Over mijn hypotheek beslis ik toch zeker zelf? Zonder stress op de zilveren schijfjes Voorverkoop 'Hallo Venray' valt tegen lummel-schilderij bij oenen in de Hofstraat 'ih Filmnieuws f29.50 Handwerkten toonstelling Leunen Kindermarkt voor 'straat kinderen' 4-gangen menu: f37.50 Country- avond 'Kokopelli' op herhaling in de Bonte Koe 't Knölleke Leunen Toneel in Oostrum 'Puberavond' in 't Podium Dikke Mik weer uitgenodigd in Duitsland Pa91 EN MAAS donderdag 6 november 1997 - Pagina 3 a lai belangstelling voor het |en van 'Hallo Venray' is Voor het concert van de gitaarhand, zaterdag 8 rnber in Dingus, waren begin deze week pas enkele tiental- ïdeiin; kaartjes verkocht. 'Hallo 3nvi« ay' doet het jongerecentrum Jr Is |n het kader van de promotie- er rond de nieuwe cd. In de zaal jis mt Dingus kunnen ongeveer 300 orzitter Gijsbers van Dingus laarl de geringe belangstelling ei gebrek aan populariteit van snre. "Gitaarbandjes zijn uil. :e live spelen komt er tenminste iand meer op af. Dat is niet in Venray zo. maar overal in and. Het publiek dat de cd's is een ander dan het uitgaans- iek. De gabberparty die in mber staat gepland, is al dik en iel uitverkocht. De jeugd wil ion doing doing", verkoper bij cd-zaak Music |il is het daar niet mee eens. irai bij de jeugd zit nog steeds groot aantal liefhebbers van natieve gitaarpop. Er is een pdie van hip hop houdt, maar taarpop is volgens hem zeker jail. Music World heeft welis- pas vijf cd's van 'Hallo f verkocht, maar de verkoop oorgaans na een concert aan. café De Evenaar aan de iëioseweg kunnen popliefheb- ook een kaartje kopen voor het {ft. Exploitant J. Fleurkens kan >xact aangeven hoeveel keer hij .50 in hel sigarenkistje heeft ipt, maar hij had meer belang- ing verwacht. Hij zoekt de oor- meer in de langlopende onrust aagd ïjeri jehes burg, rond Dingus. "Er wordt veel over gepraat, maar de mensen aarzelen om te gaan. Dal is de sfeer die ik proef. Er is te lang niets gebeurd in die tent en Dingus is vooral negatief in het nieuws geweest". Volgens Dingus-voorzitter Gijsbers heeft de zaal niets te maken met de matige voorverkoop. "Met andere activitei ten trekken we wel volle bak". 'Hallo Venray" maakt gitaarrock die sterk leunt op de Amerikaanse traditie. De muziek van de groep is beïnvloed door artiesten als Neil Young. Johnny Cash. Beck en Soundgarden. De Haagse band maakt 'echte' popsongs, met een begin en een eind. voorzien van tek sten met de nodige humor. Bij 'Hallo Venray' is zanger Henk Koorn de centrale figuur. De groep maakte tot nu toe zeven cd's. Live stond 'Hallo Venray' in het verleden al op het Pinkpop-podium. In Venray speelde de groep eerder in Dingus en in café 't Podium. Super Trio opent super studio: Dreamworks SKG Oktober I994. hel idee was er. nu alleen de uitvoering ervan nog. Steven Spielberg. Jeffrey Kalzen-berg en David Geffen besloten hun eigen Filmstudio's te openen. Nu driejaar later is het zover. De eerste grote pro ductie is klaar en gaat vanaf deze week in Venray in première. The Peacemaker. Niet te verwarren met dat hart klepje, maar deze wordt anders uitgesproken. Eén ding hebben ze echter wei gemeen. Ze moeten allebei levens redden. Als er uit een trein in de voormali ge Sovjet Unie tien kernkoppen gestolen worden breekt er in hel wes ten al snel paniek uit. Uit spionage- beeiden blijkt dat terroristen deze in bezit hebben en willen gebruiken in de metropoli New York. Een anti ter roristenteam wordt samengesteld en kunnen negen kernkoppen terugvin den. Ééntje is er spoorloos. George Clooney en Nicole Kidman zijn de sterren in de film, en dat mag met recht gezegd worden. The Peacemaker is daarom ook de filmtip van de week. F e l c afé "De Barrier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Tdrie gangen keuze-menw Homicjt' toijratensaep T-Vitö eitje (CI\a"ipic)ncmS in L'iei'beslnc) Kalkoen +cm»*tte»clos