OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS PEEL EN MAAS r ter van Els: een leven vol muziek Schutterij 't Zandakker heeft eerste kogelvanger Provincie zoekt verder naar bruidjes van papier Twee maal 50 jaar koorzanger Nieuwe rector voor Raaylandcollege KRASSEN! KRASSEN! KRASSEN! [Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. Tref.nl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Schoen zetten bij Randstad Uitzendbureau f A.s. zondag geopend van 12.00-17.00 uur Diverse herfstaanbiedingen Gratis gedicht bij cadeau VVV 50-jarig Rode Kruis presenteert zich op de koopzondag Msf\e\eis St. ficolaastocht lin Merselo mderscheiding Beëdigd COATS, JACKS EN MANTELS De hoofdprijs van ƒ100.000,- is gevallen bij Sigarenhuis Jansen Grote Markt 22 Venray Winnaar van harte gefeliciteerd! Nu ook kerstkrasloten verkrijgbaar met veel prijzen. Hoofdprijs ƒ500.000.- It goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. fat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray en ingeving. Steeds meer mensen komen er net zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze Par binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende ►drijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen F week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. Por meer informatie over presentatie op internet IN u terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl De provinciale Papiermaand wordt op 29 november afgesloten met een uitstapje voor vijftien 'papieren echtparen'. Voor deze slotmanifestatie is de Provincie op zoek naar echtparen die in de maand november van 1995 zijn getrouwd en dit jaar hun 'papieren bruiloft' vieren. In de traditie van koperen, zilveren en gouden bruiloften, neemt ook de papieren bruiloft een plaats in. Een echtpaar dat twee jaar getrouwd is, viert de papieren brui loft. De uitgekozen papieren bruidspa ren krijgen een uitstapje naar de papierfabriek Roermond Papier cadeau. Zij worden feestelijk ont vangen op de papierfabriek, waar ze, na een rondleiding, een echte bruidslunch aangeboden krijgen. Echtparen die deze maand hun papieren bruiloft vieren, kunnen zich nog steeds aanmelden bij de organisatie van de Papiermaand. Het telefoonnummer is 043-3520105. De papiermaand is een initiatief van de Provincie Limburg in samen werking met Afvalverwijdering Limburg, de Limburgse gemeenten en de papierindustrie. Het doel van deze maand is huishoudens te sti muleren om hun papierafval meer gescheiden te houden van de rest van het afval. Beter nog is het voor komen van het ontstaan van papier- afval. FEEL EN MAAS 'n abonnement waarci lEN maas yan klarinettist tot instructeur I DONDERDAG 27 NOVEMBER 1997 - NR. 48 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Sinterklaas is weer met zijn stoomboot en zwarte Pieten in Nederland aangekomen. Dit wil Randstad Uitzendbureau zeker niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Onze etalageruit van de Poststraat nummer 10 is groot genoeg om heel veel kinderscho^ntjes te plaatsen. Vanaf 28 november jl. kunnen dan ook de (kleine) kinderen van onze uitzendkrachten hun schoen komen zetten. Op 4 december a.s. kunnen de kinderen dan samen met hun ouders komen kijken wat de goede Sint in het schoentje heeft gedaan! En wie weet... hebben Sint en Piet nog even tijd om bij onze vestiging aan de Poststraat 10 een kijkje te komen nemen. Winkeldiefstal Personeel van een schoenenzaak in de Grotestraat zag vrijdagmiddag twee mannen weglopen met een paar schoenen ter waarde van 169,- Achtervolging door het personeel en onderzoek van de politic leverde echter niets op. Grotestraat 93 Venray V i gelopen zaterdag