PRlN.T, Venray is een sociale gemeente 'Veltumse Dagen 1997' "l Extra controles x rondom Focus 'De erfenis van rector Wonders' Uit de raadsvergadering van Meerlo-Wanssum RvS: Varkensfokbedrijf in Oirlo mag uitbreiden Venraynaar gedood bij ongeval op Napoleonsbaan Literatuurprijs 'De Raadselige Roos' 1997 Synchroon- zwemmen, een sport om eens te proberen Cursus tekenen en schilderen 'Hoofdpijn en werk' Leden van Sportcentrum Ibsul kunnen wereldwijd gebruik maken van sportfaciliteiten peel en maas donderdag 11 september 1997 - Pagina 9 A.s. zaterdag en zondag Op verzoek' van hei: bestuur van Focus. -veie. school mn het Groen t j evand hekl Venm traéonm les uitoefenen. De laatste tijd zijn er veel klachten over vernielingen aan cn rond die school Er is besloten om niet worden aan tc geven dat het verboden is zich anders dan voor het onderwijs op het terrein op te houden. De politie zal .seen waarschuwingen uitdelen maar direct verbaliserend optreden by iedereen die ouder ie «;u< 12 jaar,.Ais jongere jeugd zich op dat terrein bevindt zai die worden verwijderd. De om wonenden: van de school zijn per brief op-de hoogte gesteld van de ^maatregelen. J 50 jaar Carmelieten in Smakt; Geen uiterlijk feestvertoon en in alle stilte vierde de communiteit van de Paters Ongeschoeide Carmelieten, die ze zich 50 jaar geleden belastten met de zielzorg van het kleine rectoraat, toege wijd aan St. Jozef in Smakt. Toen kwamen de paters vanuit Geleen naar Smakt om daar een gedeelte van hun priesteropleidingen te verzorgen. Nu ook in die congre gatie de roepingen teruglopen vin den in dat klooster alleen nog bezinningsdagen plaats. door Frits Hovens Pater Honorius nam 50 jaar gele den als eerste rector de taak over van de wereldheer rector Geurts, die inde bijna twee jaar dat hij in Smakt werkzaam mocht zijn, een zware start had gehad. Hij zat namelijk met de 'erfenis' van zijn voorganger rector Wonders opgezadeld. Die had het klaar gekregen om die twee hechte gemeenschappen uit elkaar te drijven, want, kwam je als inwo ner van Holthees ter kerke in Smakt dan werd je met de uitdeling van de communie gewoon overgeslagen. Als je wilde biechten kon je dat ver geten, want de absolutie werd niet gegeven. Er moest daarom 'aan de voeten van St. Jozef' vrede komen tussen beide gemeenschappen. Dat kon alleen maar als rector Wonders zou worden overgeplaatst. GEEN GEHOOR Daarvan was ook mgr. Lemmens overtuigd. Maar aan de overplaat sing gaf rector Wonders geen gehoor, ondanks dat er al een opvol ger was aangewezen. Rector Wonders bleef in de rectoraatswo ning zitten en het kerkbestuur zag geen andere oplossing dan de nieu we rector maar te huisvesten in de voorkamer van boerderij 'De Pater' bij de familie Philipsen aan de hui dige Carmelietenstraat. Het duurde meer dan een jaar vöördat het bisdom een oplossing wist te vinden. Rector Wonders Bij Sportcentrum Ibsul kunt u veilig en verantwoord werken aan uw gezondheid. Sportcentrum Ibsul in Venray heeft zich onlangs aangesloten bij European Fitness Association (EFAA), een koe pelorganisatie voor professionele sportcentra in de Benelux. Veiligheid en variatie in de sport beoefening zijn belangrijke ver antwoordelijkheden voor de instructor. Het lidmaatschap houdt in dat Sportcentrum Ibsul voldoet aan de professionele eisen van kwaliteit en veiligheid die EFAA stelt. leder sportcentrum streeft na zijn leden te helpen bij verbetering van hun gezondheid en sporten te stimu leren. EFAA biedt sportcentra in