Eten tussen roestig ijzer REGIOKALENDER Huisvlijt Volop keus bij vrije verkoop schouwburg beloond Zeskamp Brukske Genezende Energie Luikse Markt Rommelmarkt Overloon Rattlesnake Shake rockt op Fuif Leunen PEEL en maas donderdag 21 augustus 1997 - Pagina 3 Rabobank Venray-Oostrum Zevenrode tel.(0478)530200 tel.(0478)530 300 PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel 0478-582727 Fax 0478-510916 Redaktie Bert Albers Christ van den Munckhof FY its Hovens Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Op bovenstaand adres. Telefonisch, uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Advertentietarieven; Op aanvraag verkrijgbaar. Aanleveren advertenties: Uiterlijk woensdag 10.00 uur. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Uw recht onze zorg Als vanouds: T A THIJSSEN c.s. Advocaten Mr. G.M.H. Thijssen Mr. M.J.L. van den Aker-Groffeh Langeweg 83. 5801 XW Venray Telefoon 0478-586116 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van M. van Tiel. R.E. Gabeler. Th. Lankveld. H. Schraven, J. Wittgen en B. van Casteren-van Gils: R. BRUINS Langstraat 106, tel. 583558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz, J. de Vocht, M. v.d. Acker, P. Henkes en G. v.d. Weyer: M. v.d. ACKER Aronskelk 76, tel. 585900 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur. Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Weekenddienst voor de patiënten van dkt. Keijzer en dkt. Van Dongen: van vrijdag 17.30 tot maandag 08.00 R. KEIJZER Van Beurdenweg 10, Ysselstevn tel. 0478-541777 Alleen na telefonische afspraak in het weekend ZIEKENVERVOER Tel. 077-3575757 ONGEVALLEN Tel. 112 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 584877 van vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 581383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK VENRAY Oude Oostrumseweg 26 tel. 581336 of 586457 E.M. Ruymbeek, J.M. van Winden. W.H. de Vocht. R.C. Goedegebuure. V. Geurts. R. Eelderink en G. Gelline W. de VOCHT en V. GEURTS DIERENARTSENPRAKTIJK OOSTRUM W. I.OONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 582690 zaterdag en zondag van 13.30 tot 14.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raaymakers. mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren R. v.d. REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 0478-641327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van Eerten. mevr. V.d. Reis en mevr. Tiggeloven worden vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door: T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 582411 Afspraken maken 's middags tussen 18.00 en 19.00 uur. tel. 582411 INFORMATIECENTRUM GEESTE LIJKE GEZONDHEIDSZORG Tel. 0478-527066 maandag-donderdag 09.00-17.30 uur In de Peel en Maas Regiokalender vindt u een korte opsomming van ivenementen en activiteiten uit een wijdere regio, waaraan wij in onze Èdaetionele kolommen geen uitgebreide aandacht kunnen schenken. Zaterdag 23 en zondag 24 augustus: In de Kasteeltuinen Arcen worden voor de vijfde keer de Nederlandse bi Dagen gehouden. Fokkers, hobbyisten en handelaren uit binnen- en itenland vertellen alles over deze van oorsprong Japanse sierkarpers op :ide dagen iussèn 10.00 en 18.00 uur. iterdag 23 en zondag 24 augustus: Autoshow van speciale automobielen in Baario. Met de uiteenlopende ertuigen worden zaterdag behendigheids wedstrijden gehouden cn van r .000 tot 19.00 uur staan ze te pronken. De entree voor de autoshow bedraagt 3,50. Het evenement vindt plaats op sportpark De Berckt. Zaterdag 23 augustus: Postert Blues. Bluesfestival op het sportpark van Posterholt. Optredens jfvan onder meer Blues 'n Trouble, Keith Dunn en de zangeres/violiste iLaMartrice McQueen. Aanvang 16.00 uur. kaartjes (in voorverkoop) 25,- Reservering en info: (0475) 40 40 58. Zondag 24 augustus: Óp het terrein Hollevoort in Bakel worden trekkerwedstrijden gehouden, I het zogenaamde tractorpulling. Een opeenstapeling van pk's met tot de heelding sprekende namen. Vanaf 1 f .00 uur verschijnen teams uit heel opa aan de start. Zaterdag wordt al getrokken om het Nederlandse kam- lioenschap Farm Stock. Dit begint om 16.00 uur. Het terrein ligt aan de Bakel-Deume. >ndag 24 