Venray 6 sept. 97 The Old Fashioners Opladener Jazzcompany CD O) c O, 0) 0) v Begin: 20.00 uur Lokatie: Oda Park Venray Kiwanis Club Schieepersland organiseert weer een Jazz-feest De projecten die dit jaar door Kiwanis worden gesteund 1^ Y Hans van der Pol (piano) en Dolf del Prado (bas) A PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW SWINGEND NIEUWSBLAD igEL EN MAAS donderdag 4 september 1997 - Pagina 11 JAZZ-DUO Het terrein waarop dit duo zich iegeeft is het sfeervolle sche- ergebied tussen impressionisti- he-klassieke muziek en odern pianistische Jazz, belicht inuit een romantische visie, anknopingspunten zijn: Chick orca, Debussy, Keith Jarret en avel. Vele zogenaamde jtandards' zijn op een dusdani- wijze bewerkt dat de scheids- i tussen klassieke en moderne uziek niet altijd even duidelijk Met name in de 'Ballads' orden de muzikale inzichten ilimaal geëtaleerd. Dolf del Prado (59), van roep bassist, is binnen de ederlandse 'lichte muze' één de absolute kopstukken. De mbiose van muzikaliteit en ihniëk werkt bij hem optimaal, et name in de Randstad is Dolf vele formaties actief. Hij heeft nder meer zeven jaren op de van het 'North Sea Jazz- stival' gestaan en is tevens de lunpilaar van vele top-com- :'s, Hans van der Pol (51), van roep chirurg, heeft vele con- ursen met zijn pianotrio (of jjj fartet) opgeluisterd (onder idere een tweede prijs oosdrecht Jazz-Festival Van ijk'). Gestimuleerd door zijn ie gerenommeerde muzikale US ienden heeft hij gaandeweg aparte stijl binnen de pianis te Jazz-wereld gecreëerd. Het 'Jazz-Duo' Hans van der >1 en Dolf del Prado speelt vijf ar samen. Ook vorig jaar, tij- ins het ambitieuze Jazz- tai estival Venray, was dit duo te ai oren. We hebben hier te maken ,lf iet Jazz van Venrayse origine. -aterdag 6 sept&mber, 20.00 rin het kader van 'ODA-park 'mmernight Jazz' zal dit Duo «et Theehuis optreden. Oda-Park-Summernight-Jazz De Kiwanis-organisatie is een wereldwijde service-orga nisatie, gesticht in Amerika. Daar is het een van de grootste service-organisaties. Al meer dan 30 jaar zijn de Kiwanis ook in Europa vertegenwoor- digd. Hier in Europa zijn nu ruim 1000 clubs, met in totaal een kleine 30.000 leden. Kiwanis Club Schieepersland bestaat uit 30 leden, allen met een ander beroep en woonachtig in de gemeenten Horst, Sevenum, Venray en Vierlingsbeek. Als club komen zij twee maal per maand bijeen in Restaurant Buitenlust en daarnaast zijn er ook de commissie bijeenkom sten. Het motto van Kiwanis International is 'we build' Hiermee willen zij aangeven dat ze naast de prettige onderlinge contacten, tijdens en buiten hun bijeenkomsten, ook mee willen bouwen aan een aangename wereld voor hen die het minder goed getroffen hebben. Als grootste inkomstenbron organi seert Kiwanis Club Schieepersland, met veel steun van sponsoren, al jaren een Jazz- feest. Dit feest is in 1990 gestart in het Oda-park, om vervolgens via de Engelse tuin, de Witte Hoeve en het Schouwburgplein nu weer terug te keren naar het Oda-park. Hier kon de organisa tie aansluiten bij de voorzienin gen van de Kunstkring, waarmee ze al meteen 'n doel bereiken. Samen maken ze de Kunstkring tentoonstelling beter realiseer baar voor en door 'de gemeen schap Venray'. Het bouwen aan die aangena mere wereld houdt voor Kiwanis Club in dat zij het geld dat zij jaarlijks overhouden besteden aan lokale doelen. Doelen die voor de bezoekers en sponsoren van hun feest ook herkenbaar zijn. Zo hopen ze dit jaar, na hun feest, bij te kunnen dragen aan de kosten van: voorzieningen in de kinderafdeling van het St. Elisabeth ziekenhuis, in de jubi leumreis van het plaatselijke Reumafonds en bij te kunnen dragen aan de onderhoudskosten van het Oda-park. (Zie elders in dit blad.) Ook een beetje terug naar af, begonnen in het Oda-park en weer terug in het Oda-park. Begonnen als een klein feest, uit gegroeid tot het grote twee-daag se feest van vorig jaar en nu weer kleiner op deze voor hen zo fan tastische plek. Met hun programma en voor zieningen belooft het weer een geweldige avond te worden. 