"TCm&eicj&e cUe*uite*t 50 jaar nijverheidsonderwijs in Venraj Op de bres voor 'Vader Theresa' van Madrai PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken; J. Coenen. Eindstraat 6, tel. 581275; kapelaan H. Bouman, Dr. Poelsstraat 4. tel. 511664; diaken; P. Hoedemaeckers, Whistlerstraal 1, tel. 582385. Priester in ernstig nood geval: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: ma t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: H. Lucas, evangelist. 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis overl. ouders Geurtjens-Vermazeren en lam. 11.00 Feestelijke H. Mis tgv 50-jarig huw. ouders Koningstein- van Os. 19.00 H. Mis jrd. Jan v.d. Zanden; Martha v. Valkengoed-v. Bijlevelt; Lambert Janssen en doch ter Gonny; mevr. Aben-Verdijk (coll); Mariet Clephas-Wismans (coll); Hendrik v.d. Heuvel (coll); Johan Hendriks (coll): Lei Poels (coll); Jacobus Dierx (coll): Piet Wilms (coll); overl. ouders Pijpers- Clabbers: Hendrix v.d. Heuvel (coll). Zondag: 29e Zondag door het jaar. 9.30 Latijnse hoogmis Bert v. Vegchel jrd.: overl. fam. De Vilder- Rutte: Greet Gommans-Mikkers en zoon Geert: overl. ouders V.d. Beuken-Schaeffers; Eduard v.d. Berg; Riet Bouderij-Oosterbosch en fam.; Frits Ars en fam.: overl. fam. Fleurkens-Broeks; ouders Van Baarsen-v. Toor. 11.00 H. Mis Mia Schillings (coll); An Tunnissen- Ponjee; Marian Hendriks; om kracht en genezing (TJ); jrd. Harrie Bouten; Wim Snijders (col 1Sraar Hendriks: Piet Schellen. Maandag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Joop v.d. Meiracker col 1 Jan Peter Schols en Maria Hubertina Leers; Ben Schim v.d. Loeff en ouders Savelsbergh. Dinsdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis P. Pieters (coll); uil dank baarheid voor een 70e verjaardag. Woensdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis Mechtilda Clephas (coll). Donderdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis ouders Van Kessel en zonen Jan en Teng; Theo Vermeulen en overl. fam. Vrijdag: 8.40 Rozenhoedje. 9.00 H. Mis voor alle zieken die vragen om genezing. 14.00 Feestelijke H. Mis tgv huw. Alex Lamers en Woutera Fli n sen berg. Dienbeurten: za 19.00: Marco, Loek, Rowan. Jasper; zo 9.30: W. v. Ham. T. Koopmans; 11.00: Martijn, Kevin. Stef, Sjoerd. Lectoren: za. 19.00: J. Truijen; zo 11.00: L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapei St. Annakapel Vincentiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering in de Sl. Servatiuskapei. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: B. Kuiper. Vertrek bus om 18.15 vanaf de St. Annakapel. Zondag: 10.00 Liturgieviering in de St. Annakapel. Voorganger: W. d. Hartog. Lector: P. Wittenbols. Vertrek bus 9.45 vanaf de St. Servatiuskapei. 11.15 Liturgieviering in de Vincentiuskapel. Voorganger: W. d. Hartog. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Servatiuskapei. Donderdag: 16.45 Liturgieviering in de St. Annakapel. Stiltecentrum: Maandag: 16.00-16.30 Spreekuur P. Zandvliet: 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Woensdag: 10.45-11.45 Psalmengroep. Donderdag: 14.00-15.00 Cursus over zingeving. 16.45-17.15 Yoga en meditatie. Paterskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties ma t/m vr 9.30-10.30. Leunseweg 5 of tel. 580202. Misintenties voor de hier navolgende week dienen bij de pas torie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Elke dinsdagmorgen is de kerk open van 10.00-12.00 uur voor verering van H. Antonius. