Lopersgroep Venray start met nieuwe beginnersgroep Gezinsviering óccde foto. Triatlon Vereniging Regio Venray Goud voor Gerard met Peggy Saloon-stockcars en Sprint 1300 strijden om bekers donderdag 18 september 1997 Grote Kerk )eken: J. Coenen, Eindstraat 6, tel. f81275; kapelaan H. Bouman, Dr. •oelsstraat 4. tel. 511664; diaken; P. loedemaeckers, Whistlerstraat 1, el. 582385. Priester in ernstig nood- levai: via ziekenhuis, tel. 522222. Opgeven misintenties: Eindstraat 6: na t/m vr (niet op do) van 9.30- 10.30 uur. Zaterdag: HH. Andrea Kim [aegon, priester en Paulus Chong Hasang en gezellen, martelaren. 1.00 H. Mis Jeu Jenniskens en luders Arts-Cornelissen en enniskens-Jansen en Willy; Harrie longen (verjaardag). 14.30 Westelijke huw.mis Vu Thuan en luynh My Thu. 19.00 H. Mis Miet feimeulen van Gerwen; overl. juders Janssen-Bol; Sjef Jansen; fendrik v.d. Heuvel (coll); Jo iwinkels. ■"■"jZondag: 25e Zondag door het aar. 9.30 Latijnse hoogmis overl. aiders Hanen-Willems; Henk v.d. Voort en overl. fam.; jrd. Cor Barents; overl. ouders Clephas- inders en Arno; jrd. ouders A. Huijsmans-Turkenburg; jrd. Jacques Sossens, echtg. Anna Takkenberg zoon Johan; mevr. Brons- Könings. 11.00 Gezinsmis Peter Muijsers; om kracht en genezing P' Maandag: 9.00 H. Mis ouders Van Es Barents, kinderen en Helm. linsdag: 9.00 H. Mis ouders Van Kessel en zonen Jan en Teng; ouders lusters-Oudenhoven en overl. kin deren. Woensdag: 9.00 H. Mis Bep jnskens (coll); Mechtilda Clephas Coll); Petronella (Nel) Camps coll); een bijz. int, londerdag: 9.00 H. Mis mej. Derarda Broers. 13.30 Feestelijke ww.mis Frans-Joseph van Rooy en iveline Noya. 'rijdag: 9.00 H. Mis Mariet en dartha Goumans-Janssen. Jienbeurten: voor inlichtingen zie iieuwe dienstlijst. actoren: za. 19.00: W. Bistervels; !011.00; J. Truijen. Vincent yan Gogh Instituut St. Servatiuskapel St. Annakapel Vincentiuskapel laterdag: 18.30 Liturgieviering in tSt, Servatiuskapel. Voorganger: v. Loenen. Lector: P. Wittenbols. 'crlrek bus om 18.15 vanaf de St. nnakapel. ondag: 10.00 Liturgieviering in de Annakapel, Voorganger: G. v. oenen. Lector: L. Straetmans. èrtrek bus 9.45 vanaf de St. ervaliuskapel. 11.15 ilurgieviering in de incentiuskapel. Voorganger: G. v. - L! Doi 'Pi nsdag: 16.45 Liturgieviering in St. Annakapel. oensdag: 16.45 Liturgieviering in eSt. Servatiuskapel. londerdag: 16.45 Liturgieviering &de St. Annakapel. liltecentrum: laandag: 16.00-16.30 Spreekuur Zandvliet; 16.45-17.15 Yoga en ieditatie. 'oensdag: 10.45-11.45 Salmengroep. onderdag: 16.45-17.15 Yoga en editatie. Paterskerk creikbaarheid priesters: A. 'ontering, Horsterweg 57, islenray of Leunseweg 5, tel. 10202. In ernstig noodgeval: via alie ziekenhuis, tel. 522222. pgeven misintenties ma t/m vr .30-10.30, Leunseweg 5 of tel. 80202. Misintenties or de hier avolgende week dienen bij de pas- 'rie opgegeven te worden voor deze reek vrijdagmorgen 10.30 uur. like dinsdagmorgen is de kerk open an 10.00-12.00 uur voor verering anH. Antonius. laterdag: 16.30 Doop Iroli Ariaye, ferdistraat 43. 17.00 Gelegenheid pi te biechten. 18.00 Volkszang; bon Relouw en overl. fam.; Miet nijders-Folbers (coll); Toon endriks (Henseniusstr. 82) (coll); 'el Gommans-Arts (coll); Anna ichteveld-Lenssen (coll); jgt. arrie Bouten; overl. ouders endriks-Arts. ondag: 8.30 Voor onze parochie enray Zuid. 10.30 M.m.v. nnnelied; voor de in Venray overl. janciscanen; Jacobus Naus; overl. lartinus Jeuken; overl. Piet diaeffers (coll); Dien Groenen ;°li); Lien Philipsen; Ad jhellekens; Toon Smits (buurt). 1-00 Doop Pieter Jeurissen, eideweg 7. Leunen. "aandag: 19.00 Toon Hendrix. msdag: 19.00 Voor de zieken van 'ze parochie. 