Een eigen onderneming starten? Nieuw huis op het oog? Wij regelen voor u de perfecte hypotheek! Afsluiting Ongezochte Vondst a.s. zondag in Theehuis Fay Lovsky met La Bande Dessinée F, Take It For Granted in )e Bonte Koe Bul voor Kunstbeleid en lanagement' Geslaagd f27.50 Hollandse avond in OJC Dingus 'troin5 Weekmenu: Muziekschool herdenkt Schubert Gunnar in 't Podium De bibliotheek komt met iets nieuws! Oud papier Rommelmarkt in de Kiosk Paj HI EN MAAS donderdag 2 oktober 1997 - Pagina 3 trap jondag 5 oktober, de laatste dag ntentoonstelling "de ongezochte ndst". gaat CultuRooy voor de rjatie nu eens niet naar buiten, aar naar binnen. Het Theehuis in, precies te zijn. CultuRooy doet deiijkJLrzelfs hel licht uit. Gedeeltelijk, andvani doelen we dan want we vertonen n film. Het Venrayse kamerkoor óllegitim Vocale heeft op ons ver- ik eens flink het repertoire door „aar gehusseld en zal een verras- nde mix van liederen en liedslro- ten gehore brengen als omlijs- ig bij de vertoning van een slorische stomme film uit begin IZe eeuw. Voorafgaand aan deze I jzondere combinatie van zang- en or l Imkunst treedt Venus Ventura op. ee nachtegalen uil Amsterdam, 1 jor CultuRooy-scouts gespot op f.i rschelling tijdens hel laatste irolfeslival. Zij presenteren een 1 nakter-opera waarin de Frans- a ostenrijkse koningin Marie- ntoinette, wier hoofd tijdens de anse revolutie van haar lichaam ;rd gescheiden, opnieuw tot leven irdt gebracht: m De zeer succesvolle band Take It irGranted opereert in trio-bezet- ng met de vaste kern John Dirven ocals, gitaar) en Netty Driessen call basgitaar). De bluesrock die spelen is ruig en dynamisch; de ï-kritieken van de afgelopen jaren een er dan ook niet om. In haar ijarige bestaan maakte de band ecd's, waarvan vooral de laatste viel en uitstekende pers kreeg, tlomenleel wordt de laatste hand egdaan cd nr. 4: 'Granted', waar- Inummers zondag gespeeld zul- i worden. Zangeres Netty Driessen is niet maar een zangers. Ze doet de este mensen denken aan Janis |in, door haar hese rauwe strot, lat vergezeld met het dampen- aarwerk van John Dirven. vele radio-optredens hebben luzikanten van Take It For Ited hun visitekaartje reeds [geven en aanstaande zondag in zij het in café De Bonte Koe Banvang 20.00 uur, entree ƒ5,-. fans Noyens, oud-Venraynaar en igent van het Venray's innenkoor. studeerde woensdag september jl. af aan de liversiteit te Utrecht in de culteit der Letteren voor de vak iep Muziekwetenschappen. Hem rdde bul uitgereikt voor de s 120ÖW ilisatie magement uitgered 'Kunstbeleid spe- Aan de Katholieke Universiteit jmegen is Adriëtte ipenbrouwers geslaagd als cultu- antropoloog. Ze mocht 25 sep- jber jl. haar bul in ontvangst Her Clijsters is aan de versiteit Utrecht geslaagd voor V8 studiemilieukunde. )p vrijdag 26 september behaalde ivr, A. Linssen-Hogenberg uit nray aan de Faculteit der Letteren ;de Universiteit van Amsterdam doctoraal Slavische taal en lette- met specialisatie de Tjechische len letteren en Russisch als bij met het predicaat cum laude. Aan de Katholieke Universiteit Nijmegen is voor het doctoraal men orthopedagogiek, vakgroep Iragen opvoeding geslaagd"Kim As uit Oostrum. Aan de Universiteit Maastricht is riek Zwiers geslaagd voor het toraal examen bedrijfseconomie. Fliehen, fliehen, fliehen, wat moet ik aan? Die ketting mee? Waar gaan we heen? Onnozelheid! M'n rode of mijn blauw gewaad? Fliehen, flie hen, fliehen! Niet zo snel! Een schok van pijn, m'n zij, m'n hak, de kinderen! Wal schreeuwen ze? Ze willen brood? Hoezo, ze willen brood? Fliehen, fliehen, fliehen, dan eten ze toch cake? Dan vreet dat volk toch cake? Fliehen. fliehen, eindelijk, de gouden koets! Een snijdende windvlaag brengt haar terug naar de realiteit. Het is de cipier die in de deuropening staat en haar voedsel op de grond smijt. "Vreten, hoer!! Denk maar dat het cake is! Het zou wel eens je laatste kunnen zijn!" Het programma begint om 14.00 uur (Theehuis open vanaf 13.30 uur, entree ƒ5.