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.00 Moeder en vader Oudenhoven en dochter Bertha; Miet Snijders-Folbers (coll): Helm en Eleonora Mommen en overl. ouders Janssen-Bol (coll): jrg. ouders Verbruggen-Jacobs: Nel Gommans-Arts (coll). Anna Lichteveld-Lenssen (coll): Riek en Piet Stoks-v.d. Wiel. Zondag: 8.30 Voor onze parochie Venray-Zuid. 10.30 M.m.v. Zonnelied; Jacobus Naus; overl. fam. Arts-Jansen; Herman Scholten: Jan Voesten: ouders Groenen en Dien (coll); Jan Theeuwen; overl. ouders Miehiels-Wijnen. 12.00 Doop Mike v. Gaal. Kempweg 135. 12.30 Doop Joost Mathey, Past. v.d. Gaetstr. 19. Maandag: 19.00 Theo Campsteyn (coll). Dinsdag: 19.00 Clemens Pijls. Woensdag: 19.00 Jacobus Naus; overl. ouders Lucassen-Maassen, dochter Betsie en pater Florenlius; Harrie Coopmans (coll); overl. ouders en oom. Donderdag: 19.00 Jan Mandigers: Jacob Jacobs en overl. fam. Vrijdag: 19.00 Engelbert Jansen en pap: Gerrit Dukers (verj.). In de oktobermaand zal van maan dag t/m vrijdag elke avond om 18.40 uur de Rozenkrans worden gebeden. Vredeskerk Bereikbaarheid priesters: A. Woutering. Horsterweg 57. Castenray of Leunseweg 5. tel. 580202. In ernstig noodgeval: via balie ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Leunseweg 5, ma t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur. tel. 580202. Misintenties voor de hierna volgende week dienen bij de pastorie opgegeven te worden voor deze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Jrd. Michel Truijen en fam.; Jos Jacobs. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor hel geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Huisman-PauJus en overl. kinderen; Franz Linders (coll); Jet Manders- Beks (coll); Wim v. Ham; jgt. Jan Hendrix en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis. Thema: Maria, moeder van God en onze moeder; ouders Lemmens- Stevens; Cor Thielen en zoon Toon; overl. ouders Broeren-Kerslen; Wiel Rutten; overl. ouders Broekmans- Bovee; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Herman en Sjeng v.d. Pasch. 10.00 25-jarig bestaan Eikenhofkapel; voor de lev. en overl. leden van onze harmonie; Piet Janssen en overl. fam.: Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Eikenhofkapel). Maandag: 9.00 Tot bijz. int. (met Rozenkransgebed). Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort; (met Rozenkransgebed). Woensdag: 9.00 Uit dankbaarheid voor alle verkregen gunsten (met Rozenkransgebed). 19.00 PI. Lof met Rozenkransgebed (Gregoriaans koor). Donderdag: 9.00 Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw (met Rozenkransgebed). Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor 'n goede uitkomst (met Rozenkransgebed). Misdienaarsbeurten: za 19.00: fam. Gloudemans; zo 8.30: Marly Schlepers, Danielle Wijnen, Linda Custers, Susan Felder; 10.00: Linda Wijnhoven, Erna Gooren, Laura Op den Camp. Annemiek Moraal. Collecte Wereldmissiedag: Dit weekend in alle H. Missen collecte voor de Missie. Hartelijk aanbevo len. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); Willem Michels, Wilhelmina v. Osch en zoon Frans; overl. fam. Van Dijck- Strik: Gradus Custers (kaartclub). Zondag: Wereldmissiedag. 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Leonardus Geurts en Welheimina Spreeuwen- berg. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor de vrede in deze wereld. Zaterdag en zondag collecte voor de Missie. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Emonts en kinderen; Marie en Sjang v. Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; Louis Tieten; Gertruda Vullings-Dinghs (namens Ouderenbond). Woensdag: 18.00 H. Mis. Misdienaars: za: Sandra, Wilma, Elleke. Pleuni; wo: Pirn H. en Yvonne Claessens. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Parochie Leunen 29e Zondag door het jaar; Wereldmissiedag; kerkdeurcollecte voor Wereldmissiedag. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Jacobs-v. Cruchten; Anny Willemsscn-v. Staveren; Hendrikus Bomm. echtgen. en overl. kinderen en Johanna Beclet; Leo Janssen: Grad Koonings en Leida Koonings- Hermans mndd. Teng Houben: gest. jrd. Jacob Reijnders en Truus Reijnders-Goumans en dochter Rieky. Zondag: 10.00 Hgm. wkd. Hanna Michels-Nabuurs (5); wkd. Handrie Koenen (4); gest. jrd. Helm Jenniskens, Bert Jenniskens. Anna en Mina Jenniskens. Maandag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid voor een 80-jarige: lev. en overl. leden LVB; overl. ouders Martens-Verhees en overl. fam.; gest. jrd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Leo Loenen en overl. fam.: overl. ouders Teng Swinkels en Gon Swinkels-de Lauw. Woensdag: 19.00 Lsm. Toon Hellegers en overl fam. Donderdag: 19.00 Lsm. Nellie Loonen (buurt); Wilhelmina Loonen. Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen.; Johanna Verheijen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffers, Wim Loonen en Fien Loonen- Du ij kers. Vrijdag: Geen avondmis. Misdienaars: za 19.00: Max Baeten en Jop Janssen; zo 10.00: Kim Vullings en Annelies Heidens: weekb. Groep 2;ma: Jeanne en Yvonne Theunis en René Geurts. Lectoren: za 19.00: Harry Bovée; zo 10.00: Lies v.Bavel. Overleden: Op 10 okt. overleed in hel ziekenhuis in Venray Coos de Lauw-Boom, Gussenstraat 11, in de leeftijd van 67 jaar. Na een plechtige uitvaartdienst in onze parochiekerk op 15 oktober legden wij haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rectoraat Heide Zondag: 29e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis Piet v. Kempen en overl. fam.leden Dora Camps (coll); Roel Cornelissen (5e v.d. zwd.); jgt. Petronella Claes-Derikx. Misd.: Gijs, Chiel, René, Margje, Frank, Elke. Donderdag: Gedachtenis van de H. Johannes van Capestrano, priester. 18.30 H. Mis Dora Camps. Misd.: Joep. Mieke en Loes. Rectoraat Veulen 29e Zondag door het jaar. Wereldmissiedag; kerkdeurcollec te. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt. Piet en An de Lauw-Classens en Grad Classens; Tilla Jenneskens-Poels. Zondag: 10.30 Hgm. Nelly Fleurkens-Janssen; voor de parochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.30 H Mis voorde over ledenen. Misdienaars: za: Richard Mulders, Steffan Mulders; zo: Moniek Classens, Frank Classens. Gedoopt: Rianne Clephas. Parochie Ysselsteyn 29e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Bert Derks en Josefina Lemmens; overl. ouders Arts-Teunissen en Dini; overl. ouders Philipsen- Cremers; Annie Cleven-v. Dijck (naaste collega's van Piel). Zondag: 10.45 Latijns/Ned. Hoogmis; jrd. Jeanne v.d. Berg- Swinkels; jrd. Albert Fleurkens en Fien Fleurkens-Keysers. Maandag: 19.00 Overl. parochia nen. Woensdag: 19.00 Piet Verstappen en echtgen. Vrijdag: 19.00 Overl. parochianen. In het weekend is de tweede collecte voor de Missie. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Dirk en Freek; zo 10.45: Niels, Daan, Linda en Disirée; ma 19.00: Jelle en Bram; wo 19.00: Anneke en Ronny O; vr 19.00: Danny en Tom Oktobermaand-Mariamaand: Deze maand wordt er voor de dienst van 19.00 uur op maandag, woens dag en vrijdag om 18.50 uur de Rozenkrans gebeden. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Petrus Anl. Muysers en Maria Cath. Steegs; Lei Poels (fam.); Fien Janssen-Arts (zwd. namens neven en nichten); Grad Ewals. Misd.: Janneke v. Rheden en Anke Poels. Zondag: Wereldmissiedag. 