C óccde Fitness- en saunacentrum Venray opent nieuwe aerobiczaal Arbeids ongeschikten Platform Limburg L.V.B. Oostrum Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS donderdag 6 november 1997 - Paginal Grote Kerk Deken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelssiraat 4. tel. 511664; diaken: P. Hoedemaeckers, Whistlerstraat 1, tel. 582385. Priester in ernstig noodgeval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30-10.30 uur. Zaterdag: Alle H. Bisschoppen van Utrecht, Albrik, Ansflels. Bernulf, Frederik, Hunger, Radboud en Abt Gregorius. 9.00. H. Mis ouders Geurtjens-Vermazeren en fam.; Piet Rongen (coll): Bep Linskens (coll); Nellie Janssen (coll); Piet Wilms (coll); Huub Stoel' (coll). 19.00 H. Mis Chjris Smits; Harrie Bouten (coll); Jo Swinkels (coll); To cn Toon Linders-Goumans (zwd., coll); Sjaak Creemers (coll); jrd. Engelbert Oudenhoven; jrd. Henk v.d. Voort en ouders Hanen Willems en overl. fam.; dhr. Gerrit Arts. Zondag: Kerkwijding van de basiliek van Sint Jan van Lateranen. 9.30 Latijnse hoogmis echtp. H. Gerrits- Hermans en overl. ouders; uit dankbaar heid. 11.00 H. Mis Wim Verheijen en overl. fam.; Martin Peeters (coll): Ferdie Dobbelaer; Hub Custers (coll); ouders Voesten-Michels; overl. ouders Goumans-inde Rijp en kinderen; overl. ouders Coenen-Cremers; Bert v. Duuren (verjaardag). Maandag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 9.00 H. Mis Tony Smits (coll); Mechtilda Clephas (coll); J. Verheggen-Claessen (coll). Dinsdag: H. Martinus van Tours, bis schop. 9.00 H, Mis J. Pieters (coll). Woensdag: H. Josfat, bisschop en martelaar. 9.00 H. Mis Marian Henbdriks (coll); Bed Linskens (coll); een zekere intentie. Donderdag: 9.00 H. Mis overl. fam. Weys-Houbcn; ouders Van Kessel en zonen Jan en Teng; Piet Rongen (coll); Betsy en Herman van Loo-Pouwels. Vrijdag: 9.00 H. Mis overl. fam. De Vilder-Rutte; Nellie Janssen (coll). Dienbeurten: za 19.00: gijs, Leon, j Rowan, Jasper; zo 9.30: G. Hoppenbrouwers, F, Mingels; 11.00: Eomer, Stefan, Simone, Sjoerd. Lectoren: za. 19.00: W. Bistervels; zo 11.00: C. Hendriks. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel i St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de Si. Servatiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Lector: P. Wiltenbols. Vertrek i bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St, Annakapel. Voorganger: W. dèh Hartog. Lector: H. de Jong. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapel. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. den Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapel. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en medita tie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en medita tie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, lel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: Ziekencommunie. Indien belangstelling voor het ontvangen van de ziekencommunie gaarne bellen: 580202. 17.00 Gelegenheid om te biech ten. 18.00 Gezinsmis m.m.v. Chrisko; Ann Drabbels-v. Vegchel (coll); Jan Willems (coll); Pieter v. Lieshout; Han v. Meijgaarden-Donders (coll). Zondag: 8.30 Overl.ouders Maas- Peters; overl. fam. Linders-v.d. Woldenberg; overl. fam. Spee-Arts. 10.30 M.m.v. Zangers v. St. Frans; Jacobus Naus; Harrie Janssen en overl. fam.; Toon Hendrix (coll); Sandra v. Vliet (coll); Helm Verhalle; Johan Flinsenberg; Cato Flinsenberg-Gooren en overl. fam.; overl. ouders Janssen- Derks, 12.00 Doop Sem Kengen, Rumbastraat 12. Maandag: 19.00 Voor onze parochie Venray-Zuid. Dinsdag: 19.00 Meta Schim v.d. Loeff; Jan Mentink, overl. ouders, fam. vriend- ne. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; Gert Janssen (coll); overl. fam. Delauw- Thijssen; Harrie Coopmans (buurt). Donderdag: 19.00 Voor het welzijn van alle ouderen van onze parochie. Vrijdag: 19.00 Jrg. Bert en Door Kleuskens-Kusters; fam. Peters-Arts. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering, Horsterweg 57, Castenray of Leunseweg 5, tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmor gen 10.30 uur. Zaterdag: Geen Kinderwoorddienst. 19.15 M.m.v. Crescendo; Jan Hendrix en fam.; Bep Kateman-Gommans en overl. fam. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van onze parochie Venray- Zuid; Jet Manders-Beks (coll); overl. fam. Jansen-Janssen; Martien Janssen. Vrijdag: Kapel: 9.00 H. Mis voor Brandweervereniging St. Oda uit dank baarheid en voor lev. en overl. leden. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Herman Hoex; gest. jrd. fam. Camps-Verhoeven; Wim Keijsers; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Jan v.d. Berg; Mie Staaks-Hermans. 10.00 Jrd. Ger Janssen. Maandag: 9.00 Tot bijz. int. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps-v.d. Voort, Woensdag: 9.00 Voor de vredez in de wereld (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. Onze Lieve Vrouw. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te brengen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Overl. leden van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Chantal Lenssen, Maren de Boer, Floortje Gloudemans, Kelly Willems; zo 8.30: Nicke Emans, Maarten Wijnen, Giel Emons, Peter Fleurkens; 10.00 Mieke v. Bracht, Anneke Denissen, Brandy v. Dyck, Geertje de Kleijn, Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor); Gerardus Houwen en Wilhelmina Peters; overl. ouders Steeghs-Nelissen; Jan Speijcken; Jan Evers; uit dankbaarheid. Zondag: Willebrordzondag. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Gerardus Classens, Henrica Hellegers en broeder Cletis; Gerrit Bastiaans (verjaardag); Karei Achten en overl. fam. Achten- Gommans; overl. ouders Tielen- Verstappen; overl. ouders Hesen- Heijleigers en hun kinderen Harrie, Annie en Jan Goossens; Sjan Friesen (oude buurt). Woensdag: 9.00 H. Mis voor de overl. van de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis uit dankbaarheid (N). Parochie Castenray Zaterdag: 18.00 Gezinsviering; muzi kale begeleiding door ons eigen kinder koor; Jan Thielen; overl. ouders Strijbos-Duijkers en Riek Strijbos-van Dommelen; Sef Duijkers; overl. ouders Willemssen-Martens. Aansluitens: St. Maartensvuur. Woensdag: 18.00 H. Mis O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za: Marian, Sandra, Annet en Gijs; wo: bericht volgt. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel."511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Parochie Leunen Kerkwijding van de basiliek van Sint Jan van Lateranen. Zaterdag: 19.00 Lsrn. lev. en overl. leden Imkers ver. regio Venray; Dien v.d. Berg-Vermeulen; Ger Pijper^ en overl. fam.; Leo Janssen (buurt); Lod Leijssen; Michel Loonen en Marie Loonen-v. Rens, Elly Loonen en Elly v. Berlo; wkd. Coos de Lauw-Boom (3). Zondag: 10.00 Hgm. Harrij Heesen; Piet Keijsers en Marie Keijsers- Hendrix; Wiel Keijsers; Willem Jenniskens en Wilhelmina Jenniskens- Martens; jrg. Harrie Reintjes en overl. fam. Maandag: H. Leo de Grote, paus en kerkleraar. 19.00 Gest. jrd. Peter Johannes v. Rens en Gertruda v. Rens- Litjens. Dinsdag: H. Martinus van Tours, bis schop. 19.00 Lsm. overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam. Woensdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 19.00 Lsm. Nellie Loonen (KBO); Hanna Michels-Nabuurs (KBO). Donderdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz. Vrijdag: 16.00 Hoogmis bgv 50-jarig professiefeest van zuster Silvestra Jenniskens. Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Bas v.d. Heuvel en Max Baeten; zo 10.00: Jop Janssen en Kai Croqué; weekb.: Groep 1. Lectoren: za 19.00: Lies v. Bavel; zo 10.00: Harry Bovée. Rectoraat Heide Zondag: Feest van de kerkwijding van de Basiliek van Sint Jan van Lateranen. 