VVV-Nieuws GRATIS VERF AF TE HALEN! VW-NieuwS/WHty' Uw huis verkopen? Wij heipen u via de RABOBANK WOONWIJZER! COKPAIMI VERFfr mi Eerste fibula is er uit - De gouden broche Aktiviteiten Agenda Vroege kerstballen zijn een bron van ergernis Antwoordcoupon Paterslaan 7 Venray Cor Paint heeft een grote voorraad restanten verf in vele soorten en kleuren, interessant voor o.a. verenigingen en particulieren. Deze verf is a.s. zaterdag 29 november gratis mee te nemen tussen 9 en 12 uur v.m. aq|£EL EN MAAS donderdag 27 november 1997 De Gouden Vondst III: de vondst van het vrouwen- taf met zijn rijke inhoud, kreeg enray op de archeologische kaart an Nederland een dikke stip, zoals tcheoloog Henk Stoepker in een ekendmaking van de eerste opgra- ingsresultaten met trots meedeelde, ooral de vondst van de gouden roche maakte vele tongen los, idat er daarvan nog niet zo veel zijn gevonden. De gouden broche is van 'n dunne idplaat gemaakt met een door- e van ongeveer 6,5 cm. Omdat goud nogal zacht van aard was deze goudplaat voor de ste- jjgheid als een soort deksel op een onzen plaat bevestigd. Daardoor irden ook de halfedelsteentjes en issplinters gemakkelijk op hun ats gehouden. Deze zijn bovendien in goedslui- ïde settings op hun plaats gevat, iarbij zelfs het toen al bekende imme d'Arabe een rol gespeeld eft. Aan de achterkant van de groen- 'itig uitgeslagen bronzen plaat zat i speld, waarmee men de broche Sn bevestigen op kledingstukken, leze speld was erg "verroest" en oor dit roest-proces was een deel an de vastgespelde wollen stof en linnen kleed geconserveerd aardoor duidelijk de horizontale en verticale draden te zien zijn. Helaas kan men op de tentoonstel ling van 14 november in het Freulekeshuus de gouden broche niet in al zijn onderdelen meer zien, omdat hij daar weer in zijn oor spronkelijke staat ligt. Overigens is uit de gevonden roestklomp dankzij de moderne techniek een mooie gesp te voor schijn getoverd. Op de tentoonstelling in het Freulekeshuus zal ook de gouden broche van Juwelier Verlinden, die hij gemaakt heeft naar aanleiding van deze vondst, te zien zijn. Bij het VVV-bureau "Onder de Boog" zijn tegen een geringe vergoeding affi ches met de gouden broche erop verkrijgbaar. Vanzelfsprekend zijn op de ten toonstelling ook de andere graf vondsten te bezichtigen. Wist U trouwens, dat uit een grep pel op het zogenaamde Wilhelminaplein tijdens de opgra vingen van 1993 een karolingische schijffibula met kruismotie gevon den is! Deze keer op de foto nu niet eens de gouden broche, maar het gouden hangertje, dat de dame gedragen heeft en mee in het graf genomen. De achterkant vertoont een eerdere poging van de Merovingisch goud smid om er een sieraad van te maken. Onverklaarbaar In het kader van de actie Bromsnor hield de politie dinsdag avond en woensdagnacht tot 02.00 uur acht uur controle op verlichting van fietsen en bromfietsen. Er wer den geen transacties voor ondeugde lijke verlichting aangeboden. Zilver kleinood naar Brouwhuis Vorige week vrijdag zijn de eer ste prijzen van de winkeliersactie getrokken. Uit de inmiddels al aardige berg stempelkaarten werd als prijswinnares mevr. Boumans uit Brouwhuis getrok ken. Zij is de eerste gelukkige eigena res van een zilveren fibula. De komende weken zullen nog vier van deze sieraden verloot worden onder de inzenders van de stempelactie. Bij de laatste trekking is de prijs een gouden fibula. Leerlingen van de Vrije Academie hebben diverse aardewerk versies gemaakt van de fibula. Deze kunst werkjes worden ook wekelijks ver loot en het eerste exemplaar gaat naar de familie Truijen uit Oostrum. De Venrayse horeca is met een Merovingisch Stoofpotje ingespron gen op de winkeliersactie. Dhr. en mevr. Palmen van de Athoslaan zijn de winnaars geworden van een diner voor twee met als hoofdmaaltijd dit culinaire hoogstandje. Verder werden nog vijf "VIP behandelingen" in het Freulekeshuus verloot. Die gingen naar A. Cornelissen, John Linders, H. Marlens (allen uit Venray), W. Blomme uit Deurne en A. Pon uit Well. A.s. vrijdag is de tweede trekking van de sint- en kerstactie. Piet van Dijck feliciteert namens de Venrayse winkeliers Mevr. Bou mans met de eerste prijs AKTIVITEITEN AGENDA DECEMBER 1997 *z#14 Optil Ranking B-toernooi (darttoemooi) in Café 't Huukske teVtnray. aanvang 13.30 20.00 uur. 