'Vieuwe bewegwijzering op NS station Oostrum Kerk Leunen in 1998 in de steigers? Gelijk voor Dingus bij Raad van State Expositie in Freulekeshuus over archeologische vondsten A73 Lustrum concert Orkest- Receptie fanfare St. Oda Info-avond over badkamers Hypnotiseur in OJC Watjang?!? vereniging Oud papier De bibliotheek in de hoogste versnelling Nationale Opel testdag op 1 november F.N.V. Omroep Venray programma- info Doe nee net iet iterair café Opel Oldtimers maken rit door Zuid-Nederland agina EEL EN MAAS donderdag 30 oktober 1997 - Pagina 9 Op het NS-station in Venray ordl deze week begonnen met een sl van een nieuw systeem voor iwegwijzering. Een helder, eigen- ds systeem zorgt ervoor dat •zoekers nu en in de toekomst {makkelijk hun weg kunnen vin- min het station. Eerder al kregen ven stations deze nieuwe beweg wijzering. Ook in Venlo en Vierlingsbeek wordt vanaf deze week het nieuwe systeem getest. Eind van dit jaar vindt de evaluatie van de praktijkproef plaats. De nieu we bewegwijzering bestaat uit een aantal uniforme systeemonderdelen (voor binnen en buiten) die afhanke lijk van de lokale situatie worden toegepast. Door het nieuwe systeem zijn aanpassingen eenvoudiger en is het onderhoud goedkoper. Meest in het oog springende wijzigingen in de nieuwe borden zijn dat deze gro tere letters en rechte hoeken hebben en dat er meer verlichte borden komen. Ook is de informatie op de borden anders geordend. Op zaterdag 1 november viert de kerkelijke fanfare St. Oda uit Merselo het feit dat zij tijdens het concours op 12 oktober jl. het Limburgs kampioenschap hebben behaald. St. Oda bleek met 331 punten het hoogst aantal punten van de Limburgse deelnemers te hebben behaald. St. Oda komt uit in de Superieure Afdeling. Ter gelegenheid van deze presta tie is er zaterdag een receptie van 20.00 tot 21.00 uur in zaal 't Anker, Grootdorp 73 Merselo. Uw badkamer verbouwen? Loopt U al langer met dergelijke plannen rond? Weet U niet hoe U dat aan moet pakken? Bij gebr. van Gemert in Overloon kunnen ze U daarbij wel behulp zaam zijn. Dit Overloonse bedrijf organiseert nal. twee badkamer informatie-avonden. Op 6 november is dat in Overloon en een week later in Mill. Bij gebr. van Gemert weet men dat men bij een beslissing over de verbouw van een badkamer niet over een nacht ijs moet gaan. Op de info-avond wordt U daarom volle dig geinformeerd over ontwerpen, sanitair, verlichting en alle aspecten waarmee U bij een (ver)bouw van uw badkamer te maken krijgt. Voor de info-avonden kan men zich telefonisch aanmelden: tel. 641228 of 0485-453604. Aanstaande zondag 2 november presenteert OJC Watjang?!? een hypnoseshow. Aan deze show kun nen de toeschouwers live deelne men. Sinds beginjaren 80 presenteert deze hypnotiseur hypnoseshows bij allerlei sozen en discotheken door het hele land. Hij werkt uitsluitend met zuivere hypnose en gebruikt geen trucs of magic-acts. Hij laat zien wat hypnose is en dat hypnose niets te maken heeft met magie. Het publiek wordt op basis van vrijwilligheid uitgenodigd aan de hypnose deel te nemen. De deelne mers maken bijvoorbeeld een reis, waarbij zij tal van grappige gebeur tenissen beleven. De voorstelling begint om 18.00 uur en de entree is ƒ5.-. Vanaf 14 jaar. Aardappelafval in bos sen gedumpt Dinsdagmiddag werden op een bospad in de bossen van Dalland een grote hoop aardappelafval aan getroffen. Over een lengte van 50 meter, een breedte van twee meter werd een tien centimeter dikke laag gedumpt. Deskundigen schatten dat daar tien kubieke meter is gedumpt. De politie hoopt met getuigen de illegale storter te kunnen achterha len om hem de rekening van het opruimen te kunnen presenteren. De Orkestvereniging Venray, bestaande uit een symfonie-orkest en een blokfluitensemble, bestaat dit najaar alweer 15 jaar. Om dit