Fiscaal in zicht Nieuw: Nagelatelier Le Chique "Sensationeel wetsontwerp op komst" C GcccCe fot* Gratis foto- en video magazine bij Combi Dom Melskens Oud papier PEEL EN MAAS donderdag 11 december 1997 - Pagina Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 550740; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 550790; diaken: P. Hoedemaeckers. Whistlerstraat 1. tel. 582385. Priester in ernstig nood geval; via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Lucia, maagd en martelares. 9.00 H. Mis Harry Rongen (Overloonseweg; coll). 19.00 H. Mis voor ouders De Lauw- Linders; jrd. Chris Smits; Jan Kersten, ouders Van Dommelen en Riek, ouders Kersten, Nel, Bert, Stien; ouders Rongen-Engels; overl. De Vilder-Rutte; jrfr. Adèle Manders; Thijs Arts, Mies Arts-van Bragt, Dien Arts-Kusters; Herman Philipsen (verj.). Zondag: 3e Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis Cor Vink en beide echtgen.; overl. echtp. Gerrits-Hermans en overl. ouders. 11.00 H. Mis voor Ferdie Dobbelaer; jrd. Piet Maassen; overl. ouders Janssen-v. Sambeek en klein zonen Peter en Igor (coll); ouders Tacken-Maes; Peter v.d. Hoogenhof (coll); Mia Janssen-Peters. Maandag: 9.00 H. Mis Cor v. Geffen. Dinsdag: 9.00 H. Mis Nel Camps (coll); jrd. ouders Van Vegchel- Muijsers. Woensdag: 9.00 H. Mis Nellie Janssen (coll); Harry Rongen (Overloonseweg; coll); jrd. Martien Peeters (coll); jrd. Teng Linders. Donderdag: 9.00 H. Mis voor h et welzijn van alle parochianen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor een goede voorbereiding op het komen de kerstfeest. Dienbeurten: za 19.00: Tom, Pascal, Bert, Jasper; zo 9.30: G. Hoppenbrouwers, F. Mingels; 11.00: Stefan. Ronny, Wiliam, Simone. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen; zo 11.00: W. Bistervels. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: Wim Rongen. Lector: zr. Hélène. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: Wim Rongen. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgievie ring in de Vincentiuskapel. Voor ganger: Wim Rongen. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmen- groep. Donde Donderdag: 14.00-15.00 Zingeven de momenten. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 14.00 Huw. Eddy v. Gameren en Susan Janssen, Rooseveltstraat 1. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.00 Volkszang; Dora Gommans- Coopmans (coll); overl. ouders Wismans-Savelkoul; overl. ouders Lichteveld-Lensen. Zondag: 8.30 Kees Kuenen (coll). 10.30 M.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus; Harrie Janssen en overl. fam.; Alda v. Hoof (coll); overl. fam. Swinkels; Sandra v. Vliet (buurt). 12.00 Doop Lieke Thijssen, Aubadestraat 23. 16.00 Advents- concert Zangers van St. Frans. Maandag: 19.00 Giel Troisfontaine en zoon René. Dinsdag: 19.00 Antoon Bovee en overl. fam. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Adventsviering KW. Donderdag: 9.00 Adventsviering De Bongerd. 19.00 Jan Mandigers; fam. Hendriks-Hendriks; jrg. Gerrit Martens; fam. Hendricks-Hendriks. Vrijdag: 19.00 Fam. Peters-Arts; Gerarda Volleberg-Rongen (coll); Henk Fontein. Op zaterdag 13 en zondag 14 dec. zal er in onze kerk een collecte gehouden worden voor het door ons geadopteerde straatkinderenproject. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Wou- tering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgen de week dienen bij de pastorie opge geven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Martien Broeren; Pierre Kupers (coll). Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-Paulus en overl. kinderen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 T.e.v. Maria; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Marion Vermeulen; jrd. Johan Kleuskens; gest. jrd. Nel 'v.d. Berg- Linskens; Giel Vennekens en echt gen. en wederz. fam. (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort; 19.30 Adventsviering OVB. Woensdag: 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen (met Rozenkrans gebed). Donderdag: 9.00 Mevr. Verrijdt-de Laus (van 'n medeparochiaan). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Gest. jrd. Gerardus Derks. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Job Euwes, Luuk Gielens, gebr. Kessels; zo 8.30: Mieke v. Bracht. Brandy v. Dyck, Geertje de Klein, Kelly Willems; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op den Camp; di 19.30: Chantal Lenssen, Maren de Boer, Floortje Gloudemans, Kelly Willems. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor): Antoon Rongen, Huberta Houba, Elizabeth Brünken en pater Hieronimus Rongen; overl. ouders Steeghs-Nelissen; Gerarda van Kempen-Kuijpers; Johan Klein- Kiskamp. Zondag: 10.00 Hoogmis (Heren koor); jrd. Miel Janssen; fam. Stevens-Steeghs; Johanna Gerrit- sen-Roelofs; Mien Linskens-Takken (gymclub); overl. ouders Holleman- Verwaaij; tot bijz. int. (H). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. 14.00 Adventsviering in De Linde voor de Oudervereniging H. Machutus. Vrijdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Sef Duijkers; Jan Thielen; overl. ouders Seijkens- Colling; overl. ouders Janssen- Emonts en kinderen; overl. ouders Willemssen-Martens; Albert Drüggen; Lies Dinghs-Vullings; Nella Classens-Janssen en Geert Classens; overl. fam. Luykx-Maes. Woensdag: 18.00 H. Mis. Vrijdag: 13.30 H. Mis t.g.v. 25- jarig huw. fam. Classens- Zwambach. Misdienaars: za 19.00: Sandra, Annet, Wilma en Marjolein; wo: Karlien, Pirn D., Boy en Thijs. Kerstbomen af te halen: Aangezien de kerstbomen op het kerkhof volgend jaar gerooid moe ten worden kunt u a.s. zaterdag komen kijken of er mogelijk een door u gewenste kerstboom bij staa. Afhalen tussen 10.00 en 12.00 uur en 13.00 en 14.30 uur. Rectoraat Heide Zondag: 3e Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis ggjt. Harrie Rutten en Petronella Rutten-Potten; Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen; t.i.v. Truus v. Kempen en overl. fam.; jgt. Maria Nellen-Hendrikx; jgt. Toon Huisman. Misd.: Gijs, Roy, Margje, Elke, Joep en Frank. Donderdag: 18.30 H. Mis. Misd.: Guus, Mieke en Elian. Rectoraat Veulen 3e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. Petronella Reintjes-Versteegen; Bep v.d. Heuvel; tot zekere int.. Zondag: 10.30 Hgm. Nelly Fleurkens-Janssen. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Donderdag: 19.30 H. Mis wegens kerstavond LVB. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Sjef Classens en Diana Vermulst; zo: Moniek Classens en Danny Hendrikx. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Jan Janssen (Thielen); ouders V.d. Pas-Custers; t.i.v. fam. Marcellis- Janssen. Zondag: 10.45 Zanggroep Melody; Truus Mulders en overl. fam.; overl. ouders Bastiaansen-Verhulst. Maandag: 19.00 Piet Mulders en overl. fam. Mulders-Maessen; uit dankbaarheid. Woensdag: 19.00T.n.a. Mara. Vrijdag: 09.30 Boeteviering bais- school. 19.00 Mndd. Piet Mulders. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Jelle en Danny; zo 10.45: Tom en Niels, Daan en Paul; ma 19.00: Anneke en Bram; wo 19.00: Marian en Sandra; vr 19.00: Linda en Desirée. Spreuk van de week: Doopschema: Op de zondagen en kan in onze kerk het Heilig Doopsel worden toegediend. Parochie Merseio Zaterdag: 18.00 Dankmis 50-jarige jub. zr. Cornelia Pluk; jgt. Jan Litjens en Henrica Relouw; Fien Janssen-Arts (kaartvriendinnen). Misd.: Johan en Linda Hoedemakers. Zondag: 10.00 Jgt. Harrie Arts; om goede gezondheid. Misd.: Janneke v. Rheden en Anke Poels. Woensdag: 19.00 Lev. en overl. LVB; jgt. Math. Muysers; jgt. G. v.d. Hogenhof en Aleida v. Rijswijck; Antonia Wismans. Kerk poetsen: mevr. Franssen-Arts en Van Kempen. Rectoraat Smakt 3e Zondag van de Advent ('Goudete') In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor ouders V.d. Winkel-Geurts; Sjaak Janssen en Jo Janssen-Thijssen; fam. Benschop-Smit; Jacques Jeuken, overl. ouders en kinderen; vader en moeder Van Dijck en kin deren; ouders Janssen-Versteegen. Lectrice: Thea Reijnders. Dienb.: Lieke Koopmans. 