'za20 Sportgala Venray Regio, verkiezing Sportvrouw, -man, en ploeg uit Venray en Regio. In Schouwburg in Venray. Aanvang 19.00 uur. 'a20zo2i Kerstmarkt in Sporthal de Wetteling aanvang za. 1200 tot 2200 uur zo 10.00-17.00 uur. bi21 Concert Archibudelli in het Theehuis in het Odapark in Venray. Aanvang 1530 uur. ©20 Koopzondag in Centrum van Venray van 1200 17.00 uur. *2L/2jan Kerststal met levende dieren op de Grote Markt te Venray elke dag geopend van 9.00-21.00 uur. *zo21 Kerst-Inn door kerstman met tamboerkorp om 13.00-13.45 uur op Henseniusplein. Aanvang Kerst-Inn in de Schouwburg te Venray om 14.00 uur tot 18,00 uur. Optreden van diverse koren en muziekgezel schappen uit Venray. Gratis entree. Exposities; 't Freulekeshuus "De weg terug": de opgravin gen en vondsten langs de A-73, de gouden broche "de fibu la" is in het museum te bezichtigen. AHe met een* gemerkte evenementen zijn aangemeld bij de ACEV en komen in aanmerking voor vermelding op de VenrayAgenda. PERSBERICHT Hieronder volgt een greep uit de vele voorstellingen die li hy ons kunt boeken. Maastricht Amsterdam Amsterdam Den Bosch Den Haag Amsterdam Alkmaar 4t/m 9 Holiday on Ice 5l/m7 The Siren of Song 6 Tom Parker I Tarkan in Concert 6 Helmut Lotti 0,7,14 Scrooge I Total Touch lll/mll Holiday on Ice II l/m 27 "Kerst e^donkere dagen' 13 Young Christmas Sneeuwwitje Grease, the musical NocheBucua Dance Classics '97 Boscbkilde Festival Megarave "Amsterdam Apeldoorn Delft Delfzijl Den Bosch Rotterdam JANUARI 13 The Glory of Gospel 1)22 Charlie Chaplin 2425 Aida 25 Sikulu-The Journey FEBRUARI Oleta Adams Nana Mouskouri Boudewjjn de Groot Briglte Kaandorp Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam Amsterdam wv venray AANBIEDING VAN DE MAAND De bodysafe is een huidkleurig nektasje voor het opbergen van bijvoor beeld us paspoortcreditcards en tickets. U heeft negen vakjes tot uw beschikking. Het opblaasbare voetenkussen is een hulpje tegen gezwollen voeten tijden lange vluchten. Tijdens de aanbiedingsperiode, die loop van donderdag 20 november t/m 10 december, betaalt u voor de Bodysafe geen 19,95 maar 16,95 en voor het Voetenkussen geen 16,95 maar 13,95. Verkrijgbaar bij de VVV/ANWB Venray. ANWB DECEMBER KADO'S Voor de verzamelaars van uniek speelgoed is er nu: een schaalmodel van de échte helikopter van ANWB Medical Air Assistance. ANWB- Leden betalen 19,95 en Niet-Leden 25,95. En een schaalmodel van een truck met oplegger met de ANWB Traumahelikopter is te koop. ANWB-Leden betalen 39,95 en Niet- Leden 49,95. Bij aankoop van deze helikopter of truck met oplegger krijgt u een gratis entreebewijs voor het AVIODOME. Het lego-pakket van de Wegenwacht van de ANWB. ANWB-Leden betalen 49,95 en Niet-leden betalen 59,95. Alleen verkrijgbaar bij de VVV/ANWB Venray zolang de voorraad strekt. SPAARKAART VVV-GESCHENKBONNEN Kopers van een VVV-Geschenkbon kunnen nu sparen voor korting op waardevolle artikelen en korting op arrangementen bij Bilderberg Hotels Restaurants. Bij aankoop van een VVV Geschenkbon krijgt u voor iedere 10,== een stempel. De VVV-Geschenkbon is verkrijgbaar in coupures van 10,==, 12,50, 15,==, 20,==, 25,==, 49,==, 50,== en/100,==. Bij aankoop van een VVV-Geschenkbon kunt u een Kerst-CD met sfeer volle klassieke meesterwerken voor slechts 5,95 kopen. VVV-Geschenkbon; Een kado naar eigen wens! MAART I t/m 31 Brigitte Kaandorp Amsterdam 14 BZN Amsterdam 15 De Kast Arnhem 21 Rutb Jacott Amsterdam 22 Tango Pasion Amsterdam VVV venray grote markt 23, postbus 330, 5800 ah venray, holland, tel, (0478) 510505, fax (0478) 512736 U wilt uw woning verkopen, maar hoe pakt u dat aan? Schakelt u de makelaar in, of juist niet? Gaat u de krant in, al of niet met een foto van uw huis? Welke prijs gaat u vragen? Waar moet u verder nog aan denken? Allemaal vragen, waarbij deskundig advies en hulp belangrijk zijn. Kom daarom naar de Rabobank en profiteer van onze nieuwe service, de WOONWIJZF.R. Wij publiceren een foto en beschrijving van uw te koop staande woning in onze bankhal. Een plek waar elke week ruim 2000 mensen komen. Dat betekent dat uw aanbieding door velen gezien wordt. En wij brengen u in contact met serieuze gegadigden. Geheel kostenloos. De Rabobank WOONWIJZER, een terechte keus! Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00 - 13.00 uur op ons kantoor in Venray. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum tel.(0478)530 216 Ja, ik wil graag meer weten over de Woonwijzer. Neem contact met mij op voor nade re informatie. adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Sc Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Wie is belangrijker: de kerstman of Sinterklaas? Deze vraag was de afgelo pen jaren goed voor heel wat discussies. De commercie lijkt te kie zen voor Kerstmis als feest waarbij het mees te geld verdient kan worden. Het kerstsei zoen begint steeds vroeger, voor de eerste kerstballen wordt tegenwoordig al eind oktober geadverteerd. Sinterklaas lijkt op de achtergrond te ver dwijnen, dat maakt een wandeling door het Venrayse centrum yoor de sint is er steeds minder reden tot juichen. wel duideliik. Volle winkel Sinterklaasliedjes op een house- beat en Sint-nummers van VOF De Kunst moeten het winkelende publiek in de feeststemming bren gen, maar visueel valt er weinig te genieten. Enkele kartonnen Zwarte Pieten en af en toe een zak met cadeautjes kunnen er nog wel af, maar meer is er niet te zien. Binnen in de winkels wordt de pijn gelukkig iets verzacht. In een van de drogiste rijen in de Grotestraat hangen com plete kunstwerkjes met zakken pepernoten, Zwarte Pieten en aller hande versiering aan het plafond. "Wij maken er principieel nog iets van met Sinterklaas," zegt een medewerkster. "We zijn nu ook nog niet met Kerst begonnen. Dat doen we pas op zes december, als Sinterklaas het-land uit is." Toch voelt ook hier de goedheiligman de hete adem van de kerstman in zijn nek: "Het loopt nog steeds goed met Sinterklaas, maar toch schuift de extra opbrengst van de feestdagen steeds meer op naar kerst." In tegenstelling tot de drogist ligt een elektronicahandel in De Bleek er maar kil bij. Hier valt absoluut niet te zien dat het Sinterklaastijd is. "Tja, dat zijn regels van bovenaf." zegt een verkoper. "Ik heb wel geopperd om hier met Kerstmis een kerstboompje neer te zetten. Dan hebben we tenminste nog iets. Het probleem is eigenlijk dat de winkel hier zo vol staat dat er geen versie ring meer bij past. Dan zien de men sen door de bomen het bos niet meer." Met kerstbomen en aanverwante artikelen zijn ze in het tuincentrum aan de rand van Venray al lang begonnen. De kerstmarkt die daar elk jaar georganiseerd wordt trekt al vanaf half oktober bezoekers. Volgens een medewerkster beginnen die nog niet meteen met kopen: "Eerst willen de meesten zich oriën teren, kijken naar hoe ze hun huis dit jaar willen versieren. Vanaf november beginnen ze echt in te slaan. Trouwens niet meer zoveel als enkele jaren gele den. Het lijkt of de inkomens erop achter uit gaan, terwijl de eco nomie juist zo goed gaat." Sinterklaas staat bij het tuincentrum dui delijk op het tweede plan. Toch wordt er nog wel iets aan gedaan: "We hebben wel eens een paar Zwarte Pieten rondlopen en een paar dagen voor vijf decem ber staan er speciale tafels waaraan mensen bloemencadeau's kun nen laten inpakken." Kritiek Een warenhuis aan de Grote Markt is nog ouderwets versierd met veel Zwarte Pieten in de etalage en aan het pla fond. "Onze speelgoedafdeling moet het juist hebben van de Sinterklaastijd," zegt een verkoop ster. "Voor ons is Sinterklaas even belangrijk als kerst." Tegen de trend van de laatste jaren in merkt ze zelfs enige weerstand tegen de vroege start van het kerstseizoen: "Als we begin november ónze kerstafdeling opbouwen krijgen we kritiek te horen van mensen. Dan krijg je opmerkingen als 'Nou al ballen hier?'" Voor sommige mensen beginnen de voorbereidingen op kerstmis dus kennelijk te vroeg. Het is de vraag of de opmars van de kerstman uit eindelijk zal stoppen, of dat Sinterklaas juist helemaal zal ver dwijnen. Gelukkig is er voor Sint liefhebbers en kerst-haters een troost, verwoord door de medewerk ster van het tuincentrum: "Vroeger dan augustus zal het kerstseizoen wat ons betreft nooit beginnen."

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7