Spanning en sensatie circuit De Peel Een blij mens op Honololu n< op Gijs Gommans Toernooi geslaagd evenement Ruiterclub St. Isidorus Loopgroep De Barrier Lopersgroep Venray Lopersgroep Peelrunners St. Jan Merselo Spio Triatlon Vereniging Regio Venray ATB- vereniging Mud Hunters De Treffers PEEL EN MAAS donderdag 16 oktober 1997 Pagina 15 ?e Gen I VOO| lipper ;pte. K i allei treffo WisJ Fasj iggeki paal Op zondag 19 oktober organiseert ;s hid SMC De Peel uit Venray weer auto- onken speedwayraces op het geheel gereno- ,eerde circuit De Peel. Deze dag staat Wisn «heel in het teken van de strijd om kat jict baankampioenschap in alle vijf eeni (dassen. Het kampioenschap wordt Huul hierbij toegekend aan de coureur die maal op circuit De Peel in zijn klasse gedu vi rende dit seizoen de meeste punten bij instel! dkaar gereden heeft. Tevens verzor- 'ietge1 gen (ie spectaculaire Saloon-Stockcar e üjsii 1300 een gastoptreden op de Venrayse piste. Bijzonder spannend is de strijd om •Ikampioenschap in de klasse van de :t dan' Hotrods. Deze auto's zijn gebouwd op in tefi Kn buizenframe en voorzien van een eeer lichte en toch stevige carrosserie n de lii dje vervaardigd is uil kevlar. Ook aan de Frt motoren worden grote wijzigingen aan- ({bracht, zodat deze krachtbronnen in ertini iaat zijn om zeer hoge topsnelheden te uien. Doordat de technische regelge- ;|Jresf mg strikt gecontroleerd wordt, zijn alle Wiigen voor wat betreft de motorisering nu bei bijna identiek aan elkaar. Hel enige mderscheid wordt zodoende gemaakt joorde wegligging van de auto en de iiuurmanskwaliteiten van de rijder. •M Hierbij heeft de Duitser Frank Nöhring M de beste kansen op de kampioenstitel. Alle klassen strijden om kampioenschap Zonder twijfel vormen de Saloon- Stockcar 2000 de meest sensationele groep van het hedendaagse autospeed way. In deze klasse is namelijk alles toe gestaan, behalve het zich tegen de rij richting in begeven. Hierdoor is geen enkele coureur zeker van zijn plaats, doordat hij steeds weer het risico loopt mei een forse duw van zijn positie weg gedrukt te worden. Aangezien crashes en koprollen in deze groep regelmatig voorkomen, zijn de veiligheidsvoorzie ningen voor zowel het publiek als de deelnemers groot. Tevens zijn deze Saloon-Stockcars geheel bepantserd, zodat de wagens goed bestand zijn tegen de ruwe rijstijl. Door de opzet van deze groep is hel bijna niet mogelijk om een potentiële kampioen aan te wijzen. Naast Louis Haagen uit Baarle-Nassau, hebben ook de regionale favorieten Dave Martens en Rob Strijbos (beiden uit Ysselsteyn) nog kansen op de titel. Spannend zal de strijd om het kam pioenschap zeker ook worden bij de Formule-Toyota's. Deze ranke boliden zijn allen voorzien van een I600cc Toyota-16-kleppen motor, zodat de onderlinge verschillen minimaal zijn. Hierdoor zullen de stuurmanskwalitei- len van de deelnemers moeten uitmaken wie de titel mee naar huis mag nemen. In deze klasse hebben Gerry van Uden uit Heesch, Jos Bovee uit Ysselsteyn en Stephan Driessen uit Horst-Meterik de grootste kansen op de kampioensbeker. Bij de klasse van de Stockrods is ook nog alles mogelijk in de strijd om het kampioenschap. Deze groep van auto's met 1310 cc-motoren staat garant voor veel onderlinge strijd, doordat ook hier weer de kwaliteit van de rijders door slaggevend is. Opvallend bij de Stockrods is de grote regionale deelna me. waarbij Erik Roeffen uit Grubbenvorst en Roald Severens uit Horst alles zullen geven in hun strijd om het kampioenschap. Ook in de Sprint 1300 zal de strijd om de titel weer hevig zijn. Bij deze kleine, maar fel opgevoerde wagens hebben Jan van Eek en Henk Rutjens (beiden uit Posterholt) goede kansen op de titel. Als extra attractie voor het publiek laat SMC De Peel de spectaculaire Saloon-Stockcar 1300 aan de start komen. Deze groep van auto's is verge lijkbaar met die van de sensationele Saloon-Stockcar 2000, waarbij alleen het motorvermogen en daardoor de snel heid minder hoog is. De wedstrijden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur. De baan