A Heren 1 Red Stars aan kop Veertiende Leukermeerloop Start Karate-Do in Venray S HV Manual Atletiek Vereniging enray-Regio Bridgeclub Venray Darten DC De Piëlhaas Rooyse V.K. Lopersgroep Peelruimers ATB- vereniging Mud Hunters Ruiterclub St. Isidorus De Roos Spio H.S.V. De Roerdomp Spring wedstrijd op Manege Seurenheide PHV Bij Dag en Nacht De Treffers St. Christoffel Ruitersport St. Jan Merselo Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Venray Voliere Vereniging Vogelvriend Venray PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS agina ;gL EN MAAS donderdag 6 november 1997 - Pagina Ie tafeltennissers van Red Stars Itten wederom een overwinning jn De Korenbeurs 2. In Schiedam il het 4-6, waarmee Red Stars alleen |e eerste plaats komt met twee pun- voorsprong. In het verleden lieten de rayse mannen in de race om de eer plaats weieens punten liggen. Nu I Red Stars toch serieuze kansen te ;en op het kampioenschap in de :de divisie. ien kampioenschap zal vooral leuk voor 'eeuwige' kopman Ronald aard, die dit seizoen zijn eerste par ag moet verliezen. Gerbert Loeffen: nald wint in de tweede divisie rede- makkelijk zijn partijen. Af en toe hij voluit gaan, maar meer omdat iet zelf zover laat komen. Voor hem het erg leuk zijn om nog een keer in erste divisie te spelen." bor Patrick Zwiers en Loeffen zelf is dat treetje hoger niet echt nodig. Loeffen: "In principe hebben Patrick en ik niets te zoeken in de eerste divisie, maar dat neemt niet weg dat we het leuk zouden vinden. Maar vooral voor Ronald gaan we ervoor. Ik denk, dat we geen grotere kans hebben gehad dan nu." De wedstrijd in Schiedam leverde een verdiende zege op tegen de grote con current De Korenbeurs 2. Ronald Bogaard bleef, zoals gezegd, ongesla gen en verloor slechts één game. Patrick Zwiers was eveneens goed op dreef en won twee enkelspelen, alsmede het dub bel naast Bogaard. Gerbert Loeffen verl oor drie partijen. In zijn laatste partij ging Loeffen bij een stand van 0-1 in de eerste game door z'n rug. Loeffen ver wacht wel volgende week gewoon weer te kunnen spelen. Mixed Hockey Club Venray 642666 ide itslagen: ingens: Venray-Blerik 1 5-1 Helden I-Venray 1-4 Venray-Bakel 1 3-1 Boxmeer 1-Venray 1-0 leisjes: Venray-Blerick 1 2-6 Venray-Blerick 1 0-4 Helden 1-Venray 6-1 Venray-Civicum 1 1-5 Venray-HUAC 4 3-2 1: Venlo 1-Venray 1-6 Venray-Tegelen 2 3-4 i: Weert Mix-Venray 1-5 eren: ochem 1-Venray 2-4 enray-Mierlo 3 2-1 enray-HMHC VII 0-0 A: HUAC A-Venray 1-1 ames: énray-Mierlo 1 0-4 rogramma zaterdag 8 nov.: jngens: I.Civicum 1-Venray v.13.15 Venray-Mierlo 1 a. 13.00 Venray-HMHC 1 a. 14.30 HUAC-Venray 2 v.11.45 Venray-Heldèn 1 a. 11.30 leisjes: Deume 1-Venray v.13.15 Cranendonk 1-Venray v. 11.30 Venray-Venlo 2 a. 11.30 Venlo 2-Venray v. 10.00 Mill 1-Venray v. 12.30 Mini's: il: Venray-Helden 1 a.10.00 12' Blerick 1 - Venray 2 v.09.15 8; Venray-Horst Mix a.10.00 )1: Venray-Blerick 1 a.09.00 El: Venray-Helden 1 a.10.00 Dl: Venlo 1-Venray v.08.45 'rogramma zondag 9 nov. leren: bray-Arnhem 1 a. 14.30 Venlo VI-Venray v. 13.30 Dranje Zwart XX-Venray v.09.30 A: Venray-Civicum A a. 12.45 B: Nuenen C-Venray v. 11.30 lames: jleerlen 1-Venray a. 12.45 rogramma zaterdag 8 nov.: Loreal 1-Manual 1 v.14.15 rogramma zondag 9 nov.: ':Manual-Hercules a.15.15 Manual-Kaldenkirchen a. 17.00 Manual-Alcides a. 18.00 lalle leden: Inleveren van bestellin- aardappelen a.s. donderdag bij de ler of bij Jaqueline, Polkastraat 5. Wedstrijd: ftlag 8 nov.: Indoorwedstrijd te leren alle categorieën. lededeling 5 atleten die deelnemen aan de orwedstrijd in Someren dienen 'lijk om 08.40 uur aanwezig te zijn sbaan om van daaruit te vertrekken, 'ek is om 08.45 uur vanaf de baan. üeld is vastgesteld op ƒ4,-, dit te oen bij vertrek. Aanvang van de s|rijd is om 10.00 uur en wordt '"den in sporthal De Pas, Sbaan te Someren. Het vervoer zal worden door Van Reeuwijk en 'en. Trainer voor deze indoor is Lex 'e!s.