SCOREN OP HET NET Coach Henk Baartman weg bij ZVVV/ComputerWork? Derby 't Trepke/Ha rold Lenssen tegen Drukshop onbeslist id Rooyse VK ook tegen Peelpush onderuit REGIOKALENDER Winst voor Lake Valley/ 't Podium Ruitersport St. Jan Merselo Ruiterclub St. Isidorus Topscorers zaalvoetbal Zaalvoetbal in Venray Rooyse V.K. Loopgroep de Barrier. Niet-rokers Bridgeclub ATB- vereniging Mud Hunters Spio De Treffers Triatlon Vereniging Regio Venray Tussen onderwijs en welzijn??? De nieuwe Venrayse 'Vastelaoves CeeDee' is uit!!! Sinterklaas bezoekt Springplank jpEEL EN MAAS donderdag 27 november 1997 - ichti rsvj Edward Linskens maakt seizoen alleen af Door Henk Willemssen Henk Baartman is als coach op non- actief gezet bij ZVVV/ComputerWork. Vrijdagavond kreeg de Venraynaar dit an het bestuur van de club te horen, jdward Linskens, die samen met taartman een tweespan vormde, zal nu r'eei iet seizoen verder alleen afmaken. "De samenwerking tussen de beide daj caches verliep niet naar wens. Ze heb- 'ord en ieder een eigen visie op het zaal- chteiioctbal. Daarnaast was er een gebrekki- jeu|j onderlinge communicatie", zo erklaarde voorzitter John van den tlunckhof die ontkende dat de tegenval- fnde resultaten aan het besluit ten 8ee trondslag hebben gelegen. "We willen lenk Baartman graag voor de club instt «houden. De deur staat nog voor hem mvanpen. Alleen niet meer op de bank bij or h et eerste team. Er zijn nog genoeg erooi ^en binnen de vereniging te doen, oals bij het tweede team dat momenteel yet over een vaste coach beschikt", ildus voorzitter Van den Munckhof. 016 Henk Baartman, die uiterst teleurgesteld ip het besluit reageerde, peinst er echter 2' net over hierop in te gaan. "Als ik niet >r lit jeer bij het eerste team hoor, dan ben ik eltop Helemaal weg. Ik heb, in tegenstelling ;n va ot Linskens, de vereiste papieren als 'oegd trainer-coach. Dan ga ik toch eker niet bij het tweede team op de ank zitten", zo reageerde Henk Jaartman die zijn 'ontslag' totaal niet n.6 «grijpt. "Er zou tussen Edward en mij Uir'' e weinig communicatie zijn. Nou ik kan dverzekeren dat die er van mijn kant uit t.b, i/el degelijk was. En het vreemde is nu d lat degene die (Edward Linskens, red.) uist niet communiceerde, mag blijven alten". Henk Baartman begon bijna vijfjaar sleden - in januari 1993 - aan zijn klus Veronica, dat onlangs werd omge- loopt in ZVVV/ComputerWork. Vanaf nedio 1995 kreeg hij Edward Linskens, lie samen met enkele nieuwe spelers verijl ifkomstig was van ZVV Venray, naast r tol ach op de bank. In hun eerste seizoen (baliiMts de samenwerking nog succesvol, efoni tonica pakte in 1996 de titel en pro- 3 6 35|moveerde naar de hoofdklasse A. Halverwege het vorige seizoen ont spoorde echter de succestrein van Veronica. Tot aan de winterstop voerde het Venrayse team nog de ranglijst aan maar daarna ging het mis. Een teleur stellende derde plek was het eindresul taat. Met de nieuwe aanwinsten Jan van Esch, Stefan van Sinderen en Stephan Sijbers dacht de Venrayse hoofdklasser opnieuw een gooi naar de titel te doen. Edward Linskens schroefde de verwach tingen aan de vooravond van de compe titie nog eens extra hoog op, door te stel len dat dit seizoen alleen het kampioenschap telde. Maar bijna hal verwege bevindt ZVVV/ComputerWork zich op een teleurstellende plaats in de middenmoot. Duidelijk is dat het team, gezien het matige spel, de druk om