OPEN EEN VESTIGING BIJ UW KLANTEN THUIS PEEL EN MAAS GANT U.S.A. Harold Óf LENSSEN Bijstand voor wie er recht op heeft Raad Meerlo-Wanssum stelde begroting vast Politiek op bezoek bij allochtonen Woningstichting Noord-Limburg schenkt computers aan basisscholen GAIMT fP U.S.A. VAN OORSCHOT MODE Trefpunt Peel Maas. Thuis op internet. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Opnieuw bridge-drive t.b.v. Stichting Venray- Divinolandia Scheuring in ng K-fractie Meerlo Piet Muis in Guinness Book J aarvergadering Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen Wordt u het steuntje in de Platform Lage Inkomens Venray: p 10 november gaat in Venray cieel het Platform Lage mens Venray van start. Het V wil het verbindingsstreepje en tussen de gemeente, en ciaal de afdeling Sociale jn, en de mensen met lage omens. De eerste tijd door de ringsgerechtigden de weg te n in Bijstand-land en de ■btenaren te ontlasten. Later «het Platform ook het minima- Jeid van de gemeente kritisch jjven volgen. KI van mensen hebben volgens Bijstandswet recht op steun, r maken van dat recht geen Lik. Omdat ze niet hun hand •len ophouden. Of omdat ze wor- |iafgeschrikt door een stroperige leedure met ingewikkelde aan- lldingsformulieren en diverse lellen. De drempel van de bij- id is eenvoudigweg voor velen te g, Wie wel de stap naar het loket Kte zetten, krijgt vervolgens te Len met een overbelaste afdeling pale Zaken. De gemeente is zui- Ijesmet voorlichting over de bij- Jidom de werkdruk niet nog gro- ne maken. NET BOVEN MINIMUM Irempels wegnemen en de amb- aren onder de armen grijpen zijn iook voor de korte termijn twee angrijke doelstellingen van het Iform Lage Inkomens Venray. platform werd opgericht naar ileiding van de vorig jaar gepre- leerde Armoedenota van de leente Venray. Volgens die nota bben zo'n 500 tot 800 Venray se shoudens te maken met een vorm armoede, maar is het moeilijk een bepaalde groep aan te wij- Dat is de reden dat het Platform richt op lage inkomens. jrzitter Tiny Grebenjak erkent die begrenzing wat vaag is, maar is die bewust gekozen, ibenjak: "Iemand met een ilkertbaan is geen klant van de fale Dienst, maar heeft wel een inkomen. Als je een pkertbaan hebt, verdien je zes den meer dan het minimum", nsen met een ww-uitkering of iidsongeschikten zitten in het- ffde schuitje: net boven het mini- Jm. jnhet Platform hebben zitting een organisaties die opkomen ir mensen in de Venrayse samen- g die het doorgaans niet breed en. Het Multicultureel Iform, de Belangengroep 10/AAW, de werkgroep luwen in de bijstand, het lliandicaptenplatform. de lurdersbelangenvereniging ■ray en de groep Ikeringsgerechtigden en Ouderen (UGO) van de FNV. WERKGROEPEN Voorlopig heeft het Platform twee werkgroepen ingesteld. De één richt zich op inkomensondersteuning, de tweede op het terugdringen van niet-gebruik van voorzieningen. In gewone mensentaal: bevorderen dat mensen die recht hebben op bijstand van dat recht gebruik maken. Als deze werkgroepen eenmaal goed draaien, wil het platform zich in meer thema's gaan verdiepen. Daarnaast kent het Platform Lage Inkomens Venray een dagelijks bestuur, in totaal een tiental mensen. Om voeling te houden met de ach terban werkt het platform met een klankbordgroep, waarin ongeveer twintig Venraynaren zittir.g hebben. Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur GANT's Fall Collection has arrived. Come in and have a look! Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Het Platform Lage Inkomens wil een spreekbuis zijn voor mensen die weinig geld in de beurs hebben. Het PLIV heeft van de gemeente een subsidie van 6500 gulden ont vangen, maar is verder volledig onafhankelijk. Het platform krijgt professionele ondersteuning vanuit Synthese. MELDPUNT Eerste activiteit van het PLIV is bekendheid geven aan het eigen bestaan. Want wil het platform iets voor de lage inkomens betekenen, dan moet de doelgroep zich wel melden. Tot nu toe liep het niet storm met de aanmeldingen. Een oproep op de Kabelkrant leverde tot vorige week slechts één reactie op. Daarom haakt het platform aan bij het centrale meldpunt