c Onbezorgd op vakantie? Kerstshow in deE venaar My Sister Susan t Podium Korenmanifestatie in Paterskerk Vastelaovesseizoen met Hazepaeper geopend J rican Night de Evenaar Slave a Cigar in café De Bonte Koe elf Vogramma OJC Wattjang y£^ 4-gangen menu: f37.50 De Karklingels Oostrum Vlijtige Handen Kunst en ambacht in De Witte Hoeve f A.s. zondag \j geopend van 12.00-17.00 uur Diverse herfstaanbiedingen N IS-LVW Wilt w een bccffet thuisbezorgt, dan kan dit voortaan voor 17/50 p-p- met een minimum van 6 personen. Muziekschool leerlingen concerteren in 't Podium Inspirerende show in kerstsfeer bij Bloemenhuis Angèle len maas donderdag 27 november 1997 - Pagina 3 7-Pi" n natuurlijke kerst in tropische ■is het motto van de kerstshow lp zondag 30 november en wag I december in de Evenaar gehouden. Deze keer geen lonele kerstmarkt maar een lAfrikaanse en Aziatische nij- fid aangekleed met eigentijdse bloemendecoraties. In een omge ving die deels winters is vindt u ook een warme gloed van natuurlijke kleuren en materialen. Om deze show luister bij te zetten verzorgen Anja Muysers en Sonja Visser het muzikale gedeelte op de zondag. Piano en zang zorgen ervoor dat de sfeer een extra tintje krijgt. De openingstijden zijn op zondag van 10.00 tot 18.00 uur en op maandag van 13.00 tot 18.00 uur. Dus voor een exotisch kerstidee even naar de Evenaar, Merseloseweg 96 te Venray. aörj B.V. zaterdag 6 december is het tijd voor een African Night in mar. nd 20.00 uur wordt een typi- Afrikaanse maaltijd geser- Bobatie, een struisvogelge- met abrikozen. De kosten zijn 50 per persoon. Reserveren is zakelijk, taf 22.00 uur is iedereen wei voor een swingend feest op dse muziek. ook voor een African Night... naar de Evenaar, sloseweg 96, 5801 CE, Venray, 178-510036. ve a Cigar is een bluesrock afkomstig uit on eigen iiirg. Het uitgangspunt van deze oppige band is songs spelen elke bandlid achter staat. De (is om gitaarmuziek te maken liefst geen hits die al zoveel iverd worden, maar wel num- die herkenbaar klinken. Het rtoire dat ten gehore wordt acht omlijst werk van Neil ig, Peter Greens, Fleetwood Rolling Stones, ZZ Top, es, CCR, Lynyrd Skynyrd e.a. muzikanten hebben veel podi- ivaring en zijn goed op elkaar speeld. Daarnaast is de uitstra- van de band een mix van non- inten uitbundig gedrag, sals u zin heeft om te swingen ulhentieke muziek uit de 60er Ier jaren bent u welkom op zon- 10 november vanaf 20.00 uur in De Bonte Koe. fé De Bonte Koe gaat verbouwen naf maandagnacht 1 december Duur tot en met vrijdagavond 5 ,'mber 20.00 uur zullen de deu- lan café De Bonte Koe gesloten en in verband met een verbou- café, bekend om onder andere live- en swing muziek, rtlappendag en als het slaovend café zal in die dagen lootse verbouwing ondergaan, 'et café zal echter gewoon blij verder bestaan als een bruin met zijn vaste activiteiten maar nsook met nieuwe, s voor alle belangstellenden we vrijdagavond om 20.00 uur geopend en wellicht zal irklaas ons deze avond bezoe- officiële heropening zal echter 'volgen. verigens zal Sinterklaas op vrij- niddag tussen 17.00 en 19.00 reeds een bezoek brengen aan kleine Bonte Koe gasten. a,we zitten weer in de donkere in voor kerst, tijd to have some Om het sfeertje er een beetje in rijgen heeft OJC Watjang?!? het en ander op het programma m te beginnen zal zondag 30 ember een cabaretier op de plan slaan, met een zeer geslaagde stelling. Zorg datje op tijd bent, dit mag je niet missen! De aan- is om 18.00 uur en de entree is »r wie er zaterdag 6 december wat anders te doen wil hebben alleen pepernoten eten en op de 'hangen met Sinterklaas en z'n W, kan eens lekker wakker jiud worden tijdens de wat hef- muziek van de bands Big 'race en Malloren. Dit avond- ind programma gevuld met o.a. hardcore, zal zelfs de Sint 'n schimmeltje doen schudden, dus lekker uit z'n dak wil gaan vanaf 20.00 uur terecht in de entree is ƒ5,-. w de jeugd )dat iedereen wel eens een Jje jarig is ieder jaar wordt er op "dag 13 december een helemaal verjaardagsfeestje gehouden, iedereen die zijn of haar ver- ig nog eens dunnetjes over wil de gelegenheid dus. Het feestje fo 19.00 t/m 22.00 uur. Iedereen groep t/m 15 jaar is van harte 'om. Soospas introducés gra- niree (anders ook trouwens) en we gaan niet zwemmen en je dl ook niet thuis gebracht. °u, verder hebben we nog iets 'voor na het kerstdiner nl. open ""o. Kort samengevat is dit voor 'een die zich eens lekker op het "m uit wil leven, en wie zal het !fin, ook nog door te breken 'k zou zeggen haal alle talen- |"l de kast en kom 26 december, tfrstdag dus, 's middags lekker! p ae Merseloseweg yo te venray. Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 a\ °nze dT^s VaVA Êen gevogel+e salade met ataaivas en kerriesaus Toornige kuisgemaakte champignonsoep J_amsj-ile+ met rode wijn saus -Huisgemaak+e kaneelfait (zwamboks) De band My Sister Susan, opge richt eind '96, is afkomstig uit Eindhoven en Venray. De bandleden speelden eerder in bands als Kachuk Whop en Samson's Barber. De muziekstijl is het beste te omschrijven als Engelstalige ram melende punkpop. Het repertoire bestaat voor het grootste deel uit eigen nummers, allen van de hand van Michel, aan gevuld met enkele door de mangel gehaalde covers van Michael Jackson en Abba. tot op heden werden er enkele no- fi demo's uitgebracht. Deze werden door Michel thuis in z'n eentje opgenomen met behulp van een vier-sporen-recorder. Zondag 30 november in café 't Podium. Aanvang 20.30 uur en de entree is gratis. De contributie voor het komende jaar is met goedkeuring van de jaar vergadering aangepast naar 33,- per persoon. De leden van de Raad van Elf, prins, vorst, nar en bestuur zullen tussen 1 en 13 december de contributie persoonlijk op komen halen. Nieuwe leden zijn van harte wel kom en kunnen zich aanmelden bij het secretariaat: Roland van Soest. Geeststraat 4, tel. 512949. Zondag 21 dec.: Afhalen zittings- kaarten voor de leden tussen 11.00 en 13.00 uur in het Allemans Café. De zittingen zijn op vrijdag 16 en zaterdag 17 januari 1998. Zondag 28 dec.: Vrije verkoop entreekaarten voor de zittingen tus sen 11.00 en 13.00 uur in het Allemans Café. Fruitschalen van brooddeeg, bloe men van Italiaanse pasta's, kunstig geknipte kaarten en nog veel meer handwerk is a.s. zondag 30 novem ber te zien in sportcentrum de Wetteling te Venray. Een kasteel met acht torens, een locomotief en een wenteltrap, niet van steen, ijzer of hout maar van papier. Op ansichtkaartformaat. Wie zo'n kaart openklapt ziet ingenieus snij-, vouw- en plakwerk. tijdens deze beurs zullen er zeer veel uiteenlopende hobby's worden tentoongesteld. Uiteraard kan het aangebodene direct gekocht wor den. De koper is in ieder geval eige naar van een uniek stuk, van alles is er maar één. Het zal u verbazen wat voor schit terende decoraties deze amateur- kunstenaars kunnen maken, een prachtige brooddeegkrans zal zeker mooi staan in uw huis, prachtige kunstwerken met droogbloemen, olieverfschilderijen, of fimoklei waar werkelijk van alles van gemaakt kan worden. De beurs is zodanig ingericht dat het een beurs voor iedere beurs zal zijn. Het zal bezoekers doen verbazen om voor weinig geld een prachtig kunstwerk mee huiswaarts te nemen. een greep uit het assortiment: houten speelgoed, speeldozen, kera miek, sieraden, babykleding, fimo klei, houtsnijwerk, broches, tiffany, 3 dimensionaal, droogbloemen, brooddeeg, poppen, aquarellen, aar dewerk, kaarten, patchwork, 't is er allemaal. De beurs is geopend van 10.30 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt ƒ6,50 voor volwassenen, kinderen onder geleide t/m 12 jaar gratis. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Conferentie- en partycentrum De Witte Hoeve is toneel van een kunst en ambachttentoonstelling. Amateurkunstenaars tonen tussen 12.00 en 17.00 uur een veelheid aan kunstvormen en hobby's. Een greep: keramiek, patchwork en quilts, schilderijen, wandkleden, sieraden, knipkunst, tiffany, hoeden en petten en houten decoraties. Al het werk van de ongeveer vijftien deelnemers wordt geëxposeerd in drie zalen van De Witte Hoeve. De toegang is gra tis en mee en de werken zijn ook te koop. Grotestraat 93 Venray Diefstal bromfiets Een 33-jarige inwoner van Venray deed aangifte van diefstal van zijn zilvergrijze Batavus City bromfiets. De diefstal vond plaats in de nacht van maandag op dinsdag om onge veer 02.00 uur voor zijn woning aan het Fluitekruid. Autogordelcontrole Dinsdagmorgen hield de politie van 10.30 tot 11.00 uur op de Deurneseweg een controle op het dragen van de autogordel. Zes bestuurders wisten direct dat ze 80 gulden armer waren. Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. Vakantie? Zorg dat u overal gemakkelijk kunt betalen. En dat u goed verzekerd bent. Ga eerst langs bij uw Rabobank. Daar regelt u snel uw buitenlands geld, Travellers cheques, reisverzekering of de service van de internationale hulpdienst voor nood gevallen (Rabo Interhelp Extra). Vooral op vakantie is een Europas met PINcode han dig om contant geld mee op te nemen bij geldautomaten of te betalen bij betaal automaten. Zo profiteert u bovendien van een voordeliger koers dan wanneer u con tant geld wisselt. Nog meer betaalgemak hebt u met de Gouden Rabocard, de credit card die wereldwijd geaccepteerd wordt. Nu 35% korting op doorlopende reisver zekering in Totaalpakket. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530300 Êe+café "De Banier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 DHe gangen fryQ cn keuze-menu J jZjZs.iJU J^eA als de afgelopen weken een keu2e wit 3 voor-, hoofd- en nagerechten IA krijgt hiervoor dan div. vlees en vis gerechten, met stokbrood toast en een fruitsalade. Soep kan als aanvulling meegeserveerd worden voor f5,- p-p- Zondag 30 november vindt er voor de tweede maal een korenma nifestatie plaats binnen de Koorkring van het Dekenaat Venray. Door de diverse deelnemende koren worden stukken ten gehore gebracht die te maken hebben met Kerstmis en de adventstijd. Door het grote aantal koren is de opzet enigszins gewijzigd. Er zijn twee sessies: een in de middag om 15.30 uur en een in de avond om 19.30 uur. Beiden in de Paterskerk aan de Leunseweg in Venray. Het programma van beide sessies is globaal hetzelfde. Zingen en ernaar luisteren geeft plezier en is bovendien ten dienste van de kerk gemeenschap. De bedoeling is om meerdere aspecten aan bod te laten komen en zo spelenderwijs ook nog wat op te steken. Er komen drie zaken aan de orde: we doen gezamenlijk wat aan inzin gen en stemvorming toegespitst op het gezamenlijke stuk na de pauze (o.l.v. Gerard Sars 's middags en o.l.v. de bekende zangeres Dorris v.d. Meerendonk uit Horst 's avonds); we zingen voor elkaar en luisteren naar elkaar, een deskundi ge jury zal daarbij meeluisteren; en we zingen gezamenlijk door met een stuk bezig te gaan, dat speciaal voor deze gelegenheid door Gerard Sars (o.a. dirigent, organist en com ponist) is gecomponeerd op een tekst van Huub Oosterhuis en wat de koren tevoren hebben kunnen bekij ken, maar verder voor iedereen nieuw is. Met begeleiding van het koperkwartet uit Leunen. Een zeer interessant experiment op zich. Iedereen is van harte uitgenodigd. Kom luisteren of nog liever kom meedoen! Koorlid of niet, als koor ingeschreven voor de manifestatie of niet. In een schitterende ambiance werd op zondag 16 november jl. het vastelaovesseizoen met de inmid dels traditionele Hazepaeper geo pend. Door de leden van de Kemissie Liedje en de medewerkers van de schouwburg was geen enkele moeite gespaard de foyer om te toveren in een uiterst feestelijke, kleurrijke ambiance. Meteen al bij de ingang waande men zich in een kinderpaleis. Vingerverven, schmin ken. taartjes bakken in een echte zandbak, kleien, tekenfilms kijken op een grootbeeld tv, aan alles was gedacht. Binnen de kortste keren was het een gekrioel van kinderen die onder deskundig toezicht menig uurtje spelend doorbrachten. Ouders konden zich daardoor met een gerust hart in het feestgewoel stor ten en ook dat gebeurde massaal. De Echtenraayer Muzikanten zorgden voor de juiste vastelaovesstemming. Het optreden van Taai Taai zette de zaal helemaal op z'n kop. En nog was de kous niet af want onze vier winnaars van het Liedjesfestival gaven life een voorproefje van wat ons met vastelaovend nog allemaal te wachten staat. Tussendoor pre senteerde Confetti de acht 'gouwe ouwe' van de Piëlhaas cd 97/98. Natuurlijk waren er ook enkele meer serieuzere zaken zoals de uit reiking van de officiële eerste cd aan café Hulsman en de uitreiking van de 'Wakkere Piëlhaas' aan het Kindervakantiewerk. Café Hulsman, in de persoon van ons aller Dien, kreeg de eerste cd voor de enorme inzet bij de cd ver koop in de afgelopen jaren. De Wakkere Piëlhaas staat nu bij het bestuur van het Kindervakantiewerk op de kast voor hun jarenlange inzet Vernieling aan auto In de nacht van zondag op maan dag werd door vandalen een in