samenwerking met de Internationale Healt, Racket Sportsclub Association (IHRSA) in de Benelux een breed scala aan ondersteuning en informatie om de leden correct te informeren over het belang van sporten voor de volksgezondheid in de vorm van informatie- en marke- tingpakketten, internationale onder zoeksrapporten e.d. BEWUSTZIJN IHRSA is een organisatie voor werd benoemd als bisschoppelijk inspecteur van de wederopbouw van de verwoeste kerken in het bisdom Roermond. Maar toen kwam de moeilijke •opgave voor de juridische dienst van het bisdom om de gelden, die voor Vereerders van Sl. Jozef waren geschonken, van de girorekening van rector Wonders naar het kerkbe stuur over te hevelen. Over dat bedrag is nooit geen duidelijkheid verkregen. Medio 1947 kwamen op verzoek van het bisdom de Ongeschoeide Carmelieten naar Smakt, waar dus pater Honorius de taak van rector Geurts overnam. Na hem kwamen er nog verschillende rectoren waarvan de meesten nog vers in het geheugen liggen: pater Heijnen, die later Provinciaal zou worden; pater Jozef, pater Biemans, pater Willem en de nog steeds actie ve rector Verbeeten, die enkele jaren geleden werd opgevolgd door pater Koenraad. 'Er past geen feestvreugde' aldus een lid van het kerkbestuur, 'omdat wat opgebouwd is door de Paters Carmelieten betreffende eenwor ding van Smakt en Holthees, nu weer geweld wordt aangedaan'. Het bisdom Den Bosch heeft immers onlangs besloten het kerk gebouw in Holthees op te heffen. Daar is al overeenstemming over tussen de beide besturen van het bis dom, maar de gemeenschap van Holthees en met name het kerkbe stuur van Holthees denkt daar anders over. Dat bestuur blijft nog doorgaan met inzamelen van gelden voor de instandhouding van hun kerk. Een oplossing lijkt nog niet in zicht. Typerend is daarbij een uitspraak van één van de inwoners van Smakt: 'Waren de dorpen Maashees, Holthees en Vierlingsbeek maar bij Venray gekomen, dan was waren de problemen van Holthees opgelost geweest, omdat ze dan tot het bis dom van Roermond gingen beho ren...' sportcentramanagement met meer dan 3000 aangesloten leden in meer dan 150 landen. Voor haar leden voert zij onder meer aanvangrijke onderzoeken uit rond thema's die de sportcentrummanager ondersteunen bij de promotie van veilige sportbe oefening. IHRSA beschikt hier onder andere over een uitgebreid CBI-magazine, een sportcentrama- nagers magazine en organiseert werelds grootse management con gres. IHRSA biedt tevens een grote verscheidenheid aan consumenten- flyers en folders ter promotie van het bewustzijn van sportbeoefening. WERELDWIJD SPORTEN Het lidmaatschap van EFAA/IHRSA biedt de leden van Sportcentrum Ibsul talloze voorde len. Zij kunnen tegen gereduceerde prijzen of geheel gratis wereldwijd gebruik maken van meer dan 2500 sportcentra. Hierdoor kan men tij dens de vakantie de sportieve en gezonde bezigheden in het buiten land gewoon voortzetten. Voor informatie over veilig en verantwoord sporten, bel Sportcentrum Ibsul, tel. 0478- 587620, Veltumse Kleffen 52, 5801 SH Venray. Wijkvereniging Veltum prolon geert in het weekend van 13 en 14 september haar Veltumse Dagen. Dit wijk feest dat grotendeels plaats vindt op het speelterrein aan de Pettenmakerstraat omvat tal van activiteiten en biedt daarbij weer volop verlier voor jong en oud. Eén van de hoogtepunten daarvan vormt ook dit jaar weer de zeskamp voor buurtteams met daarin dit jaar een wel heel bijzonder spel op echte kamelen. De festiviteiten beginnen