derde lustrum luister bij te zetten geeft het Symfonie-orkest op 8 november een groots lustrumconcert met een pro gramma dat klinkt als een klok. Onder leiding van Laurens Boogaarts worden de volgende wer ken uitgevoerd: Ouverture Der Schauspieldirektor, KV 486, W.A. Mozart; Concert voor hobo in C van J. Haydn, soliste: Ans Bouwmans. Hoboïste Ans Bouwmans studeerde hobo aan het Twentsch Conservatorium te Enschede; thans is zij docente hobo aan de muziek scholen van Deurne en Gemert; Symfonie nr. 8 in H moll, de Unvollendete, F. Schubert; Orkestsuite nr. 1, de Arlésienne, G. Bizet. Het concert wordt gegeven in de aula van het Raayland College, locatie Zuid en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. VELTUM Leden van DOS Venray halen op vrijdag 31 oktober weer het oud papier op in Veltum (gebiedsdeel gelegen tussen de straten Westsingel. Langstraat, Weg in den Berg en Kempweg). Men wordt ver zocht om het papier vóór 13.00 uur gebundeld aan de straatkant gereed zetten. LANDWEERT III Maandag 3 november halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. De maand november staat de bibliotheek weer in het teken van de jongeren. In de jongerenhoek is een tentoonstelling ingericht op het gebied van motoren en scooters. Er staat een motor te pronken en er zijn allerlei onderdelen en accessoires te bewonderen. Natuurlijk zijn er veel boeken te leen over dit onderwerp. Ook zijn er cd-roms te bekijken. Op vrijdag 31 oktober vindt de aftrap plaats. Van 19.00 tot 21.00 uur zal verkeersschool Nottelman een instructie theorieles verzorgen voor auto's motoren en brommers. Ook wordt er algemene informatie gegeven over rijlessen. Verbaasje in de bieb. De openingstijden: maandag van 14.00-18.00 uur; dins dag en woensdag van 11.00-18.00 uur; donderdag van 14.00-18.00 uur; vrijdag van 14.00-21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Inbraken in personenauto's Na een bezoek te hebben gebracht op het Duits kerkhof in Ysselsteyn, kwam een 58-jarige man uit Boppard tot de ontdekking dat zijn op de parkeerplaats geparkeerde auto was opengebroken. Uit de auto was zijn portefeuille gestolen met daarin persoonlijke bescheiden en ƒ100,-. De inbraak vond zondag morgen omstreeks 12.00 uur plaats Het afgelopen weekend werd ingebroken in twee op de parkeer plaats aan de Kiosk geparkeerde auto's. De benadeelden, een 25- en 29-jarige Venraynaar, hadden geluk want er was niets uit de auto's ont vreemd. Het bleef hier beperkt tot de schade van de inbraak. Als het aan de gemeente Venray ligt wordt de Leunse St. Catharinakerk volgend jaar gerestaureerd en draagt het rijk daar aan bij. De kerk staat op het prioriteitenlijstje van de gemeente voor komende vijf jaar. De pro vincie Limburg bepaalt echter of er echt geld gaat naar de restaura tie van de kerk. De Catharinakerk staat boven aan het lijstje te restaureren kerken in de gemeente. De Leunse kerk is een Rijksmonument. Restauratie kost naar schatting een miljoen gulden. Andere 'toppers' onder de Venray se Rijksmonumenten zijn de boerderij aan de Engesteeg, het woonhuis van wijlen kunstenaar Gussen Wie, en de Rosmolen op de grens van Oostrum en Geijsteren. De water molen staat op de planning voor 1999, voor de Leunense boerderij zijn nog geen restauratieplannen. De Zekerheid voor alles Gratis 18-punten controle; Opel Winterplan voor slechts 29,50; Uitgebreid proefrijden; Speciale Nationale Opel Testdag aanbiedin gen; Het Opel nieuws voor 1998. Wegens enorm succes organiseert Opel op zaterdag 1 november voor de vierde maal de Nationale Opel Testdag. Alle Opel-rijders zijn wederom van harte welkom om tus sen 09.00 en 17.00 uur een bezoek te brengen aan de Opel dealer. Centraal staat de gratis 18-punten controle van de betreffende Opel. Daarnaast grijpt de ATEBE-garage deze gelegenheid