dMM Bekendmakingen gemeente Ven ray woningwet wet ruimtelijke ordening wet milieubeheer Petrus 'B andenkerk Succes Wereld jongerendagen Het vormsel 40 jaar RKK nog onverklaarbaar Thuiskomst Gedicht in onze Parochie Met beide benen op de grond PEEL EN MAAS donderdag 16 oktober 1997 - Pagjna Ingekomen bouwaanvragen Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand aan een overzicht van de in de afgelopen week bij burgemeester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een carport aan de Zwanebloem 20 te Venray tnv H. Hofman, Zwanebloem 20; het bouwen van een garage/berging aan de Pelgrimslaan 9 te Smakt tnv M.P.M. Beerkens, Pelgrimslaan 9; het veranderen van een bestaande gevel aan de Grote Markt 21 te Venray tnv W.H. Verheyen. Eikenwal 20 te Horst; het bouwen van een woonhuis aan de Wilhelmina Sangersstraat te Venray tnv L.W.F. Nix, Schoolstraat 359 te Tilburg; het bouwen van een bedrijfswoning aan de Maasheseweg 80a te Venray tnv J.W.L.M. van der Sterren, Maasheseweg 80a; het wijzigen van de verleende bouwvergunning nr. 1997.1962 tnv J.W.L.M. van der Sterren, Maasheseweg 80a te Venray; het bouwen van een stallingsruimte aan de Knopkruid 37 te Venray tnv W.H.G. Franssen, Knopkruid 37; het bouwen van een woning aan de Suze Robertsonstraat te Venray tnv Fam. De Langen, Etudestraat 18 te Venray; het vergroten van de woning aan de Geijsterseweg I la te Oostrum tnv E.G.T.H.van Mill,Geijsterseweg I la; het bouwen van een tuinkamer en tuinberging aan de Penningkruid 4 te Venray tnv I.M.Turner, Penningkruid 4; het vergroten van een warenhuis aan de Geijsterseweg 29 te Oostrum tnv P. Verrijdt, Geijsterseweg 29; het vergroten van een varkensstal aan de Kiekweg 21 te Venray tnv Maatschap Van Ass, Kiekweg 21 het bouwen van een garage/berging aan de Kardinaal van Rossumstraat te Venray tnv C.H.M. van Loo, Oostsingel 8 te Venray; het bouwen van 24 woningen aan de Joke Smitstraat te Venray tnv Janssen de Jong, Postbus I3I te Son en Breugel; het bouwen van een carport en tuinmuur aan de Maasheseweg 61 te Venray tnv M. Heijnen, Maasheseweg 61; het vergroten van de woning aan de Vossestaart 20 te Venray tnv Fam. Sahin.Vossestaart 20. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. het vergroten van de woning aan de Knopkruid 29 te Venray tnv D.J.H. Verwoert, Knopkruid 29; het vergroten van de woning en het bouwen van een berging en carport aan de Geijsterseweg 12 te Oostrum tnv A.M.W. Houwen, Geijsterseweg 12; het bouwen van een carport aan de Mozartstraat 6 te Venray tnv W.F.A.B. Schwachöfer, Mozartstraat 6; het bouwen van een carport aan de Mozartstraat 5 te Venray tnv A.RL.M. Cox, Mozartstraat 5; het veranderen van een veranda tot serre aan de Goetzenhof 9 te Oostrum tnv H.M.J. van de Weegh, Goetzenhof 9; het vergroten van de tuinberging aan de Lodewijkhof 8 te Venray tnv M.G.L. Schapendonk, Lodewijkhof 8; het vergroten van de garage aan de Smakterveldweg 7 te Venray tnv A.J.M. Heetkamp, Smakterveldweg 7; het veranderen en vergroten van het toegangsportaal/hal aan De Hoge Beek I t/m I00 te Venray tnv Woningstichting Noord-Limburg, Postbus 210 te Venray; het bouwen van een varkensstal aan de Peelweg 37-39 te Ysselsteyn tnv RJ.WJ. van Dijck, Peelweg 39 te Ysselsteyn. Zij die menen door de afgifte van een of meer van deze vergunningen rechtst reeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken na de dag, waarop de beschikking is toegezon den of uitgereikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Bouwtoestemming op bouwmelding Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaan de bouwmelding bouwtoestemming afgegeven. het plaatsen van een tuinkasje aan de Kempweg 31 te Venray tnv J.W.G. Verspaget, Kempweg 31 Zij die menen door de afgifte van deze bouwtoestemming rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 6 weken nadat de beschikking is toegezonden of uitge reikt. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een bezwaarschrift binnen 5 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. Procedurestart artikel l8aWRO t.b.v, bouwmelding Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde her ziening bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwmelding. het plaatsen van een blokhut/tuin huisje aan de Bosschermolen 2 te Venray tnv J.P.M. Dorssers, Bosschermolen 2. De op de bouwmelding betrekking heb bende stukken liggen met ingang van 17 oktober 1997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de balie Publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen schrif telijk bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Bouwvergunning aangevraagd Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bouwaan vragen medewerking te verlenen. het bouwen van een serre aan de Vingerhoedskruid 17 te Venray tnv G.P.M. Creemers, Vingerhoedskruid 17; het bouwen van een carport aan de Zwanebloem 22 te Venray tnv F.J.M. Boom, Zwanebloem 22; het bouwen van een carport aan de Zwanebloem 20 te Venray tnv H. Hofman, Zwanebloem 20; het uitbreiden van de woning aan de Kamperfoelie 45 te Venray tnv P.J.W.G. van Hout, Kamperfoelie 45; het vergroten van de woonkamer en keuken aan de Kamperfoelie 73 te Venray tnv T.G. Verleg, Kamperfoelie 73; het verbouwen van een woning aan deTestrik I te Merselo tnv C.J.P. van Dijk.Testrik I; het oprichten van een loods/opslag ruimte aan de Peelweg 8 te Ysselsteyn tnv J. van Dijck, Peelweg 39 te Ysselsteyn. De op de bouwaanvragen betrekking hebbende stukken liggen met ingang van 17 oktober I997 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de afdeling publieksdiensten. Gedurende deze termijn kunnen even tuele bedenkingen bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 16 oktober 1997 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van afdeling Bouwen en Milieu, C.Th. van Velzen Bekendmaking Vestiging voorkeursrecht Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken op grond van artikel 4, lid I van de Wet voorkeurs recht gemeenten (verder aan te duiden met Wvg) bekend, dat de gemeente raad op 30 september 1997 besloten heeft aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10 tot en met 24,26 en 27 Wvg van toepassing zijn, de gronden gelegen in het gebied de Hulst II, zulks op grond van artikel 8 Wvg. Het raadsbesluit ligt tezamen met het raadsvoorstel en bijlagen, bevatten de de kadastrale kaart en lijst met aan gewezen percelen en met de namen van eigenaren c.q. rechthebbenden op een beperkt recht, met ingang van de datum van inwerkingtreding van het voorkeursrecht voor iedereen ter inza ge in het Raadhuis, Raadhuisstraat I, op de afdeling Publieksdiensten, geopend op maandag van 09.00 tot 17.30 uur, dinsdag tot en met donderdag van 09.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 13.00 uur (m.u.v. zon- en feestdagen); buiten deze tijden na tele fonische afspraak met de afdeling Economische Ontwikkeling (tel. 0478- 523534). Het besluit treedt in werking de dag na de bekendmaking ervan in de Staatscourant. De bekendmaking is opgenomen in de Staatscourant van 2 oktober I997. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht (verder aan de duiden met Awb) kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen een termijn van zes weken een bezwaarschrift indienen. Deze termijn vangt aan op de dag na de dagtekening van deze bekendmaking. Het bezwaarschrift moet worden ingediend bij de gemeenteraad van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray, moet voorzien zijn van een dagteke ning en van de naam en het adres van de indiener.Verder dienen aangegeven te worden het besluit waartegen bezwaar gemaakt wordt en de gronden van het bezwaar. Degene(n) die een bezwaarschrift heeft/hebben ingediend, kan/kunnen tevens op grond van artikel 8:81 Awb de president van de Arrondissementsrechtbank te Roermond verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijl de spoed, gelet op de betrokken belan gen, dat vereist. Venray, I oktober I997 Burgemeester en wethouders van Venray drs.J.F.H.A.B.Waals, burgemeester drs.A.W.M.de Bever, secretaris Vergunningaanvragen Een groot aantal bedrijven en inrich tingen is verplicht om krachtens de Wet milieubeheer een milieuvergunning aan te vragen. In de milieuvergunning wor den milieuvoorschriften opgenomen in het belang van de bescherming van het milieu. De procedure kent 2 fasen: 1. de fase van het opstellen van het ontwerp van het besluit; 2. de fase van het opstellen van het besluit; Bij iedere fase wordt de beslissing op een aanvraag ingevolge de Wet milieu beheer en de Algemene Wet Bestuursrecht bekendgemaakt (hoofd stuk 13 Wet milieubeheer en afdeling 3.5 van de Algemene Wet Bestuursrecht). Besluiten Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray maken bekend dat zij vergunningen krachtens de Wet milieu beheer hebben verleend aan: 1X.P.S. b.v., Keizersveld 71 -c, 5803 AP te Venray voor een vergunning op grond van artikel 8.1 lid I van de Wet milieubeheer voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting bestemd voor het reinigen en repareren van kopieerapparaat onderdelen, gelegen aan de Keizersveld 22 te Venray; 2. Maatschap Clephas-Jacobs, Jaegerhofweg 8, 5814 AL te Veulen voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning op grond van artikel 8.4 van de Wet milieubeheer voor een mestvar- kenshouderij en een vollegronds- tuinbouwbedrijf, gelegen aan de Jaegerhofweg 8 te Veulen. De vergunningen worden onder opleg ging van voorschriften en/of beperkin gen in het belang van de bescherming van het milieu verleend. Het besluit en alle overige op de aan vraag betrekking hebbende stukken lig gen ter inzage van 16 oktober 1997 tot 27 november I997 in het gemeentehuis, Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 uur en op de overige werkdagen van 09.00 uur tot I 3.00 uur (balie Publieksdiensten). De stukken kunnen ook, na telefonische afspraak (0478-523630), op elke don derdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weken met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) worden gericht aan de Raad van State, afdeling Bestuursrechtspraak, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Na afloop van de beroepstermijn wordt de vergunning van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening (waaronder een schor- singsverzoek) is ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Meldingen Wanneer voor een inrichting reeds een vergunning is verleend kan voor veranderingen van die inrichting en van de werking daarvan in bepaalde gevallen worden volstaan met een melding krachtens artikel 8.19 van de Wet milieubeheer.Voorwaarde hierbij is dat redelijkerwijs moet worden aangeno men dat de veranderingen geen gevol gen hebben voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen hebben voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrich ting veroorzaakt. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een mel ding is binnengekomen van: IW. Litjens, Laagriebroekseweg 26, 5809 ET te Leunen voor het wijzi gen van een stal in een werktuigen- loods, gelegen aan de Laagriebroekseweg 26 te Leunen. De melding kan worden ingezien van 16 oktober I997 tot 30 oktober I997 in het gemeentehuis. Raadhuisstraat I te Venray, op maandag van 09.00 uur tot 17.30 en op op de overige werkdagen van 09.00 uur tot 13.00 uur (balie Publieksdiensten). De stukken kunnen gedurende genoemde weken ook, na telefonische afspraak (0478-523630), worden ingezien op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur. A.M.v.B.-meldingen Gelet op het bepaalde in de Wet milieubeheer (artikel 8.40 Wm) is bij Algemene Maatregel van Bestuur (A.M.v.B.) een aantal categorieïn van bedrijven vrijgesteld van de vergunning plicht. In deze algemene maatregel van bestuur zijn voor die inrichtingen alge mene regels gesteld welke nodig zijn in het belang van de bescherming van het milieu. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat er een A.M.v.B.-melding is binnengekomen van: IPrimagaz Nederland B.V., Postbus 85, 7200 AB te Zutphen voor het oprichten van een inrichting voor het bewaren van propaan ingevolge het Besluit opslag propaan milieube heer, gelegen aan de Loobeek I te Smakt. Berichten van onze kerkgemeenschap 1997-10 Uit een verslag van het interview op t.v. van kroonprins Willem - Alexander In dat verband kwam ook het feit dat dc prins vorig jaar geloofsbelijde nis heeft gedaan ter sprake. "Religie speelt voor mijn persoonlijk leven een rol. Ik ben zelf overtuigd gelovig. Mijn toekomstige echtgenote zal daar goed in mee moeten kunnen gaan." Hij noemde zijn groei naar de belijde nis "een lang traject". "Het geloof is iets datje leidt in dit leven. Al wordt dal wel eens gezegd, ik geloof niet dat hel doen van geloofsbelijdenis uil de tijd is. Om goed te kunnen functione ren in deze multiculturele samenle ving moetje eigen wortels goed ver zorgen en verankeren." Je bent niet dood - de Heer heeft je geroepen, bij Hem te wonen iri zijn glanzend huis. Je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken. Je hebt ze nu - want je bent veilig thuis. Je bent niet dood - je mag voor eeuwig leven. Je bent verlost van onvolkomenheid, van pijn en verdriet. God zal je geven: een onbegrensd geluk in onbegrensde tijd. Je bent niet dood - maar ach, zij zullen je missen. Zoals een mens de meest geliefde mist. De jaren van geluk zijn nooit meer uit te wissen. En wij gelo ven: God heeft zich niet vergist.... Werden door het DOOPSEL kind van God en lid van onze geloofsgemeenschap: Daniël Bosman, Dylan Fermont, Agnes Schim van der Loeff, Mario Janssen, Chelle Claassen, Simon Bom, Anne Dhondt, Nina Goumans, Agnes Thuijnh, Janneke Vekens, Melissa van Sinten, Rick Ponjee, Stan Litjens, Reno Vaessen, Cèleste Linskens, Rowena Thielen, Gijs Wester. door Agnes Een mens lijdt dikwijls het meest, door het lijden wat hij vreest. Doch dat nooit op zal dagen, zo heeft men meer te dragen dan God te dragen geeft. Het leed dat is, drukt niet zo zwaar, Als vrees voor allerlei gevaar, maar komt het eens in huis, dan helpe de Here altijd weer en geeft hij kracht naar kruis. Gingen ons door de DOOD voor naar het eeuwig Vaderhuis: Harrie Wismans 82 jaar, Pierre Kunzler 67 jaar, Paulina Ariaens- Roijers 90 jaar. Toon Kurstjens 41 jaar, Cor Weijers 72 jaar, Sjaak Creemers 51 jaar, Annemie Sleegs- Bonants 