'Ik zal niet zeggen dat u hem niet mag missen, maar als u niet komt zullen andere u wel zeggen dat u iets gemist hebt', aldus Loek Nelissen, president van Kiwanis Schieepersland. 'Wij zijn klaar om u te ontvan gen. Dat we dat zijn hebben we voor een groot deel te danken aan onze sponsoren. Daarom aan hen: bedankt! Tot zaterdag avond' Top jazz uit Noord-Holland Het geboortejaar van deze traditional jazz en bluesband was 1974. De in binnen- en buiten land zeer populaire band is afkomstig uit de 'Hottest Place in the North', het 'New Orleans van Westfriesland de haringstad Enkhuizen. The Old Fashioners razen nu al weer drieëntwin tig jaar met ongekend succes de Nederlandse en buitenland se jazzpodia af. Een kleine greep uit de optredens in Nederland: in de achterliggende periode werd gespeeld op jazzfestivals zoals: Swinging Scheveningen, Jazzin'Around Breda, Jazzfestivals Enkhuizen, Den Helder, Wijchen, Harlingen, Alkmaar, Helmond. Maar ook in het clubcircuit zijn zij geen onbe kenden. Jazzsociëteit Eindhoven, Zevenaar en Groenlo, Jazzclubs Oisterwijk, Harbour Jazzclub Rotterdam, Joseph Lam Jazzclub Amsterdam, Rhinetown Jazzclub Wageningen, Jazzclub Assen, Jazzclub Vaals, Jazzclub Wassenaar, 48e en 64e Dr. Jazzreünie en natuurlijk de Sgt. Pepper's Jazzclub in Enkhuizen. Een absolute topper voor The Old Fashioners was hun tweede optreden in het 'hol van de oude stijljazzleeuw', namelijk de 64e reünie van Dr. Jazz, 19 oktober 1996 in Muziektheater het Junushof in Wageningen. Dr. Jazz is dè overkoepelende landelijke jazzclub van Nederland en alleen al uitgenodigd worden voor de halfjaarlijkse reünie is een bijzondere eer. The Old Fashioners speelden de von ken eraf en voerden het in rlHEOli» groten getale aanwezige publiek tot een laaiend enthousiasme. Enkhuizer jazz-enthousias- me straalt dan ook tijdens het optreden van deze muzikanten af: 'T.O.F. works!!!' Swingend en stampend sleurt het orkest het publiek mee van compositie naar compositie. Hot Jazz, Ragtimes, Stomps, Gospels en Spirituals, maar natuurlijk ook de Blues, wis selen elkaar tijdens het optre den af. De bezetting van de band bestaat uit zeer ervaren jazz muzikanten. De lead wordt gespeeld door Jaap Mook, die zijn muzikale sporen onder andere heeft verdiend in Big Mama's Jazzband. Will van Gessl neemt vanaf 1989 de alt-, sopraansax en klarinet voor zijn rekening. Will speelde onder andere in de Storyville Jazzmenn en heeft daarin vaak muziek gemaakt met de legendarische Ken Colyer. Vanaf 1982 wordt de trom bone gespeeld door Sam Verbeek en is dus thans het langst aanwezig TOF-lid. Sam is, naast trombonist, ook de zanger en leider van het orkest. Naast de band vervult hij een bestuursfunctie in de Sgt. Pepper's Jazzclub te Enkhuizen en is tevens reeds jaar en dag verbonden aan de organisatie van het Oude Stijl Jazzfestival aldaar. De ritmesec tie bestaat uit Marcel Degeling. Nadat in 1988 de Stevedore Jazzband jammerge- noeg ter ziele ging, maakte Marcel met .lil VzÜn banjo aai JL de overstap naar The Old Fashioners. De stringbass wordt vanaf 1993 bespeeld door José Baars, eveneens afkomstig