Lezers van Peel en Maas mogen voordelig naar het theater Wat Venray bewaarde "WCet 'Peel en v&odeCicj tuztw t&eat&i! Geslaagd jubileumfeest Rooyse VK Onattic in 61 Podium s!! Voorlichtingscampagne over hasj en wiet Drie in één theaterarrangement. Springplank houdt rommelmarkt Een dagje Thaise Cultuur peel en maas donderdag 9 oktober 1997 - Pagina 9 Expositie in museum 't Freulekeshuus De tijden dat Venray naam maakte mei het organiseren van grote Landbouwtentoonstellingen beho ren jammer genoeg al lang lot het [verleden. Het was in 1925 dat hier eerste grote Land bo u w te n t oon s te 11 i ng we rd leorganiseerd. Initiatiefnemer was ïetVenrayse lid van Gedeputeerde Stalen, de heer Jan Poels. De ten toonstelling werd een groot succes tol ver uit de omgeving kwamen de bezoekers toegestroomd. Deze léken bijna hun ogen uit op de pro ducten. die Venrayse boeren met lebruikmaking van nieuwe land- louwmcthoden en kunstmest had den geoogst van de magere zand grond. waarmee Venray zo rijkelijk 1 /as gezegend. Overeenkomstig de gemaakte Jspraak werd in 1935 voor de twee de maal een landbouwtentoonstel ling georganiseerd. Even was er een aarzeling, want het ontbrak de orga nisatie aan een sterke voorman en economisch waren het slechte tijden voor de landbouw. Burgemeester Oscar van de Loo begreep als geen ander, dat er iels moest gebeuren voor Venray. Hij nam de leiding op zich en deed zijn uiterste best er een seslaagde manifestatie van te maken, v.-ir kon niet verhinderen dat de Ivsende malaise in de land bouw ee t medeorganisator was. li 1945 zou.vervolgens de derde .re Landbouwtentoonstelling |r n georganiseerd, maar door de Je- ite toestand waarin Venray (oen erkeerde werd noodgedwon- 1 ingewacht op een gustiger tijdstip. DE DERDE NOORD- LIMBURGSE LAND-. TUINBOUW EN MIDDENSTANDS TENTOONSTELLING VENRAY Onder deze naam vond van zon dag 25 tot en met dinsdag 27 sep tember 1949 op het sportterrein aan ileLeunseweg de grootste tentoon stelling plaats, die Venray tot dan loe had gekend. De algehele leiding was in handen van deputé Th. Peters ml Oirlo. die er in slaagde een belangrijke en grootse happening van te maken DE OPENING Naar goed Ven rays gebruik werd de officiële opening voorafgegaan door het opdragen van een plechtige boogmis in de Sint Petrus- Bandenkerk. Aansluitend werd een drietal vergaderingen gehouden door de LLTB-Kring Venray in dc consumptietent op het ten toonstellingsterrein. Als gast spreker was Ir. G. Rooyackers uitgenodigd, die voor een klein maar aandachtig gehoor de gevolgen van de devaluatie voor de landbouw uiteen zette. 1 |fj «nelijk: 2. in zaal "Wilhelmina" sprak de heer Koops uit Venlo een klein gezelschap middenstanders toe. 3. de KAB was verzameld in zaal "Schellen", waar de heer Jan Maanen op de hem eigen wijze de massaal toegestroomde arbei ders onderhield over de proble men van die tijd. Dc officiële opening vond plaats \s middags om 3 uur en werd ver richt door burgemeester Janssen in aanwezigheid van veel Limburgse bestuurders en een aangenaam najaarszonnetje. Jammer was dat enkele hoge gasten, die wel hadden toegezegd aanwezig te zullen zijn. wegens verplichtingen elders ver stek lieten gaan. DE TENTOONSTELLING Deze omvatte zes grote tenten, waarvan de organisaties van de boe ren. de jonge boeren en de boerin nen er elk een hadden. De Venrayse middenstand had voor het etaleren van haar handel twee tenten ter beschikking gekregen. Verder was er een