48 jaar, Wim Snijders 66 jaar. Mies Arts-van Bragt 77 jaar, Gerrit Arts 68 jaar. To Linders-Goumans 82 jaar. Bijna een week lang voltrok zich in augustus in de Franse hoofdstad een groot feest van jonge gelovigen; een feest van geloofsverdieping, feest van vele contacten en vriendschappen. Een feest dat uitbundig gevierd werd overal in Parijse kerken, straten en metro's, uitmondend in twee grootse plechtig heden op de renbaan Longchamps in het Bois de Boulogne. Op zaterdag avond doopte Johannes Paulus 11 tij dens een indrukwekkende avondwake tien jonge mensen. De honderdduizen den jonge pelgrims brachten vervol gens de nacht door op de renbaan in de open lucht om op zondagmorgen met de paus de eucharistie te vieren. Volgens de politie namen maar liefst 1,2 miljoen mensen aan de viering deel. "Geen gemakkelijke boodschap". Tijdens de afsluitende persconferen tie zei Billé zich af te vragen hoe het komt dat zoveel jongeren de paus als een idool toejuichen terwijl zij daarna "doen wat zij zelf willen". Misschien omdat de paus niet kwam om hen in het gelid te zetten maar om Jezus Christus te verkondigen", gaf Billé zichzelf hardop bedenkend als ant woord. De aartsbisschop van Parijs, kardinaal J.-M. Lusliger trok de lijn van de voorzitter door. "Inderdaad, de wereldjongerendagen tonen iets nieuws in de samenleving. Maar het nieuwe beperkt zich niet alleen tot jon geren. Jongeren vormen geen afgeslo ten deel van de samenleving. Nieuw voor Lustiger is dat jongeren massaal zeggen van de paus te houden. "Waarom gebruiken zij dat woord en geen ander? Dit terwijl de paus vol gens velen geen makkelijke boodschap brengt?" Ook Lustiger beantwoordde zijn vraag hardop denkend: "De meest actuele kwestie is de vraag of er red ding is voor de mensheid. De paus is de enige wereldleider die deze vraag durft te stellen," Duidelijk Het programma in Parijs voorzag op drie ochtenden in catechese-bijeen komsten. De kardinalen Danneels, Simonis en bisschop Van Luyn ver zorgden catechese voor de in totaal ruim 1.000 Nederlandstalige deelne mers, De reacties van de jongeren op deze vorm van geloofsverdieping was opvallend positief. Geprezen werd de duidelijkheid waarmee de bisschoppen spraken, dc voorbeelden uit hun eigen leven, de directe taal. Ook waren de bisschoppen Wiertz, Bomers en Punt aanwezig. "Hoop van de wereld" Op donderdagmiddag vond de eerste ontmoeting met paus Johannes Paulus 11 plaats. Een massale ontmoeting. Inmiddels bleek het aantal deelnemers te zijn opgelopen tot een half miljoen. De pausmobiel had grote moeite om door de menigte te komen. De paus werd ingehaald als een rockster. Op swingende klanken van de negro-spiri- tual "O happy days", gezongen door Dee Dee Bridgewater, kwam de paus begeleid door vele spreekkoren aan op het zonovergoten Champs-de-Mars, het park onder de Eifeltoren. Een zichtbaar aangedane maar ook ver moeide paus hield de jongeren voor de "hoop van de wereld" te zijn. "Jullie verlangen naar een leven dat gebaseerd is op ethische en spirituele waarden. Wie zijn medemens liefheeft, is niet op eigen voordeel uit. Hij weet dat ieder mens zijn eigen waarde heeft." Franse media troefden elkaar af in het vinden van superlatieven. Verbaasd en met bewondering werd de Woodstock-ach- tige massa beschreven. De vele politie- eenheden konden werkloos toezien. "Catho-pride" schreef Le Parisien, zonder cynische ondertoon. "Ga op weg" De laatste morgen, toen zo'n 1,2 miljoen gelovigen zich voor de eucha ristie op Longschamps hadden verza meld vroeg de paus de jongeren om het evangelie van