op zater dag 13 september met een leuke en gratis toegankelijke 'Veltumse Avond' voor alle wijkbewoners in wijkgebouw 't Schöpke. Allereerst kan de jeugd (van 8 tot 14 jaar) aldaar van 19.00 tot 21.15 uur terecht voor een karaoke/disco. Daarna wordt de karaoke-microfoon vrij gemaakt voor 'zangtalenten' onder de oudere jeugd en de volwas senen. Tijdens dit tweede gedeelte zal ter afwisseling eveneens het eer ste zeskampspel gespeeld worden door de captains van de op zondag deelnemende buurt- en vrienden teams. Daarnaast kunnen alle bezoe kers deze avond deelnemen aan hel bierpulschuiven alsook een 'gokje' wagen op een verrassingspakket. Bovendien is er een barbecue-moge lijkheid op het buitenterras. Op zondag volgt de klapper van de Veltumse Dagen, met vanaf 11.00 uur een hobbymarkt. Een twintigtal deelnemers showen hier hun hobby en zorgen met hun kra men voor een fraaie 'omzooming' van het speelterrein aan de Pettenmakerstraat. Uiteraard is er (eveneens vanaf Ondanks de hoge belastingdruk is Venray voert de gemeente Venray in Noord-Limburg het meest sociale beleid. Dat blijkt uit een landelijk onderzoek van het Christelijk Nationaal Vakverbond (CNV). Onderaan de sociale lad der van Noord-Limburg staat de gemeente Horst. Venray steekt er dus gunstig uit ten opzichte van de meeste andere gemeenten. Volgens Leo Rongen, regiocoördinator van het CNV is de uitslag onthutsend. Zo blijkt dat Onderhandelen Onderhandelen is een vaardigheid die op alle niveau"s noodzakelijk is. Of het nu gaat om een contract, een familieruzie of een vredesbespre king tussen staten, de mensen gaan automatisch positioneel onderhan delen. Elke partij neemt een positie in en voert daar argumenten voor aan. De kans op overeenstemming neemt af. Het overbrengen van ideeën, het realiseren van uw eigen doelen en het vinden van steun zijn voorbeel den van situaties waarbij onderhan delingsvaardigheden zeer goed van pas kunnen komen. Situaties waarin U voor het eind resultaat elkaar nodig hebt, maar ook tegengestelde belangen hebt. Dat zijn uitgesproken onderhande lingssituaties. Geleerd wordt dat partijen zoeken naar mogelijke gezamenlijke belan gen en datje, als de belangen strij dig zijn, erop moet aandringen dat het resultaat gebaseerd is op redelij ke normen die onafhankelijk zijn van de wil van partijen. Het laat zien hoe je kunt krijgen waar je recht op hebt, zonder dat je je brutaal hoeft op te stellen. Het stelt je in staat redelijk te zijn, terwijl het je beschermt tegen degenen die mis bruik zouden maken van je redelijk heid. Deze training behandelt aspecten van onderhandelen en reikt u de vaardigheden aan, waarmee u in uw functioneren uw voordeel kunt doen. Doelgroep De training is bestemd voor ieder een die zijn of haar manier van onderhandelen wil verbeteren. Doelstelling Het aanreiken van kennis en vaar digheden om effectief te kunnen onderhandelen. In deze compacte training wordt U practische het "open onderhande len" geleerd om toe te passen om zo: - relatie en inhoud te leren schei den; - op belangen te richten, niet op standpunten; - op zoek te gaan naar oplossingen in wederzijds belang; - gebruik te maken van objectieve criteria; - het best mogelijke resultaat te vinden met winst voor beide par tijen. Trainingsmethode - deelnemers worden uitgenodigd om eigen praktijksituaties als oefenmateriaal mee te nemen. - deelnemers worden vertrouwd gemaakt door korte inleidingen met deze open onderhandelings- aanpak. - deelnemers ontwikkelen per soonlijke onderhandelingsvaar digheden. - deelnemers ontvangen schrifte lijke, mondelinge en videofeed- back. De cursus van 8 lessen start op woensdag 24 september in Venray. Voor informatie kunt u bellen met de Volksuniversiteit Venray e.o. 0478-580185. De zeskamp is een van de hoogte punten van de Veltumse dagen. 