natuurlijk aan om weer eens flink uit te pakken. Alle afdelingen dragen daar hun steentje aan bij en verzorgen speciale activi teiten. van werkplaats tot showroom en van magazijn tot schadeherstel- werkplaats. Iedere Opel-dealer organiseert naast het vastomlijnde programma van de Nationale Opel Testdag ook nog eigen acties om een bezoek aan het bedrijf nog interessanter te maken. GRATIS 18-PUNTEN CONTROLE De basis van de 18-punten contro le wordt gevormd door de elf win- tergevoelige onderdelen van het koelsysteem. Als deze in orde zijn of geconstateerde gebreken hersteld, dan ontvangt de Opel-rijder het unieke Opel Winterplan certificaat voor slechts ƒ29,50. Met dat certifi caat komt de Opel-rijder zonder (financiële) uitglijders de winter door. Maar tijdens de Nationale Opel Testdag worden nog eens zeven extra punten van de auto aan een nader onderzoek onderwerpen, met name waar het de veiligheid betreft. De Opel technici controle ren het functioneren van verlichting, uitlaat, schokdempers, banden, rem men, koppeling, wisserbladen en vloeistofniveaus. Na de controle wordt een gede tailleerd rapport overhandigd met een overzicht van alle uitgevoerde controles. En uiteraard indien nodig een reparatie-advies en een kosten- begroting. PROEFRIJDEN Als geen ander vindt de Opel- dealer het belangrijk dal de geïnte resseerde automobilist kennis maakt met de auto van zijn of haar voor keur. Uiteraard beschikt de Opel- dealer altijd al over de nodige demonstratiemodellen, maar op de Nationale Opel Testdag is dat aantal flink uitgebreid. Zoals de Astra in diverse aantrekkelijke uitvoeringen en de opvallend gelijnde Tigra. GEBRUIKTE AUTO'S Op 1 november staan ook de gebruikte auto's extra mooi gepoetst en aantrekkelijk geprijsd in de gebruiktewagen-afdeling gereed voor een proefrit. Daarnaast het iedere Opel-dealer speciale acces soires aanbiedingen en wordt het nieuwste van het nieuwste op dat gebied gedemonstreerd. Met het uit gebreide Opel i Line programma komt ook de sportieve Opel-rijder aan z'n trekken. OPEL NIEUWS De autobranche loopt in veel gevallen voorop, zelfs met de jaar telling. Wand nu al wordt bij de Opel-dealer tijdens de Nationale Opel Testdag het nieuws onthuld van 1998. Centraal hierbij staat natuurlijk de nieuwe Vectra '98, met de nieuwe 100 pk sterke 2.0 TDI- I6V lurbodieselmotor. Jacques Brauckmann, directeur van de ATEBE-garage te Venray: 'Het zal bij ons op I november weer deen drukke bedoening zijn. met tal van activiteiten. De Nationale Opel Testdag is een unieke gelegenheid om de eigen Opel op belangrijke technische punten gratis te laten controleren door de Opel-dealer. Maar naast die controle worden tal van aantrekkelijk activiteiten geor ganiseerd om dit evenement voor zowel groot als klein aantrekkelijk te maken. Vorig jaar maakten vele Opel-rijders gebruik van dit unieke aanbod van de Opel-dealer en kon den zijn naar huis gaan met een ter dege gecontroleerde Opel en een aardige attentie. We gaan er vanuit dat dit jaar nog meer Opel-rijders hun auto zullen aanbieden voor de gratis 18-punten controle'. boerderij wordt nog bewoond door mevrouw Claessens, de weduwe van Gussen Wie. Of de St. Catharinakerk daadwer kelijk in aanmerking komt voor een opknapbeurt bepaalt de provincie Limburg. In Maastricht worden alle prioriteitenlijstjes van de Limburgse gemeenten naast elkaar gelegd en beoordeeld. Daarbij wordt allereerst gekeken naar de technische nood zaak van restauratie. Een rol speelt ook de aanwezigheid van een finan cieel dekkingsplan en het onder houd in de toekomst. Het totale bud get wordt voor de helft besteed aan de restauratie van woonhuizen, voor eenderde aan kerken en voor een vijfde deel aan andere monumenten. Werkgroep voor uit keringsgerechtigden en ouderen De UGO-groep nodigt u uit tot het bijwonen