- p.p. van 12 tot 60 jaar) en duurt tot ongeveer 17.30 uur. De inrichting van het Theehuis is aan gepast aan het evenement en het is verstandig te reserveren, gezien het beperkt aantal zitplaatsen (maxi maal 80) van ons met kaarsen ver lichte Laterna Magica-theater. Om de ambiance te vervolmaken schen ken we champagne en wijn. Ook deze omlijsting is te reserveren; ƒ35,- voor een fles champagne-in- koeler (vermeld het aantal gewenste glazen!) en ƒ25,- voor een fles witte of rode wijn. Bel: 0478-510401 (Leo Creemers) of 513690 (Theehuis). Inbraak in woning Tijdens afwezigheid van de bewo ners, donderdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur, was door force ring van de terrasdeur toegang ver kregen tot een woning aan de Vogezenlaan. Alle kasten en Iaden waren doorzocht. Kennelijk is naar geld gezocht wat niet aanwezig was. De dader is zonder buit vertrokken. Aangifte werd gedaan door een 53- jarige Venraynaar. Êe+café. "De Ba^nep" Maasheseweg 93, 5817 AA Venray Tel. 0478-580001 Stel zelf uw dfie gahgen keuze-menu samen voor maar* Voovge^eckt Soep Pasteitje S-kampignons Tloofdgeeeckt: Varkenshaas Schnitzel Zalm AJageneckt Warme kersen ijs Koffie amaretlo Alotwm'lijk krijgt u voomf heerlijk vers stokbrood met de. welbekende sausjes. Op vrijdag 10 oktober staat er iet totaal nieuw te gebeuren in ons jon gerencentrum. Je kunt dan komen luisteren naar jouw favoriete Hollandse Hits, Oude en nieuwe, Hollands- en Engelstalig, van The Cats tot Golden Earring, van Koos Alberts tol De Dijk. Misschien is het niet jouw favo riete muziek, maar om de gezellige sfeer kun je echt niet heen! Mocht je honger krijgen, er staat een grote pan erwtensoep klaar. Aanvang 20.00 uur en de entree is gratis. Kip ik had je N Dat er anno 1997 nog kippen dieven rondlopen mag toch wel bijzonder worden genoemd. Donderdag zagen" bewoners van een instituut aan de Stationsweg dat uit het dierenparkje een leven de kip werd gepakt en door de dader, die zij kenden, onder zijn jas werd gestoken. Zij deden daarvan aangifte bij de politie en gave daarbij ook de naam van de vermoedelijke dader. Dat bleek een jongeman uit Overloon te zijn. Vrijdag kreeg de diefstal een vervolg want de jon geman werd gevraagd de gestolen kip terug te bezorgen. De kip was echter 'onvindbaar'. Ais vergoe ding heeft hij toen een andere kip teruggebracht in het dierenpark. Proces-verbaal inzake diefstal van een kip werd wel opgemaakt. Spreekuur eft u vragen rond het starten van eigen onderneming? Bijvoor- kom ik in aanmerking voor Tante Agaath Lening met een Ivoordeel van 1%? Ike vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur houden Wij spreekuur voor starters. U kunt ook bellen voor een afspraak. verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen tiobank Venray-Oostrum tel.(0478)530247 Zeven rode tel (0478) 530 444 Verloren en gevonden voorwerpen Bij de politie werd aangifte gedaan van vermissing van.de vol gende goederen: VERLOREN Bankpasjes van Postbank en Rabobank, waaronder Europasjes; abonn. NS trajectkaart l.w.v. ƒ330,-; schakelarmband dubbele schakels van 2x4 ringentjes per schakel; sla- venarmband La Chique, holle ova len gouden armband met ingelegd diamantje, waarde ƒ800,-; herenpor temonnee met rijbewijs, rabopas en 1 10,-; herenportemonnee merk o'Neil, blauw randje, klitteband en ritssluiting, bankpasje enb ƒ60,-; 4 oude briefjes van ƒ100,-; halsketting medaillon, waarde 800,-; herenhor loge merk Chetiz analoog; toe gangspas van PTT met magneets trip; groene zijden sjaal; telefoonkaart GSM Nokia; telefoon toestel, in zwart hoesje merk GSM; verrekijker Pentax 8x20, extra koordje met musketon. GEVONDEN Fietsen: twee damesfietsen, merk onbekend:Agressor Mouintan; Agressor ATB-fiets, afgesloten gevonden bij transformatorhuisje; damesfiets merk Cove; damesfiets Livingstone; damesfiets merk Locomotief; herenfiets Gazelle; damesfiets Original; fototoestel merk Samsung AS zoom met rolle tje 24 Agfa Color; portemonnee met enig kleingeld en biljet 500 Bfr.; horloge Pulsar met metalen bandje; horloge Reebok met zwarte band en blauwe wijzerplaat; lederen jas, waarin aansteker, sleutelbos en riem; jongensjack met 158 kleur kaki/blauw/oker; damesportemon nee met bankpas en biljet van 500 Bfr.: aangevlogen; roodstaart pape gaai; aangelopen: poes. ongeveer 10 weken oud. Inlichtingen omtrent de verloren en gevonden goederen tijdens kan tooruren op het politiebureau aan de Leunseweg. Inbraken Een 63-jarige bewoner van de Hoge