GOTEN Raad stemt in met verkeersveiligheidsplan Problemen rondom wasserette Zuidsingel nog niet voorbij CDA mikt op 6dubbele cijfers 'Geen woorden, maar daden' Schaeffers Muurtje rond Joost De Sint koopt in de Wereldwinkel, WerbdWinkel U ook? VLIJTIGE HANDEN VVD kiest voor de Van Geel/Hermus naar Smakterheide Deze week duidelijkhei over Van Rattingen toekomst van Venra^ KOPEREN 58 32 26 Meubelmakerij Swinkels mag beginnen PEEL EN MAASdonderdag 27 november 1997 - jj Dakbedekkingen B.v. OOK VOOR UW (door Bert Albers) CDA-lijsttrekker Jan Driessen metselde tlezo week een nieuw laagje stenen op het muurtje dat de Venrayse politiek de afgelopen rond Joost van de Vorle en de zij nen optrekt. Het CDA wil weer regeren, liet Driessen weten bij de presentatie van de kandidatenlijst voor de verkiezingen. Bij voor keur met de Partij van de Arbeid, want dat ging en gaat nog steeds prima. Maar ook andere fracties 'die in de afgelopen periode het beleid hebben ondersteund* zijn welkom om mee U rx gaat om een bredere coalitie na de verkiezingen. £n di- de lijsttrekker dan D66, de VVD en ook Samenwerking. Met die fracties is het makkelijker praten dan met Van de Voric, verklaarde Driessen. De uitspraak past in het sfeertje Jat de laatste weken hangt rorid Van de Vorie. In de algemene beschouwingen van de begroting 1998 haalde ook het college al fel uit naar Van de Vorle. Het college noemt de wijze van oppositie voe ren van de fractie "populistisch". B en W kregen steun van zo'n beetje de rest van de gemeenteraad. Inclusief Samenwerking Venray, dat zich nadrukkelijk distantieerde van de collega-oppositiepartij. De politiek verwijt Van de Vorle allerlei landelijke thema's te ver weven in het plaatselijke debat, de hoogte van de huren, huursubsi dies, uitkeringen. Items die 'de gewone man in de straat'de doel groep kiezers waarvan de fractie Van de Vorle het moet hebben, wel aanspreken, maar waar de lokale politiek weinig aan kan veranderen. Ook komt Van de Vorle hooit met alternatieven voor plannen waarop ze kritiek hebben. Nou doen Joost en z'n fractie dat al jaren, zonder dat dat leidt tot meer dan hoofdschudden cn glimlachen bij de rest van de raad. De fractie neemt dan ook meer en meer een wal geïsoleerde positie in de raad in. Nu de verkiezingen naderen lijken de andere fracties graag bereid om Van de Vorle wat verder in een hoek te zetten. Als ze maar weten dat een kat in het nauw rare sprongen kan maken. Zeker een ervaren straatkat als X^Joost van de Vorle. J EEN (jOEDEEMK Wereldwinkel Venray Henseniusstraat 3a Kom eens Wereldwinkelen De gemeenteraad heeft gisteren ingestemd met het Verkeersveiligheidsplan (VVP) voor Venray. Toch waren niet alle partijen honderd procent tevre den niet de geplande maatregelen. Sommige raadsleden maakten zich zorgen over de handhaving van de nieuwe regels die moeten gaan gelden. De fractie Samenwerking diende hierover zelfs een motie in. Daarin sprak ze de dringende wens uit dat het col lege voor 1 januari a.s. concrete en harde afspraken gaat maken met de politie over de handhaving van verkeersregels. De motie werd uiteindelijk weg gestemd omdat het college wettelijk gezien geen opdrachten mag geven aan het politiekorps. Burgemeester Waals beloofde wel zoveel mogelijk zijn best te doen om de politie te laten inzien dat de handhaving een belangrijke taak is. In de verdere behandeling van hel VVP werden nog maar een paar op en aanmerkingen gemaakt. Het CDA sprak haar zorg uit over de 'gevaarlijke toestanden' die elke morgen bij het NS-station en op de Stationsweg in Oostrum plaatsvin den. Woordvoerster Koster vond dat er een oplossing moet komen voor het dagelijkse gekrioel van bussen, auto's, fietsers en voetgangers. Wethouder Driessen van verkeer beloofde met de NS, eigenaar van een deel van het terrein, te gaan overleggen. Nachtmerrie Verder vond Samenwerking het jammer dat er in het plan niet apart maatregelen