MMSK St. Petrus' Banden zoekt nieuwe leden Uit de raad van Vierlingsbeek Saarloos Overloon heeft strengere vergunning Arbeids ongeschikten Platform Limburg Elma organiseert workshops bij Buitenlust PEEL EN MAAS donderdag 27 november 1997 - Pagina 22 EI Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, lel. 580740 n.b.; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraai 4, tel. 550790 n.b.; diaken: P. Hoedemaeckers. Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: vja ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: 9.00 H. Mis Wim Janssen en overl. ouders Voermans en Janssen; dhr. en mevr. Neeteson- Custers; uit dankbaarheid en om Gods rijkste zegen b.g.v. een H-ver- jaardag; Theo Vermeulen en overl. fam. Harry Rongen (Overloonseweg, coll); om uit komst. 19.00 H. Mis Tony Direks- Smits (coll); Henk v. Veghel (coll) en oüders Van Dijck-Derckx; Riek Beelen-Beerkens; Marriet Clephas- Wismans (coll); Hendrik v.d. Heuvel (coll); Marian Laurensse- Janssen (coll); Piet Rongen (coll); Nellie Janssen (coll); Harrie Wismans (coll); overl. fam. Bom- Theunissen; jufr. Adèle Manders; Teng Geurtjens (verjaardag); jrd. Toon Sanders; Johan Moorrees en overl. fam. Zondag: le Zondag van de Advent. 9.30 Latijnse hoogmis ouders P. Oudenhoven-Thijssen en overl. fam. 11.00 H. Mis met een Kinderwoorddienst; G. Arts (van fam. Sikes); Wim Snijders (coll); Theodor Cremers en overl. fam.; Janette Tillemans-Jansen; jrd. Leonardus v.d. Hurk; overl. ouders Leo Wekx en Louise Wekx- Weinrich; Peter Haegens. Maandag: 9.00 H. Mis Lei Poels (coll); een zekere int.; Auke, emmy en Sjef Giesberts. Dinsdag: 9.00 H. Mis ouders Van Osch-Hebben en zoon Sjef. Woensdag: H. Franciscus Xaverius, priester. 9.00 H. Mis Harry Rongen (Overloonseweg, coll); uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 H. Mis ouders De Bruijn-v.d. Voort. Vrijdag: 9.00 H. Mis Nellie Janssen (coll). Dienbeurten: za 19.00: Mark, Paul (a), Bert, Mitch; zo 9.30: L. Truijen, P. Vosbeek; 11.00: Leon, Marco, Sjoerd, Koen. Lectoren: za. 19.00: A. Noyens; zo 11.00: T. Verbeek. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: L. Straetmans. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Zingevende momenten. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Volkszang; overl. ouders Timmermans-Brouns; Stien Hendriks-Derikx (coll); Martien Branje (coll); overl. fam. Swinkels; Jacob Kersten (zwd) en jrg. Marie Kersten-Verblakt; overl. ouders Relouw-v. Kempen en overl. zoon; Dora Gommans-Coopmans (coll); Gerrit v. Meyel. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus; jrg. Harry Gooren (coll); Miet Snijders- Folbers (coll); Cor Blonk (zwd, coll): Jan Willem Wijnhoven en overl. fam.; Meta Schim v.d. Loeff (zwd). 12.00 Doop Omar Pierre, Gertrudisstr. 23. Oirlo. 12.30 Doop Bono Geurts, Melchiorhof 29. Maandag: 19.00 Fam. Janssen- Krijns; Jan Arts en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Bert en Door Kleuskens-Kusters. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus. Donderdag: 19.00 Voor kinderen in Derde Wereldlanden. Vrijdag: 19.00 Jrg. overl. fam. Hermus. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Ziekencommunie: in afspraak met pastorie, tel. 580202 ma t/m vr 09.30-10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Chrisko; Grad Kusters. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Lensen- Jacobs en overl. kinderen; Piet Hermans en Dora Coenen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis: Advent 'Op weg naar Kerstmis'; Sanne v.d. Brink; Wim Keijsers; Nel Basten-Janssen; overl. ouders Lemmens-Stevens; overl. ouders Broeren-Kersten; Giel Vennekens en echtgen, en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans. 10.00 Sjeng Potten; overl. fam. Jeuken; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Wilhelmina Jeuken en ouders. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Voor priesterroe pingen (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Antoon en Wilhelmina Verheijden. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Piet Direks; uit dank baarheid en tot bijz. int. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Job Euwes, Luuk Gielens, Jorn en Lars Kessels; zo 8.30: Noud v.d. Mortel, Frank Frederix, Rik Op den Camp, Frank Janssen; 10.00: Jacqueline Engels, Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op de Camp. Parochie Oirlo le Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Piet Rongen, Maria Strijbosch en zoon Martien; Christiaan Steeghs en Petronella Smits; Wim Vogelzangs en overl. fam. Vogelzangs-Jeurissen; jrd. Lei Direks; Mien Linskens-Takken (kameraden). Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Miel Janssen en overl. fam. Janssen-Jenniskens; Engelbertus Lenssen; Bernard v.d. Sterren, Henrica Smits en Petronella Litjens; Mien Linsken-Takken. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jezeus. 9.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor pries terroepingen; Jan Verheijen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Geerets-Classens; overl. ouders Emonts-Geurts en kinderen; uit dankbaarheid van een 80-jarige. Woensdag: 18.00H. Mis. Misdienaars: za: Annet, Gijs, Niels, Pirn H.; wo: Tim en Thijs. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Parochie Leunen le Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, thema: 'Vol verwachting'. Lsm. Susanne v. Hees; Anny Willemssen-van Staveren (buurt); Harriet Weijs; wkd. Coos de Lauw-Boom (6); mndd. Teng Houben. Zondag: 10.00 Hgm. Aloys Lucassen; gest. jrd. Gertruda v. Opbergen; Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen. Maandag: 19.00 Lsm. Teng, Anna en Toon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droesen; priesterroepin gen. Dinsdag: 19.00 Lsm. Grada Heldens-Direks. Woensdag: Geen avondmis. Donderdag: 19.00 Lsm. pastoor Jan Hafmans. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok); overl. fam. Hendrickx- Jenniskens. Misdienaars: za 19.00: Annelies Heidens en Kim Vullings; zo 10.00: Mark Weijs en Max Baeten; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Geen; zo 10.00: Lies v. Bavel. Overleden: Op 19 nov. 1997 over leed in het bejaardenoord Het Schuttersveld Drikus Claessens in de leeftijd van 93 jaar. Na een plech tige uitvaartdienst in onze parochie kerk op 24 nov. 1997 legden wij hem te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rectoraat Heide Zondag: le Zondag van de Advent. 9.30 Hoogmis ggjt. Bert Maas; Harrie Heesen (fam. Pelzer); RoelCornelissen (coll). Misd.: Mariëlle, Ivo, Margje, Rian, Joost en Manon. Donderdag: Gedachtenis van de H. Johannes van Damascus, pries ter en kerkleraar. 18.30 H. Mis. Misd.: Joost, Guus en Niek. Rectoraat Veulen le Zondag van de Advent. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jacobus Ewals en Maria Ewals-Holtackers; Sèr Thissen. Zondag: 10.30 Hgm. Johan Geurts en Wilhelmina Geurts-Ambrosius. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: le Vrijdag van de maand. 8.30 H. Mis t.e.v. H. Hart t.b.i. Misdienaars: za: Steffan Mulders en Loes Smits; zo: Moniek Classens en Linda Cox. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Antonius Poels, echtgen. en zoon Henricus; jgt. Marijke en Johanna v. Rijswijck; Grad Ewals; Fien Janssen-Arts (buurt); H. Versteegen (Haag), Misd.: Richard Engels en Jolanda Willems. Zondag: 10.00 Inzegening van het gerepareerde orgel uit dankbaar heid; om goede gezondheid. Misd.: Yvonne Poels en Loes Jacobs. Woensdag: 19.00 Piet Janssen; Peter Mathijs Gielen, echtgen. en overl. kinderen; overl. fam. Arts- Gielen; Truu Thissen; Martinus Poels en Petronella Wismans. Kerk poetsen: mevr. Arts-Lenssen en Stiphout-v. Osch. Rectoraat Vredepeel Zondag: le Zondag van de Advent. 10.00 Jgt. mevr. Weerts- Nelissen; fam. Comelissen- Hendriks. Donderdag: 19.00 Bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: zo: Ellen en Linda. Lezers: zo: Josien Claessens. Rectoraat Smakt le Zondag van de Advent. In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijnders; Ria v.d. Oord- Bergé; Piet Poels; zr. Eduarda- Swelsen. Lectr.: Olga v.d. Meer. Dienb.: Eefje Koopmans en Susan Geurts. 