Zaterdag 25 oktober: RABOBANK INFODAG HYPOTHEKEN Kindertheater en cabaret in Venrayse schouwburg ^ïsnnrïsf^ 35 jaar Die Fröhlichen Rübensammler Joekskapellenfestival te Castenray Wakkere Piëlhaas voor Kindervakantiewerk Bonte Avonden in Overloon Eerste prijs voor drumband harmonie Catharina lobby/Kunst markt in Overloon f29.50 Succes drumband Vriendenkring Afrikaans enten en swingen in de Evenaar WACHT NOG 1 WEEK Viergangenmenu: f37.50 ,dy EEL EN MAAS donderdag 23 oktober 1997 - Pagina 3 Dag Monster oensdag 5 november, 14.30 uur Das Monster vertelt het sprookje „een vader die drie dochters had. ee stoute en één lieve. Het lieve ijsje was zó mooi dat zelfs de zon irok zodra zij huiten kwam. Op ndag moest het lieve meisje weg [haar vader waarvan ze erg veel >ld. Zij kwam terecht bij een schrikwekkend monster met een jot geheim. Hel meisje was erg gelukkig. Dagen en weken gingen orbij Iedere avond kwam het inster bij haar zitten en zo leerde hem kennen en begon zij van ni te houden. Door haar liefde randerde het monster in een joie prins en leefden ze nog lang eelukkig... Jeugdtheater Hel Appeltje vestig- 1 zijn naam met muzikale voorstel- j waarin sprookjes centraal staan a, Assepoester, Alice in onderland en De Gelaarsde Kat), et prachtige decors en kostuums aanstekelijke liedjes beleven kin- ren de mooiste avonturen! Deze er dient het sprookje van Belle en lBeest als uitgangspunt voor een rkenbare. muzikale voorstelling iorjong en oud. terdag Izondag 2 en dinsdag 4 mber viert carnavalsvereniging Huibuuke haar Alderwetse onte Avonden. Deze extra Bonte ronden worden gehouden in het ïder van het 4x11-jarig bestaan a onze vereniging. Aan deze onden doen veel artiesten mee die het verleden minimaal drie jaar n de Bonte Avonden hebben mee werkt. Zij zuilen het beste van 21 ren Bonte Avonden op de planken (ten. De kaartverkoop voor deze spe- ile avonden is op woensdag 22 tober vanaf 20.00 uur in de Ituurbunker. Kaarten die na deze Cld arlverkoop over zijn, zijn ver- G"' jgbaar bij Herman Voesten, Hoge tker II, tel. 641629 en kosten ,-per stuk. U dient op de Bonte ond wel om uiterlijk 19.45 uur in zaal plaatsgenomen te hebben, rfat wij om 20.00 uur precies met Bonte Avonden kunnen begin- ""wijdens de drumawedstrijden van Jkelopen zondag te Someren werd ^ftrde drumband van harmonie St. ^■tharina Leunen-Veulen-Heide ^0 dikke eerste prijs in de wacht sleept. Erg tevreden waren de jon- isvan instructeur Jan Voesten. In eerste divisie sectie Ab werd in bal 83.67 punten gehaald, ermee kregen zij waardering voor nenorme inzet van de afgelopen ken, waarin kei hard werd gere- teerd. Bijzonder tevreden was ook Piet stervelts. die na dit succes stopt s actief drummer van de drum- nd. Bijterugkomst in Leunen werden jongens en de meegereisde sup- riers verrast door de muzikanten de harmonie met een gezellige rcnade. Voorzitter Huub Geurts rak lovende woorden richting de izikanten, die ondanks hun dak werkzaamheden toch nog tijd <ien te vinden voor hun repetities. 'n het gemeenschapshuis erloon, 14 Oktober Plein, "loon, wordt zondag 26 oktober n 11.00 tot 17.00 uur een %/Kunstmarkt gehouden. De meest uiteenlopende kunstzin- :e creaties van de hand van diver- makers worden hier geëxposeerd. 4markt vormt een inspiratiebron op creatieve wijze invulling te 'en aan vrije tijd. lezoekers kunnen zich laten Tjneren over de exacte inhoud 'de verschillende hobbytechnie- rlen eventueel kunnen zij zich pven voor de diverse cursussen door de exposanten verzorgd Jen. Intree: volwassenen 4,50, met Ipluskaart 3,50 en kinderen tot Ijaar gratis. Kraak in bedrijfsauto ten 37-jarige inwoner van selsteyn, wonende aan de oerslag, deed aangifte van inbraak de voor zijn woning geparkeerde dnjfsauto van een Venrays drijf. De achterruit was op des- Mige wijze uit de auto verwij den in de tuin neergelegd. Uit de 10 werden gereedschappen ont- 294 Job Schuring 'Eindelijk' donderdag 6 november, 20.00 uur Cabaretier Job Schuring brengt in zijn zevende cabarelprogramma 'Eindelijk' een uitgekiende mix van humor, muzikaliteit en vertelkunst. In een buitengewoon knap geconst rueerd verhaal over een Russisch wonderkind en een Nederlandse tekstschrijver/componist laat Job Schuring zijn schrijfkunsten muzi kaal talent kruisen. Daarnaast zijn de conferences waarmee zijn pro gramma gelardeerd is. scherper dan ooit. 