per se te moeten winnen niet aan kan. Teveel spelers bereikten dit seizoen nimmer hun oude niveau. Alleen Mark Swinkels en Stefan van Sinderen scoor den wekelijks een dikke voldoende. Het lijkt dat Henk Baartman het slachtoffer is geworden van het nu al als verloren te beschouwen seizoen. Voorzitter John van den Munckhof: "Het voetbal was er bij ons inderdaad totaal uit. We moesten daarom als bestuur ingrijpen. Met deze oplossing hopen we weer duidelijkheid en rust te scheppen". Henk Baartman, die even eens voor de KNVB actief is door zaal voetballers te selecteren voor de Limburgse selectie, zegt de beslissing te zullen accepteren. "Wat moet ik dan anders? Feit is dat er veel te hoog van de toren is geblazen. En als dan de resulta ten tegenvallen, worden er allerlei din gen gezocht en raakt men in paniek". Overigens bereikte ZVVV/ComputerWork maandagavond eenvoudig de volgende bekerronde. Met Sjen Sijbers op de bank, hij verving de absente Edward Linskens, werd derde klasser Beringe met 12-0 geklopt. De treffers kwamen op naam van Leon Vievermans (3x), Jan van Esch (3x), Stefan van Sinderen (2x) en Mare Linskens, Mark Swinkels, Eric van den Munckhof en Robert Pawiroredjo die ieder een keer doel troffen. De Venrayse derby in de tweede klas- le tussen 't Trepke/Harold Lenssen en Drukshop eindigde in 2-2. ZVV Venray/Allemanscafe ging met 3-2 mderuit bij Inter'80. Vrijdagavond nam 't Trepke/Harold .enssen tot twee keer toe een voor- irong tegen hekkensluiter Drukshop. Topscorer Gordon Velthuyzen opende Je score 1 -0) maar nog voor de rust tok Ben Beerkens de stand gelijk: 1 -1 la de pauze nam 't Trepke door Ton winkels opnieuw de leiding: 2-1. Vaama Geert Vullings de 2-2 eindstand aantekenen. Voor Drukshop, dat een Kek eerder de eerste punten binnen- aalde, betekende dit het vierde compe- tiepunt. Het team van coach Cor Iremers deelt nu samen met Reuver de aatste plaats. ZVV Venray/Allemanscafe leed in fegelen tegen Inter'80 een ongelukkige •2 nederlaag. Na een 2-0 achterstand twam ZVV Vneray door twee treffers Lennard Janssen op gelijke hoogte 2-2). Maar direct daarna scoorde Inter f de winnende treffer: 3-2. Volgens coach 11 Oerai d Loeffen was de nederlaag onver- J* tliend. Paal en laat stonden doelpunten in de weg en daarnaast vielen enkele dubieuze arbitrale beslissingen in eentt ZWVe,. 'l Trepke Venrays nadeel uit. Stand tweede Gastronoom 2 Inter MVC Haelen 2 A: 'ittenhorst IV V Venray De Bonte Koe Reuver 9-24 10-23 9-15 9-14 8-13 8-13 9-13 9-10 9-7 9-4 9-4 SPORTPRIJZEN bokalen, bekers, medailles, standaards,beeldjes, rozetten, vaantjes, enz. Gratis graveren! Klaar terwijl u wacht. (circa 1000 prijzen in voorraad) eigen produktie volgens uw wensen. Nergens goedkoper of mooier. FitBody Sportgroothandel Sevenum. Tel. 077-4671440 Fax 4674356 Vernieling hijskraan Op een bouwproject aan de Clare Vichmanstraat werd het afgelopen bekend een hijskraan vernield. Het plaatwerk was er vanaf gehaald en de elektrische bedrading er uit getrokken. Hoe groot de schade is ton niet worden meegedeeld. De benadeelde is een bouwfirma uit feurne. Lake Valley/'t Podium - 't Trepke 8-4 'Trepke startte zeer voortvarend met twee goals in drie minuten, 't Podium kwam via Lars Kehrens terug in de wed strijd, maar lang duurde het niet voordat 't Trepke 1-3 scoorde. Hierna kreeg 't Podium een vrije trap en deze werd door Lars Kehrens zeer fraai ingeschoten. Het spel golfde op en neer en nu was het weer de beurt aan 't Trepke om de 2- 4 in te schieten. Vlak voor de rust had Gert-Jan Pennings nog succes voor 't Podium. Na de rust boog Lars Kehrens in vier minuten de achterstand om in een 6-4 voorsprong. Hierna domineerde Lake Valley/'t Podium de wedstrijd en werd 't Trepke met mooi voetbal terug gedrongen. 