14.00 uur Doopviering fam. Euwis. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis uit dank baarheid en voor een speciale int.; fam. Wauben; zr. Eduarda-Swelsen; Nella Bastiaans-Deenen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 30 november, le Zondag van de Advent, zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dierst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bij bel toespraak met als thema Jehovah - de groot ste schepper in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11aan vang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel ./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 30 novem ber om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ev. J.A.J. Bals, Horst, 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tijden zijn: 6-12 jr, maandag van 16.30-17.30 uur; 12-15 jr. maandag van 19.00-20.00 uur; 16-22 jr. dins dag om 19.45 uur. Andere tijden of privé-onderwijs in overleg. Bij bel/Contaca vond: Donderdagavond. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte wel kom. Bijbelgemeente Venray Welkom in de erediensten van deze evangelische, baptistenge meente. Erediensten: iedere zondag van 10.00 tot 11.15 uur. Na de dienst is er gelegenheid tot het drin ken van een kopje koffie. De dien sten worden gehouden in wijkge- bouw 't Stekske (Landweert), Kruidenlaan 161 in Venray. In de dienst wordt speciale aandacht geschonken aan de kinderen. Daarnaast is er zondagsschool en creche! Eén keer in de maand (de vierde dinsdag) is er een openbare Bijbelstudieavond in 't Stekske. Deze avonden beginnen om 19.30 uur. Informatie over erediensten en all Bijbelstudies: predikant R. Lammers, tel. 586001 Kinderwoorddienst Zondag 30 november begint de adventstijd. Het is dan de eerste zondag van de Advent. Jullie zijn van harte welkom om 11.00 uur in de Grote Kerk (Petrus Banden). Werkgroep Kinderwoorddienst Fietsster kreeg geen voorrang Vorige week dinsdag omstreeks 07.20 uur verleende een 24-jarige bestuurder van een bedrijfsauto uit Horst, op de kruising Leunseweg- Accasiastraat geen voorrang aan een 43-jarige fietsster uit Castenray. Bij de botsing kwam de vrouw ten val en liep verwondingen op aan haar hoofd en benen. Zij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op 9, 10 en 11 december worden er bij restaurant Buitenlust diverse workshops georganiseerd door bloemboetiek Elma. De workshops staan geheel in het teken van de kerst. 9 December is er een dag-works hop waarin U leert uw huis om te toveren in een natuurlijke kerstsfeer. Aanvang van de dagsessie is 10.30 uur. De dag duurt tot 16.00 uur. De workshop kost, inclusief koffie, ont vangst, lunch, thee en drie fraaie kerstversieringen ƒ125,-. Diezelfde avond en ook de twee volgende avonden zijn er kleinere workshops waarbij U twee mooie kerstversieringen kunt maken en leuke tips voor de kerst meekrijgt. De avond kost, incl. koffie, ont vangst, drie drankjes en een culinai re afsluiting, ƒ75,-. Muziek- en Majoretten Show Korps St. Petrus' Banden uit Venray doet haar naam eer aan: het is een muziekkorps wat graag een goede muzikale show wil presenteren. St. Petrus' Banden bestaat uit drie onderdelen, die tijdens een optreden allen te samen een muzikale en visuele show voor het publiek wil opvoeren. Deze onderdelen zijn: een majoretten-peleton waarvoor zij intern een eigen opleiding verzor gen. Verder hebben zij een tamboer sectie, waarvoor leden extern en/of intern opgeleid kunnen worden. En natuurlijk is er een uitgebreid muziekkorps, waarvoor zij altijd versterking kunnen gebruiken. Van de aspirant-muzikanten in het muziekkorps wordt verwacht dat deze een goed muzikaal niveau heb ben of dit ontwikkelen. De oplei ding voor muzikant geschiedt in samenwerking met de Muziekschool Venray. Doel is om in vier jaar tijd zover gevorderd te zijn dat de muzikant ten volle in de show mee kan draaien. Na één jaar Muziekschool, ondersteund door een interne opleiding, komen de aspirant-muzikanten te spelen in het opleidingsorkest, welk