11.00 uur) van alles te doen voor de jeugd. Dit betreft dan onder andere een 'sjoemelmarkt' (waar alle Veltumse kinderen hun tweede hands spullen te koop kunnen aan bieden). Verder is er een mini-zes- kamp (waaraan elk kind individueel kan deelnemen), schminken, straat tekenen, springkussen en een heuse stormbaan. Trekpleister hierbij zijn ongetwijfeld enkele kamelen, waar op de kinderen een kort ritje kunnen maken, hetgeen de fotograaf graag zal vastleggen. (Deze kamelen/foto- rit vormt overigens de enige niet- gratis activiteit van de Veltumse Dagen.) slechts dertig procent van de gemeenten gebruik maakt van alle maatregelen om werklozen te stimu leren een baan te aanvaarden. Zo blijkt in Noord-Limburg 50% van de gemeenten het financiële overschot van de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG)over te heve len naar de algemene middelen en niet apart te reserveren. Venray valt overigens op dit punt wel onder die 50%. Met betrekking tot voorlichting over de algemene bijstand, de bij- De eerste inzendingen (een vijf tiental) voor de jaarlijkse Venrayse literatuurprijzen zijn al weer binnen bij het Literair Café Venray-regio. Andere amateur-schrijvers en -dich ters uit Zuid-Nederland hebben tot eind september nog de kans om mee te dingen naar 'De Raadselige Roos', een blijvend aandenken voor de eerste prijswinnaars bij proza of poëzie. Zij ontvangen ook een geld prijs van 300 gulden. In de categorie poëzie is verder een publieksprijs te winnen. Deze 'Bij-prijs' wordt toe gekend door een publieksjury. De Venrayse literaire wedstrijd vindt voor het vijfde jaar op rij plaats. Alle deelnemers aan deze lustrumstrijd ontvangen een (lus- trum)boek met de prijswinnende inzendingen van dit jaar en een overzicht over de oogst amateurpro- za en-poëzie in vijf wedstrijdjaren. Vorig jaar kwamen 76 inzendingen binnen, afkomstig van 63 deelne mers uit het hele land. De vijfde wedstrijd is bedoeld voor amateur- schrijvers, die uit Zuid-Nederland (Limburg, Brabant, Gelderland beneden de Waal alsmede Zeeland) en Belgisch Limburg afkomstig zijn (er zijn geboren of er wonen). Van deelnemers wordt een tientje inschrijfgeld verlangd, over te maken op giro 4363691 ten name van Toos van Ooi, Venray onder ver melding van Raadselige Roos. Inzendingen moeten op floppy (Word for Windows of WordPerfect minstens 5) en/of in vijfvoud uiter lijk op 1 oktober 1997 binnen zijn bij het secretariaat 'De Raadselige Roos. t.a.v. mevr. Toos van Ooi, Henseniusstraat 53, 5801 AW Venray. De verhalen en gedichten moeten in goed Nederlands zijn geschreven, geen dialect. Voor poëzie is een minimale lengte van 75 en een maximale lengte van 150 woorden toegestaan. Voor proza mogen mini maal 750 en maximaal 1250 woor den gebruikt worden. Iedere deelne- Terwijl de kinderen nog volop bezig zijn, kunnen de ouders voor een natje en een droogje terecht op het zomerterras en van daaruit de zeskamp tussen een achttal Veltumse buurt- en vriendenteams aanschouwen. De deelnemende teams zijn: Eligiusweg, Lidwinahof, Hardeweg, 'Wat kan ut leeje', 'Paddenclub', Jong Nederland, 't Huukske en Old Callahan. De zes kamp start om 13.30 uur met als