PEEL EN MAAS Fa. J. Kengen betrekt nieuw pand met nieuw winkelformule Vederlichte bromvliegen in Veulen Dokter Burger verlaat na 32 jaar Overloon xNieVeis Nieuwe naam voor Speciaal Transport Cotrans Kinder telefoon zoekt vrijwilligers Opening Springplank seizoen Omroep Venray programma- in fo Synchroonzwemmen, een sport om eens te proberen OeftofcA+t "Een jonge vogel vliegt uit het oude nest" abobank Venray-Oostrum tel.(0478)530200 Zevenrode tel. (0478) 530300 M Eindstraat 12, tel. 581553 gratis parkeren voor de deur Speciaal Transport Cotrans heet voortaan Cotrans Recycling. Het bedrijf, dat zich onder meer bezig houdt met de inzameling en verwer king van afvalstoffen uit huishou dens en bedrijven, vindt de nieuwe naam beter bij de activiteiten pas sen. Cotrans haalt al sinds jaar en dag in Venray het huisvuil op. De beken de gele vuilniswagens verdwijnen overigens uit het Venrayse straat beeld. Gelijktijdig met de naamsver andering heeft Cotrans de huisstijl aangepast. Daarbij horen witte bedrijfswagens. Het bedrijf kondigt in een persbericht over de naams verandering aan komende maanden het wagenpark te verjongen en uit te breiden. Ook staan nieuwe activitei ten op de rol. Als je regelmatig met kinderen en jongeren optrekt weet je dat zij met allerlei vragen en problemen kun nen zitten. Meestal is er wel iemand in de omgeving waar ze hiermee terecht kunnen. Soms zijn er echter vragen die ze niet zo snel aan bekenden durven stellen. Omdat ze zich schamen, of omdat ze bang zijn dat ze gek gevonden worden. Soms zijn er problemen die ze juist niet kunnen bespreken met mensen waar ze van houden. Omdat ze die mensen geen pijn of verdriet willen doen, of omdat het juist die mensen zijn die het probleem ver oorzaken. Bij de kindertelefoon kunnen kin deren en jongeren met al hun vragen en problemen anoniem terecht. Ze krijgen dan iemand aan de telefoon die naar hun luistert, eventueel informatie en advies geeft en zono dig helpt een aantal zaken op een rijtje te zetten. Om dat goed te kun nen doen moet je je goed kunnen inleven in de belevingswereld van kinderen, stevig in de schoenen staan en kritisch naar jezelf kunnen kijken. Daarnaast krijgt een begin nende vrijwilliger, voordat hij aan het telefoonwerk begint, een uitge breide introductietraining. Begin oktober starten wij weer met een introductietraining voor nieuwe vrijwilligers. Heb je belang stelling voor dit werk en (verspreid over de week) ongeveer zes uur beschikbaar, dan kun je een infor matiepakket opvragen via het tele foonnummer 077-3518888. De kin dertelefoon is elke dag geopend van 14.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 6 september, start het Springplankseizoen. Dit gaat gepaard met het houden van een zeskampachtige middag. Deze begint om 13.00 uur en gaat door tot 16.00 uur. Het geheel speelt zich af op het veldje langs het clubgebouw. Deelname staat open voor alle kin deren van groep 3 tot en met groep 8. Op het programma staan onder andere: Jeu de boules, voetbalkop pen, klitbal, emmerbal, David en Goliath, enzovoort. De in totaal tien spelletjes hebben allemaal iets met een bal te maken. De Springplank houdt zich bezig met het organise ren van clubavonden. Met name voor de kinderen van de basis school. Het programma is zo breed mogelijk. Van oriëntatietocht tot knutselen, van kringspelen tot kwis- sen en van schimmenspel tol buiten spelen. Met uitzondering van de grote vakantie, draait de club hel hele jaar door. De clubavonden zijn als volgt: de groepen 3 en 4 op maandag; de groepen 5 en 6 op don derdag en de groepen 7 en 8 op dinsdag. Allemaal van 18.30 tot 20.00 uur. Dan is er op zaterdag van 19.30 tot 22.30 uur clubavond voor de jeugd van 12t/m 15 jaar. VERENIGDE