to.o°'1 Organisatie Handige Hans, de handigste jongen van Venray irectei ïes ïhniek ïstbedrijf "ox Metaal Manders, directeur van het Kies Techniek gastbedrijf Manders Machines Jan Driessen, directeur van het Kies Techniek gastbedrijf Speciaalwerk Venray Lees snel de volgende pagina EEL EN MAAS donderdag 25 september 1997 - Pagina 21 Manifestatie Kies Techniek Venray Wilma Koop, voorzitter van de Stichting Kies Techniek Regio Venray "Op 4 oktober vindt aan de Smakterweg de manifestatie Kies Techniek Venray plaats. Dan zetten bijna dertig bedrij ven en instellingen uit Venray en omgeving hun beste been voor, om leerlingen uit de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs, de v 1.6KS" klassen 1 en 2 van het voortge- et onderwijs en iedereen die interesse heeft in tech- Ische beroepen, spelenderwijs kennis te laten 1laken met de wereld van techniek. De deelnemende drijven en instellingen hebben kosten nog moeite [{j sspaard om dit spectaculaire evenement van de grond tillen. Drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester van Venray "De gemeente Venray heeft zich tot doel gesteld om haar regionale centrumfunctie vooral te realiseren rond de groei van industriële bedrijvigheid. Daarnaast willen we uiteraard ook de majeure positie van de agribu siness in het buitengebied vasthouden. De ontwikkeling van industriële bedrijvigheid is speer punt van beleid en in zeer sterke mate gebonden aan de aanwezigheid van technisch geschoolde arbeidskrachten. Daarvoor zijn goede scholingsmogelijkheden, maar I daar moeten dan wel leerlingen naar toe. Daarnaast I moeten er goede nascholingsmogelijkheden zijn, want de snelle veranderingen in de industriële techniek vragen I iedere keer om bijscholing. Vandaar dat de gemeente Venray, samen met het industriële bedrijfsleven, het initiatief genomen heeft tot de oprichting van een Stichting Technisch Opleidings Centrum. Daar kan permanent her- en bijscholing plaatsvinden. Maar om het werken in de industrie te stimuleren, om technisch geschoold te wor den en te blijven, is het óók van groot belang dat de gemeente en het industriële bedrijfsleven duidelijk maken dat het werken in fabrieken gewoon leuk is. Niet sme rig, maar schoon; niet saai, maar afwisselend; met grote zelfstandigheid; met grote verantwoordelijkheid; met veel creativiteit, want je maakt zelf dingen! Kies Techniek is een manifestatie die aan onderwijsgevenden en aan leerlingen heel duidelijk maakt dat het werken in de techniek een goede toekomst biedt en aan jongens en meisjes de mogelijkheid geeft zich optimaal en zelfstandig te ont wikkelen." - Alustetna - Business Vision - Cesmetal O O - Deloitte Touche Venlo - Electro Martens Installatie - FME - Gemeente Venray - Groep Geleide Wapens de Peel - Industriële Club Venray e.o. - Kamer van Koophandel voor Noord- en Midden-Limburg - Kantic - Koninklijke Landmacht - Kraanverhuurbedrijf Van Rattingen - Manders Verhuur - McDonald's Venray - Metaalunie - Munckhof Reizen - Provincie Limburg - Rabobank - Stichting OOM - Van Mierlo Logistic Services - Xerox Manufacturing (Nederland) \J ntrol manifestatie is bedoeld om te onderstrepen dat tech- sche onderwijsrichtingen en beroepen boeiend en elzijdig zijn en vaak meer creativiteit vergen dan tnigeen denkt. Bovendien heeft een vakman of -vrouw garantie van een (goedbetaalde) baan. lerigens leert de ervaring dat leerlingen hun beroeps- :nze niet alleen maken. Ouders, leraren, maar ook ienden, zussen, broers en anderen spelen een llangrijke rol in het keuzeproces. Zij zijn natuur- k ook van harte welkom op de manifestatie Kies chniek Venray. Meer dan in voorgaande jaren biedt !t programma 'voor elk wat wils'. Daarom nodig ik iereen van harte uit om op 4 oktober te komen." "Met techniek kun je het helemaal maken! Kom daarom kijken wat er allemaal te beleven valt op de Kies Techniek-dag in Venray. Die wordt gehouden op zaterdag 4 oktober, van 10.30 uur tot 16.00 uur bij drie bedrij ven aan de Smakterweg. Dat zijn Speciaalwerk Venray, Manders Machines en Cox Metaal. Bij deze gastbedrijven hebben een