'oensdag: 19.00 Jacobus Naus; 'arrie Coopmans (coll); jgt. Jacque anssen. J] londerdag: 19.00 Jan Mandigers. g) djdag: 19.00 Lies Janssen-Hesen am. Janssen). Vredeskerk ereikbaarheid priesters: A. routering, Horsterweg 57, istenray of Leunseweg 5, tel. w202. In ernstig noodgeval: via "ie ziekenhuis, tel. 522222. jr 'Pgeven misintenties: Leunseweg nia t/m vr van 09.30 tot 10.30 uur, 580202. Misintenties vo r de ir 'erna volgende week dienen bij de storie opgegeven te worden voor ze week vrijdagmorgen 10.30 uur. Zaterdag: Kinderwoorddienst. 19.15 Toon Willems; Wim Swinkels (coll); Wim en Antonet Jakobs- Hanen; jrd. ouders Maassen- Kerstjens en Jans Hendrix; Sjef Seijkens. Zondag: 9.30 M.m.v. Herenkoor Vredeskerk; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie Venray-Zuid; overl. ouders Janssen- Peters en zoons Gerrit en Piet; Riek Barten; Riek Barten; Frans Linders (coll); jrd. Janssen-Kusters. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Poels-Aben; overl. ouders Lemmens-Stevens; Cor Thielen en zoon Toon; overl. ouders Broeren- Kersten; Antonius de Ceuster; Wim Emons (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Mie Staaks-Hermans en Sjeng v.d. Pasch. 10.00 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam.; Sjef v.d. Brandt en Louisa Weijs (Gem.koor). Maandag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Dinsdag: 9.00 Petronella Camps- v.d. Voort. Woensdag: 9.00 Antonius de Ceuster (met Rozenkransgebed). Donderdag: 9.00 Voor een goede uitkomst. Vrijdag: 8.30 Uitstelling van het Allerheiligste om eerherstel te bren gen aan God, schepper van alle leven. 9.00 Voor de vrede in onze gezinnen. 14.00 Bruidspaar Peter van Eist en Anouska Joosten. Misdienaarsbeurten: vr: Anneke Denissen, Geertje de Kleijn; za 19.00: Roel v. Haeren, Daan Gloudemans, Derik Gloudemans, Merijn Gloudemans; zo 8.30: Job Euwes, gebr. Kessels, Luuk Gielens; 10.00: Suzan Nellen, Annemiek Moraal, Mieke Emons, Marlie Schlepers. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jonge Garde Koor); uit dankbaar heid vanwege 89e verjaardag; voor de overl. van de fam. V.d. Pach- Jeurissen. Zondag: 10.00 Hoogmis (Herenkoor); Handrie Steeghs en Anna van Rijswijck. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de weldoeners van de parochie; pastoor Reijnen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor O.L. Vrouw van Lourdes. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Emonts-Geurts en kinderen; jrd. Johannes v.d. Water en Maria Spreeuwenberg en Petronella Lommen: Marie en Sjang van Kuyck en overl. ouders van Kuyck- Verrijdt; Theo Jacobs (namens bil jartver.); Louis Tielen; overl. ouders Strijbos-v.d. Beuken. Woensdag: 18.00 O.L. Vrouw van Altijd Durende Bijstand (zij die offerden). Misdienaars: za: Marian, Marjolein, Yvonne CL, Thijs; wo: Karlien en Tim. Kapelaan Bouman is bereikbaar onder tel. 511664. Contactadres 'Zorggroep': mevr. Ans Kunen, tel. 571454. Parochie Leunen 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Martien Jilesen; Wim Jenneskens en klein zoon Roel Cornelissen; Mathijs Litjens en echtgen.; Wim Swinkels; Harrie Manders en overl. fam.; mndd. Teng Houben; jrd. Bertus Vogelsangs en Dien Vogelsangs- Bonatns; jrd. Antoon v. Osch en overl. fam. Van Osch-Christiaens; gest. jrd. Mathijs Geurts en Louisa Geurts-Geurts. Zondag: 10.00 Hgm. Anny Willemssen-v. Staveren; overl. fam. Croymans-Michels; weekd. Nellie Loonen (5); weekd. Hanna Michels- Nabuurs (2). Maandag: 19.00 Jrd. Truus Jenniskens-Droesen. Dinsdag: 19.00 Jrd. Herman Bloemen. Woensdag: 19.00 Jrd. Joos Gommans. Donderdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz. Vrijdag: 14.00 Hoogmis b.g.v. 25- jarig huw. Gerrit Holtackers en Jet