9.30 Hoogmis ggjg. Wilhelmus Voesten en dochter Grada; Herman Janssen en Petronella Janssen- Franssen; Dora Camps (coll). Misd.: Mariëlle, Ivo, Simone, Caroline, Margje en Frank. Donderdag: 18.30 H. Mis voor Dora Camps. Rectoraat Veulen 3e Zondag door het jaar; Willibrord- zondag. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Jan Fleurkens en Wilhelmina Aarts; Harry Hendrikx; fam. Janssen-Smulders. Zondag: 10.30 Hgm. Wilhelmina Geurts-Ambrosius; Bep v.d. Heuvel. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de overl. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor de overl. Misdienaars: za: Richard Mulders, Steffan Mulders; zo: Sjef Classens, Lianne Derks. Parochie Ysselsteyn 32e Zondag door het jaar. Zaterdag: Hoogfeest Kerkwijding (1992). 19.00 (Kinderkoor); Jrd. Louis Custers; Harry Philipsen; Math v. Dijck; overl. fam. Bovee-Cuijpers; Jan Janssen en overl. fam. Janssen-v. Gompel; ouders Teunissen-Gerrits; ouders Smits- Weijs en overl. fam. Zondag: Hoogfeest Kerkwijding (1992). 10.45 (Ouderenkoor); jrd. Simon Lemmens en echtgen.; Petronella Cox-de Lauw. Maandag: 19.00 Mndd. Jan Vogels. Woensdag: 19.00 Overl. parochianen. Vrijdag: 14.00 Huwelijk Hans Lemmens en Gerrie Renders. 19.00 Geen dienst. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Freek en Dirk; zo 10.45: Jeroen en Ronny O., Daan en Jelle; ma 19.00: Tom en Niels; wo 19.00: Bram en Anneke. Kerkbijdrage 1997: Moge we op uw financiële steun rekenen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Frans Michels; Grad Ewals; Fien Janssen-Arts (buurt). Misd.: Linda Hoedemakers en Marlies Peeters. Zondag: 10.00 Jgt. Petronella v.d. Hogenhof; om goede gezondheid. Misd.: Angela v. Tilburg en Sanne v. Els. Woensdag: 19.00 Jgt. Johanna Cath. Bistervelds en lam.; jgt. Teng Poels; overl. fam. Arts-Gielen. Kerk poetsen: mevr. Van Enckevort en Franssen-Arts. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 Voor genezing van meneer pastoor; dankbaarheid J. v.d. Heuvel-Peters. Donderdag: 19.00 Bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: zo: Mark en Niek. Lezers: zo: Anneke Ermers. Rectoraat Smakt 32e Week door het jaar; 25e Zondag na Pinksteren. In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Jeu Custers; zr. Henriette; overl. fam. Goumans-Pouwels; zr. Laurentia; fam. Jenneskens-Devens; broeder Paschalis; overl. ouders ERmers-Verstegen; fam. Vermeltfoort; fam. Vrijssen. Lectrice: Olga v.d. Meer. Dienb.: Lieke Koopmans. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid (50-j. huw.); zr. Elisa; zr. Laurentia; zr. Eduarda-Swelsen; Nella Bastiaans- Deenen; Harrie Janssen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 9 november zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W. Hordijk uit Helmond voorgaan in de dienst waarin ook de Maaltijd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindernevendienst gehouden. Oecumenische basisgroep Vieringen op de 2e en 4e zondag van de maand Aanstaande zondag 9 november is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep Heel de Kerk Heel de Wereld. Het thema van de viering is: Zie hoe God met mensen omgaat. Plaats: kapel van het bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg te Venray. Tijd: 11.15 uur. U bent van harte wel kom. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077-3987786. Diensten: D.V. zondag 9 november om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. J. den Beste, Ede. 's Morgens is er kinder oppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: De tij den zijn: 6-12 jr, maandag van 16.30- 17.30 uur; 12-15 jr. maandag van 19.00- 20.00 uur; 16-22 jr. dinsdag om 19.30 uur. Andere tijden of privé-onderwijs in overleg. Nieuwe aanmeldingen opgeven bij de evangelist. Bijbei/Contacavond: Donderdagavond 13 nov. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Gezinsviering Parochie Zuid Op zaterdag 8 november is er weer een gezinsviering met als thema: Geef,. Willen jullie ook iets van jezelf geven, dan kan dit. De opbrengst gaat naar de stichting Divinolandia. Het koor Chrisko is te gast. Jullie zijn allemaal welkom om 18.00 uur in de Paterskerk. St. Willibrordusviering in Geysteren Op zondag 9 november viert Geysteren het feest van de H. Willibrordus. Patroon van de parochie, van het Gilde en van de Bond voor Ouderen. Kern van deze viering is: De eucharis tieviering in de open lucht bij de St. Willibrorduskapel in het bos (bij goed weer). Het Gifde brengt de Gilde-eer cn ver zorgt de gezangen, samen met het kerk koor. De plechtige H. Mis begint om 10.00 uur. Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeenschappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenkteken Kloosters' komen tot oprichting van een monu ment. Door middel van een financiële bij drage kunt u dit doel ondersteunen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; girorek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478-582352 of 582948. Op deze foto zien we een afvaa; diging van jonge boeren en boerii nen uit Castenray. Zij maken pi fiets een tocht naar Roermond. Da van. deze trip is het bijwonen va een feestjaarvergadering van jong boeren in deze plaats. Tevens zulle door de groep uit Castenray enkel van de dansen worden opgevoeri De benodigde kleding uit grootmoe derstijd zit verpakt in koffers e hebben een plaatsje gekregen achii op de bagagedrager wat duidelijk i zien is op deze foto uit omstreei 1939. V.l.n.r. poseren: An Vissers, Pit Keysers, Martinus Kuypers, Mari Steeghs, Mineke v.d. Water, Ti Geerits. Handrie Verstegen, Ten Dinghs, Jan Classens en Hen Emonts. Jan v.d. Putlei Zondag 2 november hield Fitness saunacentrum Venray een open dag om Venray een kijkje te laten nemen in het vergrootte en ver nieuwde fitness centrum. Nieuw is een aerobicszaal in halfronde vorm met een oppervlakte van 200 m2. Deze zaal is uitgerust met een pro fessionele Junckers parket sport- vloer, luchtzuivering, een prachtige verlichting en een 20 meter lange spiegelwand. In deze zaal worden verschillende lessen gegeven, zoals ons BBB programma, een service voor alle fitnessleden, bestaande uit een gezamenlijke buik- benen- en biltraining. Natuurlijk wordt de zaal het meest gebruikt voor de aerobic- en steplessen, waarin gewerkt wordt aan kracht, lenigheid, coördinatie en uithoudingsvermogen. Dit vindt plaats in groepsverband, op fijne muziek en met enthousiaste, gedi plomeerde lesgevers, die uiteinde lijk de belangrijkste factor zijn in het presenteren van een kwalitatief goede en leuke les. WAAROM BEWEGEN? De kranten staan er vol van. Voldoende en goed bewegen is noodzakelijk om gezond te blijven. We leven in een zeer luxe tijd waar in alles voor ons geregeld wordt, van afstandsbediening tot magne tron thuis. Welvaartsziekten als overgewicht, hart- en vaatziekten en stress liggen dan door deze bewe gingsarmoede op de loer. Bewegen is niet alleen goed, maar is bij ons ook nog leuk en ontspannend. De fitness- en aerobiclessen zijn voor jong en oud. Iedereen kan op zijn/haar niveau werken of dit zelfs verbeteren. De fitness kan zowel individueel als in groepsverband. Voor bijvoorbeeld bedrijven, scho len en verenigingen. Met behulp van de cardio-apparatuur (fietsen, step pen en roeiers) kunt u uw uithou dingsvermogen trainen. Voor krachttraining zijn weer specifieke toestellen aanwezig. Aandacht en een persoonlijk schema staan elk lid ter beschikking. DE SAUNA Na hard werken kunt u lekker uit rusten en opfrissen in de sauna ruimte waarin zich een Finse sauna, stoombad, koud- en warm waterba den en een dompelbad bevinden. En natuurlijk een douche. Op afspraak de mogelijkheid