(rest in overleg). Katja Broers in overwinningsroes slopen zondag heeft A-jun. Katje "s de Drunense Duinencross met Overwinning afgesloten. De AV "y atlete ging van start in een veld towel A-junioren als senioren. De "d van 4200m moest worden afge- °Peen moeilijke omloop, die in los on met stevige heuvels voltooid ''on te worden. Het deerde de A- ""e niet om het veld flink uit elkaar turen, dat na de eerste omloop al Otiijk overhoop lag. Na de 4200m katja een tijd afdrukken van 16.23 on had een gat geslagen van meer minuut op het gehele veld van "ts en seniores. Programma donderdag 13 nov.: DV: Venray-Tegelen A Lochem - Heren 1 2-4 Na een goede eerste helft ging Venray met een 0-1 voorsprong de rust in. In de tweede helft speelde Venray minder goed maar scoorde meer via Leon v.d. Heijden, Luc Vercauteren en Thijs Peters. Lochem scoorde tussendoor ook nog twee keer maar dat had geen invloed meer op de wedstrijd. Een mati ge pot dus, maar wel 2 punten voor MHCV. Dames 1 - Mierlo 0-4 Ondanks een duidelijk veldoverwicht heeft Dames 1 van Venray weer verlo ren. En flink verloren, want Mierlo won met maar liefst 0-4. De stijgende lijn in het hockeyspel van Venray heeft nog niet geleid tot overwinningen. Tegen Mierlo was het niet anders. Al na twee minuten namen de gasten de leiding door te scoren uit een straf- corner. Ondanks dit gingen de kopjes van de Venray-speelsters niet naar bene den. Ze bleven knokken en kregen enke le kansen. Vooral vlak voor rust leek de Mierlose verdediging te gaan bezwijken onder de druk van Venray. De gasten waren dan ook erg blij met het rustsig- naal. Na de thee wist Mierlo nog drie doel punten te maken. Deze grote nederlaag doet anders vermoeden, maar Venray is niet weggespeeld! Het blijft een fascinerend gezicht om te zien hoe enthousiaste vieftallers na hun eerste twaalf spellen gaan vergelij ken hoe ze als twee paren tegen het ander kwartet hebben gespeeld. Op elk spel minimale verschillen in het voor deel van een stel kan betekenen dat er een uitslag op papier komt die toch wel enigszins geflatteerd lijkt. Voor hen is het prettig dat er toch nog zes viertallen de strijd om de clubtitels aangingen. Dat er na twee avonden drie paren hun beide partijen gewonnen hebben wil nog niet zeggen dat de anderen kansloos zijn geworden. Niet de overwinningen tellen bij de eindstand, maar het totaal aantal gescoorde punten. De strijd om de herfstbokaal bij de spelers in de vrije lijn is niet minder geanimeerd. Spelers die normaal in de competitie niet tegen elkaar spelen komen elkaar tegen en zorgen ook voor verrassende uitslagen. Opgaves voor de TAS-voorronde kun nen nog gedaan worden via het formu lier op het mededelingenbord. Ook kunt u nog kanshebber worden voor de prijs van de cryptogrammen in de Nakaarten Er is al een oplossing binnen. Op donderdag 11 dec. kunnen we als club een voorronde organiseren voor het landelijke TAS-toernooi. Deze voorron de gaat alleen door bij voldoende belangstelling. De komende weken kunt u zich hiervoor opgeven. Het inschrijf formulier hangt op het mededelingen bord. De uitslagen van afgelopen week waren: Geel: 1. ep. Van Hooft; 2. ep. Van Genugten; 3. ep. Schoonderbeek; Rood: 1. hr. Colling-Vervuurt; 2. ep. Janssen-Grachten; 3. ds. Keizers- Martens. Bij de Viertallers boeketen de teams van a. ds. Jungslager, Verheijen, ep. Peetjens; b. ds. Paris-Stappers, ep. Janssen en c. ds. Verbove, d. Weert, Delsing en hr. Zuur hun tweede over winning. Programma: Vanavond: derde ronde clubvieitallen en strijd om de herfsttrofee. Donderdag 13 nov.: Vierde ronde van beide competities. Uitslag van het whiskeydarten van afgelopen zondag. Winnaarsronde: Stef Wainman, Marco Tettero, Carl de Bruin, Huub v. Eyck, Piet Xhofleer, Harry Xhofleer, Anny Xhofleer, Nico Thissen. Verliezersronde: John Collet, Frans Vermeulen, Wendy v. Kuyck, Arno Verhaegen, Chris Verkoeyen, Lou Janssen, Emiel v. Kuyck, Peter Willems. Programma donderdag 6 nov.: Civitas 2-DV3 Programma zaterdag 8 nov.: Dl-Bach SV a. 16.30 tellen: D3, Kristel en Jacqueline. D2-NVC a. 18.30 tellen: MB2, Anne en Christa. D3-Set Up 4 a. 18.30 Fluiten: Peter Jeuken; tellen: MB1, Renée en Mieke. D4-Tomado 2 a. 16.30 fluiten: Simone v.d. Bekerom; tellen: D2, Marianne. Hl-At Sign/HLC 2 a. 16.30 tellen: H2, Alberto en Sef. H2-Dörp a. 18.30 tellen: JB1, Bart en Dennis. MBl-Hovic 1 a. 14.30 fluiten: Dl, Lonneke; tellen: MC2, Karin, Brechtje. MB2-Tupos a. 14.30 fluiten: D4, Loes; tellen: MC2, Bianca en Loes. JBl-Athos a. 14.30 fluiten: Hl, Robert Oostveen; tellen: JC1Pascal en Koen. Zaalwacht: dames recreanten: 14.00- 17.00 uur: Ans en Els; 17.00-20.30 uur: Bets en Trea. Ellen van Lieshout fluiten Sevenum a. 19.30 Programma zondag 9 nov.: HV1 a. 10.00 HV2-Tegelen a. 10.00 HV3-Unisign4 a.10.00 Programma maandag 10 nov.: DV4-Ysselsteyn 2 a.18.30 DV5-Wanssum a.18.30 Programma woensdag 12 nov.: HVC 3-DV5 Verzekeringswinkel - Heren 1 1-3 Rooyse VK heeft ook de uitwedstrijd tegen Echt winnend kunnen afsluiten. Met drie overwinningen in vier wed strijden beleeft het team in de promotie klasse een onverwacht goede start. Afgelopen zaterdag moest het team aantreden zonder de routiniers Robert Oostveen en Koos de Schipper. Maar het resterende zevental begon goed aan de partij. Sterk spelend werd Echt onder constante service- en aanvalsdruk gezet. Al snel werden sommige passende en verdedigende zwaktes bij de thuisploeg blootgelegd en uitgebuit. Met 6-15 (0-1) haalde het fanatiek spelende Venrayse herenteam de eerste set binnen. Hoe anders was de tweede set. Verzekeringswinkel/Echt pepte zichzelf op en speelde ineens een stuk feller. Voordat onze heren dit begrepen had de thuisploeg de stand via 15-2 al recht getrokken 1-1Nu moest blijken of het verjongde team de veerkracht zou heb ben om terug in de wedstrijd te komen. En misschien wel tot eigen verrassing bleek dit zo te zijn. Onze jongens pakten het niveau van de eerste set weer op en wezen na zware strijd de thuisploeg met 11-15 terug (1-2). In de laatste set hield Rooyse het niveau en vooral het fanatis me. Na 5-5 lieten onze heren alle rem men los en maakten met 6-15 duidelijk dat de 3 punten naar Venray gingen. Het laatste punt door Leon Langenhuizen werd uitbundig gevierd, waarna het suf gespeelde Echt niets anders restte dan de tegenstander te feliciteren. De stand op de ranglijst nu, hoe mooi bovenin deze ook moge zijn, is nog niet belangrijk. Het team laat zien dat het een volwaardige promotieklasser is en dat is de conclusie die perspectief biedt voor de rest van het seizoen. Ifipos - Dames 1 3-1 Setst.: 15-10 10-15 15-6 15-3 Afgelopen zaterdag begonnen we meteen brutaal tegen de nummer 1 van de competitie. We namen een voor sprong van 2-9 maar helaas zakte dit terug tot 10-10. Door een goede service beurt van de tegenstander verloren we deze set met 15-10. De tweede set ging het een stuk beter. Onzer service liep goed en er werd goed verdedigd. Dankzij een goede inzet en veel enthousiasme sloten we deze set af met een winst van 10-15. De laatste twee sets waren een tegen pool van de eerste helft van de wed strijd. Ze werden beëindigd met 15-6 en 15-3. Het was een goede wedstrijd van