PEEL EN MAAS Nijsen Granico heeft vertrouwen in uitspraak Raad van State Muziek bij het fietsen HEMA écht lekker! |De Engelse tuin en zijn bewoners.... Fleurige kortingen bij Intratuin Met Plusmarkt naar het circus Wat te doen tegen wespenoverlast? iardinaalsmuts PEEL EN MAAS ELKE WEEK UW NIEUWS Odapark Summernight Jazz Cursus 'Goed gewicht in zicht' Nogmaals Verkiezings koorts Roomboter koeken 162495 voor *t* Chardonnay nu 2 1150 voor II* Belegen Goudse kaas 1950 nu IZi* Parmaham .9 25 nu«J* Luxe brood O 50 DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1997 Nr. 34 HONDERD ACHTTIENDE JAARGANG Eind juli diende bij de Raad van State het geschil tussen de families Manders en Hendrix uit Veulen enerzijds en Nijsen Granico en de emeente Venray anderzijds, nzet de milieuvergunning en uit breidingsplannen van Nijsen Granico. De omwonenden willen dat de gemeente, desnoods met dwang, het Veulense mengvoeder- bedrijf houdt aan de geldende milieuvergunning. Nijsen wil graag maatregelen nemen, maar toepassen van de vergunning betekent haast zeker sluiting. Een terugblik. Nijsen Granico is van oudsher een mengvoederbedrijf dat sinds 1989 ook actief is op de recyciingmarkt. Uit resten en retourproducten van de levensmiddelenindustrie -zoals (oekjes, vlaaien en broden- worden bij Nijsen grondstoffen voor de eigen mengvoeders gemaakt. Voor jjej Veulense bedrijf is recycling een gat in de markt. Dat geven ook de Productiecijfers aan: werd in het eerste jaar nog maar 600 ton afval verwerkt, op dit moment zit de jaar productie op 25.000 ton. ARBEIDSPLAATSEN Met recycling valt geld te verdie nen en de Veulenaar is ondernemer genoeg om daarom de techniek in ioog tempo te gaan toepassen. De afgelopen jaren is 7,5 miljoen geïn vesteerd. Bij al die snelheid kwamen de noodzakelijke milieumaatregelen even op het tweede plan. De iemeente Venray kneep daarbij een 'igje dicht. Recycling is een betrek- dijk nieuwe techniek en de bedrijfstak stond er toch al niet rooskleurig voor. Met in het achter hoofd de zeventig arbeidsplaatsen bij Nijsen Granico hanteert Venray een gedoogbeleid ten aanzien van het bedrijf. Nijsen mag bovendien blijven zitten op de plek waar het bedrijf zich al jaren bevindt. Verplaatsing naar een industrieter rein zou voor de voerproducent niet haalbaar zijn. De gemeente is akkoord met een aanpassing van het bestemmingsplan om de uitbreiding te legaliseren. Om een milieuver gunning te krijgen dient Nijsen een aantal forse maatregelen te nemen om de overlast door geluid, stof en stank binnen de perken te houden. Een geluidswal, isolatie van de recyclingfabriek en een fors hogere schoorsteen moeten voldoende zijn. REGELS TOEPASSEN Het duurt de families Manders en Hendrix echter allemaal te lang. Sinds de komst van de recycling- activiteiten is de overlast door stof en geluid alleen maar toegenomen. Bovendien komt er ongedierte op de voedselresten af, waarvan de fami lies in en om huis last hebben. Het moet afgelopen zijn met het ged oogbeleid van de gemeente Venray, vinden de buren. Ze eisen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, dat de gemeente de regels uitvoert. Het beste is dat Nijsen verplaatst wordt naar een industrieterrein. Maar de rechter komt er in juli ook niet helemaal uit. Hij wil eerst weten of de grondstof die Nijsen gebruikt nu afval is of grondstof, want dat maakt verschil voor de milieuvergunning. Onder wijl moet de veevoederfabriek bin- I Vandaag berichten we in de ene over de Engelse tuin en zijn [soms bijzondere bewoners over in struik met een typisch ken merk. geslacht dat verschillende "ten omvat, waaronder een in !t wild voorkomende inheemse Dort -Euonymus europaeus- en jiikweekvorm Euonumus alatus. jDe E. europaeus heeft vierkante, ide ribben verkurkte, stengels. E. alatus overdrijft deze verkur- ng