Holtackers-Nijssen. Geen avond mis. Misdienaars: za 19.00: Jop Janssen en Mark Weijs; zo 10.00: Ineke Voermans en Jeanne Theunis; weekb.: Groep 2. Lectoren: za 19.00: Elly Theunis; zo 10.00: Annie Reintjes. Rectoraat Heide Zondag: 25e Zondag door het jaar. 9.30 Hoogmis ggjt. Jan Droesen en Jozefhina Droesen- Janssen; overl. ouders Spee-Arts en overl. kinderen: Harrie Heesen (coll). Donderdag: 18.30 H. Mis Dora Camps. Rectoraat Veulen 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Bep v.d. Heuvel; Marlie Weys; Moniek Spee. Zondag: 10.30 Hgm. Frans v. Staveren (zangkoor); overl. fam. Janssen-Smulders. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Misdienaars: za: Richard Mulders en Steffan Mulders; zo: Moniek Classens en Frank Classens. Parochie Ysselsteyn 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang); pas toor Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; Wim Lemmens (broers en zusters); Annie Cleven-v. Dijck (buren). Zondag: 10.00 Hoogmis overl. fam. Hendriks; Petran Fleurkens; Mina Thoone-Philipsen (fam. Gielen); uit dankbaarheid. Maandag: 19.00 Fam. Vergeldt- Custers; Jeu Derkx (biljartclub ouderen); Annie Cleven-v. Dijck (LVB). Woensdag: 19.00 Overl. parochia nen. Vrijdag: 19.00 Jrd. Wim Jansen; jrd. ouders Van Hoof-Ewals. Misdienaarsbeurten: za 19.00: Freek en Dirk; zo 10.00: Marian en Sandra, Disirée en Linda; ma 19.00: Niels en Danny; wo 19.00: Jeroen en Ronny O; vr 19.00: Ronnie P, en Jelle. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei van Dijck: overl. van de fam. Eyssen-Voncken. Misd.: Johan Loonen en Richard Engels. Zondag: 10.00 Jgt. Handrie van Rijswijck. Misd.: Yvonne Poels en Linda Hoedemakers. Woensdag: 19.00 Nard Janssen; fam. Hoenselaar-Thijssen en overl. ouders; Frits Hendriks (Bond van Ouderen). Misd.: Linda Engels en Janneke van Rheden. Kerk poetsen: mevr. Michels-Poels en Van Hoof-Tijssen. Dinsdag 23 sept.: Gespreksavond voor ouders van Vormelingen om 20.00 uur in de school. Rectoraat Smakt In de St. Jozefkerk. Zondag: 25e Week door het jaar. 18e Zondag na Pinksteren. 10.00 Herman Janssen; Annie Bonants: vader en moeder Koopmans- Hendrickx en zoon Leo; Mina Ermers-Verstegen (buurt); Sjeng Jenneskens (buurt); zr. Leonie Jorissen; Piet Poels (kaartclub). Lectrice: Linda Jansen. Dienb.: Linda Jansen. Maandag: 15.00 H. Mis voor de Zonnebloem uit Grathem. In de St. Jozefkapel t.e.v. de H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis ouders Wauben-Niessen en dochter Lies; Piet Poels; zr. Leonie Jorissen. Donderdag: 14.30 H. Mis. Vrijdag: Huw. Aerts-Hendrix. Opbrengst Miva-collecte ƒ130,40. Hartelijk dank voor uw bijdrage. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Zondag 21 september zal in het Zonnelied, Kiosk 6 te Venray, ds. W.Ch.P. Weersma voorgaan in de dienst waarin drie kinderen gedoopt zullen worden. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindeme- vendienst gehouden. Rehoboth Ned. Hervormde Evangelisatie op GG. Gebouw Rehoboth: Cuppenpedje 2a, Horst. Evangelist: Clapvaeren 4, Horst, tel./fax: 077- 3987786. Diensten: D.V. zondag om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger; Evangelist: J.A.J. Bals. 