Duivenhouders presenteren hun kampioenen Geen steun rijk voor sociaal plan VvGI Vuurwerkvoorlichting 31 scholen bij k Gemeente huis gesloten TAXATIES Kennisgeving Kennisgeving Kerstbraderie met vogelmarkt in Wanssum Den Brok gaat door m actie PEEL EN MAAS donderdag 11 december 1997 - Paj'E Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrichtingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuver gunning aan te vragen. In de milieuver gunning worden milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit: 2. de fase van het opstellen van het besluit: Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofdstuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij voornemens zijn een vergun ning krachtens de Wet milieubeheer te verlenen aan: 1. Maatschap van Bommel-Seegers, Zwartwater I, 5816 AA te Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fokzeugenhouderij, gelegen aan Zwartwater I te Vredepeel; 2. Maatschap Philipsen-Peeters, Timmermannsweg 82, 5813 AP te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkensfokkerij, gelegen aan de Timmermannsweg 76 te Ysselsteyn; 3. Maatschap Wismans-Seuren, Lollebeekweg 45, 581 I AJ te Castenray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvactende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een fokzeugenhouderij met brijvoerin- stallatie, gelegen aan de Lollebeekweg 45 te Castenray; 4. M.P.H. Arts, Pas I, 5815 CT te Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een melkrundvee- en vleesvarkens houderij, gelegen aan de Pas I te Merselo. Dit onder oplegging van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het ontwerp van het besluit en alle overige op de aanvraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van I I december I997 tot 8 januari I998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan een ieder schriftelijk gemotiveer de bedenkingen indienen bij het colle ge van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een ieder wordt, na telefonische afspraak, gedurende de bedenkingentermijn in de gelegenheid gesteld met betrek king tot het ontwerp van het besluit van gedachten te wisselen hetzij tot het mondeling inbrengen van beden kingen daartegen. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieubeheer hebben verleend aan: 1H. Verhoeven, Veldstraat 215815 CW te Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkensbedrijf, gelegen aan de Hansenberg 3 te Merselo; 2. M.H.M. Swinkels, Pastoor Jacobspeel 4, 5813 AH te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkenshouderij en akker bouwbedrijf, gelegen aan de Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn; 3. V.O.F. Gebroeders Reintjes, Veulenseweg 25, 5814 AA te Veulen voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergun ning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een vleesvarkensbedrijf, gelegen aan de Veulenseweg 22 te Veulen; 4. M.M. Swinkels, Kempkensberg 50, 5813 AE te Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieu beheer voor een varkenshouderij, gelegen aan de Kempkensberg 50 te Ysselsteyn; 5. H.J.M. Verheijen, van Broekhuizenstraat 40, 5807 AL te Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een varkenshouderij en opslag van aardappelen, gelegen aan de Wanssumseweg 15 te Oostrum. De vergunningen worden onder oplegging van voorschriften en/of beperkingen in het belang van de bescherming van het milieu ver leend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van I I december 1997 tot 22 januari 1998 (6 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde periode kan bij de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaron der een schorsingsverzoek) is inge- diend.Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA's-Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. A.M.v.B.