door de vorming van hoge, talie, scherpe kurklijsten op de engels (foto). Een duidelijk en tart kenmerk. In de Engelse tuin aat de E. alatus. De kardinaalsmuts heeft alle imbinaties van bloemen die er OOI logelijk zijn. Aan één struik man- P lijke of vrouwelijke mannelij US! ke en vrouwelijke -, tweeslachtige bloemen of combinaties van drieeën (7 mogelijkheden). De bloemp jes zijn klein en hebben een groen- gelige kleur. In de herfst vallen de rose/rode vruchtjes op, die qua vorm aan een prelatenkap doen denken. Door de sappige omhul ling (zaadrok) weg te pikken zor gen vogels voor de verspreiding van de zaden. Aan de vruchtjes en de typische kurklijsten ontleent de E. alatus zijn sierwaarde. Heeft u in uw tuin een kardinaalsmuts waar nooit gekleurde vruchtjes aankomen, dan heeft u hoogstwaarschijnlijk een mannelijke struik, jammer. Vroeger gebruikte men de zaden (giftig) van de E. europaeus (wilde kardinaalsmuts) om er een middel tegen schurft en hoofdluis van te maken. Vroeger was een tuin vaak de huisapotheek. Vanwege zijn 'prelatenkapje' wordt deze struik ook weieens papenmuts genoemd. ntratuin Venray aan de ngstraat zet van woensdag 20 tot met zaterdag 30 augustus haar Warenhuis op Stelten'. In deze derhalve week is het één spette- idfeest, boordevol aantrekkelijke "biedingen en opruimers. Het iene warenhuis geeft grote kortin- op alles wat buiten groeit en gt Verder kunt u tegen spotprijzen erlei tuinartikelen kopen, waar u k in de winter nog veel plezier kunt beleven. Ook voor de joie nazomerdagen kunt u aan- kkelijk geprijsde tuinmeubels en «ssoires vinden op onze tuin- ubelafdelïng. Maar Intratuin zou 'groene warenhuis niet zijn als ook niet voor binnen een aantal artikelen voor kleine prijsjes "ben. Alle aanbiedingen kunt u Ikkelijk vinden door de supergro- Pdjskaarten die boven de afge- isde artikelen hangen. 'aarnaast worden er op verschil de momenten leuke activiteiten !r de kinderen georganiseerd, jdag 22 augustus van 16.00 tot 5 "0 uur en zaterdag 23 augustus 109.00 tot 11.00 uur kunnen kin- en in een miniworkshop een "nistukje maken. Kosten: ƒ5,- hnd (leeftijd 4 t/m 12 jr.). Graag aanmelden bij aankomst bij de informatie/klantenservice. Zaterdag 23 augustus is boven dien schminken in het tuincafé van 13.30 tot 16.00 uur. Laatje schmin ken naar eigen keuze. Beide zaterdagen kunnen kinde ren een leuke attentie winnen bij het stoepkrijten. Stoepkrijt is verkrijg baar bij de klantenservice. Zaterdag 30 augustus in er pony rijden voor de kinderen van 13.00 tot 16.00 uur op het achterterrein bij Intratuin. En dan is er nog de wedstrijd 'Raden van de winkelwaarde van de gevulde Intratuinwinkelwagen'. Deze wedstrijd loopt van 20 tot en met 30 augustus tot 16.00 uur. De drie winnaars ontvangen een Intratuincadeaubon van respectieve lijk ƒ100,-, ƒ50,- en 25,- (uitslag zaterdag 30 augustus om 16.00 uur). nen drie maanden maatregelen nemen. NIEUWE FABRIEK De oplossing voor de slepende affaire is er dus nog niet. Maar directeur Pierre Nijsen is deson danks overtuigd van een positieve afloop. De problemen zijn volgens hem wel oplosbaar. "In ons bedrijf worden natuurlijke producten ver werkt die op zich niet schadelijk voor de gezondheid zijn. Voldoen aan de strengste milieueisen lijkt mij geen probleem", stelt Nijsen. Momenteel wordt al een geluidswal aangelegd om de geluidsoverlast naar de buren te beperken. Ook komen er dempers op de ventilato ren en staat er vóór 21 oktober (drie maanden na de zitting van de Raad van State) een 15 meter hoge schoorsteen. Daarmee wordt de stankoverlast voor de buren wegge nomen. Nijsen erkent dat z'n bedrijf die maatregelen natuurlijk eerder had moeten nemen. "Ik ben mij er van bewust dat de huidige situatie niet legaal is. Door de snelle ontwikke lingen in onze bedrijfstak waren wij continu