Aandacht voor Venrayse Fibula IJ Convenant over weidevogels in Ysselsteyn De Lekkernij in Merselo opent In Castenray mogen 35 woningen gebouwd worden Vierlingsbeek maakt 'bruidsschat' op Dia-lezing over vogels en hun biotoop De Edah verbouwt wijfels rondom Regionaal Indicatie Orgaan Cees Bakker in Hors Geslaagd Dansen voor singles Bouw- en Houtbond FNV Oud papier Vrijwillige Peelbeheerders naar geheim plekje 3ina IELENMAAS donderdag 23 oktober 1997 - Pagina 9 [getrokken partijen in het wei- Igebied ten zuiden van gelsteyn hebben samen afspra- l gemaakt over de bescherming n weidevogels. De afspraken pen erop neer dat boeren die [jdcvogels -grutto's, wulpen, fviten en scholeksters- met rust m daarvoor financieel worden jond. Het gaat om een gebied jji 210 ha in de uiterste zuid- jthoek van de gemeente. Van de jeren in het gebied doen er her 16 mee. Eind deze maand lenen de partijen een convenant |arin de afspraken zijn vastge- [ern van de overeenkomst is dat jriërs op hun eigen perceel en op jwiilige basis de weidevogels schermen. Ze doen dat voorname- door de nesten te markeren en ie ontzien bij het maaien en ploe- ,De convenant geldt gedurende vijfjaar. In die tijd wordt geke- of het aantal broedende vogels geko 'neemt. Voor elk legsel dat uit- laiei komt krijgen de boeren een vergoe ding. De vergoedingen komen uit de NUBL-pol. (Nadere Uitwerking Brabant Limburg). Vogelbescherming is wettelijk verplicht en kan ook door gemeen ten via vergunningen worden gere geld. Boeren moeten dan een ver gunning hebben voor het omzetten van grasland in bouwland, het zoge naamde 'scheuren'. Een vergun ningstelsel is echter duur en draagt niet bij tot het gewenste draagvlak bij de boeren. Bij een convenant is de kans groter dat de partijen mee werken. Het initiatief voor de con venant komt van de Agrarische Belangengroep Mariapeel e.o. Andere ondertekenaars zijn de gemeenten Venray en Horst, de werkgroep Behoud de Peel. Instituut voor Natuurbescherming Geysteren-Venray en de Dienst Landelijk Gebied van het ministerie voor Landbouw. Natuur en Visserij. Ook een aantal individuele boeren tekenen de overeenkomst. prcid Dc Lekkernij in Merselo opent 3P« (jdag 24 oktober officieel haar m Het Merselose restaurant aan de O77l]00tdorp. op de hoek met de Haag, echter al enkele maanden geo- 'maar Frank Weiten en Christel assen willen dat feit nu een offi- iel tintje geven. Beiden begonnen vorig jaar i igustus met een mobiele cafetaria- 0[ I in het centrum van Merselo. ider de naam Frank Christel lacks Catering waren zij alleen hel weekeinde geopend. Ondertussen werd het door hen ngekochte pand van binnen en iten ingrijpend veranderd. Het debakkerspand werd opgesplitst in een cafetariagedeelte en een sfeervol ingerichte zaal. De inrichting is zodanig dat fiet sers zich er thuis voelen en op hun gemak een kopje koffie met gebak of iets lekkers van de kaart kunnen nuttigen. In de zomermaanden is e.e.a. te verkrijgen op het terras. In de zaal is volop gelegenheid voor diners, vergaderingen of feest jes. De oude caietaria-unit staat thans op circuit de Peel waar bij races voor een hartige snack wordt gezorgd. De Lekkernij is gevestigd aan Grootdorp 67 te Merselo (tel. en fax 0478-546874). De openingstij den zijn dinsdag t.m. zondag van 12.00 tot 22.00 uur. Zowel het college van b. en w. e8° n Meerlo-Wanssum spraken rige week tijdens de raadsver- g hun twijfels uit over het J nctioneren van het Regionaal c' dicatie Orgaan (RIO). De raeenteraad ging uiteindelijk tlaccoord met het financieren nhet RIO maar verbond daar- j, n wel enkele voorwaarden. )p maandag 27 oktober zal Cees ikker, oud-scheidsrechter in hel ïerlands betaald voetbal en ex- üoii FA-referee, een lezing houden in 1 clublokaal van heidsreehtersvereniging Horst- ïnray en omstreken, Momenteel maakt hij onder meer Ifi «luit van de werkgroep spelregels I» Idvoetbal van de landelijke w NVB en is hij betrokken bij de 'erse