grote consumptietent. een werktuigenpark en een terrein voor vee keu ringen. De entree tol het terrein bedroeg één gulden, na 18.00 uur werd dit 75 cent en kinderen onder geleide mochten voor 10 cl. binnen. In de voorverkoop kostte de toegangs kaarten voor de arbeiders 50 cl. en voor middenstanders en boeren 75 ct. Het aantal bezoekers, dal de ten toonstelling bezocht heeft, moet dicht bij de 16.000 hebben gelegen. Voor de 15.000ste bezoeker had de organisatie een fruitmand klaarge zet. maar voor dat deze kon worden uitgereikt, had zich al iemand bij de fruitstand gemeld: "met de groeten Onder het motto 'Hasj Wiet: wat weet je wel, wat weet je niet' wordt de komende twee maanden een grote landelijke voorlichtings campagne voor jongeren gehou den. Doel van de campagne, waar voor minister Borst kort geleden het startsein gat', is jongeren te sti muleren zich beter te informeren over cannabis. Bijna één op de drie jongeren boven de 14 jaar heeft wel eens hasj of wiet gebruikt. De campagne beslaat met name uit het regelmatig uitzenden van een aantal televisiespots bij diverse zendgemachtigden. In de spots wordt verwezen naar informatie materiaal over hasj en wiet. Dit materiaal, waaronder posters, flyers, visitekaartjes van de drugs-infolijn, folders en brochures worden ver spreid op alle scholen en in ruim van het bestuur, hij was de 15.000ste bezoeker en of ie nu de fruitmand kon krijgen". En tot ieders verbazing kreeg hij ze ook nog.... Een zichtbare herinnering aan deze tentoonstelling is nog een aan tal bewaard gebleven foto's, waar van er enkele tol 19 oktober a.s. ten toongesteld zijn in het museum '"t Freulekeshuus", Eindstraat 8, Venray. Het museum is elke woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag geo pend van 14.00 tol 17.00 uur. Groepen kunnen een afspraak maken. Foto: Opening van de tentoonstel ling op 25 september 1949 door burgemeester Janssen en zijn echt genote. 600 coffeeshops. De GGD Noord- Limburg heeft besloten de informa tie begin oktober ook in de folder- rekken 'Informatie Gezondheid" in alle Noord-Limburgse bibliotheken aan te bieden. Daarnaast ontvangen alle jongerencentra in Noord- Li mbura folders en posters van de GGD. Steeds meer jongeren komen in aanraking met cannabis. Van alle jongeren van 15 jaar en ouder gebruikt inmiddels 159F regelmatig deze softdrug. Uil onderzoek is gebleken dat veel jongeren mei vra gen rondlopen over hasj en wiet. Kun je er bijvoorbeeld verslaafd aan raken? De campagne is er op gericht dit soort vragen te beantwoorden. OUDERS Hoewel de campagne met name gericht is op jongeren, is er ook een brochure ontwikkeld voor ouders. Ouders weten vaak niet hoe ze om moeten gaan met het feit dat hun kinderen in aanraking komen met softdrugs. In de brochure 'Uw kind en drugs' wordt hier dan ook veel aandacht aan besteed. Hij is op te vragen via de drugs-infolijn, tel. 0900-1995. Alle abonnees van Libelle krijgen de brochure bij de eerstvolgende uitgave van het blad meegestuurd. In Noord-Limburg is hij tevens te vinden in de folderrek- ken 'Informatie Gezondheid' in alle bibliotheken. De campagne is ontwikkeld door het Trimbos-instituut en wordt financieel mogelijk gemaakt door het ministerie van VWS en het Preventiefonds. Lege taxi met draaiende motor Tijdens de surveillance van de politie, in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.25 uur, ontdekte de politie in de Hoenderstraat een lege taxi met draaiende