'Eindelijk' is snel. ontroerend, maar vooral uitermate geestig! Job Schuring werd in 1962 gebo ren in Alphen a/d Rijn. Hij won in 1988 het Amsterdams Kleinkunstfestival (de Wim Sonneveld-prijs) met zijn program ma 'Ik heb alleen nog geen titel'. Zes programma's en de Pall Mali Job Schuring, donderdag 6 novem ber in Venray Exportprijs (1992) later presenteert Job Schuring nu 'Eindelijk', zijn door de pers juichend ontvangen zevende programma. (Setcafé "De Bacciec" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Stel zelf uw cjpie gangen keuze-menu samen voor maan Romige toinafaiisoL-"p/Hasfei+jetC-hampignorvs iiv Liai'beslag Kalkoen TowfOf.clos/Sc.Koljilft/Bit'jstuL met champignons Koffie met likeWcHie sooetcn ijs/CkocoladeU.va.-ois Bij besteding van f37,5O veezorgen wij gratis uw terugreis per taxi (Verstraaten) naar Venray-centrum. Op het Bondsconcours te Someren zondag jl. behaalde drum band fanfare Vriendenkring Overloon onder leiding van Wil van Horck maar liefst 93.75 punten (van de 100) een eerste prijs met lof dei- jury (in de oude puntentelling zijn dit 336 punten). Met deze uitzonderlijk hoge score behaalden zij verreweg het hoogste aantal punten van alle deelnemers in de hoogste 'cre-afdeling sectie AB. Uitgevoerd werden: Rescue Operation van Gian Prince en Jurassica en Leon Camp, beide zeer moeilijke werken, maar volgens de jury met 'grote klasse' uitgevoerd. De jury gaf zelfs voor de interpre tatie van Wil van Horck twee maal een 10. Hieruit blijkt dat Wil een zeer kundig instructeur is maar ook niet te vergeten de werkelijke uit voerenden, de leden van de drum band. Op de eerste zaterdag van de maand. I november a.s.. is het weer lijd voor de African Night in de Evenaar. Om 20.00 uur serveren we een traditionele Afrikaanse maaltijd. Deze keer couscous, een gerecht uit noordelijk Afrika. De prijs voor deze maaltijd bedraagt 22,50 per persoon. Reserveer op tijd want de plaatsen zijn beperkt; tel. 0478- 510036. Vanaf 22.00 uur is het tijd om te swingen op wereldse muziek. Dus ook voor een African Night... even naar de Evenaar. Snelheidscontroles Maandag hield de politie snel heidscontroles in de kom van Castenray, op de Horsterweg. Van 16.30 tot 18.00 uur passeerden 388 voertuigen de controle. Daarvan kunnen 60 bestuurders binnenkort hun portemonnee trekken want die snelheidsovertreding gaat hen geld kosten. De hoogste snelheid bedroeg 75 km per uur. Van 19.30 tot 21.00 uur werd aan de Noordsingel gecontroleerd. Van de 278 gecontroleerde voertuigen reden er 60 te hard. De hoogste snel heid was 82 km per uur. Ons hypotheekadvies: Wie wel eens een huis heeft gekocht of verbouwd, weet er alles van: je wordt over laden met adviezen van vrienden, familie en kennissen. Voor de argeloze toehoorder krijgt zoiets dan al gauw iets van een spannend avontuur. Toegegeven, er moet van alles worden geregeld. Maar zo inge wikkeld als het soms wordt voorgespie geld, is het nou ook weer niet. Als je je maar door de juiste mensen laat voorlich ten. En dat is nu precies waar het tijdens onze infodag hypotheken om draait: des kundig advies en doelgerichte informatie. Kom daarom zaterdag 25 oktober naar de Rabobank. De adviseurs van onze kanto ren in Venray en Leunen staan dan voor u klaar om u uitvoerig te informeren en uw vragen te beantwoorden. Met de adviseurs van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel.(0478)530343 Deze week Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 V+VViÉ ^eVA Wet V\tA,b" y0n V\e Voocge vecht .Avdennevkaha en meloen Tussengerecht Kippesoep ■Hoofdgerecht écntrecote met Varijse boter A) a ge recht Schuunsmesjeerder (cliv. chocolades 25 oktober viert blaaskapel Die Fröhlichen Rübensammler uit Leunen, Veulen en Heide haar 35- jarig jubileum. Als boerenblaaska- pel 't Knölleke verzorgden zij meni ge carnavalsavond. Nadat rond 1970 de Egerlander muziek populair werd. werd de naam omgedoopt in Die Fröhlichen Rübensammler, ver taald 'de vrolijke knollenverzame- laars'. Het huidige repertoire bestaat naast Egerlander muziek ook uit temperamentvolle Tsjechische muziek. Aangezien de leden nog steeds enthousiast zijn over hun hobby, willen zij dit jubileum niet onge merkt voorbij laten gaan. Zij nodi gen u derhalve uit om dit heuglijke feit op zaterdag 25 oktober in het gemeenschapshuis van Leunen met hen te komen vieren. Het programma voor die avond ziet er als voigt uit: 20.00-21.00 uur: Receptie en pre sentatie uniformen. De nieuwe uni formen worden gesponsord door Vee- en varkenshandel Gebrs. Thijssen CV Leunen en door de klanten van Administratie- Belastingadviesburo Reintjes. 21.00-22,30 uur: Die Fröhlichen Rübensammler met diverse gouwe ouwe. 22.45-00.30 uur: De Smeleblaozers uit Ysselsteyn. In het gemeenschapshuis is een fotoreportage samengesteld van 35 'aar blaaskapel. Ter ere van het eerste lustrum organiseert joekskapel 'Op tied muuj' uit Castenray op zondag 26 oktober een grandioos joekskapel lenfestival. Vijf jaar geleden werd door enke le muziekliefhebbers een joekskapel opgericht met enkele ervaren muzi kanten maar ook enkele muziekma- kers die geen noot konden lezen. Maar door veel plezier en inzet van allen is het nu al vijf jaar een enthousiaste groep. Elke maandagavond repeteert die groep, eerst in een werkplaats, toen in een champignonkelder en nu bij een tuinder in de kantine. Er zijn al veel optredens geweest, zo wordt er gespeeld tijdens het car navalsseizoen waar al enkele jaren een vast onderdeel is het spelen tij dens de 50+ bonte avond en de jeugdzitting. Verder wordt er opge treden in vakantieparken, speeltui nen en op de wijnfeesten in Duitsland. Dit alles is voldoende reden om een groots joekskapellenfestival te organiseren met optredens van diverse gastkapellen. Voor de kleintjes is er een pop penkast en wie wil kan zich laten schminken. Het feest begint om 13.00 uur in het gemeenschapshuis De Wis en duurt lot 18.00 uur, waarna aanslui tend orkest Light Stars het program ma zal vervolgen tot 22.00 uurT De toegang is gratis, dus lot zon dag 26 oktober. Gestommel in de Clockert Een bewaker van Intergarde hoor de tijdens zijn controle, in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 02.00 uur, in de Clockert verdachte geluiden. Via de alarmcentrale meldde hij zijn bevinding. De gealarmeerde politie trof de inbre ker niet meer aan want die was, met achterlating van zijn gereedschap, via het gevlucht. Vastgesteld werd dat de inbreker in de afdelingen van het Groene Kruis, hel RIAGG, Synthese en de Arbowet is geweest. Er werd niets ontvreemd. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas heeft de Wakkere Piëlhaas voor het nieuwe vastelao- vesseizoen 97/98 toegekend aan Kindervakantiewerk Venray e.o. De wakkere Piëlhaas is een onderscheiding van de vastelao vesvereniging die jaarlijks uitge reikt wordt aan een persoon of groep van personen die opvallen de verdiensten hebben binnen de Venrayse samenleving. Deze verdiensten kunnen veelal liggen op het gebied van vereni gingsleven of opvallende, gemeen- schapsgerichte activiteiten. Binnen deze criteria past dan ook perfect hel Kindervakantiewerk Venray e.o. De doelstelling van deze vereniging is het bieden van een hele week activiteiten aan alle schoolgaande kinderen in Venray en de kerkdorpen van de groepen 3 t/m 7. Het betreft hier kinderen die in Venray of de kerkdorpen op school zitten, maar ook kinderen die builen Venray naar school gaan b.v. voor speciaal onderwijs. De hoofddoelstelling is om een week