Christus daadwerkelijk uit te dragen. "Ga nu op weg, langs de paden van de mensheid, en blijf één in de kerk van Christus. Vergeef en ver zoen. Toon het evangelie. Wees disci pelen en getuigen van Christus. Bouw aan een beschaving van liefde." Tot slot maakte hij bekend dat de dertiende Wereldjongerendagen in het Jubileumjaar 2000 in Rome gehouden zullen worden. Tol slot.... In Nederland hebben we maar weinig hiervan gehoord, en het weinige dat in de pers kwam was nogal aarzelend van toon. Heel anders was het enthousiasme van één der deelnemers, onze kapelaan Bouman, die je zeker niet zweverig of kwezelachtig kunt noemen! Dus wilt U een voortzetting van dit verslag, of denkt een jeugdig iemand aan deelna me in 2000, bel hem! Hij geeft een jeugdig ooggetuigeverslag. Goede din gen gebeuren er ook in onze kerk, ver weg én dicht bij... J. COENEN past. - deken Traditioneel zijn we er vroeg bij met het Vormsel. Op 22 november a.s. om 19.00 uur zijn de leerlingen van de groepen 8 in de gelegenheid het Sacrament van het Vormsel te ontvan gen. Namens de bisschop komt vicaris dr. H. Schnackers dit sacrament toe dienen. Veel is er over dit Vormsel te zeggen. Op de eerste plaats: hel hoort thuis in het rijtje Doopsel - H. Mis (eerste H. Communie) - Vormsel. Eén van de bedoelingen van het Vormsel is de Vormeling te binden aan Jezus Christus binnen de kerkgemeenschap: het is dus óók een keuze voor de kerk! Vervolgens neemt de Hernieuwing van de Doopbelofte een duidelijke plaats in binnen het ontvangen van het Vormsel. De Vormeling kiest nu zélf voor het geloof. Zijn ouders deden dit namens hem (of haar) bij het Doopsel. Nu bekrachtigt de Vormeling de keuze van zijn ouders en verklaart a.h.w. dat hij zélf "de handen aan de ploeg gaat slaan". Het eigene van het Vormsel is de zalving met chrisma-olie. De Vormeling krijgt daardoor de kracht als christen te leven en in woord en daad te getuigen van zijn geloof. Dit alles vraagt om een bewuste keuze. Het is goed om te bedenken dat alles wat waard is om gedaan te worden, ook waard is om goed gedaan le wor den, óók de verzorging van je geloofs leven. En mocht de Vormeling (in overleg met zijn ouders) er niet uitko men, dan kan uitstel van Vormsel een goede keuze zijn; het laat zien dan men minstens heeft nagedacht! Ondergetekende is tenslotte altijd in voor een gesprek J. Coenen past. - Deken De katholieke kerk in ons land heeft eigen zendtijd, net zoals de reformato rische kerken, het joods kerkgenoot schap, de humanisten, moslims en andere groeperingen. Veertig jaar geleden werd het RKK opgericht, waarbij de verzorging van de "katho lieke" zendtijd aan de KRO werd toe vertrouwd. Op 8 november wordt het veertigjarig bestaan gevierd, met als thema God in Nederland. De Bisschoppen vinden het belang rijk via hun zendtijd te laten zien waar het in de katholieke gemeenschap om gaat. "Radio en tv zijn belangrijke media om een breed publiek iets van onze boodschap te laten zien", aldus "mediabisschop" F. Wiertz van Roermond. Hij bespreekt regelmatig met zijn collega's hoe de RKK-zend- tijd kan worden ingevuld. De bis schoppen zien de zendtijd niet als een preekstoel. Ze willen juist dat ook mensen die (bijna) nooit in de kerk komen, geïnteresseerd raken in de thema's die ze naar voren brengen. Top-programmma's Elke zaterdag is er Kruispunt-radio (Radio 119.00-19.30 uur), en op zon dag de eucharistieviering (Radio 5, 11.02 uur). Aansluitend zijn er kerke lijke actualiteiten in Na de zegen (12.05 uur), daarna volgt het weke lijks gesprek mat de bisschop om 12.50 uur. Ook op