augustus: Kantkring 'Aan de kant' houdt een open dag. Liefhebbers van kantklos sen kunnen kennis maken met deze hieuw club en met docente Lilian [Vermeulen. Zij verzorgt cursussen voor beginners en gevorderden. De "pen dag wordt gehouden op het adres Ooyenseweg 12 in roekhuizenvorst. U bent welkom tussen 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 24 augustus: Luikse markt in Nieuw-Bergen. Op en rond het Raadhuisplein staan ongeveer 150 standhouders met teveel producten om op te noemen. Plus de uidige attracties voor jong en oud. Toegangsprijs 4 gulden. Voor info: J. v; %lijck, tel. (0485) 34 23 93. :Dinsd linsdag 26 augustus: Optreden van het Russische straattheater-gezelschapFarces op het Wilhelminaplein in Horst. Het spectaculaire optreden begint om 20.00 uur [en is gratis toegankelijk. Evenals vorig jaar speelt Farces in het kader van let Limburgs Straattheaterfestival, i T/m 31 augustus: geverzicht van de collages die de Amerikaans-Nederlandse kunstenaar tt Middleton van 1957 tot heden maakte. De jazzmuziek vormt een langrijke inspiratiebron voor de sinds 1962 in Nederland wonende New kse kunstenaar. ïlijktijdig is een expositie te zien van Amerikaanse fotografie uit afge ven vijftig jaar. Werk van belangrijke en invloedrijke fotografen als farry Callahan en Aaron Siskintl. Museum Van Bommel-Van Dam. Deken van Oppensingel 9. Venlo. 'pen dinsdag t/m vrijdag 10.00-16.30 uur, zaterdag en zondag van 14.00 't 17.00 uur. Hele maand augustus like woensdagavond vanaf 19,00 uur zomeravondwandelingen in De ■te Peel. De wandeltocht duurt 2,5 uur. Denk aan muggenolie en - diermende kleding!. Voor meer info 0495-641497. Zondag 7 september: lezing "Moermanvereniging, afdeling Limburg. De heer Schuitenmaker 'ertelt over 'voedingssupplementen als onderdeel van de loermantherapie'. Plaats Van handeling: 'Dörpshoes' Horneplein 1 in Hom. Aanvang 14.00 uur, entree gratis. Voor info: (0475) 53 49 19. Woensdag 17 september: Sacred Dance-bijeenkomsl in het Missiehuis, Vlierdenseweg 109 in )eurnc. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk en duurt van 20.00 pt 22.00 uur. Dc avond wordt verzorgd door Kees Comelisse (0475) 31 50 S9en Tonny v.d. Vorle (0475) 59 28 18. Zaterdag 27 september: Blues Touch 97. Twaalf blues-acts uit binnen- en buitenland in Vivaldi de Molenstraat 81 in Oss Onder hen Arthur Ebeling. L'Amartrice Queen en (onder voorbehoudO Big Joe Turner. Aanvang 21.00 uur, einde 03.00 uur. Op zaterdag 30 augustus vindt op het terrein van het wijkgebouw de Zeskamp Brukske plaats. Dit evenement wordt nu voor het vierde achtereenvolgende jaar gehouden. Ook dit jaar weer een uitgelezen gezelschap van min of meer getrain de deelnemers, maar in elk geval sportief. We mogen dit jaar enkele nieuwe ploegen welkom heten. De spelers hebben natuurlijk publiek nodig om ze tot top-presta- ties aan te zetten. Wij rekenen dan ook op alle bewoners van het Brukske en ver daar buiten. Op het terras is de mogelijkheid een verfrissing te nemen. De teams: Bella Milano/Het Lichtpuntje; C1000; The Dream Team; Upperclass; Serenaadjes; Pavanestraat; De oude Kiosk Kids; Betonneke Kids; Foxtrotstraat. 's Avonds in het wijkgebouw prijsuitreiking met aansluitend een gezellige dansavond met live muziek van Force Field. Op dinsdag 2 september, aanvang 20.00 uur, wordt in centrum Githa aan de Veltumse Kleffen 28 te Venray door Reiki Master Dick Nijssen een informatieve lezing gehouden over 'Genezende Energie'. In de lezing zal worden uitgelegd, dat iedereen van nature de gave heeft aan zichzelf en ande ren genezende energie door te geven met zijn handen. Iedereen bezit in aanleg genezende energiekanalen. Helaas worden deze kanalen door onverwerkte levenservaringen en ziekte steeds meer geblokkeerd. De kern van deze lezing is: hoe deze kanalen weer te openen en open te houden, zodat wij ons lichaam, onze emoties en onze relaties met ande ren kunnen genezen. De achter grond en resultaten met de Reiki- methode voor natuurlijke genezing zullen worden uitgelegd. Wegens enorm succes organiseert vereniging Wijkgebouw" Op 't Nipperke weer een Luikse Markt. Deze wordt gehouden op 31 augus tus 1997 van 10.00 tot 17.00 uur. Informatie: tel. 0478-586724, b.g.g. 0478-580858. Kramen zijn incl, montage en oranje dekzijl. Kunst Wim Doedel dient de ontmoeting en de emotie Buurtvereniging Rond de Heide heeft op vrijdag 22 augustus weer haar jaarlijkse rommelmarkt, aan vang 19.00 uur bij Bos en Berg. Om 20.30 uur wordt er gestart met de verkoop per opbod. Zoals u gewend bent van ons dragen wij weer een gedeelte van de opbrengst af aan de Zonnebloem. Als u door Overloon rijdt ziet u nieuwe borden staan van Rond de Heide met een zonnebloem als embleem, speciaal voor de rommel markt. Omdat dit voor de vijfde keer wordt georganiseerd wordt er voor elk jaar een extra prijs gegeven. Bij binnenkomst krijgt iedereen een lot. Er is voor ieder wel wat te vinden. Ook zijn er kleine en grote werktui gen aanwezig. Mocht u informatie willen hebben of nog spullen wilt afstaan voor de rommelmarkt dan kunt u contact opnemen met Toon Hendriks, tel. 0478-641608. In een restaurant doe je meer dan lekker eten alleen. Je ontmoet er ook andere mensen, je praat met elkaar. Er wordt gecommuni ceerd. Vandaar dat de Bossche kunstenaar Wim Doedel zijn pro ject 'Park van metaal' uitvoerde als een soort industrieel restau rant. Irissen roestige kachelpijpen en verwarmde zetels dampen vegetarische schotels. Liefhebbers van een bijzondere maaltijd in een bijzondere ambiance kunnen over een paar weken ook in het Odapark aanschuiven. De installatie herinnert aan beel den van industrie in het voormalige Oostblok: roest, rook, buizen en draad. Alleen de omgeving is duide lijk minder desolaat: de Casinotuin, pal achter de St. Jan. Tussen de dikke bomen, op een bed van boom schors, staat het 'Park van metaal', zoals het werkstuk eet. Uit de bomen klinkt muziek en geluid. De wirwar van rookgasafvoeren en roodbruin ijzer trekt veel bekijks van de bezoekers aan kunstmanifes tatie 'de Boulevard', voorheen van de gebroken dromen. Tussen de installatie lopen drie in rood geklede mannen. Ze gooien zaagmeel in de roestige container tjes, waarop met zand gevulde kus sen liggen. Het zijn stoelen en ban ken, die door het smeulende houtmeel verwarmd worden. Onder de konten van degenen die gaan zit ten, steekt als een eekhoornstaart de schoorsteenpijp. Ook de tafels in het midden worden gestookt. Het eten van de gasten komt uit de diepvries en wordt ter plekke opgewarmd. Aan de tafels zitten vier mensen. Ze wachten tot hun gerecht is opge warmd en praten ondertussen. Met elkaar, maar ook met de langswan- delende toeschouwers. VUURTAFEL Eén van de drie men in red is Wim Doedel. Als de gasten zijn voorzien, het vuur in de fornuizen brandt en uit alle pijpen rook kringelt, heeft hij tijd voor een gesprek. Hij begint met het misverstand uit de weg te ruimen dat 'Park van metaal' een restaurant is. Het is een vuurtafel, zoals Doedel er de afgelopen jaren meer heeft gemaakt. Alleen is deze niet meer als zodanig te herkennen. De eetfunctie verlaagt de drempel en maakt het functioneel. Zoals meer van Wim Doedels werk func tioneel te gebruiken is. Andere werkstukken moet je 'gewoon' bekijken of ze doen dienst bij per formances. Vuur speelt daarbij een voorname rol. De installaties en werkstukken van Wim Doedel zijn eigenlijk hulp middelen. Opstapjes voor interactie en communicatie tussen mensen. Doedel wil bereiken dat mensen met elkaar praten, samen iets doen. Dat er iets gebeurt, emoties loskomen. Want daaraan ontbreekt het in de moderne maatschappij wel, vindt de kunstenaar eigenlijk. "Ik ben op zoek naar de vaak simpele emoties die in de dagelijkse rat race onder sneeuwen. En dat i.s niet hoogdra vend bedoeld. Het is juist heel ele mentair". CONTACT Belangrijk voor Wim Doedel is ook het werken zelf. Vanwege de omvang gebeurt dat dikwijls in de open lucht. Aan 'Park van metaal' heeft hij ongeveer vijf maanden gelast, gesneden en gesleuteld. De genummerde onderdelen worden vervolgens op een paar karren gela den en ter plekke in elkaar gezet. Na afloop van de Boulevard gaan de karren met het 'Park' erop richting Venray. In het Odapark bouwt Wim Doedel z'n installatie weer op. In de Doedel-karavaan trekt ook nog een wagen met andere materialen mee, plus een woonwagen. In de laatste gaat de