\rosner 'Juridische hulpverleners schieten tekort' Wolkendek verhinderde iri! spectaculaire opening brandweerkazerne Heide treedt toe tot Vorstenraad Hollandse avond in OJC Dingus Fanfare St. Oda op concours Jaarlijkse inloopmorgen peuterspeel zalen Venray Jeugddisco in 't Schöpke Oud papier Rommelmarkt in de Kiosk HET LEREN JACK VAN OORSCHOT MODE Rommelmarkt in het St. Joriskwartier Rabobank Pag PEEL EN MAAS donderdag 9 oktober 1997 - Pagina 7 Op vrijdag 10 oktober staat er iet totaal nieuw te gebeuren in ons jon gerencentrum. Je kunt dan komen luisteren naar jouw favoriete Hollandse Hits. Oude en nieuwe. Hollands- en Engelstalig, van The Cats tot Golden Earring, van Koos Alberts tot De Dijk. Misschien is het niet jouw favo riete muziek, maar om de gezellige sfeer kun je echt niet heen! Mocht je honger krijgen, er staat een grote pan erwtensoep klaar. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. Zondag 12 oktober neemt Fanfare St. Oda Merselo deel aan het Bondsconcours van de RK Limburgse Bond van Muziekgezelschappen in de Maaspoort te Venlo. Uitkomend in de afdeling Superieur zal het 70 leden tellende korps onder leiding van Piet Joris openen met het inspeelwerk Gopak van Modest Moussorgsky. arr. Falco Vegelin. Als verplicht werk is geko zen voor Ballet for Band van Joseph Horvitz, arr. Jos Stoffels. Als keuze- werk brengen zij Deux Pieces Caracteristieques van Jo van den Booren. Het optreden van St. Oda is om 21.25 uur. Om 22,30 uur worden de resultaten bekend gemaakt. Op de peuterspeelzaal kunnen kinderen tussen 2.5 en 4 jaar samen spelen en spelenderwijs een hele boel leren. Zaterdag 5 oktober organiseren peuterspeelzaal de Paddestoel (Beukenlaan 6a), de Mierenhoop (Hubenhof 67), de Hummeltjeshoek (Bachstraal 14a) en de Blokkendoos (Kruidenlaan 161 in wijkcentrum 'T Stekske) een inloopmorgen. Ouders, opa en oma. broertjes en zusjes en anderen zijn welkom om een kijkje te nemen op de peuterspeelzaal die hun peuter bezoekt. Ook ouders en peuters die de peuterspeelzaal nog niet bezoeken kunnen een kijkje komen nemen. Er zijn allerlei leuke activiteiten voor de peuters georga niseerd. Van 10.00 tot 12.00 uur bent u van harte welkom. Aanstaande zaterdag" hervat Wijkvereniging Veltum weer haar maandelijkse jeugddisco's in wijk- gebouw 't Schöpke. De jeugd van 9 jaar en ouder kan hier van 19.15 tot 22.00 uur terecht. Voor de muziek zorgt Drive-In Disco Atlantico. De entree ƒ1.50 voor deze alcoholvrije jeugddisco bedraagt slechts ƒ1.50 voor leden van de Wijkvereniging en 2.50 voor niet-leden. Bromfietsen gestolen Een 17-jarige Venraynaar deed aangifte van diefstal van zijn zwarte bromfiets van het merk Vespa, die hij voor een woning aan de Vivaldistraat had neergezet. De bromfiets was goed afgesloten maar dat was voor de dader blijkbaar geen belemmering, de diefstal werd zaterdagmorgen omstreeks 11.00 uur ontdekt. Zaterdagavond ontdekte een 20- jarige inwoonster van Wel dat haar blauwe Vespa bromfiets, die zij had gestald bij de hamburgergigant aan de Maasheseweg, was gestolen. Ook die bromfiets was goed afge sloten. ART OF FASHION Grotestraat 93 Venray Verloren en gevonden voorwerpen In het tijdvak van 22 september tot 5 oktober kwamen bij de politie aangifte gedaan van vermissing van de volgende goederen: VERLOREN Bankpasjes van Giro. Rabo en Postbank. Europasjes: werkmap met rijtijdenbesluit, taxivergunning, pas poort. medische verklaring en bewijs van goed gedrag: afstandsbe diening garagedeur Hormann: sla- venarmband: bedelarmband met hartje, varkenshoe tij zer. paddestoel, nummer 13 en klavertje 4: slaven- armband. La Chique: jongerenpas: bril. merk Luxotica: ƒ400,-: porte monnee met ƒ15.