beide kanten, maar door vele servefou- ten en weinig scoren op de buiten-aan val liep het slecht af voor de Rooyse VK. Trainingen: Dinsdag: Duurloop, aanvang Horst 18.50 uur bij Ad Comperen, aanvang Sevenum om 19.30 uur in de Peperstaat. Donderdag: Interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur. Denk aan de hesjes. Zaterdag: Bostraining, aanvang 15.30 uur. Zaterdag: 8 nov.: Weerstandstraining. Wedstrijden: Zaterdag 8 nov.: 'Uitstapje' naar Mol (België). Zaterdag 8 nov. Halve marathon 'Rund um die Krickenbecker See' in Nettentahl (Did). Starttijd 14.05 uur. Zondag 9 nov.: Leukermeerloop te Well. Afstanden 5.9 en 11.8 km. Starttijd 10.30 uur. Zondag 16 nov.: 7 Heuvelenloop te Nijmegen. Startplaats Groesbeekseweg te Nijmegen om 13.00 uur. Afstand 15 km. Mededelingen Reserveer 22 nov. in de agenda want dan hebben we diverse Peelrunners nodig bij de verkoop van de Carnavals cd 1998. Uitslagen: Marathon van Amsterdam: Twee Peelrunners, Geert Duyckers en Leo Everaerts liepen mee in Amsterdam. Zij liepen een schitterende tijd. Ondanks de kou van ongeveer 3 graden kwam Geert Duyckers over de finish in een tijd van 3.06.22 uur en Leo Everaerts kort daar achter in eveneens een mooie tijd van 3.15.10 uur. IJzerenmanloop Weert, 7 km: Theo Pouwels 30.36; Geert Tielen 30.39; Hans Hermkens 36.39; Gertie Hermkens 40.15. Halve marathon Echt: Sraar Smits 1.25.21; André Roelink 1.25.24 (nieuw pr); Sjaak Geurts 1.28.34; 1/4 mara thon: Joop Wijnhoven 41.31. Op woensdag 3 december as start de stichting Sabi no Dojo met het geven van lessen in Karate-Do Wie nu gelijk aan Chuck Norris (Texas Ranger Walker) of Jean Claude van Damme (diverse actiefilms) moet denken, moet zeker doorgaan met lezen, want Karate-Do heeft niets met vechten uit te staan In de martiale kunsten (waar Karate- Do deel van uitmaakt) betekent het aan gaan van een gevecht namelijk meer dan 66,66% kans op letsel. Nee, Karate-Do houdt iets anders in. Karate, een van origine Japanse krijgskunst, is verwant met het Chinese Wushu. Evenals het Chinese Wushu kent het Karate Interne en Externe stromingen. Globaal kan gezegd worden dat de Interne stroming Karate-Do genoemd wordt en de Externe stroming Karate- Jutsu. Gaat het bij Karate-Jutsu meer om de ontwikkeling van de fysieke mogelijk heden van het individu, bij het Karate- Do ligt het accent op de ontwikkeling van de mentale vermogens. Voor de niet kenner is dit onderscheid moeilijk waar te nemen Daarom enige grote verschillen op een rijtje gezet. *Bij het Karate-Jutsu staat effectivi teit voorop, het maakt niet zozeer uit hoe (de vorm) of waarom iets gebeurt, zolang het maar tot resultaat leidt. Grote fysieke vermogens zijn dan ook een dui delijk voordeel. Training is gericht op activiteit van het lichaam, het reageren op acties van buitenaf. *Bij het Karate-Do staan Intentie en Essentie voorop, beiden tot uiting gebracht in "vorm". Het resultaat is ondergeschikt aan het "hoe en waarom". Mindere fysieke vermogens vormen geen beletsel. Training is ook op activi teit van de geest (niet te verwarren met de hersenen) gericht, hoe jezelf te blij ven in bedreigende situaties. Waar staat de stichting Sabi no Dojo voor? De stichting Sabi no Dojo heeft tot doel het oprichten en exploiteren van een Dojo in de ruimste zin van het woord. Ruim vertaald is een Dojo een oefenplaats Een oefenplaats waar, zoals reeds beschreven, niet het resultaat op zich belangrijk is, doch het "zich rich ten" op het resultaat. In westerse termen OHet gaat om het spel en niet om de knikkersO. Sabi staat voor respect voor al wat is en vooral voor wat eens was. Dit laatste geldt voor mensen, dieren en dingen, maar ook, en zeker niet in de laatste