van sportmassage en zonnebank; een relaxruimte en de bar maken het compleet. Tijdens de open dag van zondag 9 november kunt van 12.00-16.00 uur bij ons binnenlopen om dit alles op uw gemak te bekijken. Er zijn ieder half uur aerobic- en step-demonstra- ties en er lopen mensen rond die uit leg kunnen geven over onze fitness en trainingsmogelijkheden. (Zie onze advertentie elders in dit blad.) De WAO spreekuurgroep Venlo houdt iedere maandag spreekuur in het gebouw van de Volksuniversiteit, Leutherweg 8 van 14.00-16.00 uur. U kunt bij ons terecht met vragen over de ziekte wet, WAO, WW, vervolguitkerin gen, problemen met uitkeringsin stanties, hulp bij het in beroep gaan enz. Uit ervaring weten wij dat er gedurende de ziekteperiode vaak al problemen ontstaan. Telefoon alleen tijdens het spreekuur: 077-3515281. Brisantgranaat Tijdens rooiwerkzaamheden werd aan de Spraelandweg in Oostrum een 75 cm lange brisantgranaat met een doorsnede van 13 cm naar boven gehaald. In afwachting van de EOC werd het gevaarlijke projectiel veilig gesteld. CAO- nalevingscampagne metaalnij verheid Van 10 t/m 13 november organi seert de Industriebond FNV een landelijke CAO-nalevingscam- pagne in de metaalnijverheid, waarbij de nadruk ligt op de belo ning. Doel van de campagne is werknemers en werkgevers bekend te maken met de inhoud van de CAO. Daarnaast krijgen werknemers ook de gelegenheid te laten controleren of de CAO in hun bedrijf wel juist wordt toege past. Als thema voor de campagneweek is gekozen voor beloning. Reden hiervoor zijn de vele klachten die op dit gebied bij de bond binnenkomen. Ze had van de ruim 3000 klachten die ledenservice in de periode '95/'96 uit de metaalnijverheid behandelde, meer dan eenderde betrekking op loon en salaris. Geen enkel ander onderwerp scoort zo hoog, zelfs ontslag niet. SPECIALE SPREEKUREN Tijdens de campagneweek hebben diverse Ledenservicepunten en afdelingen van de Industriebond FNV speciale spreekuren ingesteld, waar leden en niet-leden terecht kunnen met alle mogelijk denkbare vragen over beloning. Bijvoorbeeld over het basissalaris, de loonscha len, functie-indeling, toeslagen, overuren en onkostenvergoedingen. Ook kunnen bezoekers van de spreekuren laten controleren of in hun bedrijf de CAO wel op de juiste manier wordt toegepast. Blijkt dit niet het geval, dan zal de Industriebond FNV de betreffende werkgever daar netjes op wijzen. Werkgevers die echter welbewust de CAO naast zich neerleggen, zullen daar uiteraard gewoon voor worden aangepakt. In Venray zijn de speciale spreek uren in het ledenservicepunt van de FNV, Henseniusplein 10, van 19.00- 20.30 uur. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 27 oktober tot en met 2 november kwamen bij de politie de volgende aangiften bin nen: VERLOREN Bankpasjes van de ABN/AMRO en Rabobank, waaronder pinpas; slavenarmband met witte gouden blaadjes; smalle gouden schake larmband; boek The Black birds, Engelstalig; Europese identiteitspa pieren; Zwitsers mes; Nederlands paspoort; platte, blauw geruite pet met klep; portemonnee, inhoud ongeveer 350 gulden en tankpasje; portemonnee (aan een wit elastiek, inhoud 14 gulden; herenportemon nee, inhoud bank- en biebpas en enig geld; Nederlands Rijbewijs; herenring, platte voorzijde met daar over schuine streep; sleutelbos met diverse sleutels; tas, merk Ischback, inhoud 2 klappers, schoolboeken, etui, sjaal en lunchtrommel. GEVONDEN Damesbroek merk Confetti; hor loge met een groen bandje en een witte wijzerplaat met een beige rand; de volgende fietsen: dames fiets Kwikzilver; kinderfiets Velanos, terugtraprem met sticker elfje; damesfiets Bato met terugtrap rem; damesfiets Medley met terug traprem; damesfiets Roma met handrem en 3 versnellingen; heren fiets Cortina met velgrem en 3 ver snellingen; herenfiets Mondia met velgrem