't Podium kon via Han Manders en Gert-Jan Pennings de 8-4 eindstand noteren. Op zondag 16 nov. tijdens de tweede selectiewedstrijd in Sevenum werd een mooie eerste plaats behaald door Ingrid Willems met Robby in de klasse DL. Afgelopen weekend reden een aantal ponyruiters hun tweede selectie dres- suurwedstrijd in Meerlo. In de prijzen reden: Evan v. Ooi, Hapollo, klasse DM1,4e met 163p; Janine v. Ooi, Falco, klasse DL, eveneens 4e met 164p; Ingrid Willems, Robby, klasse DL, 5e met 152p; Jolanda Willems, Emé, klasse CB, 4e met 159p; Simone v. Ooi, Rowan, klasse DB, 6e met 164p. enkele dressuur 'grote' ruiters zijn gestart in Ven-Zelderheide. Hier behaal de Esther v. Dongen met Kevin in de klasse M2 een mooie le plaats met 165- 166p. Aankomend weekend is er een dres- suurwedstrijd in Haps en op zondag 29 nov. zullen Kim v. Schijndel en Rik Janssen met hun pony's in het middag programma en Jimmy in Maastricht onze club hoog proberen te houden. Met een bus vol supporters zullen we ze gaan aanmoedigen. Afgelopen zondag is een combinatie, namelijk Christianne v. Eek met Haphazard Herbey, van start gegaan voor de springselectie in Sevenum. Jammer genoeg voor Christianne en Herbey twee balken eraf. De amazones Wendy en Karin v.d. Rijdt met hun Firstlady zijn naar de dressuurwedstrijd in Ven-Zelderheide geweest. Hier behaalde Wendy 156 pun ten en tevens haar eerste winstpunt. Karin behaalde een verdienstelijke 6e plaats en 161 punten. John Kessels van ZVV Venray/Allemanscafe voert momenteel met veertien treffers de Venrayse top- scorerslijst aan. Fred Jeuken, de winnaar van afgelopen seizoen, bevindt zich met acht doelpunten op de tweede plaats. De stand per 23 november: 1John Kessels (ZVV Venray) 14 2. Fred Jeuken ('t Huukske) 8 3. Gordon Velthuyzen ('t Trepke) 7 4. Stefan v. Sinderen (Comp.Work) 6 Ron van der Zanden (Drukshop) 6 6. Jos van Gerven ('t Huukske) 5 Robert Pawiroredjo (Comp.Work)5 Sjoerd Michiels (De Bonte Koe) 5 Antoine Reijntjes (De Bonte Koe)5 Henri Wilmsen ('t Trepke) 5 Vrijdag 28 november Sporthal De Wetteling Vanaf 20.30 toernooi met acht Venrayse teams Sporthal De Weert 19.30 ZVCO-ZVV Leunen (beker) 20.30 't Trepke-Heiputters (beker) 21.30 Drukshop-Gastronoom (beker) Zaterdag 29 november Sporthal De Weert 18.00 Roelanzia-SVCB 19.00 FC Hento-SBC (dames) Maandag 1 december Sporthal De Wetteling 20.30 ZVVV/Comp.Work-Hadow 21.30 ZVV Venray-'t Trepke 22.30 SVCB-Herb.de Peel 2 Sporthal De Weert 20.30 ZVV Noir-FC Hento 21.30 De Bonte Koe 3-Lake Valley 22.30 ZVCO 2-'t Huukske 3 Programma zaterdag 29 nov.: Dl-Facopa VC 2 a. 16.30 tellen: D3, Karin en Cindy. D2-Brovoc a. 18.30 tellen: MB2, Yvonne en Vera. D3-Grashoek 3 a. 18.30 Fluiten: Arno Hermans; tellen: MB1, Judith en Karlijn. D4-Asterix 2 a. 16.30 fluiten: Trea Sanders; tellen: D2, Noortje. H2-NVC2 a. 18.30 tellen: JB1, Max en Marijn. Velden-JB1 v. 13.30 o.d.r.: i.o. Zaalwacht: dames recreanten: 14.00- 17.00 uur: Marian en Anny; 17.00-20.30 uur: Ankie en Anita. Pr ogramma zondag 30 nov.: HV1 a. 10.00 HV2-Set Up 1 a. 