groot aantal andere bedrijven een stand opgezet, waar je zelf met techniek aan de slag mag. Je kunt draaien, frezen, walsen, en nog veel meer. In de buurt van de gastbedrijven staan ook drie tenten. Hierin wordt een workshop gehouden, waarbij je zelf een miniatuur-autobus mag samenstellen. Uitzendbureaus en Arbeidsvoorziening Venray geven er informatie over het vin den van een baan in de techniek. Er worden toneelvoorstellingen gegeven, en je kunt eten en drinken bij de feestmuziek van de Xerox-band. Verder kun je meedoen aan een spannende prijsvraag, waarmee je een dag kart-racen bij Jos Verstappen kan winnen. Als je het prijsvraag-for mulier invult en inlevert krijg je in ieder geval een T-shirt of een leuke baseball-pet. Het programma en de plattegrond van de Kies Techniek-dag vind je op de volgende bladzijde." ix Metaal is een ijf dat stalen pla- bewerkt. In die pla- worden bijvoor- id gaten geperfo •d, we buigen (of :ett'i 2e, knippen en, of voeren er idere bewerkingen m uit. Daarin gaan Ver: we zijn gespe el/ ialiseerd in kleine nies van bijzondere aatwerk prod ucten e veel know-how vereisen. Wij zijn vooral wk in roestvrij staal-verwerking, perfore- en, radiuszétwerk en het maken van nkastingen voor elektronica. Daarnaast 'viseren wij bij het ontwerpen van nieuwe het verbeteren van bestaande producten, "verband met de maakbaarheid in kleine "grote series, i "es Techniek is een evenement dat wij uit olie overtuiging ondersteunen. Daarom ponen wij met veel plezier onze deuren oor u. In onze productiehal staan, behalve "te eigen stand, de stands van Van Geel krmus, Inalfa en Kersten Wanssum. Er a prden demonstraties gegeven van ver killende technische bewerkingen, leihebbers mogen zelf de mouwen opstro pt Wij rekenen op uw komst." "Wij maken onderde len van bijvoorbeeld robotmachines, die met grote snelheid en precisie laswerk- zaamheden uitvoe ren. Behalve dat we onderdelen voor zulke machines maken, schroeven wij de machines ook In elkaar. Daarnaast ontwikke len we de software waardoor de machines 'weten' wat ze moeten doen. In dat laatste zijn we uniek. Onze onderdelen en software worden onder andere gebruikt bij toeleve ranciers van autofabrikanten. De machines zorgen ervoor dat onderdelen van auto's nauwkeurig aan elkaar gehecht worden. Manders Machines combineert techniek dus met computertechnologie. Technisch goed geschoold personeel is voor ons van levensbelang. Toen ons gevraagd werd of we de Kies Techniek-dag wilden ondersteunen, hebben we dan ook direct 'ja' gezegd. Wij hebben onze hal ter beschikking gesteld. Hier vindt u tijdens Kies Techniek de stands van Blitta, Numac en de Staalmeesters. En natuurlijk zijn we zelf ook present." "Speciaalwerk Venray behoort in Nederland tot de tien grootste toe leveranciers op fijnme- chanisch gebied. Dat houdt in dat we (samen stellingen van) onderde len maken, vervaardigd uit metaal en kunststof, die worden verwerkt in complete samenstellin gen. Die samenstellin gen zijn bijvoorbeeld producten voor de medi sche sector, of de lucht- en ruimtevaart. Ter illustratie: we maken onder meer onderdelen die worden gemonteerd in zonnepanelen van satellieten. Wij zijn in bezit van een bijzonder kwaliteits certificaat, de zogenaamde 'supplier award'. Die award verplicht ons veel aandacht te besteden aan maatschappelijke zaken die spelen in onze directe bedrijfsomgeving. Dat doen we graag, en daarom ondersteunen we natuurlijk ook Kies Techniek. In onze hallen staan, behalve Speciaalwerk Venray zelf, BT Groep, Business Vision Venray, Hermes Groep, Jabro Tools, Machine Metaal Industrie, Manpower Techniek, Werk en Vakmanschap en Xerox Manufacturing Nederland." Adecco Adviesbureau KAB Alustema Trading Int. Arbeidsbureau Venray Blitta BT Groep Cox Metaal Electro Martens Inalfa Industries Jabro Tools Kersten Wanssum Lance Manders Machines Limburgs Centrum Bedrijfsopleidingen (lcb) Nelipak Thermoforming PT Total Coating Rabobank Rank Xerox Manufacturing (Nederland) Speciaalwerk Venray Start Uitzendbureau Tempo Team Uitzendbureau

Peel en Maas | 1997 | | pagina 21