is gele gen aan de Middenpeelweg tussen Ysselsteyn en Vredepeel. Uit sportief en organisatorisch oog punt is het Gijs Gommans Toernooi van d Caps Venray een uitermate ilaagd toernooi te noemen. Het laatste teekeinde van september vond het aiionaie gedeelte van het toernooi plaats. Op zaterdag 27 september moes- kii de pupillen en de aspiranten strijden Tfii m de eer. Naast de gebruikelijke rieningsverschillen over het al dan niet meedoen van oudere spelers in de beide alegorieën overheerste voornamelijk de lol in hel spelen van honkbal. Red Caps Venray had voor de aspi ranten (leeftijd 12-16) drie velden ter e,schikking. Hierdoor konden in totaal detji liefst acht teams deelnemen. Daarnaast m:< onden de pupillen (leeftijd 8-12) met 'icMeam's op één veld spelen. Dal de zaji nderlinge resultaten bij de pupillen rsgóS idht'bij elkaar lagen, bleek wel'uit het dat de strijd om de plaatsen I en 2 .selsp mest worden beslist op wie er de mees- ks ki i mensen op een honk heeft achter Nagelaten. Hierdoor wist DVS uit Waalre één achtergelaten speler op hel cels:!fkrde honk beslag te leggen op de eerste :k. Naaste concurrent TYBB uit m Haarlem wist geen honklopers op het t inht derde honk achter te laten. Uitslag ia mpillen: 1. DVS. Waalre 5 pnt; 2. Haarlem 5 pnt: 3. Red Caps opiwflfenray 2 pnt; 4. Cardinals, Oss 0 pnt. 'de 3 Wat voor de pupillen gold. ging niet dentaal op voor de aspiranten. Met Me overmacht wist Pioneers uit Assen „plu Jfstrijd om de eerste plek te winnen. In lit iij Je finale werden de Cracks uit Me- loermond met 18-1 verslagen. Dit was on(]£f wde te danken aan het "laisse faire" s Mi spelen van de Cracks. Voor Red Caps hernat 'enray 8'ng het aspiranten toernooi niet elemaal lekker. Het team wist geen redstrijd te winnen. Dit kwam mede oor het grote aantal nieuwe spelers en b_ iet betere spelinzicht van de teams uit fel westen. De eindstand was dan ook: I Pioneers, Assen; 2. Cracks, loermond: 3. Robur '58, Apeldoorn; 4. 'ordinals, Oss: 5. TYBB. Haarlem: 6. 'VS, Waalre: 7. Spijkenisse; 8. Red „dm Venray. De volgende dag was het de beurt aan ie senioren 2. De softbal senioren zorg- '6n met hun uitslag voor de meeste nma "oeilijkheden voorde organisatie. Uil lan°ö Kn Pou'e van v'er teams hadden drie .pefo i?ams elkaar verslagen en allemaal een ïderd mderteam verslagen. Hierdoor eindig- an(j. Je drie teams met 4 punten en een team eveu( "el nul punten. Het toepassen van de len.A! (?ding. dat hel onderlinge resultaat 0kiftl lou moeten tellen was niet mogelijk. omdat immers iedereen iedereen had slfl ïï!l'agen. Daardoor moest er worden ï^keken naar achter gebleven honkio- 5rs°P de honken. Na lang wikken en enJ "'"genen rekenen kon uiteindelijk wor- bridr: Jen besloten, dat de einduitslag als volgt depfi 'as: I- THB. Haarlem 2. Bloemendaal van'- ^ed Caps Venray 4. Sullivan's Green de ril 'evils ier d) Bij de honkbal senioren had zich de trhouding duidelijk afgetekend en "ren de punten mooi oplopend ver aste Nld. Hierdoor werd de einduitslag als bert «ligt. I. TYBB. Haarlem' 2. Red Caps lood enray" 3. Robur '58. Apeldoorn' 4. jr;)! Sullivan's Green Devils. Het internationale gedeelte van het uts35 Gijs Gommans" Toernooi werd het Apfê Jagende weekeinde gespeeld. Helaas ""'de pers het hier afweten. Gelukkig g:ft las de lokale Omroep Venray bereid s;3.i Cups een plek te gunnen in de uii- I. Onding Stopwatch, waardoor "live" "rslag gedaan kon worden van de wed- 2,! [rijden op zondagmiddag. Eerder was i,0«ïlilde officiële opening van het toernooi 'Pgenomen. Deze opening werd overi gs verricht door dhr. Frans Vromen, in pelt» %5 oprichter van DAR. het huidige °"dCap.s Venray. In zijn openingstoe- >nd1 Mi memoreerde Frans Vromen aan om perste jaren van honkbal in Venray en "f'htte de doorgemaakte veranderin- §3 heerste dag van het toernooi lever- 'gcen schokkende verrassingen op. De '■^wedstrijden werden onder een :"c hemel verspeeld, waardoor een 'pak iedereen bespaard kon blijven. [Avonds vond de inmiddels beroemde No-avond van Red Caps Venray i"!s. leder team werd geacht origineel