en 18 versnellingen; trim mer met terugtraprem; herenfiets Valentia met terugtraprem. Informatie omtrent de verloren/gevonden goederen tijdens kantooruren aan het politiebureau aan de Leunseweg. Waterleiding kapot getrokken Tijdens graafwerkzaamheden aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum werd dinsdagmiddag een buis van de waterleiding lek getrokken. Brandweer en personeel van de Waterleidingmaatschappij kwam in actie, maar de schade bleef beperkt. Lezing over h^t veranderende kind Datum: donderdag 13 november; aanvang: 20.00 uur; plaats: gemeen schapshuis. Van zowel ouders als leerkrachten wordt vaak gehoord dat de kinderen van tegenwoordig in een groot aan tal opzichten sterk verschillen van de kinderen uit hun jeugd. Veranderingen die geconstateerd worden, betreffen bijvoorbeeld het concentratievermogen en het sociaal gedrag. Dhr. Parent geeft een lezing over veranderingen die in het gedrag van kinderen, in samenhang met onder andere de maatschappelijke veranderingen, worden waargeno men. De gesignaleerde veranderin gen hebben consequenties voor de wijze waarop het kind benaderd/begeleid zou moeten wor den. U, als ouder, zult in het verhaal van dhr. Parent veel herkennings punten ontdekken, temeer daar het niet een droge theoretische beschou wing is, maar omdat de benadering van het kind geschiedt vanuit het leven van iedere dag. U zult kunnen gaan begrijpen hoe het komt, dat het kind van nu anders reageert dan het kind uit uw eigen jeugd. Wellicht ook zult u met nog meer begrip dan voorheen, uw kind kunnen benade ren en begeleiden op zijn/haar weg naar volwassenheid. Na de lezing zal er voldoende gelegenheid zijn om te discussiëren of vragen te stellen. Ook introducés zijn van harte welkom. Zij betalen 5 gulden voor deze avond. Max Havelaar koffie met een boekje De week van 10 tol 15 november staat in het teken van de Max Havelaar producten. En heel bijzon der de Max Havelaar koffie. In die week krijgt u, zolang de voorraad strekt, in de Wereldwinkel bij aan koop van twee pakken Max Havelaar koffie een boekje cadeau. De verzamelbundel 'Roerende Verhalen' bevat nooit eerder gepu bliceerde verhalen van beroemde schrijvers, waaronder Joost Zwagermaker, Jos Brink, Lulu Wang. In Nederland en duidelijk ook in Venray blijkt het Max Havelaar concept brede lagen van de bevolking aan te spreken. De consument wil bijdragen aan een eerlijker samenleving. Bij de pro ducten met het keurmerk Max Havelaar weet u dat de kleine boe ren in ontwikkelingslanden een eer lijke prijs ontvangen voor hun pro ducten. Omgerekend krijgen zij voor een pakje Max Havelaar koffie ongeveer 75 cent meer dan voor andere koffie. Dat verschil maakt, dat zij vanuit een situatie van armoede kunnen opklimmen naar een leefbaar bestaan. Dat betekent vooral gebruik maken van gezond heidszorg, onderwijs en het moder niseren van hun bedrijf. Max Havelaar koffie is, behalve in de Wereldwinkel, in alle supermarkten te koop. En de prijs? Per kopje is ze een cent duurder. Maar het is wel de beste vorm van ontwikkelingshulp. Voor meer informatie kunt u met de Wereldwinkel bellen, tel. 0478- 588751, of kom vrijblijvend een kijkje nemen. Het adres is: Henseniusstraat 3a. De Wereldwinkel is open: maandag van 12.00-18.00 uur, dinsdag t/m don derdag van 10.00-12.30 en van 13.30-18.00 uur. vrijdag van 10.00- 12.30 en van 13.30-21.00 uur; zater dag van 10.00-17.00 uur. Vlag uit, winkel open. Fietser gaf geen voor rang Dinsdagmiddag omstreeks 13.50 uur lette een 74-jarige fietser op de kruising Maasheseweg-Nieuwe Maasheseweg onvoldoende op. Een 20-jarige bestuurder van een perso nenauto kon de bejaarde fietser niet meer ontwijken. Die werd geschept. De man liep bij de botsing en val diverse fracturen op. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd en werd ter observatie opgenomen. De 'libel' van Lull Blijkens het artikel 'Actii Winkelcentrum Venray aandactn voor Venrayse fibula' in Peel ei Maas van 23 oktober jl. vertoont dj Centrale Venrayse middenstani meer affiniteit met negotie d; respect voor Archeologiscl bodemvondsten en alles wat daara is gerelateerd. Het behoort niet ec tot mijn gewoonten naar de pen grijpen om een stuk onbehagen ventileren, doch laat deze react een uitzondering zijn. Ik ben zo'n 25 jaar actief als ama- teurarcheoloog en sedert geruimt tijd als correspondent voor di Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonderzoek, de ROB. Mö name de laatste tien jaren heb il door veldonderzoek binnen en ronde de gemeente Venray onder meer een aantal nieuwe archeologi sche vindplaatsen met veel materi aal uit de Romeinse periode ontdekt Hiertoe behoort ook het grafveld uil die tijd aan weerszijden van dt Henri Dunantstraat. In februari 1991 vond ik in een sleuf diverse gravea met cremati ere sten en bijgaven, eet Karolingische put en de nodigt grondsporen. Een gedeelte van het geborgen aardewerk is ondergfo bracht in de expositie 'A 73: de we terug', m.b.t. archeologische vont sten rond de Rijksweg A 73 Noord, te bezichtigen in 't Freulekeshüi van 15 november aanstaande t/m l april 1998. Het grafveld en de-daai overheen gesitueerde middeleeuwse nederzetting werden door de ROB opgegraven in 1993/1994. Mei voornoemde en andere vondsteflM haal je desgewenst een aantal kran ten, doch de rechtgeaarde amateur- archeoloog is niet uit op applaus of11 publiciteit; hij neigt niet naar exhi bitionisme waar het zijn of haai hobby betreft. De uit het juiste hom gesneden man of vrouw heeft vol doende aan een stuk waardering door de geëigende instanties. Hoe anders was het gesteld rond de opgravingen aan de Henri Dunantstraat en in het Antoniusveld Ongeveer elke scherf op pot moesl in de krant, liefst met foto en namen van diegenen die hun welwillende medewerking verleenden; om maai 9i niet te spreken van allerlei onbenul- lige rituele rond 'De ftbel van Lull' (de gouden fibula, opgegraven in hel Antoniusveld). De regelmatige en kritische krantenlezer begrijpt onge twijfeld waarop ik duid. De climax ft van de dans rond de gouden mantel speld is de aangekondigde actie van de Venrayse neringdoenden. Ondet het mom museum 't Freulekeshuus te willen promoten organiseert hel winkelcentrum, met de fibula als katalysator, een commercieel gebeuren, voornamelijk ten faveure van de eigen kassa. Voor één volle actiekaart moei 200 gulden worden gekocht. En nu maar hopen dat het publiek vee kaarten volplakt met actiezegels 01 't Freulekeshuus meer bek.ndhei te geven. Het aantal bezoekers va en geïnteresseerden in het musêuj zal ongetwijfeld verveelvoudigen. Dat de sinterklaas en kersttijd bin nen het tijdsbestek der expositie val len zal de winkeliers zeer convenil ren: mooier kan het niet! Ik onttrek mijzelf niet aan indruk, dat de aangekondigde acti een handig inspelen is op een profijt trekken van andermans kennis en onderzoel Graanmeepikkerij maakt vinding' rijk en het is deze buitenproportio nele klunzerij waarvan ik strontziel word. Om het publiek meer geïnte resseerd te maken in het Ven rays verleden c.q. het museum, zijn meei doeltreffende methoden te beden® ken. Mochten hiervoor financiën™ benodigd zijn, dan kan het winkel centrum wellicht ooit een actie ont ketenen, die in dat opzicht iets ople vert. M.H.J. van Rooij, Wanssum. Poging diefstal auto Een 37-jarige Venrayse kwam bij terugkeer van een bezoek in Hef zie kenhuis op het parkeerterrein tot d-' ontdekking dat getracht was auto te ontvreemden. Dat was nif gelukt omdat het portierslot sterkei was dan de macht van de dader. He' is ook mogelijk dat de dader in zij' werk gestoord werd. Er was eef behoorlijke schade.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 20