1ANS0L IMEUBELEN1 Ze willen liever lucht vervoeren" VOOR ALLE SOORTEN BUITEN VOERMANS Hulporganisaties bestrijden een calamiteit 'Wethouder verdraait de zaak' 1 Commissie moet bezwaren sneller afhandelen Cliëntenraad Van Gogh akkoord met verhoging Steun blijft nodig 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND m NWERIIGEN eubelmakerij kan werken met vergunning Gedegradeerd? Expositie in Freulekeshuus over archeologische vondsten A73 College Venray op bezoek bij dorpsraad Heide P ;LEN MAAS donderdag 6 november 1997 - Pagina 5 Vertragingen Maaslijn schering en inslag laar mijnheer, er zijn hele- geen problemen meer met iaaslijn" is de eerste reactie NS persvoorlichting in cht op de vraag hoe het komt er nog zoveel vertragingen op hel traject tussen rmond en Nijmegen. Sinds de van de Buffel, de moderne eltrein, zijn vertragingen op Iaaslijn schering en inslag. oor Christ van den Munckhof >l is donderdag 30 oktober. 6.48 slation Venray. "Hier volgt een jdeling voor de reizigers in de ing Nijmegen. De trein heeft vertraging van zestien minu- Rond dit tijdstip zijn het dzakelijk dagelijkse reizigers van de trein gebruik maken, nand kijkt verbaasd op en de slen zoeken een heenkomen in arme wachtruimte. Is de trein bijna twintig minuten uit Venray richting Nijmegen rekt lijkt de reis normaal te ver- n. Lijkt want dan stopt de trein iiijk. TRIESTE MEDEDELING «volgens klinkt de stem van de lucteur. "Hier volgt een trieste edeling. De verkeersleiding besloten dat deze trein niet Ier gaat maar terug moet naar ray. Een besluit waar wij (con cur en machinist, red.) helemaal achter staan. Wij hopen dan ook U allen een boze brief schrijft NS Reizigers" zo luidt de ont- ende mededeling. De reizigers len verzocht in Cuijk ongeveer mnuten te wachten op de vol le trein uit Venray.... DISCUSSIE ivd alweer" vloekt een van de igcrs en morrend verlaat hij de Op het perron verzamelen de gers zich rondom machinist en ucteur. Zij wensen opheldering, len doen hun best om hun eigen hieloosheid uit te leggen. Er dt zelfs contact opgenomen met verkeersleiding over het hoe en ONSWEG 13 VENRAY TEL: 0478 515010 Is we ons werk goed doen, is er voor wat betreft de idsniveau's geen probleem', sde familie Swinkels. Zij heb- dan ook geen enkel bezwaar de regels in de vergunning Pegemeente voor hun meubel- rij heeft afgegeven. familie Swinkels kwam vorige naar Den Haag. omdat buur- Van Rooij bezwaren tegen de gunning heeft ingediend bij de ld van State. De gemeente, noch IRooij kwamen naar Den Haag hun standpunten toe te lichten. |t meubelmakcrsbedrijf van 'okels ligt aan de Smakterweg op industrieterrein. Tegen de ver- ping. zoals de gemeente die fl afgegeven, protesteerde Van "J-De problemen zaten vooral in Inwaai. Na een eerdere behande- iloor de Raad van State is de gunning enigszins aangepast. TSwinkels is dal geen probleem. Raad van State wilde weten of bedrijf daarmee kan werken, 'kan', aldus Swinkels. 'de zoge nde piekgeluiden waar het om 'zijn incidenteel. Bijvoorbeeld ik niet goed zaag. maar over het fiieen blijven we binnen dc ni' want meestal zagen we goed'. 'ndat de Raad vun State verder ;n vragen had aan de familie nkels. was de zitting snel afgelo- Staatsraad rnr. J. Bakker excu- rae zich hiervoor. 'Het spijt me WU u niet meer te vragen heb- maar als de andere partijen niet Nis een zitting meestal snel uan'. Swinkels erkende dat de tondel ing van een zaak veel lijd I' 'We zijn vanmorgen om 9 uur gereden, en voordal we thuis llsde middag ver gevorderd, het 'je toch bijna een hele dag'. Usde familie. 