Beek deed aangifte van het feit dat er in zijn flat een insluiping had plaats gevonden in de loop van donderdag. Wat er precies is ont vreemd is nog niet bekend. Een 33-jarige Venraynaar deed aangifte dat door het forceren van een raam toegang was verkregen tot zijn woning aan de Athoslaan. Ontvreemd werd wat geld en een Laptop. De inbraak werd in de loop van donderdag gepleegd. Een bewoner van de Athoslaan deed de politie de mededeling dat er was gepoogd in te breken in zijn woning. De dader is niet in de woning geweest. De schade bedraagt enkele honderden gulden. In de nacht van donderdag op vrij dag was de toegangsdeur van een tuinhuisje bij een woning aan het Beemdkruid geforceerd. De dader heeft verschillende goederen uit het tuinhuisje meegenomen. De bena deelde is een 41-jarige Venraynaar. De aankoop van een nieuw huis is een belang rijke en spannende gebeurtenis. Er moet veel worden geregeld. Ook financieel. Hoeveel hypotheek heeft u nodig, welke vorm is het beste, hoe kan het fiscaal zo gunstig mogelijk worden opgezet? Allemaal vragen waar de hypotheekadviseur van Rabobank Huis Hypotheekadvies een antwoord op heeft. Rabobank Huis Hypotheekadvies geeft u de zekerheid van: - een scherp tarief - een deskundig en op maat gesneden advies - een betrouwbare, solide partner - een persoonlijke service, nu en in de toekomst. Een hypotheek van de Rabobank: da's vertrouwd en goed! verzekeringen - financiële planning - beleggen - betalen - lenen - sparen Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530216 tel.(0478)530 343 Ja, ik wil graag meer informatie over Rabobank Huis &c Hypotheekadvies. Neem contact met mij op voor nadere informatie. adres postcode/woonplaats telefoon Coupon opsturen in een envelop aan: Rabobank Huis Hypotheekadvies, Antwoordnummer 1001, 5800 VB VENRAY (Een postzegel is niet nodig) Hoenderstraat 2, Venray tel. 512038 I IA VOO^T J_ aVoel ;Wa„de Deze week Voorgerecht gebakken Brie met roef Xusservgereckt Sen garnalen soep h\oofdge.re.c.l\i Kalfsmedaillons met moot gegrild< zalm en een Hollandaise saus Alagereckt Êen zelfgemaakt kaneel parfait essensaus 10 oktober in de schouwburg Sinds januari 1997 toert Fay Lovsky door Nederland met nieuwe avonturen van La Bande Dessinée. Dat betekent gewoon een muziek programma. Hoewel, zo gewoon is Dit jaar is het precies 200 jaar geleden dat de Oostenrijkse compo nist Franz Schubert geboren werd. Hoewel hij voor vele instrumenten en bezettingen composities geschre ven heeft, is hij vooral de geschiede nis ingegaan als liedcomponist. Veel van zijn schitterende melodieën zijn nog steeds wereldberoemd. De Muziekschool Venray besteedt dit najaar extra aandacht aan de per soon Schubert. In de vitrine op de begane grond is een tentoonstelling ingericht over deze Weense compo nist, die een kort (hij werd slechts 31 jaar oud) en tragisch leven leid de. De tentoonstelling is bedoeld als omlijsting van de bijzondere gebeurtenis die op zondag 12 okto ber 11.30 uur plaats zal vinden in de aula van de Muziekschool. Dan zal Jos Meersmans, musicoloog en pro grammamaker van BRT 3, de Belgische klassiek radio, met behulp van dia's en muziekfragmen ten een 'geacteerde vertelling" hou den over Schubert. In deze spannen de voordracht laat hij Schubert meer en meer tot leven komen, door hem te plaatsen in zijn tijd, het Wenen van begin 19e eeuw. De toegangsprijs vanaf 18 jaar is ƒ5,- en tot 18 jaar 2,50. Muziekschoolkinderen gratis (geschikt voor kinderen vanaf 12 jaar). De tentoonstelling is gratis te bezichtigen van maandag t/m vrij dag van 10.00 tot 20.00 uur op. zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. het misschien niet. De samenstelling van La Bande Dessinée is in ieder geval niet gewoon: helden noemt Fay ze. Louis Debij, Cok van Vuuren, Joost Belinfante en Gert Jan Blom. Eigen werk en covers van onge bruikelijke muziek wisselen elkaar af in een kleurrijke bezetting waar Fay en de helden hun bedrevenheid laten horen èn zien op uiteenlopen de instrumenten. Is het grappig? Is het serieus? Is het gevoelig? Swingt het? Allemaal ingrediënten... maar allereerst is er de muziek: en Lovsky's muziek is kleurrijk en vol verschillende sferen. Een muzikale caleidoscoop. Zondag 5 oktober is de Oostenrijkse zanger Gunnar te gast in café 't Podium. Gunnar verzorgt een avondvullend programma met covers van allerlei pluimage. In de wintertijd speelt hij dagelijks voor volle cafés in de ski-oorden van Oostenrijk. De rest van het jaar trekt hij door Europa. Vorig jaar deed hij ook al café *t Podium aan en zorgde toen voor een fantastisch sfeertje. De aanvang is om ongeveer 20.30 uur en de entree is ƒ5.