JEUGDCLUBS LIMBURG Om een stuk kwaliteit te waarbor gen. is de Springplank aangesloten bij de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL). De VJL geeft cur sussen op allerlei gebieden, voor de leiding van aangesloten clubs. Ook geeft de VJL een groeiboek uit, met programma-tips. Verder begeleid de VJL de regionale ledenactiviteiten zoals Rollebol, waar de Springplank ieder jaar aan deelneemt. De Springplank, die in 1972 is ontstaan uit het Patronaat, bestaat dit jaar dus 25 jaar. Dit gaat in het weekend van 20 en 21 september gevierd worden. Zaterdag is de receptie en een reünie. Zondag, is er een middag voor de jeugd. DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1997 - NR. 36 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Ultra Light-vliegtuigen vliegen om Nederlands kampioenschap Komend weekend zoemt het rondom Veulen. Ongeveer vijftig Ultra Light-vliegtuigjes stijgen zaterdag op en landen dezelfde dag weer op een terrein aan de Brugpas. Het 5 ha grote veld is start- en landingsbaan voor het Nederlands kampioenschap dat de Ultra Lights houden. Vanaf Veulen moeten de deelne mers een driehoeksvlucht uitvoeren: vanaf het Venrayse kerkdorp zetten de piloten koers naar de Brabantse plaatsen Ammerzoden en Oirschot. De vliegroute moeten de vliegers zelf bepalen aan de hand van een opgegeven aantal graden en kilome ters. Behalve vliegen moeten de bemanningen van de één- of twee- zitters onderweg bovendien een aan tal opdrachten uitvoeren. Punten in het landschap of speciaal voor de wedstrijd aangebrachte markeringen moeten ze herkennen. Ook moeten doellandingen gemaakt worden, waarbij de vliegtuigjes zo dicht mogelijk bij een punt aan de grond gezet moeten worden. Winnaar en Nederlands kampioen bij de twee- en eenzitters worden de vliegeniers met de minste strafpunten. De deelnemers worden vrijdag verwacht op het terrein, waar ze ook kunnen overnachten en waar de vliegtuigjes gestald kunnen worden. Na het ontbijt krijgen de piloten zaterdagochtend hun briefing en kunnen ze de lucht in. Na de vlucht volgt in Veulen de prijsuitreiking. Zondag, na opnieuw een ontbijtje, vertrekken de deelnemers, per auto of Ultra Light, terug naar huis. Het Nederlands kampioenschap wordt georganiseerd door de Brabantse Ultra Light-vliegclub. Die koos voor de lokatie in Veulen. De aanwezigheid van Ultra Light- vlieger Jan Litjens en z'n vliegveld je hebben daarbij een behoorlijke rol gespeeld. Het terrein aan de Veulensewaterweg is echter volgens Litjens te klein om vijftig vliegtui gen, inclusief stalling, camping en dergelijke te huisvesten. Vandaar dat uitgeweken werd naar het veel gro tere veld aan de Brugpas. Net even anders Gast: Dhr. Loet Nelissen, zoon van aannemer Nelissen. Hij richtte samen met Van Echteren het aanne mersbedrijf Nelissen Van Echteren op. Ook richtte hij Nelipack op. Na de oorlog heeft hij met zijn bedrijf veel herstelwerkzaamheden in Venray en omgeving uitgevoerd. Over wat hij aantrof, en hoe Venray zich ontwikkeld heeft, praat Mario Kremers de heer Nelissen. Ook de muziek die gedraaid wordt is de keus van hem. "Net Even Anders": woensdag !0 september, van 18.00 tot 19.00 uur. 'n Wandeling dur 't Rooise land Donderdag loopt onze eerste IVN-Groencursuswandeling ten einde. Voordat we aan het eindpunt van de wandeling komen wijst Martin Verstraelen ons op bomen met spechtengaten, een slijmzwam en de adelaarsvaren die in de Heidse Peel groeit. Aan de Deumese kan van het gebied loopt het kanaal waarvan de oevers regelmatig door bisamratten ondermijnd worden. Om dit tegen te gaan worden her en der langs de oevers rattenvallen geplaatst. In het Museum De Peelstreek ver telt Jan Houben over de varkens- en kippenhouderij aan de hand