de Serenadestraat geparkeerde perso nenauto van een 60-jarige Venraynaar vernield. De ruitenwis sers waren vernield en er waren diepe krassen in het plaatwerk aan gebracht. om Venrayse jeugd een onvergetelij ke week tijdens hun grote vakantie te laten beleven. Wie in Venray heeft er in al die jaren geen 'gebruik' van gemaakt, door hetzij zelf, hetzij zijn/haar kinderen te laten deelne men. Prinselijk trio, bestuur en Raad van Elf werden meteen uitgenodigd volgend jaar minimaal een dag als vrijwilliger mee te doen. In een dampende, kolkende foyer werd vervolgens gestart met de ver koop van de vastelaoves cd 97/98 en het was zo rond 18.30 uur dat Anne Christien Liebrand, die de middag voortreffelijk presenteerde, kon mededelen dat al bijna 20% van de voorraad was verkocht. Een groot compliment voor zowel artiesten als Kemissie Liedje die er in geslaagd zijn een prachtig product te leveren die in geen enkele verzameling mag ontbreken. Na de prijsuitreiking van de door de kinderen vervaardigde kunstwer ken zorgde de Echtenraayer Muzikanten nog voor een passend muzikaal slot aan deze uitermate gezellige middag. De Hazepaeper zit erop. De kop is eraf. Als dit een graadmeter mag zijn voor het komende vastelaovesseizoen dan belooft het een schitterende vastela ovend. Zondag 30 november vanaf 14.00 uur zullen in café 't Podium leerlin gen lichte muziek van de Muziekschool Venray een optreden verzorgen; de toegang is gratis. Voor de deelnemende bands betekent dit optreden de afsluiting van eerder dit cursusjaar door de muziekschool georganiseerde workshops lichte muziek. In deze workshops wordt door de docenten lichte muziek pro fessionele instructie en begeleiding verzorgd aan reeds bestaande en pas beginnende bands. Komend weekend, vrijdag 28 november (van 09.00 tot 21.00 uur), zaterdag 29 november (van 09.00 tot 17.00 uur) en zondag 30 november (van 12.00 tot 17.00 uur) kunt u genieten van een inspirerende show in advent-/kerstsfeer. Er is hard gewerkt om u op deze dagen fantas tische en inspirerende creaties te tonen. Met de feestdagen voor de deur is het heerlijk om alvast aparte ideeën op te doen op het gebied van kerstversieringen en feestelijke arrangementen. Om u in die feestelijke stemming te brengen hebben wij onze winkel en etalage sfeervol en feestelijk ingericht. Nostalgische en chique trend- en kerstartikelen die u kun nen ondersteunen bij een zeer per soonlijk en knusse inrichting van uw huis. De bind(st)ers van Bloemenhuis Angèle brengen door middel van hun eigen creativiteit en stijl prachtige versieringen, advent kransen en diverse arrangementen voor binnen en buiten, als een sprookje zo mooi Uiteraard kunnen wij u ook hel pen met versieringen en tafelarran gementen, geheel afgestemd op uw persoonlijke smaak. Een echte feest tafel met verrassende ideeën. Tijdens de show dit weekend is veel aandacht geschonken aan artis tieke kerstversieringen, sfeervolle guirlandes, sfeerverlichting, kaarsen in alle kleuren en maten, en vooral 'sfeer'. Kortom, kom en proef deze 'sfeer' komend weekend bij Bloemenhuis Angèle. Wij zullen u hartelijk ontvangen en staan te 'bor relen' om onze creaties aan u te tonen. Alcoholcontrole In de nacht van donderdag op vrij dag werd van 00.00 toto 00.45 uur aan de rondweg in het Brukske een alcoholcontrole gehouden. Zes bestuurders moesten blazen maar niemand overschreed de fatale grens. Uw recht onze zorg Als vanouds: T A i THIJSSEN c.s. Advocaten Mr. G.M.H. Thijssen Mr. M.J.L. van den Aker-Groffen Langeweg 83, 5801 XW Venray Telefoon 0478-586116 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler, H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: H. SCHRAVEN Stationsweg 15a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: G. v.d. WEYER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden, W.H. de Vocht, R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. EELDERINK en H. van WINDEN DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers, mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren J. BERKERS, tel. 06-52851493 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur, tel. 06-52851493 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FVits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Tëleforüsch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3