innoverend bezig en moes ten we soms snel stappen onderne men die we pas op een later tijdstip konden onderbouwen". Van de andere kant vraagt de Veulense ondernemer zich ook af waarom de klachten over overlast pas in 1996 naar buiten komen. "Wij zijn tenslotte al vanaf 1990 bezig, maar goed". Uiteindelijk wil Nijsen Granico een nieuwe fabriek bouwen en daar mee aan alle overlast een einde maken. "Dan kan ik zelfs de geluidswal die er nu bijna ligt weer afbreken". Directeur Nijsen tempert te groot optimisme echter meteen: een nieuwe fabriek kost 7,5 miljoen. "Door de huidige ontwikkeling moeten we dat wel over meerdere jaren spreiden". Of dat allemaal doorgaat hangt af van de uitspraak van de Raad van State. Voor Nijsen is het te hopen, want in de verwerking van slag roomsoezen en vlaaien zit in de toe komst nog meer brood. Het stortver bod voor deze producten speelt het Veulense bedrijf verder in de kaart. 'Het eind is nog niet zicht', schrijft Nijsen in een bedrijfspresentatie. De families Manders en Hendrix zal dat een zorg zijn. Nijsen Granico mag wat hen betreft zoveel voer maken als het bedrijf wil. Als zij er maar geen last van hebben en het volgens de regels gebeurt. WIJ ZOEKEN regelmatig nieuwe bezorgers voor Peel en Maas. Aanmelden in onze boekhandel Grotestraat 68 of telefonisch 582727 Min. leeftijd 14 jaar Plusmarkt G. van Dijck in Venray en Verbeeten in Overloon en Vierlingsbeek hebben voor de klanten een fantastische actie op touw gezet. De Plusmarkten heb ben het befaamde Nederlandse Circus Herman Renz bereid gevonden haar tenten op te slaan in de omgeving. Iedere Plus markt-klant die spaart kan voor ƒ5,- naar het circus. Huis-aan-huis is een brochure verspreid met alle informatie over de vier weken durende actie. Hierin bevinden zich vier spaarkaarten, die ieder plaats bieden aan vijftien zegels. Deze zegels krijgt men gratis bij besteding van iedere tien gulden aan boodschappen. Per volle spaar kaart en bijbetaling van vijf gulden ontvangt men een toegangskaartje voor de circusvoorstelling. Er kan ook nog sneller gespaard worden, want op sommige speciale aanbie dingen zitten extra gratis circusze gels. Het aantal kaartjes waarvoor men wil gaan sparen is niet aan een limiet gebonden. Wie voor meer dan vier kaartjes wil sparen, kan extra spaarkaarten verkrijgen. STEUNTJE IN DE RUG Circus Herman Renz biedt een keur aan internationale artiesten met veelvuldig bekroonde acts. Het circus heeft een moeilijke periode achter de rug met veel tegenslagen. Diana en Herman Renz overleden vorig jaar door een tra gisch ongeval, toen zij beiden nog maar 29 jaar oud waren. De circusmedewerkers zijn er dankzij hun vechtlust in geslaagd het nationale circus van internatio nale faam voort te zetten in de geest van de oprichters. Door de spaarac tie van de Plusmarkten krijgt het cir cus een symbolisch steuntje in de rug. Evenals vorige jaren zal ook deze zomer Kiwanis Club Schieëpersland Venray e.o. van zich laten horen. Op zaterdag 6 september wordt in het Odapark een jazzy muziekfeest georganiseerd. Naar onlangs bekend werd treden naast de Opladener Jazzcompany en The Old Fashioners nu ook het bekende piano-bas duo Hans van der Pol en Dolf Delprano op. Van 5 september tot 5 oktober organiseert de Kunstkring Venray de tentoonstelling 'De Ongezochte Vondst', ook in het Odapark, zodat alle ingrediënten aanwezig lijken te zijn om er op 6 september een gezellig feest van te maken. De opbrengst van het festijn komt ten goede aan charitatieve en soci aal-culturele doelen in de regio. Het feest duurt van 20.00 en 02.00 uur. Entreekaarten a ƒ15,- zijn ver krijgbaar aan de ingang van het park en in de voorverkoop bij het VVV kantoor aan de Grote Markt, bij Life Style op het Henseniusplein en Secondo op de hoek van de Schoolstraat en Kapelaanspad