ScT\olfilet Hiefsïuk mot champicjncms Koffie met likeur drie soorten ijs ShoeolndeLuwnrois Jedere vrijdnejovond van 21.00 iot 22.00 Floppy Flour. Zondagmorgen v.a. 11.00 uur Brunch de Barrier (f'2'2.50 p.p.) Pit weekend zuurkoolschotel met spek en rookworst 12,50) naf woensdag 12 t/m zaterdag ovember en ook op de koop- kunt u bij Coenen met eigen zien hoe de wereldberoemde irfiguren van de kunstenares Maria Innocentia Hummel 1946) worden vervaardigd en lilderd. vele verzamelaars van iel-beeldjes wordt hiermee fijfeld een plezier gedaan. [eGoebel Porseleinfabriek in Ierse Rödenlal werken 2.500 insen. waarvan 500 schilders [vervaardiging van Hummel- en andere Goebel-artikelen 'ens traditie geheel met de 'órden gemaakt. Vooral de jrs zijn ware kunstenaars, die tnlange opleiding achter zich Michaela Bauer is één van leesterschilders uit de ateliers Coebel die de gehele wereld stom het artistieke handwerk te de it zien. nHummel-beeldje dat soms uit dan twintig onderdelen aal. wordt samengevoegd- en de eerste keer gebakken bij een eratuur van 1080 graden celci- aarna gaat hel tijdens het schil- n nog een paar maal door de omdat niet alle kleuren bij elfde temperatuur kunnen wor- 'gebrand'. Begrijpelijk dus dat JTE Hummel-beeldjes, door het rtn& handwerk, kostbare kunststuk- non ijn geworden. enn mdat Hummel-figuren waarde- ijn, worden zij door ontelbare ibbers verzameld. Sinds 1989 tenzij zich verenigd in de M.I. Del Club met meer dan 17.000 in Nederland. Zo wisselt men onderling interessante gegevens uit en wordt men op de hoogte gehou den van alle nieuws en andere wetenswaardigheden. Speciaal voor leden van de Club worden er beeldjes gemaakt die alleen door leden te koop zijn. Alle nieuwe leden ontvangen naast waar devolle informatie het Clubtijdschrift 'Insights', en als welkomstgeschenk een Hummel beeldje gratis. De firma Coenen die ook officieel Clubdealer is. kan alle informatie over de club verschaffen. Tijdens de demonstratiedagen van woensdag. 12 t/m zaterdag 15 november zijn er vele Hummel beeldjes tentoongesteld waar u vrij blijvend naar kunt komen kijken. Mocht u tijdens deze dagen in een beeldje geïnteresseerd zijn. kan dit door de schilder met een speciale tekst worden voorzien zonder extra kosten. U moet beslist eens langs gaan. De handwerkgroep voor ouderen houdt aanstaande zondag 9 novem ber om 14.00 uur in Zaal Marlens haarjaarlijk.se tentoonstelling. Alle zelfgemaakte werkstukken die de groep het afgelopen jaar heeft gemaakt worden daar te koop aan geboden. Ook is er weer een loterij. Zondag 9 november wordt er in het gemeenschapshuis in Overloon een speelgoedmarkl gehouden, waar Overloonse kinderen hun eigen spulletjes kunnen verkopen of rui len. Om half elf mogen de kinderen naar binnen om hun standjes in te richten. Om 11 uur mag iedereen binnen en start de verkoop. De entree is 1 gulden voor kinderen en 3 gulden voor volwassenen. Er zijn leuke spelletjes, er is een rad van avontuur en je kunt pannenkoeken eten. De opbrengst is dit jaar voor de straatkinderen van Brazilië. Hanneke Wagemakers uit Overloon vertrekt op 8 november via de organisatie Missie en Jongeren voor zes maanden naar dit land en zal zich bezighouden met deze problematiek. Op school heb ben de kinderen aan een project van Straatkinderen gewerkt. Ook zullen enkele Loonsc kinderen zich als straatkind inzetten voor dit doel: als schoenenpoetser, lotenverkoper etc. Dat vinden wij ook. Al kunnen we ons voorstellen dat u in de jungle van aantrek kelijke aanbiedingen en mooie beloftes het spoor wel eens bijster raakt. Wij geloven niet in slogans als "unieke kansen" en "voor snelle beslissers". Want een hypo theek is iets voor jaren. Misschien wel de belangrijkste financiële beslissing in uw leven. Voor ons staat u als klant centraal. Samen met u nemen we de tijd voor een helder en persoonlijk advies. Niet alleen