10.00 Jgt. overl. ouders Van Rijswijck- Klaassen en Handrie v. Rijswijck; om goede gezondheid. Misd.: Linda Engels en Marloes Zwitserlood. 14.00 Doop Martijn Versteegen. Woensdag: 19.00 Francina Flinsenberg-Ewals (Bond van Ouderen); Frits Hendrix; Truu Thissen. Kerk poetsen: mevr. Wismans en Poels-Driessen. Rectoraat Vredepeel Zondag: 10.00 Jgt. Frans Geven; jgt. J. v. Kasteren-Jacobs. Donderdag: 19.00 Bidden van het Rozenhoedje. Misdienaars: zo: Anita en Ronnie. Lezer: zo: Tonnie v. Hoof. Rectoraat Smakt 29e Week door het jaar; 22e Zondag na Pinksteren. In de St. Jozefkerk. Zondag: 10.00 Herman Janssen; Harrie v. Els en Gerrit; zr. Henriette; Harrie Wismans; overl. fam. Goumans-Pouwels; zr. Laurentia; Guido Janssen; Toon en Zus Joosten-v. Dijk; voor genezing; Gerardus Gooren; Piet v.d. Heijden. Lectr.: Linda Jansen. Dienb.: Linda Jansen. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis Jeu Custers (Leiding oud-Verkenners); Piet Poels; zr. Elisa; zr. Laurentia. Vrijdag: 16.30 25-jarig huw.jub. fam. Essing. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 19 oktober zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, de heer P. Molenaar uit Geldrop voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kinderne- vendienst gehouden. Na afloop wordt u uitgenodigd een kopje koffie te blijven drinken. Jehova's Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wie is God in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang; geen collecte. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: donderdag 16 oktober 1997 - Pag,, l. Tachtigjarige oud-baggeraar Niek van Dee wil ook Venray activeren In z'n vorige woonplaats Santpoort zette de nu 80-jarige Niek van Dee een hulporganisatie op voor Udavum Karangal, de instelling van 'Pappa Vidyakar' in de Indiase stad Madras. Sinds een half jaar woont de voormalige directeur van een bagger- en aan nemersbedrijf in Venray. Eigenlijk moet hij het rustig aan doen, maar de dood van Moeder Theresa en lady Diana brachten Niek van Dee ertoe om ook in Venray aandacht te vragen voor de verschoppelingen van India. (door Bert Albers) 'Helpende handen' betekent Udavum Karangal in het Nederlands. En helpen doet Steven 'Pappa' Vidyakar. In Madras huis vest zijn stichting zo'n 1250 men sen. Oude mannetjes en vrouwtjes, verkrachte meisjes, te vondeling gelegde baby's en kinderen van de straat. Ze krijgen er een dak boven hun hoofd, eten, kleding en als het kan scholing en een baantje. De stichting van Vidyakar heeft tehui zen voor pasgeboren baby's en voor kinderen van één tot achttien jaar. De organisatie heeft een centrum waar mensen met aids. geestelijk gehandicapten en uitgestotenen worden opgevangen en geholpen. Udavum Karangal beheert een bejaardenhuis, een opvanghuis voor vrouwen en heeft werkplaatsen waar kinderen eenvoudig werk leren doen. BIOSCOOP Zijn levensverhaal heeft alles wat de circa 50-jarige tot een levende legende maakt: als jongetje was hij straatventer in Madras, een stad met zo'n vijf miljoen inwoners aan de zuidwestkust van India. Hij behoed de een rijke koopman voor een ongeluk en als dank mocht de jonge Steven gaan studeren. Hij haalde universitaire graden in psychiatrisch sociaal werk. sociologie en rechten, plus de nodige andere diploma's. Hij werkte in psychiatrische inrich- Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst. tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag 19 oktober om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. P. v.d. Kraans, Bleskensgraaf. 