scheidsrechlersopleidingen Zeist. kan de hand van videobeelden en prcsenleerd op een extra groot ddscherm zal hij laten zien wat 'en geen overtredingen zijn en de voetbalscheidsrechters daar an niet tegen optreden. Het belooft een boeiende en interessante avond te orden, waar een ieder ie belangstelling heeft ld: kan de Rijks Universiteit lei; 'oningen is Danny Oomen afge- le: 'deerd in communicatiekunde. Vernieling ruit voordeur ten 38-jarige Venraynaar deed "gifte van vernieling van een ruit n de voordeur van zijn woning ic>. a het Daslook. Of het om vanda- 'me gaat of om een poging tot Jjrank kon niet worden vastge- Het RIO gaat m.i.v. 1 januari a.s. voor het hele gewest Noord- Limburg het indicatie-advies voor de sectoren verpleging, verzoring, thuiszorg en gehandicapten verzor gen. Met het advies moet de nood zaak voor hulp of plaatsing in een zorgcentrum al dan niet worden onderstreept. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft echter zo haar twijfels rondom hel RIO. De gemeente wil welis waar meewerken aan het RIO maar heeft daar voorwaarden aan gesteld. Zo zal er eerst een duidelijke orga nisatiestructuur moeten worden aan gegeven evenals een werkplan. Ook hel financiële plaatje is voor de gemeente Meerlo-Wanssum nog vaag. Dat laatste komt mede doordat het Rijk nog niet de toezegging heeft gedaan de kosten, die de gemeenten maken voor het RIO, via het gemeentefonds te vergoeden. Onder voorwaarde dat de gemeente zich kan verenigen met organisatie, werkplan en financieel plaatje, ging de raad vorige week accoord met het verstrekken van ruim 44.000 gulden voor het RIO. Daarbij maakten de partijen zich vooral zorgen over de rol die het RIO voor de burgers kan betekenen. Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 10 t/m 19 okto ber kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de vol gende goederen: VERLOREN Diverse bankpasjes Rabobank; double armband. Gourmet; meisjes- bril: maandkuart Hermes; Identiteitsbewijs; ziekenfondspas; portemonnee met ƒ150,- en zieken fondspas. europus en Rabopas; rij bewijs; damesring, met kleine steen tjes; nylon sporttas. WEGGELOPEN Labrador. GEVONDEN Fietstas, AGU; treinkaart tnv A. Henok: kentekenplaat bromfiets XWF 112; bouvier. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Actie WinkelCentrum Venray 'We willen met een aantrekke lijke actie bijdragen aan de bekendheid van Museum het Freulekeshuus', zegt Louis Moers, kersverse voorzitter van WinkelCentrum Venray. 'Met name nu daar op 14 november de expositie rond de Gouden Venrayse Fibula opent'. De Venrayse Fibula is het topstuk van de expositie 'De weg terug: opgravingen en vondsten langs de A73'. Het is een prachtig bewerk te gouden broche uit het begin van de zesde eeuw, dus uit de Merovingische tijd, die in septem ber 1996 werd aangetroffen tij dens archeologische opgravingen in het Antoniusveld te Venray. De actie is een initiatief van Wim Thomassen die Freulekeshuus en WinkelCentrum Venray bij elkaar bracht. WinkelCentrum Venray verloot in de eerste zes weken na de opening van de tentoonstelling in het Freulekeshuus vijf zilveren en één gouden replica's van de Fibula onder de bezoekers van de winkels van de leden van WinkelCentrum Venray. Totale waarde van de bro ches is ongeveer 3.500,-. Louis Moers: 'Met die actie willen we de inwoners van Venray bewuster maken van een van de mooiste voorwerpen uit zijn verleden. En van de bijdrage die het Freulekeshuus aan de kennis van ons verleden levert'. De replica's zijn gemaakt in het atelier van de Venrayse Juwelier Verlinden. ZES WEKEN, ZES FIBULA'S Bezoekers van Winkelcentrum Venray maken kans op een van de kopieën van de Venrayse Fibula. Dat kan met het laten stempelen van actiekaarten. Die zijn vanaf 14 november verkrijgbaar bij de leden van WinkelCentrum Venray. Volle actiekaarten - voor elke tien bestede guldens één stempel, twintig stem pels per kaart - kunnen worden ingeleverd