten door deelnemers van het DAC binnenshuis gemaakt zijn. De producten moeten van goede kwaliteit zijn en er verzorgd uitzien. Daar de producten hoofdza kelijk met de hand gemaakt worden en vaak heel persoonlijk zijn, zijn de meeste artikelen origineel te noe men. Het opzetten van een 'kunstuit leen' en het werken naar opdracht is nog toekomstmuziek maar zit in de planning. Ondanks de originaliteit en divers aanbod is de prijsklasse waarbinnen dit alles valt voor een ieder toegan kelijk. Zeker met het oog op de feestdagen zou een bezoekje aan onze 'DAC-Shop' wellicht de moei te waard zijn. Vanaf 12 december, 13.30 uur bent u van harte welkom in onze gezellig ingerichte 'DAC-Shop'. De 'DAC-Shop' vindt u direct bij binnenkomst door de zij-ingang van het DAC via de poort vanaf de Langeweg. Vanwege organisatorische rede nen is de 'DAC-Shop' voorlopig alleen op woensdag- en vrijdagmid dag geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld, Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood gevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode han dig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaal automaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u con tant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de credit card die wereldwijd geaccepteerd wordt. Nu 35% korting op doorlopende reisver zekering in Totaalpakket. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel. (0478) 530 300 Op zaterdag 13 december zullen de Lottumse formatie Frans en het voorprogramma 3 1/2 Hours het podium betreden in de Jera'70 in Ysselsteyn. Frans maakt al sinds 1988 de podia onveilig met hun onstuimige podiumact. De muziek die ze spelen is een mix van blues, rock, metal, punk, rap en het echte levenslied. Naast een aantal eigen nummers wordt er flink op los 'gecoverd' als het maar simpel te spelen is: Mucky Pup, Los Lobos, Raggende Mannen, Rolling Stones, Green Day, Nirvana, Tiffany, Ramones, Metallica en nog veel meer. Frans heeft al enkele opnames gemaakt zoals te beluisteren is op een zelf uitgebrachte single (Miepje, Aids, Beckenbauer) en op de verza- melcd's Southern Comfort en Canix-Schille. In het voorprogramma van Frans staat de zestallige formatie 3 1/2 Hours. Deze band begon als duo bij de opnames voor de Canix-Schille cd. Deze opnames duurden 3 1/2 uur, vandaar de naam. Het repertoire bestaat uit covers in de stijl van Paul Weller, Ian Moore aangevuld met eigen nummers. De aanvang is 20.00 uur en de entree bedraag ƒ5,-. Toegang zoals altijd vanaf 14 jaar. Agenda: 19 dec.: Videomarathon. 26 dec.: Trouble in the Hothouse. 1 jan.: Top 100 Aller Tijden. 2-a\mpaié op toasf "Helde»*e Dowillon T^ib eye of l_amsfilef met saus naai* l<e \?s met warme Kersen Op 20 en 21 december wordt in sporthal de Wetteling een Kerstmarkt gehouden. De organi satie van de markt is in handen van het organisatieburo Broers uit Venray. De gebroeders Mari en Toon Broers hebben voor de kerstmarkt zo'n 60 standhouders bereid gevon den om een kraam in te richten. Kerstmis zal centraal staan maar ook andere aardigheidjes en produc ten zullen op de Kerstmarkt te vin den zijn. Op zaterdag 20 december is er 's avonds een optreden gepland van het "promokoor" van de Zangers van St. Frans. Voor de gebroeders Broers is de Kerstmarkt een leuke uitdaging. Organisatorisch hebben ze het al helemaal rond maar het blijft vol gens Mari Broers toch afwachten hoe de mensen reageren. "Het is de eerste keer dat we zoiets in Venray doen. We hebben wel de intentie om er een jaarlijks terugkerend evene ment van te maken". De Kerstmarkt is op zaterdag 20 december geopend van 12.00 tot 22.00 uur en op zondag 21 decem ber van 10.00 tot 17.00 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard PEEL EN MAAS WEEKBLAD Nu het kerstfeest weer nadert geeft, evenals voorgaande jaren, de Orkestvereniging Venray een kerst concert. Dit kerstconcert wordt gege ven op 17 december en vindt plaats in de sfeervolle kapel van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noordsingel. Het begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Aan dit concert geeft een koor uit Geldrop muzikale medewerking, het Musica Cantabile, dat eveneens onder leiding staat van Laurens Boogaarts. De Orkestvereniging en het koor zullen deels gezamenlijk, deels apart optreden. Op het programma staat onder andere een Bach-cantate nr. 142 'Uns ist ein Kind geboren', een ouver ture van A. Bruckner, een suite van Franse dansen, bewerkt door P. Hindemith en diverse kerstliederen a capella. Tevens voert het orkest nog een korte, barokke symfonie van J.A. Benda uit. De Orkestvereniging Venray nodigt u van harte uit dit kerstconcert bij te wonen, op woensdag 17 december. Zondag 14 december organiseren de jeugdharmonieën Euterpe uit Venray, Sub Matris Tutela uit Oostrum en St. Catharina van Leunen-Veulen-Heide een play-in in gemeenschapshuis De Brink aan de Albionstraat in Leunen. De dirigenten Ed Roefs van Leunen-Veulen-Heide, Piet Poels van Oostrum en Stijn Rutten van Venray hebben elk twee muziekstukken uitge zocht welke de jeugdige muzikanten de afgelopen weken op hun wekelijk se repetitie hebben doorgespeeld. Zondagmorgen om half tien starten de jeugdige muzikanten met een geza menlijke repetitie. Elke dirigent zal daarbij de eigen ingebrachte muziek stukken instuderen, waaronder enkele in kerstsfeer. Concert Om 12.00 uur zal het door de onge veer 125 jeugdige muzikanten gevormde orkest onder leiding van de drie dirigenten en concert geven voor ouders, familieleden, vrienden en bekend. Deze zijn hiervoor van harte uitgenodigd. Rond 13.00 uur wordt deze play-in dan besloten. Zaterdagmiddag omstreeks 14.10 uur verleende een 63-jarige bestuur der van een personenauto uit Well, komende vanaf de Oosterbosweg in Leunen, geen voorrang aan een over de Horsterweg rijdende personen auto, bestuurd door een 26-jarige Venray naar. Bij de botsing raakte de bestuurder uit Well bekneld in zijn auto en moest door de brandweer worden bevrijd. De Venrayse bestuurder én een 23-jarige plaatsgenoot, geen van beiden had de gordel om, werden tegen de voorruit gedrukt en liepen hoofdverwondingen op. De inzitten de kon na behandeling in het zie kenhuis naar huis worden vervoerd. De bestuurder moest ter observatie worden opgenomen. /4pe*uüt- ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEUZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goede- gebuure, V. Geurts, R. Eelderink, G. Gelling en mevr. H. Loonen V. GEURTS en R. GOEDEGEBUURE DIERENARTSENPRAKTUK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-52851493 INFORMATIECENTRUM GEESTELIJKE GEZOND HEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Havens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten 0$ bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 v°°'" i„>, Vvwts. (Ppr*--

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3