motor.Vijf minu ten wachten leverde geen taxi chauffeur op. De agenten besloten de taxi mee te nemen naar het poli tiebureau, om die daar, in afwach ting van de komst van de chauffeur veilig te stellen. Die beslissing werd genomen omdat in het verleden in soortgelijke situaties auto's in het Venrayse zijn gestolen. Om 02.45 uur, twintig minuten later, vervoegde zich de chauffeur, een 20-jarige Venraynaar, met de mededeling dat zijn taxi was gesto len. Na verhoor kreeg hij ingevolge de APV een transactie aangeboden. Autobanden gedumpt In de bossen tussen de Beekweg en Dalland werden zondag 50 oude autobanden aangetroffen. Uniek 3 in 1 theaterarrangement Peel en Maas en de Venrayse schouwburg i op unieke wijze samenwerken. Bij Venrays enige en best gelezen abonnements weekblad gaat het tomend seizoen voor haar teers een unieke theater- aktie van start. Peel en Maas heeft voor een aan tal voorstellingen een aan tal kaarten bij de schouw- burg gereserveerd tegen n bijzonder aantrekke lijke prijs. Deze voorstel ingen worden exclusief mgeboden aan de lezers an deze krant. Drie 31 'oorstellingen per drie maanden die u als lezer Peel en Maas met een machtig voordeel kunt laan bezoeken. Voor «ktober, november en leceniber hebben wij nor u de volgende beater-uit aanbieding. Muzikaal en cabaret vertier I Zaterdag 18 oktober 1997 Intermezzo Deze groep moet u beslist eens gehoord hebben. Zij zijn werkelijk ongehoord goed. Zij hebben nog niet die bekendheid als Manhatten Transfer of Montezuma's Revenge. Prachtige a capella muziek wordt met aanstekelijke humor gebracht. Een lekker ongecompliceerd avond je uit. Zondag 9 november 1997 West Side Story Maria. Tonight. I want to be in America. There's a place for us. I feel pretty. U kent ze toch, die onvergetelijke prachtige melodieën. Joop v.d.Ende heeft deze West Side onder zijn hoede. Dit betekent: schitterende talenten, veel vaart, top dans en zang en een grote enscene ring. Een overgetelijke gebeurtenis. Dinsdag 9 december 1997 De Vliegende Panters Aanstormend nieuw cabaret talent onder de hoede genomen door niet minder dan Youp van "t Hek 'him self. Kolderieke sketches met veel vaart. Absurd leuke liedjes. Belachelijke situaties. Verwacht niet direkt een rode draad in hun verhaal, eerder een zijde draad die indien gebroken, direkt werkt op uw lach spieren. Normale prijs: f 120.- Peel en Maasprijs: f 90,- ■to. ik profiteer van de theateraanbiedingen van de Venrayse schouwburg 11 Peel en Maas en kies voor de volgende arragement(en): 0 Serie I Muzikaal en Cabaret vertier personen 0 Serie II Muzikaal en Cabaret vertier personen 0 Serie Spektakel. muzikaal en toneel plezier personen Naam: Adres: Postcode en woonplaats telefoon (overdag) Kom met de bon zo snel mogelijk naar de Schouwburg om te profite- re'i van dit unieke aanbod! Muzikaal en cabaret vertier II Donderdag 23 oktober 1997 Purper De heren zijn nu met zijn zessen. Dit betekent natuurlijk 6xplezier. Purper brengt muzikale en verbale kolder van de bovenste plank. U zult zich beslist geen moment vervelen en zich verbazen over zoveel kwa liteit verpakt in zoveel absolute non sens. Voor degenen die gewoon lek ker willen ontspannen en veel willen lachen. Woensdag 12 november 1997 Gilbert O'SuIlivan Kent u de volgende liedjes nog: Clair, Gel Down. Matrimony. Alone Again Naturally, Nothing Rhymed. Allemaal gezongen en geschreven door Gilbert O'SuIlivan. Hij is weer helemaal terug en heeft