-melding Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieën van bedrijven vrijgesteld van de vergun ningplicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen algemene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: I. Auto Arena B.V., Postbus 289, 5800 AG te Venray voor het van toepassing worden van het Besluit herstelinrichtingen voor motor voertuigen milieubeheer op een reeds opgerichte herstelinrichting voor motorvoertuigen, gelegen aan de Leunseweg 47a te Venray. De melding kan worden ingezien van I I december I997 tot 25 december I997 (2 weken) in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maan dag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478- 523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Bovengenoemde melding moet nog worden beoordeeld. Verzoek tot intrekking van de milieuvergunning De Wet milieubeheer biedt de mogelijkheid tot intrekking van de milieuvergunning. Hiervoor geldt een bijzondere procedure die in paragraaf 3.5.6 van de Algemene wet bestuurs recht staat beschreven. Nadat het bevoegd gezag haar voornemen tot intrekking heeft aangegeven, wordt het ontwerp-besluit genomen. Het ontwerp van het besluit Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in het belang van de bescher ming van het milieu de vergunning gedeeltelijk wenst in te trekken van: IMaatschap Claessens-Jenniskens, Ysselsteynseweg 70, 5813 BM te Ysselsteyn voor de milieuvergun ning voor een legpluimveehoude- rij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 70 te Ysselsteyn. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Kampsteeg 29 te Meijel. Het ontwerp van het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van 11 december I997 tot 25 december I997 in het gemeente huis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemees ter en wethouders van Venray ingeko men bouwaanvragen. - het uitbreiden van de woning aan de Klaproos 106 te Venray tnv L. Pouwels, Klaproos 106; het bouwen van een serre aan de Clovishof 7 te Venray tnv M. v. Wijnhoven, Clovishof 7; het vergroten van de legkippenstal aan de Kempkensberg 32 te Ysselsteyn tnv Mts. Claessens- Louwers, Kempkensberg 32; het bouwen van een woning aan de Henriette Bosmansstraat te Venray tnv J.W. Kluyve, Molenstraat 47 te Deurne; het vergroten van horecagebouw aan de St. Catharinastraat 16 te Leunen tnv A.L.J, van Dijck, St. Catharinastraat 16; het bouwen van een hal en kan toor aan de Energieweg te Venray tnv P. Satijn, Maasheseweg 2 te Geysteren; het bouwen van een berging aan de Smakterveldweg 4 te Venray tnv W.M. Rozijn, Smakterveldweg 4; het vergroten van de woning aan de Kogeldistel 42 te Venray tnv Fam. de Ries, Kogeldistel 42; het bouwen van een aanbouw, berging en dakkapel aan de Vicarieweg 64 te Leunen tnv F.P.A. Cremers.Vicarieweg 64; - het bouwen van een bedrijfsge bouw aan het Keizersveld te Venray tnv Betontechnisch Adviesburo Stapels b.v., Postbus 5054 te Oostrum. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders heb ben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. - het bouwen van een serre aan de Hoeveweg 10 te Venray tnv A.M.F. Rommen, Hoeveweg 10; het vergroten van de woning aan de Wederik 12 te Venray tnv N.J.M. van Westen, Wederik 12; het vergroten van de woning aan de Kroonkruid 69 te Venray tnv R.W.J. Rommen, Kroonkruid 69; het vergroten van de woning aan de Bosschermolen I te Venray tnv W.G.J. Volleberg, Bosschermolen I. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel bin nen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaar schrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwvergunning aangevraagd (artikel IWRO/50 Woningwet) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bouwaan- vraag. het vergroten van horecagebouw aan de St. Catharinastraat 16 te Leunen tnv A.L.J. van Dijck, St.. Catharinastraat 16. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 december I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouw aanvraag medewerking te verlenen. - het vergroten van de woning aan de Ranonkel 17 te Venray tnv A. van der Wal, Ranonkel 17. De op de bouwaanvraag betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 12 december I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bedenkingen bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, I I december I997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk gemotiveerde beden kingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders bedenkingentermijn). Deze kan hierbij verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er bestaat geen mogelijkheid tot het inbrengen van mondelinge bedenkingen of een mon delinge