in bussen bij HEMA, PTT Post, EDAH, Albert Heijn en VVV. Gedurende zes weken trekt de notaris elke week een winnaar van een van de replica's van de Venrayse Fibula. ANDERE PRIJZEN Behalve de zes fibula's zijn er ook nog andere prijzen te winnen. Die staan allemaal in het teken van de expositie. Allereerst is er elke week een kunstwerk dat door een docent van de Venrayse Vrije Academie is gemaakt. Onder andere een werk van Piet Hermans. Het zijn kunst werken, geïnspireerd op de Venrayse Fibula. Verder elke week een dinertje voor twee personen in een Venrays restaurant. Hoofdschotel is dan een Merovingische stoofpot volgens speciaal Venrays recept. Tenslolte zijn er elke week voor tien personen speciale rondleidingen - met V1P- behandeling en onder begeleiding ven een deskundige gids - langs de tentoonstelling in het Freulekeshuus te winnen. VERSIERINGEN In de etalages van WinkelCentrum Venray zijn gedu rende de actie, die loopt van 14 november tot en met 24 december, werken van leerlingen van de Venrayse Vrije Academie te zien. Hen is gevraagd een werk rond het thema 'Venrayse Fibula' te maken. Ook de straatversiering in het win kelcentrum zal tijdens de actieperio de in het teken van de expositie in het Freulekeshuus staan. HOOGTEPUNT ACTIE Hoogtepunt van de actie is onge twijfeld de uitreiking van de gouden replica van de Venrayse Fibula op 30 december. Dat wordt een feeste lijke aangelegenheid. Maar het gaat dan ook om een heel waardevolle broche, de kopie van een voorwerp dat voor Venray een speciale bete kenis heeft. Deze archeologische vondst wijst erop dat er hier zo rond 500 na Christus al behoorlijk wat handelsactiviteit was. WinkelCentrum Venray hoopt met de actie rond de fibula flink voor het Freulekeshuus te scoren. Het muse um is nog te weinig bekend. Nu er een voor het verleden van Venray zo'n belangrijk voorwerp als de Gouden Venrayse Fibula te zien is, moet daar maar eens extra de aan dacht op gevestigd worden. Het college van b. en \v. van de gemeente Venray heeft dinsdag 21 oktober 1997 ingestemd met het voorontwerp bestemmingsplan herziening en uitbreidingsplan Castenray. Uitgangspunt voor dit bestemmingsplan is in de eerste plaats het behoud van de bestaan de bebouwing en van de voor Castenray karakteristieke ruim telijke structuur. Het stedebouw kundig plan geeft aan dat in Castenray gedurende de periode van 1997 tot en met 2005 plusmi nus 35 woningen mogen worden gebouwd; dit volgens de provin ciale richtcijfers. De gemeente Venray zal rond de jaarwisseling met de uitgifte van de kavels beginnen en op korte termijn een informatiebijeenkomst over de woningbouw organiseren. De gemeente Venray is, zoals bekend, momenteel druk bezig met de herziening van de bestemmings plannen van haar tien kerkdorpen. In de nieuwe bestemmingsplannen worden uitbreidingslocaties opge nomen die voorzien in de woning behoefte in de planperiode. Voor Castenray grenst de uitbreidingslo catie voor woningbouw aan de kom van Castenray en ligt ten zuiden van de Pastoor Verheggenstraat aan weerszijden van de Rietweg. Hierdoor houd Castenray een comp acte kern en kunnen de bewoners van de nieuwe wijk gebruik maken van het bestaande voorzieningenap paraat in de kern. Tevens wordt door deze locatie keuze het gemotoriseerde verkeer beperkt. Via de gekozen ontslui tingsstructuur beschikt het plange bied ook voor langzaam verkeer over directe en veilige routes. RUIMTELIJKE ONTWIKKELING Bij het voorontwerp heeft de gemeente Venray een belangrijke plaats ingeruimd voor duurzame ruimtelijke ontwikkeling. De gemeente onderzoekt de mogelijk heden om te komen tot een verbe terd gescheiden rioleringsstelsel. Het watersysteem in het plan is er in dat geval op gericht om zoveel mogelijk regenwater in het gebied vast te houden en schoon het gebied te laten verlaten. Verder wordt er naar gestreefd de grondstoffen- stroom zo beperkt mogelijk te hou den. De energiestroom kan