vakantieactiviteiten aan te bie den aan kinderen waarvan de ouders wegens omstandigheden de kinde ren geen vakantie kunnen bieden. Deze doelstelling past dan ook per fect binnen de doelstelling cq. crite ria van de Wakkere Piëlhaas name lijk opvallende, gemeenschapsgerichte activiteiten. Het Kindervakantiewerk Venray e.o. bestaat al 46 jaar en is sterk afhankelijk van een groot aantal vrijwilligers voor de begeleiding en dergelijke. Helaas waren er het afgelopen jaar te weinig vrijwilligers zodat de organisatie, die momenteel uit acht tien personen bestaat, genoodzaakt was om voor de eerste keer in haar bestaan kinderen van deelname uit te sluiten. Het dagelijks bestuurd, dat uit drie personen bestaat, is dan ook naarstig op zoek naar vrijwilligers om alle aanmeldingen te kunnen honoreren. Jaarlijks melden er zich ca. 700 kinderen aan en gezien de stijgende lijn van aanmeldingen zou dit aantal rond de eeuwwisseling weieens de 1000 aanmeldingen kunnen gaan benaderen. Hopelijk zijn er dan ook voldoende vrijwilligers om ai deze kinderen te kunnen laten deelnemen aan deze voor het geweldige vakan tieweek. De Wakkere Piëlhaas zal worden uitgereikt op zondag 16 november tijdens de eerste activiteit van vaste laovesvereniging De Piëlhaas name lijk Hazepaeper. Hazepaeper begint 's middags om 15.33 uur voorafge gaan door de seizoensopening op het Schouwburgplein dat om 15.11 uur begint. Het programma van Hazepaeper staat geheel in het teken van de pre sentatie van de nieuwe cd waarom onder andere de vier winnende lied jes en een achttal 'Gaolde Aide' te beluisteren zijn. Tevens slaat deze middag in het teken van de familie dag. Dit wil zeggen dat er ook voor de kinderen verschillende activitei ten georganiseerd zijn. Uiteraard past dit geheel binnen de vereniging die de Wakkere Piëlhaas in ont vangst mag nemen. De Wakkere Piëlhaas wordt dan ook uitgereikt aan de voorzitter van Kindervakantiewerk Venray e.o. dhr. Wim Lenssen en is gepland tij dens het programma van Hazepaeper tussen 15.33 en 17.33 uur. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard BEHAAGLIJK ER OP UIT.... WINTER PARTY De koude wintermaanden staan weer voor de deur. Van 24 oktober t/m 4 november kunt u, onder het genot van een warm winterdrankje, zich op de hoogte stellen van onze mooie warme wintercollectie. Tijdens deze winterparty ontvangt u tegen inlevering van deze advertentie 25,- korting* (Bij aankoop vanaf 250,-1. 1 waardecheque per klant Tot ziens bij VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler, H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: H. SCHRAVEN Stationsweg I5a, tel. 581465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. C'oenen. F. Schmeetz, J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: G. v.d. VVEYER Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in ,het weekend ZIEKEN VERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5. tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: C. van GEMERT, tel. 580700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts. R. Eelderink en G. Ge'.lina G. GELLING en E. RUYMBEEK DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren J. BERKERS. tel. 06-52851493 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: J. BERKERS, tel. 06-52851493 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-54630234 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Onder invloed Zaterdagavond omstreeks 23.30 uur was het rijgedrag van een 46- jarige bestuurder uit Oirlo, op de rondweg Brukske, aanleiding dat de politie hem een blaastest afnam. Hij bleek behoorlijk onder invloed van alcohol te verkeren. Hij kreeg een rijverbod van acht uur, zijn rijbewijs werd ingevorderd en conform de huidige voorschriften kreeg hij een dagvaarding aangeboden. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Ttel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Erits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3