werd tij de Cecilia-avond van de inklijke Harmonie Euterpe, van Els gehuldigd. Van Els zit Ojaar in de muziek en heeft vele jaren, op diverse gebie- ingezet voor Euterpe. •van Els, een telg uit de beken- fenrayse muzikanten-familie, amper zeven jaar oud toen hij :rste muziekinstrument kreeg, een Es-bugel, loodzwaar te en dat is ongetwijfeld reden geweest, waarom Fer voor de klarinet koos. de oorlog 1940-1944 lag geheel stil en werd leerlingenopleiding stil Kort na de bevrijding werd weer opgepakt en samen groep andere jongens begon aan de muziekopleiding, een hele club: Jo van Els, Cremers, Gerrit Lucassen, van Opbergen, Bert Janssen, Siebers. Allemaal speelden ze HOBO tijd werd Fer benaderd vraag of hij geen hobo wilde .spelen, een verzoek waar hij instemde en zo toog hij elke rdag naar zijn leraar in Deurne. fijnste was dat je met de bus ht gaan. Dat was heerlijk. Want aak reisden we in die tijd niet'. far ook dat wekelijkse uitstapje Deurne kon niet verhinderen lij uiteindelijk toch koos voor de met. LIMBURGSE JAGERS 1952 werd Fer opgeroepen zijn militaire dienstplicht en hij M li ingedeeld bij het fanfarekorps de Limburgse Jagers. Maar lat men daar geen klarinettist maal op te noemen. Andere vereni gingen wensten ook van zijn dien sten gebruik te maken en zo kwam hij op vele plaatsen terecht als drumband-instructeur. Blitterswijck, Geysteren, Wanssum, Sevenum, Smakt-Holthees, Overloon en ook Merselo maakten enige tijd van zijn diensten gebruik. Hij nam aan tal van concoursen deel, was zelf ook enkele jaren jurylid en hij compo neerde een mars (Sevenum Sounds), die vele jaren op het concoursreper toire prijkte. Tientallen jonge tam boers kregen van hem de eerste opleiding. Fer heeft altijd midden in de muziek gestaan. Hij blies de bas bij de vroegere Roadse Boerenblaoskapel, speelde contra bas in het dansorkest van Jo van Els, en speelde mee in het strijkorkestje van de Venrayse operettevereniging. Vele jaren was hij ook lid van de PCV-harmonie. GEZONDHEID De afgelopen weken hebben leden van Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan op hun schutsweide aan de Endepoel een prototype van een kogelvanger geplaatst. Ook zijn de voorbereidingen voor meedere kogelvangers getroffen. A.s. vrijdag zal 't Zandakker samen met de fabrikant de kogel vanger demonstreren. De kogelvangers zijn het gevolg van de aangescherpte milieumaatre gelen. Schutterijen schieten nl. met loden kogels. Volgens de wet moe ten die kogels met ingang van het volgend jaar "opgevangen" worden zodat ze de bodem niet vervuilen. "Formeel mogen we vanaf 1 januari niet meer schieten" laat voorzitter Joep Krijnen van de schutterij weten. Krijnen heeft binnen de schutters- wereld al jaren aangedrongen op kogelvangers. De techniek was ech ter nog niet zo ver om aan de wen sen van de schutterijen en om aan de milieu-eisen te kunnen voldoen. "Naast het vangen van kogels speelt nl. ook het geluid een rol. Er zijn kogelvangers maar die produceren weer een onaanvaardbare hoeveel heid geluid. Bij schutterijen die in dorpskernen schieten levert dat weer nieuwe problemen op" aldus Krijnen. TRANSPARANT Wie tijdens de koopzondag op 30 november 1997 een cadeautje bij de VVV aanschaft, ontvangt daarbij een gratis Sinterklaasrijm. De rij men zijn door Sinterklaas en zijn rijmpiet exclusief voor de klanten van de VVV vervaardigd. Er is keuze uit verschillende rijmpjes, passend bij een speciaal cadeau of persoon. Dus... zondag allemaal naar de VVV. Asbest aangetroffen Zondagmorgen werd op het onverharde gedeelte van de Rosmolenweg een hoop asbest aan getroffen. Personeel, van Buiten- beheer zal hel spul opruimen. Tijdens de