15.00 Doopvie ring fam. Stoffels. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis fam. Benschop-Weerdenburg; Piet Poels; zr. Eduarda-Swlsen; S.M.J. v.d. Kerkhof-S wering Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 14 december zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer gevierd wordt. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema verantwoordelijkhe den en beloningen van het ouder schap in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 14 december is er een woorddienst van de oecu menische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: 'Op weg naar Kerstmis'. Plaats: kapel van het bejaardencen trum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte welkom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppen- pedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 14 decem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tijden zijn: 6-12 jr. maandag van 16.30-17.30 uur; 12-15 jr. maandag van 19.00-20.00 uur; 16-22 jr. dins dag om 19.30 uur. Aanmeldingen bij de evangelist. Bijbelgemeente Venray Welkom in de erediensten van deze evangelische, baptistenge meente. Erediensten: iedere zondag van 10.00 tot 11.15 uur. Na de dienst is er gelegenheid tot het drin ken van een kopje koffie. De dien sten worden gehouden in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert), Kruidenlaan 161 in Venray. In de dienst wordt speciale aandacht geschonken aan de kinderen. Daarnaast is er zondagsschool en crèche! Eén keer in de maand (de vierde dinsdag) is er een openbare Bijbelstudieavond in 't Stekske. Deze avonden beginnen om 19.30 uur. Informatie over erediensten en alle Bijbelstudies: predikant R. Lammers, tel. 586001 Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeens chappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. fVreemdelingendienst^ gesloten Op woensdag 24 december is de Vreemdelingendienst op het poli tiebureau gesloten. Voor het laten stempelen van de voorlopige ver blijfsvergunning of voor het aan vragen daarvan is op die dag geen gelegenheid. Venrayse meisjes in hun witte bonte schortjes op de foto oms reeks 1940. Dat was bij de zuste Ursulinen van het klooster en pe sionaat Jerusalem te Venray. 2 waren werkzaam in de huishoud lijke dienst. Zitten dop de onderste rij he kennen we v.l.n.r. Grada Pelzt Ciska van Gestel, zuster Antoni Lies Holleman, Tilla v.d. Heuvt en Truuike Minten. Achteraan v.l.n.r.: An Bongaeit Tonie van Gestel, Drieka Gerard Bertha Bongaerts, Stien Peeter Drieka Janssen, Nel Verblal Mina Aarts, Nel Kopp en J Bongaerts. Jan v.d. Putti Combi Dom Melskens heeft voor alle foto- en videoliefhebbers het gratis magazine Belicht klaarliggen. In het 52 pagina's tellende kleur rijke blad worden u allerlei tips aan de hand gedaan voor fotograferen en videofilmen. Behalve een reportage over 'Sporten van verre indoor in Nederland', 'Geef uw videofilms een schoonheidsbehandeling' en '4 pagina's productinformatie over foto- en videocamera's' treft u ook de nieuwste fototechnieken aan zoals APS-camera's en digitale camera's. Ook hebben bekende fotografen tips voor u. Daarnaast vindt u in dit winter nummer vele fototips, het laatste nieuws over het Combi-huismerk en de voordeelbonnen en de prijsvraag, waarmee een leuke prijs is te win nen, ontbreken ook niet. Belicht is gratis verkrijgbaar bij Combi Dom Melskens, Schoolstraat 15 te Venray. DE WIEËN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. In verband met Kerst- en Oudjaarsavond zal in de maand december het papier worden opge haald op 17 december a.s.. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, St. Antoniusstraat, St. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om woensdag 17 december om uiterlijk 18.30 uur oud papier gebundeld of in dozen aan de straat te zetten. MOLENKLEF, BIEZENVENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in Molenklef, Biezenvenneke, Aan den Dril, Werckenslaan en de aanliggen de straten, n verband met Kerst- en Oudjaarsavond zal in de maand december het papier worden opge haald op 17 december a.s.. Daarom worden de bewoners van deze buur ten en straten gevraagd woensdag 17 december uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg, nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is iedere zaterdag geopend van 08.30 tot 17.30 uur. Botsing bromscooters Vrijdagmorgen kwamen op de Venrayseweg in Overloon twee bromscooters met elkaar in botsing. Een van de twee reed op het fietspad tegen de richting in, waarbij ze met elkaar in botsing kwamen. De twee bestuurders, een 17-jarige Overlo- nenaar en een 18-jarige Venrayse, werden met lichte verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De jongen uit Overloon kon na behandeling weer huiswaarts keren. Controles Jacht-, Visserij- en Vogelwet In oktober en november heeft de politie bij controles van de Jachtwet, Visserijwet en Vogelwet 60 jagers, 50 vissers en 45 volières gecontro leerd waarbij 20 keer proces-verbaal is opgemaakt en 53 vogels in beslag zijn genomen. De processen-verbaal zijn op verschillende plaatsen opge maakt voor overtredingen als het vangen en voor handen hebben van beschermde vogels; gebruik van loodhoudende hagel; schieten van een rietgans in de gesloten tijd; vis sen zonder vereiste akte en vergun ning. Bij controles van de volières wer den onder meer 15 barmsijzen; 6 boekvinken; 16 putters en 2 rood borstjes aangetroffen en inbeslag genomen. De politie wil dergelijke controles in de toekomst vaker gaan houden. Een maandelijkse rubriek over fiscale actualiteiten. Enkele edities hiervoor maakte ik al gewag van de te verwachten "schets voor de 21e eeuw". Ook al klinkt dat als ver weg, het is natuur lijk al bijna 2000. In 1998 zullen concrete uitwerkingen komen. De belastingheffing over vermogen (vermogensbelasting) en inkomsten uit vermogen (rente, huur, dividend, eigen huis) zal mogelijk drastisch veranderen. De situatie nu wordt gekenmerkt door chaos. Alleen opbrengsten worden belast met inkomstenbelas ting. Waardeverschillen die men realiseert blijven buiten heffing. Bovendien zijn er vrijstellingen voor rente en dividend, groene fond sen enzovoort. Door te werken met een breed scala aan beleggingspro ducten, met veelal de fiscaliteit als primair uitgangspunt, wordt heffing van inkomstenbelasting over inkomsten uit vermogen een lacher tje. Alleen zij die echt graag willen betalen doen dat nog. De vermogensbelasting wordt door degenen die haar niet kunnen ontwijken als een groot onrecht ervaren. Waarom belast worden over zowel de inkomsten als de bron? Het nu uitgelekte idee van een heffing over een "fictief rendement" over alle vermogensbestanddelen, behalve het (eerste) eigen huis, mag revolutionair genoemd worden. We kennen nu al een aantal vormen van fictief rendement in de wet. Wellicht kent u heffing over buitenlandse beleggingsfondsen of over kortlo pende vruchtgebruiken. In plaats van het steeds maar weer dichten van optredende gaten pakt dit voor stel het geheel rigoureus en relatief eenvoudig aan. Eerst wordt simpelweg vastge steld wat op een peildatum uw ver mogen is (exclusief eigen woning). Dat zal ongeveer zo verlopen als bij de huidige vermogensbelasting. Van die waarde mag u 37.500 (het dubbele voor echtparen) aftrekken. Over het restant wordt u geacht 4% rendement te maken, hetgeen tegen 25% belasting inhoudt dat u 1 van dat restant aan inkomstenbelasting voldoet. De rente en dividendvrij stelling vervallen, het werkelijke rendement doet er niet meer toe en de vermogensbelasting verdwijnt. Alle slimme beleggingsproducten doen er niet meer toe, gewoon 1 over de waar de betalen (of die 4% met de rente meeveranderen is mij onduidelijk, het lijkt mij niet). Het wegvallen van de kostenaf- trek is wel een bijbehorende en nare consequentie. Rentekosten voor beleggingen zijn dan niet meer aftrekbaar, evenals kosten van beheer, bewaring enzovoorts. De kans is dus groot dat de keuze en de manier van beleggen