Een huis kopen voordeliger dan huren? c Onze collecties zijn om te stelen!! PEEL EN MAAS Gratis kopje koffie Up With People komt naar Venray wrfö Limburgse aovend in de Bonte Koe met Nabbe Ties de Caramels J van den munckhof bv Collecte >eatrixfonds Danceranch Country Club Augustinus- koor zingt in Maashees Geslaagd Antwoordcoupon Weelcmenu: .50 Voorlichtings avond Cara en WVG root opera spektakel in de schouwburg: I pagliacci Cavalleria Rustica m -Pa, EEL EN MAAS donderdag 9 oktober 1997 - Pagina 3 Met een kopje koffie van uw uitgever: itueel iaat. irkomt een internationaal straat- livul naar Venray toe. iendaagse muziek, dans. traditio- lekledij en artiesten afkomstig uit verschillende landen van alle lionaiileiten. Dat zijn de ingre- t), ïiten voor een bruisend interna- waal straatfestival. Voor dit festi- I hoeven echter geen straten te irden afgesloten. Het is de show ie Festival', de nieuwste muzika- produetie van de internationale Up With People, waarin meer londerd jongeren uit 25 landen treden. :enshow. die geen grenzen kent jongen oud twee uur lang in haar nhoudt. Dit spektakel vindt plaats woensdag 15 oktober in sporthal Wetteling in Venray en begint 120.15 uur. De prijs van de kaar- lis ƒ25.- voor volwassenen en 0.- voor jongeren t/m 18 jaar en identen. Kaarten zijn te koop bij de Lecluurhal Tijdschriften', piestraat 5. Venray. lel. 0478- 5357 Sigarenhuis Jansen, ote Markt te Venray. tel. 0478- I96. DE SHOW 'THE FESTIVAL' jen bruisend avontuur voor jong oud dat u twee uur lang in de ban houden! 'The Festival' is de owsie muzikale productie van Up With People, enthousiast en ener giek opgevoerd door meer dan IOO internationale artiesten uit 25 ver schillende culturen. Het verhaal wordt verteld door een straatveger, een krantenverkoopster en de ver achtelijke maar vriendelijke oppor tunist Rick Slick. Een jong koppel uit rivaliserende bendes is op zoek naar een toekomst samen. De ben deleden zijn alleen maar uit op wraak. Op een gegeven moment loopt de spanning tussen beide ben des zo hoog op. dat het festival dreigt te worden stopgezet. Hoe dit allemaal afloopt, moet u zelf maar komen bekijken! GASTGEZINNEN GEVRAAGD U kunt één van de internationale deelnemers in huis nemen! Door het verblijf gedurende een jaar in 80 tot 90 verschillende gastgezinnen, zijn de deelnemers in staat om werkelijk aan het dagelijkse leven in een totaal andere omgeving deel te nemen. Er worden gastgezinnen gezocht die in Venray van 12 tot en met 16 oktober a.s. één of meerdere deelnemers kunnen huisvesten. Elk gastgezin ontvangt twee vrijkaarten voor de voorstelling. Voor meer informatie kan u bellen naar het voorberei dingsteam in het Raayland College op nummer 0478-551220. itirielijk dank aan de contactper- pnin de kerkdorpen en alle col- ftanten en natuurlijk de gulle ^ers, die de mooie som verzamel en ƒ15.789.83. 1185.72 meer in 1996! (Oor de mensen met onwillige .-ren toch weer een sprankje hoop genezing of verlichting.'of een irdagen vakantie in een aange- le bungalow, woonomgeving- iptissing of vervoer. Opbrengst: Castenray ƒ300,75: - lde ƒ391.95; Leunen 'ƒ890.60: Iperselo 702.-: Oirlo 'ƒ693.10: «rum ƒ1.030.-; Smakt/Hollhecs 5.61; Veulen ƒ300.-; Vredepeel ^•'0; Ysselsteyn 1.361.-: ntruni ƒ9.610.72: Totaal 5789.83. 'prechte dank. bij leven en wel- 1 lot de derde week van septem- 1998. F van Bavel-van •uwenhoven. Albionstraat 9, 1,9AB Leunen, tel. 582193. PEEL EN MAAS 8 abonnement waard Vrijdag 10 oktober organiseert Dans Partycentrum Janssen voor alle liefhebbers van country line dance in de regio de eerste maande lijkse Danceranch Country Club van het nieuwe seizoen. Op deze avond, die om 21.00 uur begint, is er doorlopend moderne eountrymuziek waarop men deze populaire dansvorm in praktijk kan brengen. Locatie: Dans Partycentrum Janssen, Raadhuisstraat 6 in Venray. Diefstal van tas Zaterdagmiddag moest een 37- jarige Venrayse nog een boodschap doen in een zaak aan het Henseniusplein. Haar zoontje moest op haar hondje letten en bleef op de zitbank achter, de tas met bood schappen zette ze naast haar zoontje neer. Omdat die mogelijk meer aan dacht had voor