plaats, voor oude handel- en zienswijzen. Dit zal in de lessen tot uiting worden gebracht door het hand haven van een hoge mate van vormelijk heid en beleefdheid. De lessen zullen worden verzorg door een erkend leraar die houder is van een 2e dan Karate met Leraar-licensie (KBN, NSF en WVC erkend) en tevens het Tai Chi Chuan en Jodo (3e kyu) beoefent Hij is houder van de certifica ten ABO, SOK en Jeugd-voetballeider (KNVB en WVC erkend), is Sportmasseur (N.G.S. erkend) en Shiatsu-therapeut in opleiding. Voor wie staan de lessen open? Een ieder die de wens koestert om vreedzaam door het leven te gaan en gelijktijdig de vaardigheid wil verwer ven om te kunnen optreden, indien de situatie dit noodzakelijk maakt, is wel kom. Men dient zich wel te beseffen dat "de weg naar Meesterschap" geplaveid is met bloed, zweet en tranen. Men zal steeds geconfronteerd wor den met "iets" wat men denkt niet te kunnen. Een frustratie-drempel die steeds weer verrijzen zal, een hinderlijk maar noodzakelijk kwaad om te komen tot. Weerbaarheid zonder Strijd - Kracht zonder Agressie. - Zachtheid zonder Kwetsbaarheid - Onverzettelijkheid met Flexibiliteit. Voor de geïnteresseerden onder u zul len er gratis proeflessen gegeven wor den op woensdag 12 en 19 november a.s. Alle lessen starten om 19.00 uur en zullen gegeven worden in de Gymnastiekzaal van het Raaylandcollege, Locatie Oost. Min.Charles Ruysstraat 7 in Venray. (ca. 5 minuten lopen vanaf het busstation) De proeflessen duren evenals de regu liere lessen 1 1/2 uur. Voor informatie en aanmeldingen kunt u zich richten tot Carel Janssen, Wagnerstr. 3 in Venray, tel. 0478- 515331. De Mountain-Bike specialist in uw regio SCHUHMACHER BIKE SPORT LEUNEN De Mud Hunters is een vereniging met leden van verschillende leeftijden. Onze jongste is 12 en onze oudste is de 50 al gepasseerd. Ook zijn er enkele vaders met zoon, een vader met dochter en zelfs een moeder en zoon lid van de vereniging. Een uitermate gemêleerd gezelschap dat ook zo fietst. De ene vader blijft zijn zoon nog voor terwijl de andere vader blij is als hij bij zijn zoon het wiel kan houden. Dit maakt het altijd erg gezellig. Het gaat bij de Mud Hunters op de eerste plaats om de fun en niet om de snelheid. Omdat er natuurlijk altijd een verschil is tussen de diverse leden fiet sen de snelsten de langere afstanden en de minder snellen de kortere, zo komen we toch ongeveer tegelijk bij het einde uit. Ook tijdens de trainingen wordt op de minder snellen gewacht, of de snel sten rijden wat extra meters. Als je denkt, dat lijkt me wel wat sluit je dan nu aan. Met het hele winterseizoen nog voor de boeg is er voor iedereen wel een plekje. De eerste maand kun je gratis meedoen. Voor de verenigingskleding wordt er dit weekend informatie gege ven. Hoe dit verder gaat staan hierop vermeld. Programma komende weken. Zondag 9 nov. vertrek 9.00 voor training rond Overloon. Zondag 16 nov. vertrek 8.00 voor tocht Oosterbeek 25-45 km Zaterdag 22 nov. is er voor de lief hebbers een tocht in Vierlingsbeek, vertrek zelf afspreken. Zondag 23 nov. vertrek 8.00 voor een training in Belfeld. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Eric Steffers, tel. 511056 of Piet Dupont, tel. 589880. Christianne v. Eek met Haphazard Herbey nam als enige combinatie op 25 okt. deel aan de indoorwedstrijd te Gendt en afgelopen zaterdag te Bergharen. In Gendt behaalde zij met veel overtuiging een mooie eerste en tweede plaats in de M2 en tevens twee winstpunten. In Bergharen behaalde zij een verdienstelijke derde plaats en wederom een winstpunt. Aankomend weekend, 8 en 9 nov. zijn de selectiewedstrijden in Sevenum. Hier zullen enkele combinaties aan deelne men. Schietvereniging Uitslagen: Leunen 1-Swolgen 2 813-822 Beste schutter: W. Koenen, 28 lp. Leunen 2-Maasbree 2 768-736 Beste schutter: S. v. Soest, 260p. Melderslo 2-Leunen 3 764-728 Beste schutter: W. Smeets, 245p. Wedstrijdzwemmen Afgelopen zondag hadden we een wedstrijd in Blerick, ondanks vele zie ken hebben we toch een goed resultaat behaald. 