gedachtenwisseling. Alleen degenen die bedenkingen heb ben ingebracht op de bovenomschre ven wijze en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, zijn later tot het instel len van beroep gerechtigd. Besluiten Burgemeester en Wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij in belang van de bescherming van het milieu de milieuvergunning gedeeltelijk of geheel intrekken van: 1. C.H.J.M. van Cuijck,Veldstraat 34, 5815 CX te Merselo voor de milieuvergunning voor een var kensfokkerij, gelegen aan de Veldstraat 34 te Merselo. De gedeeltelijke intrekking geldt ten behoeve van de uitbreiding van de inrichting aan de Riviereweg 2 te Weert; 2. M.W.H. Claessens, Veulenseweg 6, 5809 EL te Leunen voor de milieu vergunning voor een rundveehou derij, gelegen aan de Veulenseweg 6 te Leunen. De gehele intrekking geldt ten behoeve van de uitbrei ding van de inrichting aan de Wanssumseweg 15 te Oostrum. Het besluit en alle relevante stukken c.q. gegevens liggen ter inzage van I I december I997 tot 22 januari I998 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkda gen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). Op telefonische afspraak (0478-523630) kunnen de stukken ook op een ander tijdstip worden ingezien. Gedurende bovengenoemde kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzich te van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in twee voud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrecht spraak, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Na afloop van deze termijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eerder van kracht dan nadat op dat verzoek is beslist. Venray, 11 december I997 Burgemeester en Wethouder voor noemd, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Het gemeentehuis is op donderdag 18 december vanaf 16. uur gesloten in verband met de kerstviering. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE .VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN {nJctovwA AcbvA 'Bedrijventerrein Smakterheide' Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 21 oktober 1997, kenmerk RGV/RG 97/51234M, het door de gemeenteraad van Venray op 25 juni 1997 vastgestelde bestemmingsplan 'Bedrijventerrein Smakterheide' heb ben goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het goedgekeurde bestem mingsplan liggen met ingang van 15 december 1997 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Gedurende die termijn van zes weken kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goed keuring beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Aangezien niemand tijdig bedenkingen, als bedoeld in artikel 27, eerste of twee de lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bij Gedeputeerde Staten heeft ingebracht, kan alleen beroep worden ingesteld door een belang hebbende die aantoont dat hij daar toe redelijkerwijs niet in staat is geweest. Het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad Van State is inge diend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 11 december 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H. A.B.Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris Bestemmingsplan 'St. Antoniusveld' Burgemeester en wethouders van Venray, maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3 I van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 9 april 1996, ken merk ROV/GZ nr. 96/I4993M, tot goedkeuring van het bestemmingsplan 'St. Antoniusveld', bij uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State van 17 november 1997, no EO 1.96.0221onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan kan met ingang van heden desgewenst door een ieder worden ingezien bij de afdeling publieksdiensten in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray. Venray, I I december 1997 Burgemeester en wethouders voor noemd, drs.J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs.A.W.M. de Bever, secretaris Streekkampioenendag in Venray Het is intussen een traditie gewor den, dat de duivenliefhebbers uit Noord-Limburg en Oost-Brabant na het vliegseizoen in Venray hun duiven presenteren, waarmee zij in de voor bije maanden grote successen hebben geboekt. De Postduivenvereniging De Zwaluw uit