enerzijds worden beperkt door gebruik te maken van (passieve) zonne-energie en anderzijds door beperking van het gebruik van energie in de huis houdens. Daarnaast kan een gemeentelijke regeling duurzaam bouwen op bouwplanniveau nadere richtlijnen geven met betrekking tot materiaal gebruik. e-normering, afvalschei ding etcetera. De gemeente Venray streeft ver der naar het behoud en zo mogelijk versterking van de overwegende woonfunctie en van de bestaande voorzieningenstructuur in Castenray. Daarbij wordt enige ruimte gegeven voor toekomstige uitbreidingen, maar nieuwvestiging wordt niet verwacht. Indien hiervan sprake is, zal het gemeentebestuur een nadere afweging maken over het al dan niet toelaten van nieuw vestiging. Daarbij geldt als uit gangspunt dat nieuwvestiging het woon- en leefklimaat niet mag aan- De raad van Vierlingsbeek stelt alles in het werk om de bruidsschat zo klein mogelijk te laten zijn. De komende twee maanden komen b. en w. nog met voorstellen die al lang op het wensenlijstje stonden en nog voor de fusie met Boxmeer geaccordeerd zullen worden. MILJOENEN Binnen een half uur had de raad vorige week een aantal besluiten genomen waarbij een investering gemoeid was van meer dan zeven miljoen gulden. Voor diverse rioleringswerkzaam heden, uit te voeren aan o.a. de Kuluutsheuvel. Baanseweg en Venrayseweg in Overloon en Maashees werd een bedrag van ƒ800.000,- beschikbaar gesteld. Voor de herinrichting van de Vrijdag 3 I oktober aanstaande is er weer een gezellige dans- en ont moetingsavond voor alleenstaanden uit de regio bij Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Deze avond die deze keer met live muziek ondersteund wordt begint Wij willen u er even op attenderen dat er op 3 november weer najaars- verzilvering is op het afdelingskan toor te Venray. van 18.00 tot 20.00 uur. Grotestraat en de Groeningsestraat in Vierlingsbeek is een budget van ƒ2.022.000,- gemoeid. Van de kant van de Maaskanlfractie werd aange drongen om zo spoedig mogelijk met de werkzaamheden te beginnen, wel moet rekening gehouden wor den met de bereikbaarheid van en de verbinding tussen de dorpen. Voor de herinrichting van de Mgr. Geurtsstraat in Maashees werd een bedrag van ƒ3.100.000,- beschik baar gesteld. Het heeft jaren geduurd voor dat het nieuwe plein er zal komen. Voor het zover is zal er nog wel een gesprek plaatsvinden met het kerk bestuur omtrent de toegang tot de kerk. Een krediet van ƒ1.000.000,- werd beschikbaar gesteld voor de uitvoering van diverse verkeersvei- ligheidsmaatregelen, waaronder de reconstructie kruising rondweg Stevensbeekseweg en de invoering van 30 km zones in Overloon en Holthees. Bij al deze investeringen gaf voor Dittner wel aan dat de raad van Boxmeer akkoord was met deze uit gaven. Het parochiebestuur Overloon kreeg een bijdrage van ƒ3.331,-, zijnde 25% van de kosten voor het herstel van de torenverlichting en reparatie van de klokkentoren van de Theobalduskerk in Overloon. KIOSK Aan de stichting 'Op de Töffel' in Vierlingsbeek werd de kiosk, toilet- wagen en transportwagen overge dragen. Volgens het voorstel moet de stichting de kiosk en toiletwagen weer aan de gemeente aanbieden als de stichting binnen nu en vijfjaar stop. De voetbalvereniging in Overloon verwerft de kantine tegen de gelden de boekwaarde van ƒ25.267. De voor de noodzakelijke schei ding van nuts- en andere voorzie ningen kosten van 37.589,- komen voor rekening van de gemeente. De uitkering aan dc voetbalvereniging na privatisering bedraagt het eerste jaar ƒ57.000.-. Privatisering van het tenniscom- plex in Overloon ondervond even min bezwaar vanuit de raad. De kantine kon tegen de geldende boekwaarde, zijnde ƒ13.000,- wor den overgenomen. De uitkering aan de tennisvereniging na privatisering bedraagt hier het eerste jaar ƒ30.500.