spektakelstuk een ringsteekspel waarbij de teams op een echte kameel elkaar de loef proberen af te steken. Deze kamelenrace staat gepland voor 15.30 uur. De Veltumse Dagen worden tenslotte rond de klok van 19.00 uur weer afgesloten. zondere bijstand en de WVG voert om Noord-Limburg slechts 25% een goed voorlichtingsbeleid. Het gaat daarbij om de gemeenten Venray en Bergen. Venray is de duurste gemeente met betrekking tot de OZB maar dat is niets nieuws. Meerlo-Wanssum is daarentegen de goedkoopste gemeente. Paspoorten, rijbewijzen en afschriften uit het bevolkingsre gister kosten in de gemeente Broekhuizen het meeste. Horst is op dit punt het goedkoopste. mer mag slechts met één inzending per categorie meedingen. Inzendingen moeten voorzien zijn van naam, adres, geboorteplaats en geboortedatum. De jury's krijgen de inzendingen overigens naamloos onder ogen. Bekroond werk wordt op verzoek onder pseudoniem in het luslrumboek gepubliceerd. De winnaars worden bekend gemaakt op zondag 14 december 1997 in De Witte Hoeve in Venray. Bij verkeersongevallen moeten bestuurders steeds blazen De politie van het district Venray zal vanaf heden alle bestuurders die betrokken zijn bij verkeersongeval len, hoe licht de schade dan ook moge zijn, steeds in het bekende pijpje laten blazen. De leiding heeft daar toe besloten, in het kader van alcoholgebruik in het verkeer, dusdanig te matigen dat bestuurders met een glaasje op niet meer achter het stuur gaan zitten. Want: 'Och dat glaasje heeft niets te betekenen' kan bij een blaasproef hoog uitvallen. Men zij gewaar schuwd. Met de actie is woensdag gestart cn die dag moesten acht bestuurders blazen die betrokken waren bij verkeersongevallen met lichte schade. Deze vonden plaats op de Stationsweg-Klaproos, ver keersplein Ysselsteyn, St. Jozefweg- Eindstraat en Blekersveld. Voor de bestuurders viel de blaastest gunstig uit. PEEL EN MAAS ELKE WEEK NIEUWS Voor de eerste keer na de vakantie kwam de raad van Meerlo-Wanssum bijeen voor afhandeling van een korte agenda. Bij de vaststelling van de notulen werd door de PK-fractie opgemerkt, dat de raad nog zou worden geïnfor meerd omtrent de hertaxaties. Er bleken in totaal 354 bezwaar schriften te zijn ingediend voor 426 projecten. Velen hadden een bezwaar ingediend om meer duide lijkheid te krijgen over de aanslag. Het college heeft een brief aan de Provincie gestuurd om op het opslagterrein van de Postbaan te Wanssum ondernemer Nabben de gelegenheid te geven tot het parke ren van voertuigen waardoor een einde kon worden gemaakt aan de overlast van de wagen van deze firma in de Hoofdstraat in Meerlo. Maar er had zich al een andere gegadigde voor dit terrein gemeld. De Provincie kon daarom geen toe zeggingen doen. Maar de gemeente blijft met de ondernemer zoeken naar een oplossing. Bouwbedrijf Fleuren uit Venray kreeg de medewerking om aan de Cuyperstraat en de Houskuilenstraat in Wanssum twaalf woningen te bouwen. Bij de vaststelling van het over zicht post onvoorziene uitgaven werd door de GP-fractie gevraagd waar het bedrag van ƒ30.150.