St. Ceciliaviering van het Veulense kerkkoor werden door rector Bennenbroek twee trouwe leden gehuldigd. Toon Jacobs en Lei Aerts zingen namelijk 50 jaar Gods lof in de rectoraatskerk van St. Antonius van Padua in Veulen. Beiden hadden reeds eerder de zilveren medaille van de Gregoriusvereniging ontvangen bij hun 25-jarig lidmaatschap. Bij hun 40-jarig lidmaatschap was dat de gouden medaille. Deze keer kon rector Bennenbroek namens de ver eniging een oorkonde - al kwam die later - en een prachtige kaars over handigen voor 50 jaar tróuw lid maatschap. Rector Bennenbroek is nog niet zolang in Veulen werkzaam maar hij was wel goed geïnformeerd. Hij prees beide koorleden voor hun trouw gedurende die 50 jaar. Beiden konden als voorbeeld worden gesteld voor menig koorlid. 'Al wor den de jubilarissen er niet jonger op, hun stem heeft nog uitstekende kwaliteiten waarvan het*Tectoraat nog lang van hoopt te profiteren', aldus rector Bennenbroek. De afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis bestaat dit jaar 50 jaar. Dit feit wordt hoofdza kelijk in huiselijke sfeer gevierd samen met bestuur en alle vrijwilli gers, die zich belangeloos inzetten voor het Rode Kruis. Zondag 30 november treden een aantal vrijwilligers echter naar bui ten. Tijdens de koopzondag in Venray zullen Welfare, de Rode Kruis Colonne en de Jeugd van het Rode Kruis een aantal stands bemannen op het Henseniusplein te Venray. Tijd: van 12.00 tot 17.00 uur. De Rode Kruis Jeugd laat zien hoe slachtoffers nagebootst worden, ze verkoopt Rode Kruis producten, exploiteert een enveloppenspel etc. etc. De geldelijke opbrengst gaat naar twee projecten die de jeugd zelf geadopteerd heeft te weten kin dertehuizen in Brazilië en Indonesië, waar twee Venrayse pio niers bezig zijn. De Welfare-afdeling verkoopt producten die door gasten vervaar digd zijn. De gasten zijn de zoge naamde klanten van de welfare-vrij willigers die wekelijks bezocht worden. De opbrengst hiervan gaat naar de vakantieprojecten van het Rode Kruis. De Rode Kruis Colonne toont hun activiteiten bij ongelukken en ram pen. Er is een reanimatie te zien op een speciaal hiervoor geproduceerde pop, het publiek kan een kijkje nemen in de nog bijna nieuwe ambulance-auto, etc. etc. Bij de stands staan een tweetal collectebussen. Het bestuur van het Rode Kruis vraagt hierin een bijdra ge voor de afdeling vakantieprojec ten bij gelegenheid van het gouden jubileum. De afdeling vakantiepro jecten verzorgt reizen cq. verblijven voor mensen die gehandicapt zijn en onder normale omstandigheden niet meer op vakantie kunnen. In de stands kan men allerlei informatie krijgen over het vrijwilli gerswerk binnen het Rode Kruis. Het bestuur en de vrijwilligers verwachten in dit gouden jaar nog een aantal vrijwilligers, die onder het motto 'Zorg voor elkaar' mee gaan doen in Venray. Daarnaast ver wacht het bestuur een 'gouden' bij drage van de Venrayse bevolking voor hun vakantieproject. Het prototype, gebouwd door de Firma Janssen Products uit Borkel en Schaft, is afgestemd op de wen sen van de Limburgse schutterijen. De kogelvanger is nl. transparant. "Binnen de Limburgse schutterijen wil men de lucht als achtergrond en geen doek of zo iets. Het prototype dat bij ons staat is geheel transpa rant." legt Krijnen uit. De kogelvanger is ongeveer 16 meter hoog en bestaat uit een lange kunststof "glijbaan" met daar bovenop een bak. "De kogel wordt tegen de glijbaan geschoten en daar overheen in de bak geleid. Daar valt de kogel dood en via een afvoerpijp komt het loden kogeltje onder in een opvangbakje terecht." TESTEN Volgens Krijnen is de oplossing het ei van Columbus maar hij erkent dat