'Jammer, maar we *"er nu maar het beste van'. Voor de Ven ray se treinreizigers is liet wachten als gevolg van vertragingen al niets nieuws meer. waarom. De exacte toedracht blijft onduidelijk. Conducteur en machi nist steken hun ongenoegen niet onder stoelen of banken. "Ik heb net vier weken vakantie gehad. Ik heb het spoor niet gemist" vertelt de machinist. "Ik heb nog maar twee jaar te gaan. Ik zal blij zijn als die achter de rug zijn". Volgens hem ligt de problematiek in het feit dat de NS is onderverdeeld in veel kleine bedrijfjes. "Iedereen vindt zichzelf even belangrijk". Ondertussen wordt een treinstel aangekoppeld en de trein vertrekt richting Venray. zonder passa giers.... LUCHT "Ze vervoeren liever lucht als mensen" laat een reiziger uit Venlo weten. "Wij worden als vee behan deld". "Ik moest in Roermond al meteen wachten" vervolgt een reiziger uit die plaats. Het zijn vooral de vaste reizigers die klagen. "Dat is alweer de zoveelste keer. Gisteren was ik ook al een uur te laat op het werk" laat een inwoner van Venlo weten, die zijn werk in het Gelderse Veenendaal heeft. "Ik moet om acht uur beginnen maar het zal vandaag wel half tien worden. Mijn baas begint het steeds minder te accepte ren". Een Venrayse jongedame heeft die ochtend proefwerk op school in Nijmegen. "Ik heb al bewust een trein eerder gepakt zodat ik zeker ben dat ik niet te laat ben" laat ze "opgelucht" weten. WERK De volgende trein uit de richting Venray is wel op tijd. Als we in Nijmegen arriveren moeten we twintig minuten wachten op de trein richting Arnhem. Terwijl we wach ten klinkt de speaker in het station nog twee maal. "Reizigers op het traject Nijmegen-Roermond dienen zaterdag in verband met werkzaam heden rekening te houden met ver traging tussen Cuijk en Boxmeer. Er zullen bussen worden ingezet." De volgende mededeling spreekt boek delen. "De trein richting Roermond die vertrekt op perron 1 B zal vijf minuten later vertrekken...." Oefening 'Peelfire' Op maandag 10 november 1997 zal de hulpverleningsorganisatie van de Groep Geleide Wapens De Peel tijdens een oefening worden ingezet bij het bestrijden van calamiteiten. Deze organisatie dient nauw te kunnen samenwer ken met de civiele hulpverlening. Dit soort oefeningen zullen perio diek worden gehouden om de ver eiste vaardigheden aan te leren en te behouden.Diverse civiele orga nisaties zullen hieraan deelnemen. De oefening vindt plaats op de Groep Geleide Wapens De Peel, bij het Werkcentrum Automontage (gebouw 303) op maandag 10 november 1997 vanaf ca. 19.00 uur. Om ca. 22.00 uur zal einde oefening worden gegeven. Deelnemers aan deze oefening zijn: Bedrijfshulpverlening GGW De Peel; Geneeskundige Eenheid GGW De Peel: Brandweer Rips; Brandweer Venray: Grondopera- tioneel personeel 650 Squadron van GGW De Peel; Brigade Koninklijke Marechaussee; een Medisch Leider Rampterrein GGD Venlo. De oefening wordt geheel geëva lueerd dooreen team van negen per sonen. waaronder de heer Frankot (Regio Brw Venlo). de heer Geerts (Cdt Brw Gemert) en de heer Van Ooslerhout (Cdt Brw Venray) en een aantal functionarissen van GGW De Peel. "Wij voelen ons gedegradeerd" Dat liet Joost v.d. Vorle van de gelijknamige politieke partij maandagavond weten. Zijn fractie had een schrijven van de gemeente gekregen waarin gewe zen werd op de komende verkiezin gen en waar de huidige partijen en hun lijstnummers op stonden weer gegeven. Die lijstnummers zijn bepaald aan de hand van de verkiezingsuitslag