50m vs d: Karin Rombouts 37.6. 50m rs h: Tom Oversier 38.1 25m vs m88el: Gwendelin van Dijck 22.8 2e. 25m ss j88el: Job v. Duijnhoven 24.8. 25m vs m86el: Chantal Pelzers 18.9 le; Mieke Cuijpers 21.6 2e. 25m rs j86el: Germain Verstegen 26.1; Miel Hanen 24.4; Peter Ploegmakers 21.0 2e; Tim v. Duijnhoven 23.4. 25m vis m84el: Tanja v. Heijster 19.6 le. 50m ss j84el: Tom Linnenbank 53.2 dis; Gert-Jan Boelaars 51.0 2e; Jos Ploegmakers 54.9. 50m ss j82el: Willem Verstegen 45.6 2e. 50m rs d: Karin Rombouts 47.2. 50m vs h: Tom Oversier 33.0. 4x25m vs m/j86el: Mieke Cuijpers, Peter Ploegmakers, Gwendelin v. Dijck, Miel Hanen 1.25.5 le. 4x25m vs m/j84el: Chantal Pelzers, Gert-Jan Boelaars, Tanja v. Heijster, Jos Ploegmakers 1.15.6 le. A.s. zondag 9 nov. zwemmen we in Haelen. Willen de volgende zwemmers om 12.30 uur bij De Sprank aanwezig zijn. Maartje. Moniek, Linda, Merijn. Rens, Niels. Sjuul, Dirk, Rianne, Rik. Stefan, Eomer, Mikyala, Kim, Tamara, Sandra, Nieneke, Mariska, Roy, Linda, Yvonne. Vervoer: fam. V.d. Bekerom, fam. Zwijnenberg, fam. V.d. Borg, fam. Op de Camp, fam. De Vries, fam.Alders, fam. Boom. Officials: dhr. J. Dircks, hr. L. v. Stokkem, dhr. J. Volleberg. Synchroonzwemmen Willen de zwemsters die het geld voor de loten van de Grote Clubactie nog niet ingeleverd hebben, dit zo spoedig moge lijk doen. A.s. zondag is ook de laatste gelegen heid om je in te schrijven voor deelname aan de dropping. De kosten bedragen ƒ12,50 per persoon. Wil je mee, lever dan h et briefje met het geld in bij Anette. Zaterdag 1 nov. namen Tane Elstak en Sandra Franssen deel aan de Interkringwedstrijd figuren 15 jaar en jonger (agegroup 3). Allebei hebben ze goed gezwommen en de volgende pun ten behaald. Tane 52.837p 54e en Sandra 47.014p 118e. Tane heeft hier mee de limiet behaald voor de NJK. In totaal namen er 1132 zwemsters deel. De uitslag van de wedstrijd van afgelo pen zondag komt volgende week in Peel en Maas. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag van 20.00- 21.00 uur; Jeugd/Aspiranten van 18.30 tot 20.00 uur. Programma zaterdag 8 nov.: De Vennen l-Heren 1 v. 15.45 Nuenen-Jeugd v. 16.00 Aspiranten vrij. De wedstrijd van Heren 2 op zondag is verschoven naar zondag 30 nov. om 18.00 uur. Leden die het Visblad in 1998 willen ontvangen kunnen zich opgeven bij A. v. Mill, Tamboerijnstraat 2. tel. 513086. Kosten ƒ13,- per jaar. Ook jeugdleden kunnen zich opgeven bij B. Jansen, St. Barbarastraat 2, tel. 580526. Voor vergunningen kunt u terecht bij de secretaris H. v.d. Heuvel, Klaproos 1 tel. 511215; A. v. Mill, Tamboerijnstraat 2, tel. 513086 of Van Grootel Hengelsport, Stationsweg, Venray. Zaterdag 8 nov. woidt er door Manege Seurenheide te Well weer de maandelijkse springwedstrijd georgani seerd. De pony's beginnen precies om 18.00 uur over een hoogte van 70 cm, daarna volgt de categorie 80 en 90 cm. Inschrijfgeld bedraagt ƒ8,00 en er zijn kleine prijzen en rozetten te verdienen. De paarden beginnen om 20.00 uur over een hoogte van 80 cm. Zolang er liefhebbers zijn wordt er per 10 cm ver hoogd. Inschrijfgeld is ƒ10,- en er zijn geldprijzen te verdienen. Iedereen die denkt met een paard of pony te kunnen springen mag meedoen, ook kijkers zijn van harte welkom. Inlichtingen: tel. 0478-501204. Op zaterdag 1 nov. werd door PHV Bij Dag en Nacht een Lichtwedstrijd georganiseerd waarvoor