zijn opgenomen tegen fietsers zonder licht, in de ogen van fractievoorzitter Busser 'de nacht merrie van veel automobilisten'.' Het VVP heeft voor de komende vier jaar o.a. als doelstelling om de infrastructuur in de kerkdorpen en Venray kom te verbeteren, om de ontwikkeling van de verkeersonvei ligheid van het vrachtverkeer te vol gen en om te kijken hoe fietsroutes van en naar scholen verbeterd kun nen worden. Het plan wordt uitge voerd in het kader van de landelijke actie '25 procent minder verkeers slachtoffers in het jaar 2000'. Zon. 30 nov. Venray Sportcentrum De Wetteling Veel stands vol leuke zelfgemaakte artikelen 10.30-17.00 uur Org. VH 0492-541504 Geluidsmuur werkt averechts Met enkele aanpassingen voor het geluid is de vergunning voor meu belmakerij Swinkels goedgekeurd Joor de Raad van State. Dit is onlangs in Den Haag bekendge maakt. Swinkels zal aan het werk gaan op industrieterrein Smakterheide. Buurman van Raay protesteerde tegen de vergunning, maar alleen zijn bezwaren tegen de hoeveelheid lawaai die de ambach telijke meubelmakers mogen maken vonden gehoor bij de Raad van State. Swinkels liet tijdens de behandeling van de bezwaren al weten hiermee geen problemen te hebben. Hij kan zich zonder proble men houden aan de normen, zo zei hij eerder al. Om dit te bewijzen moet Swinkels, binnen vier maan den nadat hij begonnen is met wer ken een geluidsonderzoek laten doen, zo blijkt uit de uitspraak. MERSELO De Dorpsraad Merselo wijdt in het eigen dorpsblad liefst vier A4- tjes aan het bestemmingsplan. Zoveel pagina's heeft de raad nodig voor een historisch overzicht vanaf 1993. Het verhaal is een aaneen schakeling van beloften, uitnodigin gen, gesprekken, toezeggingen, uit stel, afzeggingen en het niet nakomen van afspraken. Van de kant van de gemeente wel te verstaan. Het laatste jaar was de strekking van de mededelingen uit het gemeente huis dat er moeilijkheden waren met de grondverwerving. Dit voorjaar zegde wethouder Kersten toe zich persoonlijk met de onderhandelin gen te gaan bemoeien. De wethou der was deze week niet bereikbaar voor een commentaar op de kritiek vanuit de dorpenhoek. Wel werd bekend dat de verplaatsing van het sportpark in Merselo kan doorgaan. Dat kost de gemeente ruim 1,1 mil joen gulden. Op de nieuwe locatie krijgt Merselo dezelfde voorzienin gen terug. De verplaatsing gaat door als de gemeente de benodigde gron den heeft aangekocht. Auto gestolen Een 41-jarige inwoner van Meerlo maakte, gehoord van de slogan, gebruik van hel openbaar vervoer en parkeerde zijn zwarte Nissan Patrol op de parkeerplaats van het NS-sla- tion in Oostrum. toen hij terugkeer de was zijn auto verdwenen. Deze heeft een waarde van ƒ20.000,-. Zij reis met openbaar vervoer was dus een dure reis geweest. Geldkistje gestolen Uit de bloemisterij van het Vincent van Gogh Instituut werd een geldkistje met een inhoud van ƒ45,- ontvreemd. Op de vierde plaats de es vrouw in het gezelschap, Teeuwen uit Oostrum. Zij is moment lid van de raadscomi OSSW (onderwijs, sport, s< zaken en welzijn). Nieuw bij ste tien zijn Martin Leenders Netty Sloots (54). De eersli afkomstig uit de 'eigen kweel' CDJA. Juriste Sloots is al actief in de schaduw en is o(" van het bestuur van het CDA Ve en Limburg. Ook zij zal die fui moeten opgeven als ze in de gekozen wordt. Tussen de nieii lingen in staan de namen van del dige raadsleden Leo Heidens Wiske Koster-Maris (op 7) enl Reintjes. Het Leunense raadsl daarmee de eerste 'agarische oi nemer' op de lijst, wethi Janssen even buiten beschoi gelaten. Uit de top tien van kanl ten zijn verdwenen de huif raadsleden Henri van de Ven, Michiels en Frans Frai Helemaal afwezig zijn Rein Dl en Cees van de Ven. Beiden h( laten weten komende vier wegens drukke werkzaamhedenl raadswerk te willen opge" Financieel specialist Dupont| op de lijst van dertig CDA'ers; maal niet meer voor, huidig fr voorziter Van de Ven wil no{ commissiewerk doen. VOORKEURSTEM De deze week gepresenteerd! is een voorstel aan de ledenvergadering. Die stelt maaij 8 december de definitieve kandij tenlijst vast. Of de kandidaten of lijst ook allemaal in de raad kol beslist de kiezer op 4 maart. Ml dan voorheen spelen daarbij vj™ keurstemmen een rol. Door| wetswijziging is een stemmenalj dat gelijk is aan een kwart v kiesdrempel voldoende voofl zetel in de raad. Bij een opkoij van 70% zouden dat ongeveer? stemmen zijn. Op dit momenll voor een voorkeurszetel de helftj de kiesdrempel nodig. Duozit bromfiets gestolen Een 50-jarige inwoonster Vredepeel deed aangifte van die» van de duozit van haar Vespa bfl fiets die zijn voor de flat aan Bachstraat had neergezet. Del1 stal vond dinsdagavond plaats. Het CDA wil de verkiezingen van maart ingaan met een brede lijst. Het Venrayse CDA hoopt na het tellen van de stemmen 'met dubbele cijfers' in de gemeente raad te komen. De lijst volgend betekent de gewenste verkiezings uitslag een voor de helft gewijzig de fractie. Voorkeursstemmen kunnen echter nog voor verande ringen zorgen. Drie vrouwen bij de eerste tien; de helft Venraynaren, de andere helft keurig verdeeld over de kerkdorpen; twee jonge kandidaten; brede des kundigheid. De lijstadviescommis- sie van het CDA heeft zich keurig aan de opdracht gehouden om een kandidatenlijst op te stellen waar mee het CDA in heel Venray overal stemmen kan halen. Dinsdag pre senteerde de partij de advies-kandi datenlijst aan de pers. Achter lijsttrekker Jan Dries wiens plaats al eerder bel gemaakt was, staan de CDA-wethouder Frans Janssei Toon Theeuwen. Theeuwen beoogd fractievoorzitter en voorzitter van het Venrayse m Die functie zal hij volgens de pa r regels moeten neerleggen als hi de raad wordt gekozen. Hetze! geldt voor de nummer vijf lijst, de 31-jarige Patrick van Broeck. Van der Broeck woont si kort in Venray en zit in Provinc Staten voor het CDA. Als hij \v( gekozen, kiest hij voor het maatschap. NIEUW ENC II Varkens door rooster gezakt Woensdagmorgen zakten zeveri varkens door een rooster in een var kensstal bij een bedrijf aan de Overloonseweg. Hulp van de brand weer kwam te laat. De varkens waren al in de varkensmest gestikt. In overleg met de Algemene Inspectiedienst zal getracht worden de andere varkens in andere stallen onder te brengen. De geluidsmuur weert inderdaad het teert nu het geluid van de Leunseweg. slaat het lawaai van de weg terug op de muur en zitten we feitelijk met een veel meer overlast, dan dal deze minder wordt" verklaarde P. Peeters namens de omwonenden afgelopen maandag in Den Haag. Het verwijt van de omwonenden gaat dan ook richting gemeente, die naar hun zeggen veel eerder naar oplossingen had moeten zoeken. "Dan hadden ze geweten dat deze oplossing niet mogelijk is en mis schien hadden ze dan ook ingezien dat de uitbreiding van Beerkens ook helemaal niet kan" aldus Peeters. Met dat laatste verwijst Peeters naar de uitbreidingsplannen van Beerkens Banden die aan de achter- geluid van de wasserette maar reflek- zijde van het huidige bedrijfspand een terrein wil inrichten waar servi ce geboden kan worden aan zwaar transport. De omwonenden vrezen dat de overlast daardoor alleen maar groter zal worden. OPLOSSING De gemeente Venray is inmiddels op de hoogte van de problematiek van de muren. Bij het verlenen van de vergunning aan Beerkens had de gemeente voor ogen de muur door te trekken. Een andere oplossing is zo snel niet voorhanden. De Raad van State doet a.s. maan dag een voorlopige uitspraak in deze zaak. Julianasingel Obscuur laantje Bij elk maantje; Steeds verstopping Riolering; Hult en bult, ja Is door schuld, ja Van die bomen Daar gekomen. En bij regen Is 't geen zegen Met die plassen In veel klassen. Licht verduisterd! Lamp gekluisterd Tussen takken Ingebakken. Wil niet schromen 't Aantal bomen Te halveren; 't Zal niet deren. Zo ontstaat er Ook voor later Een leuk