van 1994. De fraktie v.d. Vorle werd toen tweede en tijdens de voorberei dingen is daar door de fraktie al rekening mee gehouden. Wat schetste de verbazing van Joost v.d. Vorle toen hij zijn fraktie niet op lijst 2 maar op lijst 3 zag staan. Ook de frakties VVD. zesde tijdens de verkiezingen, en D66. vijfde, waren omgewisseld. "Een foutje" zo noemde Mathieu Rutten het schrijven. Hij was in de brief uitgegaan van het statistisch overzicht van dc gemeente. De par tijvolgorde in die lijst was echter anders dan de verkiezingsuitslag. Het foutje is inmiddels rechtgezet. NIEUWE PARTIJEN Voorlopig hebben zich bij de gemeente nog geen nieuwe partijen gemeld die deel willen nemen aan de verkiezingen voor de gemeente raad. Wel zijn er met twee potentiële partijen gesprekken geweest. Deze dienen zich echter voor 8 december a.s. bij de gemeente te hebben aan gemeld. Op 20 januari zullen de verkie zingslijsten defintief vastgesteld worden. De verkiezingen volgend jaar zijn op 4 maart. De nieuwe gemeenteraad wordt op 14 april geïnstalleerd. Diefstal zaktelefoon Een 30-jarige taxichauffeur deed aangifte van diefstal van zijn zakte lefoon. Waar de diefstal had plaats gevonden weet hij niet. Hij had zon dagavond een rit naar Duitsland gemaakt en op het einde van die rit miste hij de telefoon. Diefstal display Namens de PTT werd aangifte gedaan van diefstal van een display uit het Postkantoor, dinsdagmorgen omstreeks 11.00 uur. In de display zaten postzegels, een strippenkaart van de bus, een telefoon- en scoop- kaart. De totale waarde bedraagt ƒ137,-. De commissie Bezwaar-, Beroep- en Klachtschriften van de gemeenten Venray en Meerlo- Wanssum dient de ingekomen bezwaren sneller af te handelen. Dat was de boodschap die de Venrayse politiek meegaf naar aanleiding van het jaarverslag over 1996. Uit dat jaarverslag blijkt dat de vastgestelde termijn van 10 weken nauwelijks gehaald wordt. Gemiddeld doet de Venrayse com missie er veertien tot zestien weken over. Te lang aldus de Venrayse poli tici. "De commissie moet zich niet verstoppen achter landelijke cijfers" zo stelde CDA-er Cees v.d. Ven. Landelijk ligt de afhandelingster mijn gemiddeld nog hoger dan in Venray. Van de Ven noemde het klantvriendelijk dat de commissie zelf al met oplossingen voor dit knelpunt kwam maar voegde daar meteen aan toe dat de problemen in het volgend verslag kleiner moeten zijn. Truus Kemmelings was iets con creter. "Het is nu november 1997 en ik zou willen weten hoe de stand van zaken nu is." VVD-er van Hooft vroeg zich af of het verslag volgend jaar in februari al beschikbaar kon zijn. Ook hij vond het geen excuus dal de termijnen niet gehaald wer den omdat dat elders ook niet gehaald werd. Volgens hem vergt dat slechts een minimale inspan ning. BETERE BESLUITVORMING Burgemeester Jos Waals was het eens met de commissieleden dat de looptijd van de zaken te lang duur de. Ook het vaststellen van het ver slag zou volgens Waals eerder kun nen al gaf hij aan dat de commissie zelf eerst het verslag moet vaststel len voordat het naar de politiek gaat. "Februari zal dus moeilijk worden" aldus Waals. Waals onderstreepte echter de zorgvuldigheid waarmee de com missie te werk gaat. "Hel functione ren van de commissie leidt tot bete re besluiten. De gemeente leert zo van haar eigen fouten". ONDUIDELIJK Joost v.d. Vorle maakte zich zor gen over onduidelijke regelgeving. Volgens hem werd er te veel energie gestoken in zaken die achteraf niet ontvankelijk of ongegrond verklaard werden. "Is hel mogelijk