a ƒ12,50. Auto bekrast Een 41-jarige inwoner van Westerbeek deed aangifte van het feit dat zijn op 't Liene geparkeerde personenauto donderdagnacht met een scherp voorwerp was bewerkt. Schade ƒ600,-. Dame reed door Het zal geen opzet zijn geweest maar een oudere fietsende dame was donderdagmiddag omstreeks 14.45 uur, op de Albionstraat in Leunen oorzaak dat twee 16-jarige jongen op een bromfiets kwamen te vallen. Schade ontstond aan kleding en bromfiets. De bestuurder van de bromfiets wilde de fietsster inhalen ter hoogte van de Zuivelweg. Hij claxonneer de, de dame ging naar rechts maar net toen hij wilde passeren ging de fietsster weer naar links. Om een botsing te voorkomen remde de bromfietser af maar dat ging zo abrupt, dat hij de macht over het stuur verloor. Hij en zijn duopassa gier kwamen weer ten val. De dame reed door en keek ook niet om. De politie wil graag in contact komen met de dame voor regeling van de schade. Auto geramd Gezien de schade aan de gepar keerde personenauto van een 28- jarige Venraynaar, die geparkeerd stond aan de Lathyrus, moet de bestuurder van een witte personen auto, volgens de lakresten, zeker gemerkt hebben dat hij ergens tegenaan botste. Hij is er echter van door gegaan zonder dat zijn identi teit kon worden vastgesteld. Dat gebeurde in de nacht van vrijdag op zaterdag. Bewoners in de buurt hebben die nacht wel wat gehoord maar daar verder geen aandacht aan geschon ken. Mogelijke getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie Acht bestuurders moesten blazen In de nacht van zaterdag op zon dag hield de politie een staande alcoholcontrole op de Noordsingel. Acht bestuurders moesten in het pijpje blazen maar geen van hen had teveel alcohol genuttigd. Proces-verbaal voor beregenen Tijdens controle zaterdag op het beregenen van grasland en anders zins maakte de politie tweemaal proces-verbaal op wegens het ont trekken van grondwater. Een landbouwer uit Merselo kreeg proces-verbaal omdat hij een weiland onder Weverslo aan het beregenen was. Een landbouwer uit Ysselsteyn kreeg proces-verbaal om hij een maïsveld aan het beregenen was aan de Deurneseweg. Met fakkels langs de spoorbaan Zondagavond omstreeks 21.20 uur kwam bij de politie een melding binnen dat een aantal jeugdigen met brandende fakkels langs de spoor baan liep, ter hoogte van het viaduct in Oostrum. De politie ontdekte de jeugd langs de spoorbaan. Voordat de politie daar ter plaatse was, was de jeugd verdwenen. Wel trof de politie daar fakkels een molotov cocktail en een brandend kampvuur tje aan. De politie doofde het vuur en nam de molotov cocktail mee. De jeugd kon niet meer worden achter haald. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Venrayse horeca haalt Boney M van stal In het weekend van 29 en 30 augustus verzorgt de gezamenlij ke Horeca Venray (HeHuPoK- 0Z0B0) tijdens de Ronde van Nederland een programma waar bij vele muziekliefhebbers hun vingers aflikken. Heden en verleden staan cen traal in de feesttent op het schouwburgplein. Op vrijdag zal de band Volumia het feestweekend openen. Draad loos door de tent, sexy zangeressen, echte blazers, een geweldige zanger, verrassende effecten, "muzikale hoogstandjes en een super-enthou siaste uitstraling zijn de ingrediën ten van Volumia om de tent hele maal plat te spelen. Volumia klinkt zoals een echte band moet klinken: rauw, eerlijk, vet en energiek. Het repertoire bestaat uit dance, rock, ska, funk, soul classics en veel Nederlands talige pop. Aanvang 20.00 uur, entree ƒ10,-. BONEY M Zaterdag is het de beurt aan The Bad Ants en de klapper Boney M. The Bad Ants timmeren al enkele jaren aan de weg. De vijf heren en vier dames zijn zeer gedreven en gemotiveerd, zodat het eindresultaat staat voor een warme zwoele en knallende soul/rock-formatie, waar het