10.00 HV3-Tupos a. 10.00 Programma maandag 1 dec.: DV1-Bonte Koe 1 a.18.30 DV2-Touch'80 a.18.30 DV5 vrij. Dames 1 - Maasbracht 1-3 Na een goede start met enkele punten voorsprong werd de set toch gewonnen door de dames van Maasbracht. In de tweede set speelden de Rooyse dames zoals ze eigenlijk behoren te spe len. Ze speelden hun eigen spelletje waardoor de tegenpartij geen grip meer kreeg op deze set. Deze werd dan ook winnend afgesloten. De derde en vierde set verliepen als de eerste. Door persoonlijke fouten en het niet afmaken van de aanval werden deze twee laatste sets verliezend afge sloten. Het is goed toeven bij loopgroep de Barrier. Een groep fanatieke en minder fanatieke lopers die elkaar twee tot drie keer per week vinden in hun gezamen lijke passie. Het hardlopen. Voor de een is de drijfveer om iets aan de gezond heid te doen en de ander durft zelfs te zeggen dat hij alleen voor de koffie komt. Toch vinden we elkaar iedere week weer om onder begeleiding van de trainer ons programma af te werken. De ene keer is het een interval met kort her halingen en de andere keer zijn de her halingen vijf tot acht honderd meter lang. De afwisseling is groot en zo vliegt de tijd altijd om. Zelfs voor nieu welingen gaat dit altijd gemakkelijk. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen programma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trekken. Twee keer per week is er een interval training, en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanaf eet café "de Barrier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag van 16.00 tot 17.00 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrai nen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kunt je ook bellen met Piet Dupont, telefoon 589880. Uitslagen van de eerste ronde compe titie van dinsdag 18 nov.: Geel: 1. hr. Jaegers-v. Raay 65.75%; 2. hr. Hermans-Manders 63.15%; 3. mw. Gooren-hr. Van Duyn 50.65%. Groen: 1. hr. Janssen-D. Brok 75.63%; 2. mw. Blok-Fhilipsen 58.33%; 3. ep. Plet 56.88%. Nieuwe leden zien wij graag komen, aanmelden bij mevr. Gooren, tel. 531725. Peelpush - Heren 1 3-1 setst.: 15-7 6-15 15-11 15-8 Jammer was het dat Rooyse de eerste set met 15-7 aan de gasten moest laten. De vele servefouten waren daar bij Rooyse debet aan. Peelpush met de nodige routine in het team gebruikte de side out veel beter. Rooyse had de groot ste moeite in het ritme te komen en verl oor de set dan ook met 15-7. Een metamorfose bij de Rooyse heren in de tweede set: betere passing en gerichte serves brachten in no time een voorsprong op het bord van 4-14 en de winst in de tweede set: 6-15. Dat Rooyse vervolgens toch aan het kortste eind trok lag in het kleine beetje geluk wat Peelpush meer had dan onze jongens uit Venray. Rooyse kan het niveau aan in de promotieklasse, alleen het team is nog net niet genoeg in balans voor de ploegen uit de bovenste regio nen. Mountainbiking: is dat niet die sport waarbij je mensen met hoge snelheden bergaf af ziet racen. Met een helm op en een fiets die meer lijkt op een cross motor dan op een fiets? Ja dat is ook mountain- of all terrein biking. Wat wij doen is weliswaar min der spectaculair maar zeker niet minder leuk. Als wij heuveltjes tegenkomen dan gaan we er eerst tegenop en dan aan de andere kant weer vanaf. Maar voor de rest moeten we het hebben van bospa den, stukken met veel modder en los zand. Op die plekken