gekleed te zijn. Door hel thema van de avond op "Verenigd Europa" te zetten, konden diverse, al dan niet originele, klederdrachten worden waargenomen. Dat de avond een succes was bleek wel de volgende dag, toen veel teams moeite hadden hun wedstrijden normaal te spe len. Toch bleek, dat honkbal en softbal niet snel verleerd worden. In een zinde rende ontmoeting tussen de Rookies uit Italië en Red Caps Venray moest Red Caps erkennen, dat de Rookies de avond beter hadden verwerkt. Met een dikke 18-1 nederlaag, moest Red Caps genoe gen nemen met een plaats in de kleine finale. Ook voor de softbalslers van Red Caps waren de druiven zuur. In een wedstrijd, waarbij een 3-0 voorsprong werd verkregen ging de concentratie snel achteruit. Hierdoor kon het gele genheidsteam Kangaroos/United Rangers zich plaatsen voor de finale. Deze moest gespeeld worden tegen de in de overgangsklasse district uitkomen de dames van Mulo. Red Caps zelfs speelt een klasse lager. Het was dus ook vrij duidelijk, wie het softbaltoernooi zou winnen. Met een 13-0 overwinning bevestigde Mulo eens te meer, goede kwaliteit in huis te hebben. In de kleine softbal finale moest Red Caps het opnemen tegen de grote con current uit België, de Mortsel Stars. In een voorgaande editie hadden de Stars Red Caps nog dik verslagen, maar zon dag lagen de verhoudingen anders. Red Caps wist de wedstrijd te winnen en op een derde plek te eindigen. De kleine finale bij de honkballers ging tussen Red Caps en de Bobcats uit Frankrijk Na de dramatische wedstrijd tegen de Rookies had het Venrayse team zich weer hervonden en wist door goede honkslagen van E. van der Linden en een verre 4-honkslag van M. Janssen de wedstrijd te winnen. De finale ging tussen de nummer laatst van vorig jaar, de Rookies en de verliezend finalisten van vorig jaar, de United Rangers uit Halle. De rangers kregen diverse mogelijkheden om pun ten te scoren, maar wisten deze moge lijkheden niet of nauwelijks te gebrui ken. De rookies toonden aan, dat een bezoek aan Nederland wonderen kan verrichten, want zij speelde de Rangers volledig kwijt. De Rookies waren dan ook de verdiende kampioenen van het "Gijs Gommans Toernooi". Eindstand Softbal: I. Mulo. Nederland: 2. Bruxelles Kangaroos. België: 3. Red Caps Venray; 4. Mortsel Stars. België; 5. United Rangers. Duitsland: 6. Geilenkirchen Magie, Duitsland. Eindstand Honkbal: I Oz./ano Rookifes, Italië: 2. United Rangers, Duitsland; 3 Red Caps Venray; 4. Bobcats, Frankrijk; 5. Borgloon Sharks België; 6. Carl,stad Suns Zweden. Alle wedstrijden stonden overigens onder leiding van een scheidsrechterlijk sextet, dal op haar beurt onder leiding stond van dhr. V. Paulus, velen bekend als Pa Paulus. Er zijn overigens nog enkele spullen gevonden na het toernooi. Voor infor matie kunt u terecht bij Richard Draaisma (582907). Tot zover het "Gijs Gommans Toernooi". Eerde hadden zich nog enkele spelers van Red Caps aangemeld voor het rayonteum. Een kort verslag: 8 juni 1997 was het dan zover. De try-out voor rayon pupillen werd gehouden op het veld van de Hazenkamp in Nijmegen. Elke honkbal vereniging had hiervoor pupillen (leef tijd 8-12 jaar) ingeschreven. De try-out is een soort talentenjacht voor honkbal lers. In een vier uur durende training worden de talenten van de diverse ver enigingen geselecteerd voor het rayon team. Dit team gaat trainen en oefen wedstrijden spelen om uiteindelijk het nederlands kampioenschap voor rayon teams te spelen. Van dc Venrayse honk bal vereniging Red Caps Venray zijn twee talenten uitverkoren om voor het rayonteam ZUIDEN uit te komen. Dit zijn de pupillen Wesley Connor en Ronny ten Holder. Deze twee hebben met hun team verschillende trainingen en oefenwedstrijden gespeeld om uitein delijk op 27 september cn 11 oktober het Nederlands Kampioenschap te spelen in Delft. De jongens hebben het in Delft erg moeilijk gehad tegen twee erg sterke teams uil Den Haag en Midden Nederland. De eerste wedstrijd ging met 3-7 verloren en de tweede wedstrijd met 6-10. Dit ondanks het goede spel van het Zuiden. Aan