's Morgens is er kinderoppas. Zondag 21 september om 1 1 j)0 uur is de eerste gezinsviering na de vakantie. Het thema is: 'Een nieuwe start'. Graag nodigen we jullie alle maal uit om met ons deze mis te vie ren. Werkgroep Gezinsviering Gedenk de Venrayse orden met een teken Als dank voor de grote betekenis die de Venrayse Kloostergemeen schappen voor Venray en omgeving hebben, wil de Slichting 'Gedenk teken Kloosters' komen tot oprich ting van een monument. Door middel van een financiële bijdrage kunt u dit doel ondersteu nen. Men kan dit doen door een bedrag over te maken op Rabobank Venray, rek.nr. 17.39.67.760; giro- rek. van de bank 10.68.514 t.n.v. Gedenkteken Kloosters Venray. Nadere inlichtingen: tel. 0478- 582352 of 582948. Vernielingen in Leunen In de nacht van zaterdag op zon dag waren vandalen actief in Leunen. Deze keer bij de Rabobank. Daar werden een schijnwerper en een reclamebord vernield. Gestolen auto teruggevonden In de nacht van donderdag op vrij dag werd de in de parkeervakken van een flat aan de Veltumse Kleffen zwarte Opel Manta van een 45-jarige Venraynaar gestolen. De dader was eerst in de flat geweest door forcering van de toegang. Uit de keuken had hij de reservesleutels van de auto gestolen naar later bleek, om daarmee de auto te ont vreemden. De auto werd maandagmiddag op de parkeerplaats bij een café aan de Kruisstraat onbeheerd aangetroffen. De auto werd voor onderzoek veilig gesteld en zal daarna aan de eige naar worden teruggegeven. Zo zag de fotograaf de Langstraat in 1929. In het eerste huis rechts de bakkerij en winkel van dc gebroe ders Hoedemaeckers. Daarachter staat en woont het in 1929 uit Erp afkomstige echtpaar Cor v.d. Heuvel en Maria Oosthoek. Iets verder op de familie Laurensse van de gelijk namige kartonagefabriek. Helemaal achteraan rechts het café en woon huis van Willem Claessen, eerder bewoond door de familie Pouwels. De handboogschutterij had hier haar schietbanen. De kinderen links op de foto zijn onbekend. Daarachter zien we voor hun woonhuis het echtpaar Jeurissen? Achteraan links het 'witte huis' bewoond door Willem Wijnhoven, café-beugel baan en zaal. In de verte de statige lindebomen, die met hun mooie bloesem en groen vele jaren scha duw en verkoeling brachten. In 1957 werd deze fraaie entree naar ons dorp van haar bomen ontdaan. Jan v.d. Putten Waarom hardlopen Dat bewegen plezierig, ontspan nen en gezond is, is inmiddels al wel bij iedereen bekend, dat met name de duursporten het uithou dingsvermogen en het fitheidsge voel vergroten is al bij minder men sen bekend. Hardlopen is een van die duursporten die dat uithoudings vermogen en dat fitheidsgevoel ver beteren. Wat dus zoveel wil zeggen als gemakkelijker en energieker de dagelijkse dingen aankunnen. Hardlopen bij een vereniging Veel mensen die dit al wisten, en zijn gaan lopen doen dat op eigen houtje. Maar net zoals bij iedere sport is een goede en verantwoorde start heel belangrijk. Gelukkig weten steeds meer lopers dat lopen bij een vereniging niet betekend dat je moet presteren, dat je meer als een of twee keer in de week moet trainen, datje aan wedstrijden mee moet doen of marathons moet lopen. Ook ontdekken steeds meer lopers de voordelen van lopen in groeps verband en vinden om die reden hun weg naar een vereniging. Begeleid lopen is verantwoord lopen Lopen bij een vereniging bete kend niet alleen lopen in groepsver band maar ook lopen onder deskun dige begeleiding. Bij onze vereniging leer je bijvoorbeeld hoe je bepaalde loopblessures kunt voorkomen. Door dingen als regel matig trainen, een verantwoorde trainingsopbouw of door een goede warming-up en cooling-down kan je al veel ergernis voorkomen. Verder krijg je nog adviezen over het juiste schoeisel, kleding en hoe het zit met voeding en sporten. Ook word er aandacht besteed aan looptechniek, coördinatieloopjes de juiste adem haling en andere aspecten van het hardlopen. De inhoud van de trai ningen is daarnaast zoveel mogelijk afwisselend en gevarieerd. We gaan dus niet elke week hetzelfde rondje in hetzelfde tempo lopen. En door het begeleide programma wordt er zonder dat je het eigenlijk in de gaten hebt verantwoord gewerkt aan verbetering en behoud van conditie