van gebruiksvoorwerpen uit deze sector. Van daaruit komen we dan bij het slagersbedrijf waarvan een aantal voorwerpen tentoongesteld staan. Als we vanaf de verdieping weer op de begane grond komen wijst Jan op een door paarden aangedreven dors- kas en een maalmolen met houten tandwielen. Dit zijn nog maar enke le van de prachtige oude machines die in het museum staan. Meer hier over kunt u a.s. donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur horen. Het programma wordt herhaald op maandag 8 september om 18.00 uur. Waar zijn de troubadours gebleven Op 4 september komt Hennie Korsten uit Rosmalen naar de studio van de lokale ormoep in Venray. Hennie heeft een geluidsstudio in zijn woonplaats en stond aan de wieg van menige Brabantse dialect- CD. De bedoeling is dat hij o.a. uit legt en demonstreert hoe hij komt tot begeleidingen en arrangementen van bij voorkeur Brabants dialect- CD's. Donderdag 4 september, 21.00 Wat Venray bewaarde In Museum 't Freulekeshuus is momenteel een tentoonstelling te. zien onder de titel "Wat Venray Bewaarde". Curiositeiten van allerlei aard en tijden zijn door de samenstellers boven water gehaald zodat iedereen ervan kan komen genieten en herin neringen kan ophalen. Liesbeth Lucassen is gaan kijken en samen met Sjef Verlinden loopt ze langs de spullen die Venray bewaarde. De gesprekken worden afgewis seld met wat Venray bewaarde op elpee, cassette en compact disc. "Van Venray Bewaarde": dinsdag 9 september om 18.00 uur. Het pro gramma wordt herhaald op dinsdag 23 september ook weer om 18.00 uur. De tentoonstelling in 't Freulekeshuus loopt nog tot en met 19 oktober van dit jaar. Ook uw persberichten zijn van harte welkom bij Omroep Venray. Al uw mededelingen kunt u sturen naar onderstaand adres. Faxen mag natuurlijk ook. Deze worden gratis 'meegenomen' in programma's als Lokaal Centraal, de Weekend kalender en Stopwatch. Omroep Venray is via de kabel te ontvangen op 102.4 en in de ether op 90.2. Uw berichten kunt u zen den aan Postbus 91, 5800 AB Venray of deponeren in de brieven bus bij de studio van Omroep Venray, St. Antoniusstraat la te Venray, tel. 0478-512362, fax 0478- 513656. World Wide Web: WWW.EASY.NL/LOV. E-mail: lovenray@dds.nl Na 32 jaar huisarts te zijn geweest, als opvolger van dkt. Bakkus, verlaat de zeer sympathieke huisarts Burger Overloon, om van een welverdiende rust te gaan genie ten in het prachtige dorp Geysteren. Roermondenaar van geboorte, waar zijn ouders een kruidenierswinkel hadden, had hij al vroeg het idee om huisarts te worden. Na die studie en als invalskracht te hebben gewerkt zag hij in 1965 een advertentie staan waarin dkt. Bakkus een opvolger nodig had. Tijdens het eerste gesprek bleek al dat er van de kant van dkt. Bakkus geen bezwaren waren. In zijn studententijd had hij al zijn latere vrouw leren kennen, maar voor hij zich in Overloon als huisarts vestigde moest er in die dagen eerst nog getrouwd worden. Terugblikkend over de 32 jaar blijkt dat deze plattelandsdokter er geen spijt van heeft gehad om zich vanuit Roermond in Overloon te vestigen. Er is volgens Burger, voor wat betreft het werk van de huisarts veel veranderd, maar in Overloon wordt de huisarts nog altijd als een ver trouwensman van de familie gezien. Vooral de eerste jaren toen de week enddiensten nog alleen moesten worden gedaan, werd er veel, ook van het thuisfront verwacht. Terugblikkend heeft hij daarbij steeds een goede steun gehad van zijn vrouw Fieke. Zinvolle vrijetijdsbesteding zoals tennissen, schilderen, boetseren en muziek maken blijkt steeds een goede hulp geweest te zijn om zijn taak als huisarts goed te kunnen uit oefenen. Het afscheid kon en mocht niet ongemerkt voorbij gaan. De Overloonse gemeenschap