om vooraf in overleg te kijken of bezwaren wel of geen kans van slagen hebben" zo vroeg v.d. Vorle zich af. Waals vond dat geen goede zaak. "Ambtenaren moeten en mogen geen invloed uitoefenen op burgers om in beroep te gaan. Dat zou de suggestie wekken dat zij verhinde ren om in beroep te gaan" aldus Waals. Diefstal van 240 eenden In de nacht van dinsdag op woensdag werden uit een dieren weide c.q. dierenverblijf aan de Ossendijk 240 eenden gestolen. Daarnaast namen de daders ook een stroomaggregaat en een houtver- snipperaar mee. De totale waarde bedraagt 15.000 gulden. De dader of daders moeten goed op de hoogte zijn geweest. Dolf, de eigenaar van de dieren, die alleen in dat prachtige natuurgebied temidden van veel die ren leeft, heeft van de dieren leeft, heeft van de diefstal niets bemerkt. Initiatiefneemster skatebaan: "Wethouder Driessen verdraait de zaak en het is duidelijk dat hij niet precies op de hoogte is waar over ik gepraat heb met de gemeente-ambtenaren en hoe pre cies mijn initiatief eruit komt te zien. Maar dat is naar mijn mening gewoon bij de gemeente Venray. Ze moeten daar niet alles verdraaien en onderling eens gaan communiceren". Met die woorden reageert de Venrayse Annelies Caelen. initia tiefneemster van een skatebaanpro- ject in Venray, op het artikel in 'Peel Maas' van vorige week. Volgens mevrouw Caelen zijn haar project en de skatebaan van de gemeente in Landweert wel degelijk met elkaar te vergelijken. Wethouder Driessen (openbare werken) noemde in het artikel de beide initiatieven 'twee De Cliëntenraad van het Vincent van Gogh Instituut advi seert positief over de verhoging van de waskosten voor bewoners. Het optrekken van het wasgeld van 30 naar 35 gulden per maand, is één van de maatregelen die de Raad van Bestuur twee weken geleden aankondigde. Het Venrayse instituut voor geestelij ke gezondheidszorg moet volgend jaar 8,7 miljoen bezuinigen. Ook over de maatregelen bij het Facilitair Bedrijf oordeelt de Cliëntenraad positief. De bezuini gingen hebben nauwelijks invloed op hel wonen en welzijn van de cliënten. De raad adviseert wel om voorzichtig te zijn met de reorgani satie van de huishoudelijke dienst. 'Cliënten zijn een tegenstander van snelle wisseling van huishoudassis- tentes'. Het huishoudelijk personeel zijn voor cliënten een belangrijk aanspreekpunt. Over het algemeen heeft de Cliëntenraad begrip voor de maatre gelen van de Raad van Bestuur. Over een aantal punten verschilt het adviesorgaan van mening met de directie. In z'n reactie doet de Cliëntenraad zes tegenvoorstellen. Eén daarvan is om nog eens kritisch naar de opleiding voor A-verpleeg kundigen te kijken. Door de aanwe zigheid van 'machtsblokken' zijn 'heilige huisjes' ontzien en is niet optimaal bezuinigd, meent de Cliëntenraad. In het kader van de periodieke bezoeken van het Venrayse college aan de dorps- en wijkraden, zullen burgemeester en wethouders van Venray op dinsdag 18 november aanstaande een bezoek brengen aan de dorpsraad van Heide. Het college wordt om 19.00 uur ontvangen in gemeenschapshuis de Gelderkoel en bekijkt met de dorpsraad een video-opname van de belang rijkste actuele ontwikkelingen in Heide. Daarna begint om 20.00 uur in de Gelderkoel een openbare vergadering van de dorpsraad met het college van B en W. Op de agenda staan onder meer de volgende gespreks-onderwer- pen: woningbouw Heide 1toekomst van de Basisschool 2. nadere uitwerking Keerpunt 3. herstructurering varkenshouderij 4. diverse onderwerpen op het gebied van