er nogal wat vraagtekens zijn. "De "glijbaan" is 13 mm dik maar we weten nog niet hoeveel kogels die kan hebben" stelt Krijnen. De schutters van 't Zandakker zullen de komende weken de duurzaamheid van het materiaal testen door veel vuldig op een en dezelfde plek te schieten. "Belangrijk is na hoeveel kogels er een gat ont staat". Ook zal het materiaal onder extreme weersomstandighe den getest moeten worden. "Het is nog onbekend hoe het materiaal zich in vrieskoude houdt" aldus Joep Krijnen. Kogels in de natuur behoren met deze kogelvanger tot het verleden. DEMONSTRATIE Bij de demonstratie, vrijdagmor gen, zullen mensen van het ministe rie van VROM, Defensie, TNO, de Universiteit Eindhoven en de Provinciale politiek aanwezig zijn. Ook de Federatie van schutterijen is vertegenwoordigd. "Er zullen o.a. geluidsmetingen gedaan worden" stelt Joep Krijnen. "Indien de kogel vanger functioneert dan wordt die door VROM erkend en kunnen de Limburgse schutterijen in de toe komst vooruit. Wel zal dat voor die schutterijen een flinke investering betekenen" aldus Krijnen. 't Zandakker wil dan naast het proto type nog twee kogelvangers gaan plaatsen. Hurenkamp neemt in januari afscheid Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur kon gebruiken kwam hij bij de drumband terecht. 'Ik was geen tamboer, en sommige andere jon gens ook niet, maar we oefenden ontzettend veel en we werkten hard, want anders moest je bij het zand zoals de velddienst werd genoemd'. 'Bovendien kende ik wat foefjes, zoals met een draadje de trommel stokken vastmaken aan je hand schoenen, dan kon je allerlei figuren slaan zonder datje de stokken liet vallen. Dat maakte indruk'. Het muziekkorps van de Limburgse Jagers maakte in die tijd furore en was voor Fer een rijke leerschool. voor de gein blies hij een keer op de bas, en de kapelmeester die dit vernomen ha, riep hem bij zich om Fer daarover te onderhouden. Althans, dat was Fer zijn vermoe den. Maar het pakte anders uit. 'Limburgse Jager van Els, vanaf heden speel jij de bas bij ons korps'. En zo werd de klarinettist via het tamboersvak een heuse bassist. Maar na enige tijd werd ook de bas weer ingeruild en werd Fer de bek- kenist van het fanfarekorps. INSTRUCTEUR Weer terug bij de harmonie als gewone burger, ging hij weer bas sen. totdat in 1960 de drumband om een instructeur verlegen zat. Ook had het korps geen tamboer-maïtre meer. Bestuurslid Antoon Poels opperde om Fer te vragen, want 'die is in dienst geweest en die zal het wel weten'. Aldus geschiedde en Fer wilde wel helpen, maar 'slechts voor tijdelijk'. Dat 'tijdelijke' heeft meer dan 30 jaar geduurd. Hij vervulde vanaf die tijd een drie-dubbele functie bij de harmonie. Drumband-instructeur, tamboer-maïtre en bassist. Maar ook daarnaast was hij op velerlei gebied weer actief. Samen met zijn vrouw Wilma ver zorgde hij jarenlang de uniforming en de outfit van de vereniging. Hij was creatief en organiseerde voor de drumband maar ook voor de gehele club diverse activiteiten, waaronder voetbalwedstrijden en wandeltoch ten. Niets was hem te veel als het om de sfeer in de vereniging ging. Hij was een vurig pleiter voor het behoud van de tradities in de harmo nie, met name het 1 mei aanblazen en de jaarlijkse Cecilia-avond. Fer van Els en zijn echtgenote die jarenlang samen zich voor Euterpe ingezet hebben. WORST En wat dit laatste betreft viert hij dit jaar zijn 40e verjaardag als lid van het Cecilia-comité. 'En dit jaar is dan ook de laatste keer, ik heb genoeg braadworst uitgedeeld'. Want dat was zijn specialiteit, elk jaar staat Fer achter de grote pan met worst. 