komt de fiets die we hebben volledig tot zijn recht en voelt de natuurmens in ons zich goed. Wel dragen we allemaal een helm want de veiligheid staat voorop. Het gaat bij de Mudhunters op de eer ste plaats om de fun. Er zijn wel enkele fanatiekelingen die wat harder willen maar dat kan prima naast elkaar. Omdat er natuurlijk altijd een verschil is tussen de diverse leden fietsen de snelsten de langere afstanden en de minder snellen de kortere, zo komen we toch ongeveer tegelijk bij het einde uit. Zo ook afgelo pen zondag toen we met een groep van 20 in de buurt van Tegelen en Belfeld gefietst hebben, jong en minder jong bij elkaar en ieder voor zich zijn grenzen aftasten. Als je denkt, dat lijkt me wel wat sluit je dan nu aan. Met het hele wintersei zoen nog voor de boeg is er voor ieder een wel een plekje. Probeer het gewoon een keertje uit. De eerste maand kun je gratis meedoen, zonder enige verplich ting. Programma komende weken: Zondag 30 nov. vertrek 8.00 voor tocht in Veenendaal 45 Km. Zondag 7 dec. vertrek 8.00 voor tocht in Malden 40 km. Zondag 14 dec. vertrek 7.00 voor tocht in Mechelen 33 en 48 km. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Eric Steffers, tel. 511056 of Piet Dupont, tel. 589880. Synchroonzwemmen Vrijdagavond 21.00 uur droogtraining senioren in vergaderzaal van zwembad. Afgelopen zaterdag 22 nov. hebben Anette, Harriet en Natasja deelgenomen aan de Interkringwedstrijd Techniek Fina-senioren te 's-Gravenzande. De uitslag is als volgt: Anette 94e 56.687; Harriet 112e 53.646; Natasja 123e 52.015. Anette heeft tijdens deze wed strijd de limiet behaald voor de NK. In totaal namen' 132 zwemsters aan deze wedstrijd deel. Zaterdag 29 nov.: Kringtraining te Nederweert over Agegroup 2-figuren. Van 15.30 tot 16.00 uur bijeenkomst in de kelder van het zwembad; van 16.00 tot 18.00 uur watertraïning en van 18.00 tot 18.30 uur evaluatie. Deelname: Marie-Martine, Christel, Harriet en Natasja. Zaterdag 29 nov.: Commissievergadering om 17.00 uur in vergaderzaal De Sprank. Zondag 30 nov.: Kadervergadering om 09.30 uur in vergaderzaal De Sprank. Oefenen: zondag 30 nov. LK-A groep 13 jaar en jonger, solo Tane, solo Kelly, duet Anja en Christel, groep 17 jaar en jonger, groep senioren. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag van 20.00- 21.00 uur; Heren-Jeugd en Aspiranten van 18.30 tot 20.00 uur. Programma zaterdag 29 nov.: Heren Jeugd-Eszet a.19.15 W.officials: E. Streefland, P. Brands en H. jacobs. BZPC-Heren 2 v.16.15 De Treffers-Aspiranten v. 16.45 Programma zondag 30 nov.: Heren 1-Neptunus a.17.15 W.officials: H. Jacobs, P. Flinsenberg en E. Nellen. Fietser aangereden Maandagmiddag werd omstreeks 15.25 uur op de Langeweg een 13- jarige fietser door een rechts afslaande personenauto aangereden, waarbij de fietser kwam te vallen. De bestuurder die de jongen had aangereden reed zonder dat zijn of haar identiteit kon worden vastge steld door. Een taxichauffeur die getuige was van dit ongeval noteerde het kente ken van de auto en gaf dit door aan de politie. De eigenaar van de auto kon wor den opgespoord. Het was een 55- jarigc Venrayer. De politie ging hem opzoeken om proces-verbaarop te maken. De man verklaarde niets te hebben bemerkt. De fietser had lichte verwondin gen. Luchtbuksschietvereniging De Treffers-HSV 3 779-809 Hoogste schutter: F. v. Soest, 266r. Ook al hadden wij dit wel een klein