en eigen prestatie. Als je dus een prestatie wil leveren of een wed strijd wil lopen dan kan daar ook nog een stuk persoonlijk advies bij speciaal gericht op jou persoon. Hardloop plezier Naast de hiervoor genoemde voordelen van deskundige begelei ding heeft het trainen in groepsver band ook sociale aspecten. Je traint altijd in een groter of kleiner groep je en dat is al gezelliger als alleen. Dat lopen met anderen motiveert meestal ook meer. Wanneer je eens een avond geen zin hebt om te gaan trainen, omdat je een zware dag ach ter dè rug hebt of omdat het buiten nat en regenachtig is, ben je eerder bereid om de veters van de loop schoenen te strikken en toch te gaan als je weet datje niet alleen hoeft te lopen. Geen verplichting maar een gezonde prikkel om de regelmaat er in te houden. Als beginnend loper zul je al gauw merken dat het op die manier gemakkelijker is om een goede start te maken en daarna van uit een basisconditie lekker ontspan nen te lopen. Het voordeel is ook dat je samen met anderen vooraan begint met het lopen en met de hele groep stapje voor stapje bouwt aan die conditie. Hardlopen bij lopersgroep Venray Als je dit zo allemaal op een rijtje ziet zijn er toch een heleboel voor delen om je aan te sluiten bij onze Lopersgroep. Deze Lopersgroep is een onderdeel van Atletiekvereniging Venray maar is speciaal gericht op de recreatieve lopers. Wil je graag op prestatie niveau trainen dan kan dat ook bin nen de Lopersgroep, wil je graag technische atletiekonderdelen gaan doen dan is daar ook de mogelijk heid toe. We hebben ruimte voor van allerlei soorten lopers: recreatie ve lopers, prestatiegerichte lopers, wedstrijdlopers, fanaten, liefhebbers en nu start er dus weer een speciale groep voor beginners. We starten op zo'n niveau dat iedereen meekan en bouwen dat langzaam en verant woord uit. Mannen, vrouwen, jon gens. meisjes, dames, heren, dik, dun, lang. kort, jong, oud noem het maar op iedereen is welkom. En gaat het uitzonderlijk goed dan kan je nog altijd doorschuiven naar een andere groep die al wat langer mee loopt en een hoger tempo heeft. Wanneer start deze nieuwe beginnersgroep De start van deze groep is op dins dag 7 oktober om 19.00 uur vanaf het clubgebouw op Sportpark de Wieën. De trainingen zijn echt zo in elkaar gezet dat iedereen die niet of nauwelijks getraind is hieraan kan meedoen. Geleidelijk aan wordt er zo gebouwd aan dat uithoudingsver mogen en fitheidsgevoel. In de beginperiode wordt dat ook nog gecombineerd met wat theorie zodat je ook inzicht krijgt van waar je mee bezig bent. Het programma zit zo in elkaar datje na ongeveer 6 maanden in staat bent om 1 uur achter elkaar te lopen. Zin gekregen? Wil je over een half jaartje ook in staat zijn om 10 km. te kunnen hardlopen? Kom op 7 okto ber en doe lekker mee!!! Wedden dat het ook jou lukt Informatie Heb je na het lezen van dit alles nog vragen of wil je nog meer weten, bel dan rustig een van onder staande nummers. Wil je eens een keer komen kijken hoe het er bij ons aan toe gaat kom gerust eens langs op onze trainingsavonden dinsdags en donderdags om 19.00 uur. We starten altijd vanaf ons clubgebouw tegenover de sporthal op Sportpark de Wieën. Info: Anja Gooren, tel. 589486; Bert Oostdam, tel. 514214; Jos Manders, tel. 585479. Nog even en het nieuwe triatlon jaar begint weer. Misschien een reden om eens na te denken of de triatlonsport iets voor jou is. Juist door zijn veelzijdigheid is triatlon een uitdaging voor jong en oud. Zwemmen, fietsen en lopen kan iedereen van jong tot oud. Jongeren kunnen eens proeven aan deze sport door mee te doen aan de Flits op zondag 28 september. Een wedstrijd over korte afstanden maar wel