negen combi naties waren uitgenodigd. De Keuringscommissie bestond uit de heren T. Berkers, A. v.d. Broek en L. Smeets. Het helperswerk werd op uitste kende wijze uitgevoerd door de heren M. Janssen en J. Kluthausen. Na het openingswoord van Toon Wilms en de voorzitter Keuringscommissie begon de wedstrijd om 15.00 uur met de afd. 1 en gedeelte van afd. III. Tijdens de pauze konden de deelnemers genieten van een goede kof fietafel. Na de pauze werd om 20.00 uur begonnen met het stelwerk. Het was een spannende wedstrijd van hoog niveau. H. Barents uit Venray eindigde als derde met 412,5 punten. Beste afdeling: even eens H. Barents. Luchtbuks- schietvereniging De Rangers - De Treffers 768-777 Hoogste schutter: F. v. Soest, 271 r. Met wederom een score rond de 780 ringen kan ons team tevreden terugkij ken naar de wedstrijd van het afgelopen weekend. Deze score was voldoende om de overwinning in Swolgen te behalen. Hierdoor klom ons team op tot de derde plaats in de tweede klasse KLSB. Het komend weekend komt het twee de team van schietvereniging de Roos uit Leunen op bezoek. Een echte derby- wedstrijd tussen twee plaatsgenoten. Heeft u ook interesse in deze sport en wilt u iedere zaterdag deze spanning van nabij meemaken, nieuwe leden zijn wel kom. Bel voor meer informatie: 587277. Gymnastiekvereniging Afgelopen zaterdag is voor gymnas tiekvereniging St. Christoffel de compe titie weer begonnen. Deze keer moesten de jongens de spits afbijten. In de nieu we turnhal te Kerkrade werden de kam pioenschappen voor clubteams gehou den van de regio Limburg. Aan deze wedstrijd nemen teams van de hele regio Limburg deel ongeacht het niveau waarin in de competitie geturnd wordt. GV St. Christoffel heeft met twee jon gensteams deelgenomen. Team 2 werd 7e en team 1 5e. Dit mag gerust een goed resultaat genoemd worden. Persoonlijke uitslagen gelden hier niet omdat niet alle jongens alle toestellen geturnd hebben. Info-avond Op donderdag 20 nov. houden wij een info-avond voor alle ouders/verzorgers van onze jeugdleden. Via de kinderen wordt u nog nader geïnformeerd over de agenda van deze avond. De info-avond vindt plaats in wijkcentrum De Kiosk in het Brukske en begint om 20.00 uur. Wij rekenen op een grote opkomst. Op zondag 9 november organiseert Atletiekvereniging Venray-Regio de 14e Leukermeerloop in Well. De start van de wedstrijd is om 10.30 uur vanaf de camping het Leukermeer. Inschrijven voor deze wedstrijd kan geschieden in de kantine van de cam ping. Start en finish op de 'camping Leukermeer' die te bereiken is vanaf de rijksweg Venlo-Nijmegen door het volgen van de ANWB-borden en ver der de bewegwijzering naar de start. De te lopen afstanden zijn 5900 of 11800m, derhalve één of twee ronden rondom het Leukermeer in Well. De deelnemerskosten bedragen ƒ7,-. Deze wedstrijd, waaraan altijd veel atleten deelnemen uit Noord- Limburg, Oost-Brabant en Gelderland, staat bekend om z'n mooie parcours dat rondom het Leukermeer is gelegen. Het is een afwisselend en gevarieerd parcours en is heel geschikt voor beginners en gevorderde loopsters en lopers. Het parcours ligt in een prachtige omge ving en bestaat uit (half) verharde paden en wegen, bospaden en kleine heuveltjes. Nieuwe start- en finishplaats Dit jaar is voor het eerst de start en finish op Recreatiepark Leukermeer (de camping) en niet meer bij sport- herberg Bergerheide. De organiseren de vereniging AV Venray-Regio kan aldaar beschikken over een prima accommodatie voor de inschrijving, kleedruimten, kantine en een ruime parkeergelegenheid. Alle deelnemers en deelneemsters ontvangen een herinnering terwijl ook prijzen in natura worden verloot onder alle startnummers. Daarnaast