siag hadden de spelers erg veel moeite om goede ballen te slaan. Het veldwerk ging prima. Er werden veel ballen gevangen en ook de aangooi op de honken ging zeer precies. Maar zoals met alles van fouten kun je leren en vol goede moed zijn we op II okto ber naar Delft gegaan om het karwei af te maken. Na wat twijfels over de weer somstandigheden konden om 10.00 de wedstrijden van start gaan. Het team van district Zuid had geen tijd om zich op te warmen, daar de coach zich vergist had in de tijd. De eerste wedstrijd tegen Zuid-West werd met 3-10 verloren, ondanks hel goede spel. Omdat Amsterdam ook nog niets gewonnen had, moest de wedstrijd tegen hun gewonnen worden. Enkele blessures en de vermoeidheid hadden veldfouten tot gevolg, waardoor ook deze wedstrijd werd verloren. Na twee competitiedagen zijn de pupillen van Red Caps Venray, te weten Wesley Connor en Ronny ten Holder, op de 7e plaats geëindigd. Kampioen van Nederland werd Den Haag (Zuid verloor hiervan met 3-7). Midden-Nederland eindigde als tweede. Ondanks de lage klassering was het vooral een leerzame periode, die zijn weerslag binnen Red Caps zeker zal vinden. Afgelopen zaterdag moesten de aspi ranten van Red Caps Venray naar een toernooi, dat werd georganiseerd door Mulo uit Helmond. Van de oorspronke lijke zes teams kwamen er slechts 3 opdagen: Mulo. Uden Red Sox en Red Caps Venray. Door een partij te winnen en een te verliezen wist Red Caps mooi tweede te worden achter Uden Red Sox. De volgende dag stond alweer een competitiewedstrijd op het programma, de laatste van het seizoen. Er gingen gei lichten de ronde, dat de tegenstander, de Indians uit Weert, niet zouden komen, maar daar kon niet op gebouwd worden. Helaas voor de sport bleken de geruchten bewaarheid te worden, waar door Red Caps Venray de wedstrijd met een reglementair vastgestelde uitslag van 2-0 won. Overigens had de uitslag van de wedstrijd geen invloed op de eindklassering van beide teams. Onze vereniging Red Caps Venray is dringend op zoek naar leden en kader. Wil je lid worden van een vereniging, waar je zowel in een team speelt, als als individu bezig bent? Kom dan eens kij ken naar een van onze oefenwedstrijden in het weekeinde, of trainingen door de week (vanaf 18.30 uur op dinsdag en donderdag). Iedere week kun je hier de tijden zien. waarop Red Caps Venray speelt. Ons veld ligt bij hotel "Wieënhof". Informatie: Richard Draaisma 0478-582907 of stuur een e- mail naar: redcaps@dds.nl of bezoek onze site op internet: http://www.inter.nl.net/users/R.Draaism a/redcaps Afgelopen weekend reden onze amazones Wendy en Karin v.d. Rijdt met Firstlady hun eerste indoorwed- strijd tc Heijen. Beiden kunnen tevre den zijn met het behaalde resultaat. Christianne v. Eek behaalde een 5e plaats en haar eerste winstpunt in de M2 met Haphazard Herbey. Vandaag. 16 okt., zal Christianne met Haphazard Herbey deel nemen aan het jaarlijkse Grenslandtreffen te Beek. Zondag 19 okt. vinden de jaarlijkse clubkampioenschappen plaats in manege Vlakwater te Venray. aanvang 12.00 uur. Iedereen is van harte welkom om onze ruiters en amazones aan te moe digen. Goed idee voor diegenen die niet weten of ze wel aan de gang blijven als ze alleen moeten gaan lopen. Het aan sluiten bij een groep kan een duwtje in de rug zi jn vooral nu het weer wat eer der donker begint te worden. Sluit je daarom nu aan bij onze groep. Onze loopgroep is een recreatieve groep waarin mensen hardlopen op diverse niveaus. Onder begeleiding van een gediplomeerd trainer kunnen er wekelijks drie trainingen gevolgd wor den. Deze trainingen zijn voor alle leden van de groep te volgen omdat iedereen op zijn eigen tempo kan lopen. Voor beginnende leden past de trainer het programma aan terwijl de snelleren hun eigen programma kunnen lopen. Zo komt iedereen aan zijn trekken. Twee keer per week is er een interval training, en een keer per week wordt er aan een stuk gelopen. De trainingen zijn op: Maandag van 19.15 tot 20.30 vanafeet- café "de Bart ier" Donderdag van 19.15 tot 20.30 vanaf eetcafé "de Barrier" Zaterdag