's Morgens is er kinderoppas. Bijbelonderwijs/Catechisatie: I.v.m. de herfstvakantie is er volgen de week geen catechisatie. Bijbel/Contacavond: Op donder dagavond 16 en 30 okt. in gebouw Rehoboth. De aanvang is 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Gedenk de Venrayse orden met een teken Ais dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Stichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 l.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Aanmelden van leerling voor de in september 1947 te openen dag ambachtschool. Voorlopig alleen voor leerlingen die zich willen bekwamen in het timmervak. Voor de metaalvakken zal de inschrijving pas in 1949 mogelijk zijn. Aanmeldingen van maandag 7 tot en niet vrijdag 11 juli bij de secreta ris van het schoolbestuur de heer Frans Vermaaten. De lessen zullen gegeven worden in de oude jon gensschool in de Schoolstraat. Tot directeur is benoemd de heer P.J. Oomens, thans leraar aan de R.K. Ambachtsschool te Roosendaal. Op 23 oktober 1947 werd defini tief gestart met de lessen. Er werd gebruik gemaakt van één lokaal in de oude jongensschool. Men hoopt spoedig de rest van het schoolge bouw klaar te maken voor verder vakonderwijs. Op donderdag 2 september 1948 werd de ambachtsschool ingeze gend door mgr. Van Rijt (bisschop pelijk inspecteur van het nijver heidsonderwijs). In februari 1950 werd aan archi tect J. Colsen opdracht gegeven voor de bouw van een permanente ambachtsschool, die gebouwd gaat worden op een terrein gelegen aan de Overloonseweg rond boerderij 'de Tol'. De openbare aanbesteding van de school had plaats op 19 juli 1951. Het werk werd gegund aan de laag ste inschrijver, de fa. Poels uit Horst voor een bedrag van ƒ285.170,-. Voor ƒ34.550,- mocht de fa. Fonck uit de Hofstraat de elektrische kracht- en lichtinstallatie aanleggen. Met de werkzaamheden werd gestart op 23 oktober 1951. Door burgemeester Janssen in aanwezig heid van bestuur, directeur, genodig den en leerlingen werd op 24 okto ber 1951 (zie foto elders in dit blad) de eerste spade in de grond gesto ken. Op 15 oktober 1952 werd de nieu we ambachtsschool in gebruik Dader diefstal bromfiets aangehoudi Een 18-jarige Venraynaar aangehouden inzake diefstal. P oktober, van een zwarte Vespa' een 17-jarige plaatsgenoot, bromfiets stond toen bij een wot aan de Vivaldistraat. Op dejoit man werd het snelrecht van toe; sing verklaard wat betekende hem een dagvaarding werd reikt om voor de rechter te ve nen. SANTPOORT HOUSE Niek van Dee raakte betrokken bij het werk van Steven Vidyakar toen hij een jaar of vier a vijf geleden werd benaderd door diens organisa tie. Madras is voor de gewezen aan nemer geen onbekend terrein. Na z'n pensionering raakte hij betrok ken bij een bedrijf dat actief is in de scheepsbouw. Die onderneming bestemt jaarlijks tien procent van de winst voor goede doelen en in dat kader meldde zich ook Udavum Karangal. Het directe resultaat was Santpoort House, een soort sociale werkplaats waar lichamelijk en geestelijke gehandicapte mensen kunnen revalideren. Behalve een mooi project in Madras is Santpoort House ook een voorbeeld van oecu menische samenwerking weet Niek van Dee: "De drie plaatselijke kerk gemeenschappen. katholiek, gere formeerd en hervormd, zijn bij het initiatief betrokken en het heeft zelfs geleid tot een blijvende voor beeldige samenwerking, ook op oecumenisch terrein", ZIEKENHI Van Dee was niet van plan om z'n verhuizing naar Venray opuit te beginnen met een actie v Pappa Vidyakar. Temeer daar leeftijd en gezondheid hel