Bosschenaar tijdelijk wonen, als hij in het park een nieu we installatie bouwt. Die komt tot stand met het materiaal van de eer ste kar, aangevuld met wat de lokale sloper heeft liggen. "De installatie zit in m'n hoofd, maar ik heb er nog geen woorden voor", zegt hij. Wonen in het park. bouwen aan een nieuwe installatie en het opbou wen van 'Park van metaal'. Activiteiten waarbij opnieuw inter actie, contact en communicatie om de hoek komen kijken. Dat is wat Wim Doedel in het Venrayse project aanspreekt: publiek dat komt kijken, vragen stelt, gewoon een praatje komt maken. Voor en na de opening van de tentoonstelling. Daarom is ook het restaurant-dat-er-geen-is in het Odapark van de partij. Ongeacht de menukaart, reserveer vast een plekje. Het is er in elk geval altijd lekker warm. Wim Doedel is één van de deel nemers aan de tweejaarlijkse kunstmanifestatie in het Odapark. Dit jaar is het thema 'De Ongezochte Vondst' en is er uitsluitend installatiewerk te zien. 'De Ongezochte Vondst' wordt vrijdag 5 september geopend en duurt tot en met zondag 5 okto ber. De expositie wordt op de zon dagen gecombineerd met culture le voorstellingen. Vrijdag 20 augustus worden voor de achtste keer Fuif Leunen gehou den, onder het motto 'Fiëste Wie De Biëste Part 8'. Hetzelfde als andere jaren zal er ook dit jaar weer live muziek zijn in de vorm van de Brabantse rockcoverband Rattlesnake Shake. De vijf bandle den spelen een mix van klassiekers en actuele hits, met daarbij het nodi ge show-werk. Humor en spelvreug de zijn belangrijke kenmerken voor deze van oorsprong heavy metal- muzikanten. Hun motto luidt dan ook: Rattlesnake Shake gevraagd... Feestje geslaagd! Zij zullen zeker bijdragen aan de feestvreugde op de vaste plaats van Fuif Leunen, namelijk in een wei aan de Oosterbosweg in Leunen. Zoals elk jaar kan men natuurlijk ook nu weer genieten van gratis drank. De entree aan de kassa, die om 20.00 uur open gaat, bedraagt ƒ12,50, terwijl men in de voorver koop bij de filialen van de Rabobanken Zevenrode en Venray- Oostrum een kaartje voor een tientje kan halen. Naast de drank zijn er natuurlijk ook de nodige eetgele- genheden waaronder een frietkraam en een hamburgerstand. Het belooft dus een gezellige avond te worden voor iedereen, jong en oud, die komt fiëste wie de biëste in Leunen op vrijdag 29 augustus op het feest terrein aan de Oosterbosweg. De vakantie zit er voor velen nog lang niet op. Deze week kregen we onder meer kaarten binnen uit de Chinese wijk van Toronto (Canada) het riddereiland Malta en vanaf het Great Barrier Reef in Australië. Bedankt mevrouw Van Ooi uit Leu nen. familie Verhaegen uit Venray en G.'Hendriks uit Overloon. In de mooie tuinen van Zuid-Engeland vroegen Maarten en Petra Houba zich af hoe het met de Engelse tuin in Venray is. Voor de kaart die we deze week publiceren, bleven we echter dicht bij huis: onder het motto dat thuisblijvers hun vakantie ook nuttig en aangenaam kunnen doorbrengen, kozen we voor :de huisvlijt van mevrouw Gerarda Verlinden, Schuttersveld, flat 10. pBeter met de uil gezeten, dan met de valk gevlogen' is haar lijfspreuk en die levert haar misschien een mooie foto camera op, beschikbaar gesteld door •peel en Maas* en foiospeciaalzaak Dom Melskens. Blijf nog een paar weken sturen! Ondanks de top-verkopen zijn bij de start van de vrije verkoop voor het theaterseizoen 1997-1998 nog voor veel voorstellingen kaar ten te krijgen. De vrije verkoop vindt plaats op zaterdag 6 septem ber van 10.00 tot 16.00 uur. Gilbert O'Sullivan voor Gilbert O'Sullivan, Tineke Schouten, Die Fledermaus, Tsjaikovski's Zwanenmeer en zelfs The Bold and the Beautiful en het Wintercircus liggen in de vrije ver koop. Het rijtje voorstellingen dat niet is uitverkocht is een dwarsdoorsnede van het hele theater-aanbod van de Venrayse schouwburg. Er is cabaret, ilassieke en popmuziek, musical, "(inder)toneel, operette, ballet, :ra en show. Grote namen als :th Gaaikema, Ruth Jacott, The Jits of West Side Story zijn niet uit- erkocht. Er zij ook nog kaarten Lori Spee Open een Rabo Jongeren Rekening en kies je cadeau. Kom langs en vraag naar het inschrijfformulier.

Peel en Maas | 1997 | | pagina 3