beetje verwacht, maar de tegenstander van dit weekeinde was toch nog een nummertje te groot voor ons. Het derde team van schietvereniging Helden (HSV) bewees wederom dat zij niet voor niets ongeslagen lijstaanvoerder zijn in de tweede klasse KLSB. Ondanks deze nederlaag kon ons team de derde plaats in de rangschikking hou den, verder was het zeer bemoedigend, dat ons team ondanks deze zware wed strijd vormbehoud toonde. Komend weekend hebben wij dan de kans on wederom gelijk te trekken met de nummer twee, Koningslust, door dit team in een rechtstreeks duel te ver slaan. Weer een topduel. De spanning blijft iedere zaterdag enorm, mede door dat de verschillen in onze klasse erg klein zijn en werkelijk iedereen van iedereen kan winnen. De nederlaag van dit weekeinde, is aldus geen ramp. Er is nog maar een derde van dit kampioen schap verschoten en er zijn nog veertien wedstrijden te gaan. Programma: Zondag: 09.00-10.00 zwemmen in de Sprank; 10.00-11.30 looptraining. Dinsdag: 19.15-20.15 zwemmen in de Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 looptraining atletiekbaan. Zaterdag: 15.00 mountainbike. Agenda: 29 Nov.: Ertlauf Neuss. 7 dec.: Steeghbergcross Sevenum; Quincross Afferden. 13 dec.: Nicolauslauf Suchtelen. ATB-programma: Iedere zaterdagmiddag gezamenlijk fiet sen om 15.00 uur. Start vanaf de P Schadijkerbossen te Horst-Meterik. Gezamenlijke activiteiten: 20 dec.: ATB crossweekend Weert, info 040-2857727. 26 dec.: Toertocht te Valkenswaard, ver trek 08.00 de Sprank. Synthese Onderwijs en welzijn kennen veel raakvlakken. Zij hebben elkaar veel te bieden. De situatie in Noordelijk Limburg maakt dat ook duidelijk. Talrijke activiteiten zijn daar uitdruk king van. Zo is er op diverse scholen voor Voortgezet Onderwijs sprake van een goede samenwerking tussen een team leerlingbegeleiding van een school en het maatschappelijk werk. Die samenwerking is gericht op het bieden van hulp aan individuele leerlingen. Wanneer dat nodig is, kunnen ook de ouders en het gezin in de hulp betrokken worden. Daarnaast springt het maat schappelijk werk in op momenten dat een school met een crisis te maken heeft, bijvoorbeeld bij overmatig pesten of overlijden van een leerling. Een ander voorbeeld zien we op basisscholen die hun leerlingen vrij etijdsbesteding aanbieden, de zoge naamde Verlengde Schooldag. Synthese kan die scholen behulpzaam zijn bij het werven en begeleiden van vrijwilligers. Samen met vrijwilligers, directies en sociaal-cultureel werk wordt gezocht naar een aanbod dat kinderen aanspreekt en daarvoor worden vrijwilligers inge werkt. Ook Ouderraden kunnen voor hun eigen functioneren terecht bij Synthese wanneer zij behoefte hebben een advies op het vlak van belangenbehartiging of aan voorlichting. En dan zijn er nog diverse overlegsituaties actief in diverse gemeenten waarin scholen en welzijns werk elkaar treffen. Het belang van die overlegsituaties wordt groter nu sinds dit jaar de wettelijke verplichting is ingevoerd om achterstand in het onder wijs middels gemeentelijk beleid en daarmee samenhangende maatregelen te bestrijden. De gemeente heeft hierbij de regie. Samenwerking met instellingen op het terrein van onderwijs, opvoeding en welzijn is daarbij onontbeerlijk en Synthese wil daarin graag haar aandeel leveren. Voor meer informatie over het boven staande kunt u terecht bij het unitkan toor in Venray, tel. 0478-583100. 