- en studenten kaart: portemonnee met bankpas en ƒ10.-: Portemonnee met ƒ1.400.-: portemonnee, envelopmodel, met 2 Rabopasjes. jongerenpas en bieb- kaart. leren portemonnee met ƒ100.-; dameshorloge, zwart bandje met goudkleurig analoog klokje, verloren op de algemene begraaf plaats; fantasie damesring met zir- konia gezel met 34 pootjes; tele foonkaart Nokia GSM: damestrouwring, inscr. Ben. sterre tje op ring. GEVONDEN Herdershond, reu. zwart/bruin: roodstaartpapegaai: twee rijbewij zen: bodywarmer. opschr. Tuincentrum Peelers; broche, lig gende banaantje over elkaar: brom fiets. Rexy: auto-emblemen VW. Honda, Chewy. Opel. Mazda; damesfiets; omafiets: wit/rood kin derfietsje MTB Turbo: omafiets. Veteraan; sportfiets. Bato; omafiets. De Luxe; damesfiets T-Rijnland: kinderhorloge. Commodore, zilver kleurig klokje met rood bandje: por temonnee met bankpas, pasje ECI en ƒ185.-: kinderschoentjes mt. 29/30: herenzonnebril, vrij groot montuur met geslepen glazen Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. MERSELO Vanaf september is het ophalen van oud papier in Merselo. door de plaatselijke ruitervereniging, gewij zigd. Het ophalen gebeurt nu voortaan op elke derde woensdag van de maand. Het papier graag goed gebundeld en zonder plastic e.d. voor 18.00 uur aan de straatkant zet ten. Namens de vereniging hartelijk dank voor uw medewerking. Zaterdag I I oktober is er weer een rommelmarkt in de Kiosk. Tafels te huur a ƒ12,50. Zaal open om 07.30 uur. verkoop vanaf 09.00 uur. info: tel. 0478-586872. Inbraken in woningen Donderdag werd tussen 07.30 en 15.45 uur ingebroken in de woning van een 46-jarige Venraynaar aan de Tatralaan. Ontvreemd werden sie- raden. Zaterdagmorgen is tussen 13.00 en 16.30 uur, door het inslaan van een ruit, toegang verkregen tot een woning aan de Blakterweg. Op zeer ruwe wijze was de woning door zocht. Ontvreemd werden enkele sieraden en muziekapparatuur. SPORTIEF COMBINEREN Grotestraat 73, Venray Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Burgemeester Hans Dittner van J^Vierlingsbeek had het zich heel inders voorgesteld. Hij zou met nedewerking van het parachutis- ienteam van Teug vanuit de lucht met een zogenaamde duoparachu- lede sleutel meebrengen waarmee de nieuwe brandweerkazerne van de vrijwillige brandweer van Vierlingsbeek zou worden geo pend. Het wolkendek verhinderde dat het volgens de openingsplan ning zou verlopen. Toch kwamen vier parachutisten op het veld, w naast de nieuwe kazerne naar beneden. De burgemeester moest /jjn toespraak aanpassen, maar 'dat is hij als bestuurder wel ka/"™"' tó| Dür-; ibous inps-. oud; el 511 toilet kam? karre e ke:- O"1 zaterdag 25 oktober zal in de er ■nschappelijke ruimte van het Vr 'orgproject voor Ouderen Hel Sl iskwartier een rommelmarkt ila„. vinden, aanvang 14.00 uur. let adres is Burgemeester Esserstraat 20 te Venray. Kom op 25 oktober allen een kijk je nemen bij de rommelmarkt, want ér is voor ieder wat wils! Indien u spullen heeft die geschikt zijn voor de verkoop dan kunt u deze aanleveren op het bovenstaan de adres. op donderdag 16 oktober y w van 10.00 tot 12.00 uur of op 'isjji woensdag 22 oktober van 14.00 tot 17.00 uur. Vriendelijk verzoek om een elektrische apparatuur en meu- ilair aan te leveren. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Synthese, ft afdeling Ouderenwerk Venray. tel. 0478-586245. 'De vrijwillige brandweer, onmis baar in onze samenleving, hoor niet alleen te bestaan uit goed opgeleide mensen, ook moet de organisatie goed zijn en het materieel. Een prachtige kazerne is daarom geen luxe omdat van daaruit de veiligheid van dat deel van de toekomstige gemeente Boxmeer en nu nog de gemeente Vierlingsbeek moet wor den gewaarborgd', aldus Dittner. De commandant van het Vierlingsbeekse korps, de heer Creemers, was verheugd dat de kazerne aan de manschappen werd overgedragen. Namens de regionale brandweer werden woorden van lof uitgespro ken voor de medewerking van hel gemeentebestuur van Vierlingsbeek én vooral voor de waardering die dat gemeentebestuur heeft voor die vrij willigers. die bij nacht en ontij paraat zijn om hulp te verlenen. Blij was men ook dat de kazerne in Vierlingsbeek werd gerealiseerd en niet zoals eerder gevraagd was. in Overloon. Er is nu een betere dek king voor die veiligheidszorg, ook in de richting van de A73. In de loop van zaterdag maakten vele inwoner gebruik van de open dag om niet alleen de kazerne te bekijken maar ook het materieel wat geshowd werd. Waarschuwing Naar aanleiding van het feit dat in Venray en in de regio herhaal delijk valse bankbiljetten worden aangeboden van 50 gulden en 100 DM verzoekt de politie speciaal aan de middenstanders, bij het incasseren van die bankbiljetten steeds de UV-lamp te gebruiken. Bij constatering van valsheid of bij twijfel moet men de politie waarschuwen. I PEEL EN MAAS UW WEEKBLAD Installatie JNW-ers In de schouwburg van het Vincent van Gogh Instituut, locatie Noord, zijn woensdagmiddag circa 250 nieuwe Jeugdnatuurwachters geïnstalleerd. De installatie werd verricht door wethouder Jan Driessen. De nieuwe JNW-ers zijn allemaal kinderen van groep 7 van de basisscholen in Venray. De vereniging heeft nu in totaal 475 leden. Driessen overhandigde verder symbolisch een neslkastje aan Jeugdnatuurwacht-voorzitter Wiet van der Hoff. De gemeente zei toe dat de gemeente in het Odapark 23 nestjes (symboliserend de 23 basisscholen in de gemeente) gaat ophangen. Na afloop van de installatie begaf de hele groep zich naar het Wijnhoven-park. Daar werd symbolisch een kleine herinneringsboom geplant als afsluiting van de viering van het 25-jarig bestaan van de Jeugdnatuurwacht. afdeling Venray, Dit boompje wordt in november vervangen door een grote boom met plaquette ter herinnering aan het jubileum. De Vorstenraad, het overlegorgaan van de Venrayse vastelaovesver- enigingen, is uitgebreid. De Hetsbuule, de vastelaovesvereniging van Heide, treedt dit jaar toe als aspirant lid. Jldeiil Piet Hermans, voorzitter van de vorstenraad, bevestigt dat desgevraagd, n mr "Wij zijn met de vorst en voorzitter van de Hetsbuule gaan praten en zij 12)&t waren zeer enthousiast. Ik vindt het dan ook heel leuk dat zij erbij willen könien. Ik heb het altijd een gemis gevonden dat niet alle Venrayse kerk- lippen zitting hadden in dè Vorstenraad" aldus Hetmans. De Hetsbuule zullen nu aan alle Vorstenraadaclivitei ten deelnemen. Zo zullen zij op 15 november deelnemen aan het Vorstenraadsbal in Gastenray, te.