Van 16.30 tot 17.30 vanaf Zwembad "de Sprank" Mocht je interesse hebben om een keer te komen meetrainen dan bent je van harte welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen en het verplicht je tot niets. Voor meer informatie kunt je ook bel len met Piet Dupont, telefoon 589880. Fitter en gezonder er tegenaan, dat kan door iets te doen aan je conditie. Bij de lopersgroep kan je daar nu iets aan doen door je aan te sluiten bij de nieuwe beginnersgroep, die gestart is op 7 okto ber. Kom erbij en doe wat aan die condi tie. Trainingen: Gevarieerde trainingen in en om de Venrayse bosgebieden. Dit volgens de vier niveaugroepen die ingedeeld zijn op trainingstempo's en doelstelling van trainen. De trainingen voor alle groepen star ten op dinsdag en donderdag vanaf of op de atletiekbaan. De tijd waarop de trai ningen beginnen is 19.00 uur. Bostraining: iedere zaterdag vanaf de Oude Barrier aan de Maasheseweg. Aanvangstijd: 16.30 uur. Wedstrijd- groep zalerdagtraining: 15.15 uur verza melen bij clubgebouw 't Wisselpunt Wedstrijdagenda: 26 oktober: Duvelcross in Afferden. 31 okt.: Slotdag trimcompetitie 'Land van Cuyk". Informatie: Lopersgroep Venray is een onderdeel van Atletiekvereniging Venray Regio. Heb je vragen over de lopersgroep of wil je iets meer weten bel dan een van de onderstaande nummers: (wedstrijd- groep) Frank Rijshouwer, tel. 586268; (overige groepen) Anja Gooren, tel. 589486; Jos Mandeis, tel. 585479; Bert Oostdam, t£I. 514214. Trainingen: Dinsdag: Duurloop, aanvang Horst 18.50 uur bij Ad Comperen. aanvang Sevenum om 19.30 uur in de Peperstraat. Donderdag: Interval en loopscholing, aanvang 19.00 uur. Zaterdag: Bostraining, aanvang 16.00 uur. Zaterdag: 18 okt.: Climaxloop. Wedstrijden: Zondag 19 okt,: Wallenloop te Tungelroy; afstanden LI, 3, 6. 9 en 15 km. Zondag 19 okt.: ABAB Poldercross te Asten; afstanden 2.5, 5, 7.5 en 10 km. Startplaats blokhut Polderhonk te Asten. Het inschrijfgeld is hier nog erg laag nl. 2,50 incl. herinnering. Zondag 2 nov.: Marathon van Amsterdam. Zaterdag 8 nov.: 'Uitstapje' naar Mol (België). Zaterdag 8 nov. Halve marathon 'Rund um die Krickenbecker See" in Nettentahl (Did). Starttijd 14.30 uur. Zondag 9 nov.: Marathon van New York. Start van deze marathon is 16.50 uur en wordt rechtstreeks uitgezonden op Eurosport. Mededelingen Zaterdag 18 okt. wordt het Doorlopertje weer uitgedeeld. De duur loop op dinsdag is niet meer in de bos sen. Vanaf nu gaan we weer vanaf Ad Comperen te Horst en vanaf V.d. Beele te Sevenum. Denk aan de refleetiehes- jes. Uitslagen: Halve marathon Eindhoven, 21.1 km: Wiel Dinghs 1.36.10; Geert Emons 1.36.25: Guus Herraets 1.36.49; Carla Meyer 1.37.10. Dr. Ernst van Aaken gedachtnislauf te Waldniel: Op de 5 km werden twee loopsters van onze loopgroep in de bloe metjes gezet. Jaqueline Pouwels werd hier tweede in een tijd van 26.24. De beker voor de derde plaats ging naar Marlies v.d. Munckhof in dezelfde tijd 26.24! Tevens verbeterden Jaqueline en Marloes hiermee hun pr's. Verdere uitslagen Waldniel: 5 km: Joop Wijnhoven 19.00: Theo Pouwels 21.12: 10 km: André Roelink 39.12 (nieuw pr): Jo Verlinden 42.38 (2e Heren 3). Afgelopen weekend startte er twee combinaties in Heijen, waar een indoor dressuurwedstrijd georganiseerd werd. Esther van Dongen met Kevin behaal de in de klasse MI een schitterende eer ste plaats met 163p. Aankomend weekend zal er om de clubtrofee gestreden gaan worden tij dens onze onderlinge wedstrijd. In totaal zullen 60 combinaties aan de start ver schijnen. Aanvang dressuur 09,30 uur. cross 12.15 uur en springen 14.30 uur. Laten we hopen dat de weergoden ons weer goed gezind zijn, zodat het weer een gezellige dag zal gaan worden, waarbij iedereen welkom is op of rond om ons oefenterrein te Merselo. Venrayse loopt marathon van Hawaii op haar vijftigste De befaamde marathon op het bloedhete exotische eiland Hawaii telt dit jaar zeker twee Venrayse deelne mers. In de schaduw van de Belfeldse Carla Beurskens, die voor de vijfde keer meedoet en haar marathon-loop- baan op Hawaii wil