nu, maar ook in de toekomst. Wij willen voor u een financiële gids en partner zijn. En....natuurlijk heeft u het laatste woord! Met de adviseur van de Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530 216 tel. (0478) 530 343 Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 L V\ais< I,v.uZzo) a,n i (dP'iaa Ae w ;eV. daarnale>cocktail met toast e.n botee T~Veisoep (net c con to its PafeIboenden met 2alin in bieslooksaus 3c'qKni'tbavat*ois met aardbeiensaus Op 8 november is er een country.: avond in zaal In Den Engel met 'Deep Creek Luke' uit België. Deze twee mans form at ie staat garant voor een geweldige avond met puur country muziek die speciaal gericht is op het country line-dancing wat momenteel een rage is. Maar ook de genieter van alleen country-muziek zal hier zeer zeker een fijne avond aan beleven. De heren spelen sets die ruim een uur duren en de pauzes houden ze zeer kort. Dus als u van een goede muzikale countryavond wilt genieten kom dan kijken en luisteren naar 'Deep Creek Luke' uit België in zaal In Den Engel op 8 november. Poststraat 1 in Venray. Entree is 10 gulden. 'Green River' Country dansclub Venray. Keep it Country. PEEL EN MAAS 'n abonnement waant Opnamen joekskapellen afgerond r. Nopen vrijdag 31 oktober zijn laatste nummers opgenomen de cd 'Zonder stress met de Express'. De officiële prescn- ,u Zi|l plaatsvinden op zondag 30 niber op het Schouwburgplein. jKp die dag een tent geplaatst Endoor twee aan dit plein gele- "oreca-ondernemers. De eerste :a' °p deze dag worden uitgc- Wn Jan Verstegen, waarna de de vrije verkoop gaat. De entree is die middag gratis. Het initiatief werd begin dit jaar genomen door enkele leden van de Vcnrayse joekskapel 'Göt net'. Vanaf die tijd werd door de geza menlijke kapellen alles in het werk gesteld om de financiële middelen bij elkaar te krijgen. Een aantal Venray se bedrijven heeft dit initia tief financieel gesteun. Maar er moest natuurlijk ook gerepeteerd worden. Wekenlang voor de opna men werd er door de vier kapellen hard gewerkt om de nummers er zo goed mogelijk op te krijgen. Elke kapel (Biaos urn op. Göt net en Zuutjes an uit Venray en Noeët Tuus uil Leunen) heeft vier num mers opgenomen. Omdat deze kapellen elk een eigen stijl hebben, zal de cd een zeer afwisselend karakter hebben, van 'Sjeng aon de geng' tot 'Save the last dance for me". De kapellen hebben als slot nummer 'Apache' opgenomen. Deze opname heeft plaatsgevonden op 25 oktober in zaal In den Engel, onder leiding van Mart Kusters. Deze opname was voor publiek toe gankelijk. Hel aanwezige publiek mocht duidelijk van zich laten horen, zodat ook hun stemgeluid op dc cd te horen zal zijn. Op veler verzoek zal de Nederlandse band Kokopelli op vrijdag 7 november wederom een optreden verzorgen in café de Bonte Koe. Deze swingende 5-koppige formatie, die de Bonte Koe tijdens hun vorig optreden lekker liet swin gen. brengt Funk 'n Soul ten gehore, doorspekt met jazzy vibes groovy tunes. Het repertoire bevat naast wat eigen werk, voornamelijk covers, die in een juicy jasje zijn gestoken. De band is in april '96 geformeerd door zeer gerenommeerde musici die met diverse binnen- en buiten landse acts hebben gewerkt. Jerry Hoeby (vocals bij onder andere Hans Dulfer). Johnny Tripple B (bass bij onder andere Paul Young en Trip to Soul). Funky D (drums bij onder andere Kaz. Lux). Doron Kima (key's bij onder andere Ruth Jacott) en Jerry Luntungan (guitar bij onder andere Lois Lane). In de zomermaanden is de band op tournee geweest in Europa en heeft daar net zoals in Nederland een zeer goede reputatie op weten te bouwen, mede doordat ze altijd weer de vonk over laat slaan naar het publiek. Hun motto: Funk untill you're Drunk. Bop untill you Drop. Kokopelli. vrijdag 7 november, aanvang 22.00 uur. entree vijf gul den. Grotestraat 93 Venray Op vrijdag 21 en zaterdag 22 