al zelfstan dig optredens organiseert. Na twee a driejaar opleiding zal de muzikant als geüniformeerd lid aan alle optre dens mee kunnen doen. In de voorlaatste vergadering van de raad van de gemeente Vierlingsbeek was te merken dat er verkiezingen voor de deur staan. Neem bijvoorbeeld het voorstel tot het verlenen van vrijstelling van het bestemmingsplan 'kom Overloon' ten behoeve van de bouw van het Gildehuis van het Theobaldusgilde. Het oude gilde- huis zal worden gesloopt en op die plaats zal mogelijk woningbouw kunnen worden gepleegd. In een eerder stadium was het grote struikelblok dat er teveel openbaar groen zou moeten ver dwijnen en dat het college moest uitzien naar een andere locatie. De PK-fractie had er moeite mee dat het voorstel niet in de commissies aan de orde was geweest. De Maaskant-fractie was niet al te gelukkig met de locatie maar ging toch mee om dat er nog voldoende groen overbleef voor de jeugd die ook gebruik kan maken van het oefenterrein van het Gilde. Het is en blijft daar aan de Stevensbeekseweg een prachtige locatie voor evene menten. Het Gilde krijgt voor de realisatie een bedrag van ƒ280.000,- Alleen de PK-fractie stemde tegen. DIERENPARK In de vergadering van april 1997 heeft de raad ingestemd met het rivitaliseringsplan Botanische Tuin Overloon, terwijl tegelijkertijd de raad beslist dat in de vergadering van 20 november de nadere besluit vorming omtrent die toekomst moest worden vastgesteld. Op basis van een advies is vervol gens drs. Wolters uit Warnsveld een bedrijfsplan ZOO Pare Overloon nader uit te werken. Het bedrijf Palmary Pares uit Warnsveld wil de failliete botanische tuin overnemen en uitbreiden met een dierenpark dat in 1999 open zal gaan. Het park moet werk bieden aan ongeveer 50 personeelsleden en op termijn meer dan 100.000 bezoekers jaarlijks bin nen haar poorten hebben. De huidi ge botanische tuin, vijf hectare groot, zal qua oppervlakte verdub beld worden. Het park wordt afge stemd voor familiebezoek en Zoo Pare Overloon zal ongeveer 150 verschillende diersoorten gaan krij gen. Zoo Pare moet een toeristische attractie worden en men wil ook absoluut samenwerken met de Stichting Nationaal Oorlogs- en Verzetsmuseum. Ook zal een hore- caonderkomen en speeltuin gereali seerd worden. Er waren nog al wat vragen door de verschillende fracties maar met de toezegging dat de raad maande lijks zal geïnformeerd worden namen de raadsleden genoegen. De kosten die gemaakt zijn worden vol ledig in rekening gebracht. Er moet echter nog veel gebeuren, maar de raad wil de gevraagde medewerking wel verlenen. LANDBOUWGROND De CDA-fractie ging absoluut Doorrijder had pech Een bestuurder van een personen auto ramde maandagmorgen in de Poststraat de personenauto van een 47-jarige Venrayse. De veroorzaker reed door, maar twee getuigen noteerden het kentekennummer en gaven dat aan de benadeelde inwoonster. Die gaf het kenteken door aan de politie. Die zullen er voor zorgen dat de veroorzaker een proces-verbaal krijgt. Uitvluchten zijn niet mogelijk want gezien de schade moet de veroorzaker het bemerkt hebben. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/ Peel&Maas/tpkrant niet akkoord mét de verkoop van verpachte landbouwgrond van mevr. Megens-Thoonen, een perceel van 6.94.77 ha in de Gater in Overloon. Het taxatierapport sprak van elf ha terwijl er nu maar zeven werden verkocht. Het aangrenzend perceel moest vrij worden gehouden als ruilobject voor woningbouw. Die fractie vroeg uitstel tot de decem- bervergadering maar daar voelde het college niets voor. De PK-fractie had er moeite mee omdat het voor dstel niet in de commissie was behan deld. Dat de te verkopen gronden mogelijk zouden worden doorver kocht met winst, was het college niet bekend. Nadat het voorstel in stemming was gebracht bleek dat vier raadsleden tegen stemden. MMSK St. Petrus' Banden is dus een showkorps waarin de leden al snel uitvoerend met hun muziek bezig zijn. Gezien de huidige en de gewenste bezetting van het muziekkorps heeft MMSK