plezier van afstraalt en de von ken van af vliegen. Het is werkelijk een lust voor het oor en oog om deze formatie aan het werk te zien. En dan de Klapper van deze avond. Boney M, een band die door de bekend producent Frank Farian bijna de hele wereld aan hun voeten kreeg. De drie dames en de zeer Volumia beweeglijke heer zullen de jaren zeventig doen herleven, wanneer zij hun grote successen nogmaals ten gehore brengen. Nummers als Rivers of Babylon, Sunny, Daddy Cook, Rasputin, Ma Baker en Brown Girl in the Ring zullen in de feesttent opnieuw klinken alsof dit gezelschap nooit weg is geweest. Boney M en The Bad Ants, aan vang 20.00 uur, entree 15,-. In de week van 29 september start het Groene Kruis weer met een cur sus 'Goed gewicht in zicht' op ver schillende plaatsen in Noord- Limburg. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten die in een periode van twee maanden gegeven worden. Tijdens deze bijeenkomsten staat de zelfcontrole methode centraal. Onder leiding van een diëtist leert men de eigen eetgewoonten kennen en hoe deze aan te passen en te beheersen. Ook wordt er aandacht besteed aan productinformatie om zo tot een verantwoorde keuze te komen uit het grote aanbod aan levensmiddelen. Daarnaast wordt er in één bijeen komst onder deskundige leiding advies gegeven over houding en beweging. Zowel de diëtist als de kursisten zijn er enthousiast over deze werkwijze. Door de steun die de deelnemers elkaar geven, gaat het afvallen beter dan wanneer men hier alleen mee worstelt. Voor alle duidelijkheid: de steun bestaat niet uit de kompetitie wie het meest afvalt, het gewicht wordt in een aparte ruimte individueel bepaald zonder omstanders. De cursus is ook geschikt voor groepen, o.a. de tennisclub, de kaartclub, de gymclub, vrouwen bond, etc. Zij kunnen speciaal voor hun club een aanvraag voor de cur sus indienen. Bent u met ongeveer tien mensen die allemaal aan het gewicht willen werken dan is dit misschien iets voor u! De kosten voor zes bijeenkomsten incl. materiaal bedragen ƒ75,- (voor leden van het Groene Kruis met een pluspakket zijn de kosten ƒ60,-). Aanmeldingen en/of inlichtingen via Bureau Klantenservice Groene Kruis, maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur, tel. 077- 3874800. Vernielingen Met een houten pallet was de voorruit van een personenauto van een 51-jarige inwoner van Venray, die geparkeerd stond aan de Eikenlaan, vernield. De vernieling had plaatsgevonden in de nacht van zaterdag op zondag. Omwonenden hadden rond 04.00 uur wel lawaai gehoord, maar verder niets kunnen ontdekken. In die nacht was ook een bestel auto, die geparkeerd stond aan de Sleutelbloem, met een scherp voor werp bekrast. Aangifte van die ver nieling werd gedaan door een 37- jarige Venraynaar. Winkeldiefstal Twee meisjes van 8 en 9 jaar wer den in een supermarkt in het Brukske betrapt toen ze drie artike len ter waarde van enkele gulden mee wilden nemen zonder te beta len. Ze werden aan de politie over gegeven. De meisjes vertelden hui lend dat ze in opdracht van een 8-jarig meisje de goederen hadden gestolen. Uit angst hadden ze dat gedaan. De politie nam contact op met de ouders en die zullen er voor zorgen dat dit nooit meer gebeurt. De meis jes waren behoorlijk over hun toe ren. Diefstal van tuinstoelen Een 63-jarige Venrayse deed aan gifte van diefstal van vier tuinstoe len uit haar tuin aan de Landweertweg. De diefstal vond plaats in de nacht van vrijdag op zaterdag. In de zomer en nazomer komen wespen veelvuldig voor bij terras sen en in en om woningen, tuinen, banketbakkerijen, restaurants, caf etaria's, bierbrouwerijen, etc. Wespen worden in het bijzonder aangetrokken door de geur van zoete stoffen. Wanneer de winter aanbreekt, sterft de nestbevolking. Slechts de jonge koninginnen overwinteren op beschutte