met alle drie disciplines. Maar ook degenen die zich al veteraan mogen noemen zijn mis schien van de zomer lekker bezig geweest en wilden dat gezonde gevoel continueren. Bij de triatlonvereniging is plaats voor mensen die topprestaties wil len leveren, maar evenveel aandacht voor degenen die recreatief met de sport bezig willen zijn. Individuele begeleiding zorgt ervoor dat recre anten, jeugd, veteranen en wedstrij datleten volledig aan hun trekken komen. Hoofdzaak is op een gezelli ge manier met triatleten onder des kundige begeleiding van liefst vier gekwalificeerde trainers goed en verantwoord met de sport bezig zijn. Uitslag Deume Centrumloop In een van de laatste stratenpar- coursen van het jaar zagen we nog een aantal Venrayse triatleten optre den. Op de 5 km rondde Chris Beurskens onze bekwame looptrai ner de afstand afin 17.03 min. Good old Jan Oudenhoven liep de afstand van 10 km in 42.59 min. Uitslag Bedrijvenloop Aan dit onderdeel werd deelgeno men door Ruud Jacobs en Marcel Martens. Ook deze loop ging over 10 km en we zagen Marcel al na 37.54 min. terug bij de finish. Ruud Jacobs eindigde in de tijd van 40.30 Matras te vroeg aan straat gezet Bij herhaling wordt er op gewe zen dat het verboden is vuilnis te vroeg op staat te zetten. Aan die regel wordt door veel inwoners geen aandacht geschonken. In de nacht van maandag op dins dag stond een matras bij de flats aan hel Gouden Leeuwterrein. Kenne lijk vonden late passanten het leuk om die matras in brand te steken. De brandblusser van de surveillanceau to van de politie werd leeggespoten. Omdat de brand nog niet was geblust werden de laatste vuurresten met emmers water gedoofd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Wat met de Limburgse kampioen schappen in Leunen door een springfout niet'lukte, lukte tijdens de NKB kampioenschappen afgelo pen zondag in Wanroy wel. Gerard Poels uit Heide behaalde hier met Peggy de gouden medaille in de allerhoogste springklasse ZZ. Met een foutloze baragerit van 60.68 sec. Hierdoor ging de NKB kampioens titel naar de ruiter van ponyclub Ons Genot uit Leunen. De reserve-kam pioenstitel ging naar Nici Hermans met Midnight Lady uit Velden met een foutloze rit in een tijd van 66.68 sec. Bij de afdelingsdressuur in de klasse midden behaalde het 8-tal van Ons Genot brons. Bij de indivi duele dressuur in de klasse Zl behaalde Loes Geelen met Frenkie Boi ook een bronzen medaille. Spanning en sensatie op circuit De Peel Op zondag 21 september organi seert SMC De Peel uit Venray weer autospeedwayraces op het geheel gerenoveerde circuit De Peel. Tijdens de wedstrijd deze dag strijdt de snelle Sprint 1300-klasse om de felbegeerde De Peel Trophy, terwijl de altijd voor veel sensatie zorgende Saloon-stockcars rijden om de inter nationaal vermaarde Verwaest Memorial Trophy. Deze beker is enige jaren geleden ingesteld na het overlijden van de Belg André Verwaest, die geldt als de nestor van deze klasse.Tevens rijden als extra attractie voor de toeschouwers de populaire Citroën 2 CV's, die in deze laatste wedstrijd van hun sei zoen bepalen wie zich kampioen in deze klasse mag noemen. De Sprint 1300 zijn kleine wagens met vol opgevoerde motoren met een maximum cilinderinhoud van 1330cc. Mede door het lage gewicht van deze auto's liggen de snelheden die op het circuit behaald worden erg hoog. Toch is deze snelheid alleen niet voldoende garantie voor een topklassering. Iedere deelnemer probeert immers de wegligging van zijn bolide zodanig aan te passen dat de op het rechte eind behaalde snel heid zo goed mogelijk in de bochten gehandhaafd kan blijven. De groot ste kanshebbers op De Peel Trophy zijn wellicht de Duitsers Josef