eigen' niet meer toelaten. Maar voIgei projecten staan voor de deur kleine polikliniek voor de bewt van achttien om Madras lig dorpen. Ook is al grond ge voor de bouw van een zieke met honderd bedden. "Dat over vijf jaar klaar zijn en Nederlandse sponsor zal. zo verwacht, een belangrijke bij leveren aan de realisatie", ze Dee. En aangezien de helpen den van Vidyakar hun werk doen zonder steun van de ovei heeft de bejaarde aannemer maar weer de draad opgepü] hoopt de Venrayse samenlevif zo warm te kunnen maken voo werk van Udavum Karang'i Santpoort. Plannen om zelf plaatselijke hulporganisatie of tuigen heeft hij niet <li" Voorlopig eerst maar eens help ject onder de aandacht brengen1 andere organisaties die in Ven actief zijn op het terrein van onl' kei ingssamen werking. Niek Dee heeft al contact gezocht mei Winkel van Sinkel en met en» kerkgenootschappen, in de hoop zij iets voor z'n Pappa Theresa nen betekenen. genomen, althans wat de bovenver dieping betreft. Dan beginnen de nieuwe avondcursussen en men wilde deze graag huisvesten in de nieuwe school. Het betreft hier een 120-tal leerlingen die op deze avondcursus theorieles krijgen in de vakken: metselen, timmeren, stu kadoren, bankwerken, elektriciteit, loodgieter, autotechniek en schilde ren. Zijn deze avondcursussen onder dak dan verhuist langzaam maar zeker de dagschool naar haar nieu we stek. Maar voor het zover is schrijven we wel 1953. In 1959 is de oude ambachtsschool afgebro ken. Eerstejaars leerlingen van de in 1947 opgerichte RK Nijverheids dagschool te Venray, gefotografeerd vóór de tot Ambachtsschool ver bouwde Lagere School aan de Merseloseweg (tegenover de bio scoop). Bovenste rij v.l.n.r.: Martien Peelers, Venray; Martin v.d. Munckhof, Venray; Gerrit v. Geenen, Venray; Sraar Tissen, Aijen; Leo Wijnhoven, Oirlo; Harrie Euwals, Geysteren; Harrie Reijnders, Venray; Wim Fleurkens, Venray (2e jaars) en Engelbert Nellen, Smakt. Derde rij: Pier Fleurkens, Veulen; Sjeng v. Meijel, Merselo; Wim v. Osch, Leunen; Jan Vermeulen, tingen, een lepra ziekenhuis en een halfjaartje bij de beroemde Moeder Theresa. Als hij op een dag een baby'lje vindt op de stoep voor een bio scoop, is dat het begin van z'n nieu we leven. 'Wat kan zo'n kind nou misdaan hebben om zo'n lot te ver dienen?', denkt Vidyakar en neemt de baby mee naar huis. Het bleef niet bij dat ene baby'tje, hel werd een hele organisatie, helemaal draai end op vrijwilligers en dankzij gif ten en donaties van particulieren en bedrijfsleven. Tegenwoordig zijn Udavum Karangal en 'Pappa' Vidyakar een begrip. Tenminste in Madras. In Nederland kent nauwe lijks iemand deze man, die Niek van Dee de 'mannelijke Moeder Theresa' durft te noemen. Alleen in Santpoort weten ze van de hoed en de rand. Daar haalde de stichting 'Santpoort helpt Madras' enkele jaren geleden 240.000 gulden op voor Udavum Karangal. Steven Vidyakar, de "mannelijke Moeder Theresa helpt hier enkele kinderen maar ook oudere mensen in Madras krijgen luilp van hem en zijn organisatie Niek van Dee wil hoopt de Venn samenleving warm te kunnen ld voor het werk van Vidyakar. Oostrum; Jan v. Sraar in 't Hulst, Jacobs, Lull en P.J.I. (directeur). Tweede rij: Gerrit Wanssum; Jo Wijnhoven. Wanssi Piet Jacobs. Leunen; Piel v. H< Venray; Nol Jans-Beken. Veni Rinus v.d. Heuvel. Venray; Gt Martens, Leunen en Piel Haeej Lull. Onderste rij:Gerrit Ehren, Vei Theo v. Els, Wanssum; Verbeek, Venray; Wiel Vollek i Wanssum; Frans v. Waaijenbi Venray; Gerrit v. Meijel, Leuncni jaars) en Huub Thuyls, Lull. Jan v.d, Pu;

Peel en Maas | 1997 | | pagina 18