van geld flink gaat verschuiven. Aandelen met geleend geld wordt beduidend min der leuk. Werkelijk rendement gaat straks boven fiscaal rendement. Is elke financieringsschuld voor beleg gingen een aftrekpost van het te bepalen vermogen? Hoe is het met de ondernemingsvrijstelling voor AB-aandelen. De kans bestaat natuurlijk wel dat de eveneens voorspelde aanpak van het lijfrentestelsel (en pensioen en kapitaalverzekeringen) de verdere ontwikkeling van een en ander tegenhoudt. Een vlucht in lijfrente zou een laatste alternatief kunnen zijn voor de kleinere belegger/spaarder. Het invoeren van het fictief rendement is eenvoudiger dan het wijzigen van het lijfrente- en pensioenregime. Belastingheffing wordt steeds praktischer. De idealen zoals "heffing naar draagkracht" worden steeds meer verlaten. De complexe wetgeving die door deze beginselen ontstaan is, gaat volledig onderuit door de onvermijdelijke tekortko mingen in het systeem. Een rieten mand is niet waterdicht. Het nu voorgestelde systeem is praktisch en eenvoudig. Bovendien bestaat de kans dat ook nog werke lijk iets geheven wordt. Het zijn nu ook vaak de beter gesitueerde die d voor hen bedoelde progressie kun nen ontgaan. Dus waarom dit sys ff teem handhaven? Het is, evenal enkele andere wetsontwerpen val de laatste jaren, een werkelijke ver betering voor staat en burger, li feite is voor degene in loondiens het verhaal dan bijzonder eenvou dig. Loonheffing is meestal eind heffing en over vermogen boven d ƒ75.000 (gehuwden) wordt 1% vol daan. Alleen de eigen woning gooi nog wat roet in het eten. Als de poli tieke moed bestaat om ook daafgj werkelijk ingrijpend te verandere )r dan is er geen sprake meer var' enige fiscale complexiteit bij parti culieren. De "simpeltax" is da bereikt. In verband met de haalbaarheid de schoonheid door eenvoud in di wetsontwerp mag het wat mi betreft voor de eeuwwisseling uitge werkt worden. Houdt u er met d( keuze in beleggingen rekening mei dat u straks kunt meeveranderen (f Dan hoeft u zich niet aan te sluiteiL bij de banken en aanverwanten dii wellicht veel omzet zien verdwij nen. December 1997 Mr. T.C. van Zwieten Rühl Haegens van Aar Accountants en belastingadviseurs Kantoren te Boxmeer. Venraj Reuver en Venlo, tel. (0485) 57 6 )j| 64 Sinds kort is gediplomeerd allround nagelstyliste Karin van Vegchel in Venray van start gegaan met haar nagelatelier Le Chique. Mooie verzorgde nagels en handen zijn niet alleen belang rijk voor vrouwen, maar ook man nen hechten hier steeds meer waarde aan. En terecht, want mooie handen en nagels zijn een completering van een goed ver zorgd uiterlijk. Nagelatelier Le Chique is gespecialiseerd in mani curen, gelnagels, acrylnagels, parafinebehandelingen, fiberglas- sversteviging en zijdeverstevi- ging. Manicure houdt in complete handverzorging: verzorging en massage van de handen, het lak ken van de nagels, etc. Kunstnagels zijn te onderschei den in gel- en acrylnagels. Gelnagels worden uitgehard onder een uv-lamp, acrylnagels zijn van oorsprong hard. Bij de een passen gelnagels beter, bij de ander acryl nagels. Een kunstnagel kan op verschillende wijzen worden aan gebracht: over de nagel heen of aangebouwd. In dat laatste geval wordt de nagel als het ware ver lengd. Kunstnagels zijn met name geschikt voor nagelbijters, en ver- der voor mensen met probleemna gels, onder meer nagels die vaak scheuren of schimmelnagels. In deze tijd van nat en schraal weer hebben velen te kampen met ruwe of gespleten handen. Ideaal hiertegen is een parafinebehande ling. Het resultaat: veel zachtere handen. Bij fiberglassversteviging of zij deversteviging wordt een dun laagje zijde over het breekpuni van de nagels aangebracht. Nagels kunnen zo niet zo snel breken Zijdeversteviging is zowel moge lijk bij natuurlijke als bij kunstna gels. Le Chique werkt alleen op afspraak. Nagelatelier Le Chique. Karin van Vegchel, Kruidenlaan 24, Venray, tel. 0478-513585.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16