van de thema-avond 'Zorgverzekering?' op dinsdag 4 november om 20.00 uur in wijkcen trum De Kiosk in het Brukske te Venray. Drs. H. Wilsens van de CZ-groep zorgverzekeringen zal een inleiding houden over de wijzigingen en eigen bijdragen in het ziekenfonds. Hierna kunnen er vragen gesteld worden. Er wordt op uw komst gerekend. Politiecontroles Dinsdagmiddag hield de politie op de kruising Leunseweg-Zuidsingel een zogenaamde roodlicht controle. In een half uur werden vier bestuur ders verbaliseerd die het rode licht negeerden. Bij de zogenaamde bromsnorcon trole werden twee bromfietsbestuur ders aangehouden die geen verzeke ringsbewijs en bromfietscertificaat konden tonen. Ook zij kregen een transactie aangeboden. Bij een dinsdagavond in het cen trum gehouden verlichtingscontrole werden zeventien fietsers bekeurd omdat hun fiets geen deugdelijke verlichting voerde. Twee bestuur ders van een bromfiets kregen een transactie wegens het niet dragen van een helm. Gezocht: medewerkers (m/v) Heeft u nog een paar uur in de week over en u wilt die graag zinnig besteden? Bij Omroep Venray kan dat op allerlei manieren! Zo kunt u bijvoorbeeld een programma gaan samenstellen, presenteren of tech niek doen. Wij zoeken voortdurend presentatoren, redacliemedewer- kers, verslaggevers, technici, enz. Kom maar eens praten en kijken wat bij de lokale radio allemaal mogelijk is. Binnen een mum van tijd komt u erachter hoe leuk radio maken is! Maak van te voren wel even een afspraak. 'n Wandeling dui* 't Rooise Land In verband met de komende ten toonstelling in 't Freulekeshuus over de aanleg van en het gebied rond de A73 een herhaling van de opnamen die in 1996 tijdens de opgravingen op het Antoniusveld gemaakt zijn. Donderdag 30 oktober vertelt Mark Spanjer over de tot juni 1996 gedane vondsten op het Antoniusveld. Begin augustus van dat jaar werd er een aardewerk schenkkan gevonden uit de Merovingische tijd. ca. 700. Samen met Ben Kruysen bekijkt Liesbeth deze kan en andere vondsten. Op de Boschhuizen komen we in het afgezette gedeelte. In dit gebied grazen regelmatig schapen om het gebied open te houden. Vooraan in hel gebied wordt het beleid van het Limburgse Landschap duidelijk. Dood hout wordt niet meer uit het bos verwijderd maar mag een woon plaats en voedsel vormen voor vogels en insecten. 'Dood hout leeft weer', zegt Pier Verstraelen van het IVN Geysteren-Venray ons. (don derdag 19.00 uur. herhaling maan dag 18.00 uur) Waar zijn de troubadours gebleven Deze week komt Lein den Bieui. oftewel Bert v.d. Linden naar de stu dio van Omroep Venray. Hij zal een paar nummers live ten gehore bren gen tussen 21.00 en 22.00 uur. Roxanne uit Echt is 6 november de gast bij Oscar Hovens. Eind septem ber kwam haar cd uit met Limburgse en Duitse liedjes. Omroep Venray: kabel 102.4/ether 90.2. Postadres: Postbus 91. 5800 AB Venray. Studio-adres: St. Antoniusstraat la, 5801 AR Venray. Telefoon: (0478) 512362. Fax (0478) 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E- mail: lovenray@dds.nl Vuilniszakken in brand Vandalen hebben dinsdagmiddag nabij het gebouw van Jong Nederland aan de Kempweg de daar gereed staande vuilniszakken in brand gestoken. Leden van deze jon gerenbeweging wisten het voor, voordat het ernstige vormen had aangenomen, te blussen. 