uit de voormalige Stevedore Jazzband. En, last but not least, zowaar ook afkomstig uit diezelfde Stevedore Jazzband, drummer Siem Brieffies. U zult het zien en horen; een spetterend swingende ritme sectie. Naast een goede traditional jazz-kwaliteit, overgoten met een pittige New-Orleans-saus, een uitgekiend repertoire en arrangementen, staat deze band ook garant voor een brok uitstekende oude stijl jazzen- tertainment. Oude bekenden in Venray De Opladener Jazzcompany werd in 1980 in Opladen (Duitsland) door amateur musici, die daarvoor jarenlang in allerlei andere bands gespeeld hadden, opgericht. Sindsdien behoort de OJC tot de niet over het hoofd te ziene highlights van de niet alleen Rheinland Westfalische Jazz-scene. Motto van de OJC: 'Wij maken geen muziek voor onszelf, maar voor ons publiek'. Dat publiek heeft in de afgelo pen jaren steeds met dankbaar heid dit motto geapprecieerd. Zonder een volledige opsom ming van alle titels en trofeeën te doen, want dat willen ze hele maal niet, volgen hier toch enke le markante gebeurtenissen: Na selectieoptredens werd de OJC namens Nordrhein-Westfalen in 1987 afgevaardigd naar het pre stigieuze Guiness-Jazz festival in Ierland, waar in 1987 en 1989 werd opgetreden temidden van zo'n 100 andere topbands uit de hele wereld. Gezamenlijk werd opgetreden met o.a. Max Collie's Rhythm Aces, Papa Blues Viking Jazz Band, de Dutch Swing College Band, Rod Mason's Hot Five, Terry Lightfoot, Old Merrytale Jazzband en Monty Sunshine's Jazzband. De band heeft zich aan de Old Time Jazz (Dixieland en New Orleans) verslingerd. Deze meestal tot vreugde aansporende muziek is evenwel goed in staat om de hele spanwijdte van men selijke gevoelens te ondersteu nen. Persoonlijke invulling aan al deze gevoelens geven: ,trompet: Rheinhold Platte; trombone/vocals: Peter Mocha; klarinet/vocals: Thomas Rocholl; banjo: Wilfried Schubert; bas: Bernd Kröger; drums: Michael Neusser. Lang verwacht, dan toch geko men: hiep-hiep hoezee, de eerste CeeDee van de OJC! De belangrijkste doelstelling van de Kiwanis is het uit dragen van de Kiwariisbeginselen in woord en daad. Dit gebeurt door het steunen en/of uitvoeren van culturele en sociale projecten, vooral door zelfwerkzaamheid, in eer ste instantie in de eigen directe omgeving maar ook natio naal en zelf internationaal (zoals bijvoorbeeld het jodium- project, in samenwerking met Unicef). Wij proberen vooral daar met raad en daad bij te onder steunen waar overheid en hulporganisaties geen bijdrage kunnen of willen leveren. Een aantal activiteiten van onze club wordt uitgevoerd en gecoördineerd door commis sies. De projectencommissie heeft dit jaar weer een drietal projecten geselecteerd, waarbij een aantal uitgangscrite ria als basis hebben gediend. De projecten moesten onder andere lokaal gebonden zijn en bij voorkeur kleinschalig. Dit jaar is de keus gevallen op de aanschaf van een lego tafel van de nieuw in te richten kinderafdeling van het ziekenhuis in Venray, een schenking aan de Stichting St. Odapark voor het aanbrengen van infra-structurele voor zieningen en een geldelijke bijdrage aan de reumapatiën tenvereniging Venray en omstreken. Deze organiseert, ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan in 1998, een jubi leumreis naar een vakantiepark dat qua voorzieningen geheel aangepast is aan de beperkingen van een reumapa tiënt. We hopen dat ook als projectencommissie dat het wederom een geslaagd feest zal worden en dat met de opbrengst al deze goede doelen gesteund kunnen worden.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 11