o.a. een nieuwe C.D. uit en is in Nederland voor een viertal concerten waarvan één exclusief voor Limburg en Zuid/Oost Brabant, in de Venrayse schouwburg. Met een orkest bestaande uit louter lop-musici brengt Gilbert als zijn grote hits en natuurlijk liedjes van zijn nieuwe C.D. Een exclusief avondje uit dus. Vrijdag 19 december 1997 Seth Gaaikema Seth, die furore in Aken heeft gemaakt met 'zijn' musical, komt het komend winterseizoen terug, sterker dan ooit. Zijn conferences zijn contrasterender: kritisch, mooi. absurd, gek. leuk en...natuurlijk met inhoud. De liedjes zijn wederom van hoog niveau. Seth brengt gewoon een avond heerlijke enter tainment. Normale prijs: f 125,- Peel en Maasprijs: f 95,- Spektakel, muzikaal en toneel plezier. Dinsdag 14 oktober 1997 I Pagliacci Cavalleria Rusticana Een geweldig muzikaal spektakel dat zijn weerga niet kent. U hoort twee van de mooiste opera's ooit geschreven (volgens kenners). Een geweldig koor en orkest en top- solisten van het beste opera huis uit Roemenië. Groots opgezet; er doen zelfs vuurspuwers aan dit spektakel mee. Kortom, een weergaloze avond in de schouwburg. Zaterdag 22 november 1997 Lori Spee Voor velen de beste 'gevoels' zan geres van Nederland. Ondersteund door fantastische muzikanten brengt Lori onder andere liedjes van van haar nieuwe prachtige C.D. 'Promises. Lori Spee Sings Herman Van Veen. Deze avond wordt beslist één van de mooiste muzikale 'geniet" avonden van dit seizoen. Zaterdag 13 december 1997 Jane Eyre Jane Eyre is het waargebeurde verhaal van het weesmeisje Jane dat trouwt met haar aristocratische werkgever. Deze prachtige en mee slepende roman van Charles Brönte 1847) heeft veel stof doen opwaai en in die tijd. De toneelbewerking is in Engeland met erg veel succes opgevoerd. De Nederlandse bewer king is groot gemonteerd en kent in haar cast sterren zoals Gen ie van der Klei en Pia Douwes. Laat u meeslepen in dit prachtige toneel stuk. Normale prijs: f I 17.50 Peel en Maasprijs: f 80,- Zaterdag I I oktober houdt de Springplank haar jaarlijkse rommel markt. Vanaf 10.00 uur staan de deuren open om iedereen de gele genheid te geven te kijken of er iets van zijn/haar gading te vinden is. Maandenlang heeft de organisatie spulletjes bij elkaar vergaard, waar van het resultaat dus te koop is. De rommelmarkt is één van de financiële activiteiten, die de Springplank organiseert, om de clubkas te spekken. Naast de contri butie en de subsidie, blijft er nog een gat over. dat hiermee gevuld wordt. Het clubgebouw van de Springplank, dat in 1982 gebouwd is. staat in de Beukenlaan, tussen de Vrije Academie en het kinderdag verblijf Duimelot. Het is daar waar de rommelmarkt ook plaats vindt. Van 10.00 tot 14.00 uur. De entree bedraagt één gulden. Inlichting over de rommelmarkt kan men krijgen bij Henk Kuijpers, tel. 585688. Inlichtingen over de Springplank geeft Jeanne Rommen. tel. 580217 of Sjang Vollenberg. tel 586117. Sluiproute groot gevaar Met regelmaat wordt het pas aan gelegde verkeersplein Langstraat- Deurneseweg door verkeersdeelne mers genegeerd. Zij willen niet wachten en maken gebruik van de ventweg. Dit levert groot gevaar op want de verkeersdeelnemers moeten toch weer op de Deumeseweg of Langstraat komen. De deskundigen van de gemeente en de politie zoe ken naar oplossing. Er zullen zeker maatregelen worden genomen. Vorig weekend werd in de foyer van de schouwburg het 40-jarig bestaan gevierd van de