-. Voor de restauratie van het oud archief van de voormalige gemeente Maashees, Overloon en Holthees werd een bedrag van ƒ45.240,- beschikbaar gesteld. LAATSTE RAADSVERGADERING Op 18 december zal de raad van de gemeente Vierlingsbeek voor de laatste keer bijeenkomen. Die ver gadering zal al om 18.00 uur begin nen, omdat de raadsleden na de raadsvergadering bijeenkomst met hun (eventuele) partners. Voor de aanvang van de raadsver gadering vond de gecombineerde vergadering plaats met de raad van de gemeente Boxmeer. Daar werd de raad geïnformeerd omtrent de stand van zaken. 90% van de ambte naren van de gemeente Vierlingsbeek heeft gekozen voor de huidige functie. Het projectplan wordt voorspoedig uitgevoerd. De nieuwe secretaris is binnenkort bekend. Voor het eerst in de geschiedenis van Vierlingsbeek zal de stemma- chine worden gebruikt. Daarbij zal volgens de voorzitter ook sneller bekend zijn wie er gekozen is. Het gaat om een experiment. Daarom zullen de machines gehuurd wor den. Vanuit de raad van Boxmeer werd de zorg geuit of de kiezers wel vol doende op de hoogte zijn van de werking van die machine, want men was bang dat de kiezers hun kandi daten niet zouden kunnen vinden. Er werd toegezegd dat er een duidelij ke voorlichting zal komen. Natuurhistorisch Genootschap in Limburg Op donderdag 23 oktober (van avond) organiseert de kring Venray van het Natuurhistorisch Genootschap Limburg een diale zing, die velen van u zullen aanspre ken. Dhr. Van der Zwet geeft tekst en uitleg van de vogelsoorten in relatie met het landschap. Dhr. Van der Zwet is onder andere actief bin nen de vogelwerkgroep van IVN Asten en bij de Volksuniversiteit verzorgt hij de vogelcursus. Nederland kent een uitgebreid aantal landschaptypen (biotopen). In dit landschap leeft een planten- en dierenwereld die zichzelf en elkaar in stand houden (ecosysteem). Elk ecosysteem en biotoop kent zo zijn eigen soorten. Zo zullen spechten zich beter thuis voelen in ee bos dan langs een rivieroever. Maar ook in het bos zullen sommige soorten de voorkeur geven aan loofbos (Tuinfiuiter) voor naaldbos (Goudhaantje). Of het nu grasland is of hoogveen, al deze biotopen ken nen hun eigen vogelsoorten. De kring Venray nodigt dan ook iedereen uit die geïnteresseerd is in vogels. De lezing begint om 20.00 uur in het gemeenschapshuis van Oostrum, Watermolenstraat 1 Naar aanleiding van deze lezing wordt er op zondag 26 oktober een excursie georganiseerd naar de klei- putten in Well en de Hamert. Vertrek om 09.00 uur bij station Venray.De toegang is gratis en ook niet-leden zijn van harte welkom. Er is deze weken heel wal aan de hand in de Edah aan de Bleek. De totale winkel krijgt een nieuwe inrichting. De werkzaamheden bestaan o.a. uil het aanbrengen van een nieuw plafond, nieuwe koelin gen en het realiseren van een N.a.v. artikel 'Weer vos gedood' in Peel en Maas van 9 oktober jl. In Peel en Maas van 9 oktober 1997 las ik een kort berichtje over alweer een op de A73 doodgereden vos welke door personeel van Rijkswaterstaat moest worden afge voerd. Op dit berichtje volgde een zin welke mij nogal tendentieus voorkwam, t.w. 'Deskundigen vre zen nu er niet meer op vossen gejaagd mag worden, de populatie aanzienlijk zal groeien en meer schade aan zullen richten in de omgeving van Venray'. Bij mijn weten blijft de vos nog steeds bejaagbaar ook binnen de nieuwe Flora- en Faunawet. Alleen wordt er geen premie meer uitbe taald voor elke gedode vos. Maar het kan geen kwaad van tevoren te schreeuwen voordat je geslagen wordt. Wat voor soort schade door vossen eigenlijk in de omgeving van Venray? Zou het niet zo kunnen zijn dat bovengenoemde 'deskundigen" jagers zijn die de vos elk konijn misgunnen omdat zij deze liever zelf schieten Teveel konijnen zijn schadelijk voor land- en tuinbouw. Waarom dan de vos kwalijk nemen als hij er wat van opeet? De vos is een van nature inheems roofdier. Waarom heeft het niet dezelfde rechten als bijvoorbeeld de marter, havik of buizerd? Deze eten ook wel een konijntje maar geniet wel wette lijke