televisie is er een eucharistieviering, met aansluitend het programma De catechismus (Nederland 1, 10-11 uur). Op zondag avond wordt her RKK-actualiteiten- programma Kruispunt uitgezonden (Nederland 1 ,22.00 - 23.00 uur). Kruispunt hoort tot de top van gods dienstige programma's op de Nederlandse televisie. Op woensdag avond is er Studio RKK Nederland 1 19.00 - 19.30 uur). Bij her RKK zijn ook documentaires en series te zien als Mensen over God en Adbijen. In de KRO Krant wordt regelmatig aandacht besteed aan de programma's van de RKK/KRO. Aan te vragen via: Antwoordnummer 2334, 1200VB Hilversum, géén postzegel nodig. Colofon Info over de St- Petrus'Bandenkerk en het dekenaat verschijnt om de vier weken. Redactie-adres: Niessenstraat 9. 5801 RN Venray, of deken Coenen, Eindstraat 6,Venray. Opdrachtgever: Kerkbestuur St.- Petrus'Banden. Zij vertelden hel mij als een leuke herinnering uit hun verkeringstijd, de tijd datje alleen maar in de wolken bent. Ze gingen een rondje fietsen, maar als je gek op elkaar bent, blijf je niet steeds naast elkaar rijden. Je fietst niet alleen om te fietsen. Een zoen moet er ook bij kunnen, onder het rijden door. Ze probeerden het, en boem, daar lagen ze op de grond. De schade viel mee, maar dat was eens en nooit meer. Ze konden er nog steeds om lachen. Dit voorval vertel ik niet zomaar als een aardigheidje. Je kan het een diepere betekenis geven. Ik bedoel dit: om te zoenen moet je grond onder de voeten hebben. Vogels kunnen het niet vanwege hun snavels, maar onder het vliegen gaat het zeker niet. Liefde hangt niet in de lucht, het is niet met alle winden meewaaien. Hel vraagt een basis, een fundament. Drijfzand Jezus heeft eens gezegd dat wie een huis bouwt, dit moet doen op vaste grond. Niet op drijfzand, want als de wind komt moet het huis niet omwaaien. Jezus bedoelt ermee; je moet geen luchtkastelen bouwen, niet in woorden of dromen blijven steken, maar dóen. De daden zijn een goed fundament. Liefde is pas sterk in de zorgen, in de bezigheden voor elkaar. Anders blijf je zweven en klapje tegen de grond. Het paar van hierboven zal na de valpartij de schade wel opgenomen hebben. En toen elkaar een zoen gegeven hebben, met de benen op de grond. Dat vermoed ik omdat ze door alle jaren, door alle moeiten heen, nog steeds van elkaar houden. Dirk Braakman, Pastor Laurentiusparochie, Ouddorp Sint Pancras. De melding kan worden ingezien van oktober 1997 tot 30 oktober 199/ het gemeentehuis, Raadhuisstraat G Venray, op maandag van 09.00 uur nuf 17.30 uur en op de overige werkdaw |U van 09.00 uur tot 13.00 uur (bat ie Publieksdiensten). g[i De stukken kunnen gedurende dei L weken ook, na telefonische afspraj 1L (0478-523630), worden ingezien ope| donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uui Bovengenoemde meldingen moeten nu^e worden beoordeeld. t Verzoek tot intrekking van l' de milieuvergunning pa De Wet milieubeheer biedt de mog; 1 lijkheid tot intrekking van de milieuvet gunning. Hiervoor geldt een bijzonden procedure die in paragraaf 3.5.6 vand Algemene wet bestuursrecht staj ^1 beschreven. Nadat het bevoegd gezj haar voornemen tot intrekking hef n aangegeven, wordt het ontwerp- beslu i genomen. Besluiten Burgemeester en Wethouders vand gemeente Venray maken bekend dati - in belang van de bescherming van ha P! milieu de milieuvergunning gedeeltel:, -- intrekken van: leb 1L.H.M. Philipsen, Lollebeekweg 4; (NI 5811 AL te Castenray voor 4 8ol milieuvergunning nr. 94.9263 vos nisj het houden van pensionhonden s loei kennelhonden, opslag voer en mes argi en het fokken van jonge hondei nn gelegen aan de Lollebeekweg 40 Castenray. De intrekking geldt t( behoeve van de uitbreiding metee aantal dieren van de inrichting ai' de Jaegerhofweg 8 te Veulen. 