Rooyse Volleybal Kombinatie. Het werd een ware happening waar herinneringen werden opgehaald door de 400 gas ten. waaronder veel oud-leden die elkaar soms in geen 30 jaar hadden gezien. Zoals een goed feest betaamd werden een aantal mensen in het zonnetje gezet. Gonny Bertrans, Leo Basten, Flits Basten en Koos de Schipper kregen een bloemetje voor 25 jaar lidmaatschap. Voor een drie tal leden die ook 25 jaar lid zijn was er een speciaal ontworpen zilveren Rooyse VK-speld omdat zij tijdens hun lidmaatschap verdienstelijk geweest zijn voor de club onder andere door bestuurstaken. Mary Dinjens. Catrien Lamers en Theo Jacobs waren zeer verheugd met de mooie speld. Vanuit het Districtsbestuur kwam de heer op 't Rood Gerrit Peeters Gerrit Peeters ontvangt de bronzen Ne VoBo-speld verrassen met de bronzen NeVoBo- speld voor zijn 25-jarig jubileum en zijn jarenlange inzet als trainer en nationaal scheidsrechter. Ook kreeg een zeer verraste Frans Jenniskens deze onderscheiding. Frans had geen jubileum te vieren maar is in de laatste tien jaar zo belangrijk geworden voor de Rooyse VK dat er niemand is die hem meer verdiende. Als laatsten van het officiële gedeelte werden Piet Hoex en zijn echtgenote naar voren geroepen. Voorzitter Martin Hendriks noemde Piet vanwege zijn bijna 40-jarig lid maatschap waarvan al 30 jaar als penningmeester. Een monument werd hij genoemd, waarna symbo lisch een 'beeld' van Piet Hoex werd onthuld. Met een daverend applaus werd Piet Hoex benoemd als erelid van de Rooyse VK. Opening nieuw expositieseizoen in galerie TORO Zondagmiddag 19 oktober a.s. om 16.00 uur gaan de deuren van de galerie weer open en presenteert het werk van de Thaise kunstenaar Suwat Arvut. Inmiddels is galerie TORO na haar vijf-jarig jubileum, een samenwerkingsverband aange gaan met de Venrayse stichting Mens, Leven. Cultuur en Communicatie. Middels dit verband kan deze nu meerdere activiteiten ontwikkelen om "hel zicht" op kunst en cultuur te verbreden. Om dit tot uitdrukking te brengen zal de expositie opgeluisterd worden met een korte Thaise dans in kleder dracht. Daarnaast wordt U de moge lijkheid geboden om aansluitend Üw cultureel beleven te prikkelen. Dit middels een eenmalige traditio nele Thaise maaltijd (a 27.50 p.p.) te genieten bij "De Evenaar" (zie onder). Het in de reizigerswereld befaamde restaurant" The Riverside" uit Chiang Mai /Thailand zal dit diner verzorgen. Het verdient aanbeveling om Uw diner tijdig te reserveren, wegens het beperkt aan tal plaatsen. SUWAT ARVUT Al'vilt 'CtiiHp^rrtp :i:in hpt Suwat Arvut studeerde aan het College of Fine Arts in Bangkok waar hij in 1982 zijn Bachelor Degree of Fine Arts (painting) behaalde. Vervolgens studeerde hij tot 1988 aan de universiteit van Chiang Mai Fine Arts. Het tentoon gestelde werk omschrijft hij als volgt: als hij in de natuurlijke omge ving van de jungle verkeerd en de mogelijkheid zich aandient om hier mee in contact te treden, ervaart hij gevoelens van liefde en toewijding. Het zijn juist deze gevoelens die hij door middel van zijn werk wil representeren. Het diner zal enkel op zondag 19 oktober a.s om 18.00 uur. zaal open vanaf 17.00 uur, in "De Evenaar" plaats vinden. Kosten 27,50 p.p. Voor reservering "De Evenaar" Merseloseweg 96 te Venray telefoon 0478-510036. De tentoonstelling loopt 19-10 t/m 23-1 1-1997. Galerie TORO is gelegen aan de Langeweg 30 te Venray. Openingstijden: zaterdag en zondag van 14.00 uur