openbare werken. Belangstellenden, maar vooral natuurlijk de inwoners van Heide, zijn van \^harte welkom bij deze bijeenkomst.y onvergelijkbare grootheden'. Het één is commercieel, het ander een basisvoorziening voor de jeugd, Driessen noemde de overdekte hal verder een 'soort evenementenhar. De verschillen waren voor de Venrayse wethouder aanleiding om de beide ontwikkelingen helemaal los van elkaar te zien. Tijdens een onlangs gehouden informatiebijeen komst over de lokatie van de skate baan waren de bewoners van Landweert dan ook niet op de hoog te van het bestaan van Caelen's ini tiatief. Volgens Annelies Caelen had Driessen kunnen weten dat het bij haar gaat om een overdekte baan voor in line skates. "In Venray moest de tweede overdekte skate baan van Nederland komen. Skaten is een geliefde activiteit voor de jeugd in Venray en omstreken. Het is en blijft de hoofdactiviteit in deze hal", zegt mevrouw Caelen. Volgens haar hebben ook in het marktonder zoek de in line skaters centraal gestaan en niet het multifunctionele gebruik. De namen van groepen als BZN en René Froger zijn wel genoemd, maar in een ander ver band dan de wethouder suggereert. De gemeente Venray en mevrouw Caelen hebben een geschil over de overdekte skatebaan van de onder neemster. Annelies Caelen vraagt vergoeding van gemaakte kosten omdat de gemeente haar de grond niet meer tegen de aanvankelijk afgesproken wil verkopen. Volgens Caelen heeft de gemeente haar eerst de grond voor 200 gulden per m_ aangeboden. Bij het uiteindelijk bod lag de prijs 100 gulden hoger en wilde de gemeente de parkeerplaat sen aanleggen. Begin december komt het geschil voor de tweede keer voor de Arrondissementsrechtsbank in Roermond. Wethouder Driessen was woensdag niet bereikbaar voor com mentaar. Cliëntenraad Vincent van Gogh: De korting op de ondersteuning voor de Cliëntenraad en Familieraad van het Vincent van Gogh Instituut moet van tafel. Beide raden stellen dat in hun reactie op de bezuinigingsplannen van de Raad van Bestuur. Ook in een kleiner instituut blijft de for mele medezeggenschap van cliën ten en hun familie bestaan en blijft ondersteuning nodig. De Raad van Bestuur van het Van Gogh Instituut heeft 42.600 gulden ingeboekt als korting op de onder steuning voor de medezeggen- schaps-organen. Beide raden vinden de motivatie van de directie 'dat we allemaal moeten inleveren' onvol doende. zo meldt deze week het blad 'Impressie' van het instituut. Principeel vinden Cliënenraad en Familieraad het onjuist om te kor ten. Als het alleen om geld gaat. biedt de Cliëntenraad aan om met een alternatief bezuinigingsvoorstel te komen, waarmee hetzelfde bedrag kan worden gehaald. De Cliëntenraad heeft al aangekondigd het er niet bij te laten zitten. Als de directie bij haar besluit blijft stapt de raad naar de Raad van Toezicht en als dut niet helpt desnoods naar de rechter. Gestolen jack aangetroffen De politie heeft een gestolen jack in bezit, maar weet alleen dat de jack is gestolen bij het zwembad aan de Oostsingel. De benadeelde van die jack is niet bekend. Als die benadeelde bij het lezen van dit bericht denkt dat dat jack van hem is, dan kan hij contact opnemen met de politie. Anti-rimpel behandelingen Plaatselijk afslanken Uitgebreide moke-up adviezen Voelreflexzonelherapie Oorreflexzonetherapie Aroma behandelingen FRAAI GEMODELLEERDE ZITGROEP MET DECORATIEVE STREEPSTOF BEKLEDING 2 sierkussens Van 1345,-voor I 1 9Sgm k incl. 2 sierkussens Van 1595,- voor 1495,-

Peel en Maas | 1997 | | pagina 5