zijn er nog ereprijzen voor de diverse catego rieën deelnemers en deelneemsters. De prijsuitreiking vindt plaats onmid dellijk na afloop van de wedstrijd in de kantine van camping Leukermeer. Atletiekvereniging Venray-Regio hoopt op zondag 9 november weer veel trimmers en wedstrijdatleten te mogen begroeten bij deze prachtige loop rondom het Leukermeer in Well. Informatie kan worden verkregen: 0478-584449 of 631452. Op zaterdag 1 en zondag 2 nov. werden door onze ruiters diverse wed strijden met succes bezocht. De pony- ruiters hadden hun eerste selectie- springwedstrijd voor onze eigen kring in Meerlo. Hier reden in de prijzen: Petra v. Dijck, Leto, klasse DZ 2e; Rik Janssen, Tarzan, BL een mooie le plaats. Eveneens een le plaats voor Roel v. Haeren met Rafaël in de klas se EB en 4e werd Paul v. Haeren met Jenny eveneens in de klasse EB. In Bergharen werd een dressuur- wedstrijd bezocht door enkele 'grote' ruiters. Ook hier reden drie combina ties in de prijzen. Esther v. Dongen met Kevin behaalde een schitterende le plaats in de klasse Ml met 173p. Brigitte Kreuzer, voor de eerste keer gestart met haar nieuw paard Katinka H. behaalde in de klasse L een mooie 4e plaats met 162p. Bianca Arts met Merano werd 6e in de klasse B met 165p. Ook in Baarlo werd nog een grote springwedstrijd bezocht. Petra v. Dijck behaalde hier met llivia in de klasse M een verdiende 5e plaats. Ton Arts voor de eerste keer gestart met Hooghof in de Z-klasse ging met een 11e plaats huiswaarts. Aankomend weekend staan de dres suurruiters weer te trappelen om weg te mogen gaan. Zij rijden in Sevenum alweer hun eerste wedstrijd in het indoor-gebeuren. Aanstaande zaterdag 8 november wordt er weer gewerkt op de Schuttersweide. Iedereen is welkom vanaf 08.30 uur. Maandag 10 november wordt er een algemene ledenvergadering gehouden in het Gildehuis Café de Klomp, de aan vang is 20.00 uur. Iedere woensdag wordt de winter competitie gehouden in het Trumke, aanvang 20.30 uur. Uitslag onderlinge vogelshow Vogelvriend: A-stammen: kanaries: Hfdgr. 7+8: kamp. W. v. Osch Venray, 358 p; hfdgr. 14+17 kamp. Th. Versieyen Oostrum, 360 p.; eerste pr. H. Kuunders. Ysselsteyn, 360 p.; tweede prijs A. Claessens Venray, 356 p.; hfdgr. 23: kamp. J. Dechnar Venray. 366 p.; eerste pr. J. Dechnar Venray, 358 p. Enkelingen: kanaries: Hfdgr. 7+8: tweede pr. W. v. Osch Leunen, 47-91 p.; hfdgr. 13: kamp. H. Kweens Venray, 46- 90 p.; hfdgr. 13: kamp. J. Dechnar Venray, 46-90 p.; hfdgr. 14+17: kamp. J. Dechnar Venray, 46-90 p.; eerste pr. Th. Versieyen Oostrum, 45-89 p.; tweede pr. Th. Versieyen Oostrum, 45-88 p.; hfdgr. 23: kamp. H. Donders Venray, 46-90 p.; eerste pr. J. Dechnar Venray 46-90 p. A-stammen: Tropische vogels: Hfdgr. 70+76: kamp. J. Dechnar Venray, 366 p.: eerste pr. W. Smedts Leunen. 356 p. Enkelingen: tropische vogels: hfdgr. 65: eerste pr. H. Kweens Venray, 88 p.; hfdgr. 67: kamp. J. Dechnar Venray, 91 p.; hfdgr. 70: kamp. H. Denissen Venray, 91 p.; eerste pr. H. Denissen Venray, 91 p.; tweede pr. W. Smedts Leunen, 90 p.; hfdgr. 76+77; kamp. H. Verbakei Venray; 92 p. Enkelingen: Cultuur-vogels: Hfdgr. 71+73: kamp. Th. Versieyen Oostrum, 91 p. Enkelingen grasparkieten: Hfdgr. 81: kamp. J. v.d. Heuvel Venray, 90 p.; eer ste pr. B. Zweden Oostrum, 89 p.; hfdgr. 82: kamp. J. v.d. Heuvel Venray, 90 p.; eerste pr. R Verdellen Veulen, 89 p.: hfdgr. 83: kamp. J. v.d. Heuvel Venray, 89 p.: eerste pr. J. v.d. Heuvel Venray, 89 P- Verpl. Derby Tropen: H. Kweens; park.: J. v.d. Heuvel. Vrijw. Derby Kan. W. v. Osch; tropen: H Verbakei; park.: J. v.d. Heuvel. Algemeen kampioen: H. Verbakei Venray. Bondskruis: H. Verbakei.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 17