afsluiten, lopen Gerard Kroef (54) en Tineke Brecheisen (50) de mythische afstand van 42 kilometer (en 195 meter). Het lopen staat voor de Venrayse voorop, maar ze wil ook proberen om wat geld binnen te halen voor een bijzonder cultuurproject. Op 9 december vertrekt Tineke met haar twee trainingspartners Gerard Kroef en Henri Ermens naar de Amerikaanse staat Hawaii. Tien dagen later komen ze weer terug, de medaille van de marathon van Honolulu op zak. Daarvan is de activiteitenbegeleidster en moeder overtuigd. "Ik loop die mara thon gewoon uit. Daar ben ik fanatiek genoeg voor", zegt de frêle Venrayse. Haar zelfzekerdheid komt niet alleen voort uit de vele trainingskilometers die ze in de benen heeft. Ze staat ook onbe vangen tegenover haar sport. Ze heeft er simpelweg gewoon zin in. "Ik word altijd blij van lopen. Ik ben van nature al geen somber mens. maar van lopen word ik vrolijk". Dat plezier in bewegen heeft ze al haar hele leven. Zwemmen, fietsen en hardlopen, al sinds haar vroegejeugd. Wat baantjes in het zwembad van haar toenmalige woonplaats Zeist en daarna op de fiets naar het werk in Hilversum. Of een kilomertje of wat zwemmen in het water van de Lek. Geen wonder dat Tineke zich later in Venray aansloot bij de triathlonvereniging. Vanwege de trai ningstijden, die ze moeilijk met haar werk en gezin kon combineren, stopte ze daarmee. "Maar ik heb er altijd veel plezier in gehad", zegt ze en dus rent en fietst Brecheisen er nog altijd vrolijk op los. Vooral vrolijk. Samen met haar trai ningspartners Kroef en Ermens. Synchroonzwemmen Willen de zwemsters die mee doen aan de competitiewedstrijden denken aan het inschrijfgeld. Dit moet ingele verd worden voor 24 oktober bij Anette. Wedstrijdzwemmen Uitslag wedstrijd 12 okt. in Horst van de NSVH. 50m vs h: Tom Oversier 0.32.9; Paul v. Heijster 0.43.5. 50m vis d: Karin Rombouts 0.47.7 3e. 25m ss m88el: Mette v. Putten 0.26.7; Gwendelin v. Dijck 0.27.8. 25m vs j88el: Job v. Duijnhoven 0.23.2. 25m rs m86el: Jacomijn Megens 0.27.2; Mieke Cuijpers 0.24.1Chantal Pelzers 0.23.2 3e. 25m vs j86ei: Miel Hanen 0.20.6 3e: Guus v.d. Weerd 0.24.2; Germain Verstegen 0.23.8: Peter Ploegmakers 0.20.1 2e; Tim v. Duijnhoven 0.18.8 Ie. 25m vis j84el' Gert-Jan Boelaars 0.21.4 le; Jos Ploegmakers 0.25.9 dis. 50 ss m84el: Tamara Yapru 0.43.9 dis: Tanja v. Heijster 0.45.6 le. 50m rs j82el: Willem Verstegen 0.44.3 2e. 50m vl h: Tom Oversier 0.41.5. 50m vs d: Karin Rombouts 0.38.2. 4x25 vs est. j/m86el: Spio I: Chantal Pelzers, Germain Verstegen. Mette v. Putten, Miel Hanen 1.26.7 le: Spio 2: Jacomijn Megens, Tim v. Duijnhoven. Mieke Cuijpers, Peter Ploegmakers 1.29.3 2e. 4x25m vs est. j/m84el: Tamara Yapru. Tom Linnenbank. Tanja v. Heijser. Jos Ploegmakers 1.14.0 le. Waterpolo Trainingen: Heren: maandag en vrijdag van 20.00- 21.00 uur: Jeugd/Aspiranten van 18.30 tot 20.00 uur. Programma zaterdag 18 okt.: Aspiranten-Argo a. 19.15 W.officials: Perry en Yvonne Brands. Hellas 2-Heren 2 v. 15.30 Programma zondag 19 okt.: Heren I-De Rog I a. 17.15 W.officials: G. Swinkels. M. Kappel en J. Raedts. Het nieuwe seizoen is weer aangebro ken. Voor mensen die geïnteresseerd zijn in triatlon of voor junioren die heb ben meegedaan aan de FLITS wedstrijd is dat een mooie gelegenheid om verder met de sport kennis te maken. Kom vrij blijvend eens een kijkje nemen op de atletiekbaan op woensdagavond 19.00 uur of zondagochtend om 09.00 uur in het zwembad. Bevalt het je dan kun je drie maanden kosteloos op proef mee draaien met de trainingen. De Triatlon Vereniging Regio Venray biedt voor elk wat wils. Of je topsport wil bedrijven of gezellig recreatief bezig zijn. ieder is in de gelegenheid op zijn eigen niveau te trainen. Vier gekwalifi ceerde trainers zorgen voor de juiste individuele begeleiding. Het programma van het komend sei zoen: Zondag: Zwemmen de Sprank 09.00- 10.00 uur; lopen/fietsen 10.15-11.45 uur. NB: de laatste zondag van de maand, dus 26 okt. is de koppellraining ATB-lopen. Fiets meenemen! Dinsdag: Zwemmen de Sprank 19,15- 20.15 uur met aparte training voor de jeugd. Woensdag: Baantraining 19.00-21.00 uur. Twee programma's: a. voor dege nen die regelmatig trainen; b. voor die genen die minder frequent trainen of herstellen van blessures. Zaterdag: Fietsen in Horst Schadijkcrbossen. NB: zaterdag a.s par cours mountainbiketourtocht Horst. 