- voor sport voorzieningen was terug te vin den. De raadsvoorzitter merkte op dat de raad in haar februari-vergade- ring had besloten dat geld uit de algemene middelen ter beschikking Het varkensfokbedrijf, van de gebroeders Willems, aan de Zandhoek in Oirlo mag het aantal gespeende biggen uitbreiden van zeshonderd naar zevenhonderd. Dit heeft de Raad van State in Den Haag besloten. Tegen de uit breiding van het bedrijf kwamen bezwaren van de stichting Werkgroep Behoud de Peel uit Deurne. Zij vreest dat de uitbrei ding schadelijk is voor het milieu. De gemeente Venray keurde de uitbreidingen wel goed. De eerdere vergunning van de gebroeders Willems voorzag in het houden van 250 fokzeugen en zes honderd gespeende biggen. Ze vroe gen bij de gemeente Venray een uit breidingsvergunning aan voor zevenhonderd biggen, deze is ook verleend. Daarnaast vroegen ze een uitbreiding van de stallen met veer tig vierkante meter, ook dit werd goedgekeurd. Volgens de gemeente kon de ver gunning niet worden geweigerd, omdat de ammoniakuitstoot. ondanks de uitbreidingen, niet gro ter zou worden dan de toegestane hoeveelheid. Daarnaast vindt de gemeente dat de varkensstallen vol gens de juiste, milieuvriendelijke methoden zijn uitgebreid. Zwemvereniging Spio organiseert aan het begin van dit nieuwe school jaar een kennismakingsproject syn- ehroonzwemmen. Iedereen (ook jongens zijn van harte welkom) die eens wil kijken wat het synchroon- zwemmen eigenlijk inhoudt, kan meedoen. Synchroonzwemmen is niet alleen zwemmen op de maal van de muziek, maar vooral een zodanige afwisseling van figuren en zwemslagen, en delen van figuren en zwemslagen op de maat van daartoe geschikte muziek, dat daar door een harmonieus en esthetisch geheel ontstaat. Naast een goede conditie en doorzettingsvermogen zijn een goed maatgevoel, samen werking en gevoel voor ritme en muziek belangrijk. Wil je het synchroonzwemmen zelf eens uitproberen, dan kun je vier lessen meedoen voor het bedrag van ƒ10,-. Aanslaande zaterdag 13 september is de eerste les. De vol gende data zijn 27 september. 4 en I 1 oktober. Van de aspirant-zwemmers wordt verwacht dat ze minstens het A- en B-diploma hebben. Tijdens de vier lessen worden de beginselen van het synchroonzwem men aangeleerd. Tevens zullen de deelnemers tezamen een uitvoering instuderen op muziek en krijgen ze demonstraties van andere synch- roonzvvemsters te zien. De lessen worden gegeven in zwembad De Sprank te Venray van 17.00 toto 18.00 uur. Belangstellende zwemmers worden zaterdag 13 september om 16.45 uur verwacht in de hal van het zwem bad. Zij kunnen zich dan inschrijven en na betaling meteen meezwem- men. Mocht je meer informatie over het synchroonzwemmen willen hebben dan kun je het volgende telefoon nummer bellen: 0478-581149 (alleen in het weekend). te stellen. Na verrekening van de aanpassingen zou de post onvoor zien ƒ21.868,- negatief bedragen maar door een aanwending van ƒ45.000,- uit de algemene reserve, bedraagt de post onvoorzien nu ƒ23.132,-. GELD VOOR POLEN De raad had geen moeite met een bedrag van ƒ7.500.- (zijnde één gul den per inwoner) aan de partnerge meente Wasosz in Polen ter beschik king te stellen omdat zij ernstig te lijden heeft gehad tijdens de laatste overstromingen. Het college bracht in herinnering hoe vele inwoners van de gemeente Meerlo-Wanssum in 1993 en 1995 getroffen werden door de toen heersende watersnood en toen ook zij geholpen moesten worden. De aantoonbare schade in die Poolse gemeente bestaat hoofdzake lijk uit schade aan de infrastructuur. Het geldbedrag zal tijdens het bezoek van de gemeenteraad aan de partnergemeente persoonlijk wor den overhandigd. SCHADE Mèt het Waterschap zoekt de gemeente naar een oplossing voor de door de lage waterstand geleden schade aan de kademuur in de haven.De Grontmy onderzoekt welke mogelijkheden er zijn om herhaling te voorkomen nadat her