-. Hele weg nodig In de nacht van zaterdag op zon dag zag de politie een personenauto rijden op de Horsterweg. De chauffeur had de hele weg nodig. De bestuurder, een 28-jarige in Venray verblijvende man van Poolse nationaliteit verkeerde onder invloed van alcohol. Hij kreeg een rijverbod van acht uur, zijn rijbewijs werd ingevorderd en proces-verbaal werd aangezegd. Een uniek reclamemedium is te vinden in de I 160 bibliotheken die Nederland rijk is: de PagerClip. Deze volstrekt nieuwe reclamevorm is 22 september jl. gelanceerd. Bij de uitgiftebalie van de bibliotheek staat een display met zes verschil lende bladwijzers. De bladwijzer is op een bijzonder manier vormgegeven. Door de han dige clip hecht hij zich aan iedere pagina van boeken, agenda's, maga zines, etc. Dankzij betalende adver teerders wordt ook aan kunstenaars, vormgevers en liefdadigheidsinstel lingen de kans geboden aan PageClip deel te nemen. Iedere drie weken zal er een nieuwe serie uitko men. De bibliotheken zijn zeer enthou siast over dit project. De clip is een prima service-artikel voorde bibli otheken en zal haar functie van net werk versterken. LANDWEERT I 11 Op woensdagavond 8 oktober halen de Zangers van St. Frans oud papier op in Landweert I II. U kunt uw oud papier vanaf 18.00 uur goed gebundeld aan de straat zetten. Alvast bedankt voor uw medewer king. LANDWEERT III Maandag 6 oktober halen leden van biljartvereniging DOS wederom het oud papier op in Landweert III. Men wordt vriendelijk verzocht om het papier goed gebundeld vanaf 09.00 uur aan de straatkant gereed te zetten. WIJK ZUID Tafeltennisvereniging Red Stars haalt iedere eerste vrijdag van de maand oud papier op in wijk Zuid (tussen Zuidsingel, Prins Bemhardstraat en Nassauplein) vrij dag 3 oktober tussen 18.00 en 20.00 uur. Wij verzoeken u vriendelijk uw oud papier voor 18.00 uur buiten te zetten in dozen, zakken of gebun deld. Ook kunt u oud papier bren gen bij de container van Red Stars, Kiosk la. links van de tafeltennishal (nabij Foekepot), alwaar u eveneens oude spullen kunt brengen. Openingstijd: dinsdag van 18.00 tot 20.00 uur. Nadere info bij Jac Linders, tel. 588411 of Peter Bouwmans, tel. 589134. MELEN MAAS I 'n abonnement waard I ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel, R.E. Gabeler. H. Schraven. J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 582824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinek Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. J. de Vocht, M. v.d. Acker. P. Henkes en G. v.d. Weyer: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keij/.er en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgen de week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN, tel. 587273 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VEN RAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure, V. Geurts, R. Eelderink en G. Gelling R. GOEDEGEBUURE en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOS TRUM W. LOON EN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uüi 'en van'18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten, mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maan dag 8 uur lot vrijdag 12 uur waargeno men door: R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 06-54630234 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 06-52851493 INFORMATIECENTRUM GEES TELIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur Zaterdag I I oktober is er weer een rommelmarkt in de Kiosk. Tafels te huur a ƒ12,50. Zaal open om 07.30 uur, verkoop vanaf 09.00 uur, info: tel. 0478-586872. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tfel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckiiof FYits Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven: Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3