laantje Bij elk maantje. G.W.M. Janssen Nog deze week is er duidelijk heid over de bouw van een loods bij afvalsoorteerder Van Rattingen in Venray. Dit bleek dinsdag bij de Raad van State in Den Haag. De eigenaar van het naburige houtdroogbedrijf Willems, ook aan de Metaalweg, vindt dat de loods te dicht op zijn bedrijf komt te staan. Hij protes teert hiertegen, eerst bij de recht bank in Roermond, en nu in hoger beroep bij de Raad van State. De provincie Limburg zet Van Rattingen aardig onder druk om zo snel mogelijk met de bouw te star ten. Het sorteren van het afval gebeurt nu in de open lucht. In de nieuwe milieuvergunning heeft de provincie voorgeschreven dat I binnen, in een loods moet gebet i Directeur Willems van het gelij J mige bedrijf is vooral bang brandgevaar: "De verzekering 1 laten weten dat mijn pn I omhoog gaat vanwege het ge voor een overslaande bn j Willems pleit voor een minii afstand van negen meter tu jj beide bedrijven. Volgens J. Zanders van 1 gemeente Venray zijn de wette |1 voorschriften op dit moment geheel duidelijk: "dus moetei 'LJ als gemeente de wet interprets f Wij, en ook de brandweer, nie dat de afstand in het bouwplan] gevaar oplevert." De Raad van State doet dezef een voorlopige uitspraak. De muur achter de woningen van de Leunseweg zou er voor moeten zorgen dat de bewoners geen last hadden van geluidsover last, veroorzaakt door de auto wasserette langs Beerkens Banden aan de Zuidsingel. Er blijkt ach teraf maar een nadeel aan te kle ven. Het geluid, veroorzaakt door het verkeer op de Leunseweg, ketst door deze muur terug naar de woningen. Dat bleek maandag bij de Raad van State waar het bezwaar van omwonenden dienden tegen.de uit breiding van Beerkens Banden. "De Leunseweg is een van de hoofdtoegangswegen van Venray en wordt zeer druk bereden. Door de komst van de muur van drie meter Het college van b. en w. van de gemeente Venray is dinsdag akkoord gegaan met een principe overeenkomst tussen de gemeente en het bedrijf Van Geel/Hermus. Deze overeenkomst betreft de ver plaatsing van dit metaalbewerkings- bedrijf van de Stationsweg naar het bedrijventerrein Smakterheide. Het vrijgekomen terrein aan de Stationsweg zal door projectontwik kelaar BBOM tot woningbouwloca tie ontwikkeld gaan worden. De verplaatsing van Van Geel/Hermus is vanuit economisch, financieel en planologisch perspec tief voor zowel de gemeente Venray als voor het betrokken bedrijf, een goede zaak. Als Van Geel/Hermus aan de Stationsweg blijft zitten, zou het bedrijf door de planontwikke ling van St. Antoniusveld in zijn toekomstmogelijkheden beperkt worden. Omwonenden zouden kun nen gaan klagen over (geluidsover last ondanks het feit dat Van Geel/Hermus een geldende milieu vergunning heeft. Door de verplaat sing naar Smakterheide (en niet naar een locatie buiten Venray) blijven 90 arbeidsplaatsen voor Venray behou den. Daarnaast kan het plan St.Antoniusveld nu op een adequate stedebouwkundige wijze worden afgewerkt doordat het deel waar nu een milieucirkel over ligt, niet braak blijft liggen. De kosten van de verplaatsing van Van Geel/Hermus naar Smakterheide bedragen 8 miljoen gulden. De gemeente Venray draagt daar 800.000 gulden toe bij, de pro vincie 700.000 gulden en de bijdra ge uit exploitatie door BBOM is op 5 miljoen gulden vastgesteld. Dit betekent dat de kosten voor Van Tot die onheilspellende slotsom komt het Dorpsradenoverleg na een rekensommetje: tot de eeuwwisse ling mag de gemeente van de pro vincie 50 woningen bouwen op de tien kerkdorpen samen. Tot op heden zijn er maar een twintigtal kavels beschikbaar, waarvan de meeste nog via een artikel 19-proce- dure. 