zal zich ook nu van hun beste kant laten zien. Ieder gezin heeft een circulaire gekregen waarin vermeld staat dat dkt. Burger niets voor zich zelf wil, maar als men iets wil geven, hij dat bedrag zal overmaken aan het prachtige werk van de 'Artsen zon der grenzen'. Zondag 7 september zal ter gele genheid van het afscheid van dkt. Burger een concert worden aange boden met medewerking van het St. Theobaldusgilde, fanfare De Vriendenkring en de zangvereni ging Logeko. Het concert wordt gegeven in de Sl. Theobalduskerk en begint om 14.00 uur. Daama wordt iedereen in de gele genheid gesteld afscheid te nemen op de afscheidsreceptie in het gemeenschapshuis. Dat het daar druk zal worden staat vast en dat heeft dkt. Burger dan ook voor zijn werk, 32 jaar, meer dan verdiend. Dan zal ook de opbrengst van de huis-aan-huis-actie, die in Overloon is gehouden, worden aangeboden. Zwemvereniging Spio organiseert aan het begin van dit nieuwe school jaar een kennismakingsproject syn chroonzwemmen. Iedereen (ook jongens zijn van harte welkom) die eens wil kijken wat het synchroon zwemmen eigenlijk inhoudt, kan meedoen. Synchroonzwemmen is niet alleen zwemmen op de maat van de muziek, maar vooral een zodanige afwisseling van Figuren en zwemslagen, en delen van Figuren en zwemslagen op de maat van daartoe geschikte muziek, dat daar door een harmonieus en esthetisch geheel ontstaat. Naast een goede conditie en doorzettingsvermogen zijn een goed maatgevoel, samen werking en gevoel voor ritme en muziek belangrijk. Wil je het synchroonzwemmen zelf eens uitproberen, dan kun je vier lessen meedoen voor het bedrag van ƒ10,-. Aanstaande zaterdag 13 september is de eerste les. De "vol gende data zijn 27 september, 4 en 11 oktober. Van de aspirant-zwemmers wordt verwacht dat ze minstens het A- en B-diploma hebben. Tijdens de vier lessen worden de beginselen van hel synchroonzwem men aangeleerd. Tevens zullen de deelnemers tezamen een uitvoering instuderen op muziek en krijgen ze demonstraties van andere synch- roonzwemsters te zien. De lessen worden gegeven in zwembad De Sprank te Venray van 17.00 toto 18.00 uur. Belangstellende zwemmers worden zaterdag 13 september om 16.45 uur verwacht in de hal van het zwem bad. Zij kunnen zich dan inschrijven en na betaling meteen meezwem- men. Mocht je meer informatie over het synchroonzwemmen willen hebben dan kun je het volgende telefoon nummer bellen: 0478-581149 (alleen in het weekend). Diefstal bromfiets Een 16-jarige inwoner van Vredepeel deed aangifte dat vrijdag tussen 18.45 en 21.00 uur uit de stalling van het zwembad aan de Kempweg zijn zwarte bromFieLs van het merk Asprilia was gestolen. Diefstal verzekeringsplaatje Een 17-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van het verzeke ringsplaatje (RRN-452) van zijn bromfiets. De diefstal vond plaats aan de Hoofdstraat in Oirlo. i» 2o% Kot*-r*»oqoeAU-fc Portew' -V^lAS 5 jaar* stPTemBGeiWSöTEmaöe C*tATJTAL WASAüre "Een jonge vogel groeit op in een oud nest en op een bepaald moment wordt dat nest te klein. Die jonge vogel vliegt dan uit het oude nest". Met die woorden typeerde Jan Kengen de overstap ran zijn installatiebedrijf annex Red&Blue winkel naar Keizersveld. Daar werd afgelopen zaterdag het nieuwe bedrijfspand geopend in bijzijn van burgemees ter Waals en, wat de gebeurtenis een speciaal tintje gaf, na inzege ning van het pand door deken Coenen. "Dat laatste was een idee van mijn vader" laat Jan Kengen weten. Jan Kengen senior stapte begin vorig aar uit het bedrijf en sindsdien leidt Jan Kengen jr. het installatiebedrijf samen met zijn echtgenote Amelie. Mijn vader heeft zich helemaal niet met de nieuwbouw en verhuizing bemoeid, totdat hij een keer belde met de vraag of ik er aan gedacht bad het pand in te laten zegenen. Datidee stond mij wel aan. Ik heb hem toen meteen gevraagd of hij het pand, samen met mijn moeder wilde openen. Daar was hij toch wel trots ipdat hij dat mocht doen". 