in De Kemphaan. Via dat nummer zijn ook de Algemene Hulpdienst, Synthese en de gehandicaptenbelan- genvereniging bereikbaar. Hoeveel mensen er gaan bellen durft voorzit ter Grebenjak niet te voorspellen. De officiële presentatie van het Platform Lage Inkomens Venray vindt plaats als burgemeester Waals uit handen van de voorzit ter het werkplan in ontvangst neemt. Dat gebeurt 10 november 's avonds om half acht in zaal Thielen an het Kennedyplein. Met de aantekening dat de uit vier leden bestaande fractie GP 94 op enkele onderdelen van die begroting werd geacht te hebben tegenge stemd, kon om ongeveer 23.00 uur de goedkeuring worden gegeven aan die begroting. De fracties had den zich terdege verdiept in de begroting. Dat bleek in de algemene beschouwing in eerste termijn. Maar ook drukten de fracties haar bezorgdheid uit voor de toekomt, omdat er niet omheen kan worden gegaan, dat van de inwoners offers zullen worden gevraagd. FINANCIËN De financiële situatie is onder werp van ernstige overwegingen. Wanneer de begroting zoals nu, slechts sluitend gemaakt kan wor den met een bijdrage van 1,1 mil joen uit de reserves moet toch bij iedereen het licht op rood komen te staan. In 1993 en 1994 was er nog een behoorlijk positief resultaat. De reservepositie is weliswaar nog goed te noemen. De Onroerend zaakbelasting zal voor het jaar 1998 met 6.7% worden verhoogd. Over de jaren daarna zal de raad zich later uitspreken. Veel worden hadden de fracties, in het bijzonder de PK- en GP-frac- lie nodig voor het project verster king brandweer. Hiervoor draagt Meerlo-Wanssum 65.000,- bij. Het verkeersveiligsheidplan zal bijgesteld worden waar dat in het kader van de verhoging van de ver keersveiligheid nodig is. Vanaf het jaar 2000 zal gestart worden met de invoering van een 30 km zone. Het tarief havengeld zal niet met een halve cent per ton worden ver hoogd omdat het college daar geen aanleiding voor ziet. De zorgen van enkele fracties omtrent de gevolgen van de var kenspest worden ook door het colle ge gedeeld. Gelukkig zijn er nog geen problemen van varkenshou ders in de openbaarheid gekomen, maar desondanks zullen er'wel pro blemen zijn. Voor de oprichting van een jeugd- parlement binnen de gemeente kon wethouder Beterams geen ambte naar vrij maken. Wel zegde hij toe, zelf tijd in te zetten voor realisatie. Aan de verhoging van de afval stoffenheffing valt niet te ontkomen en dat zal ook het geval zijn bij het rioolrecht. De omvang van het ambtenaren apparaat is een discussiepunt tussen H goed zakendoen en dus zou het mooi zijn als uw producten of diensten daar waren waar uw klanten zijn. ■Vat dacht u van Trefpunt? Trefpunt is namelijk de enige Internet-marktplaats die specifiek gericht is op Venray 1 omgeving. Steeds meer mensen komen er npt zo vaak als ze in een winkelstraat komen. Vanuit huis lopen ze binnen om te zoeken en te vinden, van algemene informatie tot de laatste aanbiedingen van deelnemende drijven. Al vanaf een paar tientjes per maand kan uw bedrijf ook op Trefpunt staan, 24 uur per dag, 7 dagen b Week bij uw klanten thuis. Waardoor er voortaan ook bij u virtueel gewinkeld kan worden. '°or meer informatie over presentatie op internet Untu terecht bij Peel en Maas Grotestraat 68 Venray, tel. 0478-582727, «x 04780-510916, E-mail: peelenm@tref.nl college en de GP-fractie. Meer amb tenaren zijn noodzakelijk m.b.t. de service naar de burgers toe. Wethouder Beterams wees er nog eens op dat ook Deri Haag veel taken naar de gemeente overhevelt. 'AANVARINGEN' Als rode draad liep deze avond de aanvaringen tussen fracties onder ling. 'Drie jaar lang', zo betoogde Henk Janssen van de GP-fractie, 'hebben wij bij herhaling gepleit voor het koppelen van beheersza ken. maar voordat een koppeling kon plaats vinden besloot de raad met meerderheid anders'.Drie jaar 'sabbelen' volgens Henk Janssen. 