15.00 uur vertrek van Peter Scheres. McCartney In april van dit jaar 'deed' het drietal de marathon van London en daar ont stond het idee om in december mee te doen in Hawaii. Onder meer om haar 50e verjaardag luister bij te zetten. En om te laten zien datje nog helemaal niet uitgeblust bent als je vijftig bent geweest. Direct gevolgd door de gedachte om die prestatie te koppelen aan het project van Groot Vocaal Ensemble Ars Musica. Muziek is haar andere passie en de zangvereniging waarvan ze lid is heeft hel plan opgevat om in december 1998 een duur en ambi- titieus project uit te voeren: het 'Oratorio' van ex-Beatle Paul McCartney. Een werk waarin McCartney z'n eigen levensverhaal ver teld. Volgens Tineke Brecheisen is het een geweldig stuk muziek. De uitvoe ring vereist, behalve Ars Musica, echter ook een kinderkoor, vier solisten en een symfonie-orkest. Professionals, dus dat gaat in de papieren lopen. Er wordt druk aan potentiële sponsors getrokken, maar ook Tineke wil haar steentje bijdragen. En dus kan iedereen haar sponsoren bij haar poging om de marathon van Honolulu uit te lopen. lachen en praten Terug naar die wedstrijd, waarop het drietal zich al enige tijd voorbereid. Tineke haalt het trainingsschema erbij. Vijf dagen per week a plusminus vijftien kilometer staat daar bij oktober. Maandag, dinsdag, donderdag, zaterdag, zondag. In het begin van de week wat minder, in het weekend wat meer. Heel eenvoudig. "Je kan ook met schema's werken waarin je gewicht en je hartslag en alles meespelen, maar die vind ik veel te ingewikkeld, daar begrijp ik nooit iets van". In november loopt het weeksehema op tot zo'n 85 a 100 kilo meter wekelijks. En dan moet het in december gebeu ren. 's Morgens om 05.00 uur vertrek ken enkele tienduizenden voor de oer- Olympische afstand. Het vroege vertrek houdt verband met de geweldige hitte op het eiland later op de dag. "Je moet veel drinken, normaal om de vijf kilo meter. daar om de twee of drie kilometer al". En regelmatig eten natuurlijk. De voeding en de temperatuur baren de Venrayse loopster echter niet de meeste zorgen. Haar stoelgang 's morgens en het contact met haar medelopers houden haar meer bezig. Als dat goed gaat. lukt het wel. "Dan loop ik hem ook uit. Ik ga niet zover reizen om halverwege te stop pen". Tineke Brecheisen hoopt vieren eenhalf uur na de start de finish te passe ren. maar het mag van haar ook een half uurtje langer duren. Onderweg hoeft ze zich niet te vervelen. Tineke maakt namelijk graag een praatje met haar medelopers. "Ik moet gewoon voor wat afleiding zorgen. Praten en af en toe lachen. Zo sleep ik me door de moeilijke momenten heen". Voor degenen die Tineke Brecheisen willen steunen, hijvoor beeld met één gulden per kilometer of met zomaar een bedrag, heeft 'Ars Musica' een bankrekening geopend. Een bedrag op 64 28 95 201 brengt de uitvoering van Paul McCartney's klassieke werk een stukje dichterbij. De Mountain-Bike specialist in uw regio SCHUHMACHER BIKE SPORT LEUNEN Mud Hunters doen hun naam eer aan. Afgelopen weekend was er een tocht in Gemert. Omdat de regen tot enkele uren voorde tocht goed gevallen was konden we eens lekker door de modder. De afstanden waren 35 of 55 km en die waren nu dan ook extra zwaar. Als je de tijd neemt kom je hier ook wel door. Het gaat bij de Mud Hunters op de eerste plaats om de fun en niet om de snelheid. Omdat er natuurlijk altijd een verschil is tussen de verschillende leden, fietsen de snelsten de langere afstanden en de minder snellen de kortere, zo komen we toch ongeveer tegelijk bij hel einde uit. Ook tijdens de trainingen wordt op de minder snellen gewacht, of de snelsten rijden wat extra meters. Mocht je interesse hebben om je ook bij onze vereniging aan le sluiten dan is het