'De tijd van beloftes en mooie woorden is voorbij. We willen geen woorden, maar daden zien' besluit hel Dorpsradenoverleg haar brand brief. EXTRA MENSEN Het Dorpsradenoverleg eist van de gemeente uitvoering van de nota 'Woningbouw kerkdorpen tot 2005'. Daarover maakt het overleg zich zorgen. Op de afdeling ruimte lijke ordening zal best hard worden gewerkt, maar dat moet onderhand eens leiden tot bestemmingsplan nen. Als voor het werk extra mensen nodig zijn, dan moet dat maar, vin den de dorpen. Daar waar bestemmingsplannen klaar zijn (Oostrum, Leunen, Cas- tenray, Merselo) moet snel en slag vaardig zaken worden gedaan om grond te verwerven. Het Dorpsra denoverleg doet een beroep op het college om vaart te zetten achter de onderhandelingen. Onder dit motto hield de VVD- afdeling Venray op donderdag 20 november jl. in hotel Asteria haar algemene ledenvergadering. Het belangrijkste punt op de agenda was het vaststellen van de kandi datenlijst voor de verkiezing van de gemeenteraad op 4 maart 1998. Nadat de voorzitter van de kandi daatstellingscommissie de gros lijst had gepresenteerd en het stembureau was ingesteld, werd door stemming de definitieve volgorde van de kandidaten op de lijst vastgesteld. De VVD-afdeling Venray prijst zich gelukkig de Venrayse kiezer op 4 maart a.s. een lijst met kandidaten te kunnen presenteren, die in veel opzichten zodanige kennis en ener gie uitstraalt, dat zij er met een gerust hart voor gaan. Voor de toe komst van Venray! De lijst is door de vergadering als volgt samengesteld: 1. Mr. F.A.M. (Frans) van Hooft, 42 jaar, advocaat. 2. L.G.P. (Leo) Janssen, 54 jaar, directeur technisch advies bureau. 3. Drs. J.P.M. (Jan) Houba, 54 jaar, Geel/Hermus rond de anderhalf mil joen gulden liggen. Het plan voor de verplaatsing van Van Geel/Hermus en de ontwikke lingen van het gebied tot woning bouwlocatie, moet nog worden voorgelegd aan diverse commissies en zal behandeld worden in de raadsvergadering van 16 december a.s. Dorpsradenoverleg wil vaart achter bestemmingsplannen De Venrayse kerkdorpen zijn het zat. Ze willen duidelijkheid over bouwmogelijkheden en niet langer door de gemeente aan het lijntje te worden gehouden. Het Dorpsradenoverleg heeft deze week een boze brief naar het col lege en de gemeenteraad gestuurd. Wat is afgesproken moet worden uitgevoerd, desnoods met extra mensen. Opschuiven van bestemmings plannen op de dorpen is onaan vaardbaar, schrijft het overlegor gaan. De Merselose dorpsraad beraadt zich op stappen om de realisatie van het bestemmings plan voor het dorp te versnellen. Ook de dorpsraad is teleurgesteld en ontevreden over de manier waarop de gemeente Venray de zaken aanpakt. Als er niet snel wat verandert komt dit en volgend jaar nog niet de helft van het aantal woningen dat op de kerkdorpen mag worden gebouwd ook daadwerkelijk gereed. Bouwen op de kerkdorpen, zoals hier in Oirlo, blijft voor de bewoners op de kerkdorpen een onduidelijke en vooral onzekere z.aak. Venrayseiveg 28. industrie-terrein Groot Boller-Venlo - telefoon (077) 382 18 18. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. bestuursjurist. H.J. (John) Oosterbeek, 38j directielid wegenbouwbei" J.M.G.C. (John) Niessei jaar, beleidsfunctii Ministerie van Defensie. Mevr. L.H.M. (Leonie) C: jaar, directiesecretaresse. F.B.W. (Frank) Jeene, 40 hoofd 800 Squadronadm. Geleide Wapens De Peel. M.J.R. (Ruud) Lourens, 51 hoofd Alg. Publ. Voorzie! Groep Geleide Wapens De fi N.C.B. (Niels) Borst, 22 directeur drukkerij. M.A.J.M. (Ton) Hendriks, jaar, federatie bel. adviseur. Drs. R.C.W. (René) Francl 39 jaar, directielid milieui; nisch bedrijf. R.W.P. (Robert) Klomp, 22j commercieel medewerker, Th.M.J.M. (Theo) Janssen, jaar, zelfstandig ondernemer. L.J.M. (Leo) Verhaeg, 57 zelfstandig ondernemer. G.J.M. (Sjef) Verlinden, 62j bestuurslid museum. P.J.M. (Piet) Kienhuis, 61 bedrijfsadviseur. 7'n mpprwaarde is nipt Veiligheid ook daarin zit de kracht van de ™^™darae Volvo V40. Volvo V40 v.a. 47.900.-. Overigens in geld Uit te drukken. jn Turbo Diesel uitvoering verkrijgbaar v.a. 51.900,-. Test 'm bij ons. VOLVO HANS KOK VENLO B.V.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 4