9-jarige wilde lege kratten inleveren Personeel van een supermarkt ontdekte dat bij de aanbieding van een lege krat, in een supermarkt aan de Kiosk, iets niet in orde was. De aanbieder, een jongen van 9 jaar, bekende de krat te hebben gestolen. De jongen werd aan de politie over gegeven die hem na verhoor over droeg aan zijn ouders. Hij werd zowel door de politie als door zijn ouders onderhouden over het feit dat dit niet mag. De jongen beloofde beterschap. Z\ ïo Mov&A&Et? AOVEN+SMOVJ. loop'ms b>4 Odvl b'OWOu,«AaowUfc oaw. öm. oiarolotA «n, dl ..anUft tufets. cfaar cw-wt JLAY %r- Henseniusplein 9a, 5801 BB Venray Tel. 0478 -588198 Fax 0478 - 511959 Carnavalsvereniging De Piëlhaas is heel erg trots op de nieuwe cd 'Vastelaovend ien Rooj 97/98' die tij dens het onlangs gehouden 'Hazepaeper' gepresenteerd werd. Op deze schitterende uitgave staan onder andere de vier winnende liedjes van het Liedjesfestival van dit jaar, te weten: 1Aacht öp de schaal van richteg (tekst en muziek Milton Cavis); 2. Dat zeuj wat zien (tekst en muziek Jeanny v. Vegchel); 3. Mien tante Antonia (tekst en muziek Rie Schmitz); 4. Pak an, halvast (tekst Ramon Barents en Otto Kooien, muziek Otto Kooien). Wij menen er goed aan te doen jullie de bladmuziek van deze prachtige lied jes te geven zodat jullie gezelschap deze nummers tijdens de carnaval kunnen spelen en de carnavalsvierders in Venray, en misschien ook daar buiten, kunnen genieten van deze mooie carna valsliedjes. De arrangementen zijn speciaal geschreven voor blaas- en joekskapellen door Jan van Osch uit Merselo. Om aan de wensen van veel muzikan ten te voldoen houden wij een extra 'open' repetitie. Alle leden van de joeks kapellen en andere muzikanten kunnen hieraan meedoen. De vier liedjes wor den dan doorgenomen en gerepeteerd onder leiding van Jan van Osch. De repetitie wordt gehouden op zaterdag 29 november van 11.00 tot 12.30 uur in zaal In den Engel aan de Poststraat in Venray. Wij wensen jullie veel plezier en succes. In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van evene menten en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze redactionele kolommen geen uitgebreide aandacht kannen schenken. Zaterdag 29 november: 'Goed geschoten' is de titel van de klucht in drie bedrijven die toneelvereniging Voetlicht uit Milheeze voor het voetlicht brengt. Zaterdag 29, zondag 30 november en woensdag 3 december in zaal De Linde in Milheeze. Aanvang 20.00 uur. Kaartjes a 6,- verkrijgbaar bij A-Markt Van Buel en aan de zaal. Zondag 30 november: Mirabai-concertin museum Van Bommel Van Dam te Venlo. Uitvoering van composities op teksten van de 16e eeuwse Indiase mystica Mirabai. Uitvoerende zijn Marien van Nieukerken (piano), John Anderson (klarinet), Elisabeth Smalt (altviool) en Lucia Meeuwsen (mezzo-sopraan). Aanvang 16.00 uur. Deken van Oppensingel 6 in Venlo. Zondag 30 november: Limburgse Kunst Kreatief Manifestatie, van 11.00 tot 19.00 uur in tennis- en sportcentrum De Schansenberm, Molenstraat 50 in Maasbree. Met wedstrijd om de Limburgse Kreativiteitsprijs, optredens en een demonstratie pottenbakken/raku sto ken. Zondag 30 november: Brood bakken en fondant maken in De Locht te Melderslo. Het maken van zoet lekkers past in de Sinterklaas-sfeer en bij de tentoonstelling over suiker. De Locht, Koppertweg 5. Melderslo. Open van 14.00 tot 17.00 uur. y y Als het clubarchief er op nageslagen