'Daarom geven wij het née aan bepaalde onderdelen in de'begro ting'. Volgens de andere fracties waren de voorstellen van de GP-fractie niet altijd onderbouwd. Volgens het CDA moet de GP leven met die meerderheid in de raad. Tedere dis cussie die tot beter beleid kan leiden heeft onze instemming en de opstel ling van het CDA is altijd objectief en ondersteunend geweest', aldus het CDA. Teder jaar de meevallers gebruiken, zal werken als een zeef'. Burgemeester Hahn vatte het door de fracties ingebrachte samen dat de helft van de discussie deze avond door misverstanden tussen de frac ties waren ontstaan. Ook ontraadde hij de bezuinigings voorstellen dat de PK-fractie, deels gesteund door de GP-fractie. Uiteindelijk werd de begroting zon der hoofdelijke stemming aangeno men waarbij de GP-fractie op onderdelen geacht werd te hebben tegengestemd. DONDERDAG 30 OKTOBER 1997 - NR. 44 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Op de woensdagen 5 en 12 november houdt het Multicultureel Platform Venray twee politieke avonden. De Venrayse politieke partijen zijn voor deze avonden uitgenodigd om hun partijprogramma's voor de komende verkiezingen toe te lichten. Verder wil het Multicultureel Platform richting politiek aangeven waar voor wat betreft de allochtone bevolking van Venray "hot-items" voorde verkiezingen liggen. De avond is echter in hoofdzaak bedoeld om de vele allochtone kie zers in Venray een duidelijk beeld te verschaffen van de Venrayse poli tiek om zo tot een verantwoorde keuze te komen. De avonden worden gehouden in het Marokkaans Activiteiten- centrum, Leunseweg 2d. Op 5 november zijn PvdA, VVD en Samenwerking Venray aanwezig, op 12 november de fracties van het CDA, D66 en v.d. Vorle. Beide avonden beginnen om 19.30 uur en duren tot ongeveer 21.00 uur. Onlangs werd in het computer netwerk van de Woningstichting overgegaan op een andere pro grammatuur. Dit betekende dat acht nog zeer goede en nog niet afgeschreven computers niet meer in dat systeem pasten. Het leek een goede gedacht om deze computers te schenken aan 'een goed doel'. Gezien de recente discussies over het gebrek aan financiële middelen om basisscholen in voldoende mate te voorzien van voor het onderwijs nodige computers, werd met de Stichting Katholiek Primair Onderwijs in Venray contact opge nomen. De Stichting stelde een eventuele schenking erg op prijs. Er werd afgesproken om verte genwoordigers van acht Venrayse scholen uit te nodigen voor het in ontvangst nemen van een computer voor hun school. De overhandiging heeft op woensdag 29 oktober om 14.00 uur ten kantore van de Woningstichting aan de Plataanstraat 15 in Venray plaats gevonden. PEEL EN MAAS on line http://www.tref.nl/Peel&Maas/tpkrant Voor de zesde keer in successie organiseert de Stichting Venray- Divinolandia een bridge-drive in Danscentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray. De avond wordt gehouden op 21 november, aanvang 19.45 uur. De inschrijfkosten bedragen ƒ20,- per persoon. Er kan op verschillende niveaus worden ingeschreven, te weten clubbridgers (A. goede spelers; B. redelijke spelers; C. beginners) en thuisbridgers. Deze drive trekt de laatste jaren een steeds grotere belangstelling vanwege de gezellige sfeer en de steeds weer prachtige prijzentafel. Middels het inschrijfgeld steunt u een uniek project in de Derde Wereld namelijk de bouw van een waterzuiveringsinstallatie in Gonzaga (Brazilië). De totale opbrengst van deze drive, alsmede geldelijke bijdragen van sponsoren, komen ten goede aan dit project van de Stichting OP KEUKENINRICHTING (0478) 539020 op afspraak, ook 's avonds Stayerhofweg 2b Wanssum Aan het eind van de begrotingsbehandeling in de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum. legde mevr. Minken. fractievoorzitster van de PK-frac- tie een verklaring af waarin zij stelde dat algemeen bekend was dat binnen de PK-fractie spanningen waren. Na twaalf jaar raadslid deelde zij mede dat ze voor de PK niet meer beschikbaar was en dat zij aansluiting zocht bij de nieuw te vormen PvdA-fractie. die aan de verkiezingen zal deelne men. Op persoonlijke titel zal zij deze raadsperiode uitzitten met de uit drukkelijke aantekening dat ze coalitie zal blijven steunen. Ook de heer De Groot deelde mee dat hij de PK-fractie zal verlaten en op persoonlijke titel doorgaat. Ook hij verklaarde zich wel loyaal