-Ook zullen de Hetsbuule voor het eerst officieel aanwezig zijn op de prin- J seninstallatie op vastelaoveszaterdag in het gemeentehuis KAEVERS De Vorstenraad heeft inmiddels ook een gesprek gehad met de Kaevers van Smakt-Holthccs. Ook daar was de reactie positief. Omdat Holthecs echter met de herindeling van Vierlingsbeck en Boxmeer te maken heeft wil deze vereniging het. komende jaar een beetje de kat uit de boom kijken, jh3. De Kaevers zullen daarom bij de Vbrstenraadsactiviteiten als gast aanwezig a"s(i! zijn. De vereniging doet dat overigens ook bij overkoepelende activiteiten n aan de Brabantse kant van de grens. Na de vastelaovend wil het bestuur 'bai 1 van de Kaevers een definitief besluit nemen. Uitzendkracht van het kwartaal Randstad Uitzendbureau nodigde al liaar uitzendkrachten afgelopen vrij dag op het kantoor uit om de verkiezing van "Uitzendkracht van het kwar taal" bekend te maken. In een gezellige sfeer en onder het genot van een hapje en drankje werd rond 17.00 uur de winnaar bekend gemaakt. Ronny Fleuren, 21 jaar, is de gelukkige. "Hij is een trouwe uitzendkracht met een goede motivatie. Hij slaat voor iedereen klaar, toont veel inzet en heeft een groot verantwoordelijkheidsgevoel" aldus de motivatie van Randstad. Ronnie kreeg een taart en een bioscoopbon voor twee personen. 5 dommige risico's horen gewoon bij het 3fli Mernemerschap. Maar arbeidsonge- s piktheid, daar moet je echt wat aan la» 'oen. De Rabobank adviseerde mij het WtomensZekerPlan van Interpolis. Dat garandeert een vast bedrag per maand, ongeacht de hoogte of laagte van de wette lijke uitkering. En ik zit er niet levenslang aan vast. Kijk, daar hou ik van: vrijheid en tóch zekerheid! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Venray-Oostrum tel.(0478)530247 Zevenrode tel. (0478) 530452 Commissie bezwaar en beroep in jaarverslag: huir Ook op zaterdag bent u van harte welkom tussen 10.00-13.00 uur op onze kantoren in Leunen en Venray. sie dat de problemen lot het verle den behoren. In 1996 behandelde Kamer I 45 bezwaarschriften, de helft daarvan ging over bouwvergunningen. Vijf bezwaarschriften werden ingetrok ken en vier niet ontvankelijk ver klaard. Zes keer adviseerde de com missie B en W hel bezwaar gegrond te verklaren. 29 adviezen luidden 'ongegrond'. COMPUTERS Over het algemeen duurt de afhandeling van beroepen, bezwa ren en klachten door de commissie gewoon te lang. De termijn van tien weken, die genoemd wordt in de bij standswet, wordt vrijwel nooit gehaald. Drieëneenhalf tol vier maanden zijn eerder regel dan uit zondering. Daarvoor is volgens secretaris Van Eekeren een groot aantal redenen aan te wijzen. Eén daarvan is de gebrekkige automati sering, waardoor de administratieve en secretariële afwikkeling onnodig wordt vertraagd. De commissie her haalt haar pleidooi van enkele jaren geleden voor verdere automatise ring. Bezwaarmakers kunnen zelf de termijn verkorten door eerder hun grieven kenbaar te maken en niet te wachten tot de laatste dag van de bezwaartermijn. De commissie voor bezwaar- en beroepschriften van de gemeente