stel heeft plaatsgevonden. Herstel van de damwand en de kademuur zouden een bedrag van meer dan twee ton gaan kosten. De werkgroep is het hier niet mee eens. Ze vreest dat de ammoniakuit stoot wel schadelijk is voor het milieu en dat er beter gekeken had moeten worden naar de plannen voor de stallen. Zo had er op zijn minst een deugdelijk rioolsysteem moeten zijn voorgeschreven. De Raad van State vindt, samen met de gemeente dat er geen proble men ontstaan voor het milieu door de uitbreidingen. Er is voldoende onderzocht dat dit het geval is. In wijkcentrum 't Schöpke in Veltum starten in de week van 8 september weer de cursussen teke nen en schilderen voor kinderen en volwassenen. De lessen worden gegeven door Marlies van Zeben uit Venray. De kinderen (7 t/m 13 jaar) zijn verdeeld over twee leeftijdsgroepen. Aan de hand van gerichte opdrach ten mogen ze experimenteren met allerlei materialen zoals (kleur Jpotlood, houtskool, inkt, ecoline, verf, vetkrijt, papier. Zien, ontdek ken, fantasie en vaardigheden wor den geprikkeld en gestimuleerd. Uiteraard staat hierbij het plezier in tekenen en schilderen voorop. Bij de cursus voor volwassenen wordt gewerkt rondom thema's. Iedere twee a drie weken staat een nieuw thema centraal. Gevorderden hebben al de nodige kennis van materiaal en techniek en een eigen visie. Zij worden gestimuleerd ver der te zoeken en te experimenteren. Beginners krijgen binnen deze the ma's gerichtere opdrachten en leren werken met diverse materialen. Wilt u meer weten of een gratis proefles volgen? Bel Marlies van Zeben, tel. 511689. Bijeenkomst over hoofdpijn van de Nederlandse Vereniging van Migraine-patiënten (NVvMP) regio Limburg. Op dinsdagavond 23 september organiseert de NVvMP regio Limburg een bijeenkomst met het thema: 'Hoofdpijn en werk'. Er zal onder andere gesproken door een Arbo-arts, een arbeidsdes- kundige van het GAK en een regio coördinator van het Arbeidsongeschikten Platform Limburg. Er zal volop gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De bijeenkomst vindt plaats in Feestzaal De Koel in Venlo. aanvang 20.00 uur. Voor leden van de NVvMP is de toegang gratis. Voor alle niet-leden bedraagt de toegang ƒ2,50 per per soon. Voor het bijwonen van de bijeen komst geldt de volgende aanmel ding: aanmelden tot en met zondag 21 september bij Riëtte van Elburg. tel. 0475-566626 na 19.00 uur. Poging tot kraak drankautomaat Het afgelopen weekend is getracht de bij het autobusstation aan de Pr. Bernhard geplaatste drankautomaat open te breken. Dat is niet gelukt. Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord'. Nu bleef de schade beperkt. Voor al uw zwart/wit copieën op A4 t/m AO én kleurcopieën op A4, A3 Patersstraat 26B 5801 AV Venray Tel. 513102, Fax 514184 Resultaat onderzoek Christelijk Nationaal Vakverbond Bus Venrays bedrijf door vrachtwagen geramd N Dinsdagmorgen om tien over zeven zijn een 42-jarige Venraynaar en een 33-jarige man uit Swolgen overleden bij een ongeval op de I Li; C ^"3-iCï:G2 Het viertal zat in een busje van het hoveniersbedrijf Verhoeven Groen uit Oostrum. Zij reden over de Napoleonsbaan in Kessel, toen een hen tegemoetkomende vrachtauto, bestuurd door een 36-jarige man uit Keulen, lien frontaal aanreed. Waardoor de vrachtauto op de linker weghelft kwam is nog niet bekend. De vrachtwagenchauffeur is aange houden. Lfit dat verhoor heeft de politie de oorzaak nog nite kunnen vast stellen.pij

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9