t/m 17.00 uur of volgens af spraak tel: 0478- 513186. Dronken Een kastelein van een café aan het Henseniusplein wilde verhinderen dat een 31-jarige chauffeur van een kleine vrachtauto, omdat hij te dron ken was, in zijn auto stapte. Hij meldde dit aan de politie. Die zag dat de man richting Bergweg liep en constateerde dat de man in staat van dronkenschap verkeerde. Dat was maandag om 17.30 uur. De man werd meegenomen naar het politiebureau. Na een lange zoektocht naar zijn echtgenote kwam deze hem vanuit Arnhem ophalen. De man kreeg proces-ver baal inzake openbare dronkenschap en hem werd een rijverbod van 12 uur opgelegd. Tafelblad gestolen Namens Rijkswaterstaat werd aangifte gedaan van diefstal van een houten tafelblad van de rustplaats op parkeerplaats De Wuust aan de A73. Onattic ontstond in maart 1996 toen enkele jongens uit diverse plaatsen in Noord-Limburg dachten samen meer en beter geluid te kun nen produceren dan alleen. En jawel, dat bleek inderdaad het geval. Covers spelen bleek snel niet leuk genoeg te zijn, daarom werd alle creativiteit op een hoopje geveegd en tot een geheel gesmeed. Er ont stonden diverse leuke stukjes muziek. Hel repertoire van Onattic bestaat nu uit ongeveer 30% covers, (o.a. live en Bush) en de rest is eigen werk. De muziek laat zich hel beste omschrijven als swingende gitaar muziek met grungy inslag. Na een geslaagd optreden op Zomaarpop 96 in thuisfront OJC Watjang in Oirlo staat Onattic echt te popelen om meer van zich te laten horen. Onattic bestaat uit Ramon Brauer, zang en gitaar: Luc Dircks. gitaar: Peter van Veghel. drums: Paul de Mulder, bas en zang. Overigen is er vanaf zondag weer om de twee weken Praatcafé. Een live radioprogramma in samenwer king met Omroep Venray. Zondag 12 oktober met een live optreden 12 oktober met een live optreden van het country duo New Moon van 1 1.00 tot 12.00 uur. Zondag 12 oktober, aanvang 20.30 uur. entree vrij. Inbraak in aanleunwoning Donderdag is tussen 11.30 en 21.50 uur ingebroken in de aanleun woning van een 66-jarige vrouw bij Het Schuttersveld. De woning, op de derde etage, was doorzocht. Voor zover kon worden nagegaan werd er niets ontvreemd. Magnifïque in een nieuw jasje C/locolalerit' Uagnipque aan de Gmteslraat heeft een gmiulige metamorfose ondergaan. Het interieur van de winkel is van een nieuw jasje voorzien en ook de voorgevel is verfraaid. Het is inmiddels al tien jaar geleden dat Tlieo en Bertie Linssen hun groente-, fruit- en kaashandel sloten om met Magnifïque te starten. In het kleine gezellige winkeltje maakten appels en peren plaats voor bonbons, snoep jes etc. Voor Theo Linssen was de omslag niet zo groot. Wel kreeg hij met de jeugd wel een ander winkelpubliek binnen. Die jeugd vindt vooral de losse snoepverkoop leuk. Voor de vitrine laten zij hun snoepzak naar eigen keuze vul len. Het nieuwe interieur doet warm en licht aan. Het lijkt wel veel groter maar er is niets bijgekomen" aldus Theo Linssen. In de loop der jaren heeft hij wel gemerkt dat ook snoepgoed trendonderlievig is. Vooral het snoepgoed dat ver pakt wordt met kleine snuisterijen wisselt veel. Magnifïque voert een breed assortiment met een grote keuze aan bonbons. Als enige in Venrax verkoopt Linssen Cadburx. het bekende Engelse chocolademel k. Ook de grote keuze in "koek in blik is iets waar Theo Linssen trots op is. maar dat geldt nu voor zijn hele winkel.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9