Venray is in 1992 ingesteld. De commissie staat onder leiding van een onafhankelijke voorzitter. In 1995 en vorig jaar werd het werkter rein van de commissie uitgebreid. Sinds twee jaar is de gemeente Meerlo-Wanssum ook 'klant* van de commissie. In januari vorig jaar werd de commissie in twee kamers gesplitst. Kamer I wordt op dit moment voorgezeten door mr. De Vries, bij kamer II hanteert oud CDA-Statenlid mevrouw Greweldinger de voorzittershamer. Kamer I houdt eenmaal maande lijks. kamer II één keer in de veer tien een hoorzitting. ten hebben zich dus in een periode van een half jaar voorgedaan. Die periode is te kort om te spreken van structurele misstanden. Bovendien is de bijstandswet onlangs weer ver anderd, wat vergelijken met voor gaande jaren een hachelijk zaak maakt. Secretaris Van Eekeren van de commissie wil dan ook geen pre cieze aantallen of percentages geven. Volgens Van Eekeren is de zaak echter belangrijk genoeg om 'een signaal af te geven richting pro fessionele hulpverleners'. Hij noemt wel een voorbeeld van missers van hulpverleners: "Het komt voor dat juristen voor hun cliënten pro forma een bezwaar indienen en de zaak daarna laten belopen". Met een pro forma bezwaar legt een bezwaarma ker z'n recht vast en kondigt als het ware het goed gemotiveerde 'echte' bezwaar aan. Als dat uitblijft kan de commissie niet veel anders doen dan het pro forma bezwaar onge grond verklaren. De ambtenaren van sociale zaken, die te maken hebben met Kamer II. krijgen een pluim. Zij bereiden hun zaakjes goed voor. Kamer II ontving in de tweede helft van 1996 55 bezwaarschriften van Venraynaren. Daarvan werden er zestien weer ingetrokken en dertien ongegrond verklaard. Zestien bezwaren noem de de commissie van juristen gegrond. NIET VOLLEDIG Kritiek van de commissie is er ook voor de ambtelijke organisatie op het gemeentehuis. Kamer I. die zich bezighoudt met de overige bestuurlijke terreinen zaken en veel te maken heeft met kap- en bouw vergunningen. grondzaken, bestem mingsplannen. maar ook met zaken van het eigen personeel, klaagt over onzorgvuldige voorbereiding. Ambtenaren bieden onvolledige dossiers aan en houden zich soms niet aan de afgesproken termijnen. Inmiddels is de procedure intern al aangescherpt en hoopt de commis- Professionele hulpverleners hebben vorig jaar een aantal keren de bezwaartermijnen node loos ruimschoots laten verstrij ken. Daardoor werden de bezwa ren door de commissie voor bezwaar en beroep onontvanke lijk verklaard. "Een duidelijke tekortkoming in de professionele houding", schrijft de commissie in haar jaarverslag over 1996. Daarin uit de commissie ook kri tiek op de gemeente-ambtenaren en vraagt aandacht voor het structureel overschrijden van de afdoeningstermijnen. Juristen van rechtsbijstandsverze- keringen en vakbonden, advocaten en maatschappelijk werkers krijgen er stevig van langs in het jaarver slag. Hen wordt gewoon slordigheid verweten en slecht omspringen met de belangen van de cliënten. Het gaat om mensen die een beroep heb ben gedaan op Kamer II. die geschillen behandelt over de sociale wetten: bijstandsuitkeringen, de uit voering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten en de Wel op de Bejaardenoorden. Deze kamer is pas in mei 1996 ingesteld en de inciden-

Peel en Maas | 1997 | | pagina 7