plaat sen. In het voorjaar beginnen zij ieder afzonderlijk hun nest te bou wen. Wespen maken hun nesten op beschutte plaatsen. Hierbij kan gedacht worden aan zolders, vlie ringen, achter spouwmuren, onder dakpannen, in holle bomen, oude muizengaten, in machines, naden en kieren en soms in keukens. Deze nesten worden slechts één jaar bewoond.In de directe omge ving van mens en dier kunnen wespen bijzonder hinderlijk zijn. In ons bericht in Peel en Maas van vorige week onder de titel 'Verkiezingskoorts barst los in Overloon en Vierlingsbeek' zijn wij wat onduidelijk geweest, zo gaf het enige raadslid van de 5- Dorpenfractie ons te kennen. Wij schreven dat onduidelijk is of Fun Janssen van het 5-Dorpenbelang aan de verkiezingen zal deelne men. Het is juist dat er op dit moment nog overleg gaande is tussen die fractie en andere fracties die aan de verkiezingen voor de raad van de gemeente Boxmeer zullen deelne men. Er is nog overleg met de dorpslijst van Boxmeer om samen werking, maar ook wordt niet uit gesloten geacht dat die fractie samen zal gaan met de combinatie Maaskant en de fractie Overloon. Het is wél zeker dat Fun Janssen van de 5-Dorpenfractie van nu zich kandidaat zal stellen, maar of hij lijsttrekker zal worden van welke samenwerkende lijst is nog niet te zeggen. Hij sluit dat niet uit, maar ook niet of hij een tweede plaats zal toegewezen krijgen. De steken van een wesp zijn zeer pijnlijk en kunnen zelfs gevaarlijk zijn. Dit geldt met name wanneer men in de mond gestoken wordt of wanneer men overgevoelig is voor het gif van wespen. Een belangrijk advies is om, wanneer men een nest ontdekt, nooit de uitgang(en) van dat nest af te sluiten. De wespen zoeken dan een andere uitgang en dat kan best binnenshuis zijn. Een zeer afdoende methode om van de overlast van wespen (en andere vliegende insecten) af te komen, is het inschakelen van een deskundi ge in het bestrijden van ongedier te. Deze deskundigen zijn veelal aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Ongedierte- bestrijdingsbedrijven. Door de landelijke dekking van de bij deze organisatie aangesloten bedrijven is er altijd wel een NVO-lid in de buurt om de overlast te verhelpen. Wanneer men een NVO-lid inschakelt om van de wespenover last te worden afgeholpen, zal deze expert eerst een degelijk onderzoek instellen in en om de betrokken woning. Aan de hand van deze bevindingen zal hij, indien noodzakelijk, aanbevelin gen doen om toekomstige overlast van wespen te voorkomen. Aansluitend informeert hij over de wijze waarop de wespenoverlast bestreden kan worden. De behandeling kan op verschil lende wijzen plaatsvinden. Het wespennest kan bespoten worden. Dit dient bij voorkeur in de avond schemering te gebeuren. Alle wes pen bevinden zich dan in het nest. Een andere methode is het bespui ten van de nestingang(en) met een poeder. Deze toepassing kan over dag plaatsvinden. Voordeel van deze methode is dat de in- en uit vliegende wespen met het poeder in aanraking komen en, wanneer zij het nest betreden, met dit poe der de koningin en de larven doden. Voor de naam en het adres van het NVO-lid in de buurt neemt men het beste contact op met het secretariaat van de NVO, Postbus 80523. 2508 GM te Den Haag, tel. 070-3514851. Bij de NVO-leden kan men natuurlijk ook terecht voor het verhelpen van plagen van ander ongedierte, zoals ratten, muizen, vlooien, kakkerlakken, etc. Dageüjks vers uit eigen banketbakkerij, e 23.5 cm 9.95 IlÜ 71 Diverse soorten, zak 200 of 250 gram 2.95 Italiaanse, fruitige, droge witte wijn, 75 cl. 6.95 1 kilo/14.50 Italiaanse rauwe ham, 100 gram 4.25 zonnebloempitten, zwaar volkoren, maïs of natuurzaden 3.25 fill Ém% Aonbiedingen gelden t/m zaterdag 23 augustus 1997. Zo lang de voorraad strekt.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 9