Venray presteert het nu al voor de 32e keer om de kampioens duiven uit de regio's Venray, Horst en Boxmeer ter keuring aan te bieden en te showen aan het publiek. Het bijzon dere van zo'n streekkampioenendag is, dat hiervoor ieder jaar grote belangstelling bestaat. Op dit moment zijn er ruim 100 inschrijvingen binnen voor de show, die eveneens voor de 32e keer wordt gehouden in de kanti ne van Metaalwarenfabriek Inalfa aan de Maasheseweg in Venray op zondag 14 september. Iedere postduivenhou- der, die met een of meer dieren een kampioenschap van de vereniging ol" kring heeft behaald, komt met een zestal duiven, waaronder uiteraard de kampioenen naar de streekkampioe- In het kassen- en tuincentrum- complex van Martin Hendrickx aan de Krekelkamp 1 in Wanssum vindt komend weekeinde een kerstbraderie met vogelmarkt in kerstsfeer plaats. In het kassencomplex presenteren zich hobbyisten uit de hele regio hun kunstwerken aan het grote publiek. In 120 stands zijn onder andere werk stukken van fimoklei, origami, tiffany glaskunst, zijde beschilderen, ambachtelijk koperwerk, kerstgroe pen, bijenstand, houtsnijwerk, kera miek, schilderen en sieraden te zien. De exposanten verzorgen demonstra ties en diverse workshops, zoals Internet door de Rabobank. De geza menlijke ondernemers van Wanssum zijn eveneens vertegenwoordigd met een groot aantal stands. Zondag is er een vogelmarkt waar een groot aantal vogels te koop wordt aangeboden. Het tuincentrum houdt op beide dagen open dag. Voor de kinderen is er een luchtkussen en een grimeur aanwezig. Zaterdag verzorgt Fanfare Concor dia om 16.00 uur een kerstconcert, terwijl de bezoekers zondag tussen 12.00 en 17.00 uur kunnen genieten van live muziek. De kerstbraderie is zaterdag 13 december van 12.00 tot 22.00 uur en zondag 14 december van 10.00 tot 17.00 uur open. OR Van Gogh gaat zich kritischer opstellen Het Vincent van Gogh Instituut hoeft niet te rekenen op financiële steun van het ministerie voor het soci aal plan van het instituut. Daarvoor moet Van Gogh zelf maar zorgen. Dat heeft een topambtenaar van het minis terie van VWS gisteren aan een dele gatie Van Gogh-medewerkers laten weten. Voor de ondernemingsraad (or) is dat aanleiding om zich komende tijd kritischer op te stellen. Dinsdag brachten vier werknemers van het Vincent van Gogh Instituut een bezoek aan het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in Den Haag om aandacht te vragen voor de werkgelegenheid bij het instituut. Bij Van Gogh staat komende jaren het werk van 500 mensen op de tocht. Het viertal had 900 handtekeningen van collega's meegenomen om hun ver zoek kracht bij te zetten. Veel indruk maakte het niet op de Haagse ambtenaren. "Erg vervelend, maar het is onze zaak niet", luidde de boodschap. "Wij gaan niet over het beleid van één instelling, maar bepa len de randvoorwaarden. We kijken of de zorg in heel de provincie goed is en of er voldoende voorzieningen zijn. Individuele instellingen krijgen alleen hulp als blijkt dat we als overheid te streng zijn geweest, maar dat is hier niet het geval". Het bericht uit Den Haag kwam bij de delegatie koud op het dak vallen. Voor Frans Claessens, één van de ini tiatiefnemers voor de brief, was het duidelijk dat het ministerie niets kan en wil doen om het ontslag van 500 medewerkers te voorkomen. Vice- voorzitter Hortulanus toonde zich wat positiever, maar moest toegeven dat het viertal met lege handen terug naar Venray was gekomen. Dit jaar zullen 30 scholen binnen het werkgebied van hel Halt-bureau Venray vuurwerkvoorlichting krijgen, 30 basisscholen en één school binnen het voortgezet onderwijs in Venray. Dit is een fikse stijging ten opzichte van het vorig jaar, er waren toen 25 basisscholen die gebruik maakten van deze mogelijkheid. Er zal 43 x een vuurwerkles gegeven worden, 38x in de groepen 7 en 8 van de basisschool en 5x in klassen van het VBO. Dit is een stijging van 40%. Vorig jaar waren het in totaal 30 les sen binnen het basisonderwijs. De lessen zullen gericht zijn op het veilig gebruik van vuurwerk, het her kennen van illegaal vuurwerk en de regels en straffen bij het vuurwerkge- bruik. Naast deze voorlichting van het Halt-bureau Venray zal er net als vorig jaar