'We rekenen op ongeveer 20 cm wordt per persoon. Om en nabij 100 gasten, dat twintig meter worst per avond en dat maal 40, dat is dan ongeveer 800 meter worst die ik in de loop van de jaren bij Euterpe heb uitgedeeld'. DIENSTEN Fer boekte met zijn drumband vele successen, teveel om hier alle- Door lichamelijk problemen gedwongen moest hij het bas-spelen opgeven. Heftige aangezichtspijn maakte het onmogelijk om nog te blijven spelen. En het afgelopen jaar was Fer ernstig ziek, zo ziek dat nie mand er op rekende dat hij zou terugkeren achter het slagwerk, maar al die mensen hebben zich ver gist. Hij was nog niet uit het zieken huis ontslagen of hij meldde zich weer bij het slagwerk al kostte het hem in het begin erg veel moeite. Zo was hij door zijn ziekte verzwakt. Zeker mag ook zijn vrouw Wilma niet onvermeld blijven. Zij heeft enorm veel voor de harmonie gedaan, en doet dat nog. Nimmer werd tevergeefs een beroep op haar gedaan en ook vandaag de dag geeft ze haar beste krachten, wilma heeft het niet gemakkelijk. In korte tijd onderging ze twee maal een herse noperatie en werden twee tumoren verwijderd. Maar ze is niet uit het veld te slaan. Fer werd voor zijn vele verdien sten in 1986 onderscheiden met de zilveren eremedaille van de Orde van Oranje Nassau. Je kunt over die man eigenlijk wel een boek schrij ven. Het was al enige tijd bekend dat rector Hurenkamp (61afscheid zou nemen van het Raaylandcollege. Hurenkamp is 31 jaar verbonden geweest aan het Boschveld- cq. Raaylandcollege. In 1981 volgde hij, als eerste lekenrector, rector Gussen op. De nieuwe Rector, Gerard van Ewijk, is geboren in Oss, 51 jaar enthans woonachtig in Groesbeek. van Ewijk studeerde sociale psycho logie aan de universiteit van Nijmegen. Na afronding van zijn studie was hij vier jaar stafdocent aan de Sociale Academie in Arnhem. In 1977 werd hij plaatsver vangend hoofddocent bij de lerare nopleiding van de toenmalige Gelderse Leergangen. In 1987 werd hij benoemd tot senior adviseur bij het Interstudie Centrum voor Onderwijsmanagement. Binnen het Raaylandcollege is de benoeming positief ontvangen. De benoeming is conform het advies van de benoemingscommissie ter wijl ook de medezeggenschapsraad zich positief heeft uitgesproken. De nieuwe voorzitter van de cen trale directie, Gerard van Ewijk. l 30 november is er weer [JSint Nicolaastocht. De start is in 't Anjer, Grootdorp 73, selo, tel. 0478-546217. Izijn routes van 5, 10 en 20 km. ■slarttijden hiervan zijn: 5 en 10 |:van 09.00-14.00 uur; 20 km.: 109.00-12.00 uur. Joals ieder jaar brengt Sint ook ■heleboel Pieten mee. Zij starten 13.30 uur precies voor een wan ing van ongeveer 5 km door de lie bosrijke omgeving van pelo. it inschrijfgeld bedraagt ƒ4,- medaille of cijfertje en specu- l'of ƒ2,50 zonder medaille maar jtnet speculaas. ■november 1997 heeft mevr. M. ims-Pijpers de oorkonde ontvan- I voor haar 40-jarige trouwe 1st bij het Rode'Kruis Nederland, lis vrijwilligster heeft zij zich Iverdienstelijk gemaakt bij het lie Kruis in onze regio en als staf- Ibij het Kringbureau Limburg. r 19 september werd mevr. A.F. gj jAsen-Hogenberg uit Venray beë- J tot tolk-vertaler in de :hische en Russische taal. Dhr. Gerard van Ewijk wordt de opvolger van rector Hurenkamp die in januari afscheid neemt van het Raaylandcollege. Dat heeft het college van bestuur van Voortgezet Onderwijs Limburg maandag bekend gemaakt. De nieuwe "voorzitter van de centra le directie" zoals de rectorsfunctie gaat heten, zal op 1 maart in dienst treden. Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. De mooiste in wol, imitatiebont, suède en leer VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray

Peel en Maas | 1997 | | pagina 13