St. Petrus' Banden vooral behoefte aan koper-blazers: trom petten en cornetten, trombones en tuba's genieten de voorkeur. Edoch het korps staat voor iedere gemoti veerde muzikant open. U kunt zich als muzikant aanmel den op de open dag die MMSK St. Petrus' Banden organiseert op zon dag 30 november van 10.30 tot 13.00 uur in verenigingslokaal De Opmaat aan de Oostsingel 37 te Venray. U kunt zich ech'ter ook aan melden tijdens de repetitietijden. MMSK verzorgt voor u de inschrijving .voor de Muziekschool Venray, u kunt hierbij onder voor waarden toto 50% korting op de opleidingskosten genieten. Tijdens de open dag worden aspirantleden in de gelegenheid gesteld een instru ment naar keuze te bespelen, er zijn dan leden van de vereniging aanwe zig die u uitgebreid over het instru ment en MMSK kunnen vertellen. Want ook buiten het muziek maken is er binnen de vereniging van alles te beleven. Indien u geïnteresseerd bent en u wilt kennis komen maken mei MMSK en/of uw instrumentkeuze dan bent u bij deze van harte uitge nodigd op de open dag op zondag 30 november van 10.30 tot 13.00 uur in het verenigingsgebouw de Opmaat aan de Oostsingel 37 te Venray. C 'e Pr De gemeente Vierlmgsbeek. heeft het bedrijf Saarloos Uitrustingen Holding een strengere vergunning opgelegd. Dit bleek vorige week donderdag bij.de Raad van. State in Den Haagi.Be vergunning'heeft vmvegeve geuudsvoorschrifterr hit om met nenvsde bvertasT van"direct omwonenden tc beperken. 'v Tegen deze verscherping had Saarloos geen bezwaren. Het bedrijf zegt helemaal nooit overlast te hebben veroorzaakt, maar onderzoek heeft uit gewezen dat dit wel het geval was. Onafhankelijke deskundigen conclu deerden dat er onvoldoende onderzoek was gedaan naar het geluid dat het bedrijf aan de achterkant veroorzaakt. De hoeveelheid lawaai bleek daar toch te hoog te zijn, waardoor de omwonenden die er direct naast wonen wel overlast hebben. De gemeente heeft na de uitslag van de geluidsonderzoeken besloten om de vergunning aan te scherpen. De omwonenden kunnen nu geen last meer hebben van teveel lawaai. 5e overige bexwafemdk bewoner Saarloos hebben, d m i de gemeente niét Pp in gegaan. Volgens Vierimgsbeek is er geen sprake van stank- en verkeersoverlast De omwonenden waren niet in Den Haag aan wezig. Volgens de woordvoerder van Saarloos, R. Visser, zijn de bezwaren ook niet meer aan de orde, 'Een van de buren is inmiddels verhuisd en de nieuwe bewoners hebben geen problemen met ons. En de andere dichtsbij wonende buur heeft zijn bewaren ingetrokken'. De Raad van State doet over ongeveer twee maanden uitspraak, Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar De WAO spreekuurgroep Venlo houdt iedere maandag spreekuur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 van 14.00 tot 16.00 uur. U kunt bij ons terecht met vragen over de ziekte wet, WAO, WW, vervolguitkerin gen, problemen met de uitkeringsin stanties, hulp bij het in beroep gaan, enz. Uit ervaring weten wij dat er gedurende de ziekteperiode vaak al problemen ontstaan. Telefoon alleen tijdens het spreek uur: 077-3515281. Maandag 22 en 29 december wordt er in Venlo geen spreekuur gehouden. In de nacht van 27 op 28'novem ber 1925 werden de kerk en hel klooster van de Paters Franciscanen te Venray geheel door brand ver woest. De Venrayse vrijwillige brand weer kon niet voorkomen dat kerk en klooster verteerd werden door de niets ontziende vuurzee. Ook de opgeroepen brandweer van Venlo stond machteloos en keerde onver richter zaken terug. Het volledig verlies van de rijke en kostbare bibliotheek was een extra bijkomen de ramp. Op deze foto zien we de Venrayse brandweermannen uit 1925. Ze|— poseren bij de ingang van de uitge brande kerk. Zittend: Jaap Oudenhoven; daar- achter knielend: Sjang Schaeffers, Verder v.l.n.r.: Hennes Arts, Harrie Litjens, Toon Aerts, politie Steerneman, Drikus Smits, Tinus Arts, Drikus Clephas, Drikus Arts, wachtmeester De Groot en brand- weercommandang Piërre Pouwels, Jan v.d. Putten Open dag op 30 november

Peel en Maas | 1997 | | pagina 22