'Strategisch belangrij ke uitspraak' De uitspraak van de afdeling Bestuursrecht van de Raad van State over de milieuvergunning die de gemeente Venray aan jon gerencentrum Dingus heeft vers trekt, is voor Dingus goed uitge vallen. Op de meeste punten verwierp de Raad de bezwaren van buurtbewoonster mevrouw Clevers. Op één onderdeel kreeg de bewoonster van de Deken Thielenstraat echter gelijk. De gemeente moet daardoor wel de 1700 gulden proceskosten beta len... Voorzitter P Gijsbers van het jon gerencentrum noemt de uitspraak belangrijk, omdat de Raad van State nadrukkelijk de handelwijze van Dingus ondersteunt. Volgens Gijsbers heeft het hoogste rechtscol lege zelfs duidelijk gemaakt dat het jongerencentrum dringend aan een renovatie toe is. "Als de gemeente raad eind augustus het krediet voor de renovatie niet had verstrekt, had de Raad van State de milieuvergun ning waarschijnlijk helemaal niet geaccepteerd, omdat je voor een gebouw in zo'n bouwkundige staat helemaal geen vergunning mag afgeven". Donderdag 4 september diende het bezwaar van mevrouw Clevers tegen de vergunning van de gemeente voor Dingus. De buurtbe woonster wilde een einde zien komen aan geluidhinder en hinder van (vertrekkende) bezoekers. Dingus moest ook meer toezicht houders aanstellen en Clevers maakte bezwaar tegen de ont heffingsregeling. Op grond daarvan mag het jongerencentrum twaalf keer per jaar de geluidsnormen overschrijden. Dit laatste bezwaar trok zij echter in. De Raad van State was het slechts op één punt eens met de bezwaar- maakster en dat betrof een redactie fout: de gemeente had een verkeerd woord gebruikt in de vergunning, waardoor de schijn gewekt kon wor den dat niet de hele inrichting onder de vergunning viel. KLACHT Niet de enige fout van de juridisch medewerkster van de gemeente, verklaart Gijsbers desgevraagd. De voorzitter van Dingus heeft meer kritiek en overweegt zelfs een klacht in te dienen bij de gemeente lijke commissie voor bezwaar, beroep en klachten. De ambtenaar weigerde vooraf overleg te hebben en had zich niet goed voorbereid, volgens Gijsbers. "Gelukkig beheers ik de materie zelf een beetje en hadden we de steun van jurist Roland Zwiebel". zegt Gijsbers, die ook blij is met de actie van de Raad van State. Die wijzigde ter plekke de tekst in de vergunning. "Daardoor hebben we meteen zekerheid en is dit zwaard van Damocles boven ons hoofd verdwe nen. Ik hoop dat we er verder met de gemeente ook uitkomen, dan kun nen we weer gewoon verder met ons dagelijks werk". Bestuurder reed door Woensdagmorgen omstreeks 07.45 uur zagen twee fietsers, een 31- en 46-jarige inwoner van Ysselsteyn, op de Langeweg een personenauto stil staan waarvan de bestuurder de ruit aan het schoon maken was. Tussen de Langstraat en de Kruisstraat botste die auto tegen de 31-jarige fietser aan. Die schoof door en botste tegen de 46-jarige. Beiden kwamen ten val. Een van hen moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder reed door zonder dat zijn identiteit kon worden vast gesteld. Het is in ieder geval wel zeker dat zijn ruiten niet ijsvrij waren. Verloren en gevonden voorwerpen ln het tijdvak van 20 t/m 26 okto ber kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Div. bankpasjes ABN/Amro, Postbank Memocard en videopas: sleutelbos met hanger ziekenhuis; bijbel; bankbiljetten ƒ100.-, ƒ25,- en ƒ10,-; handtas met ƒ100.-, taxi- kaart, regenkapje, 2 Nederlandse rij bewijzen: 2 Euro identiteitsbewij zen; blauwe kinderjas, mt. 140, opschr. Groovy Sense; damesporte- monnee, Billford met ƒ20, rijbewijs, paspoort, videocard, memocard en ketting; kleine rugzak met geld. bij bel, deodorant, WEGGEVLOGEN Agapornis met rode kop. GEVONDEN Damesfiets, Cove; Gazelle heren fiets; damesfiets Colden Clubman; damesfiets, Livingstone: herenfiets. Ranger: tienerfiels, Rivel; dames fiets. Wembley; paraplu, opschr. Mercedes Benz. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Qeur log twee opgaven en het einde van de vijfde cyclus poëzie herkennen is ur. Voor deze maand is de opgave als volgt: Slaap je al?" vraag ik. maar zij antwoordt niet; wrdeloos liggen we aan elkaar te. denken: we zielen tot de rand, toe vol verdriet. tie is de auteur en uit welk gedicht zijn deze regels afkomstig? niwoorden op deze vragen kunt u 'voor maandag 24 november sturen aar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio. Rochusstraat 1, 50! RR Venray. [echts drie goede inzendingen in september en wel door de dames W. ink, W. Nelissen-Wijnhoven en T. Peters-Ten Have, de opgave was dus iet makkelijk! Destand is nu als volgt. Op de eerste plaats Mevrouw W. tink met 90 punten. De dames T, Peters-ten Have en W. Nelissen- Vijnhovcn met 80 punten. Mevrouw L. Colsen met 70 punten. Mevr. H. an Beek en de heer AKroft hebben 60 punten. De dames R. van Daal met Opunten en L. Geurts met 40 punten. Mevrouw T. Smits-van Lipzig heeft 3punten. De heer A. Leyssen staat op 20 punten en de rij wordt gesloten »r Mevrouw L. van Berio-Lensink met 10 punten. tedichtregelswan de vorige opgave waren uit het gedicht "Slaapje niet i lig je toch" van de hand van de dichteres Anna Enquist. ik-ftguur kan niet in slaap komen, heeft het warm en wordt door allerlei luiden uit de slaap gehouden. Wanneer hij indommelt zijn daar boze rus te wolven en een allesverslindende diepte. [och lig je, gevangen in bed; naast je ligt een ander. Je blijft wakker tot het 'it wordt; dat is de aansporing om te gaan slapen Enquist - "Slaap je wet, dan tig je toch" aag niet hoe. Zwetend. Vol kicht voor wat stoort. Motor 'mi. Een late vogel. Geheim- van de verwarming, het zuchten inliet huis. Keer op keer ruk ik hjzelfweg voorde poon van de slaap. arachter Boze wolven die huilen \mwut verloren ging, hun kaken murenshereid. Rusteloos rennen verend, op hondevoeten, Gisse krs over een vertrouwde diepte wan en gulzig is. Die alles eet. .lig je. Gevangen ais een vogel \r hef nel van lakens. Naast je lie ademt en warm is. Toch wéten verstard tegen hout. Wachten grauwe moeder Morgen door het m komt en zegt: ga slapen kind. Ike laatste donderdag van de maand zal er een citaat van een of meer ichtregels verschijnen op het speciale plekje in Peel en Maas. Aan elke ken,|tëziekefhebber of poëziekenner wordt de vraag gesteld van welke dichter uit welk gedicht de aangehaalde dichtregels afkomstig zijn. J]e keer verdient men 10 punten: voorde juiste naam van de dichter en voorde juiste titel van het gedicht. ror het eerst is er voor mensen, die wel eens de oplossing weten, maar et aan de jaarwedstrijd mee willen doen. ook een prijs te verdienen! fflrmee wordt ook voor hen deze wedstrijd aantrekkelijk, leder dus, die w welke maand ook de oplossing weet, kan naar deze prijs voor incidenten T deelnemers meedingen! •dfc &ij de Lokale Omroep Venray wordt iederelaatste donderdag van de ^\fiaand tussen 18.00 en 19.00 uur ondermeer aandacht besteed aan de vbriek Doe Mee. Donderdag 30 oktober zal het septembergedicht worden oorgedragen door Rennie van Windt. ty woensdag 26 november a.s., komt Willem Wilmink naar Venray. met terair humoristisch theater. Tekstdichter Schrijver Taalvirtuoos Willem 'ilmink heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld tot de huisschrijver van en groot aantal Nederlandse cabaretiers en cabaretières. Ook schreef hij ooi kinderprogramma's als de Stratenmaker op Zeeshow, Sesamstraat, leren voor Kinderen e.d. Wilmink is een van de meest literaire tekst- ijvers van Nederland. Daarbij komt nog dat hij zichzelf uitstekend ■te presenteren. De combinatie levert een prachtige literaire avond op. ivond wordt gepresenteerd in samenwerking niet de Schouwburg, invang 20,00 uur, in de Schouwburg in Venray. Entree: ƒ25, onateurs van het Literair Café Venray-regio: ƒ20, eniü nog geen donateur of heeft u suggesties, ideeën voor het Literair -afê, dan graag even een telefoontje naar het secretariaat: Telefoon0478- De veelbesproken expositie over archeologische vondsten langs Je A73 is "eindelijk" in Venray. 