nu een mooie tijd. Laat je niet af schrikken want er is altijd wel een plek je voor jou, of je nu goed getraind bent of pas beginnend, iedereen lussen de 12 en 72 is welkom. De eerste maand kun je gratis meetrainen. Programma komende weken: Zondag 19 okt. vertrek 8.00 voor tocht in Horst, per fiets. Zondag 26 okt. vertrek 7.00 voor tocht in Schinnen 25-50 km Zondag 2 nov. vertrek 8.00 voor tocht in Gennep 25-40 km. Zondag 9 nov. vertrek 9.00 voor training rond Overloon. Het vertrek is altijd van Zwembad de Sprank in Venray. Heb je interesse kom dan naar een van de trainingen of bel met Eric Steffers. tel. 511056 of Piet Dupont, tel. 589880. Doorrijder achterhaald Dinsdagmorgen rond 10.45 kreeg een 38-jarige fietster uit Leunen op het fietspad van de Leunseweg bij de afslag Deurneseweg geen voor rang van een vrachtautobestuurder. De fietster kwam ten val en moest met diverse verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. De veroorzaker reed echter door. Een andere vrachtautochauffeur had echter het kenteken genoteerd waar door de chauffeur alsnog kon wor den opgespoord. Deze man, een 47-jarige inwoner van Ysselsteyn, verklaarde niets van het ongeval gemerkt te hebben, mogelijk door de laagstaande zon. De man kreeg wel een proces ver baal voor het niet verlenen van voorrang. Diefstal bij bedrijf Door het doorknippen van het hekwerk werd toegang verkregen tot een bedrijf aan de Smakterweg. Er werden diverse stenen beelden ontvreemd. Hoe groot de schade is is nog niet bekend. Luchtbuks schietvereniging Start nieuwe competitie De zomerpauze is weer voorbij. Op zaterdag 11 okt. begon voor ons het nieuwe co'mpetilieseizoen. Ook dit jaar wordt de competitie wederom verscho ten in 18 wedstrijden verdeeld over 21 weekeinden. SV De Treffers is dit jaar ingedeeld in de 2e klasse. Tegenstanders voor het komende wedstrijdseizoen zijn: Koningslust I, Swolgen RIO I. Maasbree 2. Meerlo 2. Swolgen 3. Helden 3. Leunen 2. Gezien de geringe verschillen in de inschrijfgemiddeldes van de diverse teams, verwachten wij een zeer span nende competitie. Mede gezien de modus van dit jaar waarbij alle teams hun slechtste resultaat per viertal kun nen schrappen, kunnen onverwachte resultaten de uitslagen wekelijks op de kop zetten. Koningslust 1-De Treffers 776-744 Hoogste schutter: Fr. v. Soest. 262r. De première van dit seizoen viel helaas in het water. Ons team, zeker de schrijver van dit stuk. had nog te kam pen met trainingsachterstand en werd door het team van Koningslust op een nederlaag getrakteerd. Volgende week een herkansing tegen de beloftes van Swolgen RIO I. Heeft u ook interesse in deze boeien de sport, bel voor meer informatie 587277. Paard op de weg Een politiepatrouille werd door een automobilist aangehouden. De man wees de agenten erop dat er op de Geijsterseweg een paard op de weg liep. Toen de patrouille ging kijken bleek een andere weggebrui ker het dier al gevangen en in een wei te hebben gezet. Te veel alcohol genuttigd Een 23-jarige in Ysselsteyn op een camping verblijvende man van Poolse nationaliteit moest op de Jan Poelsweg uitwijken voor een nog niet achterhaalde personenauto. Daardoor kwam hij in de wegberm terecht, verloor de controle over de auto, sloeg enkele malen over de kop en kwam op zijn dak in de bermsloot tot stilstand. Getuigen belden het alarmnummer omdat zij dachten dat de bestuurder en moge lijk andere inzittenden bekneld zou den zitten. Ambulance, brandweer en politie rukten uit. Later bleek dat de bestuurder uit het wrak van de auto was gekropen en via het bouwland was weggerend. Hij werd op de minicamping aangehouden. De auto was voorzien van Duitse kenteken platen, maar die bleken vals te zijn. Hij verklaarde dat de auto van een landgenoot was. De auto was ook niet verzekerd. Ook verklaarde hij dat hij tien flessen bier en 400 cc wodka had gedronken. Hij kreeg een rijverbod en het snelrecht werd op hem van toepassing verklaard. Het onderzoek wordt verder voort gezet door de Vreemdelingendienst.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 15