0 Burgemeester en Wethouders van gemeente Venray maken bekend dat in belang van de bescherming van li« lfri milieu de milieuvergunning gehe^ intrekken van: 2. H.M.L. van Dijck, Peelweg 39, 5811 fj AD te Ysselsteyn voor de milieuver. gunning nr. 950 voor een varkens. DJP mesterij en rundveehouderij, gele. ior gen aan de Peelweg 8 te Ysselsteyn. De intrekking geldt ten behoeve va: de uitbreiding met een aantal diere: oor van de inrichting aan Kempkensberg 9 te Ysselsteyn. Het besluit en alle relevante stukke» lenl c.q. gegevens liggen ter inzage van li 81 oktober 1997 tot 27 november 1997fe 04' het gemeentehuis. Raadhuisstraat I Venray, op maandag van 09.00 uur 17.30 uur en op de overige werkdagK f' van 09.00 uur tot 13.00 uur (bak Publieksdiensten). De stukken kunne ook, na telefonische afspraak (0478. 523630), op elke donderdag van 16.30 uur tot 19.30 uur worden ingezien. Gedurende een periode van zes weke met ingang van de dag na de dag van de terinzagelegging beroepstermijn) ka bij de afdeling Bestuursrechtspraak va de Raad van State een beroepschrift worden ingediend door: F1 a. degenen die bedenkingen hebber inpfihrarhf repen her nnrwern m lijf k Kr UB ingebracht tegen het ontwerp va het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebbs Jfb( gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp vï DR isje het besluit; c. degenen die bedenkingen hebbek (hi tegen wijzigingen die bij het nems m. van het besluit ten opzichte van hs fjcj ontwerp daarvan zijn aangebracht |c d. belanghebbenden aan wie redëlj kerwijs niet kan worden verweta jj7 geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen het ontwerp van besluit. Het beroepschrift moet (in tweevoud) fin worden gericht aan de Raad van State, IK afdeling Bestuursrechtspraak, postbus ge 20019.2500 EA 's-Gravenhage. t Na afloop van deze termijn wordt(f vergunning van kracht, tenzij vóór deB Wn datum beroep is ingesteld en een vee ere zoek tot het treffen van een voorlopig; "lei voorziening (waaronder een schorsing!, fev verzoek) is ingediend. Het verzoek toi het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voor. zitter van de afdeling looi Bestuursrechtspraak van de Raad va )e' State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Het besluit wordt niet eer der van kracht dan nadat op dat ver zoek is beslist. Venray, 16 oktober 1997 Burgemeester en wethouders voof. noemd, namens dezen, het hoofd va afdeling Bouwen en Milieu, Commissie begraafplaats De Bestuurscommissie Begraafplaat loei vergadert a.s. maandag, 20 oktober hebb om 15.30 uur, in het gemeentehui! ft'ijt van Venray. De vergadering is opet' EKE baar. Belangstellenden zijn van harli welkom. De agenda luidt als volgt: Opening. Mededelingen en ingekomen stuk' ken. Spreekrecht burgers. Verslag van de bespreking van augustus jl. Afdoeningslijst. - Stand van zaken 'Nota begraaf plaats'. Aanpassing Richtlijnen begraafplaat! Gedachtenwisseling over een aa^ passing van de begrafenisrechtet Het betreft de aanpassing van c;: ~1 rechten die betrekking hebben c? het begraven op vak O. Rondvraag en sluiting. SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING |- DE VOORDELIGSTfJ TARIEVEN fojiXttryiA txAriS Zandakker 24 5801 DV Venray Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 047 iok.i okl Mul Vis: ÜA T- «bc NNI - SA iL; utei ut.ii #7 WK

Peel en Maas | 1997 | | pagina 16