28| p expositie die eerder in Venlo en 1 laastricht te zien was zal vanaf .f'jdag 14 november in 't feulekeshuus te zien zijn. In Venray was er nogal wat kritiek het feit dat de expositie pas dit 'Jaar in Venray kwam. De kritiek jam met name van de archeologi- •ne werkgroep die veel werk had 'Nicht bij de opgravingen op het |nray.se gedeelte langs de A73. 'n groot gedeelte van de ge-expo- e[de vondsten stammen dan ook I Venray, De expositie wordt op 14 novem- !r °m 16.00 uur geopend door evr. Verbugt. lid van de Tweede Wier. Autogordelcontrole Maandagmorgen hield de politie P de Langstraat een controle op het tagen van de autogordel. Er wer- 6 en 60 auto's staande gehouden en torvan kregen 18 bestuurders een tosactie tot betaling van ƒ80,- aan- •boden. Voorafgaand zal door weten schappelijk directeur Willems van de Rijksdienst voor hel Oudheidkundig Bodemonderzoek enkele exemplaren van het boek "De weg terug, archeologische ont dekkingen langs de A73 bij Venray" uitreiken. Het bock is samengesteld door o.a. drs. H. Sloepker die in Venray de opgravingen begeleidde. De expositie loopt tot 19 april van het volgend jaar. Inbraken in clubgebouwen In de nacht van vorige week woensdag op donderdag werd inge broken in het verenigingsgebouw van schutterij Het Zandakker op de schuttersweide aan de Loonsedijk in Merselo. Er werd voor enkele hon derden guldens aan drank en snoep goed ontvreemd. Ook de aanwezige geluidsinstallatie werd meegeno men. In dezelfde nacht werd ingebro ken in het verenigingslokaal van PHV De Steller aan de Spurkt. Ook hier werden diverse goederen zoals drank en snoepgoed ontvreemd. Alsof de tijd heeft stil gestaan. Dat zal het beeld zaterdag 1 novem ber zijn als de kans groot is dat u zo'n vijftig prachtige Opel Oldtimers over de wegen richting Zuid-Limburg ziet rijden. Routeplanning is vanuit Nijmegen richting Weert en vanuit Maastricht richting Weert tegelijkertijd bereden. Tja die ken ik nog, zo'n Opel hebben wij ook nog gehad, een kennis van mij had zo'n Olympia. tjee... wat mooi gerestaureerd, wat een juweeltjes', zullen ongetwijfeld de uitroepen zijn die u langs de kant zult hóren. Opel Nederland en de Opel-dealers in het gebied van de stad Nijmegen tot aan Maastricht organiseren al voor de vierde keer in successie de Nationale Opel Testdag. Want op zaterdag 1 november kunnen Opel-rij ders hun Opel op 18 punten laten controleren. De meeste checkpunten betreffen wintervastheid en veiligheidsaspecten. Traditiegetrouw worden er op de Nationale Opel Testdag altijd zeer vee! activiteiten door de Opel- dealers georganiseerd en is iedere Opel-rijder meer dan van harte welkom. Om deze dat op te luisteren hebben dé Opel-dealers uit het zuidelijke rayon en de Historische Opel Club Nederland de krachten gebundeld en is het idee ontstaan om een Historische Oldtimer Rit te organiseren. Gezien de grootte van hét zuidelijke gebied rijden er gescheiden van elkaar twee maal 25 Oldtimers een vastgestelde route waarbij zij alle dealers, die mee doen, op een vast tijdstip aandoen. Bij iedere Opel-dealer of tri de stad van de participerende Opel-dealers blijven deze 'oudjes' even staan om bewon derd te worden. U kunt Opeis uit de jaren '30, '40, '50 en '60 tegemoet zien. En er rijden ook een Kapitan en een Olympia uit de jaren '40 mee; auto's waarmee Opel naam en faam verwierf. Verder rijden er Opeis Rekord uit de 50ei en 60er jaren en natuurlijk de Kadett A en B, vier cilinder auto's voor de 'gewone man'. Deze modellen hebben er allen toe bijgedragen dat Opel al meer dan 28 jaar het meest gekócht automerk van Nederland is. En die his torie kunt u dus nu weer terug zien. U kunt de opvallende Opel Oldtimers rijden en geposeerd zien op zater dag 1 november, circa 1115 uur bij Opel-dealer ATEBE-garage, Oude Oostrumseweg 4 te Venray. Iedereen, van jong tot oud is welkom. En een ^góede tip: Vergeet uw fototoestel niet.i

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9