bescherming. Jagers bekreunen zich vaak over die bescherming en voeren aan dat deze roofdieren al het wild in het veld opvreet. Het zou echter goed zijn als zij eens te rade gingen bij echte deskundigen. Zo iemand als de biologe Gert Baeyens die verant woordelijk is voor het flora- en fau- nabeleid in de Amsterdamse Waterleidingduinen. De jacht is daar reeds in de 70er jaren afge schaft. Dat heeft geresulteerd in een flinke populatie niet schuwgejaagde vossen. Deze vertonen zelfs overdag aan wandelaars hun activiteiten. Ondanks deze vossen broeden wul pen en kievieten jongen uit op de geplaagde duinvlakten en zit er een gezonde konijnenpopulatie. Myximatose konijnen worden door de vos stelselmatig opgeruimd zodat besmettingsgevaar veel kleiner wordt. Dat roofdieren een zeer belangrij ke rol spelen in de natuur toont ook het volgende voorval aan. In Polen heb je enorme karpervijvercom plexen waar consumptievis wordt gekweekt. Dit bood riante levens kansen voor de otter, die van vis leeft. De beheerders lieten de otters afschieten. Het resultaat? Onder de dicht opeengepakte scholen vis bra ken schimmelziekten uit waardoor de kweek nagenoeg mislukte. Men weet nu dat otters de zwakke en zieke vissen het eerst vangen en zo de totale populatie gezond houdt. Hopelijk dat men van dit soort gebeurtenissen eens zal leren dat ook roofdieren hun plaats in de natuur verdienen en niet door kort zichtig eigenbelang en vooroordeel aan vervolging door de mens moe ten blootstaan. Namens Dierenbescherming Venray EM v.d. Zwet gecombineerde vleeswaren- en kaasafdeiing en een exclusieve wijnafdeling. De werkzaamheden worden in fases uitgevoerd om zo de overlast voor het winkelend publiek tot een minimum te beperken. Om de klant tegemoet te komen zal de Edah wekelijks speciale verbouwingsaan biedingen presenteren. U kunt dus gerust een kijkje komen nemen naar de verbouwing. De bedrijfsleiding is gaarne bereid om eventuele vragen toe te lichten. De werkzaamheden zullen tot mid den november. Maandag 3 novem ber is de Edah gesloten omdat dan de kassa's verplaatst zullen worden. Ook op 24 november is de Edah gesloten om op 25 november feeste lijk te heropenen. Ook zal dan de nieuwe chipkaart voor Edah-klanten geïntroduceerd. DE WIEEN e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in de buurt De Wieën. Daarom worden de bewoners van de straten Zandakker, Schutsboom, Vendel, St. Antoniusstraat, Sl. Franciscuslaan en de Kruisstraat gevraagd om woensdag, 29 oktober om uiterlijk 18.30 uur oud papier gebundeld of in dozen aan de straat te zetten. MOLENKLEF, BIEZENVENNEKE, AAN DEN DRIL e.o. Iedere laatste woensdag van de maand verzamelt Atletiekvereniging Venray-Regio oud papier in Molenklef, Biezenvenneke, Aan den Dril. Werckenslaan en de aanliggende straten. Daarom worden de bewo ners van deze buurten en straten gevraagd woensdag 29 oktober uiterlijk 18.30 uur, oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. De papiercontainer van AV Venray-Regio is geplaatst aan de Weg in den Berg. nabij kruising Veltumse Kleffen/Kulutweg en is Werkgroep Behoud de Peel heeft het werk aan enkele welbekende Peel plekjes min of meer afgerond en kiest een andere werkplek. Het gaat om een uithoek van de Peel. zo afgelegen en onbekend dat er nau welijks iemand komt. Eigenlijk wil de werkgroep dat graag zo houden, dus vertellen we hier niet waar we precies naar toe gaan. Wel willen we kwijt, dat het een - zelfs voor de Peel- nogal ruig terrein is. waar laar zen absoluut onmisbaar zijn. Bent u nieuwsgierig naar ons geheime Peelplekje. "of kunt u gewoon de lokroep van het vrije veld niet weerstaan? Kom dan komende zaterdag meehelpen met zagen. Alle natuurliefhebbers zijn welkom. Verzamelen: zaterdag 25 okt. om 09.00 uur bij de kerk van Liessel. We werken door tot ongeveer 14.00 uur. Voor meer informatie of mee rijden: tel. 0492-515683 of 0493- 319610.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9