te zullen opstellen 'tegenover de coalitie. Hij verklaarde vanaf 1982 met plezier zijn raadslidmaatschap te hebben vervuld Van de PK-fractie is alleen nog wethouder Leo Beterams over, die tegen over ons verklaarde met een lijst onder de PK-vlag aan de verkiezingen deel te nemen. Venray-Divinolandia. De Waterzuiveringsinstallatie is reeds in aanbouw en zal in het eerste kwartaal van 1998 in gebruik wor den genomen. Danscentrum Janssen heeft ook dit jaar, evenals de afgelopen vijf jaren, haar accommodatie gratis ter beschikking gesteld. Indien u aan deze drive wilt deel nemen wordt u verzocht het deelna- megeld over de maken vóór 11 november (dit i.v.m. het indelen van de spelers) op bankrek.nr. 64.15.92.094 t.n.v. Bridge-drive Stichting Venray-Divinolandia (gironr. Generale Bank 10.57.053). Vermeld ook uw speel klasse. Vorig jaar heeft de organisatie enkele mensen moeten teleurstellen wegens te late inschrijving en grote belangstelling. Dus ook nu geldt: Wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Piet Muis, de man die de afgelo pen vijftig jaar als Sinterklaas werd ingehaald in het centrum van Venray komt in het Guinness Book of Records. Dit feit zal op vrijdag 7 november om 16.00 worden bevestigd met de officiële overhandiging van het Guinness Book aan Piet Muis. Nadat Muis het boek. waarin hij als Gouden Sint is opgenomen, heeft gesigneerd, zal hij het boek over handigen aan burgemeester Jos Waals. De plechtigheid zal worden gehouden in het Theehuis in het Odapark. De "nieuwe" sint. Paul Janssen, zal dit jaar op zondag 16 november zijn eerste intocht beleven. In ver band met andere activiteiten die dag (de Hazepaeper van de Piëlhaas) zal de Goedheiligman een uur eerder dan andere jaren in Venray arrive ren. Zijn aankomst op het bordes van de Muziekschool is rond 14.00 uur gepland waarna hij te paard een toer door het centrum zal maken. Een dag eerder, op 15 november, zullen tientallen zwarte pieten in het centrum aanwezig zijn om de komst van de Sint aan te kondigen. Diefstal uit Muziekschool Namens de Stichting Muziek school werd aangifte gedaan van diefstal uit een van de lokalen van een mobiele telefoon met oplader. De waarde bedraagt ƒ550,-. De Nederlandse Bond voor Pensioenbelangen houdt op 6 november om 14.00 uur in Hotel Wilhelmina te Venlo (t.o. station NS) haar jaarvergadering. Na het huishoudelijk deel van de vergadering zal de heer H. Peters, werkzaam bij de Stichting Welzijnszorg, praten over de 'Thuiszorg' en ons informatie geven over de toekomstige beleidslijnen en de mogelijkheden, die er in de regio zijn of gaan komen. Niet-leden. die in dit onderwerp geïnteresseerd zijn. worden bij deze uitgenodigd deze bijeenkomst bij te De Praktische Thuishulp onder steunt de partner, ouders en familie van hulpbehoevende ouderen, dementerenden, chronisch zieken en gehandicapten. Zij doet dit met behulp van vrijwilligers. De vrijwilliger bezoekt één keer per week de hulpvrager. Een vrijwil liger krijgt een vast adres dat hij/zij bezoekt. Gezelschap bieden, oppas sen, wandelen, de krant voorlezen, kaarten, etc. zijn zoal de taken van de vrijwilliger. U geeft de vaste ver zorger even tijd voor zichzelf. Een ongevallenverzekering en een onkostenvergoeding zijn van toe passing. Lijkt dit u iets Voor aanmelding of informatie in Venray e.o. kunt u bellen met Marja Meijs, tel. 515417. Als u een beroep wilt doen op een vrijwilliger, kunt u ook dit nummer bellen. Verlichting niet in orde Zaterdagmiddag werd een sur veillancewagen van de politie inge haald door een personenauto waar van de achterverlichting niet in orde was. De auto werd aan de Hoef, onder het Schoor, staande gehou den. De bestuurder was een 18-jari- ge man van Poolse nationaliteit. De auto voerde valse kenteken platen en was technisch niet in orde. De auto werd in beslag genomen omdat de eigenaar daarvan afstand deed. De wagen was rijp voor de sloop. De man bleek zich in Nederland zonder vaste woon- of verblijfplaats op te houden. Hij werd in Vreemdelingenbewaring gezet in afwachting van terugkeer naar Polen.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11