Willemsen en Winnie Holtmanns, terwijl ook Henk Rutjens en Jan van Eek uit Posterholt goede kansen hebben. Elke race zorgen de Saloon-stock cars voor het meeste spektakel. Dankzij de opzet van deze klasse, waarbij alles is toegestaan behalve het achteruitrijden, vinden er telkens weer vele duwpartijen en crashes plaats. Geen enkele coureur is immers zeker van zijn positie, want de mogelijkheid bestaat altijd dat een achterblijver de koploper van de baan probeert te rijden. Vanzelfsprekend zijn de rijders hier bij goed beschermd in hun van een rolkooi voorziene en geheel bepant- serde voertuigen. Hoewel het natuurlijk bijzonder moeilijk is om bij deze groep van auto's een kans hebber aan te duiden, is meervoudig kampioen Louis Haagen uit Baarle- Nassau de grote favoriet. Ook de plaatselijke rijders Rob Strijbos en Dave Martens zullen proberen de Trophy mee naar huis te nemen. Deze dag rijden ook de bijzonder snelle Hotrods, die gelden als de koningsklasse van autospeedway. In deze groep liggen de snelheden erg hoog, doordat enerzijds de motoren vol getuned zijn en anderzijds de wegligging fabuleus is. Dit is moge lijk door het lage gewicht van de bolide dankzij de uit kevlar vervaar digde carrosserie en door gebruik te maken van een buizenchassis. Bij de Hotrods zijn de onderlinge verschil len zeer klein, zodat de auto's vaak bumper-aan-bumper over het circuit razen. Voor de overwinning in deze klasse hebben Hansi Wambach uit Posterholt en de Duitser Volker Timm de beste kansen. Een groep die altijd voor veel actie zorgt zijn de Stockrods. Doordat alle deelnemers de beschik king hebben over bijna identieke motoren met een maximale inhoud van 1310cc, zijn de onderlinge ver schillen gering. Het onderscheid wordt hierbij voornamelijk gemaakt door het verschil in stuurmansvaar digheden. De kanshebbers hierbij zijn Erik Roeffen uit Grubbenvorst en Prosper Ottenheym uit Baarlo. Ook in de klasse van de Formule- Toyota's is er altijd volop spanning en strijd om de overwinning. Deze ranke fomulewagens met een I600cc Toyota- 16-kieppen motor zijn technisch geheel identiek, waar door de onderlinge verschillen alleen bepaald worden door de inbreng van de rijders. De snelste man in het drukke deelnemersveld is zonder twijfel Gerry van Uden uit Heesch, terwijl ook Jos Bovee uit Ysselsteyn en Stephan Driessen uit Meterik bij de absolute top horen. Als extra attractie voor het publiek zullen de populaire 2 CV's aan de start komen. Deze licht gemotoriseerde, maar veelvuldig overhellende en fel strijdende auto's bepalen in deze voor hun laatste wedstrijd van het seizoen wie zich kampioen in deze klasse mag noe men. De wedstrijden op circuit De Peel beginnen om 13.00 uur. De baan is gelegen aan de Middenpeelweg tus sen Ysselsteyn en Vredepeel. Meisje mishandeld en aangerand Donderdagmiddag fietste een 13- jarig meisje, tussen 15.00 en 15.30 uur. over het fietspad langs de Horsterweg in Leunen. Ze werd ingehaald door twee bromfietsers die haar het verder rijden onmoge lijk maakten. Ze werd vastgegrepen waarbij ze zich hevig verzette. Ze werd aan haar haren getrokken, geschopt en geslagen, terwijl haar oneerbare voorstellen werden gedaan. Daarbij werd ze ook onze delijk betast. Toen een ouder echt paar op de fiets naderde, gingen de twee bromfietsers er vandoor. Het echtpaar heeft zich over het meisje ontfermd en haar moed inge sproken. Jammer genoeg weet het meisje de naam van het echtpaar niet. De getuigenis van het echtpaar is voor de politie van groot belang. Het echtpaar wordt dringend ver zocht contact op te nemen met de politie. Dat wordt ook aan eventuele getuigen gevraagd.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 23