ook weer op de scholen de vuurwerkkrant verstrekt worden en zal Sire, Stichting Ideële Reclame, postermateriaal verstrekken. Er zal niet alleen op scholen aan dacht zijn voor preventie-activiteiten maar ook binnen het openbaar busver voer zal er aandacht worden besteed aan de overlast van vuurwerk. De busmaatschappij Hermes gaat in de bussen die van en naar scholen lopen folders hangen waarin gewaar schuwd wordt voor de gevolgen van vuurwerk. De politie heeft ook een flink aan deel in de vuurwerkcampagne, zij zul len actief reageren op overtredingen van de vuurwerkregels en zo nodig proces-verbaal opmaken. Jongeren tussen de 12 en 18 jaar hebben, als ze aan bepaalde voorwaarden voldoen, de mogelijkheid om hun boete om te zetten in een werkstraf via het Halt bureau. Op deze manier gaat het Halt bureau Venray in samenwerking met de scholen, de Hermes-groep en de politie de overlast van vuurwerk bestrijden. 1 nendag. Behalve het keuren en het sl van de duiven is er op de streel pioenendag, die op zondag 14 d|U ber van 13.00 tot 18.00 uur gratiïoc gankelijk is, meer te beleven. 1 2 verkoop van bonnen kunnen dl lo liefhebbers in het bezit kome koppels jonge duiven of e afkomstig van de beste fokduiv< ip gerenommeerde duivenmelkeiiL Zuid-Nederland. G De verschillende duivenclubs ji regio's Venray, Horst en Bo) hopen dit jaar speciale op de bt stelling van jongeren. Zij kunne kennismaken met het boeiemlR' spannende van de duivensport. I la' dat de duivenmelkers aan het v< zen zijn, omdat er te weinig jon zijn, die de duivensport beoefent Streekkampioenendag is een gel heid bij uitstek om jongeren ken laten maken met deze oeroude e interessante sport. De duivenmi van vandaag staan klaar om dej ren in te wijde in 'de geheimei deze sport. Zij willen graag joi^, en meisje wegwijs maken in hei den van duiven en in de wedsi port, waaraan zij zelf zoveel pl beleven. Zij zijn maar al te 5 bereid de jeugd te helpen om een te maken door bijvoorbeeld jongi, ven beschikbaar te stellen. Vai een oproep aan de jongeren om14 dag aanstaande ook eens te gaai ken in de kantine van Inalfa te V&,0' naar een interessante hobby. 80 'di G 1< ohi IA 4 Ér Toon den Brok gaat door met j voeren als er 'geknabbeld' word de Engelse tuin. Den Brok voor W dat fracties die voor plannen sten die het historisch stukje Venray tasten bij de komende verkiezing rekening gepresenteerd krijgen, de stichting Stadspark is teleurgei Toon den Brok startte in de zi van dit jaar een solo-actie, onder in deze krant, voor behoud va atelier en de Engelse tuin. "D geen inpassen, maar een aansla gQ( een kostbaar stukje Venrayse h6| j rie", noemde Den Brok destijd bouw van het Appartenon naas M Engelse tuin. De stichting Stads sloot zich daarbij aan. De stic vond bovendien dat het gepl gebouw het zicht ontneemt op groot deel van Jerusalem, evei een belangrijk historisch bouwwi |ISS Venray. De stichting Stadspark to zich verder teleurgesteld in',; 'groengehalte' van hel plan. Meer dan 2000 Venraynaren z |jss hun handtekening onder het vei i£js aan het gemeentebestuur om het je historisch Venray te sparen 0 actie plaatste de Engelse tuin ei SP atelier nadrukkelijk op de poli ,V4 agenda. Wethouder Kersten s terug, toen bleek dat het atelier Mère Ancilla nauwelijks histori waarde had. Bovendien kip£te Kersten met oude stukken wa yer, bleek dat juist Den Brok een ai peej jaren geleden gepleit had vóó 5gj bouw van Contrast. tel. Na de zomer werd het stil ronftuk Engelse tuin. Den Brok zette Ton acties op een laag pitje, naar e Mar zeggen om de wijziging van dep Tm nen niet in de weg te lopen. een 'Niet Kleding gestolen Donderdagmiddag werden uil ee kleedlokaal van de gymzaal aai Kiosk een tiental kinder kledij® stukken gestolen. De lerares dver van deze ongewone diefstal aanp JE® bij de politie. Jac( Fed Mie Auto gestolen ha Donderdag werd tussen 11.43 5^ 16.00 uur vanaf de parkeerpli aan de Hoenderslraat een Nis ,jgc Kingcab van een 44-jarige inwo van Vlierden gestolen. De auto bi een waarde van ƒ25.000,-. Zt a.i Ed i voor al uw drukwerk: trouwkaarten geboorte- kaarten formulieren drukkerij van den munckho grotestraat 68 venraïl tel. 0478-582727 u u ko I va; [He Ve

Peel en Maas | 1997 | | pagina 14