november vinden in gemeenschaps huis de Brink de zittingsavonden plaats. Beide avonden beginnen om elf minuten voor acht. Buuts. zang. dans en wazel en kolder zijn de ingrediënten van de avonden met onder andere speciale acts van Leunse bodem. De muziek wordt verzorgd door de joekskapel. Er zijn voor beide avonden nog kaarten verkrijgbaar bij tankstation Lucassen in Leunen. Op zondag 9 en maandag 10 november worden in Oostrum de traditionele concert- en toneeluit voeringen gegeven in het gemeen schapshuis van Oostrum. Aanvang van beide avonden is 19.45 uur. Toneelclub Vlasbloem speelt die avond voor u de komische thriller in drie bedrijven: 'Hotel M. Noordzicht. Het stuk speelt zich af in de gelag kamer van een hotel dat vroeger een oud kasteel is geweest. Het hotel staat op een klein eiland waar 1 keer per week een boot aanlegt vanuit het vaste land. De hoteleigenaar en de barkeeper komen uit het criminele circuit, maar proberen hun leven te beleren. Een en ander verloopt niet volgens plan. Ze krijgen enkele gas ten die niet alleen zijn-gekomen voor hun vakantie, maar ook met dubieuze bedoelingen. De hotelei genaar en de barkeeper voelen zich gedwongen om maatregelen te tref fen tegen enkele gasten die wat al te argwanend zijn. Dit kan leiden tot komische, maar ook tot enkele span nende situaties. Wilt u weten hoe dit afloopt? Kom kijken op zondag 9 of maandag 10 november. U kunt dan ook genieten van diverse fraaie decorstukken die door de Stoffel hoeve beschikbaar zijn gesteld. Vrijdag 7 november aanstaande houdt café 't Podium een zoge naamde 'puberavond'. Deze uit de studentensteden overgewaaide term houdt in dat er muziek wordt gedraaid die je eigenlijk niet leuk mag vinden, maar die je. toen het een hit was, wel kende of mee kon zingen. Want wie durft er nu voor uit te komen dat hij Jason Donavon, Luv. Glenn Madeiros en Bloem toch wel leuk vond. Een avond waarin vijf dj's nummers draaien van Thake That tot Abba. Wie durft? Café 't Podium. Kruisstraat 2b, Venray. tel. 0478-581143. Datum: vrijdag 7 november, aanvang 21.00 uur, de entree is gratis. Ook dit jaar is Joekskapel Dikke Mik weer uitgenodigd om samen met de Oostenrijkse Kapruner Spatzen het carnavalsseizoen in het Duitse Scheeven in te blazen. Aanstaande zaterdag staat dit te gebeuren, waarvoor alle voorberei dingen getroffen zijn: Er is duchtig gerepeteerd en het repertoire werd weer uitgebreid. Degenen die onlangs op de muziekfeesten zijn geweest in Ysselsteyn. en daar de bekende Blau Huster Dakkapel heb ben horen spelen, weten dan van wanten. Dikke Mik gaat met een aantal nummers van deze o.a. uit het Friese Thialfstadion bekende kapel eens kijken of ze het publiek weer zo enthousiast kunnen krijgen als vorig jaar: Daar werd toen niet alleen op de stoelen gedanst, ook de tafels moesten eraan geloven! Over de vraag, om ook met Carnaval daar de nodige nootjes te verzorgen, beraadt men zich nog bij Dikke Mik. Bijgaande foto toont bijna de hele kapel in de huidige bezetting: op de foto ontbreekt alleen Willem v Lieshout. Boekingen: Via Jan v Kempen of Rene Stoffels. Tel resp. 0478-585131 of 0478-514335. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: za: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 586082 zo: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 581878 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 7.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 581255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. HAMMINGA, tel. 511132 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts, R. Eétderink en G. Gelling H. van WINDEN en E. RUYM- BEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 077- 3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: J. BERKERS, tel. 06-52851493 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur, Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3