1961 Jan Kengen sr. startte in 1961 met een eigen installatiebedrijf. In de «ginperiode werkte hij ook nog bij een baas maar vanaf 1964 ging Kengen geheel zelfstandig door. In 967 werd vervolgens aan de laasheseweg een winkel "in potten n pannen" geopend. Langzaam troeide het bedrijfje en er kwamen inkele vaste medewerkers in dienst. Jan Kengen jr. ging in 1980 na de MTS bij zijn vader werken en gebruikte de eerste jaren voor het lehalen van de benodigde vakdiplo- na's. "In 1990 ben ik toen met mijn vader een vennootschap aangegaan vaar hij begin 1996 uitstapte om Feest was het afgelopen zaterdag bij fa. J. Kengen waarbij de Red&Blue ballonnen niet ontbraken. van zijn vrije tijd te gaan genieten". PAND Ondertussen was het bedrijfspand aan de Maasheseweg veel te klein. Te weinig winkelruimte maar ook te weinig ruimte voor het installatiebe drijf. Het bedrijf telt inmiddels elf personeelsleden en volgens Jan Kengen is de groei er nog niet uit. "We kunnen nog wel enkele vak mensen gebruiken" aldus Jan Kengen. "We liepen daarom al enkele jaren met plannen rond voor nieuwbouw. Drie jaar geleden hebben we toen de knoop doorgehakt. Kengen wilde naar Keizersveld maar had meteen een probleem omdat detailhandel op dat industrieterrein niet toegestaan was. "Uiteindelijk kregen we ont heffing van de provincie (als eerste bedrijf op Keizersveld. red.) en kon den we van start". Wat er nu staat is een bedrijfspand dat geheel past in de stijl van Keizersveld en waar Jan en Amelie Kengen ook hun nieuwe winkelformule kunnen uitstralen. RED&BLUE Red&Blue is een vrij jonge fran chise organisatie met als uitgangs punt "Samen klussen met de vak man". "De Red&Blue winkel wil de doe-het-zelver niet alleen begelei den naar de deur maar ook met raad en eventueel daad bijstaan tot de (installatie)klus geklaard is. Dus als een doe-het-zelver er zelf niet uit komt helpen wij hem". Jan en Amelie Kengen hebben de eerste Red&Blue winkel in Limburg. In de winkel zijn alle arti kelen onverpakt zodat de klant exact mee kan nemen wat hij nodig heeft. Alles op het gebied van sanitair, pvc en verwarming is in de winkel voor radig. "Hoogwaardige materialen van bekende merken tegen concur rerende prijzen. Ook voor aircondi tioning kan men bij Red&Blue terecht. Verder blijft Kengen natuurlijk het vertrouwde adres voor uw instal latiewerkzaamheden of reparaties, alleen nu gevestigd op Keizersveld 40 (nabij de Sleutelbloem). Onder invloed op de fiets Zigzaggend reed een 19-jarige bestuurder van een fiets over de Albionstraat. Door de politie werd hem verzocht de Fiets aan de kant te zetten en lopend verder te gaan. Hij ging toch weer rijden en werd aan gehouden. De jongen weigerde de blaastesten medewerking te verle nen. Hij werd naar hel politiebureau overgebracht en ingesloten. De vol gende dag werd hij na verhoor en opmaking van proces-verbaal terza ke het onder invloed van alcohol berijden van een fiets huiswaarts gezonden. Openbare dronkenschap Een 21-jarige inwoner van America kreeg het klaar om tot vier maal toe, voor de surveillance-auto van de politie te gaan staan op de Oosterbosweg. Hij durfde zelfs op de motorkap van de auto te gaan zit ten. De man werd aangehouden inzake openbare dronkenschap en ter ontnuchtering ingesloten. Hij kon de volgende dag met een pro ces-verbaal het politiebureau verla ten. cS I Wit Open een Rabo JongerenRekening en kies je cadeau. Kom langs en vraag naar het inschrijfformulier.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 15