zou worden, valt er één activiteit in het bijzonder op. Zonder ook maar één jaar onderbreking, prijkt daar de komst van St. Nicolaas. Ieder jaar weer is daar de kindervriend, temidden van de kinderen, een jeugdleider pur sang. En ze zingen en ze springen en ze zijn zó blij, als de Sint met gevolg, weer zijn opwachting maakt. Daarna neemt hij plaats op een speciaal versierde stoel, een staatsman waardig. Voor een decor van alle kinde ren, van de maandag-, dinsdag- en don- derdaggroep, worden uit het grote boek, die passages voorgelezen, die betrek king hebben op het Springplankgebeuren. En zoals zo vaak krijgen de paarden die de haver verdie nen deze ook ditmaal niet. Het zijn de 'stouterikken' die alle aandacht krijgen. Zij zijn het ook, die met volle handen strooigoed, een lange tong trekken naar de braverikken. Deze kunnen niets anders doen dan zich uitsloven in zang, dans of muziek. Culturele hoogstandjes waar wekenlang op geoefend is. Sinterklaas luistert en kijkt met engelen geduld. Elk initiatief wordt beloond met een hartelijk applaus vanuit de zaal en een greep van zwarte Piel in de snoepzak. Een jaarlijks terugkerende traditie is het verschijnen voor St. Nicolaas van de nieuwe leiding. Met lood in de schoe nen, zich bewust van alle aandacht en leedvermaak, onderwerpt men zich aan de opdracht, die door de Goedheiligman wordt opgedragen. Als St. Nicolaas klaar is, zijn er inmiddels heel wat doop celen gelicht en zijn er veel voorvallen in de openbaarheid gebracht. Voordat Sinterklaas met zijn knechten vertrekt deelt hij ook nog de cadeautjes uit. Als hij weg is volgt de jaarlijkse chocomel met taai. Zo beleefd het Springplank-lid ieder jaar weer het St. Nicolaasgebeuren. Een avondvullend programma, dat op donderdag 4 decem ber gehouden wordt en om 18.30 uur begint. Natuurlijk biedt het Springplankprogramma nog veel meer. Voor inlichtingen kan men terecht bij Jeanne, tel. 580217 of Sjang, tel. 586117. Ik vond de bh zo mooi maar had geen geld' Dinsdagmorgen omstreeks 11.45 uur werd een 15-jarige jongedame betrapt bij de diefstal van een bh in een kledingzaak in de Bleek. De jongedame had enkele stuks lingerie meegenomen naar de pas kamer en gaf, nadat ze in het pas hokje was geweest, enkele stuks terug. Een bh ter waarde van ƒ19,- ontbrak echter. Ze werd daarover door personeel onderhouden die, omdat het meisje ontkende, de politie waarschuwde. Tijdens het verhoor bekende zij de diefstal met de verklaring 'ik vond de bh zo mooi maar had geen geld'. Na verhoor werd ze overgegeven aan haar ouders. Wilt U als vereniging scoren bij uw leden? Scoor dan via Trefpunt. Want Trefpunt Peel Maas biedt u een compleet overzicht van alle activitei ten bij u in de buurt. Van de weekaanbieding van uw slager tot en met een electronisch prikbord waarop u uw oproepen kwijt kunt. Natuurlijk kunt u via Trefpunt Peel Maas ook het wereldwijde web op en profiteren van uw eigen e-mailadres. Wat en waar u ook zoekt, u betaalt altijd het lokale telefoontarief. U hebt al een aansluiting vanaf 26,95 per maand. Als u meer wilt weten, vul dan onderstaande bon in: Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Adres: PC en woonplaats: Tel.: Deze bon opsturen naar Trefpunt Peel Maas Antwoordnr. 10015800 VB Venray. Een postzegel is niet nodig. Ter kennismaking betaalt u de eerste 3 maanden geen abon nementskosten!

Peel en Maas | 1997 | | pagina 21