het hondje, lette hij even niet op de boodschappentas. De tas met speelgoed, toiletartike len, boeken en kleden was vervol gens verdwenen. De totale waarde van de gekochte goederen bedroeg ongeveer ƒ300,-. Een zoekactie in de buurt leverde niets op. Op zaterdag I I oktober komt het Augustinuskoor uit Gennep, koor van verstandelijk gehandicapten, de Woord- en Communiedienst oplui steren die om 19.00 uur begint. Na de viering wordt er door het koor nog een kort populair concert gegeven in het gemeenschapshuis, van ongeveer 20.15 tot 21.00 uur. Het Augustinuskoor is ontstaan uit een initiatief rond 1970 van een leerkracht van de ZMLK-school in Gennep, de heerTheed Schouten uit Boxmeer. Hij startte een zangklasje dat snel groeide en deelnam aan kerkvieringen, musicals en koorfes tivals voor verstandelijk gehandi capten in Gennep en in den lande. Na het plotseling overlijden in 1986 van de dirigent werd de lei ding overgenomen door een muziektherapeut met directie-erva ring: Frans Koot. Hij is sedertdien de vaste dirigent, naast Mary v. Deursen. die ook regelmatig de lei ding verzorgt. Het koor heeft dankzij de enthou siaste uitstraling veel succes geoogst bij vele optredens in Nederland en België. Het 25-jarig jubileum is uitbundig gevierd in samenwerking met het koor van Maria Roepaan uit Ottersum. Nu Augustinus en Maria Roepaan zijn gefuseerd tot Saam vliet zal de samenwerking van beide koren intensiever worden. Het Augustinuskoor bestaat thans uit ongeveer 40, voornamelijk man nelijke leden, en wordt begeleid door een combo van enkele verstan delijk gehandicapte muzikanten. Dirigent en keyboardbegeleider is Frans Koot. De meer-collecte in de viering zal bestemd zijn voor een tegemoetko ming van de te maken kosten voor dit optreden. Tevens zal er in het gemeenschapshuis een bus geplaatst worden voor een eventuele vrijwilli ge bijdrage. Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen is Marcel Swinkels geslaagd voor het doctoraal examen bedrijfskunde. Loslopende pinken De politie moest maandagmorgen in actie komen na een melding dat op de Pottenvenweg in Ysselsteyn vee zou lopen. Toen de politie arri veerde waren de eigenaar en de buurt al bezig het vee, twee pinken, in zijn weide te drijven. De pinken hadden elders wat vernielingen aan gericht in een tuin. De schade werd geregeld. U twijfelt tussen huren of kopen? Kom dan eens praten met de hypotheekadviseur van Rabobank Huis &c Hypotheekadvies. Die kan u meteen voorrekenen hoeveel hypotheek u kunt krijgen en wat de maandelijkse kosten daarvan zijn. Zodat u precies weet of kopen voordeliger is dan huren. Bel of kom langs voor een deskundig advies. Of stuur vandaag nog de antwoordcoupon in! Met de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies sta je er niet alleen voor. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel. (0478) 530216 tel. (0478) 530 340 Ja, ik wil graag weten of een huis kopen voor mij voordeliger is dan huren. Neem contact met mij op voor nadere informatie. naam adres postcode/woonplaats telefoon Opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, .5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 ei V\ë' Deze week i 3 mfcA .vVijW .\beWe' Voorgerecht Tussengerecht H oofd ge fee ht AJia gerecht sotASJ- ode besse <ue bakker Êen.gamaleu soep Kalfsmedaillons met mooi gegrilde zalm en een Hollandse saus Sen zelfcj emaakte kaneel parfait De kans is groot dal de popforma tie Nabbe Ties de Caramels de geschiedenisboeken in zal gaan als de band die nooit de geschiedenis boeken inging. Maar ja, wat zal het de leraar van de toekomst, die nauwkeurig opdreunt in welk jaar de slag om Limburg plaatsvond interesseren wie The Who. Nirvana of Jantje Smit was? Waarschijnlijk geen reet! Gelukkig leven we nu en niet over honderd jaar. want dan zouden we veel te oud zijn om te stagesurfen op de muziek van Nabbe Ties. De groep plukt songs van vergeel de hitlijsten en steekt ze op geheel eigen wijze in een verse onderbroek. In het door nieuwe spellingsregels geteisterde, officieel erkende Limburgs dialect, wordt het Nabbe Ties universum geschilderd: de belevingswereld lijkt op die van de bekende Janse Bagge Band. Nabbe Ties de Caramels: Marc Lahnstein, drums, accordeon, key board: Willy v.d. Sterren, bas; Ton Hermans, gitaar: Rob Wanten, zang, mondharmonika. Gelukkig is er de gelegenheid om naar deze Limburgse band te luiste ren en wel aanstaande vrijdag, aan vang 22.00 uur. entree ƒ5.- vanaf 21.30 uur. Schaap in beek ver dronken Dinsdagmiddag werd in de Oostrum.se beek nabij het industrie terrein een dood schaap aangetrof fen. Het schaap moet in de beek zijn gevallen en door het water is de vacht zo zwaar geworden dat het dier niet op eigen kracht uit de beek is kunnen komen. De eigenaar is nog niet bekend. Vernieling aan auto Een 27-jarige Venraynaar deed aangifte dat een band van zijn bij zijn woning aan de Pavanestraat geparkeerde auto was lek gestoken. Ook waren er krassen op de motor kap aangebracht. Brandje Woensdagmorgen omstreeks 05.20 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje buiten een van de gebouwen van de NLW aan de Smakterweg-. Er waren poet slappen in een houten krat in brand gestoken. De brandweer bluste het brandje en de schade bleef beperkt. Kinky Koe Zondag 12 oktober is het weer Kinky Koe. Op deze avond zullen weer verschillende soorten muziek gedraaid worden. Centraal staat een mix van britpop, new waves, gitaar bands en synthi-pop (zg. soosmu- ziek). Namen: U2, Oasis, REM en Bush. We draaien gezellige swingende muziek en verzoekjes zijn altijd welkom. Inbraak in modezaak In de vroege woensdagmorgen omstreeks 05.00 uur werd met een trottoirtegel een etalageruit van een modezaak in de Grotestraat inge gooid. Door het daardoor ontstane gat is de dader of mogelijk daders naar binnen gekomen. In recordtijd werden een aantal kledingstukken, onder andere truien van de duurdere merken, gestolen. Hoewel de politie binnen enkele minuten ter plaatse was kon de dader niet worden ach terhaald. Inventarisatie moet nog worden opgemaakt, maar de schade bedraagt meerdere tienduizenden guldens. Reeds eerder werd op dezelfde wijze een inbraak in deze zaak gepleegd. Ook toen bestond de buit uit soortgelijke kledingstukken. De politie sluit niet uit dat dezelfde daders zijn teruggekomen. (Zie advertentie in dit blad.) Het Astma Fonds, afdeling Venray/Horst en omstreken organi seert op maandag 13 oktober een voorlichtingsavond met als thema 'Cara en WVG", De bijeenkomst vindt plaats in het personeel,srestau- rant van het St. Elisabeth ziekenhuis te Venray. De avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en er mag niet worden gerookt! Sinds de invoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) zijn nögal wat carapatiënten er financieel Hink op achteruit gegaan. Stookkosten en dieetkosten worden niet meer vergoed. Verder is in veel gemeenten de vergoeding van individuele vervoerskosten ingetrokken en vervangen door ver voer met busjes. Op deze voorlichtingsavond zal van elk platform een vertegenwoor diger vertellen over de zaken waar mee men bezig is. Een sociaal medisch adviseur van de GGD ver telt over het werk van de GGD en zal vragen beantwoorden over keu ringen, voorzieningen etc. Ook zal er een vertegenwoordiger van één der gemeenten uit ons gebied aan wezig zijn, omdat de WVG een gemeentelijke taak is. Er bestaat ruimschoots de gele genheid om vragen te stellen. Mocht u meer informatie wensen over de bijeenkomst of over de acti viteiten van het Astma Fonds afde ling Venray/Horst en omstreken, neem dan contact op met mevr. M. Donders, tel. 0478-584066 of met dhr. B. Jacobs, tel. 0478-526656. Poging tot inbraak woning Een Venraynaar ontdekte dat zijn aan de Schakel geparkeerde perso nenauto een ingeslagen ruit had. Of de dader heeft getracht in de auto te komen, dan wel om de auto te ont vreemden is niet bekend. Vernieling scooter Een 26-jarige eigenaar van een scooter bemerkte maandagmorgen dat aan zijn bij een cafetaria aan de Eindstraat geplaatste scooter erger lijke vernielingen waren gepleegd. De schade wordt geschat op ƒ1.200,-. Het signalement van de dader is bij de politie bekend. (Niet zo letterlijk opvatten "Heren" inbrekers. Maar smaak hebben jullie wel!) anno 1881 Grotestraat 93 Venray P.S. Onze mantel en coats collectie is compleet, tot gauw! ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. H. Sehraven. J. Witteen en B. van Casteren-van Gils: B. v. CASTEREN-v. GILS Langstraat 106. tel. 585289 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Sehmeetz. J. de Vocht. M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: A. COENEN Pr. Hendrikstraat 26, tel. 588800 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tol maandag 08.00 Dkt. Van DONGEN Past. .Jeuckenstraat 6, America tel. 077-4641707 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2. tel. 580140 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vri jdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 586605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W,H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gellins R. EELDERINK en W. de VOCHT DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM VV. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 lot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren A. RAAYMAKERS Horst, tel. 077-3981450 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargeno men door: J. BERKERS. tel. 06-52851493 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Grotestraat 93 Venray PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof Frits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. sbedrj «saai UR DR Met deze eerste opera-avond van I seizoen zet de Venrayse schouw- - meteen hoog in. Volgens ken- hel hier wat betreft de om de twee mooiste opera's geldt met name de muziek Pagliacci (De Paljas) door Leoncavallo (1858-1919). Rusticana. door Mascagni 1863-1945) staat als de meest toegejuichte De kwaliteit van de uitvoe- is fantastisch, er zit veel vaart solisten als koor zijn bijna orldurend aanwezig. Ook circus- jesten (o.a. vuurspuwersü) dra- n bij aan de levendigheid van de scenering. De twee opera's wor- vaker. in verband met het karak- :n de tijdsduur per opera, samen één uitvoering gebracht. U voelt ziet opera waar zij thuishoort, in echt theater! Voor mensen die |felen eens een opera bij te jnen. is dit een ideale kans. pil spektakel en vaart krijgt u zel- n andere, bekendere opera's te Voor de prijs hoeft u het zeker !l te laten. Die bedraagt slechts de jfl var de prijs die u (had) oetfei betalen in de mslerd :.>e Arena en de Ahoy hal R iileidam. U zit. ziet en hoort hel e in de schouwburg vele malen UNIEK! Tevens uniek aan deze speciale ond is de voorbespreking door era deskundige Dick Bakker om .00 uur in hel theatercafé. Op begrijpelijke, enthousiaste en skundige wijze vertelt Dick wat Kr over beide opera's. De voorbe- reking duurt ongeveer een half iren is geheel gratis. Inde zaal vindt u de tweede ver- ling. U kunt namelijk de voor- illing volledig volgen. Boven hel meel hangt een grote lichtkrant die aktueel en op de voet, de vertaling efl van hel gezongen toneel ver- OORSTELLING VAN gratis hapjes. Zo maakt de Venrayse schouwburg uw avondje uit com pleet. KOPJE KOFFIE Lezers van de Peel en Maas die een toegangskaart hebben of kopen krijgen bij deelname aan de voorbe spreking. die voor de voorstelling plaatsvindt een gratis kopje koffie aangeboden. U kunt onderstaande koffiebon uilknippen en deze bij de kassa van de schouwburg tesamen met uw toegangskaart laten zien. U ontvangt dan een gratis koffiebon. aangebodenbij de voorbespreking door uitgever van het nieuwsblad (£etcafé 'De. Dorv'ier" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 NRi DE MAAND. }sy Dit predikaat geeft de Venrayse louwburg niet voor niets. De Kirstelling van deze maand staat er: Spektakel, originaliteit, kwali- jLNa afloop van de voorstelling wachten wij u wederom in het satercafé. Wij maken het 'extra' zellig. U bestelt een drankje, wij tsenteren onder andere lekkere 5tel zelf uw dnie. gangen keuze-menu samen voor maan TV.\D\J Vooegej'eckf